Treedt gemeente Alkmaar toe tot de N.V. Bouwkas Nrd. Ned. Gemeenten? 4381 personen doorgelicht bij bevolkingsonderzoek Damclub D.D.D. bestaat twaalf en half jaar „Mantex De heer D. van Peursen 40 jaar bij Standard A.P.C. LET OP ENGELN Gerard Worm JANUS KUIPER Kans op ruimer woningbouw Elke spaarder EIGEN woning „SLA/NKE1JN GEDAAN? AIÊE,EEN CORSET Postharmonie bracht- serenade WITTE KRUIS ZIJPE Huldiging in Hotel Victory Speciale aanbiedingen A. Nieuwland en Zoon, Schoorldam Vesten en Pullovers Kousen Lingeries ter aarde besteld ALKMAAR. Na de oorlog is de woningvoorziening tengevolge van de kapitaalschaarste zo ongunstig gewijzigd, dat het gevaar bestaat, dat het toch al geringe bouwvolume niet meer kan worden gerealiseerd. De enig overgebleven mogelijkheid is die van de particuliere bouw, waarbij in de eerste plaats gedacht is aan de bouw van eigen woningen. Dit heeft het College van B. en W. ertoe gebracht, aan de Raad welke op 8 November bijeenkomt, het voorstel voor te leggen, de gemeente te doen toetreden tot de N.V. Bouwkas Noord Neder landse Gemeenten, een interge meentelijke instelling, welke de volkshuisvesting wil verbeteren op een manier, die de eigen wo ning binnen een belangrijk rui mere kring mogelijk maakt dan tot nog toe het geval was. Aan sluiting bij de bouwkas van de gemeente Alkmaar zal vele inwo ners de gelegenheid kunnen ge ven het ideaal van een eigen huis zo goed, goedkoop en zo spoedig mogelijk te verwezenlijken. Het ligt in de bedoeling van het College, nog dit jaar met de bouw van woningen voor de bouw- spaarders te beginnen. Volgens de statuten der N.V. kunnen alleen gemeenten aandeelhoud sters zijn. Deze instelling heeft sedert haar oprichting in 1947 ongeveer 5000 spaarders geworven, voor wie reeds meer dan 1300 wonin gen zijn gebouwd. De deelneming in het kapitaal van de N.V. Bouwkas Noord Nederlandse Ge meenten bedraagt voor Alkmaar 20 cent per inwoner, een bedrag van f 8000.dus, van welk be drag 20 pet. of f 1600.gestort moet worden. Per aandeel van f 250.moet als aandeel in de oprichtingskosten f 10.worden betaald, hetgeen voor Alkmaar neerkomt op een bedrag van f320.—. Indien de Raad tot toetreding zou besluiten, bestaat de moge lijkheid dat de uitvoering van het bouwplan van 24 woningen aan de Talmastraat geheel of gedeel telijk door de N.V. van de ge meente kan worden overgenomen. Deze 24 woningen worden ge bouwd onder architectuur van de heer Klein te Groningen en het ligt in de bedoeling, deze wonin- WE',AAN DE vanTEKORAaa/n/ Jc3coïo) V^HIKtBQEyERy RY COR5ETR1 JAÊ.ten KORTE/NAAR Ml ENT 21 AL K/MAAR. Opbrengst Simavi-collecte ALKMAAR. De Simavi- collecte heeft f 2142.opgebracht. Voor dit prachtige resultaat wor den de medewerksters en -wer kers en alle milde geefsters en fevers, ook anonieme, hartelijk edankt. Harmonie ,,St. Caecilia" ALKMAAR. Men verzoekt ons opname Van het volgende: De leden worden verzocht de speldjes en busjes af te halen bij de secretaris P. v. d. Aakster, Nieuwstraat 14, morgen, Zaterdag 3 Nov., tussen 17.3018.30 uur. Ieder zorgt voor een doosje of iets dergelijks! UIT HET POLITIE RAPPORT ALKMAAR Eergisteren- middag is od de Helderse weg een motorrijder, komende uit de richting Den Helder tegeri eer» auto gebotst, welke de uitrit naast het kantoor van de Licht- bedriiven uitkwam. De chauf feur van de auto was het uit zicht belemmerd door een file van auto's, welke voor hem links, aan de kant van de weg stond. De motorrijder werd aan de knie gewond. De auto werd licht beschadigd. Een bromfietsriider op de Laat. gaande in de richting van de Koorstraat, kwam bii het pas seren van het Vlaanderenhof in botsing met een vrachtwagen, die vanuit het Vlaanderenhof links door de bocht kwam aan rijden. De bromfietser merkte de auto te laat op zodat hij niet meer in de gelegenheid was voorrang te verlenen of te rem men. De bromfiets werd aan zienlijk beschadigd. