d l l s PROF. ROM ME tijdens partijcongres over de critiek in eigen kring BEPERKINGEN in consumptie èn investeringen onvermijdelijk TEXAS Enorme wapenvoorraden door carabinieri ontdekt DAGBLAD VOOR ALKMAAR Geef m'n kanon eens aan Christelijke geest in nieuw Europa Zonder Korea zou de Regering haar doel hebben bereikt Overeenkomst in beginsel Een DROGE boelmeneer Dr. van Rooijen waarschuwt Heerlijk schuimend! EN OMGEVING Mannen van Stork geven drie ton Het broeit in Italië Conclusie van sectievergadering tijdens K.V.P.-congres U.S.A.-ambassadeur bij het Vaticaan „Haak-In"-huis voor Johan Bodegraven Meer versterkingen naar Egypte Arbeider gedood door stroom *1 1 Wat is DISPERGON? Dit actieve bestanddeel In Prodent tandpasta ver wijdert tandsteen en tand- aanslag volkomen. Vraag niet zo maar naar tandpasta... eis ProdentI - Normale tube 44 ct den beldek: 2277 zwolle 7404 |tj sneek 2101 tt1 Ook voor ventilatie .3D*>5 3D>*5 3037 kunt pg 97. •n dt [chuit i arden spinrag en mkele dagen lang e er ook uitzagen, ar. „Ha, die ouwe :aar hoor. Ik heb len daar een fijn Sn dan maar geld 3 hele ouwe tent wat er in staat, nnen. Zo'n lollige, de kellners en ie aan en ik plak ang allerlei oude lanten maar eten ts gezien, toen ik zo'n rare koeke- j hem gegeten in ns" heet. Je lacht ijgt er een beste Nieuw Abonnementsprijs f 5,30 per kwartaal, f 1.77 per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief per adltie 16 ct. per m.m., minimum f 2,50; fa alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4.—; familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bi] contract belangrijke korting. Directeur; E. f. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank, Nederl. Credietbank HET EEIT Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) VAN HEDEN Pagina 1 Maandag 22 October 1951 46e Jaargang No. 12304 Kantoren: HOORN, Draafslngel 59, teL 4243, Grote Noord 77. teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 52. teL 2046. (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52. teL 459 K 2240 „BENELUX WAS, na de be vrijding, het enige lichtpunt in Europa. Dat Amerika vertrou wen behield in de toekomst van ons werelddeel, was dan ook voor een belangrijk deel aan deze eer ste vorm van Europese samenwer king te danken". Dit verklaarde de heer Lefevre, voorzitter van de christelijke volkspartij in Bel gië, in een van durf en visie ge tuigende rede, die hij Zaterdag avond op het Congres van de Katholieke Volkspartij te Utrecht hield. Een van de buitenlandse gasten had in zijn begroetings woord tot de Nederlandse zuster partij laten doorschemeren, dat velen wel eens hun geloof in de verwezenlijking van Benelux kon den verliezen. Op dit geluid rea geerde de heer Lefevre met de opmerking, dat grootse opgaven als die van Benelux tijd vragen. „Maar", zo verzekerde hij de bui tenlandse gast, „Benelux gaat door". Zijn Nederlandse gehoor bracht hij onder het oog, dat hier voor echter 'n groter begrip voor de wederzijdse moeilijkheden no dig is. De heer Lefevre wilde in dit verband erkennen, dat België de bezwaren van zijn agrarische sector wellicht te breed uitmeet waar ook Nederland, aldus de voorzitter van de C.V.P., op be paalde terreinen van breder be grip blijk zou kunnen geven. Het congres gaf niet alleen bij deze even moedgevende als open hartige opmerkingen van zijn in stemming blijk. Tijdens de rede van de heer Lefevre was er een stijgende enthousiasme en ten slotte was zelfs een ovatie de dank voor een rede, zoals men die in ons katholieke politieke leven hier maar zelden hoort. De heer Lefevre verbloemde niet, dat de katholieken in de 19e eeuw te laat zijn gekomen met 't aansnijden van het sociale vraag stuk. Ditmaal mogen wij, in elk geval niet te laat zijn met onze bijdrage aan de