Episcopaat zond Mgr. Hanssen riaar Australië en Nw. Zeeland Aardappelmeelfabriek verbrand te Musselkanaal Vijfde colonne in Italië Tffatfó-paJiado Levensgevaarlijk voor 't land 220 arbeiders werkloos Jlo55e en Jlotee/9laadjei De geestelijke kant der emigratie Talrijke vakgroepen opgeheven Projectiel tussen afval geëxplodeerd DE BEURS ineft U zé niet beelcITg, deze drie Swift-modelletjes, die wij U hier tonen? Maar U moet ze eens in werkelijkheid zien. U moet zelfde verrassing ondervinden van een Swift-schoentje, dat Uw voet zo klein en zo elegant maakt. Sta eens even stil bij de schoen-etalages en let dan op Swift. In de uitgebreide Swift-collectie vindt U het schoentje, dat U al zo laflg zoekt! Stap eens naar binnen en pas dat Swift-schoentje aan. U hoeft verder te zoeken. U neemt het. met MODE-SCHOENTJES Scheepsberichten Interlands nog niet op televisie k DONDERDAG 4 OCTOBER 1951 PAGINA 5 (Van onze verslaggever) Gisteravond is Mgr. dr. J. M. J. A. Hanssen, coadjutor van het Bisdom Roermond, van Schiphol naar Australië en Nieuw Zee land vertrokken, om zich, in opdracht van het Nederlands Episcopaat, aldaar te oriënteren terzake van de geestelijke aspecten van de emigratie voor katholieken. Hij zal met de kerkelijke autoriteiten van Australië en Nieuw Zeeland daar omtrent besprekingen voeren en zich persoonlijk op de hoogte gaan stellen van de mogelijkheden die daar zijn op geestelijk gebied. Deze oriëntatie geschiedt opdat het Nederlands Episcopaat een meer positief standpunt zal kun nen innemen ten aanzien van de emigratie naar deze landen en opdat de aan de aldaar heersende omstandigheden aangepaste voor bereidingen kunnen worden ge troffen voor adspirant-emigran- ten naar deze gebieden. Mgr. Hanssen zal zich aller eerst naar Sydney begeven, waar hij besprekingen zal voeren met Kardinaal Gilroy. Hij zal voorts contact opnemen met het Office of Catholic Immigration en met vertegenwoordigers van het Aus tralische en Nieuw Zeelandse Episcopaat. Behalve Sydney zal hij Melbourne, Canberra, Adelaide en Brisbane bezoeken. Na een verblijf van ongeveer een maand in Australië zal hij een veertien daags bezoek brengen aan Nieuw Zeeland om vandaar het Westen van Australië te bezoeken. De zielzorg onder de Neder landse emigranten zal Mgr. Hans- sen's volle belangstelling hebben. Er zijn reeds 5 Nederlandse priesters in Australië werkzaam, zo deelde Mgr. Hanssen ons gis teren voor zijn vertrek mede, en binnenkort zullen Pater Jacque- meine O.F.M. en Pater Stokems S.V.D. er heen gaan. De zielzorg van Nederlandse priesters onder de emigranten is echter uitsluitend bedoeld als een DEN HAAG De Staatscourant van gisteren bevat een aantal be schikkingen van de minister van Economische Zaken, waarbij inge volge de wet op de bedrijfsorgani satie een groot aantal vakgroepen wordt opgeheven. Het betreft de vakgroepen „Kuiperij", „Dood kistenmakerij", „Klein Scheeps bouw", „Rolluiken-, markiezen- en zonneschermenbedrijf", „Hout waren", „Parket- en hardhout vloerenbedrijf", „Borstelmakerij" en „Griendbies- en rietverwer- kende bedrijven", de ondervak groepen „Biezenmattenmakerijen en biezensorteerderijen" en „Man denmakerijen", de vakgroep „Rei- nigingsbedrijven" en de onder vakgroepen „Schoonmaakbedrij ven" en „Glazenwasserijen", de tot de bedrijfsgroep „Bouw- en aardewerkambachten" behorende vakgroepen „Pottenbakkerij" en „aanverwante bedrijven", de vak groepen „Kleine nijverheid op verlichtingsgebied" en „Automo biel- en motorrijwielreparatiebe drijf" en de ondervakgroepen „Automobielreparatiebedrijf" en ..Motorrijwielreparatiebedrijf' en de vakgroepen „Hoeden en petten- makerij" en Zeilmakerij en touw- slagerij" en de ondervakgroepen „Zeilmakerij, dekkledenvervaar- diging en scheepstuigerij" en „Touwslagerij". beperkte en tijdelijke nazorg. Het is de opzet dat de katholieke emi granten ingroeien in