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. Een veertienjarige scholier, die voorbij de Grote Kerk reed. en diep gebogen over zijn stuur meer aandacht besteedde aan een vriendje dan aan het ver keer. reed tegen een auto op en raakte licht gewond. Gistermiddag om kwart over een is de 86-jarige D. G. uit Zuid- Scharwoude op het station Alk maar van de trap gevallen welke naar het tweede perron leidt. De dokter en een ziekenauto werden gewaarschuwd. Hij is op zijn ach terhoofd gevallen en liep ook een wonde aan zijn kin op. Hij is naar het ziekenhuis vervoerd. ADJUDANT TiMMERS VERLAAT DE DIENST ALKMAAR. M.i.v. 13 De cember is op zijn verzoek aan de adjudant-onderofficier-administra teur A. J. Timmers eervol ontslag verleend uit de dienst als be roepsmilitair wegens langdurige dienst. Van 1 April 1947 was hij plaat selijk adjudant van het Garnizoen Alkmaar, zijn opvolger is de re- serve-kapitein H. Dik. ten toe te wijzen aan woningzoe- ende ambtenaren en onderwij zers. De bouwkosten bedragen ongeveer f 18.000.waarvan on geveer f 4.000.ontvangen wordt aan Rijkspremie, op welke pre mieregeling de N.V. haar finan ciering heeft gebaseerd. Wanneer Alkmaar als gemeente tot de N.V. Bouwkas Noord Ne derlandse Gemeenten toetreedt, kunnen ook de inwoners toetre den. Om hen met het idee van Politievoetbal Alkmaar R.P.Amsterdam 2-1 De Dinsdagmiddag te Heiloo ge speelde bekerwedstrijd tussen het Alkmaarse Rij kspol'itie-elf tal en het Amsterdamse politie-elftal (A.P.G.S.) eindigde in een 2—1 overwinning voor de thuisclub. De Alkmaarse doelpunten werden gemaakt door Termaat en Jager. CLUBAVOND R.K.A.F.C. Klaverjasdrive Baas boven baas ALKMAAR. Op 15 Novem ber a.s. zal er in „Het Wapen van Heemskerk" een grote open kla verjasdrive worden gehouden, waarvan de baten geheel ten goede komen aan de Baas, boven Baas-actie van de KRO. Kath. Thuisfront. Daar deze actie sluit op 2 December konden de initia tiefnemers geen andere datum nemen. Maar heel sportief zullen zij de Klaverjasdrive t.b.v. de TBC-bestrijding op 22 November proclameren bij de deelnemers. De C.A.C. weet met genoemde drive een dubbele slag te slaan. Ten eerste Alkmaar een goede plaats te bezorgen bij de Baas, boven Baas-actie en daarnaast de militairen de voor hen zo no dige steun te verlenen. Dat er in Alkmaar en omge ving dan ook grote belangstelling voor deze actuele drive bestaat is zeker. Een ieder kan op daad werkelijke wijze meedoen, want de C.A.C. heeft meer kaarten aangevraagd en zo men niet aan de drive kan meedoen, bestaat er op de avond gelegenheid om een stemkaart in te vullen, dus ieder een is die avond welkom. De heer Rus gaf direct spontaan zijn medewerking wat de zaal betreft het beschikbaar stellen van <je zaal. Tot slot: men kan vanaf heden inschrijven a f 1.— per koppel (50 ct. per persoon) op de navol gende adressen: Jaap Smit, Nieuwesloot 131, tel. 4813; A. H. A. v. Rhoon, Wester- weg 52, tel. 3537; J. P. Doffer, Roemer Visserstraat 26. bouwsparen vertrouwd te maken en hen daarvan het nodige te doen te weten komen, werd van middag in de aula van het Mur- melliusgymnasium (dit wordt he denavond om acht uur in deze aula herhaald) een voorlichtings bijeenkomst gehouden. Van het besprokene en van de wijze, waarop de N.V. werkt zullen wij U in onze editie van morgen een en ander vertellen. Biljarten PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP 3e klasse libre ALKMAAR. De finale om 't persoonlijk kampioenschap 3e klasse libre zal worden gehouden in de week van 5 t/m 11 Novem ber in het café van de heer Koe lemey in de Pieterstraat. De vol' gende acht spelers hebben zich in de finale geplaatst: J. Koelemey („Gekroonde Valk"); C. Dekker en P. te Bos („Z.E.K.Z."); C. Kuiper en C. Burger („Onder Ons P. Kloosterboer („Ge kroonde Valk") C. de Vet („Oude Prins") en A. J. v. d. Schilden („De Lindenhoek"). De organisatie van de wedstrij den is in handen van de Biljart vereniging „Gekroonde Valk". Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Carel A. zv C. M. Boswijk en A. G. Keijser. Ondertrouwd: Rienk Agricola en Anna Wortel; Eeuwe Volkers en Neeltje Bakker; Arie Stam en Maartje de Ruyter; Jacobus C. Biersteker en Cornelia A. Kolk man; Theodoras E. C. Verhaart en Maria W. Baars; Rene de Koek en Maria L. van Hecke. Overleden: Jacobus den Nijs 78 jaar wednr. van C. Schouten. AAN NUTSSPAARBANK ALKMAAR. De intensieve propaganda welke men voor het sparen, en speciaal op de dagen rond de Wereldspaardag, voert, Iaat niet na vruchten af te wer pen. Op de Nutsspaarbank was het Woensdag j.l. van des morgens vroeg tot des avonds laat een drukte van belang. Het personeel heeft de gehele dag met koorts achtige haast moeten werken om de stroom van bezoekers die tot in de avonduren aanhield te hel pen. In 1926 waren er bij de Nutsspaarbank 4400 spaarders, thans zijn het er: 27.000. In het afgelopen jaar werd een bedrag van f 100.000.aan bus- jesgeld gespaard. Gisteren werd, zowel door oude als nieuwe spaarders een bedrag ingelegd van f 39.977.40, verdeeld over 1122 posten. Hierin is begrepen een bedrag van f 38.121.af komstig uit 432 spaarbusjes. De Postharmonie heeft Woens dagmiddag een serenade gebracht voor de Nutsspaarbank, welke door de directeur de heer Schoorl en zijn naaste medewerkers werd aanhoord, terwijl het overige per soneel, voorzover men daartoe de tijd had, zich voor de ramen ver drong. Allerwege werd deze sym pathieke geste van een „concur rent", ten zeerste op prijs gesteld. De Postharmonie heeft ter ge legenheid van de Wereldspaardag die middag een lange rondgang door de stad gemaakt. Na de se renade aan de Nutsspaarbank bracht de Postharmonie onder leiding van de dirigent de heer A. Kaag een serenade voor het Postkantoor, bedoeld als hulde aan de heer H. de Vries die zijn veertigjarig jubileum bij de Pos terijen vierde en tevens de Dienst zou verlaten. Mond- en klauwzeer ZIJPE. Het eerste geval van mond- en klauwzeer in deze ge meente is geconstateerd. Deze ziekte komt voor onder het vee van de veehouder H. Groot in de Pettemerpolder. ALKMAAR. Het was op 5 Mei 1939, dat in zaal Haring aan de Oudegracht de Alkmaarse damclub „Dammen Doet Denken" werd opgericht. Bij deze vergade ring was o.a. aanwezig de heer H. de Jong de huidige voorzit ter. In 12Yi jaar is deze vereni ging gegroeid, niet slechts in le dental, maar ook in speelkracht. Spoedig na de oprichting trad D.D.D. toe tot de R.K. Westfriese Dambond. De financiële staat was toen echter zo slecht, dat als clublokaal moest worden ge bruikt de woning van de heer N. M. Oud, die gedurende vele jaren secretaris van de club was. In 1940 werd de vereniging versterkt met enige spelers van 't geliquideerde „Voorwaarts", De periode 1940'45 was ook voor D.D.D. moeilijk. Vele spelers moesten onderduiken. In de hon gerwinter vormde het clubblad ALKMAAR De heer D. van Peursen, die gisteren 40 jaar in dienst was bii de Standard A.P.C. N.V. (Esso) sinds 11 No vember 1938 Districtchef van het Depot Alkmaar, is in de gro te zaal van Hotel Victory, wel ke was versierd met talloze bloe men, planten en palmen, harte lijk gehuldigd door zün supe rieuren, collega's en zakenrela ties. Onder de aanwezigen be vond zich o.a. de President Di recteur, de vroegere onmiddel lijke chef van de jubilaris, de heer C. R. Smit, de personeels chef de heer F. J. Barten, en de salesmanagers de heren G. Vos en Bruijn voorts collega's en talloze zakenvrienden van de jubilaris. Namens de directie werd hii het eerst toegesproken door zijn onmiddelliike chef. de heer B. Kok. Districtsmanager van Noord West Nederland, die al de talenten er» goede eigen schappen van de jubilaris in het licht stelde en hem namens de Directie dank bracht voor het geen hii in de loop dier veertig jaren voor