Derde klasse-leiders moesten alle eerste nederlaag slikken Nieuwe speelwijze bracht Forward geen zege (1-1) Sportuitslagen van Zondag SPORT Twee minuten voor het einde maakte West-Frisia gelijk H.F.C.-zege bijeengeraapt in allerlaatste kwartier Grasshoppers doelpuntte, Z.A.P. steeds in de aanval VEILIGE 0-2 RUSTSTAND BETEKENDE 'N H.S.V.-ZEGE Noordhollandse K.N.V.B/ers V.Z.V. nog steeds ongeslagen mg^ÊMmgjr - 'w A.F.C.-V/est-Frisia 2-2 Helder stond met 3-2 voor Middenveld werd erg verwaarloosd Zege was toch niet in groot gevaar Engelse league Assendelft was alléén na rust ongeveer een kwartier de sterkste Nare dagen AKKERTJES Limmen was sterker tegen Randers In het kort PAGINA 4 MAANDAG 8 OCTOBER 1951 Er zijn er zo enkele belagers, die geducht hebben moeten ondervinden, dat het niet meevalt de koplopers bij te houden. We denken hierbij aan Volendam, UW, ZAP en Schagen. Omgekeerd sneuvelde een fiere lijstaanvoerder CSV tegen de blangrijkste concurrent Hollandia en dan vielen er nog enkele andere aardigheidjes op te noemen, die ongetwij feld heel wat tongen in beroering gebracht hebben. Om te beginnen met de nederlaag van Helder op eigen terrein tegen good old HFC, de verrassende zege van HRC op runner-up UW, het gelijke spel van West-Frisia en van Alkmaarse Boys. En is het u intussen ook opgevallen, dat de voorhoedes in de vierde klasse B zich zo opmerkelijk rustig hielden. Men zou haast zeggen, dat er weinig krachtsverschil in die klasse was. Eerst willen we nog even te ruggrijpen op de tweede klassen. En dan in de eerste plaats na tuurlijk klasse A, waar het er heel ernstig op gaat lijken, dat HVC de titel prolongeren wil. De 32 zege op OSv was niet zozeer van grote allure, maar toch uiterst nuttig. Baarn kon onze prognose niet bewaarheiden en verloor gedecideerd van ZFC. En dan tot slot de twee resul taten, die we reeds aanstipten. De 34 nederlaag (wat weer een doelpunten in Den Helder) van de whites tegen HFC en het toch wel verrassende 22 gelijke spel van West-Frisia tegen AFC. Zijn de Enkhuizers nog niet helemaal over 't dode punt? 5 3 2 0 8 5 4 0 1 8 5 3 1 1 7 5 3 1 1 7 4 2 1 1 5 4 2 1 1 5 5 2 1 2 5 4 1 1 2 3 4 0 3 1 3 4 0 1 3 1 4 0 1 3 1 5 0 1 4 1 H. V. C. 4 4 0 0 8 W.-Frisia 4 2 1 1 5 Stormvogels 4 2 1 1 5 Z. F. C. 4 2 1 1 5 H. F. C. 3 2 0 1 4 Helder 5 2 0 3 4 Alcmaria 4 1 1 2 3 A. F. C. 4 1 1 2 3 O. S. V. 3 1 0 2 2 Baarn 4 1 0 3 2 V. V. A. 3 0 1 2 1 KFC zal in de tweede klasse B wel heerlijk in 't vuistje lachen. Zelf met pijn winnen van de Spartaan, is niet direct iets om verheugd over te zijn, maar wel 'over het teleurstellende gelijke spel van Volendam, tegen Zee- burgia overigens, en de neder laag van UVV in 't Sticht, nog wel tegen HRC. Dat viel ons ge weldig mee van de Racing. DWV was de enige, die serieus bleef volgen, maar daar liet de tegen stander ook alle mogelijkheden toe, want Schoten achten we niet zo hoog. ZVV boerde intussen maar weer best met de 5—1 op Hercules. Niets geen last van plankenkoorts schijnt met wel met deze Zaanse. K. F. C. 5 4 1 0 9 Volendam 5 3 1 1 7 Zeeburgia 4 2 2 0 6 Z. V. V. 5 2 2 1 6 U. V. V. 5 3 2 6 H. R. C. 4 2 1 1 5 D. W. V. 5 2 1 2 5 Kennemers 4 1 1 2 3 Spartaan 5 0 2 3 2 Hercules 4 0 1 4 1 Schoten 4 0 0 4 0 Bij de derde klassers was het met' recht beentje lichten dit weekend en vooral als we de uitslagen van de vorige week er even bij trekken. Het stoere Vi tesse kreeg de eerste nederlaag te slikken, hoewel zoiets tegen OWO toch ook niet helemaal onverwacht