de kerke lijke verhoudingen van het land waarheen zij zijn geëmigreerd. Wat dat betreft moet er geen sprake zijn van assimilatie, maar van integratie, zo drukte Mgr. Hanssen zich uit. Geen vervlakking dus met prijs geven van eigen aard, maar een ingroeien in de nieuwe verhou dingen. Het is de bedoeling dat ook in Nieuw Zeeland Neder landse priesters de geestelijke na zorg tijdelijk op zich zullen ne men. Thans zijn in Nieuw Zee land wel Nederlandse priesters werkzaam, doch uitsluitend in het missiewerk onder de inboor lingen. Hoewel Mgr. Hanssen uiteraard •op zijn reis wel in aanraking zal komen met regeringsinstanties van de landen die hij bezoekt, zal hij met hen geen officiële besprekingen voeren. Zijn infor matie beperkt zich uitsluitend tot de geestelijke kant der emigra tie. Mgr. Hanssen werd op Schip hol uitgeleide gedaan door zijn secretaris, mr. W. Delhoofen pr., door prof. dr. H. v. d. Laar pr., door pastoor A. Loonen en door de bisschoppelijke commissaris voor de emigratie, rector Jac. v. d. Hoogte. Voorts waren aanwe zig de voorzitter van de Katho lieke Centrale Emigratiestichting, de heer G. W. Kampschoër, de directeur van de stichting, drs. Jos. van Campen en de heer A. Kampschoër Jr. De heer Hanlo deed monseigneur namens de K.Li.M. uitgeleide. Drs. van Campen zal op 9 Oct. eveneens naar Australië vertrek ken om er de sociaal-economische aspecten der emigratie te hespre ken. Hij zal daarbij nauw con tact houden met Mgr. Hanssen. EEN ZWAAR GEWONDE EINDHOVEN Gistermorgen heeft zich in een open opslagplaats van oude metalen op een terrein nabij de Hoogstraat te Eindhoven een ontploffing voorgedaan waar door de ongehuwde Smulders le vensgevaarlijk werd gewond. Hij heeft o.a. ijzerscherven in de hals slagader gekregen. Een andere arbeider werd licht gewond. Ver moedelijk bevond zich tussen het ijzer een projectiel, waarop von ken terecht zijn gekomen. ROTSBLOKKEN IN DE NACHT KOREA. Ethiopische juerillastrijders hebben on langs een Chinese aanval op heuvels in Midden-Korea af geslagen door grote keien van de top van de heuvel naar beneden te laten rollen, aldus heeft een Amerikaanse ver bindingsofficier verklaard. De Ethiopiërsdie zelden 's nachts slapen, hadden de keien met telefoondraden aan elkaar ge bonden. De Chinezen leden zware verliezen, de Ethiopiërs geen, aldus deze officier. De Ethiopiërs gebruiken overigens als wapen bijna uitsluitend de bajonet, ornaat hun gezegd is zuinig met ammunitie te zijn, daar hun eigen regering deze betalen. Geallieerde officieren, die met het Ethiopische batal jon hebben samengewerkt, prijzen hun nachtelijke strijd- tactiek. Herhaaldelijk slaan zij een Chinese aanval af door hun krijgsgeschreeuw en wa pengekletter. Zij laten stenen in lege granaathulzen ratelen en slaan op stalen helmen, voordat zij de vijand met mes sen en bajonetten achter volgen. ADSPIRANT-EMIGRANT NOG NIET TERECHT DEN HAAG De vijftienjarige L. D. Prins, die Dinsdag met zijn moeder en zes broertjes en zusjes naar Canada zou vertrekken, is nog steeds niet terecht. ROME (Ass. Press) Een hoog geplaatste functionaris van de Veiligheidsdienst, van 't ministe rie van Binnenl. Zaken, die niet met name genoemd wil worden, heeft heden de waarschuwing la ten horen, dat Italië in geval van oorlog binnen de eerste paar da gen buiten gevecht gesteld zou kunnen worden door zijn com munistische vijfde colonne. Hij deelde mede, dat Italië bin nen enkele dagen zou kunnen worden verlamd door zorgvuldig AMSTERDAM. Hoewel de koersontwikkeling van het hoofdfonds nauwlettend gevolgd wordt, lag het zwaartepunt van de handel ter beurze minder op- I vallend bij Kon. Olie, dan op voorgaande dagen. Eigenlijk viel de opening van 301 X> een heetje tegen, gezien de vaste stemming voor Royal Dutch in New York en de niet officiële notering van 302 y, vanmorgen in Amsterdam. De meeste transacties