Meteen roestige stengun en een vervaarlijke bajonet op roof uit Lijken van joden gevonden in een villatuin te Laren Geen productieverhoging ten koste van de Zondag KLEIN VENSTER OP DE WERELD Overvallers op Haagse Jockeyclub voor de rechtbank Dr. L. Veeger f Een stichtend schouwspel Kuikentoewijzingen Vaticaanse vloot onder eigen vlag I c - Plaatselijk nachtvorst zware Misdrijf vermoed Peerke Donders in '53 zaliq verklaard? Finnen zijn sterker dan het vorig jaar Oordeel Convent Protestant-Christelijk sociale beweging Naar wij vernemen WOENSDAG 24 OCTOBER 1951 PAGINA 5 '•-GRAVEN HACE. Gistermorgen verschenen voor de Haagse arrondissementsrechtbank de 22-jarige buffetchef R. E. G. de W„ uit Amsterdam en zijn 25-jarige vriend, W. H. van der W.-, van beroep matroos, uit den Haag. Zij hadden behoord tot het viertal jeugdige bandieten, dat in de nacht van 20 op 21 April 1950 „de jockeyclub" aan de Laan van Meerdervoort in den Haag overviel, en de geheel overblufte spelers ruim 4000 gulden lichter wist te maken. Dachten jullie soms dat je in Chi cago was en jullie leden waren van een gangsterbende? Het geld is opgegaan aan drank en vrou wen, het gaat allemaal ver de perken te buiten", aldus de pre sident. Daar beide verdachten toereke ningsvatbaar worden geacht, hoorden zij zich door de Amster damse rechtbank wegens het ple gen van drie andere roofoverval len, tot vijf jaar gevangenisstraf met aftrek veroordelen. Het deze vijf jaar in het voor uitzicht hoorden zij gisteren we derom anderhalf jaar gevangenis straf met aftrek tegen zich eisen, vanwege de roofoverval op „de Jockeyclub". Welk een wild-west toneel zich in de nacht van 20 op 21 April in deze club heeft afgespeeld werd gisteren door de president mr. Voltman nog eens in herinnering gebracht. De W. was aanvankelijk lid ge weest van de Jockeyclub, maar had er practisch al zijn geld ver loren. Hij was uiteraard goed op de hoogte met de situatie in de speelgelegenheid. De dag tevoren waren de wapens en de rollen tussen de vier mannen in Amster dam verdeeld. De volgende dag begaf men zich naar den Haag en tegen middernacht naar de Laan van Meerdervoort. J. was gewa pend met een stengun die overi gens defect was, B. zwaaide met een revolver, en zou de aftocht dekken en de W. had een bajo net. Alle vier waren gemaskérd toen zij de speelzaal binnenkwa men en onder het uiten van aller lei dreigementen werden snel en doortastend de bezoekers gefouil leerd en werd de geldkist omge draaid. De buit bestond uit ruim f 4000, die later werd verdeeld. Avontuur. ...Hoe kwam u zo tot deze over vallen?" vroeg de president aan de verdachten, „zocht u alleen het avontuur?" „Inderdaad", beaamde v. d. W. „Avontuur ten koste van ande ren. De taxichauffeurs en de ma- nufacturenhandelaar, die na de overval op „de Jockeyclub" uw slachtoffers werden, leverden toch weinig avontuurlijks op. CLANDESTIENE ZENDER OPGESPOORD De opsporingsdienst van de PTT heeft in samenwerking met de rijkspolitie te Groenlo, de clandestiene zender „Piccolos", die op een golflengte van onge veer 220 m. werkte, benevens een honderdtal gramofoonplaten, in beslag genomen. Proces-verbaal werd opgemaakt tegen de 20- jarige electricien J. W. Th. V., de 59-jarige installateur Th. V. en de 18 jarige monteur J. H. G. allen te Groenlo. 