IMOSA bracht -3 zege D.W.S. kwam van 2-0 op 2-3 zege door sterker bezet middenveld Noordelijken wonnen gedecideerd van de Drechterlandse ploeg Onproductiviteit verspert Z.-Nederland weg naar zege Strijd zonder lichtpunten bracht Rotterdamse zege 'D.D.D. ïfcfcen K.N.S.B. onderhandelt nimmer met N.IJ.B. over reorganisatie Oranje-team Hoge scores in Engelse League joed partij '.P. Langedijk ad als gast weester Kalb Haarlem kwam tempo tekort Sportjournalisten bij de Paus SELECTIEWEDSTRIJD TE HOORN Vier doelpunten van Bouma Mr. Vliegen over schaatsgeschil Geheime notulen zijn bekend Rotterdam-Bondsploeg 3-1 TERLOUW was weer gruwelijk geheel gewijzigd ERSVERW ACHTING deeld door het KNMI te fieldie van Maandag- tot Dinsdagavond. 'EEL BEWOLKING i tot half bewolkt met Oostelijke helft van het anvankclijk enige regen. tot matige wind uit ijke richtingen. Later wind. Vannacht iets koud, ir.«orgen overdag e temperaturen ats van- Geneesmiddel tegen I huidaandoeningen.! Zuivert de poriën, doet de I jeuk bedaren, verfrist en sterkt de huidweefsels.. ..T.R. vergadering WAARD ZUID Dins- November a.s. houdt de ifd. Heerhugowaard Zuid gemene ledenvergadering Is om 7.30 uur m cafe sr. dat in de L.T.B. steeds 1 ook deze vergadering aocht worden. die de hele Foresters- iede, keeper de Graaf in- isseerde 5—0. misverstand in de WGW- ede kwam van Steeg al- >r Polman. Wel wist deze ot te keren doch kon de t onder controle krijgen, van Steeig profiteerde, reeds gezegd lieten de zich na de rust geens- >or hun 51 achterstand ren. Vooral de rechter- van DijkSchermers ïrhaaldelijk door het lin- edigingsblok. J- Ramler spil voortreffelijk werk noest dan ook meerdere ;sister en. Het was dan ook dat hij het was die de jorsprong verkleinde. ;evaarlijke bal schoof hij ohts terug op zijn doel- deze liet glippen (52). vas het sein voor WGW an te pakken. Een pass tmund, die J. van Wees tste half uur verving, citing via de handen van :r in het doel, 62. laatste minuut zag de Fo- echtsbuiten zijn goed eloond met een keurig 6—3. 3SANTE BIJEENKOMST :d. Langedijk van de vergaderde Donderdag- i de Burg. lorzitter, de heer Jac. ahtte een speciaal woord torn tot Burg. Kalb van edorp. In het komende mt de verkiezing van n de 2e Kamer aan de r. wekt op tot activiteit leven. De K.V.P. moet en meer in touw komen verkiezing maar moet len voorlichten aangaan- :ote politieke problemen s aan de orde komen, mde spr. het woning- k. De belangstelling politiek is gering maar ;en ieder in eigen kring ida maken om wat meer de brouwerij te bren- ït jaarverslag van de neester, de heer P. z. vernamen we dat de ten over 1951 hadden i f1233.62 en de uitgaven odat er 'n batig saldo f497,72. Dit saldo is een ïggesteun voor de ko- >ropaganda-actie voor de ig van de (eden van de ;r. t jaarverslag van de se- de heer P. Berger, ver- ze dat het bestuur f25. aar had gesteld voor de K.V.P. in onze afde- het bestuur kwam een door het bedanken van KI. Ros. In diens plaats Ie heer G. Kraakman thans ook 'n Midden in het bestuur zitting oproep om 'n propa- b op te richten sloot ag. werd het woord gege- in Burgemeester Kalb, nieuwe kiesreglement en verp Staatkundig Pro voor ons zou bespreken, sprek irtikelen van het kies- rig belichtte