Raad voteerde f 2.000.- voor beplantingen bij Vondelschool Noo yictoriegroep in eigen home Goede woningen van „Goed Wonen 'n gelukkig mens Voortvarend Cantecleer speelde met toneelspel E. H. Hofstede OVERHEMDEN Gemrd Worm ILCKMANN Model-woning Aantrekkelijk en romantisch VROOM DUIISMVW Twee jubilarissen bij Ringers Door Kofa ingericht KERKO en FABLO 11.50 CORPULENT Sintere Maarten 500 aulden voor K.A.J.-huis enorm succes RALLY VULPEN Reclarne-actie de halve prijs VROOM DREESMANN Raadsvergadering Heiloo Op 1 Januari a.sgaat gemeente een burgerzinlening aan 't Masker opende het seizoen Baas boven Baas De na In Italu Bedreiging economisch Kwijtsc aai HAüiNA 2 DINSDAG 13 NOVEMBER 1951 ALKMAAR. Het eerste lus trum van de N.P.V. Zeeverken- nersgroep Victoria Alkmaar ver diende Zaterdag op bijzondere wijze te worden gevierd vanwege de opening van het intieme, nieu we troephuis aan de Westerweg. De Padvinders hebben in de keet, welke het clubhuis vroeger was, een home gevonden, welke East bij de romantische sfeer van et avontuurlijke „spel van ver kennen". Het eerste gedeelte is ingericht in nabootsing van een schip, toegerust met alle benodig de attributen, het tweede deel is het hol van de welpen. In beide gedeelten zijn kunstzinnige wand schilderingen aangebracht door de kunstschilder Kees Baart. De opening trok veel belang stelling. Onder de aanwezigen be vonden zich o.a. de Wethouder voor Jeugdzaken, de heer R. Bak ker, de voorzitter van de plaat selijke commissie de heer J. Dreeuws, en enkele commissie leden, de de districtscommissaris N.H.N.K. hopman P. H. L. Nieu- wenhuizen, en enige districtslei ders, de ouders van de jongens der Victoriegroep, de districts commissaris van de R. K. Ver kenners, de heer Th. Kerklaan, Mevr. Pijl namens de N.P.G., de kunstschilder Kees Baart en ver schillende zustergroepen o.a. twee uit Beverwijk. Dr. J. W. Wagenaar, voorzitter van de Victorie-groepscommissie, richtte een bijzonder woord van dank tot de plaatselijke commis sie, welke vooral als de promotor van het nieuwe troepenhuis mag worden genoemd. Er werd voorts 'gesproken door Akela van Dongen, Hopman Nieu- die niemand naar de ogen behoeft te zien. Wij echter doen niets liever en passen U de juiste bril op. Met onze zestig modellen kunnen wij met recht zeggen: Voor ieder gelaat, een bril die staat! Lange straat 61 Alkmaar KLAVERJASTOURNOOI VOOR T.B.C.-BËSTRIJDINC ALKMAAR Men verzoekt ons opname van het volgende: Tijdens het Klaverjas-tournooi te houden op 22 November a.s. in „Het Wapen van Heemskerk" en georganiseerd door de Kla- verjasclub „In 't Klein" zal me dewerking worden verleend door „The Rhythm Sheiks", on der leiding van Aldert Dekker. Zoals bekend komen de baten voor de patiënten van alle ge zindten, verpleegd in de „Lighal- len" en „Zweedse Paviljoens". Men kan zich voor deelname nog opgeven bij een der onder staande adressen: J. Busch, Ka naaldijk 38, H. v. d. Sluis, Hoe- verkade 11 en N. Pater, Bierkade 6. Katholieke Reisvereniging werkt weer voort ALKMAAR. Naar aanleiding van de berichten, die over moei lijkheden in het hoofdbestuur van de Ned. Reisvereniging voor ka tholieken de ronde doen, deelt het bestuur van de afdeling Alk maar en Omstreken mede, dat het nieuw gekozen bestuur alle mid delen te baat zal nemen, om uit de moeilijkheden te komen. Voor al waar er tal van bloeiende afde lingen in het land bestaan, waar onder de groeiende afdeling Alk maar een voorname plaats in neemt, is de verwachting gerecht vaardigd, dat aan de moeilijkhe den, die zjjn ontstaan, spoedig een eind zullen komen. Intussen werkt de afdeling Alkmaar voort aan de opbouw en uitbreiding van de vereniging. Daarbij wordt na tuurlijk op de eerste plaats ook gerekend op de medewerking van de leden. wenhuizen, de heer Lourens, Wethouder Bakker en de heer Kees Baart. In de plaats van de bescherm heer der Afdeling, Burgemeester Mr. Dr. H. J. Wytema, die