I j R.C.i door De K.A.B. - Purmerend viert haar gouden jubileum TELEVISIE Dameskegelclub W.I.K. in het zilver SOLISTEN-CONCOURS MEDEMBLIK Conflict tussen schippers en aardappelmeelfabriek Alkmaarse Operette Vereniging voerde „DE ZILVERWOLF" op Toon Pater biljartkampioen ALKMAAR EN OMSTREKEN Persoonlijk kampioenschap 1.25 tot 2.00 Kees Stet in nieuw p rog ra rutin a Felicitaties en bloemen FRANS PIET, Langestr. 96,Hotel Modern' Grote belangstelling Prestaties over het algemeen op bevredigend peil Goede keuze der nummers Score vi "w: PAGINA 2 MAANDAG 22 OCTOBER 1951 ALKMAAR. Zaterdagavond gaf de Alkmaarse Operette- en Orkest Vereniging o.I.v. dirigent P. J. Potgieser, voor de donateurs een opvoering van de operette „De Zilverwolf", in 3 bedrijven, muziek van Vada Ennem en tekst van Den Spranklin. De belang stelling was zeer groot en de zaal van 't Gulden Vlies was zo goed als bezet. Dat men voor een enkele keer een verouderd werk kiest, is op zichzelf niet zo bezwaarlijk, als dit werk dan maar geïnspireerd geschreven is en melodische span kracht bezit. Maar de partituur van „De Zilverwolf" bezit deze eigenschappen nu eenmaal niet. Het klankbeeld blijft min of meer monotoon, zodat de operette-lief hebber muzikaal niet geheel aan zijn trek kwam. De oorzaak van de onvervulde wensen lag dus meer bij het werk zelf dan bij de opvoering ervan. We hebben de overtuiging dat, wanneer al deze serieuze voorbereidingen aan een ander werk waren besteed, het succes zeker groter zou zijn ge weest. Het kwam er nu maar op aan, wat deze Operette Vereni ging van het min of meer ge dramatiseerde verhaaltje, waarin „Kara" door een avonturier be drogen wordt, wist te maken. En hiervoor hebben we alle waar dering. Over het algemeen vormde het toneelspel wel de sterkste zijde van de avond, hoewel we ook meerdere malen verdienstelijk zingen hebben gehoord. De koren, waar die te pas kwamen, klon ken vaak vrij goed. Mevr. Groot- Besse als „Kara" en de heer A. Covers als Constantiin hadden m hun solistische partijen wel de beste momenten. De heren W. Pieters en P. Kesselaar vormden de komische noot en oogstten veel bijval. Het hoogtepunt van de avond was het keurig verzorgde ballet, ontworpen en ingestu deerd door Anne-Marie Kunne; daar boeide ook de muziek. Het 'succes voor dit balletgroepje' was terecht verdiend. Regisseur Govers bereikte een aardig effect in het tweede be- driif: „De speelzaal in Boeka rest". De hier niet besproken rol len hadden eveneens hun ver diensten en werden met toewn- dina gespeeld. Décors _cn costu- mering zagen er keurig uit. De orkestbegeleiding werd uitgevoerd door het amateurs Alkm. Klein Orkest. Dit ensemble heeft zijn niet altijd gemakkeliike taak on zeer lofwaardige wijze volbracht. Routine inzake volgzaamheid van TERRIERS BOEKTEN WEER WINST ALKMAAR Het dames-elf tal van de Terriers, dat met drie invalsters als reserve-krachten Zondagmiddag welgemoed naar Beverwijk trok voor een sportieve ontmoeting met EECHTROP, heeft niet kunnen spelen omdat de regen in stromen op het veld neerviel. De sportiviteit van de dames, die zich door een buitje in Alkmaar niet hadden laten weerhouden om de reis te aan vaarden, werd dus niet beloond. De heren speelden thuis tegen AMJV III uit Amsterdam en wis ten met 41 te winnen in een erg sportieve wedstrijd, die er al direct goed voor stond. De rust ging met 31 voor de Alkmaar- ders in en dat op een veld, dat door de regen niet in een al te beste conditie verkeerde. De gas ten waardeerden bijzonder de har telijke ontvangst in Alkmaar, waar zij tijdens de thee werden verwelkomd met beschuit met kaas. De volgende week Zondag spe len de dames tegen Amsterdam op het eigen terrein. De heren gaan naar Haarlem voor een ont moeting met Alliance IV. W.V. Alcmaria Victrix ALKMAAR. Zondag heeft Alcmaria Victrix een wedstrijd voor veteranen gehouden. En men kan zeggen, dat er flink ge fietst werd. Er werd dan ook onderling fel gestreden en dit had tot gevolg, dat zieh een kop groep vormde van vier man, n.l. K. Rol, B. Duin, G. Ottebros er» C. Hoogmoed. De rest van het veld lag over het parcours ver deeld. Wij kregen dan ook een mooie eindsprint te zien. Deze werd gewonnen door G. Ottebros voor K. Rol. B. Duin en C. Hoog moed. De uitslag is: 1. G. Ottebros, 2. K. Rol. 3. B. Duin. 4. C. Hoog moed. 5. J. Schuitemaker, 6. K. de Vet, 7. J. Buis 8. W. Ossen en 9. N. de Ham. A.F.C.