verwezenlijking van de Europese gedachte. Te meer niet, omdat de kerk steeds 't universalisme heeft gehuldigd. De heer Lefevre wees op de „christelijke republiek" van de middeleeuwen, waarin een verre voorloper mag worden gezien van het Europa, dat wij in de naaste toekomst willen bouwen. Dat de uitdaging van het com munisme de Europese integratie heeft versneld, wilde de voorzit ter van de C.V.P. niet ontkennen, maar hij waarschuwde zijn ge hoor voor de opvatting, dat het dus in hoofdzaak om een bunde ling van militaire krachten zou gaan. Wij voelen, dat het mogelijk moet zijn om ^ot een betere maatschappij en tot een hogere levensstandaard te komen, wan neer Europa de handen ineen slaat. Vooral tegen deze achter grond bleef de heer Lefevre ook in Benelux een groot doel zien. De taak van de Europese chris tenen in het bijzonder belichtend, constateerde de leider van de zusterpartij, dat er reeds tal van organen zijn, waarvan echter vele aan geestelijke bloedarmoede lij den. Onze taak is het op die orga nen de christelijke geest over te brengen. Wat de verwezenlijking van de Europese gedachte meer in het algemeen betreft, kantte spreker zich tegen de opvattingen van hen, die menen, dat de Sta ten geheel zouden moeten verdwij nen. Naar zijn mening zou echter de federatieve opbouw van de Verenigde Staten van Amerika wel een goed voorbeeld zijn. Hij wees op onze kathedralen, om hoog gedreven door de christe- lijke geest, die zelfde geest moet terugkeren om aan een nieuw, christelijk Europa vorm en in houd te kunnen geven. Groepen en belijdenissen. Wat de voorzitter van de C.V.P. Zaterdagavond na de pauze fors en schoon uitwerkte, hadden vóór hem politieke geestverwanten uit andere Europese landen in be knopte schetsen gebracht. Zij de den het allen op hun manier, monsieur Lambert Schaus uit Lu xemburg, George de-Brun-Keris als afgevaardigde van de Franse M.R.P., Herr Strauss, die de Bei erse C.S.U. vertegenwoordigde, Frans Wegart uit Oostenrijk, de Oberbürgemeister van Dusseldorf Joseph Gockeln uit naam van de West-Duitse christen-democraten en de Saarlander, oud-minister dr. Strauss. Zij allen bezwoeren dat de christelijke geest als fundament moet dienen bij de heropbouw van Europa. De Luxemburger Schauss wees in dit verband op Sint Willebrord als de figuur, die zijn land geestelijk aan Ne derland bindt en Frans Wegart die uit ervaring de ellende achter het ijzeren gordijn kent op de noodzaak om het drei gende communisme allereerst met geestelijke wapens te be strijden. De burgemeester van Dussel dorf, die het Congres speciaal de groeten van dr. Adenauer over- brachte, repte nog over het geluk kig initiatief, dat Hare Majesteit de Koningin heeft genomen door bij president Truman stappen te ondernemen ten bate van de tal loze vluchtelingen en verplaatste personen. (Van onze Congresverslaggever) Aan hef slof van hef Congres van de K.V.P. daf Zaferdag en Zondag fe Ufrechf werd gehouden, heeft de voorziffer van de K.V.P.-fracfie in de Tweede Kamer, Prof^ Romme, een rede gehouden waarin hij de aandachf wijdde aan infernafionale vraagstukken, aan de binnenlandse moeilijkheden en politieke verhoudingen, maar ook aan de critiek die in eigen kring op het beleid van de fractie is uitgeoefend. Voorzover die critiek de beschuldiging inhield dat in wezen niet Korea, maar de regeringspolitiek van de afgelopen jaren oorzaak zou zijn van de huidige moeilijkheden, stelde prof. Romme daar niet zijn eigen mening tegenover maar wel die van prof. v. d. Brink. men diende toch ook oog te heb ben voor het onvermijdelijke van een zekere nivellering, onder be paalde omstandigheden. Voorzover de middengroepen in het geding zijn achtte prof. Romme een be raad op het maatschappelijk vlak zeer gewenst. Verhoging yan de