spreker de t, de aanwijzing van de :n, de taak van de ad- ïissie's en de numme- de groslijststemming, et Ontwerp Staatkundig werd besproken. De iet het particulier initia- iedigen en dan pas in- als dit tekort schiet. Op van zijn rede wekte op om propaganda te eder in eigen omgeving, K.V.P. Voorzitter Weel spr. dank had gebracht voor en nog enige vragen ïantwoord, volgde slui- :r dank. MAAND AC 12 NOVEMBER 1951 PAGINA 3 (Van onze sportredacteur) HAARLEM, Zondagmiddag Moedeloos en ontgoocheld over zoveel nare gevolgen van zijn gedurfde stap om toch te gaan spelen, moest Richter, gekweld en gisteren nog aan zijn bed gekluisterd door aghina, reeds in de vijftiende minuut van de wedstrijd op leven en dood tegen Haarlem voor de tweede maal een wandeling ondernemen naar de uiterste hoek van het doelnet Met een droog schot, van wel 15 meter buiten het straf schopgebied had Piet Groeneveld, belaagd door drie D.W.S.-ers voor een zich reeds veilig wanend Haarlem gezorgd: 20. Maar ergens op het middenveld liep Bram Wiertz en hij was het, op gezweept door de duizenden Amsterdammers langs de lijn, die samen met z'n collega Fanger voetje voor voetje de basis ging leggen voor een 12 ruststand en in de tweede helft niet alleen de gelijkmaker, maar zelfs voor een 23 zege, maar voor de toegestormde Pit- ters kon Snijders languit vallend onheil voorkomen. Haarlem zette meteen het offensief weer door, met ais resultaat de treffer van Groeneveld, waarbij de zieke Richter blunderde, maar toen was het met de heerschappij der roodbroeken gedaan. En die zege voor de blauw zwarte Amsterdammers was ver diend. Het mocht dan zijn, dat ze in het eerste kwartier geen been aan de grond kregen en dat de laatste vijf minuten slechts met een uiterste krachtsinspan ning konden worden bezworen, in die tussentijd hadden ze zich zoveel macht verworven op het middenveld, dat in die periode Haarlem goeddeels in de verde diging werd weggedrukt. Tcmno zakte Opgezweept door een Wiertz, die zag dat de enige mogelijkheid om uit de impasse te komen het verhogen van het tempo was, door een Kil, die plots voelde, dat hij Roozen toch wel de baas kon, door een achterhoede die de zaak potdicht sloot, kwam DWS eindelijk onder de druk uit, die ais een loodzware last het spel belemmerd had. Nu kon Henk Pitters weer langs de lijn rennen of er zelfs geen Odenthal bestond, kreeg Dijkstra zoveel initiatief over zich, dat ook hij alle aandacht vroeg en meteen was het met 't Haarlemse over wicht gedaan. De allergrootste oorzaak? De roodbroeken konden het hoge tempo niet langer vol houden, met als gevolg een te zware belasting voor de vooral op rechts niet te hechte achter hoede. Zoals gezegd startte Haarlem met een overdonderend offensief, dat de DWS-defcnsie de wanhoop nabij bracht. Groeneveld was in die periode zo actief als we hem in het oranjehemd nimmer zagen en van hem kwam ook de eerste scoringskans, die meteen benut werd. Het was in de tiende mi nuut, toen hij een van z'n een zijdige rushes naar binnen ondernam. Meteen zwiepte de bal naar de doelmond, waar Roozen opveerde. Maar zelfs voor het hoofd van de lange aanvalsleider was deze bal te hoog. Niet echter voor rechts buiten Jacob, die het leer meteen weer naar