om ambtsbezigheden verhinderd was, verrichtte de heer Dreeuws de opening van het „Kraaiennest", zoals hot clubhuis gedoopt is. De middag verliep overigens overeenkomstig de padvinders- stijl.. „DE INGEBEELDE ZIEKE" ALKMAAR Na de onweer staanbare nromotie tot Doctor medicinae van de ingebeelde zie ke zelf, barstte bii de première van Molière's onsterfelijke blij spel in de Stadsschouwburg -te Amsterdam een ovatie los. die allereerst Saalborn's vertolking van de titelrol gold. De regisseur Van Iersel heeft gebroken met de traditionele, historisch verant. woorde Molière-opvoeringen met de zes stoelen op een rii. maar liet ziin stuk in ultra moderne trant spelen. Dit experiment van 't Amsterdams Toneelgezelschap heeft, bii de verschillende critici veel stof doen opwaaien, doch wanneer de diverse critieken spreken van: .kerngezond toneel (De Telegraaf) „brok menselijke warmte" (Het Vrije Volk), van „feestelijk toneel" (De Tijd) enz. enz., dan blijkt achteraf wel dat de interessante poging van Van Iersel ten volle geslaagd mag worden genoemd. Maandagavond a.s. geeft het Amsterdams Toneelgezelschap in het Gulden Vlies een opvoering van deze veelbesproken voorstel ling. Naast Louis Saalborn wer ken verder nog mede o.a. Loudi Niihoff Johan Schmitz. Jennv van Maerlant, Bent Groenier en Hans Tiemeyer. Daar de belang stelling nu reeds groot bliikt te ziin. begint de plaatsbespreking reeds morgenochtend. DAMCLUB D.D.D. ALKMAAR In de onderlinge competitie veroverde Verver voor lopig de eerste plaats door te winnen van M. J. Langras Jr. De uitslagen luiden: L. VerverM. J. Langras Jr. 20 C. BalderP. Booy 02 T. KornJ. Mekken 02 M. A. Langras-M. Langras Sr 20 - - - 0—2 2—0 1—1 2—0 1—1 1—1 2—0 D. BruggemanD. Stam N. OudP. de Wijn J. Schuit—P. Smolenaars J. BleekerA. Romijn C. BijwaardN. Riebeek H. de JongG. Woonijk D. PeerdemanN. Lengers BESTE KINDEKEN Nu Sint Nicolaas niet in de gelegenheid is, zoals andere jaren, om jullie persoonlijk te ontvangen, moet ik je namens hem uitnodigen om je schoentje of klompje bij de grote schoorsteen op de 2e etage van V dó D te komen zetten. Voor 25 cent haal je een label bij de cassa, schrijft daar duidelijk je naam en adres op en bevestigt die aan je klompje of schoentje (doe hier zo mogelijk wat hooi of een wortel in voor 't paardj. De volgende dag haal je 't weer terug en dan vindt je er ongetwijfeld een aardige verrassing in, persoonlijk door de Sint er in gedaan. Zwarte Piet P.S. 't Bovenstaande geldt alleen voor kinderen tot en met 8 jaar. ALKMAAR ALKMAAR. Nadat zij enkele weken geleden in intieme kring gehuldigd zijn door de Directie, werden dezer dagen twee jubila rissen bij Ringers, mej. M. Voets en de heer G. A. de Leij, die bei den als allereersten onder het personeel sinds het bestaan van de fabriek, hun veertigjarig jubi leum vierden, gefêteerd op een feestavond in het Gulden Vlies, gegeven voor het personeel van de Ringers Chocolade en Cacao fabrieken te hunner ere. De oudste firmant, de heer H. Ringers, sprak de beide jubilaris sen toe en bood mej. Voets een cadeau onder couvert en de heer de Leij een boekenkast aan. Voorts spraken de voorzitter van de personeelsvereniging de heer C. van Opstal en 'n vroegere col lega. De heer de Leij sprak een dankwoord. Tenslotte werd een uitstekende revue door eigen krachten opgevoerd. VLIEGENIER VOOR SCHOLA PUBLICA ALKMAAR. Wie verre rei zen doet, kan veel verhalen. Nu. 'n K.L.M.-gezagvoerder is iemand die verre reizen doet; reizen naar verre en vele landen en vreemde volkeren en dergelijke verhalen slaan altijd bijzonder in, vooral bij het publiek, dat op de druk bezochte avonden van Schola Pu- blica de grote zaal van 't Gulden Vlies pleegt te vullen. De K.L.M.