kwam. Neen, dan viel de nederlaag van Velsen tegen RKAVIC des te meer op. Rivalen schoot er niet veel mee op. want tegen Forward bleef het 11 gelijk en het had zelfs heel goed op een Hoornse zege kun nen uitdraaien. APGS verloor nog enigszins verrassend van TOG, de Meteoor sleepte een kleine zege bij Terrasvogels weg, terwijl Kinheim alle moeite had met DCG. den we toch meer verwacht dan het puntloze gelijk spel tegen Beverwijk. Hollandia C. S. V. Beverwijk Zaandijk Alkm. Bovs W. S. V. '30 Ripgerda Q' S.' C.' G. V. O. Wiik a. Zee I. V. V. Helemaal staat de vierde klasse A wel niet op z'n kop, maar er zijn toch vreemde dingen voor gevallen. Of wou u het normaal noemen, dat zowel Succes en VZV elk vier doelpunten bij el kaar raapten? Of dat Grasshop pers won van ZAP? Een gelijk spel zou onze uiterste voorspel ling zijn geweest. Ook Schagen moest er aan geloven. DTS toonde zich thuis de sterkste met 21. Het begint er intussen aardig op te lijken, dat we'dit seizoen wel eens een flinke slachtpartij kun nen verwachten. Vrone en Water vogels speelden overeenkomstig de verwachtingen gelijk. Texel 6 3 3 0 9 5 3 1 1 7 5 3 1 1 7 6 3 1 2 7 5 3 0 2 6 6 2 2 2 6 5 2 1 2 5 5 2 1 2 5 6 1 3 2 5 5 2 0 3 4 5 1 2 2 3 6 1 2 3 4 5 0 1 4 1 deed ook volgens het boekje door van Bergen te winnen en ook de uitslag van Wieringerwaard- Oudesluis is niet onwaarschijn lijk. V. Z. V. Grasshoppers Oudesluis Z. A. P. Schagen Succes D. T. S. R.K. A. F. C. Vrone Bergen"» Wieringerwaan Texel Watervogels Wat zou u het opvallendst wil len noemen in de vierde klasse B? De zo kleine uitslagen of de eerste overwinning van MFC? Wij het eerste, want eerlijk ge zegd gaven we de Medemblikkers wel een kans tegen De Rijp. De leidende figuren en vooral Pur- mersteijn wisten zich weer te handhaven. Maar met moeite. Purmersteijn kon het toch nog juist bolwerken tegen De Zoua- vcn en EVC was juist even ge lukkiger dan Meervogels. Intus sen wel een bewijs, dat er met de Akersloters niet te spotten valt. HSV leverde een goede pres tatie door Assendelft thuis te kloppen. WW viel eigenijlk iets tegen door het 11 geliike spel tegen Monnikendam en Limmen zeker tegen Randers. Dat bete kende de eerste zege voor de be woners van Alkmaars buiten wijken. Purmersteyn E. V. C. H. S. V. V. V. W. Assendelft Meervogels 51 Monnikendam Limmen Zouaven de Rijp Randers St. George M. F. C. 5 5 0 0 10 6 4 2 0 10 6 3 2 1 8 H 2 3 1 7 5 2 2 1 6 5 2 1 2 5 5 2 1 2 5 5 1 2 2 4 5 2 0 3 4 6 1 1 4 3 4 1 0 3 2 5 0 2 3 2 5 1 0 4 2 De armen boven alle hoofden uit en dus is de situatie weer gered. Zo dacht doelman van Schaik van DHC, toen hij met a.lle inspanning meehielp de 10 voorsprong op NAC te handhaven. Overigens wel een drukte voor het Delftse doel. Zes verdedigers en twee aanvallers. Een gelijk spel werd het pover resultaat voor een regelmatig aanvallend Forward, dat ondanks de vele kansen het maar tot één doelpunt wist te brengen. Dit ene doelpunt, binnen de mi nuut na de aanvang van de tweede helft gescoord, werd bijna direct door Rivalen genivelleerd en daar zou het bij blijven, on danks legio hoekschoppen, vrije schoppen en.opgelegde kansen, waaronder er waren, waarbij de bal in de doelmond nog slechts een klein tikje nodig had om over de doellijn te verdwijnen. West-Frisia speelde gisteren in haar nieuwe opstelling tegen het Amsterdamse AFC, een club die uit drie wedstrijden slechts twee punten had weten te behalen. In de achterhoede stond Dangermond, terwijl de voorhoede