-NIEUWS Het eerste bravo, het was wel even zwaarder, dan tegen W'waard, maar toen de achter hoede het doel schoon wist te houden en de voorhoede twee doelpunten maakte, hadden wij volop reden tot juichen. Wij moe ten eerlijk zeggen het gaat uit stekend. Zondag a.s. geen voet bal voor de AFC-elftallen en dan tegen Schagen thuis, tot zolang moeten wij wachten. Het tweede - oei, sterker zijn en dan verlie zen, zorgt zover mogelijk van de onderste plaats af te blijven, mannen van het tweede. Het der de behaalde een punt, het wordt weer beter! Dan het vierde weer twee punten, keurig!! En wat te zeggen van het vijfde ook zo maar weer gewonnen, gaan jullie zo door! De Jun. b netjes hoor, 5o nog wel. En dan de adspi- ranten A een keurige overwin ning. B, dat viel even af, volgen de maal beter hoor! D sloeg E. En F speelde gelijk. G. klopte Duinranaers B, netjes! H en J mogen het nog eens doen zo staan jullie nog gelijk, eigenlijk net zo leuk. Zaterdag a.s. Nederland Finland, zij, die nog heen willen, moeten zich wenden tot Jb. Smit Nieuwe Sloot (ook buskaarten). Voor NederlandBelgië moeten kaarten schriftelijk aangevraagd worden bij de secretaris S, M. Spruit, Kennemerstraatweg 181. Men neme hiervan goede nota. Hedenavond voor iedereen club avond bij Beemster. ,Tot vanavond. De PPC'er de dirigent was duidelijk te mer ken. Dat de opvoering van „De Zilverwolf" voor de donateurs over het algemeen zeer aanvaard baar is geworden, is voor een groot deel aan dit amateursorkest te danken. We hopen, dat de Alkmaarse Operette Vereniging de volgende maal met de keuze van een op te voeren operette gelukkiger zal zijn. De talrijke toehoorders lieten het aan veel applaus en waar dering niet ontbreken. W. SCHREURS D.D.D. 1-EDAM 1 12—8 ALKMAAR. In zaal Haring werd de wedstrijd gespeeld tus sen het eerste tiental van dam club D.D.D. en dat van Edam voor de clubcompetitie eerste klas. Na eer» spannende strijd won D.D.D. met 128. De ge detailleerde uitslagen luiden: D.D.D. 1Edam 1 1. H. de JongC. Plas 2. M. HemelsA. Plas 3. N. OudE. Langereis 4. M. OudP. Groot 5. -L. VerverK. Munnik 6. G. WoonijkK. Oly 7. N. RiebeekTh. Kemper 8. J. SchuitJ. de Moes 9. P. BooyG. Westerning 10. M.J. Langras jr.B 0—2 2—0 2—0 2—0 1—1 1—1 1—1 1—1 2—0 Keijmers 0—2 Voor de onderlinge competitie werd nog gespeeld: D. KlinkhamerN. Visser 02 C. BijwaardM. J. Langras sr. 1—1 N. LengersD. Stam 0—2 M. A. Langras—C. Balder 02 J. BleekerN. Visser 11 D. KlinkhamerD. Bruggeman 2—0 RANGEERLOCOMOTIEF TEGEN POSTAUTO ALKMAAR. Zaterdagmorgen om tien min. voor hall negen stond voor de spoorwegovergang aan de Bergerweg aan de stads- zijde een vrachtwagen van de P.T.T. te wachten. Toen de bo men open gingen reed de be stuurder langzaam de overweg over. Voor de auto reed een kleine personenwagen die rechts af direct de Fabrieksweg opreed. In verband daarmee stokte het verkeer enigszins. Op dat moment werd de vrachtwagen aangereden door een locomotief van een goe derentrein welke rangeerde. De auto werd enige meters meege sleurd en kwam dwars op de overweg te staan. De vrachtauto werd aan de locomotief vastge klemd. De machinist probeerde door terugrijden los te komen, doch de auto ging weer mee en kwam daarbij in aanraking met de afsluitbomen. De schade was vrij ernstig. De inzittenden van de vrachtwagen hebben zich bij tijds in veiligheid kunnen bren gen. BLANKE MISDAAD ALKMAAR. De Domini caanse missie-centrale bremst deze week in Alkmaar uit de nieuwste missieflim „Blanke mis daad". het avontuur van een missionaris in Afrika, die niet alleen tegen bijgeloof van dp in heemse bevolking, maar vooral tegen de onwil van een blanke kolonist heeft te strijden. De film is door een Spaanse maatschappij opgenomen en kan geacht wor den op één lijn te staan met de beste films, die de laatste tijd vertoond zijn. Naast het perfecte spel der hoofdrolspelers, boeit