PELS' Politieke causerie voor de Alkmaarse middenstand Kaper en Termaat ABDIJSIROOP Mr. Jan Derks over de K.V.P. kampioenen „Alcm. Victrix Het eeuwfeestcomité van Sint Vincentius blijft actief ST. VINCENTIUS Tegenstellingen in de K.V.P. AGENDA Postduivensport Aanhoudende Helpt de gemeente huizen bouwen October- aanbieding CADEAU PELSPortwijnen Wijnhandel Klein offertje gevraagd Marktberichten PAGINA 2 WOENbüAO 17 OCTOBER i95l ALKMAAR Voor de eerste vergadering in dit seizoen van de Diocesane R. K. Middenstandsbond bleek vrij grote belang stelling te bestaan. Aan de hand van een tweetal citaten van prof. Romme en prof. Duynstee, toonde mr, Jan Derks aan, dat er momenteel tegen stellingen in de K.V.P. te bespeuren zijn. Op de standen, die bestaan uit mensen, die in zekere zin onafhankelijk zijn, rust, aldus de heer Derks, de plicht tot voorbeeld te zijn. Onder deze standen neemt de middenstand een voorname plaats in. Dat houdt echter niet in, dat men klakkeloos achter een partij aanloopt en zonder critiek is. Deze critiek mag echter niet voortkomen uit een zeker stands vooroordeel. Spr. kon zich echter niet aan de indruk onttrekken, dat veel van de huidige critiek op de KVP haar - ontstaan te danken heeft aan een zeker standsbewustzijn. Men verwart vaak de eigen stand met het eigen standje. Het is opmerkelijk dat de be langstelling voor de politiek gro ter is geworden sinds er maat regelen zijn genomen, die be paalde voordelen aantasten. Men is in bepaalde kringen bang ge worden voor de gevolgen van een politiek, die men eerst heeft ge steund. Men is m.a.w. bezorgd, in de hogere standen, voor de socialisatie. Men is ook bang dat de mens te veel afhankelijk wordt. Maar we moeten ons af vragen of we wel bezorgd zijn voor de socialisatie van de' massa of voor ons zelf. Positief zijn. Onze standen, middenstand en St. Adelbert, reageren op de huidige toestand meer negatief dan positief. Men weet beter te zeggen wat men niet wil dan wat men wel zou willen. We leven nu eenmaal in een eman cipatie-tijdperk en we kunnen een bepaalde voortgang, een be paald gebeuren, moeilijk tegen houden. Spr. vroeg zich af of de stan den zich wel voldoende één voel den. Do KVP is progressief omdat zij door evolutie dingen wil be reiken, die tóch zullen komen, maar anders door révolutie. Men moet de betekenis van deze tijd begrijpen en er gebruik van maken, maar men kan niet zijn ogen sluiten voor dingen, die er onherroepelijk moeten komen. In grote lijnen is spreker het eens met de politiek van de KVP en haar doelstellingen, al kan hij op bepaalde onderdelen wel een andere gedachte zijn toe gedaan. Het gebrek aan daadwerke lijke belangstelling voor de KVP is vaak ontstellend.Zou dat komen omdat velen menen dat Romme de KVP is en de KVP Rome is? De KVP is echter geen katho lieke organisatie, maar een poli tieke partij, die de mens de mid delen wil verschaffen om de eeuwigheid te kunnen deelachtig worden. Wat dit deel van haar taak betreft, luistert de KVP natuurlijk naar de Kerk. Daar naast zijn er talloze politieke vraagstukken, waarbij de gods dienst als zodanig niet in het geding behoeft te komen. Rechten en Dlichten. Sprekende over de democratie, die de heer Derks de aangewe zen regeringsvorm voor onze tijd noemde, wees hij er op, dat de democratie rechten en plichten oplegt. Men moet tot méér be reid zijn, dan alleen tot stem men, ais men lid is van de KVP, j al wilde spreker wel erkennen, dat de leden wel wat meer zeg genschap zouden kunnen hebben. Velen hebben echter critiek op de wijze, waarop de leiding van de KVP haar beleid uitstippelt, zonder zelf actief aan de politiek deel te nemen. Het is inderdaad niet wense lijk dat één man het in de KVP voor het zeggen zou hebben; dat wil niet zeggen dat men dan deze man de mond zou moeten snoeren. Men dient er voor te zorgen, dat men zich laat gelden. Anders valt het verwijt, dat er over en