Woningen voor bejaarden over vijf weken gereed Rusland bereid tot nieuw overleg met de Ver. Staten Veiling Sint Willibrordus had een goed seizoen i ALKMAAR EN OMSTREKEN Geen noodï PERFECT GOEDKOOP en o SNEL (desnoods in 1 dag) GEREPAREERD WORDEN. VROOM a DREESMANV AGENDA Vriendelijk hofje van witte huisjes Economische Politie rechter Alkmaar Sovjet-nota in antwoord op verklaring' Kirk Ambtenaar gehuldigd Marktberichten DE HAACSCHE COMEDIE MET „WAAROM JOK |E, CHÉRIE?" ALKMAAR. Dinsdag 23 Oc tober a.s. brengt de Haagsche Comedie in het Gulden Vlies als 2e opvoering in de serie A het geestige „Waarom jok je, Chè- rie?" De Koninklijke Schouwburg in Den Haag was in de maand Aug. avond aan avond uitver kocht tijdens de opvoeringen al daar van dit vrolijke stuk, dat een mengeling is van operette, toneel en revue. „Het Vaderland schreef: „Het succes is zowel te danken aan de humoristische wijze, waarop de vertolkers hier parodie en imitatie met eigen komisch talent combineren, als aan de frisse illustratieve muziek en de overvloed van direct aan sprekende melodietjes. Jan Retèl en Elisabeth Ander sen nemen als Gaston en Suzanna het grootste deel van de gezongen tekst voor hun rekening. Zij vormden een hoogst amusant en sympathiek paar, dat onmiddellijk het prettigste contact had met het publiek. Ook Bob de Lange had als Pompon een geweldig aandeel in het lachsucces, waartoe verder de koorzang van de agenten niet weinig bijdroeg. Onbetaalbaar was de wijze waarop Johan Valk zijn butler-rol vervulde, terwijl Pim Dikkers, Brenda Lindbergh en Luc van Gent in kleinere rollen het hunne deden om Cees Laseur plezier te doen beleven van zijn geanimeerde en animerende regie. Willem Deering heeft voor het geheel een paar charmante dé cors ontworpen, licht en vrolijk, terwijl de zeer vele wisselende costuums een lust voor het oog waren". MET DE SCHOLA NAAR DE SOEDAN ALKMAAR. Men verzoekt ons nog even te herinneren aan de tweede algemene Schola-avond welke morgen in 't Gulden Vlies gehouden wordt. De globetrotter, Jhr. Dr. J. C. Mollerus komt aan de hand van door hemzelf gemaakte foto's en ondervonden reiservaringen ver- lellen van de landen in Afrika, die momenteel in het brandpunt van de actualiteit staan, Egypte, de Soedan en Abessinië. Jhr. Mollerus is een vlot ver teller, die bij het Schola-publiek ongetwijfeld in de smaak zal val len. Voor zover er plaatsruimte is, hebben ook scholieren (f 0.50) en niet-leden (f 1.toegang. IN DE RIJ BIJ SIMON DE WIT ALKMAAR. Dat was me een sensatie gistermiddag in de Lan- gestraat, waar Simon de Wit zijn nieuwe zaak opende, waar de klant zichzelf kan helpen. Hon derden stonden aan weerszijden van de rijweg op het trottoir in de queue, om de openingstractatie in de wacht te slepen. Vastge steld kan worden, dat men de weg naar de winkel van Simon de Wit al heeft gevonden. FEESTAVOND INVALIDEN BOND ALKMAAR. Gisterenavond heeft de afd. Alkmaar van de Algemene Ned. Invalidenbond een feestavond gegeven in de zaal van Café-Restaurant „Het Gul den Vlies", welke door 'talrijke léden werd bijgewoond. Onder de aanwezigen bevond zich o.m. de Wethouder van Sociale Zaken, de heer M. Coerts, vertegenwoor digers van andere officiële sociale instellingen, plaatselijke voetbal verenigingen en leden van het Rode Kruis Corps. Men had zich voor deze avond de belangeloze medewerking we den te verzekeren van de perso neelsvereniging van de Alk- maarse Ijzergieterij, die de volle zaal de ganselijke avond amu sant heeft beziggehouden. In zijn openingswoord zei de voorzitter, de heer J. Bierman, dat de afdeling Alkmaar en O. zich in de drie jaar van haar bestaan aanmerkelijk heeft ver sterkt: het ledenaantal nadert de honderd en het werk, dat de bond doet voor de invaliden, wordt meer en meer gewaar deerd. Enkele weken geleden is het bestuur begonnen met een cursus in heilgymnastiek, terwijl verschillende leden in de gele genheid gesteld worden de zwemsport te beoefenen. Het zou wenselijk zijn, aldus de voorzitter, dat op het zwem bad een apart uur voor deze invaliden beschikbaar gesteld zou