Katholicisme is geen insigne op een werelduniform... Kleinhandel had in Augustus j.l. lagere omzetten dan normaal En met warme harten alleen komen we er ook niet Honderd jaar geleden werd Kardinaal Mercier geboren SPORT De financiële verhouding tussen Rijk en gemeenten Kapper van Een is thans failliet en spoorloos Beursoverzicht Maria-Congres te Lissabon Wim Slijkhuis contra de douane Engeland nu ook: centrale training in het kort Aanvullende vragen Vermoedelijk naar België of Zwitserland Textielmeubelen en schoeisel vonden zeer weinig aftrek Zuivelindustrie in Japan Aanzienlijk lager dan in 1950 Hij had nog meer op z'n kerfstok Naar wij vernemen: Scheepsberichten De droevige geheimen WOENSDAG 10 OCTOBER 1951 PAGINA 3 's-GRAVENHAGE. Wim Slijkhuis moet, zoals bekend, in voerrechten betalen voor een aantal prijzen, die hij te Helsinki heeft gewonnen. Dat doet Wim niet en de prijzen blijven der halve onder douaneverband Minister Lieftinck heeft thans in antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid Posthumus ge zegd, dat beelden en bokalen, door Slijkhuis meegebracht, zon der meer ingevoerd konden wor den, omdat zij louter als sport- prijzen en niet als gebruiksvoor werpen worden beschouwd. Het zelfde kan de minister echter niet, zeggen van een normale vaas, een schemerlamp en een parapluie, die Slijkhuis ook als prijzen wilde invoeren. LONDEN Voortaan zullen de Engelse internationals minstens een week vóór belangrijke wed strijden tegen continentale ploe gen bijeengeroepen worden ten einde tactische besprekingen te voeren. Het plan treedt in werking kort vóór de match tegen Oos tenrijk in het Wembley Stadion, 28 November a.s. Waarschijnlijk zullen achttien spelers uitgeno digd worden om drie dagen bij een te komen, in een stad die voor de meerderheid het gun stigst gelegen is. Dit zal dan de eerste maal zijn dat Engelse internationals in de gelegenheid worden gesteld om serieus overleg te plegen wat be treft de in een landenwedstrijd te volgen tactiek. VATICAANSTAD XN.P.) De aartsbisschop van Bombay, Mgr. Valeriano Grazias, heeft op de tweede werkdag van het Congres voor Lekenapostolaat, Dinsdag 9 October, de duizenden vertegenwoordigers der ganse wereld niet alleen verrast, maar ook wakker geschud met zijn onverbloemde en boeiende inlei ding over de leerstellige grondbeginselen van het lekenaposto laat „Het lekenapostolaat in onze tijd is nog niet aan de revo lutie toe, omdat wij het begrip nog geen gestalte hebben kunnen geven. Het is nog geen succes en wij zijn er wel van over tuigd, dat er aan onze methoden nog heel wat ontbreekt. Maar laten wij dan vooral niet denken, dat vermeerdering van orga nisaties het verlangde resultaat zal opleveren." „Mensen met warme harten alleen zullen het beoogde succes ook niet bewerkstelligen. Wat wij nodig hebben zijn leken, vervuld van heldere ideeën. Deze ideeën moeten niet oppervlakkig in hun geest liggen, maar dienen vlees en bloed te worden. Zolang de Katholieken hun Katholicisme beschouwen als een insigne meer op hun werelduniform en niet doordrongen zijn van de overtui ging, dat de Kerk als het Mystie ke Lichaam van Christus een levende gemeenschap is, kan er geen sprake zijn van werkelijk apostolaat. Het apostolaat van de leek is niet een bezigheid, die hij naast andere bezigheden doet of niet doet, maar is een noodzake lijk uitvloeisel van het Katholi cisme zelf. Volkomen foutief is het daarom ook de noodzakelijk heid van het lekenapostolaat te motiveren met een heersend te kort aan priesters of met het ont staan van steeds nieuwe organi saties. Iedere Katholiek is krach tens zijn doopsel tot het aposto laat geroepen". „Het Doopsel is meer dan een intreden in de Kerk. Het is een opnieuw geboren worden in Christus. Door het vormsel wor den wij deelachtig aan de H. Jan de Bruin, nog niet geheel hersteld van een ernstige griep aanval, heeft een aanbieding ge kregen om 6 November in Lon den te boksen tegen de Zuid- Afrikaanse middengewicht kam pioen George Angelo. Of het door zal gaan is nog niet. bekend. -Louison Bobet is door een jury van vijftien sportjournalis ten gekozen tot de beste Franse wegrenner in 1951. Jacques Du- pont, de winnaar van Parijs Tours, wordt als de grote reve latie van 1951 beschouwd. Ter gelegenheid van de Olym pische Spelen zal door Finland een speciale munt geslagen wor den. Het geldstuk zal van zilver zijn en een waarde hebben van ongeveer acht gulden. 