deze, missiefilm vooral door de prachtige natuuropnamen, die er rijkelijk in werder» verwerkt. De film zal vertoond worden in het Gulden Vlies op Woensdag 24 Oc tober acht uur. ALKMAAR. Onder grote be langstelling werden Zaterdag avond de laatste partijen ver speeld, waarvoor de heren Groot, Scheuerman en Pater favoriet waren. De partij Scheuerman- Koning was wel een van de be langrijkste, immers de heer Scheuerman moest winnen om een kans te krijgen kampioen te worden, maar de heer Koning was er zó goed in, dat hij in 12 beurten uit was, zodat hij een moyenne van 6.25 noteerde met een hoogste serie van 33 caram boles. De heer Scheuerman wist maar 28 caramboles te maken, zodat hij werd uitgeschakeld. Na deze kwamen de heren Groot en aan de tafel; de heer Groot had aan remise voldoende om zich kampioen te kunnen noemen, maar door mooi spel ging dé hèer Pater uiteindelijk met de eer strijken; waarlijk een felicitatie waard, want deze speler speelde voor het eerst wedstrijden. Door de winstpartij van Koning kwam deze op de tweede plaats, wat zeer zeker een goed resultaat te noemen is. De uitslagen van de laatste par tijen luiden: Koning de Waard Vingerling Jonker Koning Scheuerman Pater Groot 75 39 75 39 75 28 75 56 23 23 23 23 12 12 30 30 15 9 13 6 33 9 9 11 3.26 1.69 3.26 1.69 6.25 2.33 2.50 1.86 7 spelers gepromoveerd Na deze partijen sprak namens het District Alkmaar de heer Poestkoke, die mededeelde, dat van de 8 spelers er 7 zijn gepro- ALKMAAR Voor een goed bezet Gulden Vlies bracht het kleinkunstensemble „Kees Stet" voor het eerst zijn nieuwe pro gramma van dit seizoen. Het trio Annie de Moor zorgde voor een muzikale ouverture, be schaafd en aangenaam om aan te horen: dit trio kwam nog enke le malen voor het voetlicht, o a. met een compositie van Annie de Moor zelf, waar vaart en muziek in zat. Op dit muzieknummer volgde een zangnummer van Mac Croy, die bij zijn eerste optreden en kele negersongs liet horen en na de pauze terugkwam, met 'n Hol lands en een Engels liedje. Hij heeft een goede stem en 'n vrij goede voordracht: ziin Sonnv Boy was geen imitatie, doch ziin re pertoire i= zwaar melancholisch. Bettv Visero was de (toneel) - naam van een lenig meisie. dat ongekunsteld en eenvoudig ver-, bluffende staaltjes van lenigheid en gratie liet zien, het was een goerj nummer. De Elezki's een goochelend echtpaar haalde aar.dise kunst jes uit met sjaals, sigaretten en kaarten en toverde met behulp van schijnwerpers en met licht gevende verf geschilderde stt-i- huten het toneel ;n een wonder- tuin. Mevr Fle'zki zong voor de nauze enkel" h'edies: haar ontre den was zelfbewust en de liedjes slongen niet biizondpr in. Tot slot wo- Kees sJtet, die z'n nraatie in Tiet Wp<d-Fries weer aardig wist te vertellen: op de West-Friese humor, die zün con ferencier Nico Akkerman had aangekondigd Ji^ben wii echter tevergeefs gewacht. De grappma. d'" b" vertelt, heb ben n'pt.s met West-Friese humor te maken: 't ziin niet* meer dan grannen. soms nog vtü nlat. doch niet ontsnroten uit leven van de West-Friese bevolking- Evenals vel" van ziin gronppn hadden d" sehet.sies veeelal on waarschijnlijkheden als onder werp. Het Zotyagavopdnuhliek heeft "ehter om ziin voordrachten waar in o.m. een nraatie over de 8- OptoKer-ontnchJ Jiarteliik gela- ehen Alles hü elkaar naar onze smaak geen programma, om erg over te roemen- moveerd naar de 3e klasse, wat zeker een unicum is op biljart- tebied in het District Alkmaar; et was voor hem een eer de kampioen te huldigen en hij deed zulks met een groot bouquet bloemen. De heer Bouwstra, se cretaris van de B.V. „De Drie sprong", overhandigde de prijzen. Namens de „Drie Ruiten", waar van de heer Pater lid is, sprak de heer L. v. d. Aakster, die me moreerde dat het lang geleden was, dat zijn vereniging een kam pioen in haar midden bad; ook hij overhandigde de heer Pater een bouquet bloemen. De eindstand luidt: T. Pater 483 196 16 2.48 10 F. Koning 416 140 33 2.97 9 G. Groot 471 173 20 2.75 9 N. Quant 500 160 20 3.12 8 J. Scheuerman 431 165 21 2.61 8 M. de Waard 294 198 19 1.48 6 S, Vingerling 436 167 14 2.61 4 D. Jonker 427 202 10 2.12 