worden. De Povaij gaf een variété voorstelling met muziek, sketches, zang met guitaarbegeleiding, con ference, een beetje telepathie, acrobatische toeren en wat goo chelen, die de aanwezigen tot diep in de avond heeft vermaakt. Advertentie Wij staan U ten dienste met een zeer modern geoutilleerd reparatie-atelier, waar Uw kousen Onze reparatie is af! ALKMAAR HOORN VREEMDELINGENSTATISTIEK OVER AUGUSTUS EN SEPTEMBER ALKMAAR In Augustus en September werden door de VVV verschillende groepen bezoekers rondgeleid: 'o.a. een groep scho lieren uit Amersfoort, de NCRV; 'n groep dames van de Ned- Ver. v. Vrouwen met academische op leiding; de Engelse Minister van Oorlog Shinwell en diens echtge note; een groep van 100 scholie ren uit Utrecht; een zwemclub uit Breda; reporters van de we reldomroep: een groep van 20 personen uit Uruguay; een groep van 36 Duitsers uit Hannover; 'n gezelschap van de Stichting Gau- deamus uit Bilthoven (30 musici) een groep van 33 plattelandsvrou wen uit Rockanje en een 60-tal dames van het Wereld-Tabak- Congres. Voorts werden rondge leid Engelsen (20x); Fransen (8x); Duitsers, Zwitsers of Oos tenrijkers 1 lx) en Zweden (6x). Door de gidsen van de RBTlB'BA werd in Augustus assistentie ver leend aan 28 groepen van 12 ver schillende nationaliteiten, aan 220 afzonderlijke buitenlanders, behorend tot 21 verschillende na tionaliteiten, terwijl 9 groepen buitenlanders door deze jonge gidsen werden rondgeleid. Een groep uit Uruguay weed door en kele leden van de BBTBBA rond geleid door de hele kop van N)d.- Holland. Onder de verschillende groe pen of individuele bezoekers kwamen o m. de volgende belang rijke personen voor: Col, Harold David Kehm, Luchtvaart-attaché aan de Amerikaanse Ambassade te Dublin; G.H. Minte, vice-con sul aan het Brits Consulaat te Düsseldorf; T. Garcia Eckeban, professor aan de universiteit te Montevideo; Theophile Leal Lino de Suza, professor aan de Techn. Hogeschool te Lissabon en Gen,- Majoor N. Elliot Rodger van het Canadese leger. Politievoetbal ALKMAAR R.P. WINT MET 84 VAN DEN HELDER Midvoor Jager scoort 7 maal ALKMAAR. Dinsdagmiddag j.l. werd te Heiloo de compe titiewedstrijd voor de le klasse N.P.S.B. gespeeld tussen het Alk- maarse Rijkspolitie-elftal en het elftal van de Gemeentepolitie Den Helder, welke eindigde in een 84 overwinning voor Alkmaar R. P. De eerste wedstrijd tegen Den Helder werd door Alkmaar R.P. verloren met 21. De Rijkspoli tiemannen kwamen nu met een gewijzigde opstelling uit, welke goed voldeed. Het middenveld was met spil Vonk thans goed bezet, terwijl de voorhoede aan merkelijk was versterkt met Ja ger op de midvoorplaats. Een zeer snelle speler met doorzettingsver mogen en een zeer goed schot, waarmede hij 7 maal de veste van Den Helder doorboorde. Het acht ste doelpunt kwam van de voet van 1.buiten Schoonbeek. Alleen de achterhoede maakte een ietwat onzekere indruk. De Nederl. Poli- tie-elftal speler v. d. Meulen van Den Helder maakte hiervan ver -schillende malen dankbaar ge bruik door drie doelpunten voor zijn rekening te nemen. 'Al met al een wedstrijd waarbij Alkmaar R.P. volkomen de meer dere was. Een herboren Rijks politie-elftal, ofschoon de volgen de week tegen Velsen (de candi- daat voor het landskampioenschap van het vorige jaar, die in deze competitie ook weer de hoofdtoon aangeeft) pas gezegd kan worden of dit elftal met de leiders zal kunnen wedijveren. Gevonden voorwerpen ALKMAAR Gevonden over het tijdvak van 4 Oct. tot en met 10 October 1951 en te bevragen aan 't burgau van politie te Alk maar, op kamer 14, le etage, iedere werkdag van 17 tot 18 u. behalve op Zaterdag. Jongensjasje; riem; wantje; vul pen; huissleutel; pakje met inh-; dameshandschoen; rozenkrans; portemonnaie met inh.; padvin- dersriem; polshorloge; knot wol; want; alpino; beitel; handschoen; dashouder; ceintuur; hoofddoek; portemonnaie met inh.; ceintuur; autoped; handschoen; portemon naie met inh.; shawl; ballpoint; breinaalden met wol; portemon-' naie; want; wandelstok; sleutel met ring; sleutel; shawl; kinder- riem; handschoen; dasspeld; sleu tel; padvinster-muts; want. Als gevonden bij het bureau van politie aangegeven en op on derstaande adressen te verkrij gen: Jasje, Overdiepad 11; windjack Kcetgracht 12; handschoen, Tuin straat 30; zakkanjmetje, Tuinstr. 