Nu nog dubbel voordeel DAG VAN ST. FRANCISCUS: „DIERENDAG' voor een stralend witte en volkomen rgiéfy# was DE VAKMAN 166 tikvirtuozen bespeelden om het snelst hun instrument Gemeenteraad Langend ijk Bloembollenveiling Westfriesland te Bovenkarspel De Raad rekent Houtrust ging van rikketikketik Leiden consumeerde 15.000 haringen Conflict tussen raad en burgemeester Bandieten vallen aan bij Bandung OPROEP Marktberichten Denk er aanalleen 47 ct 90 et voor Radio en Televisie RADIO BUISMAN, Alkmaar T O N E L L O naast Jamin Onze speculaas leuke artikelen Gemeente Egmondbinnen plaatselijke bankinstellingen op 8 October gesloten Dames-, Heren- en Kinderkleding tegen extra lage Winkelweekprijzen DONDERDAG 4 OCTOBER 1951 PAGINA 7 LANGEDIJK. De rand van deze gemeente kwam Dinsdag avond in voltallige vergadering bijeen onder leiding van burge meester H. Schilhaas. Na ope ning met gebed en de goedkeu ring van de notulen werd een schrijven van de caféhouders behandeld met verzoek om ver- laK'bg van de vermakelijkheids belasting. Hierop werd afwij zend beschikt. Op 31 Juli 1951 was 'n raads besluit aangenomen tot wijzi ging van de scfeoolerenzer» voor de leerlingen van de Openbare Lagere School. Tegen dit raads besluit waren 3 verzoeken inge komen tot opschorting a.s. van de Oudercommissie van dé O. L. S. te Noordscharwoucté én van de afd. Langediik van het Nederl. Onderwijzers Genoot schap terwijl twee brieven wa rén ingekomen om handhaving van het raadsbesluit o.a. van hét béstuur van „Belang der Jeugd". Daar in deze brieven nieuw cijfermateriaal naar voren was gekomen stelden B. en W. voor 'n nader onderzoek in te stellen De heer Volkers wilde 'n uit spraak van de raad. Besloten werd om de stukken voor nader onderzoek in handen té stellen van B. en W. Voor dit jaar gelden de grenzen zoals deze op 31 Juli zijn vastgesteld. Mei A. H. E. Schut te Alk maar nam haar benoeming tot onderwijzeres aan de Openbare Lagere School te Broek op Lan- ffemdijk aan en de heer J. P. Mink te Warmenhuizen zijn be noeming tot onderwijzer aan de O. L. School te Oudkarspel. De heren Balder, Slot Stoop, van Dijk en Kahcerdijk werden herbenoemd in de Commissie van Advies, ingevolge art. 8 van de woonruimtewet 1947 terwijl de heren Dirkmaat. Heringa. Kraakman, Bruyn en Ooyevaar werden benoemd tot plaatsver vangers. Aan de heer N. C. Rijper te Zuidscharwoudé werd 'n stukje gemeentegrond verkocht ('n ge deelte van de tuin van de heer Renaud). Alle uit deze koop voortvloeiende kosten komen voorrekening van de koper. Verkocht wordt 20 m2 voor de prijs van f5.per m2. Het crediet in rekening cou rant bij de N.V. Bank voor Ne derlandse gemeenten, werd voor de maanden September en Octo ber 1950 verhoogd tot £675.000. Aan de orde kwam 'n voorstel om aan de wethouders, die als zodanig niet worden herkozen, 'n wachtgeld toe te kennen. Het wachtgeld bedraagt hét eerste jaar 75 pCt., het '2e .iaar 50 pCt. en het 3e jaar 25 pCt. van het laatst genoten salaris. Tevens bevatte het voorstel de mogelijk heid tot toekenning van pensioen aan de wethouder zelve of aan de weduwe of wezen van de wethouder. Het pensioen be draagt voor elke maand welke de wethouder zijn amibt heeft vervuld 1/192 van zijn laatst ge noten salaris tot 'n maximum van de helft van de wedde per jaar. Tegen dit voorstel waréri nog wel bezwaren De prot. chr. fractie was tégen het gehele voorstel. Ook de heer Volkers was tegen. De fractie van de K.V.P. en de Party van dg Ar beid Waren voor. Na grondige