kwamen rond 302 tot stand, doch tegen slot volgde een lichter achter uitgang tot 300 (onv.). De Cultuurmarkt had vandaag een levendiger voorkomen dan sinds ruim een week het geval is 'geweest. De recente jaarver slagen maken over het algemeen geen ongunstige indruk. Toen beginbeurs dan ook bleek, dat er enige kooporders waren, openden de voornaamste soorten 2 tot 3 punten hoger, welke winst niet geheel behouden kon blijven. Niettemin was het slotniveau hoger dan gisteren. Op de industriemarkt heerste over het algemeen eén goed prijshoudende stemming. Eergis teren hebben aandelen Philips een koerswinst van bijna 5 pun ten geboekt, hetgeen werd toe geschreven aan het uitblijven van aanbod voor Franse reke ning. Volgens de hoeklieden is het Nederlandse publiek, mede gezien de Jplevisie uitzendingen wel geporteerd voor aandelen Philips, doch het boven de markt zwevende buitenlandse aanbod houdt de koers gedrukt. Giste ren noteerden zowel oude als nieuwe aandelen vrij onveran derd. In aandelen van Vlissin- gen katoen is een transactie tot stand gekomen op 330, hetgeen niet minder is dan 40 pet. ho ger dan eergisteren, toen alleen een biedkoers is opgegeven van 340 en 60 punten boven de laat ste transactie op 320. De andere fondsen die voor herkapitalisatie in aanmerking komen, waren eveneens willig, zoals Nederland- sche Ford en Kon. Verg. tapijt, die beide 10 punten hoger waren. Een specialiteit waren ook aan delen van den Bergh en Jur- gens. die ex ruim 57 pet. dividend op 245 a 250 werd geadviseerd tegen een vorige notering van 292. Deze vaste stemming valt waarschijnlijk te verklaren uit het feit, dat met aan- en ver kopen in dit fonds belastingma nipulaties mogelijk zijn. De Scheepvaartmarkt was vast met verbeteringen van 2 tot 4 punten. De dollarleningen waren een fractie luier, evenals het agio, dat op 12 werd getaxeerd. Prolongatie 3 1/4 pet. Ter gelegenheid van de opening der uitzendingen van de Nederlandse Televisie Stichting werd Dinsdagavond in „De Rozenboom" te Bussum een receptie gehouden. Van links naar rechts: Z.Exc. minister mr. F. G. J. H. Teulings, Z.Exc. minister van Justitie mr. H. Mulderije, G. de Clercq, be stuurslid van de Nederlandse Televisie Stichting, ir. A. Phi lips en mr. A. H. v. d. Veen, directeur van de N.C.R.V. en vice-voorzitter van de Nederlandse Televisie Stichting bij een der ontvangsttoestellen. georganiseerde sabotage van zijn leger, politie, transportwezen en verbindingen en voegde hieraan toe: dat geheime ondergrondse cellen van de communisten grote vorderingen hebben gemaakt in het zich indringen in de sleutel posities de nodig zijn om dit mo gelijk te maken. Hij verklaarde dat de commu nistische partij, die zegt twee en een half millioen leden te tellen, een zodanige numerieke meerder heid boven de politie en de man nen van de Veiligheidsdienst heeft, dat het mogelijk is, dat deze diensten zullen blijken ingeval van oorlog weinig tegen een ge coördineerde communistische op stand te kunnen uitrichten. Telefoon en telegraaf kunnen bijna onmiddellijk buiten wer king worden gesteld, daar de be ambten van het ministerie van Verkeerswezen bijna voor 70% communisten zijn. De spoorman- nen zijn voor bijna 65% commu nisten en de electrisehe centrales die de spoorwegen van stroom voorzien, kunnen gemakkelijk door sabotage groepen worden uitgeschakeld. Het zelfde geldt voor de Rijksradiostations, het enige communicatiemiddel, dat de regering na uitschakeling van telefoon en telegraaf nog zou overblijven. Voorts zouden naar men meent in steeds groter aantal communis tische cellen zijn georganiseerd in het leger en ondër de „trou we" carabinieri, die in tijd van oorlog als militaire politie optre den. Hieraan is ook niets te doen, omdat de meeste dienstplichtigen zich ijlings tot communist zou den verklaren, als de communis ten niet meer zouden behoeven