71; portemonnaie met inh. Ken- nemerstraatweg 159; hoofddoek, Róchdalestraat 4; vulpen, v. Hou tenkade 12; bril Landstraat 10; rozenkrans, Bleaustraat 15; gelds bedrag, Houtmanstraat 211; das speld, Kinheimstraat 35; passer, Eikelenbergstr. 18; shawl, Dreb- belstraat 32; zakmesje, Landstr. 27: verlotingsloten, Langestr. 45; vulpen. Corfstraat 65; dashouder Vincent v. Gochweg 2 te Bergen; polshorloge, Oudorp, Herenweg 129; horloge, Popelmanslaan 17; dasspeld, Boezemsingel 61; hand schoen, Kweerenpad 2; porte monnaie met inhoud, 2e Land- dwarsstraat 18; padvindersrjem. Luttik Oudorp 91; portefeuille m. inh., Westerhofje 1; want, Lange- straat 22; portemonnaie met inh. K.v. 't Veerstraat 17; etui met sleutels, Millstraat 1; veilingskist met inhoud J. van Scorelkade 67 handschoen, Tuinstraat 56; pop- penwagentje, van Everdingenstr. 1; portemonnaie met inh., Ver meerstraat 24; bril, Hulststraat 3 etui m- vulpen en ballpoint, Vis- serslaan 1719; broche, Lyceum straat 81. Burgerlijke Stand BERGEN. Geboren; Geer- truida A. M. dv J. Ooijevaar en C. Dekker. Ondertrouwd: Simon Kieft 28 jaar en Trijntje Kostelijk 25 jaar; Klaas de Vet 23 jaar en Geertrui- da Swaan 22 jaar. Gehuwd: Lourens Bijwaard en Theresia Kops: Matthijs Koopman en Johanna Anna Dicker. Films: Harmonie: Angelo. 18 j.; Victoria-Theaiter; Hotel Berlin, volw.; Rex-Thea» ter: De weg der Hoop. 14 jaar. Voorstellingen he denavond 8 uur. APOTHEEK Voor spoedgevallen is vanaf zes uur hedenavond geopend apotheek Krui- singa. Koorstraat 59. Jonglisto komt in ,,'t Wapen van Heemskerk", 8 uur. Jaarvergadering S.E.T. Pa viljoen Kinheim, 7.45 uur. Universiteitsexamens Aan de Gemeentelijke Univer siteit' van Amsterdam werd be vorderd tot arts de heer C. Sloo- ten, Graft en slaagde voor het candidaatsexamen rechten de heer M. D. de Haas (Alkmaar). Diploma Sier- en Schriftkunst OUDORP. De Ned. Ver. ter bevordering der Schriftkunst heeft, na aanvraag aan haar se cretariaat, op 14 Oct. j.l. examen afgenomen in de meisjesschool te Oudorp door een door het be stuur benoemde examencommis sie. Aan een tiental candidaten werd het diploma voor eenvoudig sier- en reclameschrift L.S. uit gereikt, o.a. aan de oudleerlingen der school, N. Brammer. V. Du- dink, T. I<orn, R. Kunst, J. van Stralen en R. Veldman. Clandestiene borrels De in Heiloo verpleegde G. J. eigenlijk woonachtig in Valkens- waard, een jongeman die er al»5 veroordelingen op had zitten, moest zich Dinsdagmiddag voor de Meervoudige Kamer verant woorden voor de diefstal van kle deren uit de kleermakerij van de St. Willibrordusstichting te Heiloo De knaap, die ter beschikking van de regering was gesteld en van harentwege in Heiloo werd ver pleegd, was werkzaam in Krom menie en kwam dan 's avonds in de inrichting terug. Bij gelegen heid van een feestje smokkelden vrienden drank naar binnen en tengevolge daarvan werd de boel in de stichting op stelten gezet. In een cel opgesloten, vernielde de jongen de daar staande spullen terwijl hij later overgebracht naar het politie-bureau, ook daal de celdeuren kort en klein trapte. Maar tussen die twee cellen in maakte hij een reisje, tot diep in Duitsland vanwaar hij, beladen met schuldbesef, weer naar de inrichting terug keerde. Om meerdere gegevens over dit vreemde .geval in te kunnen win nen verwees de president van de Rechtbank, Mr. A. D. van Regte- ren Altena deze zaak terug naai de rechter-commissaris. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Ste- phanus z. v. F. J. B. Anink en J. C. M. Manders. Gehuwd: Hubertus Lenting en Maria C. de Wit; Bart 3. Mizee en Neeltje Hulskamp; Otto Borg man en Gerritje Keppel, Jacob D. H. de Vet en Anna C. Mol. Overleden: Antje Vlam, 79 jr, wed. van K. Swager. ROOMBOTER SPECULAAS met amandelen per 250 gram 0.90 HEILOO. Over drie a vijf gegaan, dat men het de Ouden weken, als het „Hofje" voor Ouden van Dagen, het complex van 23 kleine woningen, aan de Nicolaas Beetsweg en Burenweg, die momenteel onder architectuur van de heer J. Rus Jr. door de Stichting Woningcomplex voor Bejaarden gebouwd worden, ge reed is, zal Heiloo een vriendelijk plekje rijker zijn. Het zal er voor vele Ouden van Dagen uit Heiloo, die er ko men te wonen, goed zijn er te vertoeven. De Stichting Woning complex voor Bejaarden heeft er alle mogelijke zorg aan bestqed, het de Ouden van Dagen naar de zin te maken. De huisjes zijn klein en gemakkelijk te onder houden. Er zijn drie éénpersoons woningen, acht tweepersoons en twaalf driepersoons. Als het complex gereed is, men zou eigenlijk in Augustus klaargekomen zijn, maar de re genperioden hebben het werk aanzienlijk vertraagd zullen er in Heiloo zeventien woningen die door de Ouden van Dagen, die in het „Hofje" hun intrek zullen ne men, worden verlaten, beschik baar komen voor woningzoeken den. Deze 23 huisjes hebben een vrolijk en vriendelijk aanzien. De muren zijn witgekalkt en de dak pannen zijn hel rood. Aan de voorgevel is een vaste bank aan gebracht en elk huisje heeft aan de voorkant een tuintje; de open vierkante ruimte die tussen de vier carré-gewijs opgestelde hui zenblokjes overblijft, zal worden beplant. De bewoners van een der blokken kunnen genieten van een vrij uitzicht op de polder. De Stichting, die ervan is uit- ZUID§CHARWOUDE. De meu belmaker R. J. L. werd gister middag tijdens de zitting van de Economische Politierechter te Alkmaar, Mr. P. Nolet veroor deeld tot een boete van f 50 subs. 15 dagen conform de eis van de Officier van Justitie Mr. J. Vel- linga, omdat hij een kleinhandel- bedrijf in meubelen had gevoerd, zonder in het bezit te zijn van 'n vergunning van de Kamer van Koophandel en Fabrieken inge volge de vestigingswet Klein bedrijf. HEILOO. Een boete van f 25 subs. 10 dagen werd opgelegd aan de veehouder-tuinder P. J. van B. die het beschrijvingsbiljet van de Inventarisatie 'van Dagen zo gemakkelijk moge lijk moet maken, de eenper soonskamers bijvoorbeeld zijn voorzien van een slaapnis, voor hen, die moeilijk trappen kunnen lopen, heeft aan het complex een conciërgewoning toegevoegd, waar de bewoners van het com plex in noodgevallen hun warme maaltijd kunnen laten bereiden. Daarin zijn ook douche-cellen en een badkamer ingericht, waarvan alle Ouden van Dagen geregeld gebruik kunnen maken. Tenslotte staat er een wasmachine met cen trifuge, die te allen tijde voor de bewoners van het complex be schikbaar is. f Enige tijd geleden is ook van Katholieke zijde een plan ge maakt, Voor de bouw van een der gelijk complex voor Katholieke Bejaarden; er is zelfs een be spreking met het College van B. en W. geweest, doch de plannen hebben door bijzondere omstan digheden geen doorgang kunnen vinden. Ze zijn voorlopig van de kaart. Voor dit complex hebben zich geen R. K. gegadigden aangemeld, waarschijnlijk omdat de plaats te ver van de R. K. Parochiekerk verwijderd ligt. Het Sowjet-Russische persbu reau „Tass" meldt uit Moskou, dat de Russische bladen een ver klaring van de Sowjetrcgering aan de regering van de Verenigde Staten hebben gepubliceerd. Op 5 October ontving de Rus sische minister van Buitenlandse Zaken, Wysjinsky, op diens ver zoek de Amerikaanse ambassa deur, Kirk, die namens zijn rege ring een mondelinge verklaring aflegde, waarin werd gezegd dat de Koreaanse kwestie op het ogenblik zeer acuut en gevaar lijk is en onmiddellijk tot een op lossing dient te komen. Een goede afloop van de onderhandelingen zou het mogelijk maken andere niet-opgeloste kwesties, die de oorzaak zijn van spanning in internationale betrekkingen, te regelen, aldus de verklaring van Kirk. De Amerikaanse regering wenste, dat de verklaring onder de persoonlijke aandacht van maarschalk Stalin zou komen. Op vijftien October heeft Wys jinsky de waarn. Amerikaanse ambassadeur, Cumming, een ver klaring overhandigd, waarin wordt gezegd, dat de Sowjet- Russische regering grote beteke nis aan de toestand in Korea en de betrekkingen met de V.S. hecht. De ongerustheid