bespreking werd het voorstel aangenomen met 6 stemmen voor en 5 stemmen tegen. Voor stemden de heren Kraakman, van Dijk, Stoop, Bruiin. Dirkmaat en Kalverdijk. Tegen stemden de hereto Ooyévaar, Slót Volkers, Hëerin- ga en Balder. De gemeentebegroting dienst jaar 1951 wérd géWijzigd. De uitkeringen Wélke de gemeëntë ontvangt uit de gëmeéntefonds- belasting Was, aanvankelijk ge raamd óp f163.16!,— maar déze is thaps definitief verhoogd tot f194.562. Dit betekent vóór dë gemeente 'n verhoogde ont vangst van f31.401 ovér 1951. Door deze verhoging zijn B. en W. thans in staat om dë ge meentebegroting sluitend té krijgên en behoeft géén béroëp te worden gedaën op hét batigê slot van 'n vórig dienstjaar. De Voorzitter wéés ërop dat B. en W. 'n zo zuinig mogelijk be heer zullen voeren téneindé dé gemeen tefinanciën zó gezond mogelijk te houden. Hierna ging de raad in comité. Geldlening flÓ0.«00,— Nadat dé raad énige tijd in comité was geweest Wérd «e opembare vergadering hervat en werd nog 'n belangrijk besluit genomen fi.l. tot het a'/P'gaan van 'n geldlening groot flOO.OOO bn 'n Pensioenfonds voor Zee lieden te Rotterdam. Deze geld lening was nodig ten behoeve van de bouw van 'n Christelijke Tuinbouwschool te Broek op Langend ijk. GUNNING HERBOUW 32 PACHTERSWONINGEN IN WIERINGERMEER WIERINGERWÉRF Op 28 September 1951 Werd door de rentmeester der domeinen, na men de staat aanbesteed: het herbouwen van 32 paohterswo- rtingen in de Wiéringermeer. Dit werk is th'afis als volgt gegund: Percelen 1 en 4 (11 stuks): J. Kingma éfi Zn. Mid- denmoer: f203.615.—; Perceel 2 (6 stuks): L. Schofte, Wièringér- werf: f109.590.—; Përcëel 3 (7 Lout' Hippólytugkoef: f129.980.Percéel 5 (8 stuks): TA- Af Nijs, Warmenhuizen: f157.620. Ledenvergadering Hugo Boys HEERHUGOWAARD-NOORD. Zaterdagavond om half acht houdt Hugo Boys een algemene leden vergadering in lokaal Bleeker. Behalve de leden worden ook alle leden der supportersver. ver wacht. De agenda vermeldt enkele belangrijke punten. Zilveren medaille voor „Excelsior" HEERHUGOWAARD. De Zuivelfabriek „Excelsior" wist dézer dagen beslag te leggen op rriédai" Jégekêr partij kaas, tijdens een in Den één zilveren m< daillé werd toégekènd voor aille. De me- een UITSPRAKEN MEERVOUDIGE KAMER De bollenhandelaar A. M. v. d. B. uit Anna Paulowna, die op zijn export-vergunning door een andere handelaar had laten ex porteren, is door de Economische Kamer van Arrondissementsrecht bank van rechtsvervolging ont slagen omdat de man, door de vergunning, hem verleend door de ondervakgroep, in de mening ver keerde geen strafbare handeling te hebben gepleegd. De exporteur M. P. B., die ge ëxporteerd heeft, werd veroor deeld tot een gevangenisstraf van een maand terwijl de rechtbank de in beslaggenomen bollen en zaden verbeurd verklaarde. Coul Cardinal 851.30; Culli- nan 6065; Electra 1.802.20; Fred. Moore 40; Gen. de Wet 60; Golden Pheasant 60; Ibis 901.50 Jong Oranje 1.La Reine Max 5530; Mad. Lefeber Forst 80; Mr. v. d. Hoef 1.401.65; Murillo 1.Oranje Nassau 1.70; Peach Blossom 1.802.40; Pr. van Oos tenrijk 1.20;Pax 6.50; Schlegel Max 651.15; Theeroos 1.15; Witte Due Max 1.05; Albino 95 1.25; Argo 50; Bartigon 85; Bleu Parrot 801.25; Campfire 1.40; Clara Butt 4055; Copland Rival 1.40; Crown Imperial 1.101.30; Fantasy 65—70; Golden Age 70; Inglesc. Yellow 4690: Kansas 50—60; Kleurenpracht 50; Krel. Triumph 1.401.75: Miss Wilmott 50; Ph. Snowden 75; Prunus 1.30; Red Champion 3.50; Rose Cop land 851.80; Red Pitt 1.35; Top- score 