Nieuw Tweede Kamer maakte begin met behandeling rijksbegroting 1952 Bespreking toelating van China een jaar uitgesteld Opnieuw een monsterproces in Hongarije op het programma Motie-Andriessen voor bouw van 50.000 woningen Demonstraties in Egypte DAGBLAD VOOFTALKMAAR EN OMGEVING Rijksbegroting onder het mes Politieke tegenstellingen Algemene vergadering V.N. Mgr. Badalik gearresteerd Churchill ook naar Canada Strafvervolging teaen soion Krantenpapier wéér duurder Felle critiek op P.B.O. Duitse verkiezingen op agenda geplaatst Overeenkomst werd afgedwongen Mgr. J. P. Huibers VLIEGRAMP boven Frankrijk? Viering dag van nationale strijd Alg. Overste te New York vermoord Abonnementsprijs f 5,30 per kwartaal, f 1.77 per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief per aditie 16 ct. per m.m., minimum f 2,50; In alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct„ resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. f. M. Stumpcl. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank, Nederl. Credietbank HET EE IT Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) STADSEDITIE VAN HEDEN (Pagina 1) Woensdag 14 November 1951 46e Jaargang No. 12323 Kantoren: HOORN, Draafsingel 59. tel. 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 52, tel 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52, teL 459 K 2240 (Vam onze parlementaire redacteur HET GROTE politieke tournooi de algemene beschouwingen over de Rijksbegrotingen in de Tweede Kamer, die begonnen ziin vond ditmaal een voorloper in het vierdaags debat over het wets ontwerp „Toezicht Credietwezen". Beter misschien nog dan de dis cussies van de komende dagen biedt dit debat aanknopingspun ten om zich te beraden over de politieke verhoudingen van nu en straks. In de eerste jaren na de bevrij ding waren deze politieke ver houdingen veel minder gecompli ceerd dan thans. Er was een ka binet. dat steunde op de twee grootste partijen er« dat kon rege ren op een goed omschreven, dui delijk program. Beide partijen hadden eigen politieke beginse len. die wezenlijk van elkaar ver schilden. maar in beider» leefde toch de wil. om uit hoofde van die eigen beginselen een sociale politiek te voeren. Beide partijen onderscheidden zich van de ande ren in progressieve gezindheid en zo kon de grondslag van de sa menwerking wezenlijk meer zijn dan een grootste gemene deler. Toen zich daarna de eerste ver. schiinselen gingen voordoen van wat op het congres van de K.V.P. werd onderkend als een ..depres sie in sociale gezindheid", poogde de K.V.P. door middel van een verbrede basis een dam op te werpen tegen de zuigkracht van het kenterend getij. Wilde vooral de publiekrechterlijke bedrijfsor ganisatie tot leven komen, een grootse poging om tot nieuwere maatschappelijke verhoudingen tp komen, die reeds eerder door een eb in sociale gezindheid naar de holle zee van de klassentegenstel lingen was teruggezonden dan moest de P.B.O. nu zeker vanuit een zo breed mogelijk politiek vlak worden uitgedragen In hoe verre deze politiek wezenlijk suc ces zal hebben, valt op dit ogen blik nog moeilijk uit te maken. Enerzijds is het ongetwijfeld zo, dat inmiddels concrete plannen op tafel zijn gelegd, maar ander zijds mag men zich niet ontvein zen. dat de gezindheid in dit op zicht zeker in de kringen van de liberale werkgevers gereserveer der en soms zelfs bepaald koel is geworden. De brede basispolitiek. die ten grondslag kwam te liggen aan het nieuwe kabinet-Drees. had ten dele een ander karakter. Zij ging uit van de noodtoestand van het ogenblik, een toestand, die de samenwerking vroeg van alle krachten. Maar zii sloot toch ook aan bij de brede basispolitiek van '48. in zoverre met een zo breed mogelijke spreiding van de verantwoordelijkheid een poging werd gedaan om de sociale vrede te handhaven als goed uitgangs punt. Nu hef noodzakelijk werd om voor het ogenblik verslechterin gen door te voeren, was er im mers nog maar weinig voor nodig om de toch inmiddels al weer ge activeerde tegenstellingen volle, dig te doen herleven. Bij de tot standkoming van het nieuwe ka- binet-Drees scheen deze opzet te zullen slagen. Naast K.V.P. en P. v.d.A. verleenden ook C.H. en V.V.D. andermaal hun medewer king aan die totstandkoming en uit het maatschappelijk leven gin gen stemmen op. die eveneens van