Wysjinsky antwoordt afwijzend op Westelijk ontwapeningsplan Prof. Lieftinck's verdediging van toezicht op het credietwezen Absoluut verbod atoombom een van de Russische eisen Drie ministers willen zich in 1952 terugtrekken V 40 of 50 HARTSTOCHTELIJK BEROEP OP TOTALITAIRE STATEN nanai an x/nno ai kkaaaq veilig. (Vondel) DAGBLAD VOOR ALKMAAR duizend? Geen „socialistisch" ontwerp EN OMGEVING Wisjinsky ziet een dode muis Vredespact van Grote Vijf Plan communist-en in Korea verworpen Twee torenkronen gekapseisd Eden wijst oplossing van de hand Dr. Beel premier? Bradley: luchtmacht- sterkste wapen in atoomoorlog Ook in Frankrijk hoger disconto Belgische regering beschuldigd 43 EUROPESE DIVISIES Overleg inzake Nieuw-Guinea Minister Stikker in Parijs: In vrede samenleven Nieuw Abonnementsprijs t 5,30 per kwartaal, f 1.77- per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2,50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4.—$ familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. f. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank, Nederl. Credietbank Noordhollands Daqhlad Buiten God, is 't nergens HET EE IT VA/V HEDEN Pagina 1 Vrijdag 9 November 1951 46e Jaargang No. 12319 Kantoren; HOORN, Draafsingel 59, teL 4243, Grote Noord 77. teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 52, teL 2046, (2 lilnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52. teL 459 K 2240 DATO 7 NOVEMBER heeft het kabinet-Drees de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer, betreffende het Voorlopig Verslag over Hoofdstuk I, (Algemene po litieke beschouwingen) aangebo den. Daarin staat natuurlijk ook een en ander over de Woning bouw. Minister In 't Veld sprak op diezelfde dag voor de Vara in een microfoongesprek over hetzelfde onderwerp. En zie nu het verschil. De minister zei op 7 November voor de radio, dat, als gevolg van de gemeentelijke bemoeiingen met de financieringsmogelijkheden en het vooruitzicht van het slagen van de nationale premielerang, de bouw van 50.000 woningen in 1952 (waar alom om gevraagd wordt) binnen het kader van de mogelijkheden komt te liggen. Maar het kabinet, dus alle minis ters te zamen, met inbegrip dus van de minister van Wederopbouw geeft in zijn, dato 7 November ver schenen Antwoord aan de Tweede Kamer te kennen, dat het voor alsnog niet verantwoord is een groter woningbouwvolume dan 40.000 in 1952 in het vooruit zicht te stellen. Zij betreurt dat, zij ziet duide lijk de bezwaren, maar het kan niet anders. De vraag is nu: hoe kan het verschil tussen minister In 't Veld-alleen en de minister binnen het gezelschap van het gehele kabinet, verantwoord wor den? Zit dit alleen daarin, dat de Vara-microfoon zich gemakkelij ker leent voor propaganda dan de Memorie van Antwoord? Daar komt nog bij, dat de re gering in haar documenten tot het laatst aan toe spreekt van 15.000 Woningwetwoningen in dat program van 40.000, terwijl de minister voor de Vara, denkend aan de kans van 50.000 woningen in 1952, betoogde, dat er dan 25.000 Woningwetwoningen zou den komen. Het is ons wel, als dat de bedoeling is, en indien het tot die 50.000 inderdaad komt. Maar dan betekent dit ook, dat de stijging met 10.000 woningen geen wijziging brengt in de ver deling van het overige program ma, t.w. de vrije sector, de pre miewoningen en de herbouwwo- rangen. Er zal in de Kamer, ook bij het algemene debat binnenkort, nog wel" een hartig woordje over een en ander gewjsseld worden. De Regering is tamelijk positief ten aanzien van de afwijzing van ve ler wens ook in het Voorlopig Verslag geuit, om de ontbrekende middelen, nodig voor 50.000 wo ningen, van, Overheidswege be schikbaar te stellen, „zelfs al zou van deze financiering enige infla toire druk uitgaan." Ter verde diging van het monetaire even wicht en ter bereiking van even wicht in de