binnen dirigeerde. Wim Roozen draaide zich om z'n as en priemde meteen de eerste vol treffer in Richters heiligdom. DWS's gelijkmaker scheen reeds de volgende minuut te zul len komen. Het was een van die sporadische éénmans-aanvallen, die Dijkstra tegenover de Voogd bracht. Hands werd het, op de rand van het strafschopgebied, De basis van DWS' overwicht was zoals gewoonlijk de bezetting van het middenveld en toen was het de beurt aan de Haarlemmer defensie om af en toe van het kastje naar de muur gestuurd te worden. Ook hier moest succes volgen, dat lag voor de hand en in de een-en-dertigste minuut was het zover. Dijkstra zond een lage voorzet in de richting van het doelgebied. Bulder stapte handig over de bal, Pitters gaf een klein zetie aan de bal en toen was Bulder er als de kippen bij om de verblufte Haarlem-defensie geheel te kloppen. Zo kwam de rust en na de her vatting vijf minuten een Haar lems overwicht, maar toen was het weer met de roodbroeken ge daan. DWS eiste het middenveld voor zich op en kreeg een licht overwicht. Het spel zelf echter daalde tot een bedenkelijk niveau, dat dreigde af te zakken tot een grauwe en kleurloze wedstrijd- helft. Het gebeurde inderdaad en de enige opwindende momenten waren eigenlijk de twee Amster damse doelpunten en enkele ge vaarlijke situaties voor beide doelen. DWS' gelijkmaker kwam in de 22ste minuut, min of meer door een fout van doelman Snijders. Een voorzet van Dijkstra, die naar de linkervleugel verhuisd was, ging via het hoofd van Bul der naar de doelmond, Koevoets rende toe en langs de uitlopende Snijders tikte hij de bal in het net. Precies elf minuten later kre gen de hardwerkende DWS-ers de verdiende beloning voor hun overwicht met een doelpunt van Klein, die wel een heel gemak kelijke kans van Haarlem's kant- half Barends kreeg. Zelfs Joop Odenthal, toen nog onwetend van z'n keuze voor de ploeg der voor den het bepaald, onaangenaam lopigen, kon toen in net massale bij de 2-3 achterstand. 1 doenf ke^tm de ka"Sen meer Terwijl Frans Richter reeds uit z'n heiligdom was gekomen om eventueel gevaar te be zweren, had z'n rechtsback Spel het zaakje met een ferme kopstoot opgelost. Serlijn, Richters secondant op de lin kerhelft, kijkt vergenoegd toe; Boeree, de meest linkse der Haarlem-spelers en Jacob vin- ROME. De deelnemers aan het congres van de Internationale Sportpers Federatie, de Associa tion Internationale de La Presse Sportive (AIPS), dat te Rome wordt gehouden, hebben een be zoek gebracht aan de Paus. Paus Pius XII hield een korte toe spraak waarin hij zeide, dat de journalisten niet louter verslag gevers moeten zijn, doch dat zij zich terdege bewust dienen te zijn van de invloed, welke zij hebben op de opinie-vorming van het publiek. Sprekend over de sport, zei de Paus, dat sport nooit doel mag zijn en nooit mag degenereren tot een cultus of tot een zakelijk bedrijf. In plaats van de geeste lijke en zedelijke waarden van de mens te schaden moet sport deze stimuleren, helpen en ver volmaken. Sport mag nooit leiden tot vervlakking van het huwe lijksleven, noch tot het vervagen van de genoegens yan het ge zinsleven. De Paus besloot met de woor den: „de Katholieke Kerk ver biedt de Zondag-sport niet. De Kerk