Televisie is nog geen onverdeeld genoeqen PELS' Stadgenoten, bezoekt Uw Stedelijk Museum Diploma's voor geslaagden aan Rijkstuinbouwschool ALKMAAR EN OMSTREKEN AGENDA 30c 33e 47e 52c V BpIWI Ji alkmaar TAXI? CHR. DE VRIES BEKENDMAKING Biljarttournooi om de Zilveren Waag I PELS' PORTWIINEN WIJNHANDEL PAGINA 2 WOENSDAG 10 OCTOBER 1951 ALKMAAR Het zomersei zoen is voorbii. Vele vrcennle- 1 ineen hebben, vooral on Vrij dagen, het stedelijk Museum be zocht. De drukste dae. Vriidae 10 Augustus. werden er 330 bezoekers geteld. In de maand October hoont het Stedelijk Museum. Brecd- straat. vele stadgenoten te trek ken en daarom is de toeeanes- nriis gedurende deze maand ver laagd van 35 tot 10 cents ner persoon. De „Vrienden van het Ste delijk Museum" deze vereni ging telt reeds ruim driehonderd leden worden ook gaarne verwacht. Zij hebben op ver toon van hun kwitantiekaart doorlopend gratis toegang. Het Museum zal zijn geopend op werkdagen van 1012 uur. Bovendien op Zondagen in Oc tober van 25 uur. October is voor de Alkmaarders de historie-maand. De viering van Alkmaars Ontzet op 8 Octo ber richt de blik op het verle den van de stad. Allerlei herin neringen hieraan, schilderijen, prenten en voorwerpen, vindt U in het Stedelijk Museum. Aan de roemrijke dagen van het beleg in 1573 herinneren enkele prach tige 16e-eeuwse schilderijen en het grote historie-tafereel van Hilverdink: de strijd bij de Friesepoort op de bangste dag: 18 September 1573. Briefjes door de Stadstimmerman, Maerten Pietersz. van der Mey, in een polsstok verborgen, door de Spaanse linies heen, overge bracht aan 's Prinsen gouver neur Diedrick Sonoy, zijn ook te bezichtigen. Minder aangename herinnerin gen aan de „goede oude tijd" wekken de pijnbanken en andere martelwerktuigen, benevens de justitie-taferelen van de Alk- maarse schilder Claes Jacobsz. van der Heek, afkomstig van de oude „Vierschaar" op het Stad huis. Als bijzondere attractie zijn diverse aanwinsten tentoon gesteld, o.a. de bruiklenen van de v.m. Stichting „Nederlands Kunstbezit", waaronder een ge zicht op Alkmaar van Anthonie van Croos en een gezicht op Egmond aan Zee van niemand minder dan Salomon van Ruys- dael. Niet minder belangrijk zijn de vele particuliere geschenken. Van de schenking van wijlen mevrouw Cohen Stuart zijn o.a. te zien twee wel zeer fraaie aquarellen van Joannes Bos boom; een gezicht in de Grote Kerk en het interieur van de Remonstrantse Kerk in het Fnid- Van de bijzonder waardevolle schenking door mevrouw A. Nierop-Schreuder zullen vooral de kleurige bloem-schilderijen van de 19de eeuwse schilder Weeshoff, uit de Rijp, de aan dacht trekken. In dit werk, dat wel tot de volkskunst wordt ge rekend, vindt men naast elemen ten van zuiver amateurisme ook trekken van groot artistiek raf finement. Van de door dokter J. H. den Hartogh, vroeger te Koedük, thans te Hilversum, aan het Museum geschonken schilde rijen van G. B. ten Berge, toont ons één het vogelschieten door de Alkmaarse schutterij op het Doelenveld, het ander de Feest zaal „Harmonia" aan de Lom- bardsteeg, dat aan de Nieuwe- sloot-zijde prijkt met het op schrift: „Kolfbaan Asphalt IJzer- rond". Een originele schoolmeesters plak, een echte ouderwetse vuur mand, oude kinderspelen en kin derprenten, benevens tal van alleraardigste foto's betreffende Alkmaar en Alkmaarders (waar onder men menige goede oude bekende zal ontdekken), alle maal zeer gewaardeerde geschen ken uit de laatste jaren liggen voor U ter bezichtiging. Het zou een lange lijst vormen, indien alle namen van hen, die het Stedelijk Museum hebben bedacht hier zouden worden opgesomd. Deze kleine expositie, die uit die vele schenkingen een keuze biedt, moge tonen, hoezeer dit medeleven met ons Museum op prijs wordt gesteld. Alkmaarders, bezoekt in Octo ber eens Uw eigen Museum! Films: HARMONIE: Meisjes in Uniform, 14 jaar. VICTORIA-THEATER/: Ho rizon in vlammen, 18 j. REX-THEATER: De doch ter van de Sheriff, 14 jr. CINEMA AMERICAIN: De derde van rechts. 