zonder de leden bedis seld wordt in de KVP, op de leden die niet actief zijn, terug. Eenheid een groot foed. Terwille van het hoge goed der eenheid moeten wij onze geschil len binnenskamers, in de partij, uitvechten, doch als één man naar buiten uittreden, want de hoogste christelijke belangen staan dat hebben de bisschop pen ons meer dan eens duidelijk gemaakt op het spel. De een heid kan echter bewaard blijven als in de KVP de verschillende meningen gerespecteerd worden en tot uiting kunnen komen, dus de democratie in de partij be waard blijft. Indonesië. In de discussie kwam de In donesische kwestie weer eens ter sprake. Mr. Jan Derks wees er op, dat de Engelsen de Republiek erkend hebben en dat de Neder landers onder buitenlandse druk, tot een vervroegde souvereini- teitsoverdracht zijn moeten ko men. Daarin ligt ongetwijfeld mede een bron van de huidige moeilijkheden. Is de middenstand wel actief genoeg, vroeg de heer Derks op een opmerking uit de vercade- ring, waarin gezinspeeld werd op de achteruitzetting van de middenstand door een andere be volkingsgroep. De heer de Zeeuw, de voorzit ter van de KVP, was het niet eens met de manier waarop prof. Duynstee zijn ideeën naar voren heeft gebracht. Het gevaar be staat dat er zich weer een scheu ring voor gaat doen, £bals dat met de partij-Welter het geval is geweest, die eerst ook geen scheuring wilde. Men moet niet vergeten dat de arbeiders eigen lijk, na de oorlog, de KVP groot hebben gemaakt en zij zijn er huiverig voor, hun idealen door anderen te laten overvleugelen. De andere groeperingen moeten eerst maar eens activiteit beto nen, aleer zij het over rechten willen hebben. Mr. Jan Derks vond dat de heer De Zeeuw, door dit naar voren te brengen, de KVP een hele slechte dienst heeft_ bewe zen. De KAB staat niet zó op de letter als de heer De Zeeuw wel meende. Het vergelijk tussen Weiter en Duynstee ging volgens mr. Jan Derks ook geheel mank. De actie-Duynstee vond de spr. juist wel gezond. Achter Duyn stee staan niet alleen intellec tuelen, zoals de heer De Zeeuw meent, maar ook ve'el werkge vers en middenstanders. Met een dankwoord van voor zitter Putman werd dit deel van de vergadering besloten. Agenda. Overgaande tot de behandeling van de agenda werd n.a.v. een schrijven van het bestuur van de „Stille Omgang" een beroep ge daan op alle middenstanders, om aan de Christus-Koninghulde weer op grootse wijze deel te nemen. Van de Kamer van Koophan del was een schrijven binnen gekomen betreffende de betaling van overheidswerken. Het bestuur zal gaarne zijn medewerking voor vlugge betaling verlenen, als het blijkt dat er leden zijn. die op dit gebied moeilijkheden ondervinden. Bij de rondvraag werd de smokkel van ongebanderolleerde tabak van schepen naar de wal, ter sprake gebracht. Ook in Alk maar ondervindt de bona-fide tabakshandelaar daar schade van. Deze zaak zal nader door de voorzitter bekeken worden. Films: Harmonie: Angelo. 18 j.; Victoria-Theater: Hotel Berlin, volw.; Rex-Thea- ter: De weg der Hoop. 14 jaar. Voorstellingen he denavond 8 uur. APOTHEEK Voor spoedgevallen is vanaf zes uur hedenavond geopend apotheek Krui- singa. Koorstraat 59. St. Adelbert-vereniging: Lezing over telepathie en Helderziendheid- Victory- hotel, 8 uur. Selskip Friso: Gulden Vlies, 8 uur. Een paardenmiddel De expediteur G. J. O. uit Hei- loo, die inwoonde bij een twee en tachtigjarige blinde man, kwam op zekere dag tot de ontdekking, dat het gedrag van deze man ten opzichte van zijn gezin, speciaal tegenover zijn dertien maanden oude zoontje, niet correct was. Hij is daarvan zo geschrokken, dat hij, op de avond van de 3e Sep tember, de oude man zijn kamer heeft uitgerookt. Daartoe stak de expediteur een gonje-zak in brand en zette de man, die reeds onraad had geroken, buiten de deur. Wat eerst niet kon, de man in een inrichting onderbrengen, wat hoog nodig was, kon toen wel. Maar