de company heeft gedaan. Hii somde er enkele van op: koopmanschap, werk lust. doorzettingsvermogen, tak- tiek, prettige omgang met klan ten en personeel zuinig beheer over de hem toevertrouwde goederen, ruime blik en inne mende persoonlijkheid. die steeds de persoon van de jubi laris in al zijn functies hebben gesierd. Hij bood hem namens de Directie eer» enveloppe met inhoud aan waarna hii Mevr. van Peursen een bloemenmand overhandigde als blijk van waardering voor de offers, die zij zich heeft moeten getroosten, omdat haar man steeds met zijn gehele persoonlijkheid voor zijn werk rrfoest worden opgeëist. R. K. HOCKEYCLUB „DE TERRIERS" ALKMAAR Zaterdag 3 Nov. des avonds om half acht is er 'n algemene ledenvergadering in de bovenzaal bij „Koekenbier". Op de komt van alle leden wordt ge rekend. Et staan voorname pun ten op het programma, zoals: de junioren, de training enz. Zondag a.s .spelen beide elftal len thuis. De heren om 12 uur te gen Amsterdam IX, de dames om 13.30 u. tegen Strawberries IV. Alle leden zijn natuurlijk present bij de wedstrijden, want vooral de dames zullen aanmoediging hard nodig hebben. Wat betreft de resultaten kan de vereniging tevreden zijn: Per 14 Oct. ston den de héren op de 1ste plaats en de dames op de 3e plaats. Vervolgens sprak de General Salesmanager Ir. D. W. de Kam per. die de jubilaris de service button met de drie briljanten voor veertig jaren dienst aan bood. de heer G. Bos. namens de Vereniging Standard Buiten dienst. de heer A. A J. A. Bos, naments de collega's, die hem een Beiers ontbijtservies cadeau deed en tenslotte de heer J. de Boer. Chef de Bureau, namens het gezamenlijke personeel van het Depot Alkmaar dat hem met een Beiers theeservies verraste. De jubilaris dankte alle spre kers en gevers persoonlijk nadien werd hem nog een ca deau overhand.igd door de geza menlijke relaties waarbij hii tal van aardige herinneringen uit het verleden ophaalde. Na deze huldiging in intième kring had een druk bezochte receptie plaats, waarop de jubilaris nog een honderdtal telegrammen ge- werden. NIEUWE GARNIZOENS COMMANDANT ALKMAAR. De luitenant kolonel van de Generale Staf G. Dijkstra, is m.i.v. 1 November overgeplaatst bij de Staf van de Bevelhebber Nederland te 's-Gra- venhage. Als Garnizoenscommandant van Alkmaar treedt m.i.v. 1 Novem ber 1951 op de luitenant-kolonel D. J. ter Haar. KATH. VROUWENBEWEGING Afdeling K.A.V. ALKMAAR De Katholieke Vrouwenbeweging, afdeling KAV heeft inmiddels ook reeds 't win terseizoen geopend. Het program ma ziet er weer veelbelovend uit. Eerst het St.-Nicolaasfeest voor de kinderen, dan de traditionele herfstavond en de feestavond ter viering van het eerste lustrum. (Dankbaar constateert het be stuur, dat sinds de oprichting van de afdeling, toen men met 60 le den begon, het ledenaantal tot 470 is vermeerderd) In Mei zal een speciale avond voor de moe ders onder de leden gehouden worden en indien mogelijk nog een aparte avond voor de jonge moeders. Een spreekster vertelde beharti genswaardige dingen over de Ma ter Amabilisscholen. Daarna wer den de problemen: Overbevol king en emigratie ten berde ge bracht. Na de pauze werd deze avond verder doorgebracht met muziek, zang en voordracht. De leden worden eraan herin nerd, dat op Woensdag 7 Novem ber a.s. een dodenherdenking zal plaats vinden op het R. K. Kerk hof. ZIJPE. De afdeling „Zjjpe-, Callantsoog" van Het Witte Kruis hield Woensdagavond haar alge mene najaarsvergadering. Uit het rapport betreffende het bevolkingsonderzoek op longtu- berculose in de gemeente Zijpe, fehouden van 11 t.m. 23 Decem- er 1950, bleek dat 4381 personen waren onderzocht. 