Minister van den Brink aan op samenwerking dringt Zware boete geëist tegen veertien aannemers Hilckmann breidt uit Tweede Kamer neemt P.T.T. onder het mes POORTER MEENT 0-8 - ALKMAAR De burgemeesfrersbenoerninger Wijziging belastingstelsel noodzakelijk geacht A. SJieuwland en Zoon, Schoorldam Service verminderd; telefoon te duur; platteland soms het stiefkind Te weinig kansen op promotie Rozenkrans-intenties (II) Marktberichten Jaarverqadering S. E. T. BE GROTE HERFSTMANOEUVRE begint Zaterdag 20 October EEN GEHELE DAG GRATIS KOPEN Leidse wollen dekens „van Wijk" Prijzen als nergens ier wereld Old - Finish Slaapkamers 355.00 Compleet KOOPT NU BEEDS UW ST. NICOLAASCADEAUX (Van een onzer redacteuren) GRONINGEN In de belangrijkste handels- en industriestad in het Noorden, Groningen, houdt het Verbond van Nederlandse Werkgevers zijn jaarlijks congres. De leden uit alle delen van het land kwamen gistermorgen in Huize Maas bijeen en hebben bij de afhandeling van de verschillende agendapunten drie be langrijke redevoeringen kunnen beluisteren. Allereerst die van de Verbondsvoorzitter, de heer T. J. Twijnstra, die in zijn jaar- rede verschillende problemen van financiële en economische aard de revue liet passeren. Voorts heeft tijdens de lunch in de Harmonie de minister van Economische Zaken, prof. dr. J. R. M. v. d. Brink zijn visie gegeven op ondernemerschap en industria lisatie en daarbij een dwingend pleidooi gehouden voor samen werking. Op de derde plaats heeft de directeur van de Twentse Bank te Groningen, mr. I. A. Sauer, de financiering van de industriële onderneming besproken en een wijziging van het huidige belastingstelsel bepleit. te laten met de uitoefening van de ondernemersfunctie. Als ant woord hierop zeide de minister, concluderend, dat hij het slechts op doelmatigheidsgronden ge wenst aehtte dat dê Overheid als ondernemer optreedt. Een belang rijk aantal gevallen waarin de Overheid zulks moet doen, houdt verband met de onmogelijkheid, dat het particuliere initiatief der gelijke gevallen entemeert. Even wel kunnen verschillende van deze projecten tot stand komen door particulier initiatief, meen de de minister, mits men geza menlijk doet, wat de enkeling wegens de grote risico's of uit hoofde van de omvang van het project niet kan. De minister ein digde dan zijn rede met een drin gend pleidooi voor samenwerking. In zijn jaarrede heeft de Ver bondsvoorzitter de heer Twijnstra des morgens zijn tevredenheid be tuigd over hetgeen in het afge lopen jaar tot stand was gebracht. Spr. betreurde het dat ip het af gelopen jaar de ontwikkelingen welke tendeerden naar een wij dere internationale economische gemeenschap niet versterkt zijn geworden doch integendel op ver schillende punten achteruit gin gen. Bovenal teleurstellend vond spr. de gang van zaken t-a.v. de Benelux, waardoor de verwezen lijking daarvan verder dan ooit verwijderd lijkt. Spr. bleef van mening, dat dit breed geziene plan tot stand kon worden ge bracht. Een evenwichtige Neder landse economie, 'n gezond geld wezen is daarvoor een belangrij ke vereiste. Bij de bespreking van het be drijfschap zeide spr. er van over tuigd te zijn dat grote geleide lijkheid hier geboden was. Het zijn niet alleen de ondernemers, die nog een verdere groei in dit opzicht zullen hebben door te ma ken. Zolang verschillende ar- beidsleiders, wanneer zij tot het