2 Vermeldenswaard is nog, dat nummer 8 mee mag spelen in het gewestelijk tournooi. Ernstige gevolgen OUDORP De bejaarde mej. A. H-, die de vorige week des avonds door een jeugdige wiel rijder werd aangereden, waarbij zh kwam te 'vallen, heeft hiervan ernstige gevolgen ondervonden. Zii heeft als gevolg hiervan een dijbeenbreuk JjekojTien en is in 't Sint Elisabethziekenhuis te Alk maar opgenomen. De jongeman die ook kwam te valjen is daar na doorgereden. „LA MASCOTTA" DOOR „ODEON" ALKMAAR Het Alkmaarse Operette Gezelschap „Odeon" opent dit jaar het seizoen met de Franse operette „La Mascotta." Wij waren in de gelegenheid ge steld een repetitie van de solis ten bij te wonen. Naast tal van oude gezichten zagen wij toch ook vvger enige nieuwe „sterren" aan het Alkmaarse Operette fir mament. Pers. gis Mevr. Triest Bob Bruuske, Joop Stroomer en last but not least Henk Schinkel, zullen onder de deskundige lei ding van de H.H. Joh. Kuiper en R. Vóórhaar tezamen met het Alkm. Symphonie Orkest weer voor een uitstekend verzorgde uitvoering zorgen. Wat wij er van zagen heeft oos aller bewondering afgedwongen. Zoals wij van „Odeon" gewend zijn is alles weer tot in de puntjes j£grzorgd en ge loven wij niet, dat het bestuur te optimistisch is geweest door drie avonden vast te leggen t.w. a.s. Zaterdag en Zondag en de Zon dag daarna. Wij wensen „Odeon" met haar 6e Operette veel succes en volle zalen toe. Terugkeer militairen ALKMAAR Met Hr. Ms. Pieter Florisz zal de Alkmaarse militair der Zeemacht, stoker He klasse H. N. J. Breeker, P, L. Takstraat, uit Nieuw Guinea naar Neder land terugkeren. De aankomst zal vermoedelijk plaats vinden op 27 October a.s. te Dén Helder. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Jaco bus A. zv N. J. J. Woestenburg en M. Schoorl. Overleden: Aaltje Joon 55 j. geh. met D. Westerhof; Pieter Tuinman 55 jaar, geh. met N. Veenstra. PURMEREND Vijftig jaren katholieke arbeidersorganisatie. Met grote luister is het afgelopen weekeinde het gouden jubileum gevierd van de plaatselijke afdeling van de K.A.B. De jubileum viering werd voorafgegaan door een triduum, dat door pater Engelbertus in de parochiekerk werd geleid. Zondag was het de eigenlijke jubeldag. Die werd ingezet met een plechtige Hoogmis opgedragen door deken Schamper, geassisteerd door kapelaan Th. Wijnker, geestelijk-adviseur van de K.A.B. en pastoor F. Bollinger van Ilpendam, oud-adviseur van de afdeling, die tevens de feestpredicatie hield. Onder de H. Mis gingen alle K.A.B.'ers ter H. Tafel en na de Hoogmis werd het Te Deum gezongen. Na de Hoogmis werd een gemeenschappelijk ontbijt gehouden in het Verenigingsgebouw. Rond het middaguur werd de gouden afdeling van de K.A.B. een serenade gebracht door het R.K. Harmoniegezelschap Crescendo met tambourcorps, waarbij de voorzitter van Crescendo zijn gelukwensen aanbood, 's middags werd een zeer druk bezochte receptie gehouden en Zondagavond werd op de feestavond door de R.K. Toneelver eniging Leo Xin het toneelspel „Als de kinderen maar eens groot zijn...." opgevoerd, een waardig besluit van een welge slaagd feest. Een schat van bloemen sierde de zaal van het R.K. Verenigings gebouw. Er waren bloemenman den van het R.K. Kerkbestuur, het gemeentebestuur van Purme rend en De Hanze, alsmede bloemstukken van de R.K. Trans portarbeidersbond „St. Bonifa- cius" te Purmerend, de K.V.P. A(fa}QVZCYlttfi Iedere DINSDAG- en VRIJ DAGAVOND van 8-10 uur bij Iedere middag PROEF-UIT- Z ENDING van 4—5 uur. Vrij entrée ALKMAAR van het 25-j; Ter gelegenheid bestaan van de van het 25-jarig bestaan van d< Alkmaarse Dameskegelclub „Wil ten is Kunnen" worden óp de zes banen van het Kegelhuis „De Unie'' van 22 tot en met 28 Oct. onderlinge wedstrijden gehouden, tewijl gisteren invitatie korpswed strijden werden gehouden, uit sluitend voor dames. Voor deze laatste wedstrijd bestond grote belangstelling en een 25-tal vijf tallen uit Amsterdam, Haarlem, Schagen en Alkmaar nam aan deze wedstrijd deel- De voorzitter van de Alkmaar' se Kegelbond opende de wedstrij den Zondagmorgen met 'n woord van welkom tot alle kegelaarsters Voor enkele uren was