11 OCTOBER: Moederschap van Maria Toen de vaders op het Con cilie van Ephese in 431 het moederschap van Maria vei lig hadden gesteld tegen de dwalingen, werden zij op de avond van de plechtige af kondiging door de enthou siaste gelovigen op de schou ders de stad rondgedragen en er was maar één roep: Theo- tokos, moeder Gods. Aan dit feit heeft Paus Pius XI bij de viering van het vijftiende eeuwfeest van het Concilie nog eens herinnerd en om die blijvende dankbaarheid van het christenvolk te de monstreren, stelde hij het feest van het Goddelijk Moe derschap van Maria in. Of schoon de christenen door de vervlakking niet zo erg veel meer voelden voor echt ka tholieke feesten, had de Paus hier toch een gevoelige snaar feraakt: want voor Maria onden zij nooit genoeg doen. Het feest veroverde dan spoe dig een bijzondere plaats in het godsdienstig leven van het katholieke volk. Heeft dit feest ook deze plaats in uw gezin verworven? IN DESERTO Binnenkort wordt het feit herdacht dat op 21 November 1851 te Braine l'Allaud Désiré Joseph Mercier, die later pri maat van België werd, het levenslicht aanschouwde. Vooral door zijn moedige houding tegenover de Duitse bezetting in de jaren 191418 werd Mercier in België en daarbuiten een zeer bewon derde jiguur. In deze voor België zo moeilijke tijd putte het Belgische volk geestelijke kracht uit zijn herderlijk schrijven van Kerstmis 1914, getiteld „patriottisme en vol harding". Mercier, een autori teit op het gebied van de scholastieke wijsbegeerte, was lector aan de Leuvense uni versiteit, waar toen een leer stoel werd ingesteld. In 1890 stichtte Mercier zelf, met vier zijner leerlingen, liet Hoger Instituut voor Wijsbegeerte In 1906 benoemde Paus Pius X kanunnik Mercier tot op volger van kardinaal Goossen als hoofd van het aartsbisdom Mechelen. Kardinaal Mercier, aartsbisschop van Mechelen en primaat van België, over leed 23 Januari 1926 te Brussel. Geest. Van die H. Geest moeten wij ons diep doordrongen weten en onze geest en ons hart vormen met de hulp van Zijn gaven. Le kenapostolaat kan een groot ge vaar worden, als wij de nadruk leggen op de actie en niet zozeer op de innerlijke vorming. Agitatie en vruchteloze drukte zijn dan het trieste resultaat van inspan ningen, die beter besteed hadden kunnen worden". „Of er een beroep wordt ge daan op de actieve uitoefening van het lekenapostolaat hangt af van de tijdsomstandigheden. In deze tijd zijn de omstandigheden inderdaad zodanig geworden, dat een beroep op het actieve aposto laat van de leek moet worden ge daan. De leek, die aan deze op roep geen gehoor geeft, verzaakt zijn plicht als levend lid van het Mystieke Lichaam van Christus". „Ook het lekenapostolaat is niet iets nieuws, echt iets van en voor onze tijd. Het apostolaat van de leek is zo oud als de Kerk. De 72 leerlingen, die Christus uit zond, waren lekenapostelen. Dat waren ook al de diakenen en dia conessen uit de eerste Christen tijden, de gildebroeders uit de Middeleeuwen en dat zijn sinds de vorige eeuw de leden van de Vincentius-conferenties. Wat wij nu beleven is de wederopbloei van de apostolische geest in de Christelijke ziel. Het is de zuur desem, die weer eens opnieuw in de deegmassa wordt gesmeten". BRAND OP „BONTEKOE'' GEBLUST DJAKARTA (Aneta). De brand, die zoals gemeld op het K.P.M.