kinderbijslag voor zelfstandigen ware z.i. hier bij als eerste punt aan de orde te stellen. De voorlichting van de fractie zou bevorderd kunnen worden door deskundige commissies en door mondeling deskundig con tact. De minister van Economische Zaken had hem verzekerd dat wanneer de internationale ver houdingen stabiel zouden zijn ge bleven het inderdaad mogelijk zou zijn geweest om na beëindi ging van de Marshall-hulp op eigen benen te staan. Ook ontkende prof. Romme dat eerst het nieuwe kabinet de con sequenties uit die gewijzigde om standigheden zou hebben gertok- ken. De hardè maar goede en rechtvaardige maatregelen, die het kabinet Drees thans ten uit voer legt, aldus de fractievoorzit ter, waren reeds voor een be langrijk deel voorbereid. Men kon eerder zeggen dat zij door de ka binetscrisis waren vertraagd. Ook het verwijt van eenzijdig heid wees prof. Romme af, hier bij nog eens herinnerend aan de maatregelen, waaraan de K.V.P.- fractie heeft meegewerkt, en die voorzieningen voor verschillende groepen inhielden. Hoewel begrip hebbend voor de moeilijkheden achtte prof. Romme het toch niet verantwoord de in druk te wekken dat onder de hui dige omstandigheden, belasting verlaging mogelijk zou zijn. Hij wees in dit verband op de heer Churchill, die bewust van zijn verantwoordelijkheid reeds nu aan zijn kiezers voorhoudt, dat hjj er straks nog een schepje bovenop zou moeten doen. Differentiatie in de lonen acht te prof. Romme wenselijk, maar VOOR WONINGBOUW HENGELO. Het gezamenlijk personeel der Kon. Machinefa briek Gebr. Stork en Co. N.V. te Hengelo beschikt over een kapi taal van ruim f400.000.dat als reserve-winstaandeel is gespaard voor tjjden, dat er geen winstuit kering kan geschieden. Aan de grote kern uit het personeel zal worden voorgesteld f 300.000. van dit fonds ter beschikking te stellen voor de woningbouw. GRANAAT UIT EERSTE WERELDOORLOG ONTPLOFT VERDUN (A.P.). Een begra ven granaat van 75 mm uit de eerste wereldoorlog, waarvan nie mand het bestaan meer afwist, is Zaterdag bij Verdun ontploft. Eén persoon kwam om het leven en een andere werd levensgevaar lijk gewond. De beide mannen, boswachters, wilden in een hutje op het voor malige slagveld hun middagmaal verorberen. Een hunner maakte een vuurtje om het maal op te warmen en even later ontplofte de granaat, die onder de hut in de grond zat. Samenwerking met de P.v.d.A. Wat de samenwerking met de P v.d.A. betreft, signaleerde prof. Romme tegenwind in eigen kring. Hij wilde verklaren ongevoelig te zijn voor de wind die deze vrees aanblaast, hoewel hij wel erkende, dat bepaalde feiten aan deze vrees voedsel kunnen geven. In dit verband wees prof. Rom me op de heffing ineens, die door de KVF-fractie echter met 400 millioen verminderd werd, op de goedkoop-geld politiek, waarvoor de fractie bepaaldelijk waar schuwde, en ook op het thans aanhangige wetsontwerp toezicht credietwezen. dat geen tijdelijke maar een blijvende regeling zou wensen, terwijl ook de aan de overheid te verlenen machtiging met rechtswaarborgen is omkleed. Bij dit alles blijven wij echter beseffen, aldus prof. Romme, dat wij er ook nog zijn. Ten aanzien van Indonesië wees de fractievoorzitter eroD. dat over het verzoek om de R.T.C.