hart van hun volgelingen Willen doordringen, van oordeel zijn dat zij niet beter kunnen doen dan de oude taal van de klassenstrijd te spreken, is dit een bewijs dat ook de arbeiders nog veel moeifen le ren," aldus spr. die zich voorts afvroeg of de strevingen voor productschappen op het terrein der voedselvoorziening in over eenstemming geacht moeten wor den met het beginsel van een ge leidelijk groeiende samenwerking van bedrijfsgenoten. Critiek werd voorts uitgeoe fend op de wijze waarop de fis cus de winst van de onderneming bepaalt. Een van de moeilijkste vraagstukken, noemde spr. het bewaren van den voldoende liqui diteit van de bedrijven. Speciaal voor de kleine en middelgrote be drijven. Gezien de betekenis van deze groepen houdt dit een acuut gevaar in voor onze economie, vooral op het moment van een omslag der conjunctuur, waarop we toch zullen moeten rekenen, en waarvan zich reeds enkele symptomen hebben voorgedaan. Na een schets over de algemene moeilijkheden waarin ons land verkeert eindigde spr. met een pleidooi voor samenwerking. Dan is de toekomst voor ons land ze ker niet pessimistisch, zeide spr. die vertrouwen had in de eigen schappen van 't Nederlandse volk- Minister bepleit samen werking. Ook de Minister van Econo mische Zaken, Prof. dr. J. R. M. v.d. Brink hield in zijn rede over ondernemerschap en industriali satie, welke rede tijdens de lunch in de Harmonie werd uitgespro ken, een vurig pleidooi voor sa menwerking onder alle geledin gen- De minisjer begon met een al gemene beschouwing omtrent de maatschappelijke functie van de ondernemer, waarna hij enkele hoofdpunten van het mdustriali- satievraagstuk nader besprak, de problemen nader toelichtend met de industrialisatienota. De minister behandelde hierna de vraag in hoeverre de overheid zich krachtens 't belang dat voor de volksgemeenschap met de in dustrialisatie is gemoeid, dient m Ons land heeft behoefte aan sa menwerking hij het aanvatten van grote of riskante projecten. Samenwerking in het belang van Advertentie P.K. vakkleding is de beste vak- kleding die in Nederland wordt gemaakt. Daarom hebben wij de alleen verkoop op ons genomen. 'n doelmatige werkverdeling tus sen gelijksoortige of elkaar com pleterende industrieën, samenwer king ook terwiUe van het na tuurwetensenappenjk en tech nisch researchwerk, dat onze in dustrie zo broodnodig beert om op gelijke voet te komen en te blijven met andere in belangrijke mate geïndustrialiseerde landen. Samenwerking, die vaak ook mo gelijk en noodzakelijk zal zijn op het gebied van de export, ten einde ons in staat te stellen de buitenlandse afzetmarkten te openen, zonder welke de opvoe ring van onze industriële produc tie niet mogelijk is. Samenwer king in die algemene zin, dat de Nederlandse industrie er naar streeft bij de dekking van haar behoeften zoveel mogelijk het product van eigen bodem te ge Druiken, indien dit ten opzichte van het buitenlandse in concur- rende prijs en kwaliteit wordt ge leverd", zo besloot de minister. Wijziging belastingstelsel noodzakelijk. De derde belangrijke rede, was die, welke des middags door de directeur van de Twentse Bank N.V. te Groningen, Mr. J.A. Sau er werd uitgesproken over „Fi nanciering van de industriële on dernemingen." Na een algemene beschouwing over financiering en de al of niet mogelijkheden hier toe zeide spr. over interne finan