bekijkt het beoefenen van sport op Zondag met welwil lendheid, doch op voorwaarde, dat Zondag de dag des Heren en de dag van de lichamelijke en geestelijke ontspanning blijft". Saris mocht dan z'n tiende wedstrijd spe len, een cadeau in de vorm vail een zege was er ditmaal niet bij. Hier moet de Bossche doelman zwichten voor een schot van midvoor Gallis, die zich van de dubbele bewaking van Bakers (op de voorgrond) en v. .d. Sluys (op de grond) niets aantrok. Het werd tenslotte zelfs 30 voor de Luxem burgers, die eigenlijk een groot deel van de wedstrijd in de minderheid waren tegen de Zuidelijken. (Van onze sportredacteur) Na het bekend worden van het standpunt van het N.O.C. over het geschil tussen de K.N.S.B. en de N.IJ.B. heeft Zaterdag mr. H. W. Vliegen, voorzitter van de K.N.S.B. zich op de vergadering van het gewest Noordholland en Utrecht te Alkmaar voor het eerst uitgelaten over de houding, die de K.N.S.B. thans zal aan nemen. Het komt er in grote trekken op neer, dat de K.N.S.B. niets met de uitgetreden verenigingen en met de nieuw ge vormde bond te maken wil hebben. „Voor de N.IJ.B. is het een kwestie geworden van nu, voor de K.N.S.B. is het devies nooit", aldus mr. Vliegen. In zijn kort overzicht van de gehele Jgang van zaken hekelde de heer Vliegen in de eerste plaats tendentieuze en bovendien volko men onware berichtgeving in de pers. Hij wees nog eens op het later bijgelegde geschil met een der leden van de technische com missie (Dolf van der Scheer red.) en de ondemocratische handelwij ze van het N.IJ.B.-bestuur. Op initiatief van het N.O.C. heeft daarna een bespreking plaats gevonden tussen de bestu ren van de KNSB en de NIJB. Toen was het bestuur van de NIJB gevraagd om eens met fei ten ter tafel te komen, waardoor de scheuring gerechtvaardigd kon worden. Na veel aarzelen kwam men toen met de klacht, dat de Am sterdamse IJsclub eens een regie mentje had ingestuurd voor een beker-wedstrijd, waarop nimmer antwoord was gekregen. Het bleek echter, dat dit naar ir. v.d. Scheer was gezonden, die het had vastgehouden. Een tweede klacht was, dat men gefaald had in de pogingen om Noorse rijders naar Nederland te krijgen en voorts meende men door de reorganisa tie in een ongunstige positie te zijn gekomen. Bemiddeling N.O.C. Het NOC, dat verklaard had te zullen bemiddelen, kwam enige tijd later met het antwoord. Men deelde in de eerste plaats mee, dat de wijze waarop de NIJB de zaken had aangepakt ondemocra tisch waren, terwij] men voorts beweerde, dat de behartiging van de belangen van de langebaan- Om met de deur in huis te vallen zij vermeld, dat de „Kop van Noord-Holland" de elf van „Drechterland" een gevoelige nederlaag heeft toegebracht. Met niet minder dan 51 zag Drechterland zich door de Noordelijken geklopt. Nu is het wel waar dat dergelijke top-uitslagen in selectiewedstrijden best kunnen voorkomen zonder dat het verliezende team minder in kracht kan zijn, doch dat was gisteren zeker niet het geval, de Noordelijken waren gedecideerd beter en we zouden geen spelers van Drechterland kunnen aanwijzen die de Noordelijken nog zouden kunnen versterken of hef zouden de „De Blokkers"- speler Reus en de Wognummer Wit moeten zijn. fewassen tegen de