van de Verenigde Staten over het ver loop van de onderhandelingen in Korea is begrijpelijk, aldus de verklaring van de Sowjet-Unie, „omdat de V.S. bezorgd zijn over de afloop van het militaire gokje, dat zij in Korea hebben ge waagd". De politiek van de Amerikaanse regering is echter geweest om systematisch alle voorstellen voor een vredelievende regeling in Korea te verwerpen. De Russische nota geeft dan een overzicht over de verschil lende „vredes"-voorstellen van de Sowjet-Unie en verwerpt de me ning dat het uitstel van de wa penstilstandsonderhandelingen zou SLACHTOFFERS VAN EIGEN NONCHALANCE ALKMAAR. Gisteravond om elf uur is op de Kanaalkade ter hoogte van de Paternosterstraat de motorrijder B. uit Sijbecarspel in botsing gekomen met twee vontgangsters die in schuine richting de rijweg overstaken zonder op het verkeer te letten. Op het laatste moment zagen zij de motor en weifelden, terwijl de motorrijder probeerde te remmen om een aanrijding te voorkomen. Het mocht hem echter niet geluk ken. De 35-jarige mevr. D. werd gegrepen, tegen de grond geslin gerd en zij liep een diepe vlees wonde op aan de linkerknie. De motorrijder viel eveneens en liep een vleeswonde op boven en ter zijde van zijn linkeroog. Dokter Kolk verleende de eerste hulp. Beide slachtoffers werden naar het Centraal Ziekenhuis overge bracht. Mevr. D. werd na be handeling per ziekenwagen naar haaf woning vervoerd, eveneens de motorrijder B. naar zijn wo ning te Sijbecarspel. Tegen mevr. D. is proces verbaal opgemaakt. zijn veroorzaakt door de houding van de Noord-Koreaanse en Chi nese bevelhebbers. De nota merkt op dat de Sowjet-Unie bij ,deze onderhandelingen geen partij is, en dat, als de Amerikaanse rege ring werkelijk voorstandster is van verbetering van de betrek kingen, zij genoeg gelegenheid heeft gehad om dat met daden te bewijzen. De nota vraagt voorts wat Amerika bedoelt met de „onge wenste gevolgen" voor de commu nistische landen indien de onder handelingen in Kaesong geen re sultaat opleveren. „Het is haast niet mogelijk dat de betrekkin gen tussen de Sowjet-Unie en de Ver. Staten nog verder zouden kunnen verslechteren, nadat Tru man verklaard heeft dat over eenkomsten met de Sowjets het papier niet waard zijn". Niettemin stemt de regering van de Sowjet-Unie er mee in, om met deelneming van de Ameri kaanse regering alle belangrijke en hangende kwesties te onder zoeken en maatregelen te bespre ken om de Internationale betrek kingen te verbeteren, die tussen de Sowjet-Unie en de Ver. Staten inbegrepen, aldus de nota. BILJARTEN Persoonlijk kampioenschap 1.25—2.00 ST. PANCRAS In het café van de heer J. Bouwstra te St. Pancras, waar dit tournooi om het persoonlijk kampioenschap 4de klas libre district Alkmaar plaats vindt, zün zeer goede par tijen met zeer hoge moyenne's gespeeld, zodat na afloop van dit tournooi verschillende spe lers zullen promoveren naar de 3e klas libre. Vooral de spelers Groot. Seheuerman Koning, Vingerling en Pater spelen zeer sterk zodat net erom zal span nen. De uitslagen van Dinsdag avond luiden: WEERSVERWACHTING medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Donderdag avond tot Vrijdagavond. KOUDE NACHT Aanvankelijk enkele opklarin gen met weinig wind en plaat selijk mist. Later half tot zwaar bewolkt met tegen de avond kans op enige regen. Overwe gend matige Zuidelijke tot Zd.- wcsteliyke wind. Koude nacht met plaatselijk nachtvorst. Morgen overdag ongeveer de zelfde temperaturen als van daag. Groot De Waard De Waard Jonker Vingerling Koning Quant Jonker Seheuerman De Waard Koning Jonker 75 38 75 73 75 73 75- 58 75 58 75 39 25 25 39 39 31 31 24 24 26 26 22 22 20 6 9 7 10 12 13 10 13 10 16 10 3.