5.Vict. d'Oliveira 1.05; White Sail 1.05—1.20; Will. Cop land 501.Will. Pitt 801.15; Zenober 75. Woensdag 10 October zal de eerste veiling van gladiolen wor den gehouden. OUDORP. Onder voorzitter schap van Burgemeester Bakker kwam de Raad Dinsdagavond in openbare vergadering bijeen. Onder de ingekomen sfUkken W»s een ontslagaanvrage van Wethouder van der i Post wegens vertrek naar elders. Van het R.K.. Schoolbestuur was één ver zoek ingekomen om nieuwe ban ken aan te schaffen t.b.v. de jongensschool. B. en W. stellen voor dit verzoek af te wijzen, omdat in 1949 reeds nieuwe ban ken zijn aangeschaft en de toen vrijgekomen goede banken aan de andere klasseó zouc?ên Worden toegevoegd. Vervolgéns een aan tal verzoèken om subsidie, welke werden aangehouden tot de be handeling van de begroting. B. en W. stellen voor een bij— ?Sé_ van f 25.te verlenen a'an V.V.V. te beginnen met het vol gend jaar.. De heer Buren ziet het nut voor deze gemeente niet in. Na toelichting werd het voorstel aangenomen. De geloofsbrieven van het nieuw aangewezen raadslid wer den door een commissie onder zocht en in orde bevonden. Hierna werden de ingekomen rekeningen van het O.L. en het Bijz. Onderwijs behandeld. De uitgaven voor het Openbaar On derwijs bedroegen over 1950 met als voorschot f 1650.05. Voor het Bijzonder Onderwijs f 7232.04. mét als voorschot f 5997.68. Aan de heer A. P. M. van Tooren te Heerhu- gowaard werd onder dankbetui ging eervol ontslag verleend als controleur der steunverlening. Ter voorziening in deze vacature is door B. en W. 'n aanbeveling opgemaakt, t.w. 1. Bleijendaai, Oudorp: 2, Rentenaar, Alkmaar; 3. Peetoom, St. Pancras. Bij stemming werd de heer Bleijen daai met algemene stemmen gekozen. Bij de rondvraag informeerde de heer Buren of bij het bouwen van de nieuwe Friese brug de riool uit de Burgem. Bosstraat Is doorgetrokken. Voorzitter zei dat deze zaak in orde is. Verder vroeg de heer Buren om bij het Raadhuis en Herv. kerk meer parkeergelegenheid te maken. De heer Visser klaagde over de verlichting in het Ooievaars nest; het gebeurt dat sommige lampen vele dagen niet branden. Voorzitter adviseerde klachten telefonisch door te geven aan de vertegenwoordiger van het PEN of aan het gemeentehuis. De heer v. d. Post merkte op, dat het thans voor de bewoners van de Kanaaldijk zeer moeilijk is op de weg te komen. De voor zitter antwoordde, dat thans, nu de werkzaamheden in volle gang zijn, het niet gemakkelijk is, maar spr. zal moeite doen de overlast voor de bewoners niet groter te doen zijn dan strikt nodig is. Aan het einde der vergadering deelde de voorzitter mede, dat men voor deze gemeente twee woningen mag bouwen, maar dat het geld hiervoor ontbreekt. De mogelijkheid wordt besproken een lening onder de ingezetenen uij te schrijven. De Raad is al gemeen van oordeel, dat dit mo gelijk is en kans van slagen heeft. De rente zal 4 pet. bedragen. Haag" gehouden tentoonstelling voor Zuivelproducten. Door toe kenning van 94 punten werd Ex celsior nr. 5 van de 31 inzenders. Een goede prestatie voor direc teur én personeel. De laatste Akersloter op thuisreis AKERSLOOT. Dinsdag 2 October j.I. is de marinier II, S. J. flolleiiberg, wonende Pontweg 332, rtfet een vliegtuig uit Biak (Niéuw Guinea) naar Nederland vertrokken. Vermoedelijk zal hij Zaterdag a.s. op Schiphol aan komen. Hij is de laatste militair uit deze gemeente, die na een verblijf van 13 maanden, uit In donesië terugkeert. VOLKSSPELEN GROOT SUCCES BURGERBRUQ Ter gele genheid van de kermis werden ér volksspelen gehouden op het land van de heer Bruin. Voor jongemaijnén van 14-18 jaar was er zaklopen. De prijzen waren voor N. Kramer, Hente Hobma, M. Dapper en D. Huiberts. Voor meisjes van dezelfde leeftijd was er één wedstrijd „hooioogst" genaamd. Een zak hooi moest, balancerend op een plankje, op het boveneinde van eén lat een dertig meter gedragen worden. Hier Waren de snelstén Hanny Reus, Tr. Besteman, Bets Kla ver én Ria Visser. De heren van 18 jaar en ouder vermaakten zich en de toeschouwers met eeri wielerwedstrijd met de no dige hindernissen. De winnaars waren J. de Boer, Ab Zandstra, W. Kramer er* P. Vlam. De dames hielden een krui wagenrace. Deze verliep wel wat wild. De planken vlogen soms omhoog of werden dé grond ingestampt. De eerst aan komenden waren de dames R. Blom, A. Verduin. T. Verduin en A. Reus. Tenslotte was er een wedstrijd voor paren waarbii de heren geblinddoekt het karretje voor de dames moesten trekken. De snelste paren waren Mevr. Zijdewind eri de heer Zandstra. Mej. V. Verduin en de heer D. Kramer, Mej. A. Klaver en de heer Bregman. In de zaal van de heer Visser werden na afloop de prijzen uit gereikt. Kermis ten einde BURGERBRUG. Op de laat ste kermisdag werd de jeugd der beide scholen door het comité onthaald op een filmvertoning. De voorfilmpjes en de hoofdfilm over Dik Trom én zijn dorps genoten oogstten vëel bijval. Na afloop werden alle kinderen ge- tracteerd en kregen ze bonnetjes mee voor drie ritten in de draai molen, Des avonds werd door het West-Friestoneel opgevoerd het toneelstuk „Gebr. Pompernikkel". De zaal was geheel bezet. 's-GRAVENHAGE Indien men dezer dagen in het Haagse Houtrust de ogen dichtdeed, waande men zich in een bui hageL Razendsnel joegen vele vingers over de toetsenborden van schrijfmachines, om de eer van een nationaal kampioenschap in het snelschrijven op Bchrijfmachines. Het was de eerste maal, dat een dergelijke wedstrijd in ons land werd gehouden. Over een paar dagen zal be kend zijn, wie Neerlands snel- tikkampioen(e) 1951 zal zijn. Veler harten tikken vol ver wachting. LEIDEN De traditionele 3- October-viering in Leiden ter her denking van het ontzet in 1574 is gisterochtend vroeg met de tradi tionele uitreiking van haring en wittebrood in het waaggebouw begonnen. Aanvankelijk werd vermoed, dat de 3-October-ver- eniging met een enorm overschot aan haringen en wittebroden zou blijven zitten. Het blijkt echter, dat deze vrees beschaamd is, want niet minder dan 7900 bro den en 15.000 haringen werden uitgereikt, terwijl voor de laatste gegadigden niets meer aanwezig was. Honderdzesenzesirig typistes en twaalf typisten streden om de eer. Het was een geratel van jewelste. Er werd in drie ploe gen gestreden omdat de ruimte in de Houtrust-rotonde anders niet groot genoeg was. Op een enorme gong werd 't „startschot" gegeven en precies dertig minuten later werd met een forse klap het einde aange duid. In die tussentijd zwoegde men in alle vingersystemen. van twee tot tien, opde troon rede, die in totaal 14728 aansla gen telt, niet van belastingen, doch schrijfmachine-aanslagen welteverstaan. De candidaten voor het Neder landse tikkampioenschap en enige Belgische deelneemsters, die buiten mededinging deelna men, hadden dus precies dertig minuten om te tonen, wat zij kunnen. Een race tegen het hor loge dus. Er waren velen, die gemiddelde snelheden boven de 400 tekens per minuut haalden. Dan is men reeds zeer goed. Vijfhonderd