126 personen moesten op grond van hun foto ook nog eens doorgelicht worden en van hen werden 18 personen voor nader onderzoek naar het consultatiebureau verwezen. Momenteel wordt te St. Maar tensbrug een moedercursus gege ven, waaraan 29 dames deelne men. In verband met het feit, dat het de bedoeling is de vereniging voor gezinsverzorging Zijpe de status van rechtspersoon te ge ven, wordt overwogen deze ver eniging tot een onderafdeling van de Witte Kruis-afdeling te maken, welke laatste vereniging wèl rechtspersoonlijkheid bezit. T.z.t. zal het bestuur met voorstellen ter zake komen. Vervolgens wordt in bespreking gebraoht de vraag, of bij 2e en volgende aanbieding van dè con tributiekwitantie al dan niet incassokosten in rekening gebraoht .Damspel bij Kaarslicht" het vrijwel enige contact tussen de leden. In de hoofdklasse Onmiddellijk na de bevrijding trad D.D.D. toe tot de Nederland se Dambond en reeds" in 1946 werd zij na een emotionele be slissingswedstrijd tegen de Hel derse Damclub kampioen van de kop van Noord-Holland. Door de promotiewedstrijden tegen de kampioenen der andere districten te winnen promoveerde D.D.D. naar de hoofdklasse. „Jozef Blan kenaar 2" (Amsterdam) werd verslagen met 12—8, Damclub Haarlem met 17—3 en „Het Oos ten" (Amsterdam'^ met 128. De periode 1947'48 was de bloeitijd van de club. Op fraaie wijze handhaafde D.D.D. zich het eerste jaar in de hoofdklasse. Een der topprestaties was wel de 119 overwinning op Damclub IJmuiden, waarin o.a. uitkwamen Laros (deelnemer wereldtournooi 1948), Dukel en Suyck. Zeer eervol werd met 911 verloren van de landskampioen „Gezellig Samenzijn" (Amster dam) met spelers als R. C. Keiler (Kampioen van Nederland), Her man de Jong (oud-landskam pioen), Vos (idem) en Rusten burg. De heer L. Ravensteyn speelde een fraaie remise tegen Keiler, evenals de heer Verver tegen Rustenburg na een zeer ge compliceerde partij. Het eerste tiental van D.D.D. bestond toen resp. uit de heren: L. Ravensteyn, N. Oud, J. Schuit, M. Hemels, H. Kruider, H. de Jong, L. Verver, J. Raven steyn, G. Woonijk en C. de Bree. Koploper Ravensteyn werd in deze hoofdklasse-periode slechts tweemaal geklopt. Gedegradeerd In 1948 werd D.D.D. 1 het slachtoffer van de versterkte de gradatie, waarbij de hoofdklasse ongeveer werd gehalveerd. Een jaar later, juist toen het eerste tiental een inzinking door maakte, promoveerde het tweede tiental naar de eerste klasse en kwam zo in dezelfde klasse als D.D.D. 1. De competitie van 1950 bracht D.D.D. 1 als tweede achter Dam club Den Helder. D.D.D. 2 hand haafde zich in de eerste klasse. Weer naar de hoofdklasse? In de nu lopende competitie staat D.D.D. 1 bovenaan met de volle winst uit drie wedstrijden. Zaandam 2 is echter nog een ge duchte concurrent. Jaarlijks organiseert D.D.D. het tournooi om hetf damkampioen schap van Alkmaar, dat dit jaar meer dan ooit een succes mocht worden genoemd. Na gedurende tien jaren voor zitter te zijn getveest, trad de heer Hemels begin 1951 als zo danig af en werd opgevolgd door de heer De Jong. De steunpilaar van de club penningmeester Jorna zal hopelijk spoedig her stellen van de ziekte, die hem twee maanden geleden overviel. De nestor van de club de 75- jarige heer De Wijn is nog alom bekend om zijn verrassend slagzetten-spel. Uitspraak Politierechter BERGEN. De handelaar in kunstnjj verheidsproducten H. te Bergen, die tweemaal voor de Alkmaarse Politierechter heeft moeten verschijnen, omdat hij voor de verkoop van bepaalde artikelen geen speciale vestigings vergunning had, en tegen wie door de Officier van Justitie, Mr. Dr. J. Vellinga, een boete van f 75.of 25 dagen was geëist, werd door de Politierechter, Mr. J. Markus, vrijgesproken. Gunning schoolbouw PETTEN. Het gemeentebe stuur van Zijpe heeft de bouw van een nieuwe school te Petten na gehouden openbare aanbeste ding gegund aan de laagste in schrijvers, t.w. het bouwen van de school aan de fa. Y. Kops en Zn. te Heiloo voor f 55.900.en het schilderwerk enz; aan de heer N. Bellis te Petten voor f 3740. K.F.C.