— 1.52 1.92 1.87 2.41 2.35 3.12 2.41 2.88 2.23 3.40 1.77 dezer HEILOO. De Veilingvereni ging „St. Willibrord" te Heiloo heeft een goed seizoen gehad dit jaar. Was de totale omzet in het vorige jaar voor f 263.000.thans bedraagt de totale omzet reeds f 259.0(gi.zodat het totaalbedrag van dit jaar dat van het vorige wel zal overschrijden. De veiling Heiloo, die de aanvoer van de tuinders uit Heiloo en van een gedeelte van de tuinders uit Eg- mond moet verwerken, krijgt hoofdzakelijk aardbeien aange voerd, die 60 pet. van de totale aanvoer uitmaken. Dubbele stam- slabonen en snij- en pronkbonen maken daarvan ook een voor naam bestanddeel uit; voorts wordt er aangevoerd kropsla, an dijvie, asperges en bospeen en gedurende de wintermaanden spruitkool, schorseneren en win terpeen. Aardbeien. De oude soorten, Amazone (of voor de Land- en Tuinbouw verzuimd Jucunda) kunnen óp de grófiden had in te vullen. De bakker G. S. eveneens te Heiloo kreeg een boete van f 40 subs. 20 dagen wegens het uitoefenen van zijn bedrijf zonder vestigingsvergun ning. CASTRICUM. De ijsverkoper en ijsbereider J. J. B. in wiens ijs door de Keuringsdienst voor Waren, na onderzoek van een monster, per kubieke centimeter een te groot aantal micro-orga nismen waren aangetroffen toegestaan is 100.000 per cm3, terwijl er bij hem, een millioen werden aangetroffen werd veroordeeld tot een boete van f 50 subs. 25 dagen. Wanneer er baeterieën in 'n monster worden aangetroffen, waarvan het aan tal aanzienlijk ligt boven de 100.000 bewijst dit, dat er niet voldoende zorg aan de ijsberei- ding of het bewaren van ijs is besteed. Hoeveel te minder zorg, des te groter dan de kans, dat er ziekteverwekkende baeterieën in het ijs kunnen voorkomen, met de gevaren 'daaraan verbonden voor de volksgezondheid. NOORDSCHARWOUDE. De fa. Gabr. B. ervan beschuldigd 'n partij doperwten uit West-Duits- land, welke niet besteld was, ten onrechte te hebben geaccepteerd, in de Kennemerstreek niet meer met succes worden geteeld. Wel licht is de grond voor deze soort te „moe", ofwel de soort zelve is verzwakt. Deze soort is thans vervangen door de Moulin Rouge en de Deutsch Evern, die het heel goed doen. Tenslotte is een nieuw soort uit Schotland bekend ge worden,n.l. Climax, welke in Noord Brabant met goede resul taten, wat betreft oogst en kwa liteit. wordt geteeld. De tuinders worden dan ook aangeraden met deze soort eens proeven te ne men. De aardbeien maakten dit jaar goede prijzen,, wegens de grote vraag van de jamfabrieken (Betuwe, Hero). Ook exporteurs naar Engeland waren grote afne mers, o.a. de Gebr. Dokter in Be verwijk en van der Viiver te Rensburg. Een klein gedeelte ging naar de diepvriesinrichting. De oogst was matig vanwege de natte zomer, maar de vraag was goed en vandaar dat er goede prijzen konden worden gemaakt. De aard beien werden dit jaar namelijk feveild voor een totaalbedrag van 158.000.voor 130.000 kg. Dat is gemiddeld f 1.21 per kg. en f 3.02 per mand. Het vorig jaar bedroeg de om zet van de aardbeien f134.000. dus f 24.000.minder dan dit j werd ontslagen van rechtsvervol- jaar! Niet meer dan 25 pet. van I ging- de totale aardbeienaanvoer werd voor de rechtstreekse consumptie bestemd, omdat de prijzen voor het publiek te hoog lagen. De heffing voor het garantie fonds van het Centraal Bureau voor Tuinbouwveilingen te Den Haag op de aardbeien bedroeg f 0.02 per kg. De dubbele sperciebonen zonder draad, die eveneens veel in de Kennemerstreek worden geteeld, brachten ook goede prijzen op. De vraag van de conservenfabrieken, die door hun voorraden heen wa ren, was groot. Bovendien werd de aankoop wat getemperd, omdat er niet voldoende blik voorhan den was. Doordraaien heeft op de vei ling Heiloo bijna niet plaats ge had. De aanvoer van groenten was over het algemeen kleiner dan vorige jaren, hetgeen veroor zaakt. werd door de lonende bol lenteelt in het Kennemerland. Voorheen werd er in deze streek ook veel Brussels lóf ge kweekt, maar de laatste tien jaar is deze teelt sterk afgenomen; het is geen lonend bedrijf meer, eensdeels wegens de aanvoer uit België, andersdeels omdat er stre ken zijn, bijvoorbeeld in de om geving van Wognum, waar de grond zich beter leent voor dit gewas. De asperges vertonen de laatste jaren eveneens een terug gang. De oorzaak daarvan ligt in net karakter van het product zelve. Het is n.l. een overjarig product, hetgeen wil zeggen, dat de tuinder de grond, waarop hij asperges teelt, gedurende