verrijkt werd met de come back van Posthumius, die nu eindelijk zijn zin heelt gekregen. Toen Helder na een kwartier in de tweede speelhelft de stand op 21 in z'n voordeel had gebracht, leek het of de ploeg der withemden ook de derde thuiswedstrijd in een overwinning zou den omzetten. Door een eigen inzet kwam ,the good old" op gelijke voet. Helder nam hierna opnieuw de leiding. Maar in het laatste kwartier wisten de HFC-ers de stand weer gelijk te maken, waarna zij met een ietwat gelukkig doelpunt de zege (34) mee naar Haarlem konden nemen. Velsen Kinheim Vitesse Rivalen T. O. G. O. V. V. O. de Meteoor Forward A. P. G. S. Terrasvogels R.K. A.VJ.C. D. C. G. Voor Zaandijk, maar vooral voor Hollandia was het gisteren een goede dag. CSV, tot nu trots en zonder één punt verlies aan de kop, heeft grote concurrentie gekregen .door de nederlaag tegen de Hoornsen. Zaandijk zelf won de moeilijke wedstrijd tegen WSV met 31 en is nu ook wat dichterbij gekomen. Ripperda boekte een keurige prestatie door IVV met 31 de baas te blijven, maar van Alkmaarse Boys had- Reeds in de eerste minuut nam H.F.C. de leiding. De Helder achterhoede moest een hoekschop prijsgeven. Deze door Hans Win ker öp rechts genomen, werd door broer Hein vanaf links scherp achter Boekei geschoten 01. Het antwoord van Helder was een tweetal doorbraken van Rottier, de. eerste maal miste Heyster diens voorzet en de 2e maal was doelman Heykink Rot tier iets te snel af. Nadat de Helder voorhoede nog enkele prachtige kansen het ra vijn had ingeholpen, was einde lijk na een half uur stevig door zetten van Schouwenaar, vanaf links, de inleiding tot de gelijk maker. De trekbal van Schouwe naar werd door Rottier ingescho ten 11. Reeds in deze speelhelft bleek, dat het middenveld bij Helder on voldoende bezet werd. Doelpuntrijke 2e helft Nadat Rottier met een scherp schot, uit een korte pass van v.d. Meulen, Heijkink op de proef had gesteld kwam HFC met snelle open aanvallen middels de gebr. Winter, voor Boekei, maar deze sloeg, in samenwerking met zijn achterhoede, zich er vooreerst moedig doorheen. Na een kwar tier „scharrelde" Rottier langs de HFC-defensie en zijn verrassen de schuiver bleek Heijkink te machtig 21. Het antwoord van HFC kwam spoedig. Te veel vrij heid van links-binnen Richelman gaf deze gelegenheid voor het af geven van een strakke pass aan Hein Winter, die met een scherp schot, dat via Himpers langs Boe kei vloog, doel trof 22. HFC bleef sterk aanvallend en de Helder achterhoede kwam onder hoge druk. Succes kwam tegen de ver wachting toch weer voor Helder, toen Rottier en Schouwenaar linksachter Busselman zo in het nauw brachten, waardoor de bal van Busselman's voet langs Heij kink in het HFC-doel verdween, 3—2. Enkele minuten later gaf Hein Winter een uitstekende voorzet, die door aanvalsspil Moolenaar volgens de regelen werd afge werkt 33. De maat van doelpunten was nog niet vol, want vijf minuten voor het einde glipte Moolenaar vanaf rechts langs de onthutste Helder verdedigers en plaatste, alweer met een scherp schot, de bal in het Helder doel 34. Forward probeerde het eens met een nieuwe samenstelling eneen ander systeem. Henk Pieterse was weer in het elftal opgenomen en Zandbergen stond midvoor. Het systeem was de zogenaam- M formatie dus met vooruitge schoven binnenspelers en een zg. tweede midhalf. Alle voorhoede spelers stonden dus klakverloren voor een andere speelwijze. Bui tenspelers kregen een voedende en de binnenspelers