betalingsbalans, moet, zegt de regering, het peil der investeringen beperkt worden binnen de grenzen der financie ringsmogelijkheden. En de wo ningbouw kan daar niet buiten gehouden worden hij is al zo veel mogelijk ontzien Alles goed en wel, maar wat is nu eigenlijk Staatsvijand num mer 1? Het financiële beleid der Regering, of, als u wilt, de wijze, waarop de tegenwerkende omstandigheden dit financiële be leid doorkruist hebben heeft monetair evenwicht en betalings balans in gevaar gebracht. De enorme defensieuitgaven van 1500 millioen per jaar deden daar het hunne aan. In ons land echter, met zijn toenemende bevolking welke om meer dan één reden de kracht van de natie uitmaakt, moet er oog zijn voor het enorme belang, dat voor de volksgemeenschap aan een voldoende voorziening ten aanzien van de Volkshuisvesting verbonden is. Tegenover de wisselende kansen van monetair evenwicht en beta lingsbalans, moet het Rijk enige risico durven nemen, in het waarachtig welzijn van. het le vende volk. Daarom hopen wij, dat de mi nister, als het er straks op aan komt, niet alleen zal denken aan hetgeen (stellig met zijn mede werking) aan sombers is gezegd in de Memorie van Antwoord, maar ook, aan wat hij, meer op timistisch, op 7 November voor de Vara zei PARIJS. Mei- een wanhopig gebaar zetten gistermiddag Acheson en Eden hun koptelefoons af, waardoor zij de vertaling van de rede van Andrei Wysjinsky, de Sovjet-Russische minister van Buitenlandse Zaken ingespannen hadden zitten beluisteren. Niets nieuws, niets constructiefs*' was Eden's commentaar. De communistische afgevaardigden in de Assemblee der Ver enigde Naties applaudisseerden toen Wysjinsky terugging naar zijn plaats. Wat had hij gezegd over de Westelijke plannen? ,,De bergen hebben een muis gebaard. En in feite een dode muis". 3. Alle buitenlandse troepen, met inbegrip van vrijwilligersfor- maties moeten binnen drie maanden uit Korea terugge trokken worden; 4. Alle leden-staten van de V.N. en andere staten buiten deze organisatie moeten vóór 1 Juni 1952 een conferentie beleggen ter bespreking van een wer kelijke beperking van de be wapening, het verbod van het atoomwapen en een interna tionale controle; 5. De V.S., de Sowjet-Unie, Frankrijk, Engeland en China moeten een vredespact slui ten waaraan alle andere staten zich moeten houden. „Ik kon maar niet in slaap val len bij he aanhoren van de Wes terse redevoeringen over het ontwapeningsplan zei Wysjinsky fisteren. „Want ik móest maar lijven lachen". Van zijn kant kwam hij met een ander plan van vijf punten. 1. De algemene vergadering ver klaart, dat deelneming aan het „agressieve Atlantische blok" en de inrichting van Ameri kaanse bases door dergelijke landen in andere landen on verenigbaar is met het lid maatschap der V.N.; 2. Landen, die deelnemen aan de oorlog op Korea moeten de vijandelijkheden staken en zich binnen tien dagen hierna van de 38ste breedtegraad terugtrekken; Te FAN MOEN DJON is be kend gemaakt, dat de verbonde nen Donderdag het jongste com munistische voorstel voor een wapenstilstandslinie langs de hui dige frontlijn „vierkant hebben verworpen". De commissie is Donderdag twee maal in totaal vijf uur bijeen geweest. Generaal-majoor Hodes van de geallieerde delega tie verklaarde na afloop van de morgenzitting dat hij bijna twee en een half uur had besteed aan een nader onderzoek van. het communistische voorstel. KRAANVOERDER GEDOOD Op de werf van Verschure en Co. in Amsterdam Noord zijn Donderdagmorgen twee lopende torenkranen die tezamen een stuk van vijfeneenhalve ton voor een in aanbouw zijnd schip tilden, door totnogtoe onbekende oorzaak gekapseisd. Een der kraanvoer ders, G. Visser uit Ilpendam werd daarbij zo zwaar gewond dat hij in het Binnengasthuis is over leden. De tweede kraanvoerder zag de val van zijn kraan door het schip gebroken,, had zich