Vrouwe Muziek de welkome en speciale gast van het oude Medemblik, waar in het „Wapen" een groot nationaal solistenconcours was uitgeschreven door de R.K. Zang vereniging „Nieuw Leven", welke hiermede haar 30-jarig bestaan op feestelijke en passende wijze wilde herdenken. Uit alle richtingen waren ze gekomen, de deelnemers en deel neemsters: uit de Zaanstreek, Haarlem, Hoorn, de Streek, Scha gen, Assendelft, Nrd. Scharwoude, Venhuizen, Medemblik, Wervers- hoof enz., regen en wind trotse rend, omringd en aangemoedigd door vele belangstellenden, om te doen hetgeen reeds zovelen vóór hen hadden gedaan: elkaar bekampen in openbare wedstrijd, een bedrijf, dat Wagner inspi reerde tot zijn beroemde „Meis- tersinger". De wapens, waarmee deze vreedzame strijd gevoerd werd, waren even uiteenlopend als on gelijk. Op instrumentaal gebied was de populaire accordeon sterk vertegenwoordigd naast het meer klassieke instrument de piano, evenals de piston en zelfs tuba- foon, terwijl in vocaal opzicht de bezetting liep van solo, duet, via quintet naar dubbel kwartet. Een uitgebreid apparaat dus voor een dergelijk concours, met vele mo gelijkheden. Wat direct opviel was het grotendeels uitstekend gehalte van de gekozen muziek, een belangrijke schrede vooruit dus op het gebied der program ma-samenstelling. Daartegenover stond echter een bij verscheidene solisten en groepen ontbreken van serieus stijlgevoel, evenals de niet geringe moeilijkheid om de klippen van de concerterende bel canto en dramatische operastiil te omzeilen, hetgeen echter voor sommigen na doelmatige ontwik keling en rijping zeker te berei ken zou zijri. De prestaties door liepen alle stadia van zeer goed tot bijna slecht, al bleek de alge mene indruk gunstig. Een enkele maal hoorden wij een rijk ge- timbreerde stem, meermalen een geschoolde stem, maar ook sopra nen die een ongewenst vibrato in hun stem legden en vocale en instrumentale solo's waarvan de klankkleur niet steeds mooi was. Mej. v. d. Heijde, sopraan, uit Lufjebroek blonk uit in 't Largo van Handel door een gave en gevoelvolle vertolking en ging terecht die avond met het hoog ste aantal punten, 140 stuks, strij ken. Ook de moderne muziek was vertegenwoordigd in enkele delen van een piano-sonate van Leon Orthel, welke zeer behoorlijk ge speeld werden. Het Zaans Vocaal Quintet trad daarentegen weer een stap terug naar de lieder tafel met een overigens uitste kend gezongen maar goedkope bewerking van Piet Hein. Aan dit concours, dat Zaterdag avond werd ingezet en Zondag middag en -avond vervolgd werd, was een enthousiaste toespraak van voorzitter poeskops vooraf gegaan, die wees op het buiten gewone feit, dat H.M. de Koningin en Prins Bernhard ieder een zil veren medaille beschikbaar had den gesteld, een gunst, welke niet zo direct wordt verkregen. Ver der werd dit concours mogelijk gemaakt door een belangrijke gift van de heer F. J. Houwért, ge delegeerd commissaris van de Billitonmii. te Den Haag, waar voor de heer Moeskops namens de vereniging zijn dank uitsprak. Verschillende autoriteiten waren bii de openingsavond tegenwoor dig. o.a. burgemeester Peters, die met een kernachtige speech zijn belangstelling voor dit gebeuren onderstreepte, pastoor Bakker en kapelaan v. Duin. De iurv bestond uit de heren Olivier Koop uit Overveen en R. M Moeskops Sr. uit Hoog- karspel. Besluiten wji met de conclusie, dat dit coneoiirs een goede en beschaafde indruk heeft eemaakt en dat, alleen wanneer de luiste ideale instelling tegenover een dergelijk gebeuren aanwezig is. de muziek een dienst bewezen wordt. V. en kegelaars, speciaal tot de da mes van buiten Alkmaar. De heer Diepen wees er op, dat het een unicum mag worden, ge noemd, d^t een dameskegelclub haar 25jarig jubileum viert. Hij wenste W.I.KL namens alle Alk maarse kegelaarsters en kegelaars geluk met dit gedenkwaardig ju bileum en verbond hieraan de wens, dat een lang bestaan voor W.I.K. mocht zijn weggelegd- Hulde bracht spr. ook aan de oprichtsters van deze club, van wie enige dames thans nog ac tief lid zijn. Receptie Daarna werd de gelegenheid geboden de jubilerende vereni ging, waarvan