25 OCTOBER: H. Chrysanthus en Daria Sommigen kunnen zo heel vreemd denken over een jongen, die „om een meisje" katholiek wordt. Ze verge ten dat alleen dat meisje aanleiding geweest is voor die jongen om eens nader met het geloof kennis te ma ken en dat uiteindelijk doel bewust buiten het meisje om die stap door hem gezet is. Ze draven door en merken schamper op: „Dat kan toch niets worden kapelaan. Ik vind het zonde voor de tyd die U eraan besteedt". Mag ik deze twijfelaars aan Gods genade eens wijzen op de heiligen van vandaag. Chry santhus was een heiden maar toen hij met de christinne Daria ging verkeren werd hij katholiek. En goed! Want toen ze een paar jaar ge trouwd waren, schrokken zij er niet voor terug om de be lijdenis van hun geloof met hun bloed te bezegelen! En dat was toch ook in een ge val van een „gelegenheids bekering". Waarom draaft ge dan zo dikwijls door en zegt dat dergelijke bekeringen nooit iets kunnen worden? Ge maakt het er voor onze con vertieten zo moeilijk door. IN DESERTO De moeilijke jeugd van beide verdachten werd vervolgens ter sprake gebracht. Beiden zijn ge boren in Indonesië, hebben jaren lang in kampen geleefd, en toen zij als jeugdige knapen vrij kwa men, hadden zij geen ouders of familieleden meer die zich om hen konden bekommeren. Als 17- jarige jongen kwam de W. moe derziel alleen naar Nederland, kende hier niemand en rolde van het ene baantje in het andere. De levensloop van van der W. was niet veel fleuriger. „Ik begrijp wel dat jullie alle- 'S-GRAVENHAGE. De Mi nister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening is met de ge organiseerde landbouw tot over eenstemming gekomen over de regeling van de kuikentoewijzin. gen voor 1952. De regeling komt over het al gemeen hierop neer, dat pluim veehouders, die toezeggen in 1952 25 pet. van hun bouwland met aardappelen en/of korrelmais te zullen verbouwen, hetzelfde aan tal kuikens krijgen toegewezen als in het voorafgaande seizoen. Pluimveehouders, die niet aan deze voorwaarde willen voldoen, zullen met een toewijzing van 75 pet. van dit aantal rekening^ moeten houden. Bedrijven, waar.' van kan worden aangetoond,, dat het niet mogelijk is tenminste 20 Are voor de verbouw van aardappelen en/of mais te be stemmen. over het algemeen de kleine bedrijven dus, zullen een toewijzing ontvangen, welke over. eenstemt met het aantal kuikens, dat wordt aangevraagd, mits dit aantal de toewijzing voor het voorafgaande seizoen niet over schrijdt. CHARITATIEVE TRANSPORTEN HET HOOFDDOEL VATICAANSTAD (KNP) Zo als bekend is, bezit de H. Stoel in Vaticaanstad zowel een eigen spoorwegstation, een eigen post- telegraaf en radiodienst, alsook 'n uitgebreid autopark, waarvan de wagens een speciale nummerplaat met de aanduiding SCV dragen. Bij dit alles zal binnenkort een Vaticaanse vloot van een beperkt aantal schepen worden gevoegd. Een decreet van de Pauselijke Commissie van Kardinalen voor 'het bestuur van Vaticaanstad, dat dezer dagen is bekendgeworden, bepaalt, dat schepen van het Va- ticaan in de vaart zullen worden gebracht en zeeën en oceanen zul len doorkruisen. Elk schip zal, volgens dit decreet, de Pauselijke vlag, geel-wit, in de mast voeren en op de voorsteven zal, behalve de naam van het schip, tevens 't woord „Vaticaanstad worden aangebracht. Het bovenbedoelde decreet be paalt verder, dat op elk schip 'n vlootaalmoezenier aanwezig zal zijn, die in rang onmiddellijk op de commandant van 't schip volgt Het schijnt in de bedoeling van de Vaticaanse autoriteiten te lig gen, deze schepen aan te wenden voor het transport van goederen en levensmiddelen, die de H. Va der voor Zijn charitatieve wer ken naar alle delen van de wereld zendt. Voorts schijnt het niet uit gesloten, dat deze schepen ook voor het vervoer van emigranten zullen dienen, daar