C A is toch voordeeliger! 2350/ 2875 doel- treffer Ni Bernard Koomen Vóórdeliger Betere kwaliteit, lagere prijs V.Z.V. kwam met- verder dan gelijkspel Bureau Actief Plaats een ERWTENSOEP Steeds voorr. verse varkenspoten a 50 ct. Slagerijen OVERIJSELS DAGBLAD Heerlijk schuimend! SMIDJE VERHOLEN EN DE VEEDIEF VAN TEXAS Un sta-in PAGINA 6 DINSDAG 2 OCTOBER 1951 OUDESLUIS VIEL MEE Vooral liet eerste kwartier heeft VZV het hard te verduren gehad tegen Oudesluis. Van het beginsignaal af nam de thuisclub het heft in handen, waardoor VZV geheel in de verdediging gedrukt werd. Na ongeveer tien minuten had Oudesluis succes, toen de rechtsbinnen profiteerde van een weifeling in de achter hoede. Pas na dit doelpunt slaag de VZV er in het snel enigszins te verplaatsen. Benauwde ogen blikken voor het doel van Oude sluis volgden en vele corners wa ren het resultaat. W. Wijnkeer forceerde in die periode de ge lijkmaker. Tot de rust ging de strijd voort met wisselende kan sen. Oudesluis slaagde er toen in opnieuw de leiding te nemen. Nog werd het gelijk, want een kogel van Groen belandde op de lat en P. Wijngaarden zorgde daarna voor de afwerking. In de tweede helft kon VZV nog niet tot z'n oude doen gera ken. De Veldtemers hadden wel een licht overwicht, maar de achterhoede van Oudesluis wist van geen wijken. Ook niet in de laatste minuten, toen VZV de ene aanvalsgolf op de andere liet volgen. BERKHOUT—KOLPING BOYS Kolping Boys heeft het niet tot een overwinning kunnen brengen. Berkhout, dat reeds dadelijk een K.B.-offensief moest verwerken, had terstond een achterstand, doordat K.B. een van rechts ko mende aanval na doorbreking door de midvoor de blanco stand op 1—0 bracht. Berkhout ging hierna meteen tot de aanval over maar de K.B.-achterhoede, die nog steeds met reserve speelde wist iedere aanval te onderschep pen. De rust ging in met 1—0 voor Kolping Boys. In de tweede helft van de wedstrijd was Berkhout geregeld in de aanval, en wist spoedig door een goede aanval de keeper met een hard schot te passeren 11. Kolping Boys zette alle zeilen bij om nog enkele aanvallen op te zetten echter zonder resultaat. 9 minuten voor het einde werd een vlotte Berkhout-aanval, gelan ceerd vanaf links besloten met 'n doelpunt die niet geheel vrij was van buitenspel 21. Nadat nog enige aanvallen door beide par tijen waren ondernomen floot de scheidsrechter het einde waar mede Berkhout de overwinning in de wacht sleepte. Eerste nederlaag van Meervogels AKERSLOOT Zondag heeft Meervogels de eerste nederlaag geleden, tegen Monnikendam. Zij verloor met eer» achterstand van twee doelpunten. Al direct waren de aanvallen van Monni kendam gevaarlijker! Toen er nauwelijks vijf minuten verstre ken waren schoot keeper van der Eng de bal tegen de links back en keihard vloog het leer het net in (10). Op dezelfde wijze volgde het tweede doel punt in het nadeel van Meervo gels. *Met deze stand ging de rust in. hoewel Meervogels na het tweede doelpunt alles op alles gezet had, om nog voor de rust de achterstand in te halen of minstens te verkleinen. Maar dat lukte niet. Na de rust wist Verduin een tegenpunt te sco ren. (21). Vijf minuten voor het einde bemachtigde de links binnen van Monnikendam de bal hij stond in byitenspel- positie hij schoot op doel er» keeper van der Eng liet de bal over zijn handen heen in het net glippen. Z.V.V. WON MET 1 GOAL ZWAAGDIJK In een uiterst