de dames allen in keurig clubcostuum aanwezig waren te feliciteren. Van deze gelegenheid werd een bijzonder druk gebruik gemaakt en het moet de jubilerende vereniging een grote voldoening zijn ge weest, te weten, dat zii zich een grote plaats in ons klein kegel wereldje heeft weten te verwer ven. Verschillende spreeksters en sprekers voerden het woord en meerdere fraaje cadeaux gingen van de gelukwensen vergezeld én het spreekt welhaast vanzelf dat de bloemen evenmin ont braken. Niet onvermeld mag blijven de keurige aankleding van het Kegelhuis. waarvoor de heer Genefaas, lid van de wedstrijd- commissie. zeer veel zorg had besteed, evenals aan de tentoon stelling der priizen: het was De uitslagen van de Korpswed strijd voor dames-vijftallen was: 1 Nooit mis, A'dam 636; 2 R.A.A.K. A'dam 635; 3 Ophouden Wint, Alkmaar 613; 4 W.I.K. Alkmaar 611 (buiten mededinging); 5 EVA II Haarlem 585; 6 Vredelust Schagen 574; 7 Blijft Sportief 569; 8 DVK Amsterdam 559; 9 Zet 'm op, Alkmaar 541; 10. EVAI Haar- lme 538; 11 Irene A'dam 536. 2e vijftallen: 1. Ophouden Wint, Alkmaar 527; 2. Enthousiast Haar lem 521; 3 NRV Haarlem 509; 4 Vredelust II Schagen 502; 5 Aan de Rol Haarlem 502; 6 Onder Ons Alkmaar 496; 7 NVG Amsterdam 487; 8 WIK II Alkmaar 487; 9 't Rollend Raadsel I 463; 10 id. II 462; 11 Entre Nous, Alkmaar 459; 12 DVK A'dam 413; 13 Irene II Amsterdam 408. FEESTAVOND RODE KRUIS CORPS Tombola voor Alkmaarse zieken ALKMAAR. De leden van het Rode Kruis Corps houden op 8 November een feestavond, waarvoor hun door diverse per sonen gratis medewerking is toegezegd. Tijdens deze feest avond zal een tombola worden gehouden: van de opbrengst daarvan zullen met Kerstmis Kerstpakketten worden uitge reikt aan stadgenoten, die reeds lange tijd ziek zijn. Het vorige jaar konden 53 pakketten worden uitgereikt. Het feestcomité van de leden van het Rode Kruis Corps doet een beroep op de winkeliers, gratis prijzen voor deze tombola ter beschikking te stellen. Voor deze inzameling heeft de Mid denstands Commissie vergunning verleend. De eventuele prijzen kunnen worden bezorgd bii (of afgehaald door) mevr. Rente naar, Corfstraat 47 tel. 3733; J. Tambach, Krelagestraat 8 en C. Wagemaker, Spoorstraat 75. Purmerend, Herwonnen Levens kracht, de Voetbalvereniging „Purmerland", St. Liduina-Stlch- ting, St. Raphael, R.K. Bouw vakarbeidersbond, het N.V.V. Purmerend, de K.A.B.O., Metaal- bewerkersbond „St. Eloy", de K.A.B. Ilpendam, de Reisclub van de K.A.B., de N.K.G.B. Purmer end, St. Deus Dedit afd. Purmer end, K.A.J, en J.G. afdelingen Purmerend, K.A.B. afd. Monni kendam, K.A.B. afd. Edam en Sursum Corda Beemster. Naast het jonge bestuur zaten aan de groene tafel twee oud gedienden. Het waren de 82-ja- rige heer G. de Wolf Sr. en de 75-jarige heer A. Oudejans, twee ereleden van de plaatselijke KAB en pioniers van de R.K. Volks bond van vijftig jaar geleden. Zij zaten daar om mèt het bestuur de welverdiende hulde van vele sprekers in ontvangst te nemen. De receptie werd geopend door kapelaan Th. Wijnker, aie er zijn vreugde over uitdrukte, dat in de afgelopen jaren niet alleen een zekere welstand is verkre gen, maar ook een ontwikkeling op geestelijk en cultureel gebied. Burgemeester Kooiman wees op het grote belang van arbei dersorganisatie. De neer G. de Wolf Sr., de eerste voorzitter van de voorma lige R.K. Volksbond, zei dat de KA.B. niet alleen de eerste standsorganisatie was, maar ook stimulerend heeft gewerkt aan de totstandkoming van andere stands organisaties. De heer van der Meer bracht de gelukwensen over van het hoofdbestuur van de K.A.B. De heer B. Brugge sprak na mens de Purmerender Bestuur- dersbond van het N.V.V. De heer P. Stam feliciteerde de K.A.B. namens de R.K. To neelvereniging „Leo XIII", die bijna 48 jaar geleden door de Volksbond werd opgericht. Het woord werd vervolgens gevoerd door de heer K. Smit namens de Coöperatie „Water land", mevr. de Wolf-Mirok na mens de R.K. Vrouwenbeweging, die haar felicitaties vergezeld liet gaan van een voorzittershamer, de heer W. Glandorf, voorzitter van de R.K. Voetbalvereniging „Purmerend", de heer J. Vlaar, voorzitter van de R.K. Midden standsvereniging, de heer P. Ad miraal namens de Transportarbei dersbond, de heer E. Mol namens het R.K. Kerkbestuur, de heer A. Robinson namens St. Deus Dedit, de heer Jn. van Baarsen namens de afdeling tuinders van de L.T.B., de heer D. de Jong namens de afdeling veehouders, Kees Koopmeiners namens de K.A.J.