-gezagvoerder Wim van Veenendaal is een vlot spre ker; hij is ook een vlot schrijver, die onder pseudoniem Marco Polo in verschillende bladen op onder houdende wijze over de luchtvaart en alles wat er aan vast zit, weet te vertellen. Onder de titel „De Vliegende Hollander" houdt hij voor Schola een causerie over de betekenis van de Nederlandse luchtvaart en over zijn ervarin gen als gezagvoerder bij deze gerenommeerde luchtvaartmaat schappij. Vrijdag 16 Nov. 8 uur in 't Gul den Vlies. K.J.M.V. „Si. George" ALKMAAR. Men verzocht ons opname van het volgende: Vanavond gaan we ons op een heel ander terrein begeven. Zoals reeds eerder is bekend gemaakt, wordt de bijeenkomst van van avond gehouden in samenwerking met de zgn. „werkgroep van de K.V.P." waarop men ons belang rijke en interessante dingen te vertellen zal hebben. Wij menen dat er veel belangstelling bestaat onder onze Katholieke Jonge Mid denstanders. Dit des te meer daar er al enkelen „in oppositie" zijn gegaan. Jullie allen worden he denavond verwacht om 8.30 uur in „Kinheim". ALKMAAR Het was Zater dag voor de R.K Woningbouw vereniging een heuglijke dag; de eerste zes gereedgekomen wo ningen van de drie woningblok ken aan de Spleghelstraat, wa ren gereed gekomen en zijn met een officieel tintje aan de Wo ningbouwvereniging overgedragen Hiertoe hadden zich verschil lende officiële personen in een der woningen, welke door de fa. Spruijt geheel zijn ingericht, ver zameld; namens het bestuur van „Goed Wonen" werden zij door de voorzitter, de heer C, M. A. van Mierlo verwelkomd; het waren o.m. burgemeester Wytema, de ge meente-secretaris, Mr. Veendorp, weth. G. v. Slingerland, de heer J. Spaans, secretaris der Huis vestingscommissie en de heer C. Couwenhoven, voorzitter van de zustervereniging „Rochdale", De heer Van Mierlo wees er in zijn speech op, dat dit de eerste zes gereedgekomen woningen waren, welke evenals de overige woningen van de drie nieuwe blokken, welke hier verrezen zijn, door architect W. A. Keesom wa ren vervaardigd. Hij bracht dank aan allen, die aan de totstandko ming hadden medegewerkt, w.o. het gemeentebestuur in het bij zonder. De heer Keesom, volgens wiens ALKMAAR. Het was een ietwat vreemd stuk, maar zeker niet zonder originaliteit, dat Can tecleer Zondagavond opvoerde in het Gulden Vlies om daarmee het seizoen dit jaar te openen. „Schurken en Schijnwerpers" van Mr. Planten is inderdaad een vreemd stuk,maar niet zonder spanning. Het gaat om de repetitie van het stuk „De Middernacht-moord", die door het gezelschap De Mas kers wordt gerepeteerd. Tijdens die repetitie, die natuurgetrouw op het toneel en vanuit de zaal wordt gehouden, geschiedt er in derdaad een moord en het is het lid van de toneelclub Koenraad van Vleuten, die als inspecteur van politie, het beroep dat hij SINT NICOLAAS- AANBIEDING O met vaste boord moderne herfstkleuren 2 mouwlengtes nieuw model boord IN DE HOUTTIL Herenmodes - Herenhoeden Herenkleding «MMmMmwm werkelijk uitoefent, de dader van de moord gaat zoeken. Daarbij valt in de loop van het stuk de verdenking op een drietal perso nen, die stuk voor stuk door de inspecteur aan de tand worden gevoeld. De inspecteur komt in derdaad aan een ontknoping toe, maar een heel vreemde. Onder de regie van Ben Speet werd dit, zeker niet gemakkelijke maar nieuwe en frisse spel, vlot en goed gebracht. We zagen er Nel Keysper als de exotische ba rones uit Rio, een mysterieuse figuur, weer in een als voor haar geschapen rol, die uitste kend gebracht werd. Toon Buis- sink was een prima regisseur, die zijn rol zowel vanuit de zaal als op de planken met zwier ver tolkte. Goed was ook Martien Wessels als Dokter Lubbertz het geen ook van Tiny van Berkum als moordenares gezegd kan wor den. Nieuw, maar niet onver dienstelijk was Ruud Rijs als Bob Peters, ook al een persoon, die onder verdenking stond, terwijl Jac. Beentjes een goede vertol king van het slachtoffer Otto de Vol gaf. Vok Keysper als de in specteur was weer kostelijk, even als Mevrouw de Moei, die de rol de planken bracht; De nieuwelinge de planen