18 jaar. Voorstellingen: 8 uur. APOTHEKEN: Na heden avond zes uur is voor spoedgevallen geopend de apotheek Wanna, Mient c 13- Apotheek Mej F. Sohüitema. GEESTELIJK ADVISEUR Katholieke Reisvereniging ALKMAAR Tot geestelijk adviseur van de R.K. Reisvereni ging voor Alkmaar en Omstreken is, in de plaats van de Zeereerw. Heer J. P. Groen, die naar Am sterdam vertrokken is, benoemd de nieuwe conrector van de St. Willibrordusstichting te Heiloo, de Zeereerw. Heer J. P. M. van Adrichem. Burgerlijke Stand ALKMAAR Qeboren: Annie dv W. H. J. Willems en A. Hop; Franciscus W. M- zv P- J- Bosman en A. J. Raat; Catharina D. M. dv P. L. Verbeerp en J- Broekhuijsen Corneüs J zv C. Kant en A. Neef- kes. Gehuwd: T. J. Willegs en A. M- van Berkum; J. Tol en B. Salm; L. Monen en S. de Wit. Overleden: C. Butter 79 j. geh. met M. Helder. I Advertentie) INMAAKGLAS, in alle maten voorradig, dus ook de 2 liters. VzJLtr. 3/4 Ltr. 1 Ltr. lVz Ltr. 2 Ltr. „NEMOGRA" ALKMAAR ALKMAAR Opgericht is de N.V. Nederlandse montage graf kisten industrie „Nemogra". Doel is het fabriceren van montage grafkisten, kisten, meubelen en alle verdere houtproducten en de handel in die artikelen. VooTts o.a. de vervaardiging van 'n han del in bovengenoemde artikelen, vervaardigd van plastic, beton, metaal, zowel omvattende garni turen eh fournituren als de im port en export van al deze ar tikelen. Het kapitaal bedraagt f 500.000 en is verdeeld in 5000 aandelen van f 100. Hiervan zijn bij elf fabrikanten geplaatst 1020 aandelen, alle in contanten volge stort. De heer A. Vos is directeur en de heren J. van Dijk en J.H. Wiggers zijn commissarissen. Gevonden voorwerpen ALKMAAR Gevonden over het tijdvak van 27 September tot en met 3 October 1951 en te be vragen aan het bureau van poli tie te Alkmaar, op kamer 14, le etage, iedere werkdag van 17 tot 18 uur behalve op Zaterdag. Ballpoint; gymschoen; alpino; sleutelring met sleutels; padvin- dersriem; schoolboek; bood schappentas; zakmes; zakje met inh.; Iips6leutel; kindersokjes; parapluie-hoes; portemonnaie m. inhoud; parapluie-hoes; pantoffel; gymschoenen; portemonnaie met inh.: ceintuur; thee-mutsen; zie kenfonds-premiebonnen; shawl. Als gevonden bij het bureau van politie aangegeven en op on derstaande adressen te verkrij gen: Kinderfiets; je Langestraat 58; armbandje Lindenlaan 75; das speld Hooftstraat 23; sleutel: Trompstraat 10; armbandje Stu- artstraat 110; vulpen Laanweg 157 Schoorl; portemonnaie met inh. Nic. Beetskade 10; portemonnaie met inh- Geestersingel 17; pad- vindersriem Irisstraat 6: vulpen Snaarmanslaan 46; vulpen v.d. Meijstraat 13: vulpen Dijk 29; boodschappentas Langestraat 4; shawl Snaarmanslaan 71; porte monnaie met inh. Vrouwenstraat 12; portemonnaie Geest 21; bro ché Houtweg 18 armbandje Drui- venlaan56; handschoen Hekelstr. 1; envelopne Noorderkade 61; vulpen Korenbloemstraat 21 bril in etui Helderseweg 17; vul pen in etui Dathenusstraat 15a; schakelarmband Zeglis 30; hand schoen St Annastraat 40- ALKMAAR Van de gelegen heid, om In de luchroom van V en D een televisie-ontvangst bij te wonen, hadden gisteravond zovelen gebruik gemaakt, dat de lunchroom tot in de uiterste hoe ken bezet was. Er stonden twee televisie-ont vangtoestellen opgesteld, een van de prijsklasse van f 985,en een van f 1750,— Het verschil in beeldweergave was evident; op het televisie scherm van het kleinste toestel verscheen hét beeld in 'n scherp contrast van zwart en wit: t£ scherp, om duidelijk te zijn. Een vlucht duiven b.v-, die op 'n zon nige dag werd opgelaten, was op dit toestel slechts een zwarte wolk; op het duurdere toestel, waarop het zwart-en-wit in een aangenaam grijs van genuanceer de diepte tot uiting kwam. was het beeld veel duidelijker; ja al leszins bevredigend, hoewel dit toestel weer andere nukken ver toonde; nu en dan bewoog het beeld in korte, hevige rukken heen en weer, hetgeen echter door het draaien aan een knop verholpen werd. Het z.g. sneeu wen was slechts in heel lichte mate het geval en niet storend- Op het kleine toestel