Verkopen via de Veiling Te fors Texel „vocht" voor zege tegen R.K. A.F.C. Machteloos Alcmaria door V.V.A. weggevaagd Veilige 5-1 ruststand bracht W.G.W. een 6-3 zege Geflatteerde 0-5 zege van H.S.V. was niet onverdiend D.D.D. V.V.W. liep ditmaal alles tegen ALKMAAR EN OMSTREKEN C. van Schalkwijk 40 jaar kerkzanger Overijselse Vereniging Noordermarktbond vergaderde Warmenhuizen op het verkeerde pad W.S.V.-voorsprong tweemaal ingelopen Alcmaria Victrix-V.V.A. 1-5 Foresters gaf na rust goed partij Mnrkthorichfen K.V.P. Langedijk had als gast Burgemeester Kalb /~\v_i i IN A 2. MAANDAG 12 NOVEMBER 1951 ALKMAAR Zondag werd het 40 jarig zangersiubileum ge vierd van de heer C. v. Schalk wijk, lid van het St. Jozef-zang koor. De Hoogmis werd opgedra gen door Pater Frehe O.P. tot intentie van de jubilaris. Met toewijding werd door het Paro chiële Zangkoor o.l.v. Cas Him- melreich, op verzoek van de ju bilaris gezongen de „Missa Se- cunda Pontificalis" van Perosi, voor mannen en jongenskoor. En na de Hoogmis het „Laudate Dominum" van Jan Nieland. Na de Hoogmis werd de heer van Schalkwijk en zijn familie, in tegenwoordigheid van het kerkbestuur en het voltallige zangkoor, gehuldigd in de pasto rie. Allereerst werd de jubilaris toegesproken door Pater Frehe, die het een groot genoegen was de heer van Schalkwijk als waarnemend Pastoor woorden van dankbaarheid en hulde toe te voegen. Het mooiste instru ment, de menselijke stem, door God zelf geschapen, heeft de ju bilaris 40 jaar lang in dienst van de Kerk gesteld, met alle opoffe ringen welke het ambt van koor zanger met zich brengt. Gij zijt, aldus Pater Frehe, een scnitte- rend voorbeeld voor uw colle ga's geweest. Namens het Kerk bestuur ontving de jubilaris een luxe kist sigaren. De vice-Voor- zitter van het »oor, de heer J. Dingerdis, memoreerde de ver dienste als zanger van de heer Schalkwijk en herinnerde er aan dat diverse koren steeds een be roep op zijn medewerking had den gedaan. Spr. hoopte dat hij eens zijn vijftig-jarig jubileum mag bele ven. De oua-directeur van het St. Jozef zangkoor, de heer J. N. Al, die jarenlang de heer Schalk wijk heeft medegemaakt, prees hem om zijn uitstekende steun, welke hij als tweede bas voor het koor was geweest, en dat hij steeds een koorzanger was, zoals een „echt lid" van een kerkkoor behoort te zijn. De directeur, Cas Himmelreich, schetste de jubila ris als een prettig man en goed zanger. De jubilaris dankte allen voor de grote belangstelling. Het feest werd in de intieme familiekring voortgezet, en hier werd de heer Schalkwijk namens het zang koor o.m. aangeboden een fraaie haardstoel. ZUSTER HIPPOLYTA 50 JAAR GEPROFEST ALKMAAR Woensdag as. zal de Eerwaarde Zuster Hippo- lyta, thans in het Piusgesticht aan de Nassaulaan haar gouden kloosterjubileum vieren. Des morgens zal een plechtig gezon gen H. Mis worden opgedragen door de Directeur van de Con gregatie der Eerw. Zusters Augustinessen te Heemstede, de Zeefeerw. Heer van Stolwijk, des avonds plechtig Lof. Van 34 uur des middags zal de jubila- resse recipiëren. Ook de Alge meen Overste der Congregatie, de Eerw. Moeder Agneta, zal die dag aanwezig zijn. I Zondagmiddag heeft „St. Cae- cilia" de jubilerende Zuster een serenade gebracht. H.O.V.-CONCERT MET WILLEM NOSKE ALKMAAR De violist Willem Noske is solist op het 2e Abonne- ments-concert, uat de H.O.V. op Donderdag 15 November a.s. in 't Gulden Vlies te Alkmaar zal geven. O.l.v. Toon Verhey wordt het concert geopend met een uitvoe ring van de Suite No. 2 in b kl. terts van Bach, waarin de fluit- solo wordt gespeeld door Marius Ruysink, soioftuitist der H.O.V. Hierna volgt het optreden van Willem Noske met het Viool concert van Hurlebusch. Het programma vermeldt na de pauze een tweetal werken van Neder landse componisten, n.l. het Con certino voor viool en orkest van Robert de Roos, wederom met Willem Noske als solist, alsmede de Ouverture „Cyrano de Berge rac" van Dr. Joh. Wagenaar. BAAS BOVEN BAAS-ACTIE STARTTE UITSTEKEND ALKMAAR. Zondagmorgen stond de Laat in het teken van