Helderse ploegen zijn in mineur, in Hoorn volop vreugde Verra West-Frisia miste kansen en won toch met 3-0 Een benauwde Boys-zege R.K.A.F.C. was veel sterker dan sportief W'waard Hollandia klopte Ripperda na hard en spannend duel Grasshoppers belaagt V.Z.V. league-leiders kregen klop Neder R.C.Z., De Noordhollandse K.N.V.B.ers ZES WIJZIGINGEN in Engelse ploeg O.S.V. gemakkelijke prooi van rood-geel Alkmaarse Boys-Y/ijk aan Zee 1-0 Wijk aan Zee miste na rust strafschop Alkmaarders wonnen gemakkelijk met 5-0 p' Weer werkte V.Z.V. 2-0 achterstand weg Onplezierige dag voor Alc. Victrix Hollandia-Ripperda 4-2 L.S.V.V. verdiende zege op Petten ten volle Winnende doelpunt kwam heel laat 2e, 3e en 4e klassers Weer grote zege voor S.V.W. PAGINA 4 MAANDAG 15 OCTOBER 1951 We moeten toch nog wel even op onze knopentellerij terug komen. In stilte hadden we namelijk toch eens geprobeerd hoe het zou worden met Helder, Westfrisia en Alcmaria. En laten we daarmee zowaar gelijk hebben gekregen! De thuisclubs zouden winnen en het gebeurde. Tot ongenoegen van Helder en Alcmaria natuurlijk. Overigens: het was een zwarte dag voor de bewoners van de Juttersstad. Ook H.R.C. kreeg enkele klappen te verwerken evenals Watervogels. Grasshoppers haalde er een magistrale 81 weg. In Hoorn weer heel andere gezich ten Hollandia gans alleen aan de leiding en een gelijkspel van Forward in Castricum. Een uitslag met reuzencijfers moesten we nog noteren. De verpletterende nederlaag van St. George tegen koploper Purmersteijn. H.V.C. heeft nog de leiding in de tweede klasse A, maar er is weer meer hoop gekomen voor West frisia en Stormvogels. H.V.C. ver speelde namelijk een punt aan het bezoekende Baarn en Westfrisia en Stormvogels wonnen. Beide met een knappe zege resp. tegen O.S.V. en A.F.C. Helder schijnt een patent te krijgen op verlies in de laatste minuten, nu 'weer werd verloren van V.V.A. Alcma ria kreeg een geduchte afstraffing van Z.F.C., dach zich gaandeweg herstelt. H. V. C. 5 4 10 9 Westfrisia 5 3 117 Stormvogels 5 3 117 Z. F. C. 5 3 117 H. F. C. 3 2 0 1 4 Helder 6 2 0 4 4 V. V. A. 4 112 3 Alcmaria 5 113 3 A. F. C. 5 113 3 Baarn 5 113 3 O. S. V. 4 10 3 2 Illuster kwartet. Heel mager was de zege, die K.F.C. voor Zeeburgia, Volendam en D.W.V. aan de kop hield. Ziet U overigens welk een select ge zelschap deze tweede klas aan voert? Dat belooft wat! K.F.C. won dan met 10 van hekkeslui- ter Schoten. Zeeburgia en D.W.V. deden het heel wat imposanter. Zeeburgia tegen Z.V.V. met een nuttige 30 en D.W.V. in Den Helder tegen H.R.C. zelfs 40. Hercules deed inderdaad wat we verwachtten: het snoepte U.V.V. beide punten af. K. F. C. Zeeburgia Volendam D. W. V. U. V. V. Z. V. V. H. R. C. Kennemers Hercules Spartaan Schoten Nieuwe konlopers Niet Velsen en ook niet Vitesse voeren nog de derde klasse A aan. Het zijn nu T.O.G. en O.V.V.O. (weer), die deze eer voor zich opeisen. O.V.V.O. deed er wel het meeste werk voor, want Velsen moest er voor in eigen huis ge klopt worden. T.O.G. bond het arme R.K.A.V.I.C. aan de zege kar. Forward kon dan uit Castri cum geen zege wegslepen, het haalde toch een gelijkspel. In ver- liespunten staan de zwartwitten zelfs gelijk met de lijstaanvoer ders. A.P.G.S. won voor de va- CHARLTON ATHL. TWEEDE Dankzij de nederlagen van Bol ton Wand. en Preston N. E. en een eigen stevige zege heeft Man chester United de leiding in de eerste divisie overgenomen. Charlton staat nu zowaar tweede. Kampioen Tottenham H. verloor voor de tweede week. Eerste divisie: ArsenalBurley 10; Aston Vil laManch. Utd. 25; Blackpool Charlton Athl. 12; ChelseaW. Bromw. Alb- 13; Derby County Tottenham H. 4—2; Hudders- field T.