AJAX EN D.W.S. LEIDER AF SPORTJARGON R.C.H. ontsnapte ternauwernood aan 'n dreigende nederlaag (3-3) n succes Uitstekend spelend Frisia haalt punt uit Zuilen Volewijckers lag overhoop met „ouderwets" systeem SCHOTLOOS VELOCITAS VERLOOR VAN E.D.O. G.V.A.V. na rust onverdiend door Haarlem geklopt (2—1) lir L id de Paus i van Maria? tste nieuws k I-berichten Eerste klassers Zwolse Boys bedwong R.C.H Blauw-Wit grootste verrassing oox. uaouue foptuna "spffldf vff. Meulema dook en sprong overal Laatste slag in één minuut volledig voor Zwolse Boys Otto Bonsema keek rustig toe Elinkwijk-Frisia 1-1 Gehavende aanval wist van wanten Volewijckers-Heerenveen 1-1 Constante druk MAANDAG 15 OCTOBtR 1951 PAGiNA 3 DAG rs en - inwoonsters van imse dorpke Zottegem Indien de zon kon Streuvels en vanzeli- Zottegemers hebben lis van de Graai van woorden zijn, gezet in rdekes van gratievolle i gebeurlijkheden, die tst met geen pen te ÏROETEN UIT ZOTTEGEM DGEM De bevol- n Zottegem brengt 'n re groet aan de be- van Egmond, met gemeenzaam heeft de htenis aan de grote al van Egmond. De iaking op 14 October terst geslaagd. Wij dat de banden, die de twee gemeenten zijn, van blijvende llen zijn. w.g. Ch. Droesbeque Burgemeester SVERWACHTING ild door het K.N.M.I. t, geldig van Maandag- DinsdagaVond (opge- 10 uur). )KST nacht en ochtend ver- e mistvelden, overi- Iroog weer met weinig reen bewolking en ;e wind. Op vele plaat- chte en hier en daar nachtvorst. Over het sen iets lagere tnid- ïperaturen. ANSTAD, 15 October P.). Z. Em. Kardi- chini, aartspriester van eter en Pauselijk dele- et Congres te Fatima, :n toespraak verklaard, Paus Pius XII in het driemaal een visioen Maagd Maria gehad gebeurde in een herha- het beroemde „zonne- in Fatima, dat zich aan sr vertoond zou hebben 1 October en 1 Novem- 'oor en op de dag dus, ogma van Maria Ten ming werd afgekon- Kardinaal zei, dat hij persoonlijk sprak. Er :een nadere bijzdnder- end. een artikel van Prof. in de „Libre Belgique" kort, doch niet voor de -kiezingen, in Europa worden gedevalueerd, jf landen zullen daar- ■hijniijk ontkomen, n.I. 1, Italië, Duitsland, i België", aldus Baud- herder schrijft, dat de niet verder zullen 10 a 15 procent 000 14517 1HAGE, 15 Oct. In atsloterlj tweede klasse is op nr. 14517 de -allen. Jt Aanvoer 6 paar- '0; 190 vette koeien 1 graskalveren 130— htere kalveren, slacht, 'ette schapen 120—140 2,202,32 jer kg- 15 October $Xie !i, 2000 kS rode 10,90; 52.000 kg witte CHARWOUDE. 15 aardappelen, eigenh. kg uien 20.50—26.40, drielingen 27; 900 B 5-20; 100 •00: 2100 kg slabo- 12, II 3034. afw. 20 ode knol 6.60; 50000 14.60. doorgedr. 4000 an de vele attracties, ad van avontuur, het ;n de sjoelbakken. In agen een paar konij- estrekt te wachten op ïun juiste gewicht zou yTohik stukje muziek ituurljuk ook niet. A een kwartje werden warte schijven ge- ■der was er ook een bij wie men een komst kon bestellen p concurrerende prij kten zullen de ver niet teleurstellen, eerste avond leverde 0 gulden op. Velen egewerkt qjji deze ;e doen slagen. Het ijk zijn hier allen te sen uitzondering zou- »n maken voor de hr- reclame-werk maak- Kroon voor haar gul- id tijdens de voorbe- Dank zij hen allen, ?en van het HSV-be- ,'rjjk verlicht. Oef, wat zullen er in Groningen zorgenrimpels getrokken zijn gisteren. Nu was Ajax zo vriendelijk om te verliezen en laat zowaar ook Be Quick hetzelfde gedaan hebben. En och, dat zou nog zo'n ramp niet zijn, maar ook drie andere eerste klas sers kregen een nederlaag