-schip was uitgebroken, is thans bedwongen, 's Nachts be reikte de brand zijn hoogtepunt toen een oliebunker ontplofte, hetgeen hoogopslaande vlammen en een grote rookontwikkeling tot gevolg had. Het vaartuig heeft aanzienlijke, doch herstelbare schade opgelopen. In het I.C.C. te Amsterdam vond de huldiging plaats van Prof. dr. J. Waterink in verband met zijn 25-jarig jubileum als hoogleraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Namens H. M. de Koningin deelde Z. K. H. Prins Bernhard de jubilaris mede, dat deze benoemd was tot Commandeur in de huisorde van Oranje. Prins Bernhard strikt professor Waterink het lint om de hals. 's-GRAVENHAGE. Versche nen is het verslag van de com missie voor voorbereiding uit de Tweede Kamer over het wetsont werp houdende voorzieningen ten aanzien van de financiële verhou ding tussen het Rijk en de ge meenten. Bij deze commissie zijn nog de volgende vragen gerezen: Uitkering' zonder meer van het nog in het Gemeentefonds eventueel aanwezige bedrag van rond 210 millioen aan de recht hebbende gemeenten zou tot ge volg hebben, dat deze tot onge veer een zelfde bedrag haar be hoefte aan kasgeld zouden kun nen dekken. Het mogelijk voor 's rijks kas belastende effect van zulk een uitkering zou aanzien lijk kunnen worden verminderd, wanneer door een geclausuleerde uitkering een gedeelte van het bedrag zou worden gebruikt voor de consolidatie van de vlottende schuld der gemeenten ter hoogte van 128 millioen gulden, welke immers via de Bank voor Neder landse Gemeenten ten laste van de liquidatiepositie van het rijk komen. De wijze waarop de regering zich blijkens haar antwoord voor stelt té gedragen bij een even tuele verhoging of bij de toeken ning van de bijzondere uitkerin gen, doet bij de commissie de vraag rijzen, hoe zij bij het on derzoek van de daar bedoelde mogelijkheden aan een bevoog ding van de betrokken gemeen ten denkt te ontkomen. Bij het bepalen van het percentage van de algemene en bijzondere uit kering speelt in de gedachten- gang van de toelichting der rege ring het gemiddeld accres van de uitkeringen wegens onderne mingsbelasting een rol. Daardoor worden die gemeenten getroffen, welke een relatief geringe uitke ring wegens ondernemingsbelas ting ontvangen, en dit klemt met betrekking tot gemeenten, die zich vpor de industrialisatie grote uitgaven hebben getroost. Op welke wijze denkt de regering dit bezwaar te ondervangen zon der de betrokken gemeenten te bezoeken met een onderzoek van haar begrotingen? Friesland niet? Gevraagd werd of de regering er zich van zou willen vergewis sen, waarom de provincie Fries land geen concrete gegevens heeft verstrekt. Heeft de regering, toen bleek dat er geen gegevens wa ren verstrekt, zich niet met het provinciaal bestuur in verbinding gesteld gelijk zo vaak pleegt te geschieden bij aangelegenheden van minder belang gegeven de mogelijkheid van een misver stand. In Een vraagt men zich af waar toch de man is gebleven die dit, bij de gemeente Norg behorende, gehucht een wereldnaam heeft gegeven en ook elders, o.a. in Maastricht, zitten de men sen met de handen in het (weinige haar). „De kapper van Een", M. I. van Rooyen, heeft zich al enige weken niet meer op de „spreekuren" laten zien. In Maastricht placht hij elke week te verschijnen in café-restaurant „In 't Paradijs", maar op zekere dag deelde de kastelein aan de op-haar-uit-zijnde cliëntèle mede, dat de kapper ziek was. Vervolgens heette het dat hij met vacantie was, daarna kwam een assistente en tenslotte niemand meer. Verschillende cliënten hebben bij de Maastrichtse politie ge klaagd over dit optreden van ,J3e kapper van Een". Zowel in Een en Assen als in Maastricht verluidt, dat van R. naar het buitenland is vertrokken, vermoedelijk België (of Zwitser land, zegt men in Maastricht). Hij is in Mei failliet verklaard. Eén maand later werd dit faillis sement vernietigd, maar in Au gustus verklaarde de Arrondisse mentsrechtbank te Assen hem op nieuw failliet. Mr. R. Staal te As sen werd tot curator benoemd. Bij hem kunnen tot midden