het vraagstuk van de emigratie vele landen voor grote moeilijkheden stelt. F ,T<*7 i s? - ft - - -«■ j f, mm Tijdens hun bezoek aan Canada waren prinses Elizabeth van Engeland en de hertog van Edinburgh getuigen van een niet alledaags huldebetoon door de bemanning van de internatio nale brandweerboot op de Detroit rivier. De brandweerlieden spoten met hun waterkanonnen machtige waterstralen de lucht in en bewezen zodoende eer aan de vorstelijke bezoekers. bei een zeer moeilijke tijd in Indië hebben gehad" zo zeide de president. Ook de Officier van Justitie zeide in zijn requisitoir begrip te hebben voor de omstandigheden waaronder deze verdachten waren opgegroeid. Het psychiatrisch rapport over hen uitgebracht gaf hem echter geen enkele aanlei ding om, wat betreft de strafmaat, maatregelen te treffen en hij re- quireerde derhalve dezelfde straf die aan de beide andere verdach ten in deze zaak, J. en B„ was opgelegd, namelijk anderhalf jaar met aftrek. Nicht van Churchill lid van Derde Orde LONDEN Mj^s Ann Sheridan een nicht van Winston Churchill, dip voor korte tijd overging naar de Katholieke Kerk, heeft het lidmaatschap aangenomen van de Derde Orde „van de H. Franciscus. Miss Sheridan is een talentvolle beeldhouwster; zij heeft dezer dagen een madonnabeeld „Regina Apostolorum" voltooid- (Van onze weerkundige medewerker) Zoals reeds verwacht was, is er gedurende het afgelo pen weekend eindelijk weer eens wat regen gevallen, hoewel de hoeveelheid in 't Westen van het land groter was dan in het Oosten. Ten Westen van Ierland bevindt zich nu een krachtig ge bied van hoge luchtdruk, en daar wij ons aan de oost kant daarvan bevinden wordt er koude Oceaan- lucht over het land gestuwd waarin zich langs de kust nu en dan enkele buien ont wikkelen. 's Nachts echter is de uitstraling bij heldere hemel groot hetgeen gister nacht zware nachtvorst veroorzaakte zoals b.v. te Eelde waar op tien centi meter een temperatuur van 5 graden voorkwam. Tevens kwamen uitgebrei de mistvelden voor. Van daag zal de bewolking on der invloed van de nadering van een nieuw front van de Oceaan weer gaan toene men. maar toch zal dit nau welijks enige neerslag ver oorzaken. OPRICHTER VAN HET WIT-GELE KRUIS In de pastorie te Borne, waar hij tijdelijk vertoefde,is gister morgen op bijna 72-jarige leef tijd plotseling overleden, de be kende katholieke medicus dr. L. Veeger, die speciaal op het ter rein van de katholieke sociale gezondheidszorg zich zeer grote verdiensten in ons land heeft verworven. Dr. Veeger werd op 30 December 1880 te Groningen geboren, studeerde daar aan de Groninger Universiteit medicijnen en promoveerde daar ook tot arts. Reeds in zijn studententijd deed hij zich kennen als een principieel katholiek en nam hij ijverig aan het kath. sociale en culturele leven deel, dat toen vooral in Groningen nog in de kinderschoenen stond en waarin hij in die dagen een grote stuw kracht ontwikkelde. Ook in de toen nog jonge katholieke stu dentenvereniging „Albertus Mag nus" speelde hij een belangrijke rol. Na zijn promotie vestigde hij zioh als huisarts in Schalkwijk, waar hij vele jaren practiseerde en zeer populair en bemind was, ook omdat hij daar naast zijn medische taak, op sociaal én godsdienstig terrein veel tot stand bracht. Het was ook in die Schallcwijker periode, dat hij de noodzaak inzag van een katholiek ziekenfonds en het initiatief nam tot de stichting van het Wit-Gele Kruis, waarvan hij tot zijn dood voorzitter was. Om een rustiger werkkring te krijgen, werd hij in de dertiger jaren benoemd