bovengenoemde actie en wij moe ten zeggen, het begin was prach tig te noemen, de eerste 200 stern- kaarten zijn ingevuld. Een dezer dagen zal u vermoedelijk nog een stemkaart aangeboden worden, of hebt u er nog een thuis, vult deze dan nog heden in en brengt hem met de benodigde f 1.op de Nieuwesloot 131 bij Jaap Smit. Mocht u geen kaart hebben, dan kunt u ook op genoemd adres uw stemplicht vervullen. Doet het nog heden. Alkmaar moet „Baas boven baas" worden en daar is uw hulp bij nodig. Alkmaarders aan de slag, de actie duurt tot Donderdag en zij moet totaal slagen. ?c R.K. ONDERWIJZERS VERENIGING IN 'T ZILVER Woensdag 14 Nov. a.s. viert de Diocesaan v'er. van R. K. Onder wijzers „St. Augustinus" afd. Alkmaar-stad, haar 25-jang be staan. De afd. werd in 1926 op gericht met een ledenaantal van )l.m. 20. Dit is inmiddels gegroeid ot 91. De „D.V." heeft zeer moei lijke jaren gekend: we denken o.a. aan de vele werkloze colle ga's en kwekelingen met acte in de eerste 10 jaren van haar be staan. Gelukkig behoort dit nu tot het verleden en er is voor onze onvermoeide voorzitter Th. Dijk stra en zijn ijverig bestuur reden tot dankbaarheid en vreugde. De feestdag wordt om kwart i vóór negen begonnen met een H. Mis, opgedragen tot intentie van D.V. leden en belangen in de kapel van „St. Augustinus". De H. Mis wordt gecelebreerd door de Weleerw.zeergel. Heer F. Holt- huyzen, geestel. adviseur der D.V. Hierna volgt een gemeenschap pelijk ontbijt in een der zalen van Victory, 's Middags van 35 uur houdt het bestuur, even eens in Victory, een receptie, waar uit sluitend genodigden verwacht worden. 's Avonds zullen de feestbleeme- tjes eens extra buitengezet wor den. Om half 8 precies verwacht een glunderende voorzitter (die inmiddels reeds 25 jaar in succes sie bestuurslid is) een schare blije D.V.-ers en genodigden. HIELD PROPAGANDA-AVOND ALKMAAR Alkmaar bezit I reeds sinds 1941 een Overijselse Vereniging; „Laot 't mer kuuln, 't löp wel los". De laatste tijd echter schijnt de vereniging iets aan activiteit te hebben mgeboet, of beter gezegd, vele leden schij nen hun interesse te hebben ver loren. Dan zijn er nog talrijke provinciegenoten in de voor hen vreemde stad Alkmaar, die nog 1 buiten de vereniging staan, wel ke juist is opgericht met het doel, de streekgenoten uit Overijsel samen te brengen, een grote familie vormend, waar men zich thuis gevoelt, hetgeen het leven in „de vreemde" gemakke- I lijker maakt. Het is een mense lijk verschijnsel en trouwens een gelukkig verschijnsel dat streek- I genoten elkander opzoeken en l dat moeten ook de Overijselsen I doen. De vereniging stelt hen daartoe in staat en de leden kun nen hen, die buiten de vereni ging staan, verzekeren, dat men van toetreding als lid nooit of te nimmer spijt zal krijgen. Daarom werd gisteravond in Café Tom op het Waagplein een propagan- da-feestavona gehouden, waar het er bijzonder gezellig aan toe ging. Men bracht de avond, wel- I ke door enkele gezelschappen werd opgevrolijkt met een aller aardigst programma, in eens gezinde vriendschap en kame- raadschappelijkheid door. Wie zich als lid wil opgeven kan dit doen bij de voorzitter de heer H. Kieviet, Eikelenberg straat 7; de secretaris de heer J. G. Selhorst, Lyceumstraat 51 en de Penningmeester W. van Uden, Gerard Doustraat 30. Gevonden voorwerpen ALKMAAR Gevonden over het tijdvak van 2 November tot en met 7 November 1951 en te verkrijgen aan het bureau van politie te Alkmaar, op kamer 14, le etage, iedere werkdag van 17 tot 18 uur, behalve op Zaterdag. Kinderschoentje; huissleutel; ceintuur; armband; speelgoed pistool; huissleutel; dameshand schoen; kinderportemonnaie; al pinomuts; alpinomuts; combina- tietang; shawl; want; hand schoen; leder étui; zweep; da meshandschoen; handtasje; want je; want; wantje; rubberhand schoen: damesschoen; motor handschoenen; dameshandschoen; capuchon. Als gevonden bij het bureau van politie aangegeven en op onderstaande adressen te ver krijgen; enkele pannen, Rum- straat 5; paar kinderwanten, Nassauplein 11; kindertasje, P. C. Hooftstraat 