een aanval lende taak, de laatsten natuurlijk tevens met de opdracht „vuren", althans dat zal wel de bedoeling zijn geweest. Maar er van gezien hebben wc weinig of niets en de enige goal kwam van een.bui tenspeler. Behalve dat een nieuwe speel wijze de nodige voorbereiding en oefening vereist geloven we dat de huidige samenstelling van de voorhoede met haar snelle bui tenspelers het oude systeem beter ligt dan het nieuwe. Hoe het ook zij doeltreffend was het Forwardspel gisteren niet en we maken ons sterk dat de oude formatie als tegen OWO wel betere resultaten had ge bracht. Van „never change a win ning team" zijn we geen voor stander maar men kan het ook al te erg maken. De eerste helft van de strijd begon met een paar gevaarlijke aanvallen van de gasten, doch toen Forward zich wat ingespeeld had kwamen de Forward-atta ques. Op een enkele uitzondering na liepen ze alle dood op buiten spel van Pieterse. Uit een hoek schop dachten we Hart te zien in koppen, doch de bal kwam van de lat weer terug. Even later ontkwam het For- warddoel aan ontboring wanneer de staander redding brengt. Na rust met wind tegen zou For ward regelmatig aanvallend zijn. Nauwelijks was afgetrapt of in Meters hoog sprong Trautman de genaturaliseerde Duitse doelman van Manchester City om de bijna nog hoger reikende Eddie Baïly voor het eerst weer in de Tottenham- ploeg, het scoren te beletten. Een van de momenten dus, die bijdroegen tot de nederlaag van de Spurs tegen de nieuwe lingen in de eerste divisie van de Engelse League. Dat deze wedstrijd spannend zou zijn, was te voorzien. ZAP wenste z'n overwinningstocht voort te zetten en Grasshoppers hoopte de geleden schade van de vorige Zondag in te halen. Het is Grasshoppers gelukt in een spannende faire wedstrijd de verdiende punten in de wacht te slepen. De basis van deze over winning werd reeds in het begin van de le helft gelegd. De wedstrijd was ongeveer 10 min. oud, toen een ver naar voren gespeelde bal, door de wind af gedreven, in het bezit van de rechtshalf van Gr. kwam. Deze dreef met de bal door de ZAP- verdediging tot over de rand van het strafschopgebied en het listige schot verdween over vele hoofden in het doel. Wie dacht dat Gr. nu nog beter zou aanpakken, werd teleurgesteld. ZAP was meer in de aanval, maar het samenspel was te kort en doorzichtig, zodat dit voor Gr. middenlinie en ver dediging geen onoverkomelijke bezwaren opleverde. De minder talrijke aanvallen van Gr. daar entegen bleken des te gevaar lijker. En toen uit een corner de handig naar binnen gekomen rechtshalf van de thuisclub op fraaie wijze zijn hoofd onder de bal plaatste, was 't tweede doel punt gemaakt (20). Toch was t pleit nog niet beslecht. ZAP bleef sterker, doch de opgebouw de aanvallen liepen vast op de stoere Gr.-verdediging. Tien min. voor 't einde van de le helft kreeg Z. uit .een directe vrije trap een scoringskans. De hard op doel gespeelde bal werd door de verdediging van richting veranderd en de keeper, reeds ge slagen, had het nakijken. Met 21 kwam de rust. Grasshoppers moest in de 2e helft alle krachten inzetten om de kleine voorsprong te houden, 't Samenspel was beter en het tempo iets hoger. Ofschoon ZAP de wind in de rug had, was het de thuisclub die goede aanvallen opzette. Uit een der ver naar voren gebrachte ballen werd de linkshalf omspeeld en met een strak schot werd raak geschoten (31). Wel probeerde ZAP de achterstand in te halen, maar de Gr.