sloeg het beeld soms om in wonderlijke spiralen, doch ook dit kon met 't draaien aan een knop verholpen worden; overigens zag men op dit scherm ook lichtstralen en iets meer van het sneeuw-ver- schijnsel. In de uitzending van de Tele visiestichting waarin Min- v. d. Brink dr. Anton Philips herdacht kwam veel storing voor in de vorm van geknetter van het ge luid, soms viel het geheel weg en van vager worden van het beeld, dat soms eveneens nage noeg geheel wegviel. Het naderbij brengen van het beeld gaf hierbij de indruk, alsof het wegzakte, zodat de sprekende minister hier letterlijk en figuur lijk (wat geluid en beeld betrof) wegzakte- Aan de regie van het uit te zenden programma zal in de toe komst ook ro? wel het een en an der gedokterd worden. Zo was Advertentie Telefoon 4237 het zien van dit televisieprogram ma nog geen onverdeeld genoe gen; en het feit, dat het 'n VARA programma was, maakte het bo vendien althans voor niet-geest verwanten van deze omroep, en zeker wat het grootste gedeelte betreft, ongenietbaar. Als een radioprogramma de luisteraar niet aanstaat, draait hij het af, wij stellen ons voor. dat het af, wij stellen ons voor, dat de televisie-toeschouwer het, als we wat verder zijn en 't „nieuw tje" er af is, hetzelfde met menig televisieprogramma zal doen. Iedere Dinsdag en Vrijdagavond kan men deze televisie-uitzen ding bij V- en D„ die verzorgd wordt door Gebr. Kaal, „genie ten. (Advertentie) De huisvrouwen van Alkmaar en omgeving worden ervan in ken nis gesteld, dat Woensdag 17 Oc tober a.s., 's middags 2 uur, de feestelijke opening plaats vindt van de moderne Simon de Wit's zelfbedieningswinkel, Langestraat 44, alhier. Behalve van de beken de Simon de Wit's voordelen, als uitgebreide sortering en prima kruidenierswaren tegen lage prij zen, profiteren de huisvrouwen hier bovenden van de vele ge makken van het zelfbedienings systeem. Het voornaamste hier van is, dat iedere klant zich zelf helpt en het vaak lange wachten tot men aan de beurt komt, tot het verleden behoort. Het is be langrijk voor iedere huisvrouw de opening bij te wonen en zich van dit gebeuren op de hoogte te stel len. En daarom: zegt het voort en zie voor verdere bekendma king de krant van a.s. Zaterdag. K.I.M.V. „St. George" ALKMAAR. Men verzoekt ons opname van het volgende: Vanavond iets heel anders op het programma! Geen causeur of een praatavond met filmvoorstel ling, doch een muziekavond. En kele van onze leden zullen zowel licht klassiek als meer populaire muziek ten gehore brengen. Vrienden, neemt voor deze ge legenheid ook je kennissen mee, opdat de gehele zaal gevuld wordt. Dus hedenavond om 8.30 uur naar „Kinheim". Dierenbescherming ALKMAAR De Inspecteur voor de Dierenbescherming te Alkmaar heeft ons medegedeeld dat voor de Dierenbescherming de volgende bedragen zijn bin nengekomen: Mevr. van V. f2; Mevr. R. 2.50; Mevr. van K. 1; Mevr. van L 1; Mevr. N. 2-50; Mevr. N.N. 1: Mevr van L. 5; en Mgj. H. F. 2.50. Ter beschikking enige jonge poesjes. In de omgeving van de Hoeverweg is een jong cypersch poesje aangetroffen. Zaterdagavond werd een witte poes uit het water van de Ken- nemersingel bevrijd- Het dier werd verzorgd door een der be woonsters van de Nassaulaan. Kenteken: zwate streep over de kop. Inlichtingen: Inspecteur C. Verwer, Baanstraat Alkmaar. K.A.B.-HOEKJE ALKMAAR. Volgens de Kinderbijslagwet moet elke werkgever aan de in zijn dienst zijnde arbeiders op de eerste werkdag na 1 October een aan vraagformulier uitreiken ter ver krijging van kinderbiisiagliisten. De arbeider moet 00 dat for mulier invullen, bij welke werk gever hij op de eerste werkdag na 1 October in dienst was. Werkt hij bij meer dan één werkgever, dan moet worden opgegeven, de eerste werkgever, dius waar des morgens gewerkt wordt. Werknemers, die ziek zijn en ziekengeld-uitkering genieten moeten het aanvraagformulier opvragen bh hun bedrijfsvereni ging, terwijl zij, die een on- gevaisuitkering krachtens da On gevallenwetten ontvangen ofwel een omscholingstoelage