-Kajotters, pastoor Bollinger als oud-geestelijk adviseur en de heer Groenewoud van de K.A.B. van Monnikendam namens de Kring van K.A.B.-afdelingen. De voorzitter van de K.A.B., de heer H. de Wolf, sprak 't dank woord. De grote zaal van het R.K. Ver enigingsgebouw was stampvol voor de feestavond. Na geopend te zijn door de voorzitter van de feestcommissie, de heer A. IJsak- ker, voerde de R.K. Toneelver eniging „Leo XIII" met succes het toneelspel „Als de kinderen maar eens groot zijn....", door Kees Spierings, op. „Leo XIII", die deze opvoering belangeloos aanbood als jubileumgeschenk, gaf van het toneelspel een stem mingsvolle opvoering. Het was een prachtig besluit van een schoon jubileum. Universitair examen ALKMAAR. Aan de gemeen telijke universiteit te Amsterdam slaagde voor het doctoraal exa men geneeskunde de heer K. C. Knaap. Fietsen-ralley afgelast ALKMAAR De fietsenralley die door de jubilerende St. Vin- centiusvereniging voor Zondag middag was georganiseerd is door de slechte weersomstandig heden afgelast. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Maandag avond tot Dinsdagavond. ENKELE BUIEN Wisselende bewolking met enkele buien vooral in de kust provincies. Meest matige wiiid tussen Zuidwest en Noordwest. Hier en daar lichte nachtvorst, morgen overdag ongeveer dezelf de temperaturen als vandaag. Burgerlijke Stand AKERSLOOT. Geboren: Jo hannes Laurentius, z. v. J. L. Hollenberg en A. Mienis; Catha- rina Hermiintje, d. v. D. Los en P. Groot; Cornells, z. v. J. Ban kersen en J. Smith; Nicolaas Franciscus Maria, z. v. N. J. Mole naar en C. C. Dekker: Gerardus Nicolaas, z. v. G. de Groot en D. Krom; Theresia Maria d. v. P. A. J. Pronk en E. M. Kaandorp. Overleden: Wilhelmus Petrus Kaandorp, oud 2 weken, z. v. N. Kaandorn en M. M. Kerssens. Gehuwd: Cornells Houterubos, 25 jaar, wonende te Heiloo en Cornelia Catlharina Mienis. 21 jaar, wonende te Akersloot. Opbrengst collecte AKERSLOOT. De dezer da gen gehouden collecte voor de Nationale Reclassering heeft deze gemeente opgebracht totaal bedrag van ƒ236.21. in een Gegund HEEMSKERK. Het bouwen van een woonhuis met schuur aan de Cieweg, namens M, Duin. is gegund aan fa. Pieterman te IJmuiden. GEMEENTERAAD URSEM Tegen luidruchtigheid in de gemeente URSEM. De heer P. Witte verzocht een strook grond van de gemeente te mogen kopen. B. en W. zullen zich hieromtrent nader beramen. Van de L.T.B. kwam een ver zoek om de lopende tuinibouw- cursus niet in de Sint Bavoschool doch in de openbare school te ge ven. B. en W. zullen nader de voorwaarden bepalen omtrent verwarming, licht enz. alvorens toestemming te verlenen. De raad ging ermee accoord. De heer Langereis vroeg of deze cursus geen afbeuk deed aan de Land bouwschool. De heer Seiits gaf hierop een bevredigend ant woord. De L. en T.-tentoonstelling te Alkmaar kreeg een subsidie van 25. De leden van de commissie tot wering van schoolverzuim wer den herbenoemd. Drie bezwaarschriften tegen definitieve aanslagen schoolgeld werden behandeld. De voorgestelde wijzigingen omtrent controle boekhouding en pen(sioenverordeningen werden goedgekeurd. De algemene politieverordening wordt gewijzigd. Ongewenste luidruchtigheid, als gebruik van luidsprekers door venters enz. kan worden verboden. Aan het R.K. kerkbestuur werd een lening verstrekt van 20.000 voor de inrichting en huisvesting van de kleuterschool, voorlopig tegen een rente van 4 procent. Aan het R.K. schoolbestuur werd een subsidie verleend van 1225 voor de aanschaffing van leerboeken. De inspeceur L.O. had gunstig geadviseerd. De be groting 1951 zal met dit bedrag verhoogd worden. De gemeenterekening '50 toont een nadelig saldo van ruim 9000 gulden. De benoemde commissie zal deze rekening nazien. K.A.B.