de expediteur moest zich wegens brandstichting voor de rechtbank te Alkmaar verant woorden. De officier van Justitie, die meende dat de huisgenoten van de oude man toch wel even had den kunnen wachten totdat deze ergens zou zijn ondergebracht, vond dat vuurtje stoken hoogst roekeloos, te meer daar de gor dijnen ook al in brand waren ge raakt en een ernstig ongeluk zo doende heel niet ondenkbaar was. Tegen de expediteur eiste hij een boete van f 300 of 60 dagen en een voorwaardelijke gevangenis straf van twee maanden met drie jaar proeftijd. SIMON DE WIT IN DE LANGESTRAAT Nieuwe methode van winkelen ALKMAAR is weer een nieuwe moderne zaak rijker. Vandaag om 2 uur opende Simon de Wit zijn zelfbedieningswinkel. Deze win kel is een unicum voor de stad, want ze werkt volgens een methode, die in Amerika reeds lang veel opgang heeft gemaakt. Hoe werkt deze methode? Wel, de klant voorziet zich van een van de mandjes die voor hem ge reed liggen en gaat de rekken langs. Deze rekken zijn verdeeld in grote vakken, waarenboven opschriften Saan als grutterswa ren, koffie en thee, groenten en vruchten, oliën en vetten enz. In de vakken liggen dan de artike len voor het grijpen, keurig ver pakt en nader aangeduid in prijs en gewicht. Heeft men zo de ron de gedaan cn gevonden wat men nodig heeft, dan volgt de afreke ning aan de kassa's. Voor de fijne vleeswaren kan deze werkwijze niet gevolgd worden; daarvoor is een speciale bediening. Het geheel maakt een uiterst verzorgde indruk, met zijn geel- betegelde wanden, zijn neon verlichting boven de rekken en diepvriesinstallatie. Deze zaak zal bij de Alkmaarse huisvrou wen wel in trek komen, want ze kunnen er snel datgene kopen wat ze nodig hebben, zonder dat ze moeten wachten. Gedurende de openingsweek wacht de klanten, in het bijzon der de eerste tweehonderd, nog een aardige attractie. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Carla, d. v. J. Schot en M. Lindeboom; Pieter z. v. A. Piersma en E. Kat. Gehuwd: Cornelis G. Berkhout en Maria G. Th. S. Wiggerman; Jan van Keulen en Johanna Scheer. Overleden: Hermanus P. Kareis 69 jr, geh. met A. Tames. ALKMAAR. Geboren: Cor nelia J dv P. Jongejan en M. Wester; Alida E. M. dv B. H. A. Buter en A. E. Blank. Gehuwd: Willem K. Sweerts en Cath. Sybrands. Overleden: Anna M. Hermes - ,- 77 jaar; Aagje Meijns 68 jaar ge- Uitspraak over veertien dagen.huwd met J. J. Valk. Generaal kampioen: 1. Kaper en Termaat 899.1 pt.; 2. J. M. Schipper 897.3; 3. J. A. v. de Elskamp 864; 4. L, v. Vuure 829.7; 5. K. Vrasdonk 829.4; 6 G. Vmk 818??; 7. M. G. Pronk 798.9; 8. N. Ypma '702.1; 9. C. Rabeling 701.1; 10. H. Bouwens 577.3. Generaal der eerste 2 duiven: 1. Kaper en Termaat 1491.6 p.; 2. J. M. Schipper 1350; 3. J. A v d. Elskamp 1306.5, 4. K. Vras donk 1224.2; 5. M. G. Pronk 1189.4; 6. G. Vink 1174; 7. L. van Vuure 1079; 8. C. Rabeling 989.7; 9. J. Koot 932.1; 10. M. Pool 783.8. Vitesse kampioenen: 1. M. G. Pronk 535.6 pnt.; 2. K. Vrasdonk 531.8; 3. J. M. Schip, per 513; 4. C. Rabeling 502.5; 5. J. A. v. d. Elskamp 498.4; 6. G. Vink 490.4; 7. Kaper en Termaat 483.3; 8. L. van Vuure 457.4; 9. A. Haring 450.8; 10. H. Bouwens 398 pt. Lange afstand kampioenen: 1. Kaper en Teriïiaat 415.8 pt. 2. J. M. Schipper 384.3; 3. N. Ypma 373.3; 4. L. van Vuure 372.3; 5. J. A. v. d. Elskamp 365.6: 6. G. Vink 327.8; 7. K. Vrasdonk 297.6; 8. J. Somers 274; 9. M. Pronk 262.1; 10. H. Bouwens 179.3. Na vlucht kampioenen: 1. Co Al 180.9 pt.; 2. C. Rabe ling 180.6: 3. Bakkum 170.3; 4. Kaper en Termaat 161.9; 5. C. D. Huiberts 148.1. Kampioen der B-klasse: 1. H. Bouwens 577.3 pt.; 2. J. Koot 555.1; 3. N. Pool 552.2; 4. J. Somers 419.9; 5. W. Hartland 395.6 pt. Vitesse kampioen B-klasse: 1. H. Bouwens 398 pt.; 2. N. „PUUR DOENIG" Op de lappenmarkt iemand van buiten gesproken. „Jullie van de Vincentius hier in Alk maar", zei hij, „zijn puur doe- nig en het rooit er nog op