ontvan gen het formulier kunnen krii- gen bij de Raad van Arbeid. Het aanvraagformulier paoet binnen zeven dagen, volledig in gevuld en ondertekend, worden ingezonden bij de bedrijfsvereni ging. Naast de 3«wone Kinder bijslagwet is er ook nog de Kinderbijslagwet voor invalidi- teits-, wezen- en ouderdoms rentetrekkers. In de meeste ge vallen wordt die kinderbijslag ambtshalve uitgekeerd; wanneer dat niet zou plaats vinden, kan men bij de Rijksverzekerings bank om uitkering vragen. De kinderbüslaguitkering krach tens laatstgenoemde wet heeft voorrang boven de gewone Kin derbijslagwet. Dat betekent dus. dat voor het geval iemand aan spraak zou kunnen maken op beide uitkeringen, de uitkerin gen van kinderbijslag op de ouderdoms-, invaliditeits- en wezenrente voorgaat. Evenwel, die kinderbijslag is iets lager. Daarom adviseren wii in voor komende gevallen voor beide wetten aan te vragen en op te geven, dat men voor beide aan vroeg, Dan wordt de lage uit kering aangevuld tot het bedrag hetwelk maximaal wordt ge geven bij de gewone Kinder bijslagwet van 1939. BESTE NED. HOOFDKLASSERS NEMEN DEEL ALKMAAR. Op 11. 12, 13 en 14 October a.s. wordt in hotel De Nachtegaal een groot biljart tournooi gehouden met spelers die we maar zelden in Alkmaar te zien krijgen. Er wordt gespeeld om de Zil veren Waag. een wisselprijs die driemaal in totaal gewonnen moet worden. Hieronder laten wij enkele prestaties van de deelnemers volgen: J. Franken, sinds jaren een der sterkste hoofdklasse-spelers van Nederland. De Jong: de onberekenbare, die de ene partij met hêt groot ste gemak speelt en een volgen de ontstellend sledht kan spe len. Van Reijen: de rustige Lim burger. die we door zün sterke constante spel als één van de favorieten voor de eerste plaats beschouwen. Mol: won vorig jaar verschil lende invitatie-tournooien en be haalde in het Nederlands kam pioenschap hoofdklasse een eer vol resultaat. Zondervan: vorig jaar gepro moveerd naar de hoofdklasse. Berkelmans en Steffen: twee spelers die voor verrassingen kunnen zorgen. En dan als laatste onze Alk maarse speler J. Feeke, die zal trachten in zo'n uitgelezen ge zelschap onze kleuren hoog te houden. Men ziet wel, voor iedere lief- hbber is er deze dagen veel te zien en te leren. Aanvang 'smiddags twee uur en 's avonds half acht. BEVORDERINGEN ALKMAAR. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar hebben benoemd tot laboratori umassistent aan de Keurings dienst van Waren te Alkmaar, de heer Jac. P. de Beurs, tot dusver werkzaam als analyst le klasse. Aan de heer G. W. Kloos, tot dusver werkzaam als adminis tratief ambtenaar is de titel ver leend van administrateur-boek houder. Comité Vrije Tijdsbesteding organiseert expositie HEILOO. De winter staat voor de deur en daarmee komen wederom de lange avonden, die om een nuttige tijdsbesteding vragen. Er zijn er velen in Heiloo, die zich in die lange avonden be zighouden met houtbewerking, borduur-, haak- of kantwerk, schilderen, kortom, het woord huisnijverheid alle eer aandoen. Het Comité Vrije Tijds Besteding in Heiloo organiseert op 8 en 9 December a.s. een tentoonstelling van de huisnjjverheidsproducten, die dus in de vrije tijd zijn ver vaardigd. Het bestuur verzoekt allen, die van plan zijn in de komende wintermaanden, derge lijke producten tot stand te bren gen, die in te zenden voor de De- cembertentoonstelling opdat daar door goede propaganda gemaakt kan worden voor het nuttig door brengen van de vrije tijd- Hier over volgen nog nadere bijzon derheden. jongeren, 21 jaar en ouder HEILOO. Het is goed, wan neer de jongeren uit Heiloo het contact met elkander verlevendi gen en verstevigen. De bijeen komst van elke veertien dagen is daartoe een goede gelegenheid. Op Donderdag 11 October komt de heer J. Schuyt spreken over de K.V.P., haar doel en haar be langen. Allen worden verwacht in het gebouw van de N.K.J.B Aanvang half negen. BAZAR ROOD-GEEL HEILOO Men verzoekt ons opname van het volgende: Zoals bekend, heeft de suppor tersclub „Rood-Geel" een