per minuut is he lemaal formidabel. Het wereld kampioenschap (van een Ame rikaan) ligt boven de 650, maar aangezien niemand op de wed strijd de troonrede volledig uit tikte, al werkte dan ook ieder een op zijn of haar eigen ma chine, is hier de 500 niet ge haald. Niet alle vluggertjes heb ben echter kans op het kam pioenschap omdat ook het aan tal fouten in aanmerking zal worden genomen. Iedere mis-tik telt voor tien fouten en dat kan aardig oplopen. OM EEN AMBTSWONING ZANDVOORT. De Zand- voortse gemeenteraad verwierp vorige week in een besloten zit ting met zeven tegen zes stem men een voorstel om de villa „Njord" aan te kopen ten be hoeve van de huisvesting van de burgemeester en zijn gezin. Bur gemeester mr. H. M. Fenema woont thans in Bloemendaal. In de volgende raadsvergadering deelde de burgemeester mede, dat hij het betreurde dat tijdens zijn afwezigheid een dergelijk besluit was genomen. Hij was van me ning, dat, hoewel de persoonlijke verhouding tussen hem en de beide wethouders reeds stroef was, deze thans nagenoeg geheel onmogelijk is geworden. Tenslot te deelde de burgemeester mee het bijltje er niet bij neer te zul len leggen, maar op zijn post te zullen blijven. Na sluiting van de vergadering bleven de dertien raadsleden bij een. Met algemene stemmen werd een verklaring aangenomen, waarin de raadsleden hun spijt uitdrukken over de wijze waarop de burgemeester zich over deze zaak in het openbaar heeft uit gesproken. DJAKARTA (A.F.P.). Zeven personen zijn Zondag gedood en vier andere zwaar gewond ten- fevolge van een aanval door een 0 man sterke bende op de rub berplantage, waarbij zware scha de werd toegebracht. De plantage is gelegen ten Noord-Westen van Bandung. De bandieten hebben een rubberfabriek, twee bedien denhuizen en twee vrachtwagens in brand gestoken. Een andere bende van ongeveer 30 man sterk had de vorige nacht twee dorpen ten Zuiden van Bandung geplun derd. De houder van polis no. 313988A van „St. Eloy van 1875", Vereniging v. Levensverzekering wordt bij deze opgeroepen zich kenbaar te maken bin nen 14 dagen na heden ten kantore der Vereni ging Mathenesserlaan 239 te Rotterdam. Zullende anders van bovengenoemde polis du plicaat verstrekt en de originele polis waarde loos verklaard worden. ZANDVOORT-RACES GELDEN VOOR WERELDKAMPIOENSCHAP De grote prijs van Nederland is aangewezen als zogenaamde Grande Epreuve. Dit wil zeggen, dat deze door de K.N.A.C. in het volgend jaar op het circuit van Zandvoort te houden race voor renwagens met een cylinderin- houd van l'/s liter met en 4V2 liter zonder compressor, zal gel den voor het wereldkampioen schap. Als datum werd 17 Augus tus 1952 vastgesteld, dus enige weken later dan voor de grote prijs van Nederland gebruikelijk was. Dit betekent dat aan de grote prijs van Nederland voor 1952 door de beste coureurs van de wèreld zal worden deelgeno men. Vandaag, 4 October, voorbeeld wekt ons de wereld haar „die- viert de Kerk het op tot eerbied voor rendag" viert op het feest van St. Francis- al wat leeft, voor de feest van St. Frans? cus, Gods troubadour, mens en de natuur. Ook wij mogen die die ons als geen ander Naast de mens, ko- dierendag vieren, dat heeft geleerd, hoe ning der schepping, wil zeggen: het dier God wordt verheer- staat het dier, zijn zijn plaats geven in lijkt in Zijn schepping gezel en dienaar. En Gods bestel, zoals en hoe het gescha- St. Franciscus, dieren- Franciscus deed. En pene in waarheid, vriend bij uitstek, dan zullen wij de