te slikken. Trouwens er zyn meer schokkende gebeurtenissen geweest Een derby is altijd iets bijzonders, maar dat Ajax met 40 door Blauw-Wit zou worden ingemaakt, of dat P.S.V. van Brabantia zou verliezen, we had den het werkelijk niet gedacht En wat te denken van Zwolse Boys, dat R.C.H. zo maar in bedwang hield en van V.S.V., dat Wageningen op eigen terrein een punt afsnoepte. Verder ook onze hoed af voor D.H.C. De vorige week werd N.A.C. en nu M.V.V. een behoorlijk flinke illusie armer gemaakt Zoiets spreekt tot de massa. Mogen we dan nog even aandacht vragen voor V.V.V.?' Ziet U reeds de wonderschone positie van de Ven- loërs? Als dat niet een kampioenschap wordt... In IA meende D.W.S. zioh een klein zijsprongetje te kunnen veroorloven door in Hilversum met 00 tegen Het Gooi gelijk te speler», Dit bleek echter een misrekening van de Amsterdam mers te ziin., want Haarlem won, zij het met moeite, met 21 van G.V.A.V. en rukte daardoor met een op tot de bovenste plaats. Die 0—0 van D.W.S. in Hilver sum wiist er overigens al op. dat de verdedigingen heel wat te vertellen hadden. Over het algemeen is D.W.S. wel iets sterker geweest, maar wat helpt dit als men geen schutter bezit. Enschedes Boys behield de der de plaats door in eer» snelle wed strijd met 32 van A.G.O.V.V. te winnen. Na een kwartier was het al 20 door een kopbal van Koenders en een schot van Sel derhuis jr. Door een fout van doelman Koster kon Loois vijf minuten later de achterstand tot 21 verkleinen. Eigenlijk tegen de verhouding in. vergrootte Selderhuis jr. diep in de tweede helft de voorsprong tot 31 en eerst kort voor het einde kon Hanskamp de achterstand tot 32 verkleinen. Niet minder dan vier gelijke spelen werden er in deze afde ling genoteerd. ElinkwiikFrisia Theole—Go Ahead en de Vole wijckersHaerenveen eindigden allen in een 11 gelijk spel. Van Frisia en Theole waren dit goede prestaties, wat als gevolg had dat Velocitas moederziel alleen op de laatste plaats te recht kwam. De Groningers ver loren in Haarlem met 20 van E.D.O. Slechte dag voor leiders In 1B stond de hele boel op zijn kop. Ajax maakte het wel heel erg door zich met 40 door Blauw Wit te laten afslachten. Deze overwinning van Blauw Wit is niet eens geflatteerd. Van Diik doelpuntte in de eerste helft voor Blauw Wit. Na de hervatting heeft Blapw Wit een tijd lang met tien man gespeeld, maar het overwicht werd er niet minder sprekender om. Koekebakker, Tjepkema en nog maals Koekebakker zorgden er tenslotte voor dat Ajax een ste vige 40 nederlaag kreeg te in casseren. Wageningpn kon bet. ook al niet tot een overwinning bren gen. V.S.V. speelde op Den Berg met 0—0 gelijk. Wageningen was gedurende de gehele wed strijd zoveel sterker, dat het een spel van kat en muis leek. De oosteliiken boften echter niet dat de Velsener doelverdediger Van der Wind de wedstrijd van zijn leven speelde. Wanneer deze jongeman vier ballen had laten passeren, had niemand het recht gehad hem zwart aan te kijken. Pas in de tweede helft kwam de V.S.V.