te dienen. MOTORRIJDER OVERLEDEN NA VALPARTIJ AMSTERDAM Gistermorgen is een motorrijder in de Tweede Oosterparkstraat te Amsterdam gevallen doordat hij de macht over het stuur verloor na over een steen, die op straat lag, gereden te zijn. De man is in het O. L. Vrouwegasthuis overleden. Sportieve wandelschoen in diverse najaarstinten calfsleer 22.90 Elegant schoentje om te winkelen, gemakkelijke brughak. In verschillende kleuren suède 27.90 Hooggesloten pump modelletje met aparte lijn. Een schoentje waarvan U veel plezier zult heb ben. In calfsleer 25.90 Swift-Nijmegen Annenkerk R'dam/Sydney 2 te Melbourne: Arendskerk R'dam/ Japon 3 Singapore verw.; Gaas- terland 2 v. A'dam te Hamburg; Groote kerk A'dam/Beira 2 v. Kaapstad/PtElisabeth; Jagersfon tein Beira/A'dam 2 v. Antwerpen; Laertes R'dam/Balikpapan 2 Tj Priok verw.; Lekkerkerk R'dam/ Calcutta 4 Colombo verw.; Stad Maastricht 3 v. Vlaardingen te Savona verw.; Weltevreden New York/Java 2 v. PtsWettenham/ Singapore; Willem Ruys R'dam/ TjPriok 2 120 m o Massawa; Am- steldijk 2 v R'dam/Hamburg; Bloemfontein Beira/A'dam 2 nm v. MarseilleSouthampton; Bois- sevain Kobe/Rio de Janeiro 30 v. Daressalaam/Lorencomarques- Friesland krl R'dam/TjPrioK 29 te Belawan; Nieuw Amsterdam 3 v. New York te R'dam; Oranje TjPriok/A'dam 3 te Suez; Rotula (T) Curacao/R'dam p 2 Azoren; Volendam 2 v. R'dam/Quebec; Zuiderkruis Wellington/Surabaja 2 780 m zo Brisbane; Ceram R'dam /Calcutta p 3-i Gibraltar/Genua; Eendracht R'dam/Alexandrië p 2 nm Finisterre; Gouwe 3 v Toppi- la te Delfzijl. (Van onze correspondent) MUSSELKANAAL. In en kele uren is de Aardappelmeel fabriek „Musselkanaal en Om streken" een prooi der vlammen geworden. De fabriek brandde geheel nit. Het vuur ontstond gisteravond plm. half 7 door tot nu toe onbekende oorzaak op de droogzolder in het hoofdgebouw. In een ommezien grepen de vlam men om zich heen en zetten de gehele fabriek in lichter laaie Hoog torenden de vlammen op tegen de donkere avond. Van alle zijden kwamen de brandweer- PLANNEN Plannen zijn op hun tijd goed, ze moeten er wezen. Hoe hebben wij in de grote oorlog geno ten van de berichten van de Duitse weermacht, wanneer langzaam maar zeker alle door de „op alle fronten winnenden", landen en steden, „vol gens plan" werden ont ruimd! Maar sommige groepen, ook in ons volk, hechten een te grote waarde aan „plannen". Een landbouw-plan bijv. is natuurlijk ook prach tig, maar de natuur laat zich niet door de mensen „beplannen", als we daar maar rekening mee hou den. Er is ook een stre ven naar planmatige economie. Maar ook hier is de natuur wel vaak sterker dan de leer. IJzeren wetten van de economie kan de mens soms wat ombuigen en enigszins naar zijn hand zetten, maar er zijn eco nomische wetten, welke niet straffeloos kunnen worden voorbijgezien. Neem in ons land de geldvoorziening. Alles hangt aan de betalings balans e.d., maar als er plotseling meevallers van belang zijn, komt ook die kwestie in een ander licht te staan. „Moord en brand" is er geschreeuwd over ons tekort in de Europese Betalingsunie, maar nu hebben we daar een overschot van millioenen. Het klinkt waarlijk als muziek voor millioe nen"! En de kranten schrijven ook maar, dat het er met de deviezen, de betaalmiddelen voor het buitenland, veel be ter voor staat. Dat werpt een prettig licht op de sombere plannen. Het ziet er met de hele rata plan nog niet zo slecht uit! P. B. O. Er wordt zo links en rechts nogal weer wat geschreven over de Pu bliekrechtelijke Bedrijfs- organisatie. Kortweg: P.B.O. Het is jammer, van dit mooie ideaal, maar er schijnt nu al hommeles te zijn, nu het over de uitvoering en de toepassing van de wet gaat. Zou dat komen, omdat de hele wereld vol is van die andere P.B.O., welke een volmaakte bron van ruzie lijkt, zo dat zelfs de Veiligheids raad er aan te pas moet komen? Wij bedoelen het