een be paalde periode voor geen enkel ander product kan gebruiken; en een hoekje land kan geen tuinder missen. Overigens was de asper geteelt voor de tuinders, die zich daarmee nog hebben beziggehou den, wel lonend. Over het algemeen waren de leden van de veilingvereniging tereden over de gang van zaken op de veiling, tevreden ook over de prijzen die gemaakt konden worden. Er is wel eens een ogen blik aan gedacht een fusie aan te gaan met grote veilingen. Be verwijk bijvoorbeeld; dan zijn er meer kopers, dan bedingt men een betere prijs (of ook niet...!) Maar toch stelt 't merendeel van de tuinders prijs op het behoud van de eigen plaatselijke veiling omdat zij dan zelf de baas over de gang van zaken zijn, wanneer de producten verkocht worden en omdat de producten zelve in be tere conditie verkeren, dan wan neer ze eerst over lange afstand moeten worden vervoerd. De wedstrijden worden dagen voortgezet maar in afwii king bii andere wedstriiden, zullen dP laatste partijen plaats 'hebben met op Zondagavond maar op Zaterdagavond a.s. zo dat Zaterdag de kampioen be kend zal zijn. Burgerlijke Stand HARENKARSPEL. Geboren Jan zv J. Venema en J. Venema; Johannes G. M. dv J. J. Blaauw en T. M. Boon; Kees zv M. C. Francis en M. M. de Moor; Cor nells P. zv K. Mink en J. D. Man tel; Christina L. dv L. Groot en C. M. A. Posthuma. Ondertrouwd: Petrus M. Wes- seling 27 jaar te Amsterdam en Helena de Jong 26 jaar alhier. Overleden: Jan Plak 80 jaar, echtgenoot van Aafje v. d. Laan. Vrijetijdsbesteding HEILOO Vorige week schreven wii. dat er in de paro chie Heiloo een tentoonstelling Vrije Tijds Besteding zal wor den georganiseerd op 8 eni 9 De cember a.s. Reeds kwamen ver schillende aanmeldingen binnen; er wordt echter rekening mee gehouden dat de meeste toekom stige inzenders de kat eerst eens uit de boom kijken; maar men moet niet al te lang wach ten, want dp expositie-ruimte is niet onbeperkt. De bedoeling van deze exposi tie is op de eerste plaats: propa ganda te maken voor een goede en nuttige besteding var de vrije tijd. die ieder, hoe weinig soms ook. heeft. Voor. een goede behandeling van de ingezonden werkstukken wordt zorg gedragen. Aanmeldingen bii onderstaan de adressen: G. Dekker Jr.. Ze- venhuizerlaan 24: J. Zaandorp, Westerweg 277; G. N. Komen, Westerwee 216. GEDEELTE KENNEMER- STRAATWEG WORDT HERBESTRAAT HEILOO. Het gedeelte Ken- nemerstraatweg tussen Katteberg en Blokhovenpark, over een af stand van ongeveer 250 meter, wordt door de fa. Daalder te Alk maar in opdracht van de Rijks waterstaat herbestraat. De weg zal, zolang de werkzaamheden duren ongeveer 3 weken voor het verkeer afgesloten zijn, dat naast de op te breken weg over een noodweg zal worden geleid. Aanbesteding ZIJPE Openbare aanbeste ding van een woning bii de boerderij „De Verzorging" te Petten op 17 October 1951 door de sociale dienst in de gemeente Ziipe gehouden. W. J. de Leeuw, 't Zand N.H. f15.250,P. en C. de Geus, St. Maarten f15.300,Fa. H. Fijn heer, Winkel f15.560,Fa. M. van Steeg, Heiloo f16.950.P. Buis, Oudorp f15.160,J. Rui ter. Anna Paulowna f15.500, Gebrs. J. en G. Veeter, Sehager- brug f14.900,Fa. A. v. Eeke ren en Zonen, Oudesluis f14.675,P. de Leeuw, Wierin- gerwaard fl7.000,P. Vos en Zn., Callantsoog f15.200,Doe- dens bouwbedrijf, 't Zand, f15.300,K. Ursem, 't Zand f17.600,D. Langediik. Heiloo f15.850,Th. Veul. 't Zand f16.500,J. Kroonentourg, Heiloo f15.925. Laagste inschrijver: Fa. van Eekeren voor f14675,De gun ning is aangehouden. BIJ ZILVEREN JUBILEUM ST. PANCRAS. De ambte naar van de Plarttcnziektènkiin- disre Dienst te St. Pancras. de heer A. van Herwciinen. heeft temidden van tal van belang stellenden en vrienden zün 25- larig ambtsjubileum gevierd. De receptie, ter gelegenheid van dit feest aangeboden door de organisaties van handelaren, is een grootse huldiging gewor den, waarbij tal van vertegen woordigers van de organisaties van producenten, handelaren en exporteurs in aardappelen, groen ten, fruit en bloembollen, hun waardering voor de wijze, waar op deze geziene ambtenaar ziin taak