-voorhoede er af en toe ook nog eens aan te pas. Be Quick verloor na vijf over- winniggen voor de variatie eens weer. Enschede won in Gronin gen met 32 en dit betekende dat de Groningers een unieke kans misten om de leiding in deze afdeling te nemen. Oosterparkers verloor abnor maal hoog met 72 van D.O.S. Een beste prestatie leverde Zwolse Boys door het bezoeken de R.C.H. een 33 gelijk spel af te dwingen. Leeuwarden en Vitesse kwa men met 11 tot een vergelijk, hetgeen normaal kan worden genoemd. Sneek is nu wel in het hoek je geraakt waar de slagen val- Advertentie ZONDAG SPELEN Voor de volgende week vermeldt het eerste klas programma in A: EDOV olewijckers VelocitasEnsch. Boys AGOVV—'t Gooi DWSElinkwijk FrisiaHaarlem GVAV—Theole Go AheadHeerenveen en in B: SneekLeeuwarden AchillesWageningen V SVOosterparkers DOSBlauw Wit AjaxZwolse Boys RCHBe Quick E n schedeV itesse len. Achilles won in de Water- poortstad vrij gemakkelijk met 2—0. Willem II klimt Een klassieke gebeurtenis met een klassieke uitslag. Dat was het weer bij Willem IIB.V.V. Een benauwde Tilburgse zege, maar het betekent de tweede plaats. Feijenoord heeft de leiding nog door een 10 zege op Sit- tardia, als de protest-commissie er tenminste niet anders over gaat denken. Eindhoven en N.A.C. werkten elkaar wat dieper in de sloot door gelijk te spelen. Juliana kon door al deze uitslagen op klimmen naar de vierde plaats, maar daar was in de eerste plaats natuurlijk een zege op Bleiierheide voor nodig. In de staartgroep schoot men ook niet veel op. Quick bleef hekkesluiter, ondanks het gelijke spel tegen S.V.V., Sittardia dui kelde iets omlaag en A.D.O. daarentegen klom door de 21 zege op R.B.C. twee plaatsen. D.H.C.'s prestatie tegpn M.V.V. noemden we reeds. P.S.V. weer geklopt Zeven wedstrijden gespeeld zelfs nog geheel zonder punten verlies en al vier punten voor op de naaste concurrenten Hermes, Emma en Limburgia, ziedaar de schone positie van V.V.V. Als dat nog enkele weken doorgaat, is er tenminste een voorsprong, die een struikeling niet zo erg maakt. De 30 op Sparta is veelzeggend maar de doelcijfers spreken nog meer: 212. Zoals gezegd staan Her mes en Emma vier punten ach ter. Ze deden het elkaar zelf aan. want in Schiedam werd ge lijk gespeeld. Limburgia klom door een royale zege op Che- vremont naar de vierde plaats. Ook N.O.A.D. deed goed werk. Maurts werd thuis een gelijk spel afgedwongen en relatief staan de Tilburgers dus met de drie achtervolgers gelijk. De verrassing van de dag was toch wel de nederlaag van de lands kampioenen tegen Brabantia. Xerxes wenste waarschijnlijk weer wat rustiger adem te halen. Tegen N.E.C. werd ge wonnen met als voornaamste resultaat een kleine klimpartij op de ladder. Longa maakte kor te metten met H.B.S. (Van onze correspondent). Velocitas heeft ook tegen het Haarlemse E.D.O. geen verlich ting kunnen brengen in de pre caire situatie. De 20 nederlaag tegen EJD.O. heeft weer eens aangetoond, waar het zwakke punt van de Groninger ploeg zit. Het veldspel, de verdediging en de opbouw van de aanval zijn niet slecht verzorgd, maar het roemrijke Velocitas heeft een schreeuwend gebrek aan schutters. Ook tegen E.D.O. wer den kansen geboden, ir.-aar doel man Van der Berg heeft slechts driemaal zich echt druk behoe ven te maken Het schot van Kuiper in de drie en dertigste minuut was daarvan het enige, wat een seri euze scorekans opleverde. Doel man Van den Berg liet de bal In een zeer opwindende, uiterst snelle wedstrijd mei glanzende hoogtepunten bedwong Zwolse Boys het bezoekend R.C.H. Ja zelfs weiden de gaslen in een benauwend slotkwartier tot ver dedigen gedwongen en ontkwamen ternauwernood aan een nederlaag. *Als mokerslagen kwamen de steeds fellere aanval len van Zwolse Boys op de leeggespeelde R.C.H.