spannende en sportief gespeelde wedstrijd is het ZVV gelukt een verdiende 10 overwinning op Wiron te behalen. Direct na de aftrap zette ZVV er een hoog tempo in met als resultaat en kele zeer gevaarlijke aanvallen welke jammer genoeg door slecht schieten verloren gingen. Wiron probeerde het ook wel enige keren maar de ZVV-atóh- terhoede had er goed het oog op en gaf geen duimbreed grond prijs. Hoe ZW ook op 't Wiron- doei beukte, doelpunten bleven uit, totdat ongeveer 10 min. voor de rust een corner van rechts uiterst beheerst door de linksbinnen werd ingeschoten. Even later kroop Wiron door het oog van de naald toen een der achterspelers de bal niet goed raakte, maar het leer ketste van de paal het veld weer in. Na de rust had ZW tegen wind en was Wiron iets sterker alhoewel de talrijke aanvallen van ZW lang niet van gevaar ontbloot waren. Na 10 minuten spelen dacthten we de rechts buiten te zien scoren maar de bal belandde in handen van de keeper. Enkele goed genomen corners op het ZVV-doel brach ten ook geen succes voor Wiron. Hard maar sportief werd er door beide elftallen gevochten om een doelpunt: de haoheliik- ste momentten speelden zich soms voor beide doelen af tot dat scheidsrechter Muskee het einde floot van deze enerverende wedstrijd. Graanbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 1 October. Binnenlandse granen, officieuze noteringen per 100 kg (franco Rotterdam): tarwe op vochtcon- ditie 23.5024.45. prima kwali teit zonder voChtconditie 24.00 24.75, zomergerst 30.0033.25, haver 26.0030.00. rogge 29.00 30.75. Peulvruchten: groene erwten goed prijshoudend 39.0047.00, schokkers vast 45.0057.00, brui ne bonen bij ruim aanbod flauw 45.00—53.00. Aanbesteding 32 pachters woningen in Wieringermeer WIERINGERWERF. Door de rentmeester der Domeinen wer den heden namens de Staat der Nederlanden aanbesteed: het herbouwen van 32 pachterswo ningen in de Wieringermeer. De inschrijvingen waren als volgt: Perceel 1 (5 woningen): Begroting f 95.260. Laagste inschrijver, J. Kingma en Zoon, Middenmeer f 88.217; hoogste inschrijver: N. Groot, Lutjebroek, f 101.870. Perceel 2 (6 woningen): Begroting f 113.027. Laagste inschrijver: N. Borst, Spierdijk, f 102.557; hoogste in schrijver: Fa. Kielstra, Garijp, f 123.466. Perceel 3 (7 woningen): Begroting f 121.132. Laagste inschrijver: N. Borst, Spierdijk, f 110.419; hoogste in schrijver: Fa. Kielstra, Garijp, f 140.760. Perceel 4 (6 woningen): Begroting f 128.595. Laagste inschrijver: de Koning, Spanbroek, f 104.500; hoogste in schrijver: Fa. Hogerwerf, Bus- sum f 125.300. Perceel 5 (8 woningen): Begroting f 193.880. Laagste inschrijver: Wed. Hui- berts, Spanbroek, f 141.775; hoog ste inschrijver: Wassink van Gar deren, Middenmeer, f 175.700. In massa: Laagste inschrijver: De Nijs, Warmenhuizen, f 584.260; hoogste inschrijver: Fa. H. Meyer, Wol- vega, f 735.000. Gunningen vonden nog niet plaats. KINDER JURKEN 60 t/m 100 cru in zuiver wollen japonstol, in rood, bleu, azuur. Apart model met geplooide borst zakjes. 90-100 cm 13.75 75-85 cm 11.75 Q75 60-70 cm T TINNEROY meisjespantalons van 2 t/m 13jaar; met ritssluiting en om geslagen zoom. Rood, bruin, groen, bordeau. Voor de klei nere meisjes met voorstuk en galgen. 975 KLEUTERMANTELTJE 42-50cm. met hoedje. Zuiver wollen velours, geheel gevoerd Bijzonder (raai verwerkt met borduursels ZEILJOPPERS De practische schoolkleding voor jongens en meisjes van 5-13 jr. met Amerik. capuchon; de allerbeste kwaliteit, waterdicht, warm, voordelig.' 