aan de bal- lustrade van het bordes van het bedieningshuis vastgeklampt en kwam er goed af. De kranen die samen een laad vermogen hebben van twaalf ton stonden ieder op ruim 3 ton afge steld en konden de last dus ruimschoots dragen. Door onbekende oorzaak zijn Donderdagmorgen op de u>erf van Verschure en Co. te Amsterdam Noord twee lopende torenkronen gekapseisd. Eén der kraanvoerders is er goed afgekomen; de ander is evenwel, na naar het Binnengasthuis te zijn overgebracht, overleden. In zijn toelichting zeide hij o.a. dat de strijd voor de vrede zou eindigen met een volledige over winning van de vrede zoals Stalin had gezegd. Alleen het volk kon de zaak van de vrede in eigen hand nemen. Hij verzocht met klem dat men niet zou overgaan tot het invoeren van beperkingeq op atoomwapens zoals de Weste lijken haden voorgesteld, maar tot een volledig verbod. Volgens hem wilden de V.S. door hun voorstel de atoombom legaliseren. De suggestie 'dat de Sovjet-Unie een gevaar vormde voor de Wes terse mogendheden wees hij af als een „dwaze ongerijmdheid". De Russische buitenlandse politiek was er altijd een geweest van vreedzame samenwerking. Wysjinsky stelde voor alle be staande atoomwapens te vernieti gen en alle bestaande reserves aan atoomenergie in gebruik te nemen voor burgerlijke behoeften. Acheson had des morgens ver zocht het ontwapeningsplan van de Westelijke drie als een drin gend en belangrijk punt te behan delen. Hij deed een beroep op de 59 andere landen van de V.N. om een begin te maken „met de enige soort oorlog die wij willen voe ren: de oorlog tegen gebrek en menselijke ellende". Dat wij tegelijkertijd onze kracht moeten opbouwen en voor de vrede moeten werken, noemde Acheson „twee zijden van dezelf de munt". Hij verklaarde tenslotte dat in het afgelopen jaar geen enkele daad van de Sovjet-Unie van woorden spreek ik niet, zei Ache son heeft aangetoond, dat zij bereid is met de rest van de we reld samen te werken om span ningen en oorlogsgevaar te ver hinderen. HET OLIEGESCHIL NEW YORK Volgens de „New York Times" heeft Eden een voorgestelde oplossing van het Brits-Perzische oliegeschil die in Washington door de Per zische premier, dr. Mossadeq en de Amerikaanse assistent minister van buitenlandse zaken Mcghee was uitgewerkt, verworpen. Grondslag van de Amerikaanse bemiddelingspoging was de me ning dat de regering-Mossadeq de komende verkiezingen niet zou overleven als Mossadeq niet met een bruikbare regeling om de ge nationaliseerde olie-industrie te drijven, naar Perzië terugkeerde. Amerikaanse functionarissen zouden vrezen, dat als de regering van Mossadeq zou vallen 't slechts een kwestie van tijd zal zijn eer de communistische Toedeh-partij aan het bewind komt. Tijdens het bezoek van een Poolse verslaggever aan een Noord-Koreaans krijgsgevangenenkamp bij Pjongjang, maakte de Hongaarse correspondent Tibor Merai deze opname van enige leden van de strijdkrachten der Verenigde Naties, die tijdens de gevechtshandelingen krijgsgevangen werden gemaakt. (Van onze Haagse redactie) In kringen van het bedrijfs leven verluidt sinds enige tijd, dat minister Stikker zich na de ver kiezingen van 1952 vrijwel zeker niet meer voor een post in het kabinet beschikbaar zal stellen. Het heet, dat minister Stikker daarbij gezondheidsredenen doet gelden. Daarbij komen echter nog andere redenen van persoonlijke aard, die meer dan één minister in de na-oorlogse jaren het aan blijven moeilijk hebben gemaakt en die, als we ons niet sterk ver gissen, ook thans bij minstens enige ministers in het kabinet een rol spelen. ff (Van onze parlementaire redacteur) In een uitvoerige rede die een deel van de namiddag en de avond vulde heeft minister Lieftinck het wetsontwerp „Toezicht crediet- wezen" verdedigd. Had de heer Hoogcarspel (Com.) daarvoor reeds betoogd, dat dit wetsontwerp evenveel