-defensie neer. Ze hield evenwel stand en het bleef 33. In het eerste half uur leek het er niet op, dat Zw. Boys nog een been aan de grond zou krijgen. Het overrompelende snelle aanvalsspel van RCH was Zw. Boys te machtig. Het kon maar geen vat krijgen op de verrassend snelle passes, die bo vendien zuiver werden geplaatst. Evenzo was de Zwolse voorhoede volkomen uit haar vorm. zodat dertig minuten achtereen de wed strijd een eenzijdig karakter had. Binnen acht minuten noteerden de bezoekers een 02 voorsprong door Biesbrouck en Koster. Een poging om Biesbrouck te scha duwen mislukte, want deze spe ler zwierf van links naar rechts en zijn voornaamste taak be stond in het aangeven van goede kansen. Onder deze omstandig heden was het al een hele pres tatie dat Zwolse Boys in de 28ste minuut tegen scoorde door Tar dy, die een goed aangegeven voorzet van v. d. Velde keihard inschoot. Reactie en nenaltv Dit doelpunt gaf de Zwolse ploeg moed en toen deze er een schepje bij op deed, sneller rea geerde en RCH geen vrij spel meer liet, werd het duidelijk dat deze wedstrijd geen verloren zaak was. Te groter was de teleur stelling voor de Zwollenaren, toen scheidsrechter Beltman RCH een strafschop toekende voor een onbetekenend handsgeval van Dijkslag op de rand van het strafschopgebied. De Vos voltrok het vonnis. In de tweede helft was het de beurt aan Zw. Boys om de tegenpartij een minder prettige verrassing te bezorgen. Met ver betenheid wierp de thuisclub zich in de strijd en toen een kwartier lang was gespeeld, telde Zw. Boys minstens 10 aanvallen te gen de bezoekers 1. In de 15e minuut werd een afgemeten voor zet van Tardy door v. d. Velde ingekopt en nog geen minuut la ter was het Stegeman, die een voorzet van Filipini met z'n hoofd langs Wille dreef. Toen be con de afmattende bij na traeische striid voor het be houd van dit ene nnntie. Want Zw. Bovs voelde zich sterk en ©nnermachtie. sneelde een sterk, soms zelfs gewaagd aanvalssnel. doch de verdediging van RCH raakte meer en meer Ieegge- sneeid en zii kon nauweliiks de voorhoede meer bereiken. Vooral de oud-Heracles-spil Willeminck, die nauwelijks de ene voet voor de andere kon krij gen. Hier lag een fraaie kans voor Zw. Boys, maar v. d. Velde die een stijlvol en flitsend spel te zien gaf, werd verwaarloosd en daarmede was geen gebruik gemaakt van het uiterst kwets bare punt in de RCH-dofensie. Het was al met al eer, gran dioze strijd, waarover nog lang nagepraat zal worden. In dit ge zelschap viel het spel van Bies brouck niet eens op, waarmede het best het gehalte van het spelpeil in deze wedstrijd werd gekenschetst. namelijk valler». maar voor de toeschietende en ook schietende Kremer een verdiend doelpunt kon maken, had rechtsback Vrenegoor het gevaar reeds af gewend door zich languit voor de bal te werpen. Zo werd deze kans slechts een corner, een van de vele. In de eerste dertig minuten van de wedstrijd was er prac- tisch maar één man. die glans in de matte vertoning wist te brengen. Dat was doelman Meu lema, dip met zijn lenitge en stijlvol doelverdedigen de toe schouwers bezig hield. o.a. met de vraag: „Hoe zou hij op lage ballen zijn?" Wel zeer betrouw baar. Reeds na zeventien minu ten keerde de reus Meulema met verbluffend gemak vallend een lastige schuiver van Roodselaar. Misschien is het aan het impo nerende doelverdedigen van Meulema te danker*, dat Prins, de linksbinnen van E.D.O.. in de zeven en twintigste minuut in volkomen vrije positie zo lang stond na te denken hoe hij nu wel zou schieten: hoog of lajig. Willems loste de puzzle even voor Ivm op door de bal eenvoudig voor ziin voeten weg te halen.... En voor de rest plukte en viel doelman Meule ma precies