ook!" Hetgeen, vrij uit liet West-Fries vertaald, bleek te betekenen: Het Eeuwfeest-comité is zeer actief en de acties mogen er zijn ook! En gelijk had hij! Of was soms de voetbalwedstrijd B.V.V.Volendam geen zeld zaam sportgebeuren voor Alk maar? De thuisblijvers hadden groot ongelijk! En is dp schatgraverii in Eg- mond niet uitgegroeid tot een gebeurtenis, waar in het binnen land én in het buitenland grote belangstelling voor bestond? Grootspvaak denkt U? Dan moest U onzp verzameling bin nen- en buitenlandse kranten en tiidschriften eens kunnen zien. die er uitgebreide reporta ges aan gewijd hebben, soms van A.O.G. JUNIOREN OP DE GOEDE WEG ALKMAAR De supporters hebben op het Adelbert-terrein in Egmond Binnen een mooie wedstrijd gezien tussen Adelbert 1 en AÖG II. Deze zeer spannende wedstrijd is geëindigd in een 3—2 overwinning voor Adelbert. On danks het moedig volhouden, bleef de verdiende gelijkmaker uit. Op fraaie wijze heeft de keepster van AOG, Ria Lansen, haar talenten getoond en drie straf worpen weten te houden. En een niet minder spannende wedstrijd hebben de jun. getoond in W. a. Zee. In de le helft was het AOG, die de toon aangaf. Maar na de rust, die met 31 in ging, moest er hard worden aan gepakt, daar AOG met 10 speel sters uitkwam. De stand werd door de badplaatsbewoonsters in gehaald tot zelfs 65 in hun voordeel. Maarde gelijkmaker bleef hier niet uit evenals de win nende goal. Dierenbescherming ALKMAAR. In de omgeving van de Rippingstraat zwervend aangetroffen een donker cyprisch poesje plm. 5 maanden oud. In een vaart, nabij de Kalkhoven- brug zwemt een jonge zwaan, waarvan de eigenaar niet bekend is. Ter beschikking voor dieren vrienden een grote lichtbruine hond, mag niet aan de ketting en niet bij kinderen plm. 5 jaar oud. In de omgeving Bergerweg Hoeverweg zwerft een jong smoushondje plm. 4 maanden oud. Adres Inspecteur: C. Verwer, I examen in de Ned. Taal en Let- Baanstraat 1, Alkmaar. 1 teren. K.J.M.V. „St. George" ALKMAAR. Voor de bijeen komst van deze week hebben wij ons oud-lid P. Kruijssen bereid gevonden om voor ons te komen spreken. Het onderwerp, dat hij zal behandelen blijft een verras sing. Niettemin zijn wij er van overtuigd, dat het een gezellige en leerzame avond zal worden. Daarom vrienden, hedenavond weer om 8.30 uur naar Paviljoen „Kinheim". Het bestuur Geslaagd ALKMAAR. De heer Fr. G. J. Verbeek, leraar Nederlands aan het Chr. Lyceum alhier, slaagde aan de vrije Universiteit cum laude voor zijn doctoraal EEUWFEEST VERENIGING ALKMAAR twee pagina's groot! En wat zegt U van onze loterij? Waar vindt U zulke kostbarp prijzen bij zo gering aantal loten en tegen zo lage prijs per lot? Vergelijkt U maar gerust! Waarmep maar gezegd wil zijn, dat wat het Eeuwfeest comité doet. doet het noed. En nu is er weer iets groots op til. Voor de Bridge-liefhebbers. Op Zaterdag 27 October 's avonds om half acht in alle zalen van Hotel Victory wordt een groots opgezette Bridge-drive gehou den om vorstelijke nriizer»! Bo vendien ontvangt ieder tiende paar, dat zich laat inschriiven en het inleggeld voldoet, zolang de voorraad strekt, een aardige verrassing, die o.p de wedstrijd- avond wordt uitgereikt. Wacht dus niet met opgeven! De wedstrijd staat onder be proefde leiding van een erkend leider van de Ned. Bridge-Bond en een staf deskundige mede werkers. De inschrijving staat open voor iedereen uit.erljjk tot en met 25 Oct. o.a. bii: Boekhandel P.O.A. Payglop telef. 3892. J. Tesselaar. Huiffbrouwerstraat, Postzegelhandel. en Ph. Lam- balk. C. W. Bruinvisstraat 21, telef. #808. Zie verder ook raam biljetten. Pool 381.3; 3. J. Koot 377.7; 4. G. Waijboer 355.9; 5. H. Druiven 300.1 pt. Fond kampioen B-klasse: 1. J. Somers 274 pt.; 2. H. Bou wens 179.3; 3. J. Koot 177.3; 4. N. Pool 170.9; 5. W. Hartland 120. Kampioen duiven: Vitesse: 28501, eig. Vrasdonk. Fond: 112651, eig. Kaper en Ter maat. Navlucht: 627943, eig. Co Al. Speciale prijzen: Winnaar beker Godschalk: J. A. v. d. Elskamp met 299.3 pt.; winnaar Lauwertak Co Al: M. G. Pronk. Beker IJpma: winnaar L. van Vuure. De jonge duiven-kampioen schappen zijn dit jaar niet door gegaan door grote verliezen. Advertentie Ge hebt kou gevat, gij hoest en een scheurende pijn tenge volge van het veelvuldig hoes ten beklemt Uw borst. Reinig Uw luchtwegen van het ge vaarlijke slijm met WIELRENNEN Alcmaria Victrix ALKMAAR Gisteren heeft Alc. Victrix 'n revanchewedstrijd ge houden van haar jaarlijkse lange afstand kampioenschap. En wel over een afstand voor de A- en B.-klas van 100 km. Terwijl de C.-klas 64 km moest afleggen. Te vens gold deze wedstrijd yoor het kampioenschap der Nieuwelingen Hier is het K. Slot geweest die de wedstrijd der Nieuwelingen won. K. Slot heeft dan ook in deze rit bewezen de sterkste te zijn. Jn- Ottebi'os bezegelde op nieuw zijn goede rijden door ook deze wedstrüd te winnen. Evenzo gebeurde dit ook Fn de C.-klas. Want ook Jn. Keuken wist op nieuw deze rit te winnen voor Sj. Droog en T. Klanken. De totaal-uitslag is als volgt: l.Jn. Ottebros; 2. K. Slot; 3. K. Eenhoorn; 4. W- Nieuwland; 5. M Deliën; 6. G. Koch; 7. P- Hofman Klasse C. (64 km): 1. J. Keuken; 2. Si. Droog; 3- T. Klanken; 4. K. de Groot. Alkmaarse kapper favoriet ALKMAAR. Bij de nationale kapwedstrijden te Hengelo won onze stadgenoot de heer J. F. van Mol de eerste prijs voor dames dagkapsel en de ereprijs voor avondkapsel. De heer v. Mol behaalde het hoogste aantal punten voor avondkapsel en eveneens het hoogste aantal punten totaal. JONGLISTO NAAR ALKMAAR ALKMAAR Men schrijft ons: Donderdag 18 October a.s. zal de telepaath Jonglisto, die enige malen met groot succes voor de Bonte Dinsdagavondtrein is op getreden, een bezoek aan Alk maar brengen. In 't Wapen van Heemskerk zal hij die avond een demonstratie van zijn kunnen ge ven. Voor deze man, wiens ver richtingen aan het ongelofelijke grenzen, is geen probleem te moei lijk, blijft geen geheim een ge heim en is ieder mysterie een open boek. Behalve het optreden van Jonglisto zal de avond verder nog gevuld worden door Nederlands meest bespraakte conferencier ICostja van Katwijk, Henny* Meyer de accordeonvirtuoos en Basta, die U met zijn op ultra-modeme wijze gebrachte goocheltoeren in stomme verbazing brengt. INBRAKEN AAN DE WESTERWEG ALKMAAR. Zondagmiddag tussen 3 uur en half tien is inge broken in een tweetal percelen aan de Westerweg te Alkmaar en te Heiloo. Bij ae fam. de Vries aan de Westerweg 256 te Alkmaar heeft de dader zich toegang ver schaft door te klimmen via een plat dak boven de keuken en daar een hor te verwijderen dat toe gang gaf tot de slaapkamer. De dader heeft hier 'n portemonnaie met 6 gulden ontvreemd alsmede enige sieraden en rookwerken. Voorts heeft vermoedelijk dezelf de dader zijn slag geslagen in het huis van de familie J. C. Weber, Westerweg 49 te Heiloo, waar hij zich toegang heeft verschaft via een tuimelraam aan de Noord zijde. Op de bovenetage heeft hij n portemonnaie bemachtigd mét f 60 kleingeld, benevens enige kledingstukken en sieraden. Van de dader is geen enkel spoor. DAMCLUB D.D.D. Verver wint van Riebeek ALKMAAR Een in topvorm spelende Verver, die een zwakke zet volledig uitbuitte en 'n door braak forceerde met zijn rechter vleugel. zorgde in de onderlinge competitie voor een verrassing door van Riebeek te winnen. De Wijn handhaafde zijn ongeslagen record, door ditmaal Bakkum te bedwingen. Woonijk miste tegen Booy in het eindspel de sterkste voortzetting en verloor. Brugge- man herstelde zich na een zwak ke opening en won van Witte. Balder profiteerde tegen Bleker van een eenvoudige openingszet. Langras Sr. overwon Peerdeman in een bliksempartij. Stam werd tegen M. A. Langras het slacht offer van een damzet. Witte en Lengers speelden een enerveren de partij, die tenslotte door een scherpzinnige finesse