ciering, het te betreuren dat de staat door zijn belastingpolitiek juist deze vorm van sparen zo uitermate bemoeilijkt. Niet alleen dat de staat door de hoogte van de vennootschaps belasting als de gTootste winstge- rechtigde moet worden aange merkt, maar ook houdt de fiscus er een eigen winstberekening op na waardoor vaak tot winst wordt verklaard wat in wezen geens zins als winst in bedrijfseconomi sche zin kan worden beschouwd. Spr. noemde dit een verzwak king van de draagkracht der on derneming. Wanneer ontplooiing van industrie inderdaad nodig is, dan zal alleen belasting geheven moeten worden van de uitgekeer de winst. Het sparen buiten de onderne ming zou bevorderd kunnen wor den,. meende spr. door wijziging .van ons belastingstelsel en wel door voor besparingen belasting verlichting in de inkomstenbelas ting toe te staan. Als voorbeeld noemde spr. besparingen voor 't verkrijgen van een eigen woning, besparingen voor deelname in in- vesteringsmij'en en premies le vensverzekering. HAARLEM., Voor de Haarlem se Economische Rechtbank ver schenen veertien aannemers af komstig uit Volendam-, purmer- end, Ilpendam, Schermerhorn, Oudorp, Sint Pancras, Alkmaar en Amsterdam. Zij werden ervan verdacht dat zij bij een aanbesteding in Pur merend een methode hadden toegepast, die niet beantwordde aan cV; r/armén van algemeen belang. Od 8 December 1950 werd door B. en W. van Purmerend aan besteed het bouwen van vier en dertig woningen in de Zuider polder aldaar. De laagste in schrijver was een aannemer uit Volendam. Enkele dagen na de aanbesteding werd in een kran tenbericht medegedeeld, dat de inschrijvers tevoren hadden af gesproken. dat de gunning zou worden beïnvloed door de aan nemer uit Volendam tot laagste inschrijver te maken en dat er een bedrag boven de begroting was biiberekend, dat later tus sen de collega's zou moeten worden verdeeld. Een getuige, de opsporings ambtenaar H. «L. Demmers, die van de minister van Wederop bouw opdracht kreeg eer» onder zoek in te stellen, vertelde dat 20 OCTOBER: H. Joannes van Kenti De wijze man zegt, dat men de barmhartigheid met te eng mag zien: het is een liefdevolle zorg, die men overal kan aanwijzen. En als voorbeeld stelt hij voor ogen zijn hemelse Vader „die zich ontfermt over alle Vlees. Hij tuchtigt, bestraft en onder richt en leidt zo als een her der zijn kudde". Dat woord maakte diepe indruk op de begaafde hoogleraar aan de universiteit van Krakau Jo annes van Kenti. Hij was wijd en zijd bekend om zijn fabelachige liefdadigheid maar, zo zeide hij, als ik mijn geld geef, heb ik nog niet alles gegeven. Ook moet ik mijn persoon in dienst stellen van de evenaarste. Hij verliet de universiteit en wijdde zich overeenkomstig het woord van de wijze man geheel aan de dienst van zijn evenaaste. Dat is ware hel denmoed! Wij denken dik wijls dat we er zijn als we veel geld geven voor een liefdadig doel. We moeten dikwijls bovenaan op de lijst opdat een ieder kan zeggen: Zie die heeft nog eens wat voor een ander over! Maar is dienende naastenliefde, die' een buurvrouw betoont als zij een zieke helpt, niet meer waard in het oog van God. Het ene doen maar het andere niet verwaarlozen! IN DESERTO VERKEERSREGELING FRIESE BRUG ALKMAAR. Met ingang van Maandag a.s. zal er in de nabij heid van de Friese brug een nieuwe verkeersregeling worden getroffen. In verband met de