—Newcastle Utd. 2—4; Li verpoolFulham 40; Manch. C. Preston N. E. 10; Portsmouth Middlesborough 54; Sunderland —Stoke City 0—1; Wolv. Wand- Bolton Wand. 51. Tweede divisie: BarnsleyLeeds Utd, 31; Black burn R-Southampton 0—1; Bury Nottingh. Forest 20; Coventry C.Birmingham C. 11; Hull C- Sheffeild Wedn. 0-1; Luton TownBrentford 02; Notts C. Doncaster 10; Queens Park RangersEverton 4—4; Sheffield Utd.Rotherham Utd. 10 Swan sea TownLeicester C. 10 West- ham Utd.Cardiff C. 11. riatie weer eens, Kinheim en Ri valen ledenzowaar een neder laag. Verrassingen hadden we dus wel. T. O. G. O. V. V. O. Vitesse Velsen Kinheim A. P. G. S. de Meteoor Forward Terrasvogels D. C. G. R.K.A.V.I.C. Het eebeurde. voorwaar Hollandia is dus inderdaad alleenheerser aan de kop gewor den. De zege op Ripperda was noodzaak en die kwam met veel moeite, voorts was C.S.V. zo vriendelijk beide punten aan Q.S.C. te verspelen. Maar nieuwe belagers meldden zich. Beverwijk door een daverende 05 op G.V.O. en Zaandijk dat tegen B.K.C. tot benauwde winst kwam. En ook Alkmaarse Boys,, één wedstrijd achterop, belooft nog iets te worden. Aan de staart twee éénlingen. G.V.O. en Wijk aan Zee. Hollandia Beverwijk Zaandijk C. S. V. Alkm. Boys W. S. V. '30 Ripperda Q. S. C. B. K. C. I. V. V. G. V. O. Wijk aan Zee Hoe lang nog? V.Z.V. heeft nog de leiding in de vierde klasse, maar de glorie van de Veldtemers taant. Tegen het heus niet zo sterke Vrone werd het vierde gelijkspel ge boekt en alleen een wedstrijd- voorsprong houdt V.Z.V. aan de leiding. Grasshoppers won name lijk van Watervogels, terwijl Oudesluis een kleine maar heel nuttige zege op Succes bewerkte. Z.A.P. toonde weer flink beter schap. Een 30 zege op D.T.S. is toch geen kleinigheid. Schagen verraste in die mate, dat het te leurstellend gelijkspeelde tegen Bergen. A.F.C. deed het weer eens ouderwets en zal gezien de uitslag, ook nog wel een woordje gaan meespreken. V. Z. V. Grasshoppers Oudesluis Z. A. P. R.K. A. F. C. Schagen Succes Vrone D. T. S. Bergen W.Waard Texel Watervogels Debacle van St. George Purmersteijn is toch nog maar niet van plan de moeizaam ver worven leidersplaats af te staan. Dat ondervond St. George in ge duchte mate. Zeven maal werd het Spierdijker doel doorboord. E.V.C. bleef tweede, dankzij de benauwde zege op V.V.W. Meer- vogels kwam in Heiloo tot een goede prestatie (1-1), Limmen kreeg als het ware de zege van de Zouaven cadeau. De Lutjebroe- kers beginnen te zakkendat moet veranderen heren! M.F.C. schijnt nu toch wel over de moei lijkheden heen te zijn. Met liefst 51 werd Randers naar huis ge stuurd. Er was nog een verras sing: de uitzege van de Rijp op Monnikendam. Purmersteijn 6 6 0 0 12 E. V. C. 7 5 2 0 12 H. S. V. 7 3 3 1 9 V. V. W. 7 2 3 2 7 Limmen 6 2 2 2 6 Meervogels '31 6 2 2 2 6 Assendelft 5 2 2 1 6 Monnikendam 6 2 1 3 5 de Rijp 7 2 1 4 5 Zouaven 6 2 0 4 4 M. F. C. 6 2 0 4 4 Randers 5 1 0 4 2 St. George 6 0 2 4 2 SINDS 2—2 TEGEN FRANKRIJK LONDEN Voor de wedstrijd tegen Wales Zaterdag 20 October a.s. te Cardiff is het Engelse elf tal als volgt samengesteld: doel Williams (Wolverhampton); ach ter: Ramsay (Tottenham) en Smith (Arsenal); midden: Wright (Wolverhampton), Barass (Bol ton Wanderers en Dickinson (Portsmouth!; voor Finney (Pres ton Northend), Thompson (Aston Villa), Lofthouse (Bolton Wande rers), Baily (Tottenham) en Med ley (Tottenham). OOSTENRIJK DEMONSTREERDE IN BRUSSEL Zestig duizend toeschouwers hebben zich kunnen warmen aan een demonstratie Weens voetbal van de bovenste plank. Dit ge voegd bij de verwoede tegenstand, die de Rode duivels boden, geeft wel een duidelijk beeld, welk een prachtig voetbalgevecht zich hier heeft afgespeeld. 