tot Inspecteur van de Volksgezond heid, met standplaats Nijmegen, maar rust was voor dr. Veeger iets onbekends en ook in deze functie nam hij weer allerlei initiatieven. Zo was hij directeur van het Kath. Ziekenhuis in Nij megen en werd de initiatiefnemer en inrichter van het Pathologisch Instituut in Nijmegen, dat een der voorlopers was van de dezer dagen geopende medische fa culteit. Als w.n. hoofdinspecteur van de Volksgezondheid heeft hij ook een zeer actief aandeel ge had in tal van nationale maat regelen tot verbetering van de volksgezondheid, vooral ten plat- telande. Na zijn pensionnering wilde hij van geen rust weten en ontwik kelde hij nog op elk gebied een grote werkkracht, hoewel hij wist, dat zijn zwak hart hem hier noodlottig worden kon. Dit is dan ook zijn plotselinge doodsoorzaak geweest. Zaterdag was hij op een familie-reünie bij zijn jongste broer, Deken Veeger van Almelo, en vandaar is hij naar Borne gegaan om bij zijn vriend pastoor H. J. Scholten Redmer enige dagen rust te ge nieten. Daar op de pastorie werd hij Dinsdagmorgen door een hartkramp overvallen, welke bin nen enkele ogenblikken een einde maakte aan dit zo werkzaam en verdienstelijk leven. De plech tige ter aarde bestelling zal a-s. Zaterdag te Nijmegen plaats heb ben. De Regering erkende zijn grote verdiensten door zijn benoeming tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau en tot Ridder in de Orde van de Ned. Leeuw, ter. wijl Z.H. de Paus zijn grote ver diensten als katholiek werker van de daad erkende door zijn benoeming tot Ridder in de Orde van de H. Gregorius de Grote. Met Dr. Veeger is een van onze katholieke voormannen heen ge gaan, wier plaatsen niet gemak kelijk door de jongeren worden ingenomen. God geve hem de eeuwige rust. H. M. Koningin Juliana heeft Maandag een bezoek gebracht aan de Rijkslandbouwhuishoudschool „Nieuw Rollecate" te Deventer, waar landbouwhuishoudleraressen worden opgeleid. Bij het verlaten van de school werd Koningin Juliana uitge leide gedaan door de leerlingen, die zich bij de uitgang hadden opgesteld. LAREN. In de tuin van een villa aan de rijksweg te Laren heeft de politie de stoffelijke resten opgegraven van twee tijdens de oorlogsjaren in deze villa gewoond hebbende joden. Een erfeniskwestie is de aanleiding tot deze opgraving geweest. In verband met het vinden van de lijken zijn een inwoner uit Naarden en een uit Laren, die inmiddels weer op vrije voeten is gesteld, aangehouden. echter op een bank geplaatst. Zij heeft het nooit gekregen. Uit het nog voortgaande onderzoek is ge bleken, dat een inwoner uit Naar den in 1942 in de tuin aan het graven is geweest. Dit zou ge beurd zijn om koper te verbergen. In het dorpje heeft de vondst groot opzien gebaard en vele ge ruchten doen de ronde. Er wordt aan roofmoord ge dacht, doch de politie wil in dit stadium van het onderzoek nog geen nadere inlichtingen ver strekken. Bij informatie bij de Officier van Justitie te Amsterdam werd ons medegedeeld, dat op de stof felijke resten sectie zal worden verricht teneinde sporen van een eventueel misdrijf vast te stellen; misdaad staat nog niet vast. Het onderzoek wordt met kracht voortgezet. In de villa woonde gedurende de oorlogsjaren een Duitse dame, die als dienstmeisje naar ons land was gekomen en zich als ver pleegster uitgaf. Zij nam .een wel gesteld man in pension met wie zij op zijn sterfbed trouwde. Hier door zo luiden de inlichtingen uit verschillende bronnen kwam zij in het bezit van een groot vermogen. Zij heeft ver scheidene reizen gemaakt, vooral