van Len gers remise liep- De partij Lan gras jr.Korn werd afgebroken in een gelijke stelling- Bijwaard, die nog twee afge broken partijen moest spelen ver loor zowel van Mekken als van Van Zutphen. De afgebroken par tij N- OudMekken werd remise. De uitslagen luiden: G. WoonijkP. Boov 02 M.J. Langras ir.T. Korn afgebr. D. Stam—M A. Langras 0—2 J. WitteD. Bruggeman 0-2 L. VerverN. Riebeek 20 J. BleekerC. Balder 02 G. BakkumP. de Wiin 1—1 M. J. Langras Sr.D. Peerdeman 2—0 N- LengersJ. Witte 11 J. MekkenC- Bijwaard 20 C. BijwaardG. v. Zutphen 02 N OudJ. Mekken 11 A.s Vrijdag speelt DDD I in zaal Haring tegen Edam I. Aan vang half acht. Kajotters-nieuws Mjn verzoekt ons opname van het volgende: „Hors d'oeuvre van het jaar", zo luidt de titel van de inleiding, welke op de wekelijkse bijeen komst van hedenavond gehouden wordt door de Zeereerw. heer dr. F. Holthuizen. Zoals deze titel doet vermoeden, wordt 't deze keer geen geleerd betoog, maar een gesprek, waarbij een jonge arbeider zeker geïnteresseerd zal zijn en daarom vooral vanavond bij de K.A.J. welkom is. Alkmaarse Schaakclub V.V.V. ALKMAAR. Voor de winter competitie werden de wedstrij den Maandagavond voortgezet. In de Hoofdgroep hebben Kaiser en Appel Jr. de leiding. Kaiser speelde Vrijdag j.l. Simultaan in de schaakclub „Oppositie" te Hei loo tegen 15 borden. Hij won er 10 speelde 4 partijen remise en verloor één partij, een mooi re sultaat. Hier volgt de uitslag van de gespeelde wedstrijden: Hoofdklasse: R. PyningN. Termaat P. HoekstraP. Deugd E. KaiserP. Vreeken W. Kwak-J. Veis A. Beemsterboer D. Appel Jr. 0- Eerste klasse: D. AppelJ. de Waal 10 R. LeddyA. Vis 10 P. StruysA. Haksteen y, J. MaatsG. v. Brenk 1 J. de RuyterA. Tegel afgebr. G. v. BrenkW. Pieterse 1—0 Tweede klasse: D. OudesG. Groenewoud 10 P. Groenenberg-F. Helder afgebr. J. SchuurmanA. Schaaps 0—1 C. MeijerF. Bosch afgebr. F. Hol—C. Rus 1—0 L. Nijman—A. v. d. Tak 0—1 Derde klasse: F. v. d. VlietJ. v. Ekeren 10 H. de Vries-Maats A. Benard J. HofsteeP. Genee 10 H. v. MinnenI. Wortel 10 J. MeiboomJ. de Wolf y, P. Holzman—C. v. Oorschot 1—0" Mej. Bouwman-J. Bastiaanse 10 Vierde klasse: P. DekkerMevr. Veis 01 Mevr. Dagelet-B. Veltman afgebr. Mevr. de Jong-S. Duinmayer 10 J; Bakker—N. Breebaart 1—0 M. WoltersG. Zijp 10 T. ZanenK. v. Vliet 0—1 Mevr. Veis—H. Lansen 1—0 AANKOOP CROND VOOR f27.300 ALKMAAR B. en W. stellen de Raad voor van J. W. Teerink, alhier aan te kopen 9100 m2 tuin grond aan de Zanderssloot voor 3,per m2, totaal voor 27.300 Uitbreker ALKMAAR. veroordeeld De Rechtbank te Alkmaar veroordeelde van morgen de los werkman R. G. uit Almelo, die 14 dagen geleden te recht stond wegens diefstal van een revolver, gepleegd bü het uitbreken uit de werkplaats voor gestraften, in het pakhuis van de fa. Ringers aan ae Lindegracht te Alkmaar, het bedreigen tegen het leven van een paar bewakers en een werkmeester alsmede vrij heidsberoving, tot een gevangenis straf van 1 jaar en 6 maanden. De Officier van Justitie had in deze zaak vier jaar gevangenis straf geëist. SOCIALE RAAD HEEFT 40 AANGESLOTEN CEMEENTEN ALKMAAR. De Sociale Raad, districtsarmenraad omvat thans veertig aangesloten gemeen ten, werd medegedeeld op de Maandagmiddag ten stadhuize te Alkmaar gehouden jaarvergade ring. De rekening over 1950 werd vastgesteld. De bijdrage van de aangesloten gemeenten kon wor den vastgesteld op 19"/s cent per inwoner. Geraamd was twintig cents per inwoner. De begroting voor 1951 kon sluitend worden gemaakt met een geraamde bij drage van 21 cents per inwoner. De heer C. A. de Ruiter werd herkozen als bestuurslid. D.I.O.