bracht. De nieuwelinge in dit gezelschap, Sum Bierman, waaraan Cantecleer in de toe komst plezier kan beleven, ver tolkte zeer verdienstelijk de rol van dienstbode Kitty Maassen. Jan Dogger was èen heel goede inspiciënt, wiens spel terecht de bewondering van de zaal genoot. Verder waren er nog Kees Mul als toneelkapper, Arie Roobeek als Bram Huster, Kees Admiraal als een goede toneelmeester en Nol Wohrmann, die ietwat gechar- cheerd de brigadier van politie speelde. Een vlot, soms zelfs geestig stuk, dat door Cantecleer verdien stelijk werd gebracht. Jammer dat de belangstelling niet zo was, als men wel had durven hopen. plannen de woningen gebouwd waren, zei belangstellend te zijn naar het oordeel van de dames over de indeling en inrichting. De heer W. Spruijt gaf een uit eenzetting van de door de fa. Kofa als model geplaatste woningin richting, waarbij men was uitge gaan van een praktisch interieur, voor elke beurs bereikbaar, zon der hierbij goede smaak, comfort en gezelligheid uit het oog te ver liezen. Inrichting Met belangstelling werden de woningen hierna bezichtigd. De woningen bevatten een woonka mer, drie slaapkamers, een keu ken en een badcel, alles gelijk vloers en zijn geschikt voor gezin nen met kinderen. Aan de inrich ting was door de fa. Spruijt alle zorg besteed, die maar mogelijk is; zo was er een smaakvolle go- thische zitkamer, een eetkamer in blank eiken, waarin het boeren bont van de gordijnen goed paste bij de stoelbekleding; een stu deerkamer van blank berkenhout met vloerbedekking in terra en groene gordijnen. Het geheel is aangepast aan de eisen, die de betrekkelijke ruimte van de he dendaagse woningen biedt. Aan de verlichting en wandversiering is eveneens op passende wijze aandacht geschonken. De keu kens, waarvan er drie door de firma's Heuseveldt en Erkamp in verschillende kleuren zijn geïn stalleerd, zullen vooral de aan dacht van de vrouwelijke bezoe kers trekken. De fa. Ypma plaatste in deze woningen al reeds een radio. Reeds honderden maakten van de gelegenheid gebruik de wo ningen te bezichtigen, waartoe alsnog de gelegenheid bestaat op Woensdag, en Vrijdag van 25 en van 79 uur; op Zaterdag en Zondag alleen van 2—5 uur, een en ander tot en met Zondag 25 November a.s. zijn en feilloos goed gekleed gaan. Hilckmann's japonnen en mantels zijn daar letterlijk voor geknipt! Onze collectie is in topvorm! De MOOISTE WOLLEN STOFFEN in zeer modieuze, beschaafde herfsttinten en zeer veel prachtig diep zwart voor prijzen billijker dan ooit. HILCKMANN WEET RAAD voor DE GROOTSTE MAAT Billijk man Langestraat 22-23 Alkmaar A.F.C.-NIEUWS Brrrrop het eiland is het lastig winnen, dus dat nemen wij als excuus, jammer dat het een beetje te warme ontvangst was en enkelen met een blessure uit de strijd kwamen. Gauw verge ten en maar weer naar Zondag kijken, dan is het: ZAPAFC! Weer zo'n traditionele ontmoe ting. De supporters, die mee willen, kunnen zolang er plaats is, buskaarten krijgen a f 1.35. Het tweede: keurig gedaan, dat was 'n geluk bij 'n ongeluk. Het 4de, net verloren tegen een extra ver sterkt Schoorl 2, daarom evengoed 'n pluim. De Jun. b, wat 'n negen klapper (91), mooi zo jongens, dat was echt af. De adsp. g speelden gelijk AFC'ers, zullen wij gezamenlijk de resultaten gaan verbeteren, dan serieus trainen en de club avonden bezoeken. ALKMAAR Gisteravond heeft het bekende Sint Maar- tensliedie weer door alle straten en wegen en pleinen van de stad geklonken. Honderden kinderen, kleine dreumessen van 4 en 5 jaar aan de hand van grotere broertjes en zusjes tot 10-11 jaar verkozen de kilheid van de No vemberavond mèt eeni grote zak snoep, welke zii als buit van hun tocht langs de huizen konden meevoeren. boven de veilige warmte van hun bedjes. Er was op hun komst gere kend. Men had bii de deuren, waar de kinderen telkens kwa men zingen, soms in dichte drommen tegeliik. een busje met lekkers