9; kruiwagen, J. v. Scorelkade 9; hoofddoek, Macl. Pontstraat 2; étui vulpen Macl. Pontstraat 2; shawl, v. d. Woudestraat 81; pr. dameshand schoenen, Kantoor Gem. Licht- bedrijven; ring met embleem, J. v. Scorelkade 13; schakelarm band, Frieseweg 154; portemon- naie, Loudelsweg 39, Bergen; shawl, Hofstraat 19; zakmes, Landstraat 53; portemonnaie, Voormeer 12; leefnet, R. Owen- straat 11; portemonnaie, kassa Overdekte Bad- en Zweminr.; kinderportemonnaie, Kanaaldijk 13; damespantoffel, Trompstraat 10; bril in étui, Kinheimstraat 7; herenhoed, Nic. Beetskade 26; gymschoen, Druivenlaan 42; con trazegels. Omval 13; schouder tasje, Óudegracht 68; dames handschoen, Schermerweg 4; portemonnaie met inh„ Polder straat 22; alpinomuts, Verdron- kenoord 70; alpinomuts, Snaar- manslaan 74; Kinderschoudertas, Nieuwesloot 167; pr. gymnastiek schoenen, J. v. Scorelkade 29. BILJART KAMPIOENSCHAPPEN ALKMAAR. De Zaienda en Zondag voortgezette biljart wedstrijden om het persoonlijk kampioenschap 3e klasse Libre, zijn geëindigd. De heer J. Koe- lemeii werd kampioen, terwijl 6 spelers gepromoveerd ziin naar de 2e klasse. De laatste partijen werden gespeeld als volgt: v. de Gelde 100 35 13 2 p. 85 Kloosterboer 97 35 10 2 p. 75 De 2e partij: Koelemeii 100 27 14 3 p. 70. Dekker 86 27 21 3 p. 10. De eindstand luidt als volgt: 1 J. Koelemeii 684 169 26 4 p. 04 12: 2 C. Dekker 377 185 23 3 p. 65 10; 3 P. te Bos 685 202 31 3 p. 39 10;4 C de Vet 686 201 20 3 p. 41 9; 5 A. J. v. d. Schelde 621 220 20 2 p. 85 6; 6 C. Kuiper 651 210 19 2 p. 20 4: 7 C. Burger 567 193 24 3 d 93 3; 8 P. Kloosterboer 667 220 21 3 p. 03 2. Van de 8 spelers ziin er 6 ge promoveerd naar de 2e klasse, hetgeen zeker een unicum ge noemd mag worden voor het district Alkmaar. DURE RUIT ALKMAAR. Gistermiddag hebben vermoedelijk kinderen de étalage van de kunsthandel „Het Sierhuis" in de Langestr. vernield. De ruit was 3.75 bij 2.10 m en kostte f 308.75 De schade in de étalage bedraagt ruim f 90. Nrd. SCHAKWOCUE. De vdllmgverenigjing „De Noorder marktbond" hield één dezer da gen 'n bestuursvergadering in 't betaaikantc *r. Voorz. P. Buy- ven opende met welkom en deelde mede, dat de bestuurs leden R. Oudeman en S. de Boer verhinderd waren om de ze vergadering te bezoeken. Over het verloop van de vei ling kunnen we de laatste we ken tevreden zijn. Ook de wit te kool welke enige weken ern stige zorgen baarde, wordt nu zo goed als geheel verkocht het geen een verheugend teken is. Naar aanleiding van de notu len vroeg de Heer Klaver of de koolkratten welke gebruikt worden voor export naar Bel gië zo slecht terugkomen" In derdaad loomen, dte kratten echt terug. Aan de exporteurs is ver zocht om de kratten zoveel mo gelijk mede terug te nemen. Voorzitter deelde nog mede dat het D.B. gebruik heeft ge- De vrees, dat AEC wel eens 'n lastige wedstrild kon hebben is bewaarheid. De oversteek over het Nieuwe Dien. kostte AFC 2 kostbare nunten. Texel, dat bii lange na niet meer de nloeg is van voorheen, heeft z'n sneltvne veranderd en ons inziens niet ten goede Fors en soms zeer eevaarliik snel. moesten het te kort aan techniek vergoeden en tegen dit niet verwacht snel. kon AFC geen tegenwanen vinden. Voor N. Tijm speelde H. v Lienen mee en deze toonde zich wederom 'n goede plaatsvervan ger. Direct na de aanvang gaf AFC de toon aan. De Texel- achterhoede kwam steeds meer in 't nauw en na 15 min., bij een misverstand in de T.-achterhoede, benutte de goed meegekomen W.S.V.—ALKM. BOYS 2—2 Op het kleine en zwaar te be spelen WSV-veld hebben de Boys een goed en prettige wedstrijd ge speeld, welke in een 22 gelijk spel is geëindigd, 'n uitslag, wel ke de verhouding uitstekend weergeeft. In het begin van deze ontmoe ting wist WlöV, dat toen 't voor deel van de zon had, een 'klein overwicht te doen gelaen. Ver schillende hoekschoppen kregen de WSV-ers te nemen, doch de Boys-achterhoede wist een aoel- punt te voorkomen. Geleidelijk aan verminderde het WSV-over wicht en kwam het spel meer in evenwicht. Na ongeveer 20 minu ten spelen wist WSV de leiding te nemen, toen de middenvoor de bal moot doorgaf aan zijn links binnen, die Kramer passeerde. Daarna kwamen de Boys gewel dig opzetten, maar ofschoon J- In dia en Lasschuit een goede kans kregen voor de gelijkmaker bleef die voor de rust uit. Na de pauze ging de strijd ge lijk op en het was na ongeveer 10 minuten spelen, dat Knip, uit een voorzet van v. Zon, de gelijk maker in het net schoot. 