-U.S.V.U. BERGEN. Het in alle vor men overmachtige D.I.O. heeft als het ware haar tegenstandster onder de voet gelopen, zij het dan in een sportieve sfeer van beide kanten. De prima op el kaar ingespeelde voorhoede maakte de punten, hoewel de USVU-sters alle krachten in spanden om dit te voorkomen en het de DIO-keepsiter, zij het slechts enkele malen met keurig gerichte worpen, zeer lastig maakte. De heef de Graaf had de leiding, welke prima was. 1—0 afgebr. Y,—Vi 1—0 -1 HEILOO Burgemeester en Wethouders van Heiloo kunnen rekenen op een bedrag van 80.000,dat de bevolkmg als particuliere leningen beschikbaar zal stellen voor de woningbouw. Sinds de laatste oproep in ons blad is het toegezegde bedrag van 25.000,dus reeds meer dan verdrievoudigd. Wij laten niet af, de bevolking van Heiloo er tel kens weer op te wijzen, het ge meentebestuur en de gemeente raad, die blijkens de besprekin gen tijdens de laatste raadsver gadering, met de handen in het haar zitten, te steunen. Binnenkort kunnen verschillen de bevolkingsgroepen een circu laire vanwege de gemeente aan gaande dit onderwerp, verwach ten. Legt het niet schouderopha lend naast U neer; zoals men weet, accepteert de Burgervader ook'gaarne bedragen van f 100. telkens. Vele kleintjes maken één groteOp naar de f 150.000! WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het- K.N.M.I. te de Bilt. Geldig van Woensdag avond tot Donderdagavond. MEER BEWOLKINC Overdrijvende wolkenvelden en overwegend droog weer. Zwakke tot matige wind uit Noordelijke richtingen. Vannacht en morgen minder koud, morgenmiddag de zelfde of iets lagere temperaturen dan vandaag. (Advertentie) In onze wordt U goed gekleed voor weinig geld, en daarbij MAKKUMMER AARDEWERK Deze cadeau-reclame geldt ook in onze afd. Vakkleding, Magdalenenstraat 11 (Advertentie) gerijpt in koele Portu gese kelders, per fles vanaf f 4.60 ALKMAAR - Tel. 2585 VOOR MEDE-INWOONSTER HEILOO Onlangs heeft zich in Heiloo een comité gevormd, met het doel, gelden te verzame len, die zullen worden aangewend voor de aankoop van een invali denwagentje voor Mevrouw de Wed. J. MooySmit, aan de Hee- renweg. Verkeersstremming ALKMAAR. De Nieuwlan- derbrug is gedurende 3 weken voor alle verkeer afgesloten we gens werkzaamheden. UITSPRAKEN MEERVOUDIGE KAMER Dinsdagmorgen deed de Alk maarse Rechtbank uitspraak in de volgende zaken: J. B. uit Bergen werd wegens verduistering veroordeeld tot een hechtenis van 140 dagen met af trek voorarrest, zodat hij uit de hechtenis werd ontslagen. Voorts werd hij ter beschikking van de Regering gesteld doch voorwaar delijk en met drie jaar proeftyd. Bevolen werd opname in het "Boge Land te Beekbergen. Wegens het veroorzaken van lichamelijk letsel bii een botsing yelld L. J. S. uit Heiloo veroor deeld tot een boete van f 50 of 25 dagen. N. C. A. uit Alkmaar werd we gens de diefstal van een racefiets- veroordeeld tot een boete van f 25 of 10 dagen en een voorwaar delijke hechtenis van zes maan den met drie jaar proeftijd. Met een boete van f 25 of 10 dagen hechtenis en een voor waardelijke ter beschikkingstel ling van de regering, met een proeftijd van drie jaar, werd J. K. uit Purmerend heel clement voor de diefstal van een party zakken gevonnist. Men heeft daartoe de goedkeu ring verkregen van het gemeen tebestuur en van andere officiële instanties, van wie goedkeuring noodzakelijk was; binnenkort zal men met intekenlijsten eerst in de omgeving van de Heerenweg en de Kerklaan, langs de huizen gaan, daarna worden de voor aanstaande figuren uit Heiloo be zocht. Men ijeeft reeds een be drag van f 60,dat kon worden opgebracht door verkoop van het wagentje, dat Mevr. Mgpy reeds in gebruik had, maar dat voor 'haar ongeschikt bleek. Eenzelfde actie is in Juli beëin digd en met 'n groot succes, toen men voor de heer W. Anema een wagentje kon kopen, dat f 1.300 heeft gekost. Dit mooie doel voor een der mede-inwoonsters van Heiloo wordt door ons gaarne bii al on ze lezers aanbevolen. En wij doen een beroep op het medeleven van de inwoners van Heiloo op deze dankbare wijze nogmaals hun milddadigheid te demonstre ren. Wanneer U spontaan aan 't comité geld wil afdragen, zonder dat men U erom gevraagd