-over- eenkomsten door andere te ver- vaneen. onder voor Indonesië noer zeer onzekere verhoudingen, zal moeten worden beslist. Toch bliift het nodi? een po litiek te voeren, die verder be rende moeeliikheden in het ooe houdt. Het ware oniuist senti ment met sentiment te beant woorden. Wat de Benelux betreft, moet het verlangen naar een verinni ging van de banden tussen de betrokken landen voorop blijven staan. Moeilijkheden, die zulks in de weg staan, moeten binnen het menselijke worden opge ruimd. De Europese vraagstuk ken besprekend had prof. Romme in het eerste deel van zijn rede reeds aandacht gewijd aan de vorderingen die met de eenma king zijn gemaakt. Op de nadere vormgeving van het plan-Sehuman heeft Neder land wezenlijke invloed uitge oefend. Aan de herbewapening van Duitsland zijn risico's verbon den, maar desondanks blijft deze toch noodzakelijk. Ook zal Duitsland in dit ver band rechtsgelijkheid moeten krijgen met andere landen. Prof. Romme eindigde zijn rede met een beroep op de jeugd: Zij moet zelf een nieuwe toekomst bouwen en de ouderen in deze werkzaamheid meetrekken. Het was een bijzonder ogenblik op het congres toen de honderden congressisten prof. Romme na afloop van zijn rede, een minu tenlange ovatie brachten. IN KOREA MOENSAN (A.P.). In een gisteren uitgegeven communiqué wordt gezegd, dat de geallieerde en communistisebè verbindings officieren „het iil beginsel eens geworden" zijn over de voorwaar den voor de hervatting van de Koreaanse wapenstilstandsbespre kingen. In het communiqué wordt ge zegd, dat Ëeide partijen „een fun damentele overeenkomst" opge steld en „een wederzijdse af spraak" gemaakt hebben over de gang van zaken bij de besprekin gen, die ten doel hebben een ein de aan de gevechten te maken. Zondag is vrijwel uitsluitend gevochten in het gebied van Koemsong. Geallieerde troepen namen een dominerende heuvel rug, 1 a l'/a km van Koemsong, en bezetten een andere voor het grootste gedeelte. \H Op bovenstaande foto zien we links Profes sor Mr. C. P. M. Rom me, de voorzitter van de Katholieke Tweede Kamerfractie tijdens zijn rede, waarin hij verslag uitbracht over het parlementaire werk in de afgelopen periode. Rechts de ta fel met het bestuur. De onderste foto toont van links naar rechts de ministers Ir. L. H. A. Peters, Mr. J. H. van Maarseveen, Prof. dr. A. H. M. Albregts, Prof. dr. F. J. Th. Rut ten, Staatssecretaris Mr. J. M. L. Th. Cals en Mr. L. G. Korten- horst, voorzitter der Tweede Kamer, die Professor Romme na het beëindigen van zijn rede hartelijk toe juichen. ROME (A.P.). Overval-eenheden van de Italiaanse carabi nieri hebben gisteren nabij Messina en nabij Florence geheime wapenvoorraden ontdekt, die klaarblijkelijk door communisten verborgen waren. Bij Messina op het eiland Sicilië werden ontdekt: twee stukken artillerie die in perfecte staat waren, 62 machinegeweren van een ander soort, 60 geweren, 12 jacht geweren, 14 pistolen, tien handgranaten, 37 artillerie-granaten en 45 mortiergranaten. De grootste reparatiewerf van het Noorden, de werf van de gebr. Sander te Delfzijl, zal Dinsdag 23 October door de Commissaris van de Koningin in de provincie Groningen, de heer E. Ebels, worden geopend. Op deze werf zullen coasters tot 1.000 ton gerepareerd kunnen worden. Op de nieuwe hellingen van 100 m. breed en 75 m. lang ligt het eerste schip al gereed ter reparatie. Bij Florence bestond de vondst uit zeven mortier-granaten, vier -artillerie-granaten, waarvan twee van Amerikaans fabrikaat, tien geweren, tien handgranaten, een revolver en 21 patronenhouders. Gisteren werden te Turijn twee geheime wapenvoorraden ontdekt. De twee overvallen van giste ren waren de laatsten van een reeks, die de ontdekking ten ge volge heeft gehad van een aantal geweren, genoeg om een volledige divisie mee uit te rusten. Sedert de oorlog heeft de politie ongeveer 5000 stukken artillerie, 80.000 geweren, 30.000 pistolen, 200.000 handgranaten én 15.000.000 patronen in beslag genomen. Vele van deze wapens zijn ge vonden in de verpakking, waarin de geallieerde mogendheden ze hebben uitgegooid voor de com munistische verzetslieden, met de bedoeling dat de wapens onmid- delijk tegen de Duitsers gebruikt zouden worden. SOVJETBOEREN IN OPSTAND WASHINGTON (V.O.A.). De radiozender van