11. Aangemoedigd door de suppor ters kwam WBV dan flink opzet ten en gelukte het weer door de linksbinnen opnieuw de leiding te veroveren. Doch de Boys slaagden er in wederom de balans in evenwicht te brengen- Uit een hoekschop, goed genomen door J. Indri, kreeg van Dok de bal op zijn schoen en wist de WSV-doelman te passe ren. Alle pogingen van beide zij den gedaan om de strijd nog in hun voordeel te beslissen, waren tevergeefs. Solex-verkoop ging niet door ALKMAAR Een dezer dagen ontdekte de politie in de stad een auto, waarin een gedemonteerde Solex werd aangetroffen. Een onderzoek bracht aan het licht, dat de wagen toebehoorde aan twee Amsterdammers, die de Solex in Amsterdam hadden ont vreemd en in Alkmaar trachtten te verkopen. De Amsterdammers zjjn, met hun auto en de Solex, ter beschikking van de Hoofd commissaris te Amsterdam ge steld. Alvorens deze wedstrijd aan ving vond een korte plechtigheid plaats, toen de door de leden en supporters geschonken wedstrijd- klok werd onthuld. De wedstrijd zelf was 'n grote desillusie voor de vele toeschou wers, die op deze mooie middag naar het Sportpark waren geko men. Alcmaria was, wat men noemt nergens en vooral voor de rust was er maar e.en ploeg en dat was WA. De Amsterdam mers overspeelden Alcmaria vol komen en er bestond maar wei nig twijfel aan wie deze ontmoe ting zou winnen. Het was slechts een kwestie met welke cijfers. De WA-ers speelden gemakke lijk en snel en het verschil in tempo was opvallend. Telkens weer verschenen de Amsterdam mers voor het Alemaria-doel en de Alomaria-aanvallen waren ge makkelijk te tellen op ae vingers van één hand. Reeds na 5 minu ten namen de Amsterdammers de leiding, bij een voorzet van rechts onderschepte Vasbinder slechts ten dele en toen de bal weer in geschoten werd door Steinkuhler, was hij geslagen. 01. Na 15 minuten spelens kopte Brom de bal uit een hoekschop keurig in. 20. Dezelfde speler maakte er kort voor de rust 03 van. De rust kwam met deze stand en Alcmaria mocht nog niet mopperen, want het had nog er ger kunnen zijn. Direct na de rust ontstond er reeds een zeer hachelijk moment voor het A.- doel, toen Maasen de bal te zacht terugspeelde. Vasbinder wist evenwel nog met kunst- en vlieg werk een doelpunt te voorkomen. Even leek de hoop in het Alcma- ria-kamp op te leven toen Ever- steijn uit een vrije trap door de j Buijzer genomen, de bal over de I lijn wist te werken- 13. 1 Het was maar een moment, want i de WA-ers bleven de meerderen. Na een half uur spelen maakte linksbuiten Fellinga er 14 van en tien minuten voor het einde bracht dezelfde speler uit 'n straf schop, veroorzaakt door Paulisse, de stand op 15. Bijna was het nog 16 geworden, maar de cij fers 15 laten aan duidelijkheid evenmin iets te wensen over. Burgerlijke Stand HEILOO Geboren: Petrus Mattheus z. v. N. P. van Roozen- daal en M. J. Bersee; Stephanus Willibrordus Maria z. v. M. M. Hoebe en Martha J. Smit. .Ondertrouwd: Hendrikus Ge- rardus Beentjes, 29 jaar, Castri- cum en Anna Catharina Haan- raads, 20 jaar. Getrouwd; 1 Nov. Pieter Dirk Purmer en Klaziena de Vries; 5 Nov. Theodorus van Alphen en Johanna Maria Poulussen; 6 Nov. Cornells Meinardus Kaandorp en Geertruida Dekker. N. Heynis deze kans op keurige wijze en bezorgde AFC 'n 01 voorsprong. Steeds weer kwam AFC terug, maar door kort spel en 'n te ver teruggetrokken mid- voor kon de score niet worden opgevoerd. Toen de AFC-achter- hoede wijfelde, werd dit nood lottig. Na 4 x ingeschoten te zijn verdween de bal tergend lang zaam over de doellijn en na een ihalf uur spelen was de stand 1—1. Texel putte hieruit moed. Di verse spelers van AFC werden de dupe van het forse spel van Texel en de rust, bij 'n stand van 1—1, was voor de AFC-spe- lers een uitkomst. H. Bierman moest na de rust vervangen worden. Wederom begon AFC met 'n offensief en 'n schot van N. Heynis had beter lot verdiend. Door het steeds forser spel van Texel wilde het in de A-voor hoede maar niet vlotten. In bui tenspelpositie scoorde Texel het tweede doelpunt. De gemoederen werden steeds meer verhit, daar Texel, de overwinning ruikende, steeds feller en ten koste van meniige vrije trap nog 'n doel punt wilde forceren. 