op tijd naar de bal. Tot de rust bleef zijn net dan oov onberoerd. De felle zonnestralen, die de maand October zowaar nog wist op te leveren, hielpen E.D.O. tenslotte in de tweede helft al heel gauw aan een 10 voor sprong. Gehinderd door een aan tal herten en de zon had doel man Meulema teveel moeite om de situatie te overzien en zo kon Verdam na twee minuten na goed doorzetten on do vleu gel. de eerste treffpr plaatsen. Velocitas bleef volhouden en gedurende oen ru'm kwartier kreeg de Groninger ploeg zelfs een behoorlijk overwicht E.D.O. werd merkbaar zenuwachtig en midvoor Roodselaar bracht dan ook een grote opluchting, toen hij na viif en derf" minuten knus zag tussen Willems en Tiilkes in met de bal aan ziin been alleen voor doelman Meu lema te komen. Ziin hoog en bard schot was zelfs de reus Meulema tp macbtig. (Van onze correspondent) HaarlemG.V.A.V. is niet beter te typeren, dan door de houding van de beide trainers en oud-internationals Kick Smit en Bonse ma. Smit heeft gisteren heel wat keren zijn hoofd geschud en voelde zich lang niet op zijn gemak. Bonsema daarentegen heeft rustig zitten kijken. En met reden. Haarlem staat in het Westen bekend als een snelle en gevaarlijke tegenstander. De ruim 15.000 toeschouwers hebben echter met stijgende verwondering moeten constateren, dat de Groningers qua lichaamsaonditie en vooral qua snelheid niets onder doen voor de Haarlemmers. Integendeel, steeds opnieuw wonnen de Groningers de sprint- duelletjes om de bal! doelman Snijders kon het schot moeilijk beoordelen (01). Haar lem was enige minuten het hoofd volkomen kwijt en de ge makkelijk links en rechts schie tende Groninger middenvoor Pais stichtte met zijn goede spel- verdeling de nodige onrust in de Haarlemse defensie. Langzamerhand herstelden de roodbroeken zich echter. Zij gin gen begrijpen, dat het niet zo gemakkelijk zou gaan om ...deze wedstrijd met winst te beëindi gen. In de 41ste minuut kreeg de weinig opvallende internationaal Groeneveld van zijn spil Voogd een scherpe pass. Handig en ge makkelijk wrong Groeneveld zich langs drie tegestanders en doel man Roffel werd kansloos ge slagen (11). (Van onze verslaggever) ZUILEN. Het is ons vol komen een raadsel, dat Frisia op de ranglijst zo laag genoteerd staat. Bij Elinkwijk speelde de ploeg uit Leeuwarden gisteren middag een partijtje om van te smullen. Met het gelijke spel (11) mogen de gastheren dub bel en dwars tevreden ziin. De Noordelingen speelden con stant met minstsen zes man op eigen helft zonder dat er sprake was ,vi opruimen zonder meer. Integendeel, het was een wel overwogen spelletje, dat in de defensie werd gedemonstreerd en waarin de achterhoede uit blonk. De backs Recker en Mei nes speelden een voortreffelijke partij: zij konden zichoverigens volledig op hun buiteivpelers concentreren, want midden voor het hok werd de zaak potdicht gehouden. Voor het zover was, liet rechtsbinnen De Jong'h een mooie scorekans. door te hoog richten, onbenut. En toen kwam al spoedig de voorhoede van de gasten, onder aanvoering van de gevaarlijke Santema. aan bod. En die „gehavende" aanval wist er wel raad mee: de Elinkwijk- verd.ediging had er doorlopend de handen aan vol. Veertien minuten voor het einde komt dan de gelijkmaker. Na een afgeslagen aanval, be landt de bal bii rechtshalf Bloe- mendaal. die hem doorgeeft naar Van Beek, die het leder handig laat lopen voor middenvoor Jan Vonk die zich geen moment be denkt en onmiddellijk inschiet. Toch duurde het nog zes en