10 jaar Bijpassende ski- «t 7C broeken 10 jaar GERUITE SCHOOLROKJES 5 t/m 13 jaar; in vele fraaie fantasie ruiten ^QC 8 jaar PULLOVERS in zuiver wol voor de meisjes van 5-12 jr., in vele fraaie dessins en kleuren IfKindermantel 60 t/m 100 cm^| in zuiver wollen double face velours; in herfsttinten; met dubbele capuchon. Fraaie ruitgarnering. 80 cm. U.S.A. jekker voor jongens van 7-13 jaar; tn 4 kleuren Americanvas, met teddy shawl- kraag; geheel gevoerd met peau de pêche; ideaal voor school. 10 j. Kindermantel 60 t/m 100 cm. in de moderne zuiver wollen velours dessiné; in alle tinten. Aparte fluweel garnering. 70 cm. Ulsters, royaal model rn zware waterkwaliteiten, voor de jon gens van 5 t/m 13 jaar; opge zette zakken, manchetten, cein tuur rondom, brede stiksels. Grijs, lichtbruin, bruin. 7 j. Snow-suits rn Engelse meltons voor jongens en meisjes van 2 t/m 8 jaar; geheel ge voerd met plaid, dubbele capuchon, dubbele knie. Gebreide wollen boorden aan pols en enkel. Brufn. marine, wijnrood, groen. Warm. en practischt 3 jaar Vondelstraat 70, A'dam Telefoon 81853 f 16.500.prima kruide nierszaak. Omzet f 55.000 per jaar. Moderne inven taris. Controle toegestaan Bullstraat 20, Den Haag per <A kg. ALKMAAR Laat 144 Houttil 54 DEN HELDER Keizerstraat 93 Na elke maaltijd met PRODENT - Dat maakt ons allen zo content, 't Geeft niet alleen een frisse mond, Maar maakt de tanden kerngezond. Goed gedaan, juffrouw. Mondhygiëne is zo belangrijk. PRODENT voorkomt tandbederf en tandaanslag! Bet enige R.K Dagblad -ooi ZWOLLE Losse tnm.prijs 15 cent P 503 Zser grots tabs 70 Motder zegt altijd: „Denk eromvraag niet zomaar „tand pasta", zeg duidelijk PRODENT". ct Normale tuba 44 ct Geeft Uw haarden en kachels een blijvende diepzwarte glans! 178. Nou zeg, dat is me ook wat, daar wil me die dikke Fatty al het geld van de beloning zelf houden. Maar.... dat zat hem niet glad, want nauwelijks had dr. ir. Blikslager gemerkt dat de genoemde dikzak zijn hoofd om de deur stak, of daar zei hij: „Kijk eens aan, Verholen, daar heb je de sheriff ook. Hij heeft zo'n blikken aardigheidje voor je bij zich. Zo'n eh zo'n ridderdinges bedoel ik. Zo'n mooie medaille aan een lintje om op te spelden. En dan heeft-ie ook nog vijfduizend dollar voor je bij zich, dat is de beloning van het rijk voor het vangen van de veedieven. Ik was er zelf bij, toen de rechercheurs uit New York het hem gaven. Fijn hè, zoveel geld ineens te ontvangen". Smidje Verholen kon van vreugde haast niets zeggen en verlegen lachend keek hij de geleerde aan, toen de dikke Fatty hem de ridderorde op de jas speldde. Zo kwam Fatty mooi om zijn loontje, want nou moest hij dat geld ook wel aan de smid geven. Ja, en daarmee was dan weer een belangrijk deel van deze geschiedenis ten einde. De smid had een grote beloning ontvangen voor het terugbrengen van de kist en het vangen van de veedieven, maar.hij vergat niet, dat de oude Ezechiël hem daarmee eigenlijk het meeste had geholpen, want die had toch maar al die boeven netjes buiten westen geslagen. En weet je wat die goeie smid nu deed? Hy gaf Ezechiël een nieuwe vrachtwagen cadeau. Maar ja, Eze chiël had eigenlijk niet veel zin meer om vrachtrijder te zijn, want hij vond dat een man op zijn leeftijd zich niet meer moest bezighouden met zulke opwindende