-KEURINGEN ALKMAAR: Rex: Louise-Lotte 14 jaar; Cinema Americain: De politie volgt het spoor, onbe kend; Harmonie: Schipper naast God, 14 jaar; Victoria: De dochter van Rosie O'Grady, onbekend. AFSCHEID BIJ AFDELING ONDERWIJS ALKMAAR Woensdag nam de heer D. van Barneveld, hoofd commies 1ste klasse. Chef van de afdeling Onderwijs ter gemeente secretarie, afscheid wegens 't be reiken van de pensioengerechtig de leeftijd, na bijna 50 jaar in ge meentedienst te zijn geweest, waarvan ruim 44 jaar bij de ge meente Alkmaar. Vergezeld vap zijn echtgenote en familie werd de heer v. Bar neveld op een bijeenkomst in de trouwzaal van het Stadhuis ont vangen door het college van B en W, leden van de commissie van bijstand voor het Onderwijs, het bijna voltallige secretarie-perso neel en vele belangstellenden. Na toegesproken te zijn door de burgemeester, wethouder Bak ker namens de commissie van bijstand voor het onderwijs, de gemeente-secretaris, de referen daris ter gemeente-secretarie, de heer mr. K.L. de Ronde en vele anderen, waarbij de grote ver diensten, de nauwgezetheid en de plichtsbetrachting van de heer v. Barneveld in het licht werden ge steld, veelal vergezeld gaande van stoffelijke blijken van waarde ring, bedankte de scheidende hoofdambtenaar in welgekozen woorden voor de huldé. Mevrouw van Barneveld wer den bloemen aangeboden. Na af loop had een druk bezochte re ceptie plaats. Zuiver wollen kamgaren HERENCOSTUUMS 49.50 - 79.50 - 95.— Zuiver wollen heren WINTERJASSEN 59.50 - 75.89.50 Egypt, linnen dames en heren REGENJASSEN, dubbel 37.50 - 42.50 - 47.50 Payglop 18, hoek Breedstraat ALKMAAR Dus op de hoek de ingang EEN OFFERTJE GEVRAAGD VOOR MEDE-INWOONSTER HEILOO. Het gaat goed met de actie voor 't invalidenwagen- gentje voor Mevr. de Wed. Mooy- Smit. Nauwelijks heeft het co mité van initiatiefnemers een verantwoording van binnengeko men gelden ter redactie bezorgd, of een volgende verantwoording dwarrelt al weer op. ons bureau neer, met de vermelding dat er zeer spoedig wéér een zal komen. Wanneer Heiloo nog even diep in de beurs tast, kan de actie een dezer dagen al beëindigd worden. De volgende bedragen zijn bin nengekomen sinds de eerste ver antwoording: D. de J. f 25; Dr. B. f 2.50; Dr. H. f 10; P. de J. f 20; Willibror- dusstichting f 10; J. J. f 2.50; J. J. f 2.50; H. N. f 1; B. f 2: J. de G. f 2.50; P. S. f 5; P. H. f 1; M. H. f 1; Wed. R. f 2.50; B. f 3; K. M. f 2.50; P. v. S. f 2.50; P K. f 1; S. V. f 1; J. S. f 2.50; A. H. f 1; B. f 1; S. M. f 1; D. S. f 1. Totaal f 104. N.K.J.B. HEILOO De heer Groothedde over het Groene Erin HEILOO Woensdagavond heeft de heer Groothedde op een bijeenkomst van de afdeling Heiloo van de N.K.J.B. een in teressante lezing gehouden over Ierland een eiland, dat zo nabii ligt en waarvan velen zo weinig weten. Na enkele topografische en historische bijzonderheden, waarbij hij vooral de moeilijk heden met Engeland te berde bracht, vertelde hii enkele we tenswaardige bijzonderheden over de Ierse bevolking, die vele goede eigenschappen bezit als godsdienstigheid, vaderlands liefde. aanhankelijkheid en hu mor. hetgeen hii met voorbeel den verduidelijkte. Tot slot de clameerde hii een indrukwek kend gedicht over de vader landsliefde van de bewoners van het Groene Erin De Aal moezenier dankte de spreker van harte voor het gebodene en prees de opkomst van de leden. moeten worden. Na enige bespre king wordt besloten incassokosten in rekening te brengen. De aan de beurt van aftreding zijnde bestuursleden, de heren H. Jippes, D. Eriks en C. A. Vries man worden bij acclamatie her- kozen. Tot lid van de rekeningscom missie ter voorziening in de vaca ture, ontstaan door het overlijden van de heer G. van der Sluijs, wordt benoemd de heer Ouwer- ling te Callantsoog. Tot plaatsver vangend lid wordt benoemd de heer J. R. Bos te Schagerbrug, zulks in plaats van de heer W. de Vos, die lid der commissie is geworden. Haar laatste gift ALKMAAR. De