het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken heeft Zaterdagavond een recente „boerenopstand" in de midden-Aziatische Sowjet-repu- bliek Kazakhstan vermoedelijk de ernstigste revolte in Rusland uit de laatste tien jaren genoemd. De opstand brak half Augustus uit toen collectieve boeren in op stand kwamen tegen boeren van de M.V.D., die op grond van de nieuwe Stalinistische landbouw politiek tot vorderingen overgin gen. (Van onze Congres-verslaggevers) Hef zwaartepunf van het Congres van de Katholieke Volkspartij lag in de druk bezochte sectievergaderingen, van welke inlei dingen wij reeds samenvattingen gaven. Voor de sectievergade ring waar prof. Groeneveld, hoogleraar aan de Katholieke Universiteit te Nijmegen „enige financieel-economische aspecten van het regeringsbeleid" onder de loupe nam, bestond wel de meeste belangstelling. Een belangrijk punt in deze sectievergadering was de passage uit de concept-resolutie, die beklemtoonde, „dat in het algemeen het zwaartepunt diende fe worden gelegd bij de consumptiebeperking". De definitieve resolutie luidt echter anders. Hierin wordt gezegd, dat om wille van de positie van de beta lingsbalans en het behoud van de bestaanszekerheid ,,in de naaste toekomst consumptie- en investe ringsbeperkingen moeten worden geaccepteerd". Hier wordt blijk baar gedoeld op de beperkingen, zoals die nu reeds zijn of worden doorgevoerd. En verder zegt de resolutie, dat een „verdere inves teringsbeperking grote gevaren in zich bergt. Taak voor de P.B.O.? „Met een economisch juiste en rechtvaardige verdeling van het nationale inkomen over alle groe pen", duidde prof. Groeneveld mede de wenselijkheid van bezits- spreiding aan, doch niet de over heid, maar de organen tussen in dividu en overheid (de bedrijfs organisaties) zouden door loc>n- en prijsvorming deze doelstelling moeten verwezenlijken. Bij de discussies werd van vele zijden twijfel geuit of de bedrijfsorga nisatie hiervoor het aangewezen orgaan is, maar ook in de defini tieve resolutie is deze tekst ge handhaafd. Wat de investeringen betreft, wilde de inleider hierbij ook uit gaan van een „urgentieschema", maar dr. Lucas en drs. Janssen, tweed leden van de K.V.P.-fractie, oefenden op dit punt ernstige kri tiek uit. In de definitieve resolu tie wordt niet meer van dit ur gentieschema gesproken. Sociale zekerheid en persoonlijke verant woordelijkheid. Hebben de sociale verzekerin gen het z.g. collectivisme in de hand gewerkt en de persoonlijke NATUURRAMP EIST HONDERD DODEN ROME (Reuter). In de afge lopen vijf dagen zijn in Zuid- Italië, Sicilië en Sardinië ten min ste 100 personen om het leven ge komen tengevolge van storm en zware regenval, waardoor grote schade aan huizen en gewassen is aangericht. De storm berokkende de Ita liaanse spoorwegen een schade van 4 millioen gulden. TREIN OP JAVA GEPLUNDERD DJAKARTA (Aneta). Dezer dagen heeft een sterkgewapende bende de sneltrein van Djakarta naar Surabaja tussen Djatibarang en Pagdenbaru overvallen. Vier militairen die met de trein mee reisden werden gedood en twee leden van de marine werden ont voerd. De trein werd leeggeplun derd. verantwoordelijkheid ondermijnd? Deze vraag, die de laatste tijd ook in katholieke kring aan de orde wordt gesteld,- was een be langrijk punt bij de discussie in de sociale sectie, waar de heer J. A. Middelhuis, algemeen secre taris van de K.A.B. de inleiding hield. De inleider bleek het vol komen eens te zijn met dr. Velt- kamp, die deze vraag ontkennend beantwoordde. Indien wordt1 gevreesd dat de arbeider door de sociale verzeke ringen zijn persoonlijke verant woordelijkheid zal verliezen, ware het betér de oplossing te zoeken in een grotere medezeggenschap bij de uitvoering van die sociale vérzekeringen. In de aangenomen resolutie WASHINGTON (A.P.). Pre sident Truman heeft generaal Mark Clark benoemd tot eerste Amerikaanse ambassadeur bij het Vaticaan. De stap van de presi dent, indien goedgekeurd, bete kent, dat de Ver. Staten voor de eerste maal in de geschiedenis een ambassadeur bij het Vaticaan zullen hebben. Clark heeft tijdens de wereld oorlog een vooraanstaande rol ge speeld in de veldtocht in Italië. 