vol gende maand de schuldvorderin gen worden ingediend. Op 29 Ja nuari a.s. zal te Assen de verifi catievergadering in dit faillisse ment worden gehouden. Dan zal blijken, wanneer alle klanten zich tenminste aandienen, hoe de zaken van „De kapper van Een" er voor staan. Hij beweerde, zo als men weet, een middel te heb ben gevonden om mensen met geen of weinig haar, méér haar te bezorgen. De klanten moesten volgens contract 200,storten voordat de behandeling een aan vang nam. Indien deze geen re sultaat had, zou die 200,met aftrek voor de kosten van de be- DOOR NEDERLANDS TRAPPIST GEGRONDVEST Broeder Jan Baptist Vissers, Trappist heeft deze week in de abdij van Lisbosch bij Echt zijn diamanten kloosterjubileum in alle stilte gevierd. Die Trappisten stilte mag wel gebroken worden voor de 86-jarige lekebroeder Jan Baptist uit Blitterswijk, die zelf het traditionele begrip van mon nik zo verbazingwekkend heeft gebroken. Van een Trappist weet men, dat hij in een klooster tussen hoge muren volkomen stil leeft. Maar hoe is het dan mogelijk, dat broeder Jan een hoge Japanse on derscheiding in zijn cel bewaart, dat een landbouwbibliotheek in Japan naar hem werd genoemd, nadat hij had geweigerd, dat een standbeeld voor hem zou worden opgericht? Er is een „Californische kaas", die over de gehele wereld bekend is en waarvan alleen broeder Jan het recept kent. In 1896 ging broeder Jan Baptist met enkele andere monniken naar Japan en hielp daar mee aan de stichting van een eerste Trappistenabdij in Azië. Jan Baptist Vissers had de zuivelproductie te Roermond ge leerd en heeft zijn kunde aan de Japanners geschonken. In Japan wordt hij dan ook als de grond legger van de zuivelindustrie er kend. Broeder Jan heeft eindeloze reizen per vrachtboot en veetrein gemaakt om goed stamboekvee uit alle delen der wereld in Japan te importeren. Vandaar die hoge onderscheiding, die naar hem ge noemde bibliotheek en het stand beeld, dat niet doorging, omdat broeder Jan het liever niet wilde. Vandaar ook de felle protesten in de Japanse kranten, toen broe der Jan op bevel van zijn religi euze oversten in 1924 Nagasaki moest verlaten. 's-GRAVENHAGE. Blijkens de gegevens van het Economisch Instituut voor den Middenstand, kan het omzetverloop in Augustus j.l. in tal van takken van detailhandel en ambacht weinig bevrediging schenken. Ook deze maand was de situatie het ongunstigst in een aantal branches, in welke z.g. duurzame consumptiegoederen worden verkocht als textiel, meubelen en schoeisel. Voor een deel kan deze gang van zaken worden gezien als een normale seizoenfluctuatie. Telken jare kan worden waargenomen, dat de omzetten in Augustus een daling vertonen, hetgeen een ge volg is van een andere besteding in verband met de zomervacantie. In een aantal ondernemingen ver oorzaken vacantiesluitingen om- zetteruggang. Een algehele ver klaring voor de ongunstige om- zetbeweging in Augustus van het lopende jaar geeft het voren staande evenwel niet. Analyse van het gepubliceerde cijfermate riaal bracht namelijk aan het licht, dat de omzetten in de de- tailhadel in textiel, in meube len en aanverwante artikelen en in schoeisel in deze maand niet alleen resp. 36, 10 en 22 pet. la ger waren dan die in de vooraf gaande maand, maar dat even eens ten opzichte van Augustus 1950 een belangrijke omzetdaling DEN HAAG De Rijswijkse politie betrapte de 34-jarige J.J. L. op 28 September 1.1. op heter daad, toen de man in Rijswijk 'n inbraak trachtte te plegen. Deze man was op 28 Juli j.l. uit de Groningse gevangenis ontvlucht en werd sindsdien gezocht. De man had nog enkele jaren tegoed wegens diefstallen, die hij in Rot terdam had gepleegd- Na zijn arrestatie toonde de Haagse recherche grote belang stelling voor de recidivist. Na 'n ingesteld onderzoek bekende L. in Den Haag vier inbraken te hebben gepleegd- Zijn buit be stond o.m. uit enkele fototoestel len, geld en juwelen. Bovendien maakte hij zich