'n Slecht weggewerkte bal werd AFC noodlottig. De rechts binnen zette keurig voor en on berispelijk plaatste Texel's links buiten de bal achter Vink. Dit was werkelijk een prima doel punt en 'n aanval die herinne ringen opriep uit Texel's glorie dagen. Met dit doelpunt had Texel al z'n kruit verschoten. Met enkele aanvallen van AFC die geen resultaat opleverden, liep deze wedstrijd ten einde, die AFC voorlopig 'n halt toeriep met z'n opmars naar de kopgroep. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren; Cle mentina M. d. v. M. W. van Schie en A. Koks. Dirk J. S„ z. v. J. Dekker en M. J. Kaan dorp. Cornelia A. d. van. P. Heiien en E. C. Schavemaker. Raoul z. v R Frankot en J. de Wit. Sara M. d. v. M. J. Zwii- nenberg en J. A. de Vries. DE HEER WOLKORTE TEN GRAVE CEDRAGEN DE RIJP. Vrijdagmorgen vond onder zeer veel belangstel ling de teraardebestelling plaats van de heer J. H. Wolkorte, in leven hoofdonderwijzer van de R. K. parochiale St. Jozefschool te De Rijp, tevens lid van het R.K. Armbestuur. De heer Wol- korte heeft gedurende ruim 18 jaren waarvan verschillende jaren als waarnemend hoofd en de laat ste jaren als hoofd van de R. K. school zijn beste krachten gewijd aan het onderwijs. Na een lang durige ziekte van bijna een jaar is de heer Wolkorte op 41 jarige leeftijd in het St. Elisabeth zie kenhuis te Alkmaar overleden. De plechtige Mis van requiem, welke werd opgedragen door de Z. E. Heer pastoor Holtkamp, en waar wii o.m. opmerkte de W.E. Gestr. Heer G. Vernooy, inspec teur van het lager onderwijs, werd bijgewoond door alle kin deren van de school en een groot aantal ouders. Door een van de kinderen werd een prachtig bloemstuk namens het onderwijzend personeel en de kinderen aan de baar gehecht. Zeer aangrijpend was het te zien hoe de ruim 200 kinderen hun onderwijzer volgden op zijn laat ste ging. Zeer zeker zullen velen hem in hun gebeden niet ver geten. PONNY SLOEG OP HOL BURGERBRUG. Toen de olieventer B. Vrijdagmiddag met zijn ponnywagen naar huis reed, schrok de ponny van enkele ver huiswagens en vlak daarna van de baggermolen in de Grote Sloot. Hierna sloeg het dier op hol. Bij Deiman gekomen, verliet het dè rechte weg en draaide met flinke zwaai het erf op. De wagen sloeg om en de bestuurder maakte een lelijke val. Ponny en wagen kwa men in de sloot terecht. Door hulp van vele omstanders werden beide drenkelingen oo de wal gebracht. De olieventer kostte het St) liter olie, terwijl de wagen zwaar be schadigd werd. Katholieke Volkspartii AKERSLOOT Heden, Maan dag, zal er een vergadering worden belegd door de K.V.P. afd. Akersloot. Deze vergadering, die begint om kwart voor acht in café Verduin, is aangevraagd door verschillende leden van de K.V.P., met het doel om te spre ken over woningbouw en waf dies meer zij, in samenwerking met de woningbouwvereniging „Goed Wonen". De vergadering is alleen toegankelijk voor de leden van de K.V.P. maakt van de verleende mach tiging en nog 5000 kratten heeft aangeschaft. Het totaal aantal koolkratten is thans 10.000. De fust. het bleek ook wel op deze vergadering heeft echter veel haken en ogen. Voorzitter deelde mede dat van de opbrengst van het vee voeder 25 ct. per 100 kg ten goede komt aan de veiling. Als de prijs van het veevoer lager is dan 50 ct. per 100 kg komt de helft ten goede aan de vei ling. De voorzitter deelde mede, dat op de witte kool. geveild in de 39e week. 40ste w.. 41ste w„ 42 ste w.. en 43ste week 'n na betaling kan worden gedaan van f 1,04 