met socialisme te ma ken had als een koe met nylons, ook de minister bleek van mening te zijn dat het onderhavige wetsontwerp „de erenaam" van socia listisch die het door de heer Oud gegeven was, niet verdiende. Als bewijzen hiervoor voerde de bewindsman aan, dat het verschil van mening dwars door alle partijen heenliep. Ook prof. Romme wees eerder op de middag op deze omstandigheid. Voorts was er het rapport van de commissie-de Geer dat evenals in het nog ongewij zigde wetsontwerp het bedrijfseconomisch toezicht wilde opdragen aan de Ned. Bank. Maar hoe dat verder zij, na de laatste wijzigin gen was er in elk geval geen reden meer om het wetsontwerp als „socialistisch" te bestempelen. Wat de voorschriften inzake het bedrijfseconomisch toezicht be treft werd nu de instemming van de meerderheid van commissies uit het bedrijfsleven vereist en bij het sociaal economisch toezicht is het advies van de Bankraad in geschakeld. Luidt dit afwijzend dan kan de minister een door hem nodig geachte maatregel toch ne men, maar met dien verstande dat zij achteraf nog wettelijke be krachtiging behoeft. Hiermede, aldus de minister, is het gewij zigde wetsontwerp sterke gelijke nis gaan vertonen met de visie die uit het rapport van het Cen trum voor Staatkundige Vorming naar voren komt, een rapport dat overigens ook erkende dat het aandeel van de banken in het so ciaal economisch vlak ondergeor- dend moest zijn aan het toezicht van de Ned. Bank. De voorgescheidenis In het eerste deel van zijn rede ging de minister uitvoerig in op de voorgeschiedenis van. het ont werp een betoog dat de bedoeling had om zich teweer te stellen te gen de opvatting van drs Janssen (KVP) dat het wetsontwerp niet in het kader van die voorgeschie denis zou passen. De bewindsman herinnerde hierbij in de eerste plaats aan de behandeling van de Ban.kwet. Prof. Romme had in zijn rede ook al verband gelegd tussen zijn fractie en het onderhavige wets ontwerp voorzover die fractie aan het totstandkomen van de Bank- wet had medegewerkt. Een andere band met het ontwerp zo had prof. Romme betoogd lag voor hem in het program van de KVP, waarin ook van toezicht op het bankwezen wordt gewaagd, en dat als zodanig aansloot bij het program van de R.K. Staatspartij van '36, waarin gezegd werd dat de activiteiten van de Ned. Bank gericht moesten zijn op het alge een belang. De minister kon het niet eens zijn met de opvatting waarvan prof. Romme in zijn rede had doen blijken, dat in, het ont werp duidelijker tot uitdrukking had moeten komen, dat het voort vloeide uit het noodprogram van CHICAGO. Generaal Omar Bradley, voorzitter van de com missie van Amerikaanse chefs van staven, heeft Donderdag ver klaard, dat de stafchefs het er over eens zijn, dat de V.S. hun strategische en tactische lucht macht aanmerkelijk moeten uit breiden. Dit gold ook voor het lucht- wapen van de vloot. Volgens Bradley is het vliegtuig nog steeds het beste middel om de atoom kracht op het slagveld en naar „het hart van welk groot uitge strekt land ook" te slingeren". Hij sprak ook van „atoombom men van elke grootte De Ame rikaanse stafchefs viren van me ning, dat met de opbouw van de luchtmacht onmiddellijk begon nen diende te worden. de huidige regering. Wel was de indiening van het ontwerp door dat noodprogram urgent gewor den, maar wilde zulks nu zeggen, dat daarom ook de hele voorge schiedenis van het ontwerp ver onachtzaamd had moeten worden? (Vervolg op Dag. 3) PARIJS. 