Alkmaarse Vereniging tot Bestrijding der Tuberculose mocht van de onlangs opgeheven buurtvereniging „Lin delaan" een mooie gift ontvangen. Alvorens ter ziele te gaan heeft deze Vereniging nog een zeer sympathieke daad gesteld waar voor het bestuur der Alkmaarse Vereniging tot Bestrijding der Tu berculose zeer erkentelijk is. Burgelijke Stand ALKMAAR. Geboren: Gerar- dus A. C. M., z. v. G. L. den Nijs en A. M. Mul. Gehuwd: Hendrik Klepper en Geertje de Ruijter: Koenraad van Duin en Margaretha M. Raven- stijn. Burgerlijke Stand BERGEN. Geboren: Elisabeth dv W. Bakker en J. Prins. Ondertrouwd: Johannes A. Ad miraal 22 jaar Alkmaar en Hu- berta M. Schouten 17 jaar; Ja cobus Th. Pepping 34 jaar en Wilhelmina Bloetjes 20 jaar; Nicolaas Burgering 22 jaar en Maria A. H. Glorie 18 jaar; Jaco bus Euwen 56 jaar en Elisabeth M. H. Wissink 35 jaar. Gehuwd: Klaas de Vet en Geer- truida Swaan; Simon Kieft en Trijntje Kostelijk. Overleden: Louisa C. ten Brum- meler-Andriesse 78 jaar wed. van L. F. J. van Reijsen; Arendje Bak 51 jaar e.v. Dirk van Amers foort. Openstelling secretarie HEERHUGOWAARD Burge meester en wethouders hebben gemeend, in verband met de be perkte brandstoffenvoorraden, ge volg te moeten geven aan net door de ministers van Economi sche- en Binnenlandse Zaken op de gemeentebesturen gedaan be roep om de kantoren op Zater dag te sluiten. Dientengevolge zal de gemeentesecretarie met ingang van 3 November a.s. tot nader aankondiging op Zaterdagmorgen voor het publiek gesloten zijn en komt het spreekuur van de bur gemeester op die dag te vervallen. Herbenoeming Hoofdingelanden Bij Koninklijk Besluit zijn her benoemd tot Hoofdingelanden van het Waterschap Noordhollands Noorderkwartier de heren P. Blaauwboer en J. Dirkmaat. DE HUIGENOTEN BEGINNEN HET TONEELSEIZOEN HEERHUGOWAARD-ZUID Zondag 4 en Dinsdag 6 Novem ber komen de Huigenoten weer voor het voetlicht in de grote zaal van café v-d. Heiligenberg. Opgevoerd wordt een spel van het land in 3 bedrijven: „Met ge doofde lichten" door Tom Dek ker. Van dit ernstig en aangrij pend spel zullen de Huigenoten zeker iets goeds maken. Een korte inhoud volgt hier: Maartje van Klaas Bossers is een vondelingetje, kind van zi- geunerouders.. Zij was het, die destijds als kind het dorre be staan van de vrijgezellen, Klaas en Jop Bossers wat kleur gaf. Thans, nu Maartje 20 is gewor den. nu ontstaan er om haar gro te conflicten. Grotendeels is daar Klaas zelf de schuld van, want in zijn blinde liefde voor Maartje ontziet hij niemand, zelfs zijn broer niet, die malende gewor den later in een vlagg van verstandsverbijstering 'n moord aanslag op hem pleegt. Klaas' le ven wordt gered, maar het licht in zijn ogen is hij kwijt. Met ge doofde lichten komt hii weer thuiswaar geen Maartje hem wacht. Maartje's zigeunerhart heeft de roep van de steppen ge hoordZij is met de wagen van haar grootmoeder meegetrok ken. Klags is weer alleen. Ook zijn neef, de jonge Harm Bossers voelt zich verlatenMaartje!! Onuitgesproken galmt de naam geregeld door het huis en over 't erf van de Bossers. Totdat een viool Maar gaat u dat alles liever zelf zien. De Huigenoten staan u borg dat ge Zondag of Dinsdag a.s- een genotvolle avond zult hebben. Na afloop is er bal, maar al leen voor degenen die de uitvoe ring bezoeken. "De Huigenoten werken volle dig mee om u goede toneelkunst te brengen" Laat dan ook het pu bliek meewerken dat men 't werk van de Huigenoten weet te waar deren. Wij wensen het bestuur en alle meespelenden succes. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdag avond tot Zaterdagavond: ENKELE BUIEN Vanavond veel bewolking met enige regen. Overigens wisse lend bewolkt met voornamelijk in het kustgebied enkele buien. Matige en nu en dan vrij krach tige Z.W. tot Westelijke wind. Iets kouder overdag. (Advertentie) P.K. vakkleding is de beste vak- kleding die in Nederland wordt -•cmaakt. Daarom hebben wij de alleen verkoop op ons genomen. S.V.W.