grote bazaractie georganiseerd, ten Date van HSV. Deze bazar welke ge houden wordt in de Bruno" zal Zaterdagavond 13 October as., half negen door de Geestelijk Ad viseur, kapelaan v.d. Ploeg offici eel worden geopend en is die avond gratis toegankelijk voor personen boven 17 jaar. Zondag 14 October is het Bruno gebouw geopend van 12 tot 6 en van half acht tot plm. 9 uur, waarna de uitslagen van de grote loterij enz. volgen. Deze middag is de toegang voor alle leeftijden eveneens gratis. Dank zij de medewerking van verschillende firma's is men in staat een schat van waardevolle cadeaux en prijzen aan te bieden, waardoor een bezoek aan het Brunogebouw zeer zeker de moeite waard zal zijn. Men rekent dan ook op aller belangstelling, HSV zal zeker to nen deze waard te zijn. ZEEVOGELS—G.V.O. 1: 9—1 EGMOND AAN DEN HOEF. Zeevogels 1 speelde een goede wedstrijd tegen G.V.O. 1 uit Krommenie. Nadat de rust met 41 voor Zeevogels was ingegaan werd de eindstand een klinkende overwinning voor de Zeevogels meisjes: 91. Maar nu Zondag a.s. thuis tegen Leonidas 1 uit Haarlem! Indien Zeevogels vol ledig kan uitkomen en zo speelt als de twee laatste Zondagen, zit er winstkans in. Maar dan zal er goed werk geleverd moeten wor den. Het tweede verloor in Oudorp van V.B.O. 1. Volgende keer weer beter. Een extra pluim voor de kleine junioren. De eerste over winning. Niet gedacht en toch gekregen Nieuw leven bij Supportersvereniging HEERHUGOW AARD-NOORD. De supportersvereniging in Heer- hugowaard lijdt de laatste tijd aan bloedarmoede. Een grote re organisatie is op komst. Binnen kort zullen alle Heerhugowaardse sportliefhebbers ter vergadering worden opgeroepen. Getracht zal worden om. in samenwerking met het Hugo-Boys bestuur te komen tot het vaststellen der statuten, het vormen van een bestuur, etc. De voorlopige voorzitter, de heer Morsink, zei dezer dagen op een Hugo-Boys vergadering, bij de ledenwervingsactie de mede werking te verwachten van alle Hugo-Boys leden. Welke naam de supp.vereniging zich zal geven, is nog niet be kend. 50 JAAR „WITTE KRUIS" ST. PANCRAS. De afd. St. Pancras van „Het Witte Kruis" zal 20 en 21 November a.s. haar 50 jarig jubileum op een feeste lijke wijze herdenken. Op 28 No vember 1911 werd ten huize van de heer P. Greeuw deze afdeling opgericht, en zij is inmiddels uit gegroeid tot een bloeiende ver eniging met 570 leden. Ook in de gemeente Koedijk, wijk St. Pan cras. Een revue zal worden opge voerd door leden uit St. Pancras en Koedijk-Zuid. Reeds druk wordt er gewerkt om het geheel goed te doen slagen. Voorwaardelijke gevangenisstraf en geldboete voor dierenmishandeling LANGENDIJK Het Amster dams gerechtshof heeft de ge broeders S. en K. K. uit Langen- dijk, veroordeeld tot een maand voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar een boete van 50 gld. subsidiair 25 dagen. Zij hadden in Februari j.l. een jong kalf afgemaakt door het met een ijzeren staaf op de kqp te slaan. De Alkmaarse politierech ter had hen veroordeeld tot twee maanden en 14 dagen geleden had de Procureur-Generaal bevesti ging van dit vonnis gevraagd. HOORN. In.„Het Park" te Hoorn zijn de diplomas u»tgc- reikt aan hen, die in *het cursus jaar 1950—1951 met goed gevolg de lessen aan een van de onder de Rijkstuinbouwschool te Hoorn ressorterende vakscholen hadden gevolgd. - De bijeenkomst stond onder leiding van dg r& consulent, dr. ir. C. Rietsema, terwijl verder, behalve de meer dan honderd geslaagde leerlin gen. aanwezig waren ir.. Honig, inspecteur van het tumbouw- onderwijs, enige leden van de Commissie van Toezicht, de leraren en enkele genodigden. In het eerste gedeelte van de bijeenkomst werd door de heren Krabbendam en Mallekote een korte inleiding gehouden over een deze zomer gemaakte stu- diereis naar Denemarken en Zweden. Daarna reikte de Inspecteur de diploma's uit. Namens de or- •ganisaties werd eveneens het woord gevoerd. De leerlingen spraken woorden van dank tot de leraren. De geslaagden zijn: Tuinbouwvakschool voor Bloem