snelle en ook rachtige aanvallen van de Noordelijken, temeer daar dit aanvalsquintet al spoedig een goed geheel was. We menen hiermede wel vol doende het falen van de Drech terlandse elf te hebben aange toond. Begunstigd door fraai na jaarsweer en onder goede be langstelling, stelden beide elftal len zich onder leiding van scheidsrechter van 't Veer, ge assisteerd door de grensrechters Twisk en Komen, als volgt op: Kop van Noordholl. Kugel (Kaagvogels) De Graaf Koot (Vesdo) (Vios) Tromp de Wit Geensen (SRC) (SRC) (Petten) Stikkelman Boüma Kok (SRC) (Flevo) (SRC) Doodeman Holst (Hugo Boys) (Wiron) Drechterland: Berkhout (RKEDO) Bakker Reus (.HEO) (Blokkers) Wit Wiering de Jong (Spartan.) (Westfr.) (Westfr.) Karsten Ravensteijn Vos (SEW) (RKDVO) (Berkh.) Veeken Schouten (RKVVS) (Westfriezen) Het was even terrein verken nen en samenstelling beproeven waarbij het tot enige snelle aan vallen van weerszijden kwam. De Noordelijken hadden het eerst de goede samenstelling te pakken en hun voorhoede werd aldra gevaarlijk. Bij een van hun d: Met dit laatste willen we ;eenszins zeggen dat Tromp van i.R.C. of de V.I.O.S. speler Koot minder goed waren, doch willen hiermede uitsluitend vastleggen dat deze spelers in de Drechter landse ploeg het meest op de voorgrond traden. De S.E.W. speler Karsten was wel zeer actief en handig doch hij miste, althans in deze ont moeting, de goede kijk om pro ductief te zijn. De gevoelige nederlaag van Drechterland wijten we echter in hoofdzaak, na de veel grotere activiteit en doortastendheid van de Noordelijke aanval, waarin de Flevo speler Bouma zeer pro ductief was, aan de wijze van spelen van beide ploegen. Zagen we de Noordelijken het stopper- spil systeem vrij behoorlijk door voeren met de Pettenspeler Geensen als uitstekende verbin dingsspeler en de S.R.C. half De Wit als de sta in de weg voor de Drechterlandse aanval, de Drechterlanders speelden meer op de aanval met Wiering als aanvallend spil. Hierdoor gingen de partijen in het veld, althans voor rust, wel vrij gelijk op doch waren Bakker en Reus niet op- sport in de KNSB in een verkeer de basis berust. Achteraf had het NOC echter meegedeeld, dat men het verwijt aan de KNSB foutief omschreven had en dat men bedoelde dat de verenigingen, die de beschikking hadden over een langebaan meer invloed moesten hebben bij het organiseren van wedstrijden in Nederland zelf- Dit alles, aldus mr. Vliegen, deed de KNSB op het standpunt blijven staan, dat men onder geen beding overleg met de NIJB wenste en dat eventuele plannen op de algemene vergadering naar voren gebracht moesten worden. Met algemene stemmen werd vervolgens een motie van de IJs club Alkmaar aangenomen waar in in de eerste plaats afkeuring werd uitgesproken over de on juiste verslaggeving van het ANP aan de bladen over de bijeen komsten van de NIJB en over de ondemocratische handelwijze van de NIJB. De voorzitter van de KNSB, mr. Vliegen, deelde voorts nog mee, dat hij in bezit gekomen was van de strict geheime notulen van een vergadering van de N.IJ.B., waar in wel heel duidelijk de oogmer ken van deze mensen tot uitdruk king waren gekomen. (Deze notulen zijn bekend bij het NOC. Red). KROONPRINS OLAF VOORZITTER VAN DE OLYMPISCHE