8 Nov. (Reuter) De Banaue de France heeft vandaag gelijk gister in Engeland, het disconto verhoogd van 3 tot 4 procent. De Franse discontovoet werd in October j.l. van 2 V, tot 3 pet. verhoogd, met het doel de uit breiding van de credietverstrek- king tegen te gaan. Het disconto voor voorschotten od onderpand van effecten is verhoogd van 4 tot 4 V. procent, dat voor voorschotten met een looptijd van 30 dagen voor de aankoop van wissels, waarvan de looptiid niet meer dan 3 maan den» bedraagt, van 3 tot 3 V. pro cent. VAN HET VERVALSEN VAN CIJFERS BRUSSEL. De leider van de Belgische socialisten Achille van Acker heeft Donderdag in de Ka mer van Afgevaardigden de re- gering-Pholien beschuldigd van het vervalsen van de officiële cijfers van het Belgische nationale inkomen. Van Acker verklaarde, dat volgens een nota van September van de Belgische schatkist aan de regering het Belgische natio nale inkomen met 30.000 millioen Belgische francs was toegenomen. Het „Minister-comité voor econo mische coördinatie", had dit getal echter laten veranderen in 20.000 millioen „teneinde de werkelijke omvang van de welvaart van het land voor de NATO-landen te verheimelijken", aldus van Acker. Hij trok hieruit de conclusie, dat het de bedoeling van de rege ring was om de bijdrage van het land aan de defensie-inspanningen te verminderen. Kreten als „oplichters" en „af treden" klonken van de banken der socialisten, terwijl de voorzit ter trachtte de rust te herstellen. Algemeen wordt wel aangeno men, dat o.a. ook prof. Lieftinck zijn langste tijd als minister heeft gehad. Vrijwel vast staat, dat hij na de verkiezingen evenmin voor een portefeuille in aanmerking wenst te komen, zo hij tenminste al niet eerder het ministerschap vaarwel zegt. Want ook met deze laatste mogelijkheid wordt nog altijd rekening gehouden. Geruchten, dat hij een terug keer na Juni 1952 niet wenst en voor alle aanzoeken hardnekkig zal bedanken, doen tenslotte ook ten aanzien van minister van den Brink de ronde. Het ministerschap schijnt heden ten dage, althans in ons land, wel aan aantrekkelijkheid in te boe ten! Naast deze namen, in de cate gorie van de „gaande" man duikt in de speculaties op politiek ter rein die van dr. Beel weer op als de „komende" man. Zijn herverschijnen in de poli tiek wordt in verband gebracht met de verwachting, dat prof. Romme, die na de verkiezingen hoogstwaarschijnlijk met de for matie van een niéuw kabinet zal worden belast, maar moeilijk van zijn functie als fractieleider zal kunnen loskomen en zich des wege dan genoopt zal zien zich tot de formatie van het kabinet te bepalen, maar de leiding daar van aan een ander over te laten. Op grond hiervan is wederom de naam van dr. Beel op het tapijt gebracht. We zijn inmiddels geneigd dit feen bijzonder serieuze speculatie e noemen dr. Beel kennende en ook acht gevende op de lig ging van de politieke kaart. LEGERPLANNEN WORDEN VERSNELD PARIJS Deskundigen van de zes landen die te Parijs deel nemen aan.de conferentie over 'n Europees leger hebben voorlopige ramingen opgesteld van de kos ten om 43 Europese divisies op de been te brengen, 14 Franse, 12 Westduitsc, 12 Italiaanse en vijf Benelux divisies. Het huidige schema voor de op bouw van de Atlantische legers tegen 1954 zou terzijde geschoven en vervangen worden door een plan voor het op de been brengen van slagvaardige en gocduitgc- ruste strijdkrachten tegen het eind van het volgend jaar. VREEMDE ZIEKTE ONDER SOLDATEN IN KOREA KOREA, 8 Nov. (Reuter) Sommige geallieerde soldaten in Korea lijden aan een vreemde en gevaarlijke ziekte, die de ogen van de lijders rood kleurt. Briga dier-generaal Shambora, officier van gezondheid van het comman do Verre Oosten, heeft Donder dag verklaard, dat deze ziekte voor de Westelijke wetenschap geheel nieuw is. Een vijfde van de slachtoffers werd ernstig ziek door bloedvergiftiging en aange taste nieren, aldus Shambora. DJAKARTA De Nederland se Hoge Commissaris, de heer Lamping heeft gisteren een be zoek van drie kwartier gebracht aan de Indonesische minister president dr. Sukiman waarbij is overlegd over de moeilijkheden die in Indonesische kringen zijn gerezen tegen het voornemen van de Nederlandse regering om Nieuw-Guinea op te nemen in de Grondwet als behorende tot het Koninkrijk. De heer Lamping heeft dr. Sukiman verduidelijkt dat er in feite door het thans aan hangig gemaakte voorstel met be trekking tot Nieuw Guinea in grondwettelijk opzicht niets ver andert. f 15.000.