't Zou niet de eerste keer zijn, dat v. d. Bijl voor Feijenoord een zege uit het vuur sleepte. Zo ook gisteren. En dat de „hoogspringer" van de stadionbewoners het zwaar had, toont wel deze foto. Hevig wordt hij belaagd door Sittardia's aanvallers. West-Frisia had op eigen terrein niet de minste moeite met de Oostzaners en de 30 overwinning was een zeer zwakke af spiegeling van de sterkte der Enkhuizers, die er een sport van maakten om talrijke opgelegde kansen jammerlijk te missen. O.S.V. viel danig „af" en vooral hun eerst zo roemvolle achter hoede was thans niet bij machte, om de enthousiaste Enkhuizers tegen te houden. Met veel geluk en met goed keeperwerk van doelman Schnabiele wisten de Oostzaners een debacle te voor komen. Bruidegom-midvoor Alvorens de wedstrijd 'n aan vang nam, stelden de West-Frisia- welpen zich in carrée op, waar bij eén van deze spelers zich voor de microfoon plaatste, om hun midvoor Jaap Simons te compli menteren met zijn voorgenomen huwelijk. Hij was voor de welpen steeds een voorbeeld geweest in Het was maar een heel matige wedstrijd, welke op het terrein aan de Sportlaan gespeeld werd. Geen moment konden de Boys in hun spel komen en het élan, dat anders het spel van de Boys kenmerkt, misten wij ook deze middag. Met deze 10 overwin ningen mogen de Boys zeer te vreden zijn, want zij kregen hier mede meer dan hun toekwam. Het was maar goed, dat ook Wijk aan Zee, althans wat het aanvalsspel betreft, er niet veel Lag er voor de rust enige schroom bij de Alkmaarse voorhoede, en wisten zij het overwicht slechts met één doelpunt uit te druk ken, na de rust echter hadden zij alles op zij gezet en wisten vier mooie doelpunten toe te voegen aan de score. Het was voor de W'waarders in de tweede helft een zware taak om de steeds weer aangolvende A.-aanvallen het hoofd te kunnen bieden. Zij grepen een laatste middel en dat was de buitenspelval, waarin de A.F.C.'ers zich nogal eens lieten vangen. Negen min. over half drie werd begonnen en direct ste vende AFC op de W'waard veste af. Na 8 min. spelen, plaatste Heynis de bal goed voor en via het hoofd van H. Bierman ver dween de bal voor de eerste maal in de touwen (10). De A.-voorhoede probeerde het wel, maar zij begrepen elkaar niet 4fc t. Hoog moest doelman Mosterd opspringen om een fel aan vallende Bulder te weerstaan. De vuist er tegenaan en alle gevaar is weer geweken, zoals trouwens de hele wedstrijd voor beide doelen gebeurde, want niet eenmaal kwam het net bgl te staan. DWS scoorde niet en ook 't Gooi niet. altijd even juist. Wij noteerden een kogel van N. Heynis in de handen van de W.-goalie. Dan de eerste werkelijke W.-aanval, de W.-rechtsbinnen schoot in, maar de A.