bollenteelt te Anna Pauwlowna: A. Abbink en P. J. Pronk; 't Zand: A. v. d. Bent en M. Dwarswaard: Breezand: C. F. Huiberts; A. Paulowna: afgewe zen: 3. Tuinbouwvakschool voor Bloem bollenteelt te Bovenkarspel: W. Appelman en H. Mantel, te Hoogkarspal; J. Balk, Venhui zen; J. de Boer en J. Neuvel, Grootebroek: S. de Boer. W. Braakman, J. Tensen en P. de Wit. Bovenkarspel: Ti. de Boer, K. Rusting en W. Schenk, And ijk: F. Boon en Th. Botman, Ehkhuizen; J. Dekker en N. Smit, öbdam; M. Leeuw. Berk hout: J. Sdhouiten. Lutiebroek: A Schouten. Medemblik; J. Wiering, Zwaagdijk. Afgewezen: geen. Tuinbouwvakschool voor groen- tenteelt te Bovenkarspel: J. Bijvoet en J. Koomen Wer- vershoof: J. Obdam en P. Ob- dam Blokker: C. Schoutsen, Opperdoes. Afgewezen: geen. Tuinbouwschool voor zaadteelt te Bovenkarspel: J. A. W. Bakker, N. Buisman, W. J. Groot en D. Vis, Enkhui- ze»; P. Beemster, Hgogkarspel; G. Besseling en J. Snoek, Berk hout; H. Brinkman en P. Vene kamp. Andijk; L. Dijkhuizen, Avenihorn; M. Warnaar, Wer- versfioof; N. v. Zelm, Wognum. Afgewezen: geen. Tuinbouwvakschool voor Fruit teelt te Hoorn: J. Basjes, J. Koen, C. Potter en P. Roos, Hoorn: J. P. Broertjes, G. Vlaar, A. Vriese, J. de Boer, J. Koelemeyer, H. Koeman, G. Mol en J. Smit, Blokker; L. Brouwer, H. Nes en G. Vos, Ben- ningbroek; W. v. Dok en M. Pronk. Zwaagdijk; R. Kampen, Schellink/houtJ. Kater, N. Nie- dorp; L. Soer, Wijdenes; J. v. d. Woude, Aartswoud; J. Bakker Bergen:Th. Bleeker, Wognum; P. D. Buis, Th. Buis. Th. Buis en S. Th. v. Diepen, Zwaag; A. Knol, Nibbixwoud; G. Kuypers en C. Langedijk, de Weere; M. Pronk en J. de Wildt, Beemster. Afgewezen: 4. Cursus Zaakvoerder in de Tuin bouw te Hoorn: B. v. Alphen, Capelle (N.Br.); M. Bakker, Wijdenes; N. Dekker Warmenhuizen; Th. v. Deipen en C. J. Buis, Zwaag; A, Hiem- stra. Venhuizen; K. Ploeger, St. Pancras: P. Ruyter, Slootdorp; C. Braas en Th. Smal, Avenihorn C. Sterk. N. Niedorp; G. Stroo- per, H. H. Waard; K. Vink. Mid- delie: P. Vriend, Zwaagdijk; M. Appelman, Wognum; P. Dege- ling en C. A. de Wit, Bovenkar spel: Th. Kloosterman. Breezand J. Kreuk en A. J. Vlam, Groote broek; P. Oud, Westwoud: P. J. Pronk. Nibbixwoud; P. Sijp, Blokker: W. Tromp. Berkhout; D. de Vries, Hoogkarspel. Afge wezen: 2. Tuinbouwvakschool voor Groen- tenteelt te Langedijk: G. Berkhout. H. Glas. P. v. "Lan gen en J. Tromp, H. Hugowaard; C. Dekker Warmenhuizen: J. de Geus en J. Paarlberg. Dirkshorn W. Mantel, N. Niedorp: C. Sohrama Harenkarspel, L. Stoop en J. Zuydam, Waarland; A. P. Wijnker en P. A. Wijnker, Ou de Niedorp. Afgewezen: 1. ONDERLINGE WEDSTRIjD „VITA LONGA" ZUIDSCHARWOUDE De uit slagen van de onderlinge Compe titie van „Damlust" luiden als volgt: P 1Bee^— P. Balder 2—0 Fr- Slot—N. Jol - 2—0 Joh. HuitemaA. v.d. Welle 20 Th. de HaasJ. Zijp 11 C. Schuffelen—A Goudsblom 02 2e klas. P- SchuffelenA. Zuidscharwou- de 2—0 P. v.d. MolenK. v.d. Hoven 11 J. Weel—A. Mosk 2—0 P. MienesC. J- Kools 02 Jb. Berkhout—H. Engeringh 20 Qq Trinc H. Glas—S. Mulder 1—1 P. BekkerP. Bak 20 H. ReetsenJac. Ootjers 11 Mevr. de HartighP. de Hartigh 0—2 WINTERPROGRAM K.A.B. LANGEDIJK. De afd. Lan gedijk van de K.A.B. heeft haar winterprogram samengesteld. Op 10 October a.s. wordt het geopend met een toneelstuk getiteld „Als de kinderen maar eens groot zijn". In November komt de heer Dominicus uit Alkmaar een le zing met lichtbeelden houden over „Romantisch Spanje". In December wordt een avond gewijd aan het onderwerp „Te huis of kazerne" een spreker moet nog worden aangezocht. In de maand Januari wordt de jaarvergadering gehouden, terwijl in Februari de heer Dominicus nogmaals komt om een lezing met lichtbeelden te houden over de „Vrijmetselarij". In Maart wordt het Winterpro- gramma gesloten met 'n toneel stuk. Voor de kinderen wordt dit jaar geen St. Nicolaasfeest gege ven. In de loop van de winter zal 'n kindertoneelstuk worden op gevoerd vóór en dóór de kinde ren. Burgerlijke Stand OUDORP. Geboren: Pieter Jo hannes zv Dirk Tuijnman en Margaretha Bakkum. Gehuwd: Pieter Hendricus Tauber en Grietje Postma. Cor nells Theodorus Min en Marga retha Bijl. Burgerlijke Stand HARENKARSPEL. Gebo ren: Coenraad A. J., z. v. J. van der Fluit en A. Koopes. Ondertrouwd: Hessel Tot, 21 jaar, wonende te Vlieland, en Geertje Levendig 17 jaar. Getrouwd: Simon J. Groen. 