werkzaamheden aan de oprit voor de nieuwe brug zal het verkeer tijdelijk over een smalle weg wor den geleid waarop slechts een richtingsverkeer mogelijk is. Van uit een politiepost zal het verkeer door middel van signalen, over deze weg worden geleid. Naar verwachting zal deze toestand ongeveer drie maanden duren. Hoofdbestuur Volleybal Bond In de vergadering van de bonds raad van de Nederlandse Volley bal Bond zijn enige wijzigingen in het hoofdbestuur gekomen. Wegens zeer drukke werkzaam heden heeft de secretaris, de heer Meyer, moeten bedanken; in zijn plaats werd gekozen de heer P. van Itterson uit Rijswijk. De penningmeester van de Bond, de heer Kwak, is naar In donesië vertrokken, zijn plaats wordt nu ingenomen door de heer H. H. Spruyt, die reeds in het hoofdbestuur zitting had. In de vacatures voor het hoofd bestuur werden gekozen de heren J. van der Veen uit Leeuwarden en P. P. Moerman uit Rotterdam. Naast vele andere belangrijke zaken werd op deze vergadering ook besproken de verdere uitgave van het blad „Volley", wiens be staan door de hoge drukkosten aan een zijden draadje hangt. de aannemers voor de aanbeste ding een vergadering hadden belegd en daarbij de methode van de zogenaamde „opzet" had den toegepast. De laagste in schrijver schreef in voor f6.000 meer dan hij had begroot en bij gunning zou hij de f6.000 met zijn collega's hebben gedeeld. De getuige merkte op, dat deze me thode van „opzet" zo oud is als de inschrijving bij openbare aan bestedingen zelf. Het werk werd niet gegund' aan de Volendamse aannemer, uoch aan een ander, die buiten het overleg stond. Het gemeente bestuur van Purmerend had arg waan gekregen, doordat een aan nemer bii dP aanbesteding niet het ïnschriivingsbiljet maar eer» kladpapier had ingeleverd, waar op het juiste bedrag van de be groting was vermeld. De eis te gen dp verdachten luidde: elk 1500 boete subsidiair 1 maand hechtenis en een voorwaarde- uike hedhtenis van twee weken met een. proeftijd van twee iaar en publicatie van het vonnis. Het vonnis luidde f400 boete subs. 30 dagen hechtenis. MET NIEUWE CONFECTIEZAAK ALKMAAR. Vandaag be trekt de heer Hilckmann te Alk maar ziin nieuwe zaak in Dames- en Kmderconfectie. die recht tegenover het oude naijd. Lange- straat 23. is celeffen. Daarmede is de oude zaak voor een deel ontlast en de verkooD van con fectie en manufacturen is hier mede nu gescheiden. Dat wat de verkoon-organisatie betreft. De nieuwe zaak, die na een grondige verbouwing van een week of zeven gereed is gekomen, doet in grote trekken, wat sfeer on aankleding betreft, denken aan de oude, al is hier de be schikbare ruimte meer benut kunnen worden. Men treedt er binnen door een lange hal, met aan weerszijden ruime etalages en met gezellige oud-Hollandse stenen op de vloer. In de zaak zelf treffen we op de eerste pla ats de grote glazen lampen, bestaan de uit cylinders met verschillen de glassoorten en vervolgens de panelen, waarvan sommige ver wisselbaar, met fraai handdruk- behangsel. Ruimte voor de kle- renrekken is gevonden door de bouw van twee balcons, afgezet met een licht eiken lambrizering. De vloeren zijn bedekt met 'n lieuw procédé van de Linoleuni- fabrieken te Krommenie, de z.g. Coloriet-tegel, in grijs en zwart. Het gehele aanzien van de zaak, waarin blank eiken en wit de hoofdtoon vormen, doet pret tig aan en het is frappant te zien, hoe hier met de beschik bare ruimte is gewoekerd. Want achter de ruime winkel liggen nog acht paskamers, terwijl er ook nog een atelier is gevestigd. Met deze zaak, die zich goed aan de omgeving aanpast, is de Langestraat een fraai winkelpand rijker geworden. Advertentie Vele leden der Tweede Kamer hebben zich blijkens het Voor lopig Verslag over de P.T.T.