-doelman was pre sent. Verder was steeds AFC in de aanval, maar doelpunten ble ven uit. Na 8 min. in de 2e helft strafte de Nijs op keurige wijze een te vlug uitlopen van de doelman af, door de bal op be heerste wijze van flinke afstand in'te schieten. Een werkelijk fraai doelpunt! (20). W'waard gaf het nog niet op en nu ..krui melde" de AFC-achterhoede even, maar de vuist van de AFC-doelman bracht redding. Het leed was spoedig geleden en het was alles RKAFC wat de klok sloeg. De AFC-rechtsbuiten brak door. wij verwachtten een voorzet, de W'waard doelman incluis, maar het onverwacht fraai schot van de rechtsbuiten deed no. 3 op het scorebord brengen. RKAFC begon nu steeds beter te spelen en het was een aardig gezicht, zoals er soms gecombineerd werd. Na 40 min. dirigeerde v. Liempt na een voorzet, van de 1.-buiten, de bal in het net (40). De W.- waard achterhoede werd nu zwaar belast. Wij noteerden enige goede schoten, maar de W'waard doelman weerde zich uitstekend. Toch moest hii nog eenmaal zwichten toen de 1.- I buiten Heynis alleen voor hem verscheen en met succes een kogel loste (50). Spoedig hierna kwam het ein de en gingen de Alkmaarders als overwinnaars naar de kleed kamer. Een woord van waarde ring willen wij toch geven aan de W'waarders voor hun spor tieve manier waarop zii als te genstanders fungeerden. van terecht bracht, want anders had het er voor de Boys donker ■uit gezien. Trouwens de kans voor de gelijkmaker kregen de Wijk aan Zeéërs op een presen teerblaadje, toen hun een straf schop werd toegewezen. Deze werd echter tot grote opluchting van de Boys-aanhang, naast ge schoten. Het begin was voor de Boys niet slecht, want reeds na acht minuten wisten zij de leiding te veroveren. Even buiten het straf schopgebied kregen zij een vrije trap te nemen. Het bekende „overstapje" had succes, want de schuiver van Patér verraste de W. doelman. Zowel de Boys voorhoede als die van Wijk aan Zee hebben daarna getracht een doelpunt te forceren, maar de verdedigingen waren te sterk. Zo kwam de rust met 10. Na de rust hebben de Boys het eerst getracht door meerdere aan vallen, de voorsprong te vergro ten, maar plaatsen en schieten waren zwak. Toch waren er en kele goede kansen, zo liet Pater door treuzelen een zeer mooie kans verloren gaan. Dan kregen de Wijkers een strafschop te ne men wegens ongeoorloofd aanval len van de Leij. De bal ging ech ter naast. Het laatste kwartier kwamen de Wijkers geweldig op zetten om nog een gelijk spel uit 't vuur te slepen, maar zij kon den de versterkte Boys verdedi ging niet passeren. GELIJK SPEL TEGEN VRONE Nog steeds is het ongeslagen record van VZV onaantastbaar gebleven, al scheelt het de laat ste wedstrijden vaak maar een bitter beetje. Zo ook gisteren, want andermaal moesten de Veldtemers een 20 achter stand wegwerken. Direct na de aftrap ontwik kelt zich een snel spel, waar het zeer talrijke publiek van kan genieten. Vrone geeft voor de rust het tempo aan er* is iets in de meer derheid ofschoon de uitvallen van V.Z.V. niet van gevaar ont bloot zijn. Het ligt dan ook helemaal in de lijn, dat de Pancrassers de leiding nemen. Bij een aanval van links blijft Leeghwater voor vermeend buitenspel staan en de middenvoor kan onhoudbaar voor Smit doelpunten (10). Vrone begint nu steeds meer de smaak te pakken te krijgen en het snel is steeds op de VZV- helft. Weer wordt een weifeling in de achterhoede VZV noodlot tig en de actieve middenvoor is er als de kippen bij om de voor sprong tot 20 te vergroten. In de tweede helft een herbo ren VZV. Nu was het al VZV wat de klok sloeg en eer) serie corners was het resultaat van deze stormlopen Bij een van deze algemene aanvallen, schiet