per 100 kg. Aan onze veiling werden in deze 5 weken 360 wagons geveild waarvan er 206 wagons werden verkocht en 154 wagons werden vernietigd. Onbehoorlijk gedrag De heer Koning van St. Maar ten deelde mede dat de heer KI. de Geus Dz. uit de Stroet. Sint Maarten, witte kood had ver kocht zonder enige controle. Deze witte kool is administra tief geveild te Warmenhuizen. DU kan niet door de beugel. Besloten werd deze kwestie in de Vierbond ter sprake te brengen. De gehele vergadering was unaniem van oordeel, dat Warmenhuizen hier buiten zijn boekje was gegaan. Besproken werd de verande ring van dp maten voor de poot- aardappelen. De bestuursleden waren van mening dat, indien mogelijk, de oude maten ge handhaafd moesten blijven dus 28 tot 35 mm, 35 tot 50 mm en 50 mm en. daarboven. Voorstellen Prov. Commissie Door de heer Volkers werd naar voren gebracht dat er ont stemming heerst onder de tuin ders over de heffingen en mi nimum prijzen. Besloten werd om dit jaar hierover geen voor stel in te dienen. Het voorstel om op de slabo- nen 1950 alsnog 'n toeslag te ge ven van 5 ct. per 100 kg werd aangenomen. Medegedeeld werd. dat op de witte kool. geveild in de week van 29 Oct. tot 3 Nov. een na betaling zal worden gegeven van f 1,60 en op de succes- witte kool van f 1,72 per 100 kg. De veilingleider, de heer Ros bracht nog ter sprake het uit de hand verkopen van snezen kool. Dit mag van teler aan te ler. mits goedkeuring is verkre gen van de veiling. De verkoop aan handelaars is echter niet geoorloofd. Het is wel gebleken, o.a. de ze herfst, met het verkopen uit de hand van uien. dat het voor de tuinders altijd 'n strop is. De tuinders moeten hun pro duct via de veiling verkopen. Daar krijgt men de prijs die het product waard is. Tuinders die hun product uit de hand verkopen en dus niet via de veiling krijgen een flinke boete, t Bestuur wilde aan deze bepa ling streng de hand houden. Hierna ging men in comité ter bespreking van die herzie ning van de pensioenen van de ambtenaren. UITVOERING WAARLAND Onze R.K. Fanfare „St. Gregorius" zal op heden, Maandag, m de zaal van W. Jonker een uitvoering geven waarbij de R.K. Toneelver. „On der Ons" te Zijdewind zijn me dewerking zal verlenen, die een mooi blijspel voor het voetlicht zal brengen. Behalve voor dona teurs is deze uitvoering voor een ieder toegankelijk. BESTUUR L.T.B. VAKGROEP TUINDERS HAARLEM. In het L.T.B.- bestuur, vakgroep tuinders werd Zaterdag herkozen de heer A. C. van Ruijven (Poeldijk). Gekozen werden in de vacature-Valken burg de heer J. Koop (Rotter dam) en in de vacature-Vendel de heer H. Korthouwer (Heiloo), zij het dan in 't laatste geval eerst na enige discussie. OOK TERSCHELLING ZET IMPORT VEE STOP LEEUWARDEN Terschelling heeft het voorbeeld van de ove rige Waddeneilanden gevolgd om de invoer van herkauwende die ren en varkens te verbieden. Slechts voor vee, dat de volgende dag geslacht wordt, is een uit zondering gemaakt. Ook door het nemen van verdere maatregelen hoopt men paal en perk te stel len aan het mond- en klauwzeer. Poolse journalisten danken Koningin Juliana De Poolse journalisten organi satie te Londen hpeft aan de Ne derlandse ambassade aldaar ver zocht aan H.M. de Koningin de diepgevoelde dankbaarheid harer leden over te brengen voor de brief, die H.M. aan President Tru man heeft doen toekomen inzake het vluchtelingen probleem. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het KNMI te de Bilt. geldig van Maandag avond tot Dinsdagavond. VEEL BEWOLKING Zwaar tot half bewolkt met in de Oostelijke helft vau het land aanvankelijk enige regen- Zwakke tot matige wind uit Noordelijke richtingen. Later weinig wind. Vannacht iets manner kioud, morgen overdag dezelfde temperaturen aks van» daag. Geneesmiddel tegen I huidaandoeningen. I Zuivert de porifin, doet de jeuk bedaren, verfrist en sterkt de huidweefsels.. L.T.B. vergadering H.H. WAARD ZUID Dins dag 13 November a.s. houdt de L.T.B. afd. Heerhugowaard Zuid een algemene ledenvergadering 's avonds om 7.30 uur m café Veenboer. Zoals dat in de