- begroting afgevraagd, of de door P.T.T. voor 1952 voorgenomen investeringen ten bedrage van 90 millioen gulden, verantwoord zijn in het kader van het regerings beleid. Vele andere leden waren er zich van bewust dat voor dit in vergaande mate gemechani seerde en geautomatiseerde be drijf dat in verschillende opzich ten als gevolg van de oorlog nog steeds een achterstand heeft in te halen, vrij grote en op dit ge bied zeer kostbare investeringen nodig zijn. a Met name wezen zij op de nood zaak om zo spoedig mogelijk tot een volledige automatisering te komen van het gehele Neder landse telefoonnet, op zodanige wijze, dat het de normale drukte behoorlijk kan verwerken. Indien dit niet snel verwezenlijkt kan worden, vreesden zij een belem mering van onze economische ontwikkeling. Terwijl de exploitatie van tele graaf- en postdienst met verlie zen gepaard gaat. zou de telefoon exploitatie een batig saldo van 60 millioen hebben opgeleverd. Men vroeg zich af waarom de laatste tijd de abonnementskosten voor nieuwe telefoonabonné's zo drastisch verhoogd zijn. Indien genoemde winst bedrijfsecono misch verantwoord is gecalcu leerd, zou een verlaging van de telefoontarieven overwogen moe ten worden, zo meenden sommige leden. Verscheidene leden klaagden er over, dat door het lange uitstel van de beslissing over het wets ontwerp betreffende de naasting der particuliere radio-centrales, in verschillende gebieden door P.T.T. wordt gewacht met het aanbrengen van zeer urgente voorzieningen, zulks zeer ten na dele van de luisteraars. Gepleit werd voor een vrij stelling van ouden van dagen van de luisterbijdrage en voor het plaatsen van meer publieke tele- looncellen ten plattelande, zulks met het oog op de hoge kosten van particuliere aansluitingen. Is het verantwoord de lasten van de met verlies werkende telegraafdienst met 28 pet. te ver hogen maar de tarieven voor bin nenlandse telegrammen ongewij zigd te laten? Waarom worden de gelukstelegrammen niet flink verhoogd? zeiden sommige leden. Anderen gingen in op de ver schuiving die zich ten gunste van de telefoon en ten nadele van de telegraaf bezig is te voltrekken. Zij zouden door een gunstiger tarief een poging willen doen om met behulp van~het telegraaf ver keer een te zware belasting van het telefoonnet te voorkomen. Ge klaagd werd over de te late plat telandsbestellingen, waardoor de ochtendpost soms des middags wordt bezorgd. Op vele plaatsen kan wellicht de tweede bestelling weer worden ingevoerd. Verschillende leden waren van oordeel dat de service van P.T.T. was achteruitgegaan. Zij vroegen naar een herinvoering van de derde hestelling in de grote ste den. Ook werd geklaagd over de expresse-bestelling ten platte lande waarbij f 0.40 „opbrenggeld" betaald moet worden, terwijl te legrammen in ditzelfde rayon wèl kosteloos worden besteld. Sommige leden meenden dat de huis-aan-huis-reclame moest worden overgenomen door de reclame-bureaux. Hoogstens zou bij wijze van overgangsmaatregel maximaal één soort reclame