-NIEUWS Die punten waren weer binnen van Zwaagdijk- Zondag as. komt HEO uit Hoogkarspel op bezoek. Alweer voor de SVW-ers 'n grote onbekende, maar ze weten nu dat er voor gewerkt moet worden willen ze een gunstig resultaat verwachten, want alle clubs in de afdeling 2B zijn aan elkaar ge waagd. Het is jammer voor SVW dat ook Hugo Boys thuis speelt en mogelijk andersom ook, want de trouwe SVW-supporters komen natuurlijk naar het gemeende spoTtterredn. Het tweede elftal gaat op be zoek bii Victor 2. Willen de senioren er om den ken. dat er Vrijdagavond na de Kruisweg bijeenkomst bij Veen- boer is. Wij ontvingen een nieuwe zending. MANTEX PULLOVERS EN VESTEN munten uit in goede pasvorm en kwaliteit. Alleen verkrijgbaar bij: Alkmaar - Hoek Houttïl RAADSVERGADERING TE GRAFT GRAFT. Dezer dagen kwam de raad van Graft bijeen om in de kortst mogelijke tijd een ver gadering af te werken. Slechts 10 minuten duurde de openbare zit ting. Na de opening door burgemees ter Dalenberg werd z.h.st. beslo ten tot het aangaan van een reke ning-courant overeenkomst met de Coop. Boerenleenbank te West Graftdijk, met een maximum op te nemen crediet van f 10.000. Dit geld is benodigd voor het uit voeren van de verstrating te West-Graftdijk. Verder werd in deze raadsver gadering besloten het crediet in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Nederlandse gemeen ten te verhogen van f 55.000. tot f 80.000.ten behoeve van de aflossing van twee kasgeld leningen. WIJZIGING WERK- EN SCHOOLTIJDEN ZIJPE. In verband met dc moeilijke kolensituatie zal met de brandstoffen de uiterste zui nigheid moeten worden betracht, waarom het gemeentebestuur van Zijpe er toe is overgegaan de secretarie en de scholen ook op Zaterdagochtend te sluiten. Op Woensdag zal de gehele dag school worden gehouden. LAATSTE DER „BLAUWE ZEERIDDERS" DEN HELDER. Onder bui tengewoon grote belangstelling is gistermiddag het stoffelijk over schot van de oud-redder Janus Kuiper, de laatste der „Blauwe Zeeridders" op de algemene be graafplaats te Huisduinen ter aar de besteld. De bemanning van de redding boot „Doms Rijkers" stond aar- het graf. Voorts waren aanwezig vele oud-redders en deputaties van de kuststations van het Ne derlands Reddingwezen. Het woord werd gevoerd door de burgemeester van Den Helder, mr. G. D. Rehorst, kapitein ter zee K. van Dongen, namens de gehele Kon. Marine, en de direc teur van de Kon. NZHRM, de heer H. Th. de Booy. H.M. Koningin Juliana had in een telegram aan de nabestaan den de overledene een voorbeeld voor het gehele Nederlandse volk genoemd. Merkwaardige vondst GRAFT. Dezer dagen vondt de heer Jac. Zaal bij het ploegen een geheel complete koker met mitrailleurkogels. Vermoedelijk zijn deze tijdens de oorlog op de een of andere wijze uit een vlieg tuig gevallen. ARTSENDIENST HOLL. NOORDERKWARTIER Van Zaterdag 3 November te 14 uur, tot Maandag 5 November te 8 uur zijn alleen voor spoed gevallen bereikbaar de artsen: Kok, Bouwman, Hoogkamer, Ko ning, Nauta, Schreuder, Veenis, Verheul en van Wieringen. DIERENARTSENDIENST HOLL. NOORDERKWARTIER Zondag 4 November wordt de dierenartsendienst waargenomen door N. D. M. Dekker, t Zand, tel. K 2249312 en P. van der Kolk, Nieuwe Niedorp, tel. K 2261 —232. DOKTERSDIENSTEN Rayon Westfriesland (West) Zondag 4 November: Dokter Bloem te Spierdijk, telef. K 2296: 204; Dokter Boeckhorst te Wog- num, telef. K 2297: 215; Dokter Ferwerda te Ewisk, telef. 8. BERKHOUT-A VENHORN Dokter van der Linden te Berkhout, telef. K 2295: 264. Marktbericht OBDAM 45oo kg uien 28,80- 30; gladde 27,7028,80; nep 26,80; loooo kg bieten A 9,80—10,30 B 7,508,30; modjo's 4,10—5,20; 3ooo kg peen B 14,2014,40; C 14: D 10,90; 25oo kg sav. kool 9-80; 750 kg spruiten 43—49; 6500 kg succes witte 4,50.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2