L.T.B. steeds gaat, zal ook deze vergadering druk bezocht worden. Wie had gedacht dat Foresters na de rust, welke met 5-1 inging, geen partij meer zou geven, kwam bedrogen uit. Geïnspireerd door 't doelpunt, dat midvoor v. Steeg in de laatste seconde maakte, zet te het reeds direct na de aftrap 'n geweldig offensief in, dat wel iswaar na een kwartier ver flauwde, doch de laatste minuten weer opflikkerde. Hadden de Hei- looërs over een sehutter beschikt dan was het niet bij het ene doel punt, dat de rechtsbuiten v. Dijk maakte, gebleven. Voor de rust was er slechts één elftal dat speelde en het was dan ook Spaans van WGW die, doordat de gehele achterhoede bleef staan voor vermeend bui tenspel, alleen voor doelman de Graaf kwam, die hij van dichtbij passeerde. Een sahot van W. Ram- ler rolde even later via de paal in, 20. Nadat Spaans een voorzet van Bergkamp had ingeschoten, plaat ste van Wees enige minuten la ter het vierde doelpunt in het net- Nog was de doelpuntenhonger der Wit-Gelen niet gestild. Een non chalante uittrap belandde bij W. Als V.V.W. vóór de rust het sDel niet te veel in de breedte (en daardoor te neuterie) had uitgevoerd. waar de eretie toe- hannende HS V-defensie steeds weer voor onluchtine zorgde, dan bad het zeker niet zo'n klinkende 50 zege voor de Heilooërs ge worden. Hoewel de overwinning geflatteerd is. was zii toch zeker, door het snelle onen snel. waar de VVW-verdediging geen vat on had. verdiend. Nadat VVW had afgetrapt ont wikkelde zich een technisch op goed peil staande strijd, waarbij HSV door z'n uiterst snelle aan vallen iets gevaarlijker was. Na 10 minuten opende H.S.V. de score, toen bij een aanval een overtreding werd begaan, die na de toegekende vrije schop in een doelpunt werd omgezet. VVW gooide er nu een schepje op, doch bleef volharden in te kort spel, waardoor succes uitbleef. Hoewel de Heilooërs op niet on fortuinlijke wiize door enige moeilijke situaties heenkwamen, bleef het moreel goed en uitein delijk wisten zij deze impasse weer te boven te komen en met enige verrassende aanvallen werd de V.V.W.-verdediging op de proef gesteld. Zo golfde het spel geruime tijd snel op en neer. VVW scheen toch van plan de balans te doen omslaan, doch de zeer behoorlijke kansen werden èn door slecht schieten èn door moedig verdedigen van de HSV- doelman teniet gedaan. De HSV- voorhoede wist beter gebruik te maken van de geboden kansen. Eenmaal ontsnapte het VVW- doel ternauwernood aan een doorboring, maar de tweede keer was het raak, toen een voorzet van links werd ingeschoten. Met VVW in de aanval brak de rust aan. Toen na de thee iedereen aan een VVW-offensief dacht, maak te HSV aan alle onzekerheid een einde door binnen het kwartier de stand op 40 te brengen, door uitstekend spel, waarop de ,VVW- defensie geen vat kon krijgen. De strijd kwam wel_ niet meer op die hoogte van vóór de rust, maar was het aanzien toch ten volle waard, door het moedig volhouden der VVW-ers om te trachten de eer te redden. De HSV-achterhoede met de doel man aan het hoofd was echter niet te vermurwen en wist elke situatie te klaren. Bij een plotse linge HSV-aanval kwam de bal bij de linksbuiten, die handig de gehele achterhoede met keeper passeerde en het was 05. Na deze ontreddering maakten de VVW-ers zich klaar voor een tegenstoot, om toch maar die nul weg te schieten, maar het wilde deze middag niet lukken en toen de scheidsrechter het einde aan- kondige, hadden zij een verdien de, doch zeer geflatteerde neder laag te slikken gekregen. WARMEIMHUIZEN, 12 Nov. 3000 kg andijvie 7; 3ooo kg rode kool 7,90; ll.ooo kg witte kooi 4; 17ooo kg succes witte 4,604,80. VEEMARKT ALKMAAR ALKMAAR, 12 Nov. 190 vette koeien 5001040; 5 graskalveren 120180; 50 nucht. kalveren voor de slacht 2-0-80; 22 vette schapen 110145; 179 varke.ls per kg 2,08 —2,20. NOÜRD-SCHARWOUDE 600 kg aardappelen, IJsselster 910; 1500 kg uien 2930; 600 kg kro ten A 10.70; 4700 kg andijvie 5— 6.10; 11500 kg rode kool 8.70 11; 1600 kg gele kool 8.108.60; 110000 Succes witte kool 4.50 4.70; 27000 kg witte kool 4—4.10. Doorgedraaid 21000 kg Succes en 8000 kg witte kool. LANGEDIJK 2000 kg bl. eigenheimers 10.9011.10; 6000 kg rode kool A 10.7010.80, B 7.507.80; 6000 kg gele kool A 6.508.70; 7000 kg groene kool 8.709.70; 16000 kg witte kool 4—4.10; 100000 kg Succes kool 4.50—4.70; 5000 kg uien 28.90— 29.40, drielingen 28.20, nep 26.70; 2000 kg bieten A 11.20—11.40; 6000 kg andijvie 56.90; 500 st. bloemkool B 1 18, B 2 9—12. Doorgedraaid: 2800 kg witte kool. GROOTEBROEK, 10 Nov. 4000 kg uien, grof 30.2030.30, mid del 30.90—31, driel. 