ZEILJURY LONDEN Tijdens een ver gadering van de International Yacht Racing Union, is bekend ge maakt, dat kroonprins Olaf van Noorwegen het voorzitterschap heeft aanvaard van de Olympi sche jury, welke tijdens de Olym pische zeilwedstrijden in 1952 te Helsinki protesten e.d. zal be handelen. aanvallen dacht de H.E.O. rechtsachter er te gemakkelijk over waarvan de snelle Wiron- speler Holst handig profiteerde, snel doorliep en Berkhout geen schijn van kans gaf (01). Kort daarop dachten de zwart getruide Drechterlanders dat een verre pass naar Doodeman uit zou gaan en doelman Berkhout liep voor. een doelschop te ne men zijn doel al uit. De snelle Hugo Boys man echter zag kans de bal voor de outlijn te bemach tigen, zette hoog voor en Bouma knalde ineens in (02). Hierna kreeg de DVO-er Ra vensteijn tot tweemaal toe een zeer goede kans om de achter stand te verkleinen doch deze kwam telkens een onderdeel van een seconde bij de toeschietende SRC-midhalf te kort. Hierna ging het wat beter in de Drechterlandse defensie. Bak ker kwam er iets beter in terwijl Reus en Wiering telkens goed wisten te ruimen. Tot rust werd er dan ook niet meer gescoord. Na de thee waren de Noorde lijken Molenaar van Hugo Boys had de plaats van de Jong ingenomen nog meer in de aanval dan voor rust. Al spoedig drong Bouma door de zwarte de fensie en het was (0—3). Drechterland gaf nog niet op. Bij een van haar aanvallen plaatste Schouten hoog voor doel, Kugel wilde de Dal op springend weg staan doch sloeg finaal naast ae bal en het was (1—3). Veel plezier had Drechterland hier niet van want al heel spoe dig hierop was Bouma opnieuw doorgebroken en het was (14). Nog gaven de Noordelijken niet op. Wit zagen we in de aan val opereren wat we eerder een verzwakking van het geheel dan een aanwinst vonden. Regelma tig zaten de Noordelijken dan ook op de Drechterlandse helft en het verwonderde niemand dat Bouma een uitstekende pass van de goed spelende Stikkel man benutte om de stand op 15 te brengen in welke stand geen wijziging meer kwam wamt bij de laatste kans voor Drech terland was Ravensteijn niet ge lukkig, zijn hard schot werd n.l. door de 'staander gekeerd. Geweldige belangstelling voor Engeland-Oostenrijk LONDEN Voor de komende Interlandvoetbalwedstrijd Enge landOostenrijk bestaat in En geland zo'n geweldige belangstel ling, dat het Wembley-stadion, waar de wedstrijd 28 November zal worden gespeeld en dat 100.000 toeschouwers kan bergen, twee maal zo groot had kunnen zijn. Men verwacht in Londen dat de zwarte-markt prijzen op de dag van de wedstrijd hoger zullen zijn dan ooit. Ilct Zuidned. elftal heeft voor drie en dertie duizend toeschou wers in den Bosch teeen Luxem burg een 30 nederlaag geleden, een nederlaag volkomen teen alle verhouding in, maar die veroorzaakt werd door een ont stellend gebrek aan nroductivi- teit en een zeker kwantum aan nech. Het was bijzonder opvallend, hoe slordig de aanvallen, die goed van opbouw waren werden afgewerkt en voor de rest zorg de de Luxemburgse doelman met de Italiaanse naam Magnani wel. Het was wel teleurstellend, dat dit Zuidelijk team. dat op papier behoorlijk in elkaar zat, haar meerderheid niet in doel punten wist uit te drukken. Nu was het waar, dat het uitvallen van van Melis na ongeveer een half uur spelen een stempel drukte op de gehele verdere strijd, maar reeds daarvoor had- AFDELING A AFDELING B AFDELING C AFDELING D Ensoh. BoysEDO 0—1 Haarlem—DWS 2- -3 HeerenveenGVAV 2- -1 DWS(l) 10 6 4 16 't Gooi(3) 10 6 2 2 14 Haarlem(2) 10 6 2 2 14 EDO(6) 10 5 3 2 13 Elinkwijk(4) 10 4 5 1 13 Ensch. Boys(5) 10 6 4 12 Heerenveen(7) 10 5 2 3 12 AGOW(8) 10 3 4 3 10 GVAV(9) 10 4 1 5 9 Volew.