-verdediging bleef onvermurw baar. Daar een misverstand in de achterhoede wist ZAP vlak voor 't einde de achterstand te ver kleinen. Tergend langzaam ver dween de bal langs een serie benen in 't doel. Preston N.E., pas terug in de eerste divisie, heeft door een 2-0 zege op Arsenal de tweede plaats bereikt. Eerste divisie: Bolton WanderersSunderl. 11 BurnleyBlackpool 20 Charlton AthleticLiverpool 20 FulhamPortsmouth 23 Manch. UnitedDerby C. 21 MiddlesbroughChelsea 00 Newc. Un.Wolv. Wander. 31 Preston North End—Arsenal 20 Stoke CityAston Villa 41 Tott. HotspurManch. C. 12 W. Bromb. AlbionHudd. T. 00 Tweede divisie: Birm. CitySwansea T. 11 Brentford—Notts County 10 Cardif C.Coventry C. 41 Done. RoversQ.P.Rangers 02 Leeds UnitedSheff. U. 31 Leicester CityBury 11 Nott. ForestLuton Town 20 Roh. Un.West Ham United 21 Sheff. Wednesday—Barnsley 2I SouthamptonHull City 11 goede combinatie gaat het op het Rivalendoel aan. Van de Pol was meegekomen, krijgt de bal toege speeld en knalde hard langs de staander in (10). Lang plezier heeft Forward hier niet van gehad want wanneer men de linksbinnen van Rivalen de gelegenheid laat te schieten, laat hij dit niet na en vliegt de bal juist langs de staander achter De Vries (11). kort daarop knalt de midvoor van de gasten hard in, De Vries reageerde keurig en stompte de bal over. Hierna een steeds aanvallend Forward met tal van kansen, maar geen doelpunten. Dangermond ontplooide op zijn back-plaats een spelletje ver dedigingswerk en een traipvast- heid, dat de A.F.C.ers maar niet konden begrijpen. Het is daar aan de Zuidelijke Wandelweg een felle en zeer mooie strijd geweest, boeiend tot het eind signaal en vol goede momenten West-Frisia startte met een bliksemoffensief, waarbij doel man Timmerman juist een seconde eerder bii de bal was dan Simons. Maar ,,Thc Reds" waren hierdoor niet ontmoedigd en ontplooiden een spelletje voetlbal, dat West-Frisia soms niet aan kon. Disselkoen bewees in deze periode, diat hij altijd nog een zeer talentvolle speler is. met een dodelijk schot. Meer malen kroop het West-Frisèa- doel door het oog van de naald. West-Frisia beperkte zich in hoofdzaak tot verdedigen, met af en toe een snelle doorbraak. Na vijftien minuten beging Be- lier een kleine overtreding op dertig meter afstand van het doel. Drie tellen later keek een verblufte Ubels naar zijn heilig dom, waar even te voren „iets" was ingegaan. Disselkoen had dez.r vrije trap ineens onhoud baar en bijna onzichtbaar inge schoten (10). Twee doelpunten in één minuut Zo goed A.F.C. in de eerste helft speelde, zo vlot ging het na de thee de Enljhuizers af. Hadiden zij toen een paar prima kant-halfs gehad, dan was A.F.C. heel gauw geslagen geweest. Nu werd er door deze halfs hun uiterste best gedaan, maar het middenveld bleef leeg en dat was voor A.F.C. altijd een plaats om op verhaal te komen. Een foutieve terugspeelbal van Colijn op ziin doelman, kon C. Stelling achterhalen; een klein treklballe- tje naar S. Stelling was vol doende voor de gelijkmaker. A.F.C. .antwoordde met een snelle aanval, waarbij Bijker de bal in huitensnelrvositie ontving. Een kleine dribbel en toen een schot, waar Ubels finaal over heen dook (21). Heftig protes teerde West-Frisia tegen deze goal maar de referee wees het protest af. In ccn vlotte en op zeer goed peil staande wedstrijd lieeft ri.S.V. gebroken met de traditie om van Assendeltt uit te ver liezen. Na acht minuten nam H.S.V. de 'leiding toen de bal bii een over rechts geleide aanval bii Haanraads