klaargezet. Vrolijk dans ten de lampionlichtjes in het donker van de avond en blij en hel klonken de stemmen van de kinderen, die met bedelende ogen naar de grote mensen opkeken. En daarom kon het ook niet an ders of iedereen was gisteravond voor een paar uurtjes „een rijk man. die veel geven kan". Van de WelEerw. Pater J. de Kever, naar wij vernamen een Vlaming, die momenteel retraite geeft aan de parochie van St. .aurentius, ontvingen wij 't vol gende gedichtje waartoe het kin derfeest hem inspireerde: De grachten krijgen staarten van slingerend fakkellicht, en alle torenklokken, met broeken of met rokken, smelten door het zingen dicht. Want het is St. Maartens nacht Nu weer de kinderen komen met oude, zoete dromen en bedelen langs de gracht en zingen het oude lied van „Sintere, Sintere Maarten de koeien hebben staarten" en zingen, zingen, ik versta het niet van „Turf in de lurf in de maneschijn" van „Stenen van de klokken, de meisjes dragen rokken" De oren doen van het zingen pijn maar het hart gaat lachend open. Sint Maarten komt gelopen ontsteekt met zijn lantaren de liefde.vonken vliegen eruit het deunend lied is uit. En moede kinderogen staren naar wat een goede Sint Margriet zij kent toch al die kinderen niet hun in de kleine knuisten stopt. Het lied gaat langs de grachten, Zwaar met die lekkere vrachten tot moeder op de ruiten klopt. En als de maan weer fakkel is alleen in late duisternis dan droomt een kind van staarten en zingt van „Sintere, Sintere Maarten". ALKMAAR Het verheugen de bericht over de stichting van een tehuis voor de Alkmaarse Ka- jotters annex Katholieke open bare Leeszaal heeft in brede kringen de aandacht getrokken. Er is bovendien door iemand op een voor het Stichtingsbestuur verblijdende wijze gereageerd. Iemand, die zijn naam in dit verband liever niet genoemd zag, heeft n.l. het Stichtingsbestuur 'n bedrag van f 500.doen toeko men als tegemoetkoming in de zware financiële moeilijkheden, waarvoor dit bestuur zich bij de aanvang van zijn belangrijke taak gesteld ziet. Het Stichtingsbestuur heeft vanzelfsprekend dit bedrag in grote dankbaarheid aanvaard en verzocht ons hiervan mede deling te doen. Wellicht zijn er anderen, die het grote belang van godsdienstigzedelijke vorming van de katholieke arbeidersjeugd inziende, dit edelmoedig voor beeld Willen volgen. Zij zouden hun, eventuele financiële bijdrage kunnen doen toekomen aan de aalmoezenier Kap. Tromp, of de penningmeester der Stichting, de heer F Nijpels, Laat 151. Wij zou den daarom willen vragen: Wie volgt? WEERSVERWACHTING medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. OVERWEGEND ZWAAR BEWOLKT Hier en daar tijdelijk mist. Overigens zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen, maar later enkele verspreide opkla ringen. Matige wind hoofdza kelijk tussen Noord en West. Weinig verandering van tempe ratuur. Wegens verlengen wij onze met één week. Bij inlevering van een oude vulpen, ontvangt U een nieuwe vulpen tegen Mooie gelegenheid voor U om een waar devol St. Nicolaas- cadeautje te geven tegen een lage prijs ALKMAAR DE HEER VAN JAARSVELD GAAT HEEN De heer L. van Jaarsveld, dis trictsbestuurder van de K.A.B. en voorzitter van de afdeling Alk maar dier organisatie is onlangs benoemd tot penningmeester van het Diocesaan Bondsbestuur. Dit betekent, dat hij t.z.t. Alkmaar gaat verlaten. De huisvestings moeilijkheden zullen dit vertrek nog wel enige tijd doen opschor ten. Hij is echter zijn werkzaam heden in Den Haag reeds begon nen. De gelegenheid zal nog wel komen om van deze ijverige en sympathieke K.A.B.