BLUE BANP maakt alles smakelijker! Vijfhonderd gesprekken langs één telefoonlijn! 4 voor een stralend witte en volkomen was weteld i toot de Guards krijgen stallen terug Proef BLUE BAND zó: Denk er aan, alleen 47 ct 90 ct PAGINA L-UI NL/LKb/ \0 I BB 92.63.34 Het nieuwe gebouw van de Rubberstichting aan de Oost singel te Delft, dat 29 October aanstaande officieel geopend zal worden. In het hoofdgebouw zijn o.a. de directiekamers en de afdeling research en gebruiksontwikkeling onderge bracht. In het achtergebouw zijn de laboratoria, de werk plaatsen en het magazijn. Over enige tijd zal de Schipbrug over de IJsel bij Doesburg vervangen zijn door een nieuwe brug, aan de voltooiing waarvan hard wordt gewerkt. Aan beide zijden worden de opritten door zandzuigers opgespoten. Dit gaat aanmerkelijk sneller dan het aanrijden van zand met wagens. Uit de diepten van de dokken te Southampton verrijst een „Staghound"een van de gepantserde wagens die van het Nederlandse m.s. „H.A.S.T. 5" gevallen zijn. Van een lading van 22 pantserwagens bestemd voor het Zwitserse leger, waren er negen van boord geduikeld. Het westelijke gedeelte van het tweede perron in Amersfoort ondergaat een grondige wijziging. De grote breedte van dit perron wordt gebruikt om een z.g. „zakspoor" aan te leggen, waardoor ruimte gewonnen wordt. Op de Haarlemmerweg neemt de P.T.T. proeven met de coaxiale telefoonkabelverbinding Haarlem-Amsterdam. On geveer 500 gesprekken kunnen gelijktijdig langs deze ene kabel worden gevoerd. Een meetwagen en versterkershuisje langs de weg Amsterdam-Haarlem. De versterker dient om verzwakking van de hoge frequenties in de verbinding, die volgens een draff"""7r"',c,tP"iT7 werkt, te compenseren. De oostelijke vleugel van de Royal Horse Guard" in Whitehall wordt, na bom- schade in de oorlog, thans weer hersteld. In de oostelijke vleugel zijn ook de stallen van de Guards, die in de eerste helft van de 18e eeuw ge bouwd zouden zijn. Een lid van de Royal Horse Guard, die juist wacht gelopen heeft, loopt de stallen binnen om eens te kijken hoe het werk vordert. Zo vergaat het iedere huisvrouw die denkt dat alle margarine eender is een buurvrouw, een vriendin vertelt haar van Blue Bandze probeert een pakje.en groot is haar verrassing! Want een boterham met deze fijnste margarine en alles wat er mee bereid is, wordt smakelijker, voedzamer. Neemt U ook eens Blue Band en proef defabrieksverse margarine, vol gens het beste recept gemaakt. Ver rast zult ook U zijnen net als de anderen zegt U voortaan,Blue Band" als U margarine nodig heeft. De nieuwe watertoren te Zandvoort is gereed. Van het bovenste deel van het bouwwerk zijn de steigers reeds ver wijderd. De oude watertoren werd tijdens de bezetting door de Duitsers opgeblazen. De Verenigde Naties hebben in Korea een enorme taak te vervullen: de wederopbouw van Korea. En slechts interna tionale samenwerking kan de noden van deze hongerigen en daklozen lenigen. Verdeling van ae rijst in Seoel. Met zijn handtekening bekrachtigt president H. Truman het besluit, waarin wordt bepaald, dat de Amerikaanse regering S 7.483.000.000 (dat is ongeveer f 24.319.750.000) beschikbaar stelt voor economische en militaire hulp aan een aantal landen verspreid over de gehele wereld. De foto toont het moment van de ondertekening. Achter president Truman, v.l.n.r. Dean Acheson, William C. Foster, James P. Richard, senator Theo dore Green en senator per Hink pak per dubbel pak De jaarlijkse rommelmarkt te ber duizenden die „ergens" maar prettig vinden over de markt te slenteren en iets naar hun gading te vinden (of niets). Parijse kinderen be wonderen het eens zo trotse slagschip, een model van 1880. Parijs trekt elke maand Octo- naar komen zoeken of het zo Het is heus Uw eigen schuld als er in Uw blouses - ondergoed - lakens - slopen en alle andere peperdure textiel, veel te gauw naar Uw zin, slijt-plekjes vallen. Wit is goed - maar wit plus veilig is veel beter. Was voortaan ook uitsluitend in Persil Veilig Wit, het enig zelfwerkend wasmiddel, dat de weer stand nooit uit Uw goed wast.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 6