aan de normale bestelling mogen wor den toegevoegd. Er werd verhoging gevraagd van de rente van de Rijkspost spaarbank. Bij vele leden bestond de in druk dat de promotiekansen bij het lagere personeel op het ogen blik wel zeer weinig tot gelding komen. In de lagere rangen zou sedert enige jaren promotie tot de zeer hoge uitzonderingen be horen. In het VoorloDig Verslag der Tweede Kamer over de begroting 1952 van Binnenlandse Zaken hebben de leden voIod hun hart gelucht over de burgemeesters benoemingen. Enige leden heb ben er on aangedrongen dat de minister nauwkeurig zal nagaan of de burgemeester van Velsen in 1952 aan het einde van een zesiariee neriode wel voor her benoeming in aanmerking komt. Volgens hen zijn er in de ge meente Velsen veie moeilijkheden welke voor een niet onbelangrijk gedeelte aan de gedragingen en karaktereigenschappen van de burgemeester zijn te wijten. Sommige leden wensten te weten of zijn houding t.a.v. een tweetal politiemannen is be- invloed door een ministerieel be vel. Ook het optreden van de bur gemeester van Zandvoort rond zijn pogingen, om in die gemeen te een ambtswoning te verkrij gen, werd weinig gelukkig ge noemd. Enige leden oordeelden de be noeming van een R.K. burge meester in een niet overwegend R.K. gemeente als Hengelo on juist, waartegenover vele leden opmerkten, dat de splitsing R.K. en niet-R.K. niet doorslaggevend is en dat er ook relatieve meer derheden zijn. Sommige leden drongen aan op het benoemen van een C.H. burgemeester in Ede. waar de C.H. fractie de grootste is in de HERBOUW PACHTERSWONINGEN WIERINGERMEER In 't ka der van 't plan tot herbouw van verwoeste pachterswoningen zal op Vrijdag 2 November a.s. we derom 'n aanbesteding van pach terswoningen door liet Domein- beheer worden gehouden. Dit maal zal het betreffen de herbouw van 17 stuks woningen op verschillende plaatsen in de Wieringermeer. Voor het meren deel betreft het hier woningen op bedrijven waarop z.g- kap- schuren staan. Het betreft de woningen van de volgende pachters: Ulkeweg: E. Veenstra en P.G- Luth. Alkmaarseweg: D- Feitsma „An- toniahoeve", H.A- v.d. Zande "Ire- nehoeve", R J. Muller, J. v. Wijk „Hoeve Zuiderzeeland", OR. Oe- vering. en E.H- Hamster. Nieuw Almersdorperweg: J de Jong, Hoeve „Terra Nova", H.J. Meijer „Prins Bernhardhoeve", en E. Rispens. Oudelanderweg: J.C. Onderdijk hoeve „Wijde Landen". Westerterpweg: W-H. v.d. Gies- sen en A.J.P. v.d. Heijden. Robbenoordweg: J.G. v. d. Oord. Oosterterpweg: J.G- Addens en Jb. de Graaf. Bovenstaande woningen vormen de vierde serie in de reeks van pachters woningen, die in de afge lopen maanden werden aanbe steed Momenteel is de herbouw van 73 woningen in uitvoer. Met bovenstaande 17 stuks zal dit aan tal straks tot 90 zijn opgevoerd. ALS INTENTIES voor de Octohermaand geeft onze H. Vader de Paus verder aan, dat de hevige vloed van ver volgingen, die reeds lang tegen de Kerk woedt en haar treft met laster en rampen op allerlei gebied en soms martelarenbloed doet vloeien, moge eindigen. Dat de goddélozen mogen ophouden met hun schandelijk werk waardoor ze de stralende zielen van onschuldige kinde ren, de schoonste bloemen uit de mystieke tuin van de Kerk, bezoedelen. Bidt, bidt in de geest van de Paus. raad bn vroegen of er geen C.H. gegadigden, practisch be kwaam en theoretisch geschikt waren voor de vacature-Maarn, waar een