-voorzitter af scheid te nemen. Omtrent zijn opvolger als dis trictsbestuurder is nog geen en kele beslissing genomen. Voor zover zijn werkzaamheden als bondspenningmeester zulks toe laten, zal hii ook nog als districts bestuurder fungeren. Wegens de enorme over vloed van kopy bij 't be gin van het winterseizoen hebben wij ons genood zaakt gezien een aantal verslagen te laten liggen. (vervolg) Beplantingen Het voorstel van B. en W. om beplantingen aan te leggen nabij de openoare scholen Nicolaas Beetsschool, Vondelschool en U.L.O. school, alsmede langs de Herenweg ter hoogte van de Ewisweg en om een liertenkampje aan te leggen binnen het complex van de bejaardenwoningen, het geen alles bij elkaar ongeveer 7000,-moet kosten, werd dooi de Raad verworpen. Voorgestemd hadden de heren Olivier, Rus, de Vries, Bosma, de Greeuw en Groot. Men koos een andere oplossing nl. om 2000, beschikbaar te stellen voor ver fraaiing van de omgeving Von delschool en zo er iets van dat bedrag mocht overblijven, dit dan beschikbaar te stellen voor het hekwerk voor de Nic. Beetsschool waarmee echter de heren Rus, Olivier, Bosma en de Greeuw niet wilden meegaan. Bijna alle raadsleden hebben, zowel in eerste als in tweede in stantie aan de debatten, welke grote belangstelling trokken van de zijde van het publiek, deel genomen. De heer Schuijt deelde mee, dat de Commissie voor Be plantingen het plan in haar ge heel omwille van de hoge kosten had afgeraden. De uitgaven moe ten tot het hoogst noodzakelijke blijven beperkt en als de ge meente zelfs bij de bevolking moet gaan lenen, om huizen te kunnen bouwen, moet men geen gulden méér uitgeven voor een zekere luxe, maar die in de wo ningbouw stoppen. De Commissie voor de beplan tingen had dan voorgesteld, enige soberheid toe te passen; men zou de allernoodzakelijkste voorzieningen bij de drie scho len kunnen aanbrengen voor een zou men voor volgende jaren moeten bewaren. Het zou aan de schoonheid van Heiloo in zijn geheel zeker geen afbreuk doen. Daarvan was de heer Rus echter nog niet zo zeker, integendeel. Hij vond het zeer wel mogelijk, een bedrag van f7.000 te voteren binnen het raam van de begro ting van deze tijd, zoveel is f7.000,niet, die trouwens wat de woningbouw betreft, maar een druppel op een gloeiende plaat zijn. Hij vond het een daad van wijs beleid en koopmanschap de gemeente zo aantrekkelijk mogelijk te maken. De plannen, door de heer Tor ken gemaakt, zijn heel beschei den. Daarna ging hij op de de tailkwestie in. Het aanzien van de Beetsschool zou door enige beplanting aan schoonheid win nen; het hekwerk moet worden verbeterd, want de thans be staande toestand kan niet langer gehandhaafd worden. Vondel school en U.L.O. school: van hetzelfde laken een pak. Be planting bij de eerste school ac centueert de entrée tot het plan Centrum, welks schoonheid men niet door schrielheid, welke de wijsheid bedriegt, moet teniet doen. Op het driehoekje aan de Herenweg staat alleen maar boerenkool; dat is ook groen, maar verre van fraai.... De heer Olivier bracht in het midden, dat het verbeteren van het hekwerk behoorde bij de verbouwing van de school. Die moet men er nu niet van gaan scheiden. Wat de U.L.O.-school betreft, moest men hier vooral het belang van het kind zien, dat bij voorkeur moet worden opge voed temidden van planten en bomen oen bloemen.De heer de Vries zeide, dat men deze be plantingen niet moest zien in het licht van de woningbouw. De I schieden op 17 November a.s de zuinigheid niet te ver moest doorvoeren, anders komt er over een paar jaar helemaal niets meer van. Bijna alle raadsleden verdedigden met vuur het voor of het tegen en gingen dieper op de verschillende détails in. De standpunten kwamen echter niet tot elkaar. Het kostte nog heel wat hoofdbrekens eer men met de stemmingen over het voorstel kon beginnen, want die vormden nog een probleem op zichzelf, vooral omdat men niet kon weten, wat er van die f2.000,allemaal gedaan zou moeten worden, totdat tenslotte de heer Bolten voorstelde, de Vondelschool te laten prevale ren, daar de f2.000,aan te be steden en dan verder te zien of men nog geld genoeg over heeft voor verbeteringen aan het hek werk voor de Nic. Beetsschool. ROODGEEL