P. Wijnker op beheerste wijze in (21). Nu is VZV niet meer te houden. Een corner, keurig srenomen door Bakker, kriigt Groen te pakken, een combi natie met Leegwater en P. Wijn ker en de gelijkmaker is gebo ren (22). Het is aan de Vrone-achter- hoede te danken, dat het hierbii bleef. voetballen en sportiviteit en kreeg daarom een grote bos veld bloemen, waarachter de welp bijna schuil ging. Het volgende ogenblik stormde heel OSV op Simons af. om hem eveneens ge luk te wensen. Hierna mocht de bruidegom zelf aftrappen en hij deed dit in een snel tempo, daar bij meteen een periode inluidend van snel spel. Een keiharde kop bal van Simons, uit een corner van S„ Stelling, beukte de lat, terwijl even later Posthumius een ren langs de lijn ondernam om een zeldzame voorzet te lanceren waar iedereen naast trapte, zelfs de doelman. Het was echter uit stel van executie want het vol gende ogenblik knalde Koopen keihard in. Doelman Schnabiele werkte de bal echter weg, waarbij Simons inschoot, echter tegen één der backs. Ook S. Stelling schoot zonder succes, maar toen was het weer de beurt aan r.- buiten Koopen, die ditmaal raak schoot 10. Geen drie minuten later kopte Posthumius hoog voor doel uit een corner van S. Stelling. Si mons reageerde hier fel op, en over de handen van de doelman heen kopte hij nummer twee in het net, 20. Ook hierna bleef West-Frisia het beste deel van het spel hou den, maar men ging het nu iets te mooi doen, met het gevolg dat OSV zich kon loswerken en meer malen in het Enkhuizer doelge bied doordrong. Krul schoot één maal hard tegen de paal, waarna Ubels zijn tweede schot meester lijk stopte. In de tweede helft toonde West- Frisia zich technisch en tactisch de meerdere, maar helaas kon zij dit niet in doelpunten uitdrukken. Aan de andere kant ging het W.- Frisia doel door het oog van de naald, doordat Langedijk, al kop pende een zg. overtreding beging. Het keiharde schot van Splunter stootte via de onderkant der lat weer het veld in. Posthumius had weinig moeite om in het midden der tweede helft de stand op 30 te brengen. Hij wandelde kalmweg langs een, voor buitenspel appelerende OSV achterhoede en gaf de doelman geen kans (30). De rood-gelen speelden te agres sief om meer succes te hebben, alhoewel zij hun scoringskansen slecht benutten. Doelman Ubels kreeg dan ook moeilijker ballen als zijn collega Schnabiele te ver werken. Al met al was de eerste helft mooier als de tweede, maar des ondanks was het een spannende partij voetbal, die door een groot aantal toeschouwers werd bijge woond. 4—0 NEDERLAAG TEGEN ZFC Alcmaria heeft haar supporters, die de reis naar Zaandam mee maakten, een teleurstelling be reid, het vertoonde spel bleef on der de maat, in 't bijzonder dat der voorhoede. ZFC zette zo vanaf de aftrap een geweldig offensief in en de Alcmaria verdediging had de grootste moeite zich staande te houden. Enkele malen had Alc maria werkelijk geluk, maar na ongeveer 7 minuten werd een voorzet van rechts haar noodlot tig toen de bal uit een voorzet onhoudbaar werd ingeschoten. Daarna wist de Alcmaria-verde- diging verdere doelpunten te voorkomen, tot vlak voor de rust een vr;j onschuldige kopbal het tweede doelpunt van de Zaan dammers opleverde. De Alcmaria doelman had de bal niet klem- vast, waardoor deze in het doel rolde. Na de pauze was Alcmaria me rendeels in de aanval, doch de voorhoede was te ongevaarlijk om tegen de resolute ZFC verdedi ging