eer goedheid en schoon- leert ons het dier te bied voor al wat leeft, heid de afglans is zien als schepsel Gods de bescherming van van God. Enig Zelf- leert ons de eerbied het dier, zien zoals zij standig Zijnde, waar- voor dat slechts zin- gezien dienen te wor- in het ware, goede en nelijk bezielde wezen, den: als een gezonde schone in de aller- dat niettemin door zedelijke plicht, waar- hoogste synthese der zijn bestaan God ver- op het goed is ons op volmaaktheid bijeen heerlijkt in Zijn het feest van de grote zijn. schepping. Dierenvriend van As- Franciscus' heilig Is het wonder, dat sisi te bezinnen. ALKMAAR, 3 Ocl. Aardappe len 810; slabonen 22—48; pronksniihonen 1332 per kg; komkommers 824 per stuk; tomaten A 2036; bonken 12 16; stok kassnijbonen 7278 p. kg; bloemkool I 1825. II 12 16, III 811 per stuks; rode kool 414; savoye kool 12; groene kool 711; spruitkool 2428; spinazie 1639 per kg; sla 2 10.50 per stuks: postelein 2228; andijvie 59; bieten 710: win terpeen 5 per kg; waspeen 8— 23 bos of kg; uien 1223; prei 1217 per kg; soepgroenten 4 6: peterselie 4 per bos. Druiven: Alicante 7294 per kg. WARMENHUIZEN. 4 October. 6400 kg aardapp. eigenheimers 9 9.90: Meerlanders 9.30: Doré 7.70: Bintjes 8.40: 3800 kg peen A 9.10—10.40. B 9.10—9.70: 200 kg uien 14.90; 4100 kg slabonen 31—45: afvijkende 20—32: 2000 kg bieten A 8.10. B 4.30—7.40; 1300 kg rode kool 3.808.40: 1600 kg gele kool 8.00p 100000 kg witte kool 4.00. BEEMSTER, 3 Oct. BI. Eigen heimers 910.80, Bevelanders 9 10.90, Koopmans Blauwe 8.40 10.80; slabonen z. dr. 27'51; stoksnij bonen 4268; stamsnii- bonen 46; pronkbonen 4651 p. 100 kg: komkommers 1018 per 100 stuks; tomaten A 3249 per 100 kg.; bloemkool 827 per 100 stuks; rode kool 612; groene kool 614; spruitkool 1228; spinazie 10—36; postelein 30 pgr 100 kg; sla 27 per 100 stuks; andijvie 56.50: rode bieten 4 8; gare bieten 1019 per 100 kg; bospeen 12—21 per 100 bos; waspeen 1218; uien 14.60 22.30, drielingen 1920, prei 20; Druiven, Frankenthalers 62 96, Alicant 7094; suikermeloen 431 per 100 kg. Appels: Alling- ton Pippin 834: Bramley Seed ling 1021; Codlin Ceswick 6 16: Cox Orange Pippin 2460; Ellison's Orange 1238; Glorie van Holland 1031; Goudrei- nette 1034: Graham Jubilé 10 22; Jacques Lebel 10—18: Ja mes Grieve 2659; Laxton Su perbe 1032; Manks Codlin 8 28: Notaris-appel 1024: Signe Tillisch 1333: Schellinkhouter 827; Transparante de Cronsels 928; Zoete Winterkroon 624. Peren: Beurré Clairgeau 1043: Beurré Lebrun 826; Beurré Mérode 828: Bonne Louise d' Avranches 1654; Boeregrnen 828: Conférence 846: Dr. Ju lius Guvot 624: Emil= d'Heyst 626: Eva Baltet. 1048; Ferti- lon 1033; Gieser Wildeman 14 36: Kamperveen 1428; Leffi- oont 843; Maagdeneer 826: Marguerite Marillat 1649; Nou veau Poiteau 721; St. Rémy 28; Seigneur d'Esperen 1943: Wil liams Duchess 1029 per 100 kg. ZWAAG. vroege aardappe len 4.108,90: spinazie 4—26; uien 7.5021.30: bieten 48.80; Chinese kool 12.7013.60: savoye kool 613; rode kool 612.20; spuitkool 4042: slabonen 20 57: snijbonen 26—70: tomaten 12 —45; augurken 3663: breekpeen 5.3011.10: bospeen 1323; ra barber 59; sla 2.909.20 bloem kool 831; komkommer 813; knolselderie A 78; B 4; perzik 2225; gare biet 1617; reine vtctona 11—56; witte druiven 91 1.15; alicanten 4686; fran- kenthalen 471.04; westlrisia 54 61; cox orange 1951; trans parante de cronsels 744; jac- ques lebel 718; zoete kroon 17 —32; schellinkhouter 1347; no taris appel 1133; manks coqnn 10—38; james grieve 12—62; al- ligtm