kwam, die hard inschoot (01). Door deze voorsprong moreel gesteund, kwam H.S.V. steeds terug. De Assendelft-defensie kreeg het i//aar te verduren. Na ongeveer een kwartier vergroot te H.S.V. dan ook de voorsprong, toen Kosters drie tegenstanders aan ziin laars lapte en de bal listig in het doel plaatste. Even leek het of Assendelft hierdoor wat uit het veld geslagen was, maar H.S.V. werd het zeer hoge tempo te machtig en de Assen delft-voorhoede, goed gesteund dooi' de halfliinie. kwam er beter in. Tweemaal moesten lat en paal voor H.S.V. redding bren gen. H.S.V., het gevaar bijtijds inziende, ontworstelde zich uit de druk en het werd nu een gelijk opgaande strijd; waarin beide elftallen beurtelings in ge vaar kwamen. Eenmaal ontnam de overigens goed leidende scheidsrechter H.S.V. pen penal ty. toen de middenvoor doorge broken was en werd vast gegre pen in het doelgebied der gast heren. Al feller ging West-Frisia nu aanvallen en A.F.C. moest met man cn macht verdedigen. Maar hoe de Enklhuizers ook schoten, het A.F.C.-doel bleef dicht En zo. als het meer gaat bij voet ballen. gebeurde ook thans: A.F.C. trok er tussenuit en wist feilloos te scoren. Maar wonder lijk genoeg keurde de scheids rechter het doelpunt af. Dit gaf A.F.C. onbewust een kleine in zinking en hiervan wist West- Frisia te profiteren. Larngedijk en Dangermond trokken mee naar voren en met behulp van dezen, werd twee minuten voor tijd uit een scrimmage, door Posthumius de gelijkmaker ge scoord. In de resterende tiid had West-Frisia met een klein beetje geluk nog kunnen winnen, maar het mocht niet zo ziin. Het werd een draw en gezien de hele wedstrijd mag West-Frisia hier blii mee ziin. A.F.C. beeft be wezen toch heus niet tot de zwakke broeders te behoren. (Advertentie) 'Advertentie) stjn voor de moderns urouui geen „verloren" dagen meer Zij verdrijft de periodieke pijnen direct met een paar ...die helpen direct! J BERDOS ZETTE 2—1 ACHTERSTAND OM IN 2—3 Berdos is het toch gelukt om de punten mee te nemen van het zeer kleine en effectvolle terrein van Koedijk. Bij de eerste aanval was het al raak. Meijer wilde de bal rustig grijpen bij een zacht rolletje en wipte het leer het doel in. Berdos deed alle moeite om het spel te verplaatsen. Na 10 minu ten maakte K. Wit gelijk 11. Spoedig daarna wist Koedijk de leiding te hernemen door de rechtsbinnen. De thee had Berdos goed ge daan. Met hernieuwde energie en met langere passes werd Koedijk meer terug gedrongen en weer bracht K. Wit de stand op 22. We noteerden diverse schoten juist naast, van Schmidt, Wit en D. Duin. Na 25 minuten spelen kwam K. Wit weer eens alleen voor keeper. Een hard schot en 23 was de stand. Na de thee zette Assendelft alles op de aanval om het getij te doen keren en toen na tien minuten de H.S.V.-verdediginig onvoldoende wegwerkte, was het de rechtsbinnen die keihard' inschoot. Verder dan dit doel punt liet H.S.V. het echter niet komen, daar het nu bezit van het middenveld nam en van hieruit wisselend over rechts en links vele aanvallen gelanceerd werden. DYNAMO'S GEKLOPT MOSKOU (A.P.). In de kwartfinale van de Russische be kerwedstrijden is de beroemde ,,Dynamo"-ploeg uit Moskou met 41 verslagen door het elftal uit Kalinin, een stad 160 km ten Noord-Oosten van Moskou. Vele jaren achtereen hadden de Dy namo's de finale bereikt. Met deze kleine 21 zeee i3 liet Randers gelukt zijn eerste overwinning te behalen. Deze overwinning hebben de Randers 'letterlijk en figuurlijk