P(erzisch) B(ritse) O(liegeschil), de P.B.O. van Mossadeq en Attlee... De samenwerking tussen „kapitaal" en „ar beid" is hier ver te zoeken Te grote mond Wij hebben het nog eens gelezen: Rusland, dat zulk een grote mond had over de gang van zaken met betrekking tot het vredesverdrag met Japan, dat met een kost bare delegatie naar San Francisco trok en de beste luxe kamers in de duurste hotels betrok (vanwege de volksdemo- cratische opvattingen na tuurlijk), dat Rusland verklaarde de oorlog aan Japan op 8 Aug. 1945. Twee dagen later was Japan bereid om te ca pituleren. Niet vanwege Rusland, maar vanwege de atoombom, een ver schrikkelijk wapen ove rigens, de atoombom op Hirosjima en Nagasaki. De Russen dachten met die twee dagen voor honderd procent in de buit te delen! Beter dan wijlen Roosevelt, dacht Truman aan de geschie denis met Polen, dat in de rug werd aangevallen in September 1939, toen de Duitsers het land al voor driekwart hadden bezet. Het doodbloedende Polen kreeg een trap achterna van de Rus. die HET IS OCTOBER, en een prachtige herfst tot nu toe. Die onverdiende pracht mag ons niet doen vergeten, dat we weer midden, in het al van Huizinga beroemde „herfsttij der bescha ving" zitten. Die beschaving heeft ons nodig, willen wij haar redden. Maar menselijke middelen alléén kunnen dat niet. In de geschiedenis kennen wij, zonder valse vroomheid te willen ontdekken, de feiten, welke ons wijzen op de mach tige hulp van Maria, met het vreedzame wapen van de Rozenkrans. Heeft u gehoord van het grote geloof van een oud man uit het Zwarte Woud, die nog emigreren ging, en nu in zijn houten huisje in Australië, de Rozenkrans bidt, „voor de mensen, die leven, en niet weten, w aar o m"? Denk daar 'ns over na! ders het zo goed moge lijk hadden. Gillette's opvatting was: tevreden mensen en een goed product. Dat deze ziens wijze juist was, bewijst de geweldige productie van de Gilette-fabrieken: honderd millioen mesjes per week! En hier is de man-zelf, mèt snor! nou zo vredelievend is.... als je de grote mond van de Sovjets en hun aanhangers tenminste geloven wilt. Gilette Het was eind Septem ber vijftig jaar geleden, dat King C. Gilette zijn scheermesjes-industrie stichtte in Amerika. Hij begon toen pen groot scheepse aanval op baar den en snorren, en kan zeggen, dat hij „het ge zicht van de wereld" en het debiet, van de kappers! geheel ver anderd heeft. Typisch is het dat wij een foto za gen van King C. met eensnor. De bakker eet zijn eigen brood niet! Het duurde nog een paar jaar, vóór en aleer de mannen vertrouwen had den in de nieuwe vin ding. Maar toen was het ijs ook voor goed ge broken. Gilette ver overde de wereld. Hij was een zeer vooruitstre vend industrieel, die er niet alleen naar streefde Ka|e hoofde„ drank een goed proauct te ma ken, doch die er tevens Weer wordt het bor- od stond dat zi.in arbei- reltje in de café's duur der. Weet minister Lief- tinck, dat kaalhoofdig heid, volgens een Engels Medisch Tijdschrift, tien maal meer voorkomt bij mensen die wèl, dan bij mensen die niet drinken, vroeg de „Volkskrant" verleden week! Nou is minister Lieftinck nogal kaal! Maar minister In 't Veld. die een hele campagne voert tegen 't overdreven gebruik van drank in deze tijden, die soberheid voorschrijven, heeft nog een heleboel haar. En misschien is 't klimaat in Engeland an ders. Roekeloos Wij hebben het al eens meer gehad over de roe keloze, ondankbare men sen, die van de vorige oorlog niets geleerd heb ben en hele voorraden oud brood zo maar weg gooien. De radio heeft het er pas ook nog over gehad. Schande, zoals de mensen met dit kostelijk voedsel omspringen. Eigenlijk op het misda dige af. Velen zijn blijk baar de tijd vergeten, dat er een rijksdaalder gege ven werd voor één snede brood. Waar woord „Hét schone hebben we nodig, om te leven, dat is een goddelijke wet", dit ware