(lO) 10 3 3 4 9 Go Ahead(ll) 10 1 4 5 6 Frisia(12) 10 1 4 5 6 Velocitas(13) 10 1 1 8 3 Theole(14) 10 - 3 7 3 Vitesse—RCH 3—4 DHC—SVV 3- —4 Willem 11(1) 10 7 2 1 16 Wagen.(1) 10 8 1 1 17 Fei,jenoord(2) 9 6 2 1 14 RCH(3) 10 7 2 1 16 Juliana(3) 10 6 2 2 14 Ajax(2) 10 7 2 1 16 NAC(4) 10 4 4 2 12 Be Quick(5) 10 5 2 3 12 MW(5) 9 4 3 2 11 DOS(6) 10 5 2 3 12 BVV(6) 9 4 3 2 11 Vitesse(4) Leeuw.(7) Enschede(8) VSV(9) 10 10 10 10 5 5 4 3 2 1 2 3 3 4 4 4 12 11 10 9 Bleyerh.(7) Eindhoven(S) ADO(9) 10 8 9 4 3 3 3 3 3 3 2 3 11 9 9 Zw. Boys(10) 10 2 4 4 8 Sittardia(lO) 10 4 6 S Bl. Wit(ll) 10 2 4 4 8 DHC(ll) 10 3 7 6 Oostarp.(12) 10 2 8 4 SVV(13) 10 1 4 5 6 Achilles(13) 10 1 1 8 3 RBC(12) 10 2 1 7 S Sneek(14) 10 1 9 2 Quick(N.)(14) 10 2 8 2 ChevremontHBS 3—5 VVV(l) 10 9 1 19 Limburgia(2) 9 6 3 12 Herm. DVS(3) 10 4 4 2 12 Emma(4) 10 5 2 3 12 Sparta(5) 8 3 4 1 10 Brabantia(6) 10 5 5 10 PSV(7) 9 4 4 9 NOAD(8) 9 3 3 3 9 Xerxes(9) 10 3 3 4 9 Longa(lO) 9 3 2 4 8 Maurits(ll) 10 2 4 4 8 NEC(12) 10 1 4 5 6 HBS(13) 10 3 7 6 Chevrem.(14) 10 2 8 4 (Van onze speciale verslaggever.) ROTTERDAM In witte ku-klux-klan hemden stonden II Rot terdammers Zaterdagmiddag op het erepodium van het Sparta- stadion. Zij hadden een 31 overwinning geboekt op het bonds- elital in de traditionele strijd om de gouden onafhankelijkheids beker en daarvoor werden zij nu gehuldigd. Maar het publiek op een enkele uitzondering na liet die huldiging Siberisch koud. En het had het volste gelijk. Want noch de wedstrijd noch de overwinning had een prijzend woord verdiend. Voor de hoogmogendheden van de technische- en keuzecommissie moet deze wedstrijd wel helemaal een desillusie zijn geweest. De hele week waren zij constant in touw geweest om een dragelijk bondselftal op stapel te zetten en toen het eenmaal zover was, kwam er op het laatste nippertje een boodschap van Herman van Raalte, die de invitatie moest af slaan omdat men hem in de zaak niet kon missen. Aldus werd Ja cobs van Limburgia helemaal uit het Zuiden gehaald, v.d. Bogert van DOS werd ziek gemeld en in z(jn plaats verscheen nu de Emmaspeler J. v.d. Gijp op het appèl. Dat waren dan al zo de veranderingen welke te elfder ure nog werden aangebracht. De hele wedstrijd heeft slechts een spectaculair ogenblik gehad. Dat was in de tweede helft toen de ijverige v.d. Tuyn ijverig maar meer ook niet een bril- lant doelpunt maakte, zo klassiek, dat doelman Jacobs die geen schijn van kans had gehad de bal te stoppen de maker hartelijk de hand schudde. Geen steek wijzer Pover en triest dat was deze hele wedstrijd •waarin toch weer enkele candidaten voor 't oranje shirt werden geprobeerd. Men is geen steek wijzer ge worden. Dat Wim Landman een puike doelman is en als de zeer vermoedelijke opvolger van Kraak mag worden beschouwd is