40 jaar. en Theodora P. Westgeest, 34 jaar: Theodorus N. van Duin. 37 jaar, en Maria Catharina Groen, 37 jaar; Simon Brak. 29 jaar, te Wieringermeer, er» Die- wertje E. Roozendaal. 25 jaar. Verkeersongeval te Noord Scharwoude berecht HIPPOLYTUSHOEF. Dins dagmiddag heeft de Officier van Justitie, Mr. J. W. Holstein tijdens de zitting van de Meervoudige Kamer te Alkmaar een boete ge- eist van f 10.— subs. 5 dagen en driemaal een boete van f 5.— subs, driemaal 5 dagen, tegen de chauffeur J. D. die op 6 Febr. j.l. te Nrd. Scharwoude een bot sing hééft veroorzaakt rfièt een tegenligger, omdat hij voor een brug verzuimd had te stoppen, zoals hij in het gegeven geval had moéten doen, omdat er een gebodsbord geplaatst was vlak vóór de brug, waarop het ongeval gebeurde. Volgens de Officier had hij het risico genomen: de tegenligger nog op tijd voorbij te kunnen ko men, als hij de brug overgereden zou zijn, doch juist toen hij de brug wilde afrijden, kwam de te genligger met vrij grote snelheid van de andere kant de brug op, met het gevolg, dat een botsing niet meer was te voorkomen. De Officier wilde er rekening mee houden, dat de chauffeur van de tegenligger ook wel enige schuld aan het ongeval had. De raads man van verd. Mr. Smal betoog de, dat D. in de gegeven omstan digheden alles gedaan had wat hij had moeten doen. Het kwam hier op neer, dat verd. het niet kon heipen. dat hij de tegenligger niet op tijd heeft gezien en daarom had hij vol gens hem mogen en kunnen doorrijden. Z.i. had de tegen ligger, die door D. niet gezien kon worden, eerstens met veel geringere snelheid moeten rijden, tweedens moeten stoppen, omdat de chauffeur D. eerder gezien heeft dan deze hem. De Officier van Justitie ging in het kort de feiten na, toonde verd. schuld aan en persisteerde bij zijn eis. Uit spraak 23 October. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het KNMI te de Bilt, geldig van Woensdag avond tot "Donderdagavond. KOUDE NACHT Droog weer met weinig be wolking en een matige tot zwak ke wind tussen Zuid en Oost. Koude nacht en op vele plaatsen lichte en hier en daar zware nachtvorst. Plaatselijk ochtend nevel, morgen overdag ongeveer dezelfde temperatuur als van daag. DE LAATSTE THUISFRONTAVOND DIRKSHOR.N Er waren vele belangstellenden bijeengekomen in de zaal van Super teneinde ge tuige te zijn van de huldiging van de gerepatrieerden uit Dirks horn en omgeving. Burgemeester Nolet reikte eigenhandig na een kernachtig woordje aan ieder 'n insigne met oorkonde uit. Het geheel werd omlijst met 'n zeer gevarieerd programma. We hoor den achtereenvolgens het gezel schap Overtoom uit Alkmaar, de heer Jan den Das met een toe passelijk liedje, de Thuisfront- nachtegaaltjes en Henk Buter. De voorzitter sprak op deze laatste avond een woord van dank voor de spontane mede werking gedurende de afgelopen 5 jaren- De gerepatrieerden uit ten hun dankbaarheid bij monde van Jaap Super, die aan de Nachtegaaltjes een prachtig schil derij overhandigde, de comité leden verblijdde met rookwerk en bloemen. Hierna bleef men nog enige tijd gezellig bijeen in de bijna com pleet gerestaureerde zaal van Su per. Burgerlijke Stand BERGEN. Geboren: Johan nes Theodorus Joseph, z. v. J. Evers en E. Roosloot; Cornells Petrus z. v. C. J. Mul en M. Meester: Jacotoa Maria, d. v. B. Hof en M. M. T. Pepping. Ondertrouwd: Frans Johan Leijsen, 22 jaar. van Schoorl, en Francisca Jacoba Diis, 24 jaar; Wilhelmus Dekker. 32 jaar. en Hillenius Barbara Jacotoa. 28 iaar; Cornells Johan Bruin. 