woord van de laatste Lichtflits van pater Loop moesten we toch even aanhalen. Dierendag Vandaag is het in de liturgie van de Kerk de feestdag van Sint Fran- ciscus. Daarom is deze dag gekozen tot de We relddierendag. Niet om de Dierendag te stellen in de plaats van het feest van Sint Frans, maar om er aan te denken, dat deze grote heilige, die er eens zoveel toe bijdroeg de wereld te hervormen voor en terwille van de liefde van God. de die ren beminde ais schep selen Gods en in hen de Grote Maker van het Heelal huldigen wilde. Dat moeten wij heden ook eens bedenken. Het gaat bij deze dag niet alleen om mishandeling van dieren af te leren, en ook niet, om dieren liefde en dierenbescher ming te verheffen tot een allerhoogste deugd, het gaat er niet om, teer gevoelig te zijn in een zijdige overdrijving. Zonder dat alles kan men goed -zijn voor de dieren en wie dat doet, zal inderdaad ook goed zijn voor de mensen. En omgekeerd! Humeur Nog even pater Loop. Hij heeft de nieuwe maandspreuk van de B.Z.N. gewijd aan het humeur. Wij zeggen met hem: Bekijk uw humeur eens. Het is van beteke nis voor u zelf en voor anderen. Zoek, juist nu, naar de zon. En vraag u eens af: „Wie lijdt onder uw humeur?" auto's met loeiende sirenes ter assistentie, doch het was voor de vele brandweerlieden, ondanks het feit dat er in een minimum van tijd vele stralen op de vuur haard gericht waren, een zware strijd. Onverschrokken vochten de brandweerlieden van de brand weerploegen uit de naaste omge ving, geassisteerd door die van Ter Apel, Sellingen, Onstwedde, Wildervank, tegen de voortdu rend hoogoplaaiende vlammen. Tegen kwart voor acht was men de brand meester, doch toen be gon het nablussingswerk, dat nog geruime tijd vergde. De naast de fabriek gelegen meelloods kon behouden blijven. Uiteraard is de totale brandschade momenteel nog moeilijlc te ramen, doch beloopt zeker vele tonnen. Daar komt nog bij, dat deze aard appelmeelfabriek momenteel mid den in de aardappelcampagne zit en in één slag stil staat. In deze fabriek werken 220 man. Het hoofdgebouw verbrandde geheel en ook ging de productie van een dag, zijnde 1250 balen aardappelmeel, verloren. De opperboiler E. v. d. Veen ontdekte de brand op de droog zolder. Het vuur greep zo snel om zich heen, dat hij nauwelijks tijd vond een veilig heenkomen te zoeken en zijn kleren niet meer mee kon nemen. Vandaar uit ver breidde het vuur zich met grote senlheid in de fabriek. Op dat moment werkten 30 arbeiders in dit continubedrijf. Onmiddellijk ging men naar het ketelhuis om de stoom af te sluiten. Onderwijl loeiend de sirenes. De Groninger brandweer is nog wel ter assistentie geroepen, doch behoefde geen dienst meer te doen. Uiteraard trok deze grote brand, die tot Stadskanaal duidelijk zichtbaar was, grote publieke be langstelling, doch de politie zorg de voor een afzetting. Verschil lende autoriteiten waren op de plaats van de brand aanwezig, o.m. de burgemeesters uit de om liggende plaatsen. Verzekering dekt de schade. Interlandwedstrijden van het Nederlandse elftal in Amsterdam of Rotterdam zullen zeer waar schijnlijk het eerste jaar nog niet op hét televisiescherm worden gebracht. Dit werd ons heden me degedeeld door de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond. Enige tijd geleden zijn er door het be stuur van de voetbalbond wel besprekingen gevoerd met de Ne derlandse Televisie Stichting, doch deze warcji uitsluitend van informatieve aard. Toch acht de bond het noodzakelijk zijn stand punt ten opzichte van de televisie uitzendingen van wedstrijden te bepalen, daar men er van is door drongen, dat deze kwestie in de naaste toekomst stellig aan de orde zal komen. Op 13 October zal het bestuur van de KNVB in een vergadering dit punt behan delen en zo mogelijk dan reeds zijn standpunt bepalen.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 5