naar Duitsland. Na het overlijden van haar man nam zij twee Jood se landgenoten in pension, die echter op een gegeven moment verdwenen waren. Destijds werd hier echter weinig aandacht aan geschonken, omdat in die dagen meer Joden onderdoken of wer den weggehaald. Naar verluidt zou de dame, die enige jaren geleden door een autobus werd overreden, nadat zij tevoren vier keer bijna het slacht offer van een aanrijding was ge worden, in het bezit zijn geweest van een acte waarin haar het vermogen van de twee Joden zou zijn geschonken. Dit geld was TILBURG (K.N.P.) Tijdens de jaarlijkse Tilburgse bedevaart naar de kapel op de geboorte grond van de Nederlandse apos tel der melaatsen, Peerke Don ders. is de verwachting uitge sproken, dat deze grote priester, de zoon van een Tilburgse wever, in 1953 zal worden zaligverklaard. Men hoopt het proces zo te begunstigen, dat de zaligverkla ring in het jubileumjaar van de katholieken in Nederland, wan neer de kerkelijke hiërarchie haar eeuwfeest viert, zal kunnen worden uitgesproken. Om dit te bereiken zullen verscheidene ac ties worden gevoerd. JAAP VAN DER LECK OP LAATSTE TRAININGSDAG Het Nederlands elftal heeft nog een appeltje te schillen met zijn tegenstander, het Finse team, waarvan het vorig jaar te Hel sinki met 41 werd verloren. En daarom moeten wij winnen, aldus coach Jaap van der Leek in zijn toespraak tot de spelers van de Nederlandse elftalclub na afloop van de wekelijkse trai ning op het Olympisch Stadion te Amsterdam. In zijn toespraak liet van der Leek duidelijk uitkomen, dat de Finnen de laatste jaren steeds beter zijn gaan spelen, ja dat zij sterker moeten worden geacht dan in de zomer van het vorig jaar, toen de oranjehemden ver loren. Het Finse voetbal staat op het ogenblik op een dergelijk niveau, dat het van gelijke kracht kan worden beschouwd als dat van de overige Scandinavische landen. Vergeet niet, zo moedigde van der Leek de spelers aan, dat de balans van de internationale wed strijden vier in totaal posi tief moet zijn, hetgeen wil zeg gen tenminste vier punten uit deze ontmoetingen, willen wij 'n kans maken om aan het einde van het seizoen te worden uit- IN MILDURA (V.S.) zoekt de politie naar iemand, die er met een bioscoop vandoor is gegaan. De bios coop werd in 1942 ge sloten en was toen nog volkomen in tact. Toen het gebouw kortgeleden gesloopt zou worden, was dat eigenlijk al niet meer nodig. Alleen de voor gevel stond nog MEVR. FOWLES uit Annerley kreeg op 'n avond, toen ze met de tram huiswaarts keer de, een hevige niesbui Inplaats van naar de dokter ging ze naar de politie. Ze be dacht namelijk te laat dat er drie diamanten ringen in haar zakdoek waren, die de niesbui door de tram had ver spreid. bontjas mag kopen." De zaak liep scheef, want Wilbur sliep nigt, maar was klaar wakker geweest. Hij zei echter niets, deed of hij de boodschap „door had gekregen en gaf zijn vrouw geld voor de jas. „Leer om leer" dacht Peeble en liet ook een plaat ma ken met de aanma ning: ,,'n Goede vrouw ontziet het geld van haar man." En de uit werking? Mevr. Pee ble zei, toen ze wak ker werd, dat ze de bontjas terug bracht. Nog is 't verhaal niet uit. Want enige tiid later ontdekte de huisvrouw de gramo- foonplaat en ze. dat ze de jas toch maar hield. IN GLASGOW zijn zeven „kraaien" in staking gegaan. Ze hebben posten uitge zet voor de rouwka mer van de lijkbezor- gingsdienst om te EEN BEWONER van Sydney ging er met een vrachtwagen met voorkomen, dat or.der- 2500 kg. vlees van- 1 door. Hij reed er een end meé weg, sneed er een