28 jaar, en Geertruida Vos. 23 jaar, van Alkmaar. Advertentie! gekweekt aan de zon overgoten oevers van de Douro, per fles vanaf f 4.60 ALK iwWMU ALKMAAR TEL. 2585 De zaal van Supen gerestaureerd DIRKSHORN. Onder de last der jaren begon de zaal van Supen er minder comfortabel uit te zien. Een der muren stond op invallen er» de verdere entou rage vertoonde ook vele ge breken, zodat enige weken ge leden de zaal voor verder ge bruik werd afgekeurd. Nadien is er ijverig getimmerd en ge metseld. De zaal is volkomen veranderd. Door drie grote ra men valt nu een overvloed van licht naar binnen. Er zijn thans twee ingangen en het toneel heeft een meer toonbaar aanzien gekregen. Alles bij elkaar biedt de zaal nu een ruime aanblik. Wanneer straks de schilders hun werk hebben beëindigd is een smaakvol geheel tot stand ge komen. Zaterdag 13 October wordt de nieuwe zaal ingewijd met de opvoering van „Werp geen steen" door het Westfries Kïein- toneel. Burgerlijke Stand PURMEREND. Geboren: Elisa beth M. A. dv J. W. Konijn en Sas. te Ilpendam; Grietje dv G. Slot en M. de Boer, te Edam; Willemina C. dv A. J. Brant en A. H. Jacobs* Catharina A. M. dv L. A. van Galen en A. M. Timmer, Anna D. M. dv A.» J. Oudejans en J. A. Molenaar. Ondertrouwd: Simon Klouwer, 22 j. wonende te Deventer en Anna M. Th. Schouw, 21 jaar; Getrouwd: Johannes de Wolf, 25 jaar en Frederika J. Groot 21 j. Overladen: Arie P. van der Dussen, oud 58 jaar wonende te Landsmeer, echtg. v. J. Willem- stijn; Trijntje Beunder, 76 jr., echtg. van P. Dobber, wonende te Kwadijk; Hendrik van Dommelen 79 jr. echtg. v. G. van Zwieten. Burgerlijke Stand DE RIJP. Geboren: Petro- nella Maria, d. v. C. P. Groot en R. T. Kroon: Elisabeth Ludo- vica, d. v. N. Vrede/voort er» M. A. Greuter; Adrianus Johannes, z. v. N. J. de Swart en J. Huls hof: Corneüs, z. v. A. Kuiper en A. C. E. de Boer; Harm, z. v. A. van Dalen en A. de Vries; August Eduard, z. v. P. J. Barre- veid en H. A. C. Brüiheim; Jacob Pieter Jan, z. v. P. J. Barreveld en H. A. C. Brülheim; Gerardus Johannes Michaël, z. v. J. Roe- lofsen en C. M. Langedijk; Aleij- dis Anna Hyacintha, d. v. M. Hooiveld en A. E. Feld. Oradertrouiwd: Jacob Konijn, 29 jaar. en Jannie Albertha Im- ming. 23 jaar. Getrouwd: Reinier Theodorus Jozef Luijckx. 29 jaar, er» Aga tha Anna Poel. 22 jaar: Anto- nius Martinus Hulbertus, 21 jaar, en Maartje Margaretha Timmer, 19 jaar. Overleden: Johannes Jacob Honigh, 44 jaar; Gerrit Slot, 64 jaar. Burgerlijke Stand SCHOORL. Geboren: Inne Roel, z. v. D. Haringa er» S. Bos. Ondertrouwd: Johannes Adria nus Jacobus Hoekmeiier en Rosalia Maria de Schepper; Cor neüs Franciscus Hazeveld en Marijtie Henneman. Getrouwd: Corneüs Opdam en Afra Geertruida Wittebrood. L.T.B. vergaderde BEEMSTER. In de eerste L.T.B.-vergadering van het sei zoen kwamen de voorstellen voor de a.s. vakgroepvergadering ter sprake. Het voornaamste voorstel was wel dat ter verhoging van de melkprijs. Men zal trachten wij ziging te krijgen in de veevoeder- prijs. Ook in de komende winter, ws. in Januari, zal een oogstdag worden georganiseerd, waarop des morgens een H. Mis van denkbaarheid zal worden opge dragen en des avonds feestelijk heden in de zaal worden gehou den. Voorts werd de paardensport onder de loupe genomen. Men zal trachten de Rijveremging St. Jo ris, die met succes naar buiten treedt, te steunen en een paar densportdag te organiseren in West-Beemster. ONDERLINGE WEDSTRIJD „VITA LONGA" BEEMSTER. Evenals vorig jaar werd een onderlinge wed strijd gehouden tussen de dames en meisjes van de R.K. Gymnas tiekvereniging Via Longa, die on. der leiding staat van gymnastiek leraar D. Oly. De kampioene van vorig jaar de voorzitster Mieke Ruyter was niet aanwezig om haar kampioenschap te verdedi gen. De mislagen waren: dames le graad: 1. tevens kampioene Gar- da Poel, 2. Sien Smit, 3. Jans Bleker Sd. 2e graad: 1. Gre v. Etten, 2. Martha Ruyter, 3. Riet Stroet. 3e graad: 1. Annie Stroet, 2. Lida Droog, 3. Riet Konijn. Meisjes le graad: 1. Bets Braak, 2. Corrie van Etten, 3. Tini Stroet. 2e graad: 1. Gre Bleker Kd. 2. Truida Smit, 3. Hanni van Etten. 3e graad: 1. Moni Braak, 2. Alie ten Dam, 3. Sjaan Droog.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2