27.30—27.60, nep 27.5027.90; 5000 kg bieten A 9.40—10.90, B 8.20—8.60; 2000 kg witte kool 4.00; 3500 kg groe ne kool 5.807.80; 2500 kg andij vie 57.70: 100000 stuks bloem kool zelfd. B 18.60—26, B IX 10.30 —13.70, C 16.10—20.20, C II f8— 12, stek f33.50, tussens. B 25.80 —35.20, B II 21.20—26.10, stek 17.90—22.20. Ramler, die de hele Foresters- achtenhoede, keeper de Graaf in cluis, passeerde 50. Na een misverstand in de WGW- achterhoede kwam van Steeg al leen voor Polman. Wel wist deze het schot te keren doch kon de bal niet onder controle krijgen, waarvan van Steeg profiteerde. Zoals reeds gezegd lieten de Heiloërs zich na de rust geens zins door hun 51 achterstand intimideren. Vooral de rechter vleugel van DijkSchermers sneed herhaaldelijk door het lin- ker-verdedigingsiblok. J- Ramler die als spil voortreffelijk werk deed, moest dan ook meerdere malen assisteren. Het was dan ook jammer dat hij het was die de WGW-voorsprong verkleinde. Een ongevaarlijke bal schoof hij onverwachts terug op zijn doel man die deze liet glippen (5—2). Dit was het sein voor WGW even aan te pakken. Een pass van Dortmund, die J. van Wees het laatste half uur verving, schoot Heiting via de handen van de keeper in het doel, 62. In de laatste minuut zag de Fo- resters-rechtsbuiten zijn goed werk beloond met een keurig doelpunt, 63. INTERESSANTE BIJEENKOMST De afd. Langedijk van de K.V.P. vergaderde Donderdag avond in de Burg. De Voorzitter, de heer Jac. Weel, richtte een speciaal woord van welkom tot Burg. Kalb van Oude Niedorp. In het komende jaar komt de verkiezing van leden van de 2e Kamer aan de orde. Spr. wekt op tot activiteit en medeleven. De K.V.P. moet niet alleen meer in touw komen met een verkiezing maar moet haar leden voorlichten aangaan de de grote politieke problemen die thans aan de orde komen. O.a. noemde spr. het woning vraagstuk. De belangstelling voor de politiek is gering maar we moeten ieder in eigen kring propaganda maken om wat meer leven in de brouwerij te bren gen. Uit het jaarverslag van de penningmeester, de heer P. Stoop Pz. vernamen we dat de ontvangsten over 1951 hadden bedragen f1233.62 en de uitgaven f735,9u zodat er 'n batig saldo was van f497,72. Dit saldo is een goede ruggesteun voor de ko mende propaganda-actie voor de verkiezing van de leden van de 2e Kamer. Uit het jaarverslag van de se cretaris, de heer P. Berger, ver namen we dat het bestuur f25. beschikbaar had gesteld voor de Jongeren K.V.P. in onze afde ling. In het bestuur kwam een wijziging door het bedanken van de heer Kl. Ros. In diens plaats kwam de heer G. Kraakman waardoor thans ook 'n Midden stander in het bestuur zitting nam. Met 'n oproep om 'n propa- gandaclub op te richten sloot het verslag. Hierna werd het woord gege ven aan Burgemeester Kalb, die het nieuwe kiesreglement en het Ontwerp Staatkundig Pro gramma voor ons zou bespreken. Uitvoerig belichtte spreker de nieuwe artikelen van het kies reglement, de aanwijzing van de candidaten, de taak van de ad viescommissie^ en de numme ring na de groslijststemming. Ook het Ontwerp Staatkundig program werd besproken. De Staat moet het particulier initia tief eerbiedigen en dan pas in springen als dit tekort schiet. Op het einde van zijn rede wekte spr. allen op om propaganda te maken, ieder in eigen omgeving, voor de K.V.P. Nadat Voorzitter Weel spr. hartelijk dank had gebracht voor zijn rede en nog enige vragen waren beantwoord, volgde slui ting onder dank.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2