pippin 16—34; eüisons orange lU—48; laxton superbe 38 49; beuxre hardy 24—b7; 'du randeau y50; lebrun 2530; bonne iouise 1754; conference 126b; legipont 19ob; soldat la- i?ur£^r 37; gieser wildeman 4T73J1 hertogin elsa 1143; William duhess 1646; triompne •de vienne 2056; nouveau poi- teau 4—30; emii d'heyst 12—34; zwtindrechtse wijnpeer 21—26' suikermeloen 27—o5; annanas meloen 3046; pres. l'Outreuil 15—44; gratiool 20—28; maagae- peer 1 d—dBconseiller ae ia cour 1335; kamperveen 1124; eli- caat 1333; charies ros 1455: glorie van holland 1226; groot hertog i rederik van Waarden lb—el; Princesse Noble 1848; signe tillisch 22—38. BLOKKER, 3 Oct. Beur-'é Hardy 27-79; William 2o-44j f.™': Houise 3152; Conference 31—64; Lmile d'Heyst 23—55; va 16~£3; Maagdepeer 29—.jo, Nouveau Poiteau 1325; in Holdaat Laboureur 13—30; Awijndr. wijnpeer 21—24: Legipont 2543; Dekkers glorie' 6o~ Ploïie van Holland 20— 28,; Manks Codlin 17—34; Signe Tillisch 2140; Sterappel 1430; Ji"ai?,?Parfflte 19—35; Zigeunerin 23—30; Alicant 7o—91; Franken- thalers 7097; tomaat 17—34; an dijvie 56; bloemkool 2029- groene kool 10—12.50; knolbiet 6 —8; peen 7—11.10: spruitkool 26 —29, sla 2 3.50; slabonen 4653; stoksmjbonen 5782, II 31—38- uien 1119. HOOGKARSPEL, 3 Oct. 35000 bloemkool, B 16.90—25.90, B II 8-7017.20: bloemkool stek 5.90 —15.90; 6120 kroten A 7.80—8.90 1240 Kroten B 5.80—6.60; 275 Kroten Modjo 0.70—1.10: 2240 Breekpeen B 8.10—9.40, C 6.30— 8.60; 1945 Uien. nep 25—26.40, drieling 19.9021.10. ZUIDERKOGGE. 3 October. Bloemkool 828: tomaten 15— 34: slabonen 4655; mid-uien 20.5021.80: drielingen 18— 20.60. nep 17—23.50; kroten A 7.808.80. B 6.307: bospeen 24: spinazie 34; andijvie 5—7.80; Frankenthaler 60-98: Alicante 5288; groene kool 11.8014.60 rode kool 1012.50: Cox oranee 2060; Bonne Louise 2550: Gratiool 1726: Zoete Kroon 20 38: Pater v. d. Eisen 12—22: Laxton 3044: Glorie v. Holland 1836: Zoete Armgaarn 2335: Saint Germain 14—28: Nouveau 16—20: Conseiller 20—30: Knol peren 2027.. GROOTEBROEK. 2500 kg. aard. blw. eigenh. 8.80: alpha 7.70 7500 kg. uien grof 13.80—19.90; middel 19.50—21.20: driel. 19.70— 20.80: nep 24.90—25.90; 1500 kg. bieten A 9.10: 2000 kg. gele kool 5.6010.70: 750 kg. groene kool 9.60: 110.000 st.uks bloemkool B 16.30—26: Bn 10 40—19.20; C 10.90—13.90; stek 6.50—19.40. Het is heus Uw eigen schuld als er in Uw blouses - ondergoed - lakens - slopen en alle andere peperdure textiel, veel te gauw naar Uw zin, slijt-plekjes vallen. Wit is goed - maar wit plus veilig is veel beter. Was voortaan ook uitsluitend in Persil Veilig Wit, het enig zelfwerkend wasmiddel, dat de weer stand nooit uit Uw goed wast. per flink pak per dubbel pak AB 511001 HEKELSTRAAT 15 is overheerlijk! 250 gram 45 ct. Vanille Bonen 150 grain 25 ct. Grote sortering voor verjaardagen! Bekers vanaf 55 cent Om stagnatie in de wo ningbouw te voorkomen, ■wordt een beroep ge daan op de ingezetenen, om in te schrijven op 'n OBLIGATIELENING van f 75.000., rentende 4%, looptijd 15 jaar, cou pures van f 500, en f 1000, storting vóór 1 Jan. 1952. Inschrijvingen worden, gaarne zo spoedig moge lijk, ingewacht ten ge meentehuize. ADVERTEREN DOET V E R K O P E N ADVERTEREN DOET V E R K O P E N De Alkmaarsche Vereniging v. d. Geld- en Effectenhandel maakt bekend, dat de kantoren der zullen zijn. HET BESTUUR Gedurende de Winkelweek bieden wij U DE GEHEEL NIEUWE NAJAARSCOLLECTIE van èn U ontvangt gratis de bonnen i V

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 7