dertig minuten voordat de gasten op volkomen ver diende wijze de leiding na men. Middenvoor Santema kreeg op eigen speelhelft de bal toegespeeld en expe- dieerde het leder onmiddel lijk met een vlijmscherpe through-pass naar linksbin nen Koopmans, die al even snel reageerde en de bal onmiddellijk doorgaf naar linksbuiten Brada. de snel twee stappen deed en toen de knikker onhoudbaar voor doelman Van Elk in de hoek joeg (01). Een paar minuten na de her vatting hadden de gasten de zege practisch veilig kunnen stellen. Middenvoor Santema verkeerde kennelijk in de veronderstelling buitenspel te staan. Hij had de bal zo maar voor het inschieten, doch verwachtte blijkbaar, dat er gefloten zou worden, hetgeen terecht niet. het geval was. Door dit getreuzel werd hem zo waar de bal nog ontfutseld ten koste van een corner. Veertien minuten voor het einde komt dan de gelijkmaker. Na een afgeslagen aanval, be landt de bal bii rechtshalf Bloe- mendaal, die hem doorgeeft naar Van Beek, die het leder handig laat lopen voor midenvoor Jan Vonk. dip zich geen moment be denkt en onmiddellijk inschiet, volkomen buiten bereik van doelman Bjjlenga (1 De laatste tien minuten brach ten veel spanning. aangezien situaties werden geschapen. Men hield echter wederzijds stand. PROTEST IN RUSSISCHE BEKERFINALE MOSKOU In het Dynamo Stadion hebben 100.000 toeschou wers de bekerfinale tussen de stedelijke ploeg van Kalinin en het elftal van het rode leger bij gewoond. Zij wachtten echter vergeefs op de uitreiking van de beker. De Kalinin-ploeg had na melijk geprotesteerd tegen de uit- I slag: 21 voor het rode leger. (Van onze correspondent) Toen ongeveer 7 minuten voor tijd een bezoeker de tribune van het Volewijckers-terrein in Amsterdam-Noord verliet de stand was toen 11 zei een heer die achter hem zat: „Hee, meneir, nou sie-je ut tweede goaltje niet, hoor!" Toch had die bezorgde meneer ongelijk, want dat „tweede goaltje" kwam niet, ook al had het er alle schijn van. Maar dat was eigenlijk al zo gedu rende de gehele wedstrijd geweest.. De Amsterdammers waren vrijwel steeds in de meerderheid, maar tegen de ongebruikelijke opstelling van Heerenveen hadden zij geen wapens in hun arsenaaL Heerenveer» nam zelfs de lei ding toen het na zeven minuten zich loswurmde uit djj hoofd stedelijke druk en midvoor Blauw een goede pass van Len stra met een niet fraai, maar wel nuttig doelpunt besloot (0 1). Ontmoedigd wareni de hoofd stedelingen door deze tegenslag geenszins. Fel drongen zii keer op keer door naar het Heeren- veense doel. waar zij doelman Veenstra met schoten en schui vers. kopballen en corners trachtten te verschalken. Zij troffen het echter niet. want de lange Fries was weer in grootse vorm en hield ziin veste schoon. De cornerverhouding op dat De tweede helft bracht een op nieuw startend Haarlem. Groene veld nam voor het eerst een goede corner, de Groot tikte de bal wat verder en Jacobs, de rechtsbuiten, presteerde het met een volleerde drop-kick het leer hoog achter Roffel te plaatsen (2—1). moment van de striid spreekt boekdelen: 8 voor Volewijckers en 3 voor Heerenveen. Corners tellen echter niet, dachten de Friezen, doelpunten moeten we zien en bijna hadden zij deze ge dachte ook kunnen realiseren. Blauw en Brandsma stonden voor open goal. maar door wei felen ging deze prachtigp kans op het nippertje verloren. En twee minuten later plaatste Len stra het leer buiten bereik van invaller-doelman De Groot in de richting van het doel maar toen was de