werkzaamheden. Aan de andere kant had hij ook niet veel zin om zijn broer in diens winkeltje te gaan helpen, want hij vond, dat zijn broer veel te veel kletste over z'n broer. En toen kreeg die smidje Verholen weer eens een van zijn lumineuze ideeën. „Jij moet hier in Cowtown zelf een winkel beginnen", riep de oude Ezechiël verheugd uit. „De winkel staat hier toch leeg, want de winke lier is gevlucht. Die zat in het veedievencomplót en die heeft zich nu aan de wrekende arm van de gerechtigheid weten te onttrekken". „Mooi gezegd, Ezechiël", prees de smid. „En weet je, dat je dan mooi de bestelde spullen met je nieuwe auto bij de klanten kunt thuisbrengen?" Ja, dat wist Eze chiël wel, en een paar dagen later stak hij aan zijn nieuwe winkel de vlag uit en opende hij de zaak. En geloof maar, dat de cowboys van Cowtown verbaasd naar die mooie winkel keken, waarvan de deur zo uitnodigend open stond en waar naast zo'n sjieke vrachtauto was opgesteld. Abonnementsprijs per mnd., incl per iditie 16 In alle edities familieberichten Bij contract J. M. Stun Bankrelaties: Kantoren: HOOI (van onze ree BIJ EEN van de "verhc Indonesië, kaï den, dat ori® en zijn nawei men van een kins te voorst Zoals in een werd opgemerl zins eenvoudig te geven op houding moet men ten opzicl nesische wens te heffen. Men zou er van kunnen dit ogenblik is nm een ken. Eerst, dingen verder werkt, zou worden nage feitelijke sa met 'het da; geschapen oi Een dergeiij, houding ware een Indonesisch heeft de „New onlangs op Indonesië „v behalen van denheid met welvaart en beschikbaar Unie" en ook oog te hebben werking Oosf middel van de kins zou kui aaat hier ooi York Times" van wat miss rijke proefnemn ziin in de interi kingen voordat kans kreeg". Hoewel men ziide ongetwijfel bóven ontwikk zou zijn uitgega toch moeilijk van prof Su geworden da ernst wil mal fing van de Unie de Nederlandse dwongen om voorlopig standp een standpunt niet gunstig is dat ons toch alle komt.. De Nederland klaarde zich bert tie aan een gez te onderwerpe vruchten van dan afhangen dan niet in een R.T.C.-overeenko nen toestemmen gaat er terecht overeenkomsten van beide parti en dus bestaan als vrucht van raad tot een komt, is de wt ling vrij. Van gaf men duidel de Nederlandse roos schoot. Indonesië zou opheffing van voorbaat als vol' aanvaard, maar deze zijn zeker stemming met ternationale ree Juist is voort landse regering weten wat Ine R .T.C—overeenkc plaats zou willei immers geenszii overeenkomsten liggen, alleen voor Nederland nesië heeft er genover dit bë gewijzigde ove delen moeten Nederland. Bij dit alles een belangrijke uiteraard niet in omschreven Ne punt kon worde die desondanks belang is. Het i de werkelij de opheffing De officiële donesische ziidi fing van de Ün ervanuit dat goede samenwei zou staan. Indi daad het geval het bepaald onv Nederlandse zij tegen een derge maken. Dan zou dat, de wens or heffen aansloot de lijn die wij speuren. Maar er is. altijd nog een en nu is het g er tal van aanv de wens om de fen. in feite rr offer is aan d de revolutie linkse elementer als een behoeft hinderpaal voor te ruimen. Nu kan men ling opzetten c democratie moe communistische wind uit de maar bij de d begrotingen va Overzeese Rij Tweede Kamer recht de opmer die democratie moed en de kra opbrengen om zetten. Deze opmerki tekenis gewonn laatste tijd f 4

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 6