HEILOO Alle pessimisten ten spijt eindelijk dan toch weer een overwinning van het le elf tal, en dan nog wel met 50, cijfers die aan duidelijkheid niets te wensen over laten. Jammer, dat vele supporters zich te laat hadden opgegeven zodat de reis maar met 1 dus on dernomen kon worden. Sup porters, laat dit voor U allemaal een stimulans zijn om niet te gauw bij de pakken neer te zit ten; geeft U tijdig op dan bent U van een plaats in de bus ver zekerd. A.S. Zondag komt de leider E.V.C. op bezoek. Wederom een zware opgave, dus Zondag a.s. allen naar de Mallevoort/dijk om de spelers aan te moedigen. Dit zal zeker nodig zijn. OverigensU weet toch dat Rood-Geel nog steeds leden kan aannemen? Het Bestuur Bijkantoor Heiloo P.T.T. HEILOO. De officiële ope ning van het bij-P.T.T.-kantoor te Heiloo, Heerenweg no. 73, zal ge- bedrag van f2000,en de rest heer Bosma betoogde, dat men 's middags om 3 uur. Opbrengst collecte HEILOO. De inzameling van het fanfarecorps „Eensgezindheid" te Heiloo ten bate van het instru mentenfonds heeft ruim f 800. opgebracht. MET SUCCESVOL BLIJSPEL HEILOO Zondagavond heeft de R.K. Toneelvereniging ,,'t Mas ker" in de grote aula van de St. Willibrordusstichting welke goed gevuld was, het toneelseizoen ge opend met een succesvolle opvoe ring van het blijspel in, drie be drijven „De kuise Bruidegom" van Frans Arnold en Ernest Bach. Onder de aanwezigen bevonden zich oa. de burgemeester, de ge meentesecretaris en de kath. wet houder met hun echtgenoten en de geestelijkheid van de parochie. In tegenstelling tot wat de vereniging andere jaren gewoon was te geven, een ernstig stuk namelijk, bracht zij nu 'n komisch stuk, dat hier en daar een paar enormiteiten vertoont, maar dat de spelers en speelsters met veel élan over de voze plekken hebben heengeholpen, zodat de totaalin druk uitstekend mocht worden ge noemd. Het was de vrolijke tragi komische liefdesgeschiedenis van een boekhoudertje aan een grote fabriek, die als offer aan het „in- teressant-zijn", dat zijn. toekom stige ega van hem eiste, zich in allerlei schier onontwarbare ver wikkelingen moest inspinnen. De spelers en speelsters, hebben uit stekend hun best gedaan en zij kunnen met des te meer redenen aanspraak maken op de raam, een der beste dilettantentoneel gezelschappen van Heiloo en Om geving te vormen. K. V. B. HEILOO. Men verzocht ons opname van het volgende: De Katholieke Vrouwenbewe ging houdt op Donderdag 22 Nov. a.s. een bijeenkomst in het N.K.J.B.-gebouw. Aanvang 8 uur. Tot 9 uur zal er gelegenheid zijn, om met het Bestuur van gedach ten te wisselen over de belangen van de Vrouwenbeweging. Om 9 uur zal de heer Groothedde een lezing houden over het onderwerp „De opvoeding van uw grotere jongens". Het onderwerp is be langrijk genoeg, dus toont allen uw belangstelling. DE ACTIE SLAAT IN! ALKMAAR De actie loopt prachtig Voortdurend worden bii het stembureau Jaap Smit, Nieu- wesloot kaarten ingeleverd. Konden we Maandag ruim 200 kaarten vermelden, thans is de stand de 400 gepasseerd! Vanuit Alkmaar de victorie, meiddie de K.R.O. Welnu. Alkmaarders, aan U de daad! Op naar de eerste duizend! (Zou er een Alkmaarse zaken man gevonden kunnen worden, die de inzender van de duizend ste kaart iets cadeau doet?) Zon dagavond a.s. kimt U horen of dat gelukt is. Verschillende bedrijven komen in 't geweer en vroegen kaarten aan. Welke bedriiven volgen? Houdt collectes in de zalen, bediriiven en instellingen onder het personeel en zet de bedragen om in stemmen. Een dezer dagen worden bii alle ingezetenen huis aan huis nog kaarten bezorgd. Gooit deze niet weg. doch brengt ze. inge vuld mèt een gulden, oo het stembureau. De klaverjasdrive is biina vol geboekt. Nog enkele koppels kunnen ingeschreven worden. FEESTAVOND HANDELSSCHOOL ALKMAAR De leerlingen van de Handelsschool hebben gisteravond in de grote zaal van het „Gulden Vlies" hun jaarlijk