heeft, kunt U die gelden storten op gi rorekening 2162 bii de Amster damse Bank ten name van de heer A. W. Jeyjoh, Kerklaan 4, Heiloo. Men gelieve er dan bij te voegen de aanduiding „Invali denwagentje." De overige comité-leden zijn de heren: G- Rosing, Kerklaan 8: W. Breeuwer, Heerenweg 5; J. Mooy Heerenweg 10; P- Keuris, Rand - huisweg 9; en J. A. Veenis Raad- huisweg 14: bij wie men te allen tijde voor het afdragen van gel eien terecht kan. De verantwoording der binnen komende bedragen zullen in dit blad worden vermeld. VOETBALPRIJSVRAAG KOMT MORGEN De uitslag van de voetbalprijs vraag van deze week en dus ook de nieuwe opgave kunnen we helaas vandaag niet publiceren. Let U dus op de krant van mor gen! EERSTE K.A.B.-AVOND HEILOO Het winterpro- gram van de K.A.B. is ingezet. Zondagmorgen werd om 8 uur door de Geest, adviseur, kape laan A. Groenedyk. de H. Mis opgedragen, waaronder alge mene H. Communie. Des avonds behandelde in de aula van de St. Willibrordus- stichting, de voorzitter der afde ling. de heer J. Bolten, het win- terprogram. Hy vroeg de aan dacht voor de ontwikkelings avonden waarop het onderwerp: „Christendom en Communisme" zal behandeld worden. Spreker herinnerde voorts aan de ten toonstelling vrije tijdsbesteding op 8 en 9 December en deed een beroep op allen, die hieraan mede willen werken door het inzenden van eigen gemaakte voorwerpen. Voorts trad voor het voetlicht de toneelvereni ging van de afdeling Langediik met het stuk „Als de kinderen maar eens groot zijn", familie spel in 3 bedrijven van Kees Spierings. Na afloop oogstten de spelers dank en de dames ont vingen bloemen. Het was 'n uitstekend geslaagdp openings avond. Hengelsportvereniging „St. Pancras" ST- PANCRAS In een dezer dagen gehouden vergadering van de hengelsportver. „Sint Pancras" is het beestuur, onder voorzitter schap van de heer Welker uit Alkmaar, ep bloc afgetreden. Alleen de heer Bouwstra, secre taris, stelde zich herkiesbaar. Het nieuwe bestuur bestaat uit de heren N. Koelman, voorz., J. Bouwstra, seer., H. Kuiper, pen ningmeester en de leden Jac- Schoonhoven, L. van Graft, L Tromp en D. Bobeldijk- MEESTERS OP HET GROENE LAKEN ST. PANCRAS Maandagavond j.l. hebben in café „Het Wapen van Vrone" de eerste wedstrijden plaats gevonden in de finale per soonlijke kampioenschappen van 4e klasse 1.25 tot 2 00. Reeds bij deze eerste wedstrijden ontbrak Fl. Koning G. Groot Pater Vingerling Scheuerman Quant G- Groot Scheuerman Pater Quant Scheuerman Vingerling WARMENHUIZEN, 17 Oct. 1550 kg slabonen 3848; 1000 kg andijvie 5; 850 kg uien driel. 24.40—25.80; nep 22.80; stek 11.30; 1000 kg aardappelen Doré 7.50; 900 kg gele kool 4.60—8; 1600 kg rode kool 4.6011.40; 6300 kg witte kool 44.40. PURMEREND, 16 Oct. 3500 kipeieren f 1713; 1000 eenden eieren f 10.50; Runderen totaal 1291 stuks. 405 vette koeien f 1,90 tot f 2.55 per kg, handel stug; 591 gelde koeien f 485730, ma tig; 138 melkkoeien f 675—980, iets beter; 32 pinken f 295480, kalm; 19 stieren f 6501300, kalm 16 graskalveren f 180350, stil; 20 vette kalveren f 160325, goed; 138 nuchtere kalveren v. d. sl. f 60125, stugger; 132 vette var kens v. d. sl. f 2.06—2.28, afl. stugger; 1136 magere varkens f 3280, stug; biggen f 2636 en vette f 3670, stug; 1951 schapen f 80135, stug, fokkery f 100 150, kalm, lammeren f 70120, stug; 66 bokken en geiten f 10 —40, stug; 31 paarden f 625940, stil; 16 fokzeugen f 320400, stil; Pluimveemarkt: 4781 dieren: 5100 oude kippen en hanen (witte en rode) f 1.601.80 per kg; 600 blauwe f 1.701.90; 400 hennen 46.50 p.st.; 300 jonge hanen (bl) f 2.252.50 per kg; 600 een den f 1.502.25; 850 konynen f 18; 4 ganzen f 6.50; 5 zwanen 7.50. avond was: 75 35 12 2.14 75 35 11 2.14 75 28 10 2.67 45 28 6 1.60 75 25 8 3.00 73 25 13 2.92 75 17 10 4.41 63 17 21 3.70 75 27 16 2.77 56 27 16 2-07 75 2 0 16 3.75 56 20 10 2.80

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2