vervult, tot uitdrukking hebben gebracht. In Hotel de Boer te Broek, op Langendijk heeft een speciale commissie uit de organisaties, onder voorzitterschap van de heer H. Stenneberg, de jubilaris een grootse hulde gebracht. Er waren, naast de vela hartelijke woorden, ook tal van cadeaux, waaronder een radiotoestel, een eleCtrische kachel voor de auto en een camera en natuurlijk tal rijke bloemstukken. Onder de vele belangstellenden was ook dr. Briej er, de directeur van de Plantenziektenkundige Dienst te Wageningen. Geslaagd 'T VELD. Zaterdag 13 Oct. 1951 j.l. werd door de examen commissie v. d. vereniging ter bevordering der Schriftkunst, ge vestigd te Utrecht in de R. K. Meisjesschool te Oudorp t school examen afgenomen en t diploma voor eenvoudig sier- en reclame schrift uitgereikt aan Annie Schouten, Tiny Snip en Gerard v. d. Stoop Pz. Deze drie werden opgeleid door Tiek van Hest, lerares sier- en reclameschrift te 't Veld. VRIJDAG 26 OCTOBER: BEGROTINGSRAAD CASTRICUM. De raad van Castricum zal Vrijdag 26 Octo ber in vergadering bijeen komen. De begroting voor 1952 zal wor den aangeboden, alsmede die voor de gemeentelijke instelling van Maatschappelijk Hulpbetoon. Te vens komt aan de orde een voor stel tot uitvoering van een defi nitieve weekmarkt voor ver- bruiks-, gebruiks- en genotsarti- kelen. Voorts kohieri onder meer aan de orde een v'óorsteltot het in gebruik géven van een lokaal der C.O.L. school aan de Castri- cumse KleutérSchoolveröniging en een voorstel tot ruiling' van grond met de veilingvereniging „Ons Belang" in verband met de bouw van een nieuw veilinggebouw. Aanbesteding JULIAN ADORP. Architect L. SOk' heeft Woensdagmiddag aanbesteed het bouwen van een woonhuis, veestalling met bijbe horende werken aan de Foreest- weg alhier. De uitslag was:.Zon f 27540, Hollander f27690, P. de Graaf f27817, de Leeuw f28290, Boekei f 29405 Moskf 29540, Doe- dens f29835, D. de Graaf f 33816, G. van Essen f 34498, Jloerdijk f 36090, Veenstra f.36330, Tum f 36940 Veul f 38500, Minneboo en Walboóm f 41040. De bouw is ge gund aan de fa. Zon, Julianadorp. GROOTEBROEK. 5000 kg. uieu grof 24; middel 27.80-28.10; driel. 26.80—27.70; nep 26.50— 26.80; 3000 kg. slabonen 43—61; 4000 kg. bieten A 8.609.20; B 6.20 1200 kg. peen B 10.50; C 11.40 1600 kg. rode kool 912.30; 2000 kg. witte kool 4.504.90; 800 kg groene kool 10.5010.80; 150:000 stilles bloemkool zelfd. B 36.50 47 80; BII 17.60—28.70; C 30.90— 43.40; C II 9.20—23.80; stek 3.50— 7.60; tussens, B 43.7058.60; BII 2642; stek 1825.10. ALKMAAR. Aardappelen 10.50; slabonen 25—69; snijbonen kas 71—85; pronk 28—58; kom kommers 8—11; tomaten A 40— 65; bonken 1628; witlof 60—69; bloemkool I 28—42; II 1926; III 8—16; rode kool 3—12.50; savoye kool 5; groene kool 6lp; spruit kool 3256; boerenkool 49; spinazie 1554; sla 210.50; pos telein 2738; andijvie 59; bie ten 912; winterpeen 624.50; waspeen 826; uien 726; prei 814; soepgroenten 25.50; pe terselie 24. appels: cox orange 2045; tranparant cronsel 1727 jonathan 38; peren: beure hardy 4259; ducenne de commes 54 66; druiven: alicante 71101; frankenthaler 6994. PURMEREND. 532 gelde koeien 500780 stug; 73 melk en kalf koeien 650900; 45 pin ken 325525; 39 graskalveren 200—350; Totaal aantal 689 dieren OBDAM, 17 Oct. 1700 kg sla bonen 5366, afw. 2951, 4500 kg uien 26.1026-70; grove uien 21— 22.60; drielingen 25.80—27-50; nep 24.40—24-80; 28000 kg peen B 14.80—15.60, C 1280—14.20; 9000 kg bieten A 9-6010, B 7.708: 7000 kg rode kool A 10.10—11, B 6.707.30; 400 kg savoye kool 8.60; 400 kg andijvie 5* N.-SCHARWOUDE 18 Oct.— 7000 kg aardappelen, blw. eigh. 8,109,30; bevel. 8,70; Koopmans bl- 8,20; bonken 7,50; 1500 kg an dijvie 5,105,70; 23-000 kg uien 26,20—27,30; groot 23,40—24,20; nep 27; 6000 kg kroten A 99,50; B 5,40-6,50; 6500 kg peen B 14,70 —15,10; C 12,60; 3600 kg slabo nen 59—68; II 45—55; afw..34—43 34.000 kg rode kool 6,70^11,90; 8500 kg gele kool 4,90—10,40; 4500 kg grqene kool 8,40—8,50; 94.000 kg witte kool 44,20. Doorgedr. 18.000 kg witte kool. Ma

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2