se schoolfuif gehouden in tegen woordigheid van leraren en ou ders. Nadat allen door de Direc teur. de heer K. van Amstel wa ren welkom geheten, zorgde de amusementsvereniging „Pacivo- lo's" voor een paar aangename en gezellige uren met uitstekend amusement. Ér werden 'n drie tal koddige eenacters voor het voetlicht gebracht, waarbij de entr'acte door een der leerlin gen op buitengewone wiize werd verzorgd. Een. uit eigen krach ten bestaande band genaamd „The Toemoek Hbemaks" bracht een geheel eigen programma Zuid Amerikaanse muziek popu laire songs die goed in de smaak van het jonge publiek vielen. Na de pauze voerde de eigen toneelclub het bekende stuk van Godfried Bomans „De huisty- ran" op. waarmee het jonge volkje in een uitstekende stem ming werd gebracht om onder leiding van de ..Favourites" nog een poosje gezellig te dansen. BEZOCHT U REEDS ONZE 3 MODEL-WONINGEN Spieghelstraat 12 Daar is het „GOED WONEN" Ingericht volgens de moderne eisen en voor elke beurs Te bezichtigen: Woensdag - Vrijdag van 2—5 en 7—9 uur Zaterdag en Zondag van 2-5 uur. ALKMAAR ST. NICOLAAS ALKMAAR Wij ontvingen een ingezonden stuk van een onzer lezers, de heer H. P., die het betreurt, dat er een gemeen telijke verordening gekomen is, die het St. Nicolaas verbiedt zich in het openbaar te vertonen. Hij vindt dat jammer voor de kinde ren, die nu niet kunnen genieten van deze indrukwekkende ge stalte. Tenslotte haalt hij er de dictatuur bij. Wij kunnen inzender gerust stellen; onder bepaalde door B. en W. te stellen voorwaarden mag St. Nicolaas zich in het openbaar vertonen, zoals bleek uit de bepalingen van de nieuwe verordening, die wij destijds na genoeg volledig hebben gepubli ceerd. De bedoeling van deze nieuwe verordening was, te voorkomen, dat er met deze indrukwekkende gestalte werd gesold en de goede Sint misbruikt werd voor re clame-doeleinden, waar hij toch te goed voor is. Wij kunnen in zender overigens mededelen, dat de kinderen zeker alsnog de ge legenheid zullen krijgen de Goe de Sint in Alkmaar te zien ko men, al zal dat misschien later geschieden dan sommige reclame mannen dit zouden wensen. Opbrengst collecte OUDORP. De opbrengst va* de collecte ten bate van de ver eniging „Koningin Wilhelmina- fonds" voor de kankerbestrijding heeft in totaal opgebracht f269.-. Vorig jaar f257.-. KLAGENFURT, 12 N rijkse provincie Kar overstromingen van Koetschach en Mauti toegebracht aan de gen ziin onbegaanb In Italië, waar het lang gestroomd hee regen, wordt de seh op duizenden millioen aantal doden is geste In Noord-Italiè zijn 30 personen omgekom men, die onlangs over Sicilië en Sardinië woed, verloren 110 leven. Men vreest, dat geen einde komt aai val, de Po buiten haa treden en grote scha lichten in een gebie de economie van Ita grootste belang is. plaatsen zijn reeds do van zijrivieren overst „WESTERDAM' WOENSDAG VEI De „Westerdam" 1 landAmerika Lijn het vaarplan gistere ten arriveren, word Woensdagmorgen te verwacht. De oorza moet allereerst gez in de situatie van New-York die het te Baltimore aan voorts iin het slecl de oceaan. Heb je gevoeia, Bij de Tweede ontwerp ingediend ding van verleen eredieten aan de industrie. In het er aan herinnerd appelmeelindustrie van de dertiger jai moeilijkheden kwa Ten behoeve van meelindustrie in de gebieden werd voo groting verhoogd van f 4.500.000. werden bij de schakeld. Het Coöp. Aard koopbureau der renfabrieken in V BE) trad in de namens de aangeslc Voorts werden af zo eenkomsten geslote briek „Westerwolde Meijer te Zuidwe dien werd de AV Staat een lening f 800.000 ter afl onder verhand meel bij de Amst opgenomen crediet Kwestie had De regering bel niet direct na de PROF. KOSTERS Op 77-jarige leel prof. dr. J. Koster vice president van De overledene v geboren en stu rijksuniversiteit was ojm. oud-h ningen. In 1916 de Hoge Raad president.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2