VVD-burgemeester is benoemd. Vele leden waren van oordeel, dat de benoemine van een drie tal burgemeesters in de drie Noordeliike hoofdsteden van het land van dezelfde nolitieke ge zindheid. eeen voldoende recht deed wedervaren aan de belaiur- riike minderheden aldaar. Vele andere leden waren in tegendeel van oordeel, dat er t.a.v. het benoemen van burge meesters, behorende tot de PvdA, een grote achterstand moet wor den ingehaald. Vele leden maakten bezwaar tegen de benoeming van zoge naamd ..sympathiserenrien" ener politieke partij tot burgemeester. OBDAM, 17 Oct. 1700 kg sla- bonen 53—66, afw. 29—51. 4500 kg uien 26.1026-70; grove uien 21 22.60; drielingen 25.8027.50; nep 24.40—24.80; 28000 kg peen B 14.80—15.60. C 12.80—14.20; 9000 kg bieten A 9-60—10, B 7.70—8; 7000 kg rode kool A 10.10—11, B 6-70—7.30; 400 kg savoye kool 8.60; 400 kg andijvie 5- WARMENHUIZEN 1100 kg peen 1010.80; 50 kg aardappe len bintjes 8.30; 3500 kg uien 26.2026.50; afwijkend 19.70 20.50; drielingen 26.80; nep 25; stek 9.3013.50; 8800 kg rode kool 6.50—11.20; 6400 kg witte kool 44.20; witte kool voor veevoeder 7884 cent. BEEMSTER. 17 Oct. Aardap pelen, Bevelanders 1011.80; Koopmans Blauwe 11.4012.20; slabonen z. dr. 3269; stoksnii- bonen 3664; stamsnijbonen 30; pronkbonen 3448; tomaten A 56_74; witlof 3250 per 100 kg; bloemkool 1044 per 100 stuks; rode kool 613; savoye kool 11: groenie kool 817; spruitkool 30 59; boerekool 8: sDinazie 26 44 per 100 kg; sla 16 uer 100 stuks; andijvie 57; rode bieten 9; gare bieten 1617 pej- 100 kg; bospeen 1426 per 100 bos; winterpeen 512; waspeen 17; uien 1824; uien drielingen 17 24; prei 1218 per 100 kg: per ziken 21—25 per 100 stuks; Druiver», Frankenthalers 7296, Alicant 76—100 d. 100 kg. Appels Allington Pippin 1042; Bram- ley Seedling 1024; Cox Orange Pippin 29—68; Ellison's Orange 1643; Glorie van Holland 16 43; Goudreinette 1444; Gra'ham Jubilé 1634; Groninger Kroon 1329; Jacques Letoel 1321; Laxton Superbe 1636; Notaris- appel 1441; Schellink'houter 16 41: Transparante de Cronsels 1845; Zoete Winterkroon 18 44 Peren: Beurré Clairgeau 13 46: Bonne Louise d'Avranches 2866; Conférence 2056: Dr. Julius Guyot 1034: Emile d'Heyst 1644; Nouveau Poi- teau 1027 uer 100 kg. LANGEDIJK 5500 kg rode kool A 10—12; B 8: 5000 kg gele kool A 7,40—9.30; B 6; 12-ooo kg groene kool 7,709.20: lo.ooo kg witte kl. 44,30; 12.ooo kg uien 25,20—27.80: groot 22.30—23,50; nep 21,30—27.20; 15oo kg bieten A 9.409 80: 4ooo kg peen B 12.60 —14,80: C 12,60—13: 35oo kg an dijvie 55,20: 50 kg tomaten A 41; looo kg slabonen I 5975; 18oo kg bloemkool B1 2546,30; B2 17,8022.20; doorgedr. 28oo kg witte kool: 15oo kg andijvie. N.SCHARWOUDE. 500 kg. aardappelen: blauwe eigenh. 9; koopmans blauwe 8.20; 14.000 kg. uien 26.60—26.90: grove 23.90— 24.70; drielingen 2028; nep 25 27; 2000 kg. kroten A 8.60—8.90; 37Ó0 kg. peen B 14.40; C 13.10 13.40; 1900 kg. slabonen 66; II 59 65; afwijkend 4550; 14.000 kg. rode kool 7.90—12.10; 1000 kg. gele kool 610.80; 5500 kg. groe ne kool 6.30—10.10; 15.000 kg. witte kool 44.40. doorgedraaid 17.000 kg. witte kool. EERSTE LUSTRUM ALKMAAR Gisteravond hield de R.K. Tennisclub S-E.T. 