stellig geen geheim. Wij hebben echter in de allereerste plaats verdedi gers nodig. En noch Aad de Jong noch de Blauw Witter, Mesman, konden verbeteringen worden ge noemd. Terlouw was weer „gru welijk" op de spilplaats. Hij liep amper na het begin de lichte v.d. Güp bijkans onder de grasmat. Bovendien wordt de Spartaan te fors. Meer een worstelaar of een gewichtsheffer dan een voet baller en zijn spel dat nooit groots is geweest begint steeds meer aan zekerheid in te boeten. Wie moet het dan doen? Maar wie zou Terlouw moeten opvolgen. Dit is nu juist het pro bleem. Bak van 't Gooi is beslist niet de man. Van de kanthalves viel ons Appel (Be Quick) nog het meest op. Een hardwerkende en stevige knaap die toch wel iets meer van het voetballen afweet dan menig tegenstander. In de aanval viel het beweeglijke spel van de Groninger Lugthart op. Een vlug spelertje met een vlotte techniek, zelfs beter dan die van Clavan. Maar nog lang met rijp voor het Oranjehemd: Er zat overigens niet de minste stootkracht in de Bondsploeg. den de voorhoedespelers diverse serieuze kansen gehad. Het verspillen van energie, het roekeloos omsprongen met kracht en uithoudingsvermogen wreekte zich vooral in de tweede helft, toen het tempC), dat voor de rust vrij hoog was, aanzienlijk zakte. Daarbij kwam nog dat de ach terhoede in haar geheel een slechte dag had en drie doel punten moest toelaten, die bh betere individuele prestaties niet nodig waren geweest, Saris was zwak, v. d. Sluys idem en Ba kers zakte vooral in de tweede helft ver onder internationaal niveau. Het opmerkelijk goede spel van Klaassens gevoegd bij het eveneens goede debuut van Huybregts op de andere half- plaats vergoedde in het midden veld veel. Stopperspil Smeets deelde in de achterhoede ma laise. In de aanval was v. Over- beek de beste speler en ook Bennaars kwam tot goede pres taties. Zowel Franssen als Car- lier deden geen grote dingen. Het voorlopig Nederlands Elftal, dat Woensdag in het Olympisch Stadion te Amster dam tegen de Engelse tweede divisieclub Brentford zal uit komen is als volgt samenge steld: Doel: Kraak (Stormvogels); achter: Odenthal (Haarlem) en Schijvenaar (E.D.O.) midden: Wiertz (DW.S.Terlouw (Sparta) en Klaassens (VVV) voor: Van der Bogert (D.O.S.) Lenstra (Heerenveen)Van Melis (Eindhoven), Bennaars (Dosko) en Van Overbeek (B.V.V.) Reserves: Landman (Sparta) en alle spelers, die aan de Ne derlands elftaltraining deelne men. Aangezien de blessure van Biesbrouck nog niet geheel is genezen, kon de R.C.H -speler niet worden opgesteld. Eerste divisie: Arsenal—West Bromw. Alb. 6—3; Aston Villa—Charlton 0—2, Blackpool-Newcastle 6—3; Chel seaManchester U. 42; Der by County—Fulham 5—0; Hud- dersfield—Tottenham 1—1Li verpool—Bolton Wand. 1—1; Manchester C.Middlesbrough 21; PortsmouthStoke City 41; SunderlandBurnley Wolverh. Wand—Preston 14. Tweede divisie: BarnsleyLeicester C. Blackborn R.Cardiff C. Bury—Southampton —2; Coven try—Doncaster 1—2; Hull City— Birmingham C. 0—1; Luton Town ShefL Wedn. 5—3; Notts C.— Leeds U. 12; Q.P. Rangers Rotherham 2—3; Sheffield U.— Nottingham 14; Swansea Town Evorton 0—2; West Ham- Brentford 10. 0—0. N.E. 3—3; 0—I:

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 3