op 31 Augustus j.l. in Den Haag schuldig aan 'n straatroof, waarbij een oude da me haar tas,je werd ontfutseld. is ingetreden en wel van resp. 23, 15 en 11 pet., zulks ondanks het feit, dat de prijzen van tal van artikelen in Augustus j.l. hoger waren dan die in de over eenkomstige maand van 1950. Dit houdt derhalve in, dat de hoeveel- heidsomzetten in nog sterkere mate zijn teruggelopen dan de geldomzëtten. In de branches, behorende tot LUSTELOZE MARKT. AMSTERDAM 9 October Had de handel gisteren ter beurze al weinig te betekenen vandaag wat de activiteit wel zeer miniem, en waren eigenlijk alle hoeken lus teloos. Van arbitrage aan- en ver kopen, die voTige week de markt nog enige fleur verleenden, was vandaag maar weinig te bespeu ren. Het hoofdfonds passeerde na een lagere opening geruisloos de driemaal parikoers en kwam op 229- Tegen slot werd precies 300 betaald (303). Ook Unilevers liepen na een zwakkere opening verder achter uit tot 228%- Philips daarente gen trokken beginbeurs in een vrii drukke hoek iets aan. Waar schijnlijk is dit nog een late uit werking van de mededelingen in zake dê bedrijfsgang gedurende het eerste halfjaar 1951. De ope ningswinst kon gedeeltelijk be houden blijven. Ook de scheepvaart-sector ver keerde in een apatische stemming waarbij het gebrek aan orders voor de meeste fondsen een klein verlies deed ontstaan. De cultuurmarkt bleek al even zeer verwaarloosd te zijn, hoewel de hoofdfondsen zich tot kort voor slot zeer goed wisten te handhaven. Vlak voor het einde konden zii zich echter niet verder aan de algemene markttendens onttrekken, doch de verliezen bleven beperkt tot maximaal 1 punt. Op de beleggingsmarkt was de stemming amper prijshoudend, met hier en daar een klein ver lies. De dollarobligaties noteer den ook vandaag onveranderd, evenals het agio dat 12% bleef. de levensmiddelensector, waren de geldomzetten in Augustus j.l. hoger dan die in de gelijknamige maand van 1950. Ook bij de be oordeling dezer gegevens moet echter in aanmerking worden ge nomen, dat het prijspeil van tal van levensmiddelen in Augustus j.l. aanzienlijk hoger was dan in Augustus 19'50. Het is aan sterke twijfel onderhevig of de hoeveel- heidsomzetten wel de omvang hebben gehad van die in de over eenkomstige maand van 1950. KARDINAAL DOET BEROEP OP MENSEN VAN GOEDE WIL LISSABON (KNP) Zondag 7 October werd in de „Assembleia Nacional" te Lissabon het grote Mariale congres over de Bood schap van Fatima plechtig ge opend. Het congres is de onmid dellijke voorbereiding op de groot se plechtigheid van de sluiting van het H. Jaar, die Zaterdag 13 October te Fatima wordt gehou den. In aanwezigheid van de Pa triarch van Lissabon, Emanuele Kardinaal Gonqalves Cerejeira, en het voltallig college der Portuge se bisschoppen, vele buitenlandse Kardinalen, bisschoppen, de hoogste burgerlijke autoriteiten en vertegenwoordigers uit alle delen der wereld, hield de presi dent van Portugal, generaal Fran cisco Higgino Lopes, de openings rede. Uit naam van de Portugese regering en het gehele Portugese volk legde de president getuige nis af van de trouw van Portugal aan het Christelijk geloof en aan de H. Stoel. Voorafgaande aan deze officiële opening had de patriach van Lis sabon 's morgens deze voor Por tugal grootse dagen ingeleid met een pontificale H. Mis in de kerk der Martelaren. Tijdens de H. Mis hield de Kardinaal een preek waarin hij o.a. zeide: „Met ons is hier de gehele wereld vertegen woordigd. Immers wij zien hier niet alleen kardinalen, aartsbis schoppen uit alle landen verza meld, maar ook vertegenwoordi gers va het politieke, wetenschap pelijke en culturele leven en van het apostolaat. Zij zijn hier te zamen om getuigenis af te leggen van hun goede wil om de wereld van de dreigende ondergang te redden. Christus heeft de vrede aan de wereld gebracht en hem belooft aan de mensen van goede wil. Van Portugal uit moet een roep om vrede over de gehele