stuk vlees voor de Zondag uit en liet de wagen staan. De politie zei, dat hij het slechtste stuk vlees van de hele lading had gepikt. kruipers met een „klant" naar binnen slippen. En dat omdat een collega ontslagen was. DE NEW YORKSE huisvrouw Trellis Mae Peebles heeft een nieuwe methode ont dekt om van haar man een bontjas los te krijgen. Ze liet een „persoonlijke bood schap" op de gramo- foon opnemen, waar- fn hem werd aange raden r.iet zo krente rig te zijn. Als man lief nu sliep werd hem via de plaat ingefluis terd: „Wilbur luister. De vrouwen van je vrienden hebben alle een bontjas. Wil jij nu, dat je vrouw er uit ziet als een slons. Zit toch niet zo op je geld. Zeg haar nu morgen, dat ze een IN DE LEEFTIJD van 113 jaar is in Pen- sylvania mevr. Mary O'Neill, een Engelse van geboorte overle den. Het grootste deel van haar leven woon de ze in een klein huisje op een steile heuvelhelling. Ze kwam naar Amerika na de dood van haar echtgenoot, ongeveer 70 jaar geleden. Van haar zeven kinderen leeft er nog slechits één. HULDE VOOR de Deense minister van financiën. Hij heeft de belasting van 20 pet. op buitenlandse betaalmiddelen, die negen maanden gele den was ingevoerd, weer afgeschaft, om datde meesten toch niet betaalden en bovendien het toe ristenseizoen voorbij is. EEN BRITS school meisje uit Newport (Wales), de 11-jarige Norma Marston, ont ving van koning Fa- roek van Egypte een cheque van tien pond als dank voor het zen den van drie series si- garettenplaatjes. Nor- ma had in, een krant gelezen, dat de Egyp tische koning deze plaatjes spaart. IN SAYLORD in Min nesota. heeft een 20- jarige landarbeider, wiens hand tussen 'n maaimachine kwam, z'n zakmes gegrepen en zichzelf geampu teerd. GALINA ULANOVA, de prima ballerina uit Moskou, die de vier Stalinprijzen gewon nen heeft, mag geen nylonkousen dragen. Ze heeft namelijk een verklaring afgelegd, dat „dit niet moge lijk zou zijn voor iemand, die vier Sta linprijzen gewonnen heeft". Ze draagt al leen kousen, die in Moskou gemaakt wor den. DE ZWITSERSE po litie zoekt momenteel r.aar de eigenaar van een vrachtauto met oplegger. In 'n scher pe bocht kantelde de wagen, het dubbele dak en de zijkanten van de wagen scheur den open en ongeveer 1000 kilo gesmokkel de koffie kwam te voorschijn. De dorps bewoners zijn een hele dag bezig ge weest om met em mers, zakken en scheppen hun koffie- voorraad aan te vul len. ONTMOETING IN HET KANAAL De ruim 83000 ton me tende „Queen Elizabeth" van de Engelse Cunard Lijn ontmoet op haar tocht door 't Kanaal een Vickers Supermarine At tacker straaljager van de Engelse marine lucht vaartdienst, die met een gemiddelde snelheid van bijna 950 km per uur door het luchtruim jaagt. Het convent van christelijk sociale organisaties, gevormd door het Verbond van Protes tant-Christelijke Werkgevers, de Christelijke Middenstandsbond, de Christelijke Boeren- en Tuindersbond en het Christelijk Nationaal Vakverbond, heeft zich beraden over de nota van minister Albregts. inzake de op voering van de productiviteit in Nederland. Zeer in het bijzonder .heeft het convent de aandacht geves tigd op dp paragraaf in de nota. waarin de kwestie van de pro ductiviteit en dp Zondagsarbeid aan de ordp is gesteld. In een commentaar op deze nota zegt het convent, dat de ehristeliik-sociale beweging het steeds als haar opvatting te ken nen heeft gegeven, dat het in het belang is van het Neder landse volk. met inspanning van alle krachten mee te werken aan de opvoering van de pro ductie. Het convent is dan ook bereid aan een