's GRAVENHAGE. De Raad van Bestuur voor het Bouwbe drijf is accoord gegaan met een door het Koningin Wilhelmina Fonds voor de Kankerbestrijding gedane voorstel over de wijze van besteding der door het Bouwbe drijf in de „Haak-In-Actie" bij eengebracht f 135.000. Het grootste deel van dit bedrag zal worden gebruikt voor de ver bouwing van drie ziekenhuizen met het doel van een meer effec tieve bestrijding van de kanker. Het bestuur van het Koningin Wilhelmina Fonds heeft de sug gestie overgenomen om een deel van het bedrag te besteden voor de bouw van een of meer wo ningen, waaruit vaste inkomsten voor het Fonds zouden voort vloeien. Het ligt in. de bedoeling een dezer woningen in Hilversum te doen verrijzen met het oogmerk dit, in de hoop op medewerking van het gemeentebestuur van Hilversum, te doen bewonen door de heer Johan Bodegraven, die destijds de „Haak-In-Aetie" heeft geleid. wordt voor dit twistpunt naar de resolutie van het vorig partij congres verwezen. Verder spreekt de resolutie uit, dat een defini tieve kinderbijslag voor zelfstan digen zo spoedig mogelijk tot stand zal moeten komen. Het zélf de geldt voor de definitieve ouderdomsverzekering ter ver vanging van de noodwet-Drees. Bij de discussies was bij dit punt van verschillende zijden bezwaar gemaakt tegen de aftrek wegens eigen inkomsten, zoals die nu geldt en die bij een definitieve regeling overbodig zou worden, omdat de benodigde gelden dan niet meer uit 's rijks kas zullen worden geput. (Vervolg op pag. 5) ALBANY, New York (Reuter). Dr. J. H. van Rooijen, de Neder landse ambassadeur in de Ver enigde Staten, heeft verklaard, dat de landen van de NOTA een evenwicht moeten vinden tussen de militaire inspanning en het handhaven van een voldoende levensstandaard. In Nederland daalde de levensstandaard als ge volg van de bewapeningsinspan ning, en het slechter worden van de handelsvoorwaarden met an dere landen. „Daarom", aldus dr. van Rooijen, „loopt het bestendi gen van de sociale vrede ernstig gevaar". FAYID, Kanaalzone (A.P.). De Britse militaire autoriteiten hebben gisteren gemeld, dat in de Suez-Kanaalzone alles rustig is. Beide mondingen van het Kanaal staan onder Britse marinebewa king. De kruiser „Gambia" be vindt zich te Port Said; in de ha ven van Suez liggen verscheidene torpedojagers. Opnieuw zijn ongeveer 2000 man Britse troepen op weg naar de Kanaalzone. Het zijn man schappen van de tweede infante riebrigade, die van Nicosia op Cyprus zijn vertrokken. Het eiland is thans practisch zonder garnizoen. Officieel is medege deeld dat Nicosia de normale ba sis van de brigade blijft. Familie leden en etappe-troepen blijven op Cyprus. Tevens is het 33ste regiment parachutisten op weg naar de Kanaalzone, Engeland zal thans in de Kanaalzone over 5000 para chutisten kunnen beschikken. 4000 man staan in Engeland nog voor vertrek gereed. NIJVERDAL. Zaterdagmid dag was een aantal arbeiders bij de Kon. Stoomblekerij te Nijver- dal bezig met het schoonmaken van verschillende electrische toe stellen. Op onverklaarbare wijze kwam een hiervan plotseling on der sterke stroom te staan, juist toen de 16-jarige Pasman bezig was met het schoonmaken. P. liep zeer ernstige brandwonden aan hoofd, armen en benen op. Hij werd naar het ziekenhuis te Al melo overgebracht, waar hij Zon dagmorgen aan de gevolgen i« overleden.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 1