'haar jaarlijkse vergadering in Pavil joen Kinheim. Na ee_n kort ope ningswoord van de voorzitter vestigde deze de aandacht op 't 5-jarig bestaan van de club. De voorzitter gaf vervolgens 'n over zicht van de eerste vijf jaren. Moeilijke kwesties waren ech ter no£ de baanindeling en de contribiTtie. Het aantal leden was door de jaren ongeveer cm de 50 blijven schommelen. Uit het jaarverslag over 1951 bleek dat 61 leden in totaal ziah hadden opgegeven. Deze worden in zes groepen verdeeld, waarbij iedere groep eigen banen krijgt. De con tributie was vastgesteld op 27 gulden voor de senioren en 20 gulden voor de junioren. De re sultaten van de wedstrijden kon den gunstig genoemd worden, teamset B had zich een eerste plaats weten te veroveren en A een tweede plaats. Met de kas was het niet zo florissant gesteld. Ontvangsten bedroegen f 1899,77 de uitgaven f 1860.28, zodat per saldo nog f 39,49 aanwezig is, waarvan nog ballen betaald moe ten worden. Bij de prijsuitreiking door penningmeester S. Schaaf, kregen mej. R.v.d. Riet en de hr. J. Schotten de twee wisselbekers als eerste prijzen- De contributie voor het nieuwe seizoen kon nog niet worden vastgesteld in ver band met de verhoging van de baanhuur. Het plan bestaat om in de toekomst twee teams in de KNLTB te plaatsen; dit zal de kwaliteit van het spel ten goede komen. Gekozen werden de heer Rijs als voorzitter en de heer Duyvis als penningmeester. De secreta resse mej. R. Tromp sprak enke le woorden van dank tot de afge treden bestuursleden, de heren Schaaf en Schotten, en bood in naam van allen enkele geschen ken aan. Na een korte rondvraag werd toen in een gezellig samenzijn 't eerste lustrum gevierd. GRATIS KOPEN GEHEEL VOOR NIETS vanoi 20 OCTOBER tot en met 1 NOVEMBER Om de gratis koopdag te stimuleren en ruimte te maken in onze enorme voorraden PRIJZEN die U nog nimmer in Nederland gezien heeft. ONZE PRIJZEN ZULLEN U VERBAASD DOEN STAAN. Allen die in het a.s. voorjaar iets denken nodig te hebben, een unieke gelegenheid. KOOPT NU! Van „Wijk" Leidse Dekens 150 x 200 32.50 180 x 220 42.50 Wollen Dekens 170 x 220 32.50 Molton Dekens 3.45 4.85 Cocoskarpetten 200 x 300 39.50 225 x 325 54.00 Smyrnakarpetten 16 els 325.00 12 els 275.00 Spiraalmatras 2 persoons 35.00 Verende Bedstellen 3 d. met 2 kapok kussens, 15 jaar garantie 115.00 Cocoslopers 50 cm breed 2.75 70 cm breed 3.75 100 cm breed 4.75 Traploper 50 cm breed per meter 2.95 3.50 Holtap-Karpet 12 els 32.50-39.50 16 els 48.00 Cocos Deurmatjes 1.15, 1.25, 1.45 Holtap-Karpet Zuiver wol 16 els 88.00 Cretonne 120 cm. breed per meter 2.95 Axminster Karpetten Engels, 16 els extra zwaar 275.- Wilton Karpetten 12 els 68.00, 88.00, 125.00 Old-Finish Eetkamer Dressoir, tafel, 2 fauteuils, 4 stoe len 355.00 Haardfauteuils Eiken met kussens com pleet 37.50 Wanddoeken Wol 90 x 90 9.75 115 x 115 17.75 Tafelkleden Wol moquette 140 x 170 39.75 Gordijn-Velour enkel 130 br. 4.90 dubbel 7.50 Damesfauteuils Diverse soorten 27.50 met 20 jaar garantie KAST, LEDIKANT, 2 STOELEN, 1 TAFELTJE 1 NACHTKASTJE ROOKTAFELS KAPSTOKKEN NAAIDOZEN DAMESBUREAUX BOEKENKASTEN Grote collectie LET WEL: Uitdrukkelijke voorwaarde voor deze verkoopaclie: aankopen die DIRECT worden betaald. Wordt dus niet direct betaald, GEEN gratis bon. Inkopen, welke op de gratis dag vallen, boven f 1000.- wordt verplicht voor 50 pet. aan goederen terug te kopen en 50 pet. contant terugbetaald. De gratis dag is bepaald en in ver zegelde enveloppe gedeponeerd bij not. C. J. de Lange, Breestr. Alkmaar i j TELEFOON 3452

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 5