— VERDUISTERD DOOR BOEKHOUDSTER De recherche heeft een 32- jarige boekhoudster van een klei ne machinehandel in het centrum van Amsterdam aangehouden, die ervan wordt verdacht in acht maanden tijd 15.000 gulden te hebben verduisterd. Tegenover de politie heeft zij een bekentenis afgelegd. Door middel van valse boekingen en andere kunstgrepen heeft zij getracht de verduistering verborgen te houden. Van het geld is niets meer over. GESNEUVELD IN KOREA De Regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen tijdens ge vechten op 10 October jl. in Ko rea is gesneuveld de soldaat R. F. Parijs. Soldaat Parijs werd 3 November 1929 geboren. Hij was afkomstig uit Soerabaia. Tengevolge van op 10 October tijdens actie in Korea bekomen verwondingen, is op 11 October overleden de soldaat J. Duinmay- er. De soldaat J. Duinmayer werd 19 April 1925 geboren en was af komstig uit Hoorn. Hij diende bij het regiment Huzaren van Boreel en was ongehuwd. PARIJS. In de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft gisteren ook mr. Stikker het woord gevoerd. In een uitvoerige rede zei hij het o.a. als een gunstig voorteken te beschouwen, dat de Assemblee bijeenkomt terwijl haar uit Korea vredesgeruehten bereiken. De wereld hoopt dat het ons gegeven zal zijn nog gedurende deze zitting te kunnen mede delen dat het eerste gewapende optreden van de V.N. in dienst der collectieve veiligheid is beëindigd en dat door medewerking van alle partijen de wapens zijn neergelegd, aldus mr. Stikker. Een groot deel van de rede van de Nederlandse minister van Bui tenlandse Zaken was gewijd aan het slagwoord waarin de moderne tijd een van de moeilijkste proble men heeft samengevat „peaceful coexistence" vreedzaam samen leven. Sedert 1945 is die gedachte in de V.N. belichaamd. Het Atlan tisch Pact noemde hij de onont koombare consequentie van de inhoud die vandaag aan „samen leven" wordt gegeven, een instru ment van het Handvest en dus nimmer van agressie. Mr. Stikker deed op basis van zoveel nobele Christelijke en Europese tradities nogmaals een hartstochtelijk beroep op de lei ders van staten die, hoewel leden der V.N., naar ons gevoelen tota litair zijn. „Wij kunnen niet zon der vrees met hen leven zolang zij totalitair zijn. Vandaar dit appèl, opdat zij de menselijke waardigheid volledig tot haar recht zullen doen komen". De minister betoogde ook dat ieder land in de V.N7 moet leren dat bovennationale belangen hun eigen gewicht hebben en andere Frankrijk. beoordelingsmaatstaven vragen dan ieder individueel land steeds welkom zijn. Men kan de vrede met bereiken door allerlei natio nale wensen en verlangens bij elkaar op te tellen. Vrede en vei ligheid zijn een zaak van geven en nemen, van offers brengen. Het programma voor technische hulp noemde mr. Stikker een van de gelukkigste initiatieven van de V.N. in de afgelopen jaren. Bijzondere aandacht vroeg hij voor hét vluchtelingenprobleem. Hij hoopte dat de arbeid van deze zesde zitting de gelukkige invloed mocht ondergaan van die combinatie van vindingrijkheid en realisme, die het geheim van Frankrijk is. „Moge onze arbeid de in diepe nederigheid ge vraagde zegen ontvangen van Hem, die in Zijn handen het lot van volken en natiën geborgen houdt", aldus besloot de minister. ADENAUER ONTMOET DE GROTE DRIE BONN. Bondskanselier Ade nauer heeft de fractievoorzitters der regeringspartijen in een ge heime zitting meegedeeld, dat hij 21 en 22 November te Parijs eeii bespreking zal hebben met de ministers van Buitenlandse Za ken van de V.S., Engeland en

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 1