uit het vuur gesleept. Vooral voor de rust stoind het spel op een laag peil, plaatsen en opstellen wa ren slecht verzorgd. Na de rust vergoedde de spanning veel. Het begin was voor de Ran ders bemoedigend, want reeds de eerste aanval had succes, hoe wel de Limmen-doelman bii dit doelpunt niet geheel vrij-uit giing. Daarna nam Limmen met een het spel in handen, maar het spel werd te kort gehoudten, waardoor de Randers-verdedi- ging steeds weer kon ingrijpen. Na ongeveer een half uur spelen scoorde Limmen de verdiende geliikmaker. Na de pauze was het spelpeil beter en de vele toeschouwers hebben toen een spannende strijd gezien, hoofdzakelijk ge streden tussen de Limmen-aan- val en de Randers-verdediging. Toch was het de Randers die opnieuw de leiding namen. Uit een indirecte vriie trap werd de bal hoog voor doel geplaatst, de Limmen-doelman gehinderd door de zon. werkte de bal in het doel inplaats van uit het doel. Vanaf dit moment was Lim men overwegend sterker, zelfs de rechtsback schoot op het doel. Door het te korte spel van Lim men en het goede verdedigen van Randers. in het bijzonder doelman Vetihaak, kwam in de stand geen verandering meer. Randers maig met deze kleine zege zeker tevreden zijn. want een gelijk snel had Limmen zeker verdiend. Tweede klasse A BaarnZFC OSV—HVC AFCWestfrisia Helder—HFC Tweede klasse B KFCDe Spartaan DWV—Schoten UVV—HRC ZVV—Hercules Volendam-Zeeburgia Derde klasse A Alw. Forward-Rivalen OWO—Vitesse '22 R.K.A VIC—Velsen APGS—TOG Terrasv.—Meteoor DCGKinheim Derde klasse C Beverwijk—Alkm.B. WSV '30—Zaandijk RipperdaIVV CSV—Hollandia Vierde klasse A W'waardOudesluis BergenTexel DTSSchagen GrasshoppersZAP VroneWatervogels Succes—VZV Vierde klasse B De RijpMFC WWMonnikendam Meerv. '31—EVC AssendelftHSV ZouavenPurmerst. RandersLimmen Vierde klasse C VVZ—OFC PurmerendJ.H.Kw. KBV—TDW ADO '20—LOC DRCWB EnergiaZilverm. Res. 2c klas B Alcmaria 2OSV 2 Westfrisia 2-Stormv. 2 Volendam 2KFC 2 WFC 2—Helder 2 BI. Wit 4—EDO 2 Res. 3e klas A KFC 3—Forward 2 1—3 2—3 2—2 3—4 3—2 3—1 0—2 5—1 1—1 1—1 2—0 2—1 2—3 1—2 2—3 0—0 1—3 3—1 1—2 0—1 2—3 2—1 3—2 1—1 4—4 3—4 1—1 1—2 1—2 0—2 2—1 2—1 2—4 5—1 5—1 1—2 1—1 2—0 1—0 2—2 2—1 1—3 3—2 HRC 3—WSV 2 Alkm. Boys 2—OSV 4 Hollandia'2—ZFC 3 ZVV 2—WFC 3 Rcs. 3e klas B Zaandijk 2-Volew. 3 HRC 2—KFC 4 KW 2—Assendelft 2 Zilverm. 2OSV 3 QSC 2Westfrisia 3 KORFBAL NOORD-HOLLAND Eerste klasse DEDRohda Blauw WitLuto K.Z.Allen Weerbaar ArchipelSwift 0—3 1—1 2—3 2—6 0—0 0—3 0—2 2—0 6—1 4—6 13—7 6—2 ,13—3 De Fransman Dupont heeft de grote klassieker ParijsTours gewonnen. Onze landgenoten lekkers en Wim van Est plaat sten zich in het zeer sterk bezette veld veertiende en vijftiende op minder dan een minuut achter de winnaar en voor het peloton, waarin o.a. Kubler, Koblet, Bo- bet, Magni en Barbotin. Schotland heeft de interland wedstrijd tegen Noord-Ierland met 30 gewonnen. Luc van Dam zal 23 October uitkomen tegen de Spanjaard Lo pez. Mocht van Dam winnen, dan zal hij zich candidatuur stel len voor een gevecht om de Eur. titel tegen Turpin. Arie van Vliet heeft wereld kampioen Reg Harris in Antwer pen verslagen. Patterson werd derde. Pronk deed het niet zo best en eindigde bij de stayers op de vijfde plaats. Voorting ten slotte won een klassementswed strijd over 20 km. voor diverse Belgen en onze landgenoot Vin ken. In Bonn deed Pronk het be ter. Hij won voor Schorn en Loh- mann. Dc Zaankanter Bakker was vierde.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 4