succes te hebben. Het bleef bij een pogen en ongeveer 3 mi nuten voor tijd viel de beslissing toen een aanval van de Zaan- damse voorhoede met een doel punt werd bekroond. Toen ieder meende, dat het tijd was. liet de scheidsrechter nog een minuut of zeven doorspelen en in deze „verlenging" bracht ZFC de eind stand op 40. Verdiend, doch desniettemin onder grote spanning, hebben de rood-witten van een Ripperda gewonnen, dat ondanks een onfortuinlijk begin stug van zich afbeet en wel zodanig, dat het een vrij harde strijd is geworden, wat de Haarlemmers menige vrije schop bezorgde en toch lag het niet aan hen dat Kunnen in de eerste helft van de strijd een zodanige hoofdwonde opliep dat er een brancard aan te pas kwam. De roodwitten toonden al direct hun goede vorm van vorige week in Castricum. Het vlotte al direct enmet succes, zij het dan met vrouwe fortuna, want nauwelijks was de strijd begonnen of bij een van de Hollandia aanvallen maakte de Ripperda-doelman de fout door uitlopend de bal tegen de toe stormende de Jager te schieten en de bal toen tergend langzaam het doel inrolde (10). Direct daarop kreeg Hollandia nog een paar heel goede kansen doch Groot plaatste eenmaal net achter terwijl hij een volgende maal in volle ren vlak voor doel kwam te vallen. Toch zou Hol landia zeer spoedig haar voor sprong vergroten. Het was toen bij een volgende aanval een van dé Ripperda backs de bal voor de voeten van Bos legde die deze kans niet onbenut liet (20). Deze achterstand deprimeerde de gasten niet, integendeel, ze namen het initiatief over en be zorgden de Hollandia-aanhang menig angstig moment, vooral toen ze de achterstand tot 21 wisten te verkleinen. Hierna kopte Kunnen naar een bal welke door een van de Haar lemmers werd getrapt met het reeds gememoreerde noodlottig gevolg. Schouten nam zijn plaats in. Ondanks herhaalde pogingen slaagde Ripperda er niet in de achterstand volledig in te lopen. Na rust dachten we Ripperda met haar stormlopen voort te zien êaan. doch het zou anders lopen, ie thuisclub nam weer het ini tiatief en wist de Flart na enige (Advertentie) ONPRETTIG EINDE BEDIERF VEEL In deze strijd hebben de Lan- gedijkers door beter spel wat ten volle werd beloond weer twee kostbare punten aan hun totaal toegevoegd. De uitslag doet wel niet zo'n groot L. overwicht vermoeden, maar het is toch een feit dat de thuisclub bijna voort durend het beste van het spel had. De oorspronkelijke scheidsrech ter kwam niet opdagen, waar door de strijd een kwartier te laat onder leiding van invaller arbiter van Dijk begon. De thuis club was reeds direct aan bod en Petten wist met de Langedijker aanvallen niet goed raad. Het was W. Kos die via een goed door S. Mettes genomen vrije trap na ongev. 15 min. zijn club de lei ding gaf. Al aanvallend verscheen LSVV steeds weer voor het Pet ten-doel en A. Leek besloot één van die aanvallen met een vol treffer juist onder de lat. De thuisclub vatte de zaak nu wat kalmer op en daardoor kwam Petten in het offensief. Het werd al vrij spoedig 2—1 en het ging erop lijken dat het nog voor rust 22 zou worden, doch dat ge beurde niet. LSVV trok in de tweede helft fel van leer en uit een voorzet van Bekker kopte W. Kos keurig in. De thuisclub hield het heft in handen en toen A. Leek eens drie spelers passeerde dachten wij aan een vierde doelpunt. In wanhoop greep de uit z'n doel gelokte P. doelman Leek bij z'n arm waardoor deze het