we reld weerklinken. Zij die de vrede niet kennen, of de weg naar de vrede niet volgen, storten in de afgrond. Mogen dit congres en de plechtigheden te Fatima er veel toe bijdragen, dat talloze mensen van goede wil de wereld de weg naar de vrede wijzen". Uit een getal van tien cijfers trekt mejuffrouw Shakuntala Devi uit India in enkele se conden de wortel, en een getal van drie cijfers vermenigvul digt zijn tweemaal vlugger dan een rekenmachine, die hier bediend wordt door me juffrouw Maud Theoring uit Stockholm. Mejuffrouw Devi is twintig jaar. Ze verbaast de Stockholmers met de vaardig heid, waarmede ze met getal len goochelt. AUTOBESTUURDER ZWAAR GEWOND DELFT Op de Rijksweg Den HaagRotterdam bij Delfgauw is gistermiddag een ernstig onge val gebeurd, waarbij twee auto's betrokken waren. Dé bestuurder van één der auto's de heer Goud uit Rotterdam is levensgevaarlijk gewond naar 't gasthuis te Delft overgebracht. handeling, worden terugbetaald. Vermoed wordt dat er klanten zijn geweest die geen baat hebben gevonden bij de behandeling en deswege om een gedeelte der door elk hunner betaalde twee honderd gulden hebben gemaand. Vermoed wordt ook. dat van R. aan die aanvragen niet heeft vol daan of niet heeft kunnen vol doen. Donderdag a.s. zal in opdracht van de curator in het faillisse ment tot executoriale verkoop van het meubilair van de kapper worden overgegaan. Bij dit meu bilair bevinden zich ook vele schilderijen, die, in tegenstelling tot de geruchten, generlei of zeer geringe kunstwaarde hebben. vertrekt het Belgische aanvul- lingsdetachement voor Korea van daag niet tegelijk met de Neder landers naar Korea. Het zal waar schijnlijk per vliegtuig gaan.... brengt Lord Ogmore, de Britse Minister van Luchtvaart, dezer dagen op uitnodiging van Minis ter Weramers een bezoek aan Ne derland wordt vandaag Dr. Philips door het personeel van de N.S.F. te Hilversum herdacht. Om twaalf uur zou het personeel op het grote plein voor de fabriek sa menstromen. komt er ook een Franse minister Pierre Pfimlin, binnenkort naar Nederland om te spreken met de ministers v. d. Brink, Stikker en Mansholt. leverde gisteravond de VARA haar eerste televisie-uitzending af. Filmpjes werden gedraaid, Willem van Capelle verscheen in levende lijve en voorts traden op Dr. Garm Stuiveling, Nel Oost hout en een K.N.M.l.-medewer- ker kwamen gisterochtend twee man nen met een grote zespersoons- auto bij een fruithandelaar te Lo- pikerwaard voor om het huis leeg te roven. Zij vonden slechts enige losse centen Aagtekerk p. 9 Ouessant; Be verwijk p. 9 kp. Bon; Caltex Utrecht p. 9 Gibraltar; Congo- stroom 10 Dakar verw.; Laurens- kerk 10 Bushir verw.; Merwede 8 te LeHavre; Mitra 9 te Gibral tar; Lissekerk 8 v. Aden; Maas haven p. 8 Finesterre; Veendam 9 v. R'dam te New York verw.; Baarn 9 te Valparaiso verw.; Bantam 3 te Galveston; Bloem fontein 9 te Antwerpen; Bonaire 8 v. Paramaribo-Plymouth; Hes- tia 8 v. Curacao nr. Maraciabo; Melampus 5 v. Semarang; Tegel berg 5 te Hongkong Tomini verm. 11 v. R'dam-Surabaja; Willem stad 10 n.m. Ponta Delgada verw. Oranje p. 8 Kp. T Vincent-Sout hampton 10 Verw.; Phrontis 9 Djeddah verw.; Polyphemus 8 v. Suez-Aden; Raki 8 v. Makassar; Ruys 8 v. Santos; Volendam 8 450 m. O. ten N. Belle Isle. DE VIJF droevige Geheimen van de Rozenkrans bieden stof tot het overwegen van het Goddelijk Lijden. 1. Jezus bidt in doodsangst in de Hof der Olijven (Bidt om berouw); 2. Jezus wordt gegeseld (Bidt om versterving); 3. Jezus wordt met doornen gekroond (Bidt om geduld); 4. De kruisdraging van Christus (Bidt om zelfverloochening); 5. Jezus sterft aan het Kruis (Bidt om de deugd van ver geving). Als symbool voor 's mensen hoop op vrede en begrip staat het secretariaatsgebouw van de UNO, opgetrokken uit glas en marmer, aan East River (N.Y.). Links ervan de in aanbouw 'zijnde koepel van de algemene vergaderzaal.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 3