lat net iets te laag ge plaatst. Het zag er na de rust donker uit voor Heerenveen. De Frie zen kwamen slechts zelden over de middenlijn, zo druk waren zij bezig de hofdstedelijke aanval len, keer op keer herhaald, te weerstaan. Toch zou deze druk noodlottig worden, want toen het wat al te erg werd. kwam Jaap de Jong overigens voortreffelijk spe lend in een zo benarde posi tie, dat hij over de bal heen- maaide. Het was toen voor de linksbinnen Baselaar een ..mak kie" doelman Veenstra te pas seren (11). De roodbroeken begonnen van meet af aan de gasten een hoog tempo op te dringen, in de me ning dat GVAV hierop wel niet het juiste antwoord zou weten te geven. Ze kwamen bedrogen uit, want bondstrainer Bonsema weet hoe men een ploeg leert voetballen. De Groningers bleven het antwoord dus niet schuldig en antwoordden met een nog iets sneller spel. Haarlem was er be duusd van. Na een kwartiertje licht Haar lems overwicht zetten de gasten een resoluut offensief in. dat werd ingeleid door een feut in de achterhoede van Haarlem. Toen werd de bal weliswaar nog weg gewerkt. maar men voelde dat er iets gebeuren ging. De Groningers zagen in de 28ste minuut de kans schoon. Pluim schoof ineens een harde, schuiver tussen de benen door en M AFDELING A EDOVelocitas Ensch. Bs.AGOW 't Gooi—DWS ElinkwijkFrisia HaarlemGV AV TheoleGo Ahead De Volew.Heerenv. AFDELING B 20 SneekAchilles 32 WageningenVSV 00 Oosterp.DOS 11 Zw. BoysRCH 2—1 Blauw Wit—Ajax 1i Be QuickEnschede 11 Leeuward.Vitesse AFDELING C 02 EindhovenNAC 0—0 ADO—RBC 27 Willem IIBW 33 Bleyerh.Juliana 4o FeyenoordSittardia 2—3 o.p.v. 1—1 Quick—SVV DHCMVV AFDELING D 1—1 Xerxes—NEC 21 Hermes DVSEmma 10 MauritsNOAD 14 VVV—Sparta 10 BrabantiaPSV Sittardia LongaHBS 22 Chevrem.Limb: 3—2 Haarlem (2) DWS (1) Ensch. Boys (3) Elinkwijk (4) 't Gooi (6) EDO (10) AGOW (5) De Volew. (7) Heerenveen (8) GVAV (9) Go Ahead (11) Frisia (12) Theole (13) Velocitas (14) 2 1 2 1 2 2 3 3 3 3 5 1 6 12 RCH (3) l 5 11 Wageningen (4) 7 5 10 Ajax (1) 1 5 9 Be Quick (2) 7 5 8 DOS (5) 7 5 7 Vitesse (7) 7 4 7 Leeuwarden (6) 7 4 7 Enschede (8) 7 3 7 VSV (10) 7 2 5 Zwolse Boys (9) 7 1 5 Blauw Wit (12) 7 1 5 Achilles (13) 7 1 2 Sneek (11) 7 1 1 Oosterp. (14) 7 - 1 1 11 Feyenoord (1) 7 5 1 1 11 Willem 2 (3) 7 5 1 1 11 NAC (2) 7 4 2 10 Juliana (5) 7 4 2 10 Bleijerheide (4) 7 3 1 2 9 BW (6) 7 2 1 2 9 MVV (7) 6 2 2 2 8 Eindhoven (8) 6 2 1 4 5 DHC (11) 7 3 3 3 5 ADO (12) 7 2 2 4 4 RBC (9) 7 2 1 5 3 Sittardia (10) 7 2 6 2 SVV (13) 7 - - 7 0 Quick N (14) 7 2 - 12 VVV (1) 11 1 1 11 Hermes DVS (2) 7 4 2 1 10 Emma (3) 7 4 12 9 Limburgia (4) 7 5 2 2 8 Noad (5) 6 3 3 2 7 Sparta (6) 6 1 2 2 6 Maurits (8) 7 2 2 2 6 PSV (7) 7 3 - 4 6 Longa (9) 7 3 2 3 6 Brabantia (11) 7 3 14 5 Xerxes (13) 7 2 - 5 4 HBS (10) 7 2 4 3 4 NEC (12) 7 1 2 5 2 Chevremont (14) 7 1 Wim Roozen is een klasse op zich als 't op koppen aankomt, maar ongelukkig voor hem weet GVAV's goalie op dergelijke dingen ook wel raad. Een forse aan loop, een sprong in volle vaart en meestal is de situatie gered. Zo ook hier in het duel tussen Roozen en Roffel in de enerverende strijd in Haarlem tussen de rood broeken en de stad- Groningers. Stopper Drewes komt hier niet verder dan. de schouder. Was hier dus Roffel de baas, tweemaal moest hij toch zwichten voor een Haarlemse voltref fer en dat betekende meteen de nederlaag, want GVAV kreeg niet meer toegewezen dan één doelpunt. Trouwens dat kunt TJ ook wel lezen uit het verslag.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 3