scoren werd belet. De toegestane strafschop door Mettes genomen le verde echter niets op! Er werd door ^Petten hierna meer „ge kletst" dan gevoetbald en vooral het gedrag van de P. doelverde- diger was wel zeer onsportief. LSVV bleef rustig, waardoor er toch geen onhebbelijke dingen gebeurde, maar van 'het zwakke spel van P. werd niet geprofi teerd. Het waren de bezoekers die tenslotte toch nog kans zagen* om de achterstand te verkleinen. vergeefse pogingen de stand op 3te brengen terwijl even later Groot tegen de paal schoot. Ripperda gaf de strijd nog niet op, gooide er een schepje op en zowaar glipte haar midvoor een maal langs de Rooy en het was 3—2. Weer spanning, welke niet eer der verdween totdat de Jager van dichtbij de voorsprong weer op twee doelpunten bracht. Pretti ger werd de strijd' hierop niet. Stevig spel van de ex-Ajax-speler van der Linden, zij het dan ge- oorlofd, schakelde Wim Groot uit die de laatste minuten er prac- tisch niets meer aan deed. Wijziging in de stand kwam er niet meer. BLOKKERS—SPORTERS 2—1 In 'n spannende, doch niet best gespeelde wedstrijd heeft Blok kers weer eens een verdiende overwinning behaald. Het Spor ters elftal, dat danig z'n best zal moeten doen om dit jaar niet op één van de onderste plaatsen in deze afdeling terecht te komen, werd met 21 verslagen. Ook in het Blokkers elftal vlotte het soms nog lang niet, het is daarom nog lang niet het zelfde elftal wat men 'n paar jaar terug zag spelen. In het begin gaat de strijd gelijk op, met wis selende aanvallen. Na 20 min. weet Blokkers te scoren. Midvoor D. Bruin schiet eerst tegen een tegenstander op, maar als hij de bal terug krijgt, plaatst hij keu rig naar 1. buiten D. Bakker, die onhoudbaar weet in te schieten (10). Sport krijgt ook wel kan sen. Eenmaal wordt een bal 2 x ingeschoten en gekopt, maar de Blokkers achterhoede weet toch het gevaar te keren. Na de rust redt de paal voor Blokkers 'n doelpunt. Sporters weet toch gelijk te maken, als 'n hogg bal waarop Brandsen niet reageert hoog in de hoek ver dwijnt (11). Daarna neemt BI. het spel in handen en 5 minuten voor het einde loopt Bruin bij 'n mooie Blokkers aanval, goed door en kanjert de bal langs de uitlo pende Sporters doelman in de uiterste hoek (21) BAVO—BERKHOUT 3—3 De vele voetballiefhebbers die gisteren gelokt door het mooie weer een wandeling hebben ge maakt naar het Bavo terrein zul len daarvan geen spijt gehad heb ben. In een spannende en spor tieve wedstrijd heeft St. Bavo weer een kostbaar puntje aan haar totaal kunnen toevoegen. Na 10 min. spelen weet Berk hout de leiding te nemen door haar gevaarlijke rechtsbuiten, maar direct daarop weet St. Bavo gelijk te maken. Beide ploegen wegen vrijwel tegen elkaar op, maar dat neemt niet weg dat Berkhout nog voor de thee de stand weet op te voeren tot 13. Onmiddellijk na de rust begint St. Bavo met een zeer hoog tem po te spelen en Berkhout moet alle zeilen bijzetten. Binnen een kwartier weten zij dan ook onder groot gejuich van de aanwezigen de stand weer gelijk te krijgen (33). In het laatste half uur weet Berkhout het spel weer wat te verplaatsen, doch doelpunten blijven nu uit en onder gewel dige spanning komt het einde. UITSLAGEN WIRON VERLOOR MET 7—1 In een snelle wedstrijd van haar kant heeft SVW een verdiende 71 overwinning op Wiron be haald. Reeds het begin deed het beste hopen, want dadelijk zat SVW voor de Wiron veste Na 10 min. spelen een aanval