- ONTWIKKELINGSAVOND BEEMSTER. Dinsdagavond kwam de KA.B., afdeling Beem ster bijeen voor de eerste ont wikkelingsavond in het winter seizoen. Op deze avond was de districtsbestuurder van Jaars veld ut Alkmaar aanwezig om een inleiding te houden over de doelstelling en het streven der communisten. Spr. concludeerde tot respect voor de echte commu nist, die door het nastreven van ziin ideaal, ondanks veel narig heid. toch weet vol te houden. Doch van de andere kant moet men diep medelijden hebben met deze mensen. De maatschappij heeft juist de mens nodig die zo sterk is in het streven naar ziin ideaal. Wij kunnen een voor beeld nemen aan hun enthousi asme en slechst bidden, dat zii asme en slechts bidden, dat zii overzichtelijk en toch smaakvol, ook eens tot het juiste inzicht mogen komen. Na nog enige vragen te héb ben beantwoord, sloot de voor zitter, de heer G. Weel, deze zo leerzame avond. (Van onze correspondent) VEENDAM Sinds enkele dagen is er een conflict gerezen tussen de directie van de Aard appelmeelfabriek D.W.M. te Veendam en de schippers, die het vervoer van de aardappelen naar de fabriek verzorgen. Het vervoer te water naar de fabriek ligt momenteel geheel stil. De Alg. Schippersvereniging te Groningen heeft een onder zoek ingesteld, en verklaart dat D.W.M. en Co. de vervoersover- eenkomst tussen de werkgevers organisatie in de aardappelmeel- industrie en dp schippersvereni ging niet geheel naleeft. De moeilijkheden ziin ontstaan toen dp meeste aardappelen per ,as naar de fabriek werden aan gevoerd pn in pramen werden gestort. Dezp pramen kregen voorrang om voor de wsü van de fabriek te komen. De schippers kregen hierdoor onnodig lange wachttijd, hetgeen voor hen grote verliezen oplevert Ook hadden dp schippers geen kans ander werk in de wilde vaart te zoeken, daar hun bevrachtings boekles voor een vergunning voor aardappelvervoer bii de be vrachtingscommissaris waren in geleverd. Van fabrieksziide wordt me degedeeld dat force majeur de moeilijkheden heeft veroorzaakt. De fabriek moet rekening hou der» met de wensen van haar le veranciers. Dezp stellen vervoer per as soms boven vervoer te water. Ook is het niet juist, al dus de directie, dat de fabriek teveel schippers heeft aangeno men. Dp directip verklaarde dat van enige opzet geen sprake is en is er van overtuigd dat het geschil spoedig tot het verleden zal be horen. Geen stralende meest ongelege vreemdste uitsl vier leiders sn< te geloven var schedese Boys mooiste wedstr Willem IL dat i van Roessel, d jaar drie maal U natuurlijk ev< hebben of Ai® dat we Zwolse tuigend. Nog s de leidende plc verwisselde. Tb stopt van Veloc De grootste v* was wel de 1—C citas op Ensched de Groningers 1 eerste overwina won in de Friese lijk met I0 1 Haarlemmers b nog dat DWS het niet verder brac gelijk spel. Het i een zeer rumoeri weest, die drie m de zyn hoogtepi betreurenswaard!; Elinkwijkspeler trapte de Amste dusdanig dat hij uitgezonden. He stormde hierna h< de van der Hog< DWS moest het i zonder de geble: Koevoets stellen, de laatste weken leur Thans wei Gooi met 10 ve doorners mogen mopperen, want Poort misten nog ge kansen. De B< de Hilversummer aan een doelpunt de Volewijckers laag naar huis te voor de rust doel een boogbal v Heerenveen zag eens een punt m terug te nemen topscorer van dez arme Theoie me kraken. TÜ De eerste klass zeer interessante den. Wageningen, 40 cijfers van i Ajax dat met d getuige de 21 ei moeite had, gaan lijk aan de kop. punt minder heef! kansen. Van Be tesse en Leeuwar lijk hetzelfde geze andere Groninger ling, Oosterparker nu niet tot een ov< gen, mede doorda strafschop miste. 51 van Leeu\ staat er echter w> en ook voor Achi geningen een te si der trof blijft het Jan van Roess schorsing twet op non-actief, i het eerst we een gloednieur dito broek want hij had nieuwe club Willem AFDELII EDOVolewijcker: VelocitasEnsch. I AGOVV't Gooi DWSElinkwijk FrisiaHaarlem GVAV—Theoie Go Ahead-Heerenv- Haarlem (1) 8 DWS (2) 8 Ensch. Boys (3) 8 T Gooi (5) Elinkwijk (4) EDO (6) Beerenv. (9) GVAV (10) AGOVV (7) De Volew. (8) Go Ahead (11) 8 Frisia (12) Velocitas (14) Theoie (135

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2