bijzondere op roep tot verhoging van dp ar beidsproductiviteit alle aandacht te schenken. Anderzijds is het convent van a vning, dat de Zondag, als bij zondere dag van heiliging én rust, een zo groot goed is, dat de aanranding daarvan moet worden voorkomen. Dit houdt naar de opvatting van de chris- telijk-sociale beweging in, dat alle niet-noodzakelijke arbeid op Zondag achterwege moet blijven. De christeliik-sociale bewegin is voorts dp overtuiging toege daan. dat het bereiken van eco- nomischp voordelen geen reden SAARLAND NIET NAAR OLYMP. WINTERSPELEN SAARBRUECKEN (A.P.) Het Olympische Comité van Saarland heeft besloten ter besparing van geld voor de zomerspelen in Hel sinki geen athleten te sturen naar gezonden naar het Olympisch de winterspelen van 1952, die in voetbaltournooi te Helsinki. Oslo zullen worden gehouden. mag ziin voor het verrichten van Zondagsarbeid. noch voor het gevent van uitbreiding aan zulke arbeid. Zii geeft in dit verband uiting aan haar onge rustheid over dp vraag, of vele arbeid, welke thans reeds op Zondag wordt vericht. inder daad als noodzakelijk moet wor den beschouwd. Uiteindelijk is het convent van mening, dat het nalaten van Zondagsarbeid niét betekent, dat steeds een econo misch nadeel optreedt. In de handhaving van de Zondag, als een groot godsdienstig en gees- teliik-zedeliik goed. kan meer voordeel gelegen ziin voor ons volk dan het opvoeren van de productiviteit, welke door Zon dagsarbeid wordt verkregen. MAUREEN GARDNER VERLOOR AMATEURSTATUS LEICESTER (AP.) Mevrouw Maureen Dyson, die als Maureen Gardner op de 80 meter horden van de O.S. 1948 in een foto finish door Fanny Blankers-Koen werd verslagen, heeft haar ama teur-status opgegeven. Zij is adviseuse geworden bij 'n zaak in sportkledip.g hetgeen haar als beroeps-athlete klassificeert. Mevrouw Dyson deelde mede, dat zij reeds besloten had zich uit de athletiek terug te trekken. GEEN KENTEKENS VOOR BROMFIETSEN Naar aanleiding van een door de KNAC ingediend adres, heeft de minister van Verkeer en Wa terstaat meegedeeld, dat van de invoering van de kentekenrege ling voor bromfietsen, zoals thans in het Wegenverkeersreglement is bepaald, wegens de daaraan verbonden hoge kosten zalmoe ten worden afgezien. Een nieuwe regeling voor de bromfietsen is thans in een gevorderd stadium. neemt de slapte in de schoen industrie te Nijmegen allerminst af. Orders blijven nog steeds uit heeft 'n 25-jarige Pool te Utrecht Maandag zijn ex-verloofde met een mes drie diepe steken in de armen en in de borst gegeven gaat de gemeente Hulzen f 1.190.146 lenen voor de woning bouw. 550 personen staan op de lijst van woningzoekenden worden honderd beuken voor het paleis Soestdijk gerooid, omdat zij langs de straatweg gevaar op leveren voor het verkeer. vertrekken mr. J. R. H. van Schalk, prof. van de Grinten en mr. van Helsdingen naar de West ter voorbereiding van de R.T.C. met Wcst-Indië. WELK EEN stichtend en in hoge mate God-welgevallig schouwspel, als, tegen het vallen van de avond, de chris telijke woning weerklinkt van het steeds weer herhalen van de lofzang ter ere van de verheven Koningin des Hemels! Als de Rozenkrans gemeenschappelijk wordt gebeden voor de afbeelding van de Maagd, in bewonde renswaardige eenheid van stemming en gemoed tussen ouders en kinderen, die van hun dagelijks werk zijn thuisgekomen, zijn zij verbonden met de afwezigen en overledenen. Het Rozenkransgebed bindt allen met een strakke liefdeband nauwer aan de Allerheiligste Maagd!

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 3