van rechts, een voorzet en de linksbuiten maakte er 10 van. SVW ging door en na korte tijd maakte de rechts buiten er 20 van. Ook de Wiron voorhoede probeerde het soms en eenmaal schoot hun midvoor over. SVW wist voor de rust nog 1 x te scoren (30). Na de rust pakte Wiron fel aan en de gevaarlijke linksbuiten Holst had succes (31). Nu kreeg SVW de smaak te pakken. Fraai combinerend ging het oo het Wieringendoel af; het werd 4—1 door de 1. buiten; 51 door de midvoor; de linksbuiten schoot nog 1 x raak en de linksbinnen maakte er 71 van Tweede klasse A HVC—Baarn W. Frisia—OSV StormvogelsAFC WAHelder ZFCAlcm. Victrix Tweede klasse B KFCSchoten HRC—DWV HerculesUW ZeeburgiaZVV Derde klasse A Vitesse '22A.Forw. Velsen—OWO TOG—RK AVIC De MeteoorAPGS KinheimTerrasv Rivalen—DCG Derde klasse C Alkm.Boys-W.a.Zee GVOBeverwijk ZaandijkBKC IVVWSV'30 HollandiaRipperda QSC—CSV Vierde klasse A: RK AFC-W'waaard. Schagen—Bergen ZAP—DTS W'vogels-Gr.hoppers VZV—Vrone Oudesluis—Succes Vierde klasse B M'damDe Rijp EVC—VVW HSVMeervogels P'steynSt. George LimmenZouaven MFCRanders Res. 2e kl. KNVB 2 B: OSV 2—KFC 2 EDO 2—WFC 2 Helder 2Alkmaria 2 Stormv. 2BI. Wit 4 3 A: Forward 2Alkm. B 5 OSV 4—HRC 3 WFC 3—Hollandia 2 ZFC 3—KFC 3 WSV 2—ZVV 2 3 B: Volewijck 3KW 2 Ass.delft 2—HRC 2 W.Frisia 3Zilverm. 2 KFC 4—QSC 2 1—1 3—0 4—2 4—3 4—0 1—0 0—4 2—1 3—0 2—2 3—4 4—2 1—3 1—2 1—2 1—0 0—5 2—1 1—0 4—2 2—1 5—0 2—2 3—0 0—3 2—2 1—0 1—2 1—0 1—1 7—0 2—1 5—1 1—2 1—1 1—2 3—3 2—2 2—1 2—2 2—0 3—2 2—0 0—3 4—0 1—3 Niets anders re van het verjont, in te wandelen prettig werk, V< Longa won nam Wij hebben U in meerdere keren spannend zal wo se herfstdag ons bewering meer c het kort alle ver uitzonderingen, is dan de gewe verder het 33 dwingen. Als w« Ja, in IA leiding ov Das deksels kna Zelf wonnen de van Knollendam de cijfers (40) waren Zeevogels vriendelijk onze Zaterdag waar te §els had het he VA, want die 1 willen maar niet i ten weg. Welnu di Egmonders spre En Egmondia kl 31, waarmee ah gen record omve Het arme DREO zijn huid, nu me' geest. De stroha de Rijpenaren ziel moeten vastgrijpe: schaars. USVU 6 RCZ 6 Zeevogels 6 SVA 6 Uitgeest 6 Egmondia 6 Knollendam 6 ODIZ 6 Beemster 6 DREG 6 Spanning Daar heeft war toch in Nibbixwc puntje verspeeld. SEW staat veel ti op de ranglijst en spel een eerste te herstel. Met reuz< men RKEDO en den. RKEDO mie lijke 4—0 zege op Bovenkarspel ev worstelen, om v, groep boven te k meer bescheiden zege op Valken. Blokkers deed he de cijfers 21 heel benauwd. 1 maar niet op str mannen uit Zwa: aan ons woord e gelijk spel bij H( St. Victor f RK DVO E RK EDO Andijk KGB f Blokkers Westfriezen Valken HOSV f SEW 4 Sporters N.Nit Ons vermoedei ver boven haar s SRC gisteren op bewezen. Met Niedorpers op ei pletterd. Zoudei de weg naar h hebben? Wel, da: ling nog intere dan ze al is. Bo heeft Hugoboys Berdos, zij het oi groenhemden uit daardoor de weg VIOS, dat in Ko heel veel moeite zege op Kaagvo Koedijk voelde tigheid vanwege gradatie en het Schoorl is zeker stelijk. Neen, d ons tegen, of be maar ons mee. daar aan de Wes winnen. Met Heiloënaren in 1 NED. MILI1 NAAR In het kader v nale militaire schap 1952 zal der voorronden Cairo uitkomen Uit de volgem Nederlands milii samengesteld: Gerberink (1 ters (Excelsior sia), Kammeyer (Limburgia), K Hendriks (Vite (Vitesse), Verm phan (Heracles) De Jong (Wil (HBS), Hoekem en Kolkman (G

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 4