begrip getuigden voor de noodzakelijke offers. Toch was het ook toen al duidelijk, dat deze nieuwe politieke constellatie in, wezen een allerminst hechte was. De P.v.d.A. werd onder invloed van de omstandigheden naar links gezogen. De V.V.D. liet zich slechts node voor een nieuwe ver antwoordelijkheid winner» en de medewerking van de C.H. was in feite niet veel meer dan een toe zegging van de heer Tilanus per soonlijk. Beide kleinere partijen stonden sterk onder de zuigkracht van rechts. Deze tegengestelde zuigkracht heeft in de afgelopen maanden in steeds sterkere mate haar invloed op ons politieke le ven doen gelden. De zuigkracht van links hebben we kunnen on derkennen bii de interpellatie. Nederhorst. waarbij van socialis tische zijde in strijd met het re geringsprogram een poging werd gewaagd om de prijspolitiek van de revering alsnog in de door haar gewenste richting om te buigen. Waren hieraan echter geen con- seauenties verbonden omdat het niet tot een breuk kwam. ter an dere ziide is die breuk er in feite wel. Bij de belastingverhogingen weigerde de V.V.D. en een groot deel van de C.H. haar medewer king tp geven aan een belasting naar de maatstaf van de winst, een belasting, die met zoveel woorden èn in het formatiepro gram èn in het regeringsprogram was aangeduid en in de afgelopen week hebben beide partijen weer medewerking geweigerd aan de invoering van eer» credietcontrole die nodig is om de investeringen te beperken, pen beperking, die eveneens in het. regeringsprogram was aangekondigd. Men zegt niet te veel. wanneer men uit deze feiten de conclusie trekt, dat de bedoeling, die aan de jongste brede basispolitiek ter» grondslag ligt. dus zeker niet is verwezenlijkt. De afwijzing van bedrijfswinst- belasting en credietcontrole door C.H. en V.V.D. is een duidelijk bewijs, dat men aan die ziide de zuigkracht van rechts in de eigen politieke bedding wil leiden, waarop te meer kans bestaat, nu de verkiezingen in zicht komen. Mr. Oud. de fractievoorzitter van dp V.V.D. heeft bii de behande ling van het wetsontwerp „Toe zicht Credietwezen" betoogd, dat liet hier om de antithese socialis tisch of niet-socialistisch zou gaan. En de heer Weiter riep de anthithese dwang of vrijheid op. waarmedp hij hetzelfde bedoelde. In deze leuzen vindt men de te genstellingen terug, die ondanks (Van onze parlementaire redacteur) De eerste dag van de algemene beschouwingen in de Tweede Kamer heeft een motie opgeleverd over het probleem van de woningbouw, ingediend door de heer Andriessen van de K.V.P. In deze motie wordt de regering verzocht zich te beraden over maatregelen, die ertoe kunnen leiden dat toch 50.000 huizen worden gebouwd, en die ook waarborgen inhouden voor de naaste toekomst Tevens wordt gevraagd een geleidelijke aan passing van de huren aan het werkelijke kostenpeil in beschou wing te nemen. En als derde punt wordt de regering verzocht om aandacht te schenken aan het rente-gamma. gens bleef mr. Oud van mening, dat de fracties in de Kamer ge heel vrij moesten blijven bij net uitbrengen van haar stem. In nog sterkere bewoordingen uitte de heer Weiter zich in deze geest. Hij verlangde hartstochtelijk naar een periode, waarin niet meer geregeerd zou worden bij meer derheid. Wat de economische si tuatie betreft lichtte de heer Donker (P.v.d.A.) nogmaals het Urgentieprogram van de P.v.d.A. toe, waarin hij geen afwijking van het regeringsprogram kon zien. Het diende siechts om de doelen van dat program te helpen verwezenlijken. Wel vroeg hij echter desondanks of de regering bereid was om voorbereidingen te treffen voor een directe con trole op de investeringen. Inzake een opvoering van de productie bleef hij de instelling van pro ductiecommissies voorstaan en zo nodig zelfs een productiewet. De rede van mr. Oud (V.V.D.) trok de aandacht, omdat hierin andermaal een poging werd ge daan om de A.R. en de C.H. tot deelneming aan een „derde macht" te bewegen, een samen gaan, waarbij het anti-socialis tisch karakter het bindend ele ment zou moeten zijn. De heer Tilanus (C.H.), die het vorig jaar nog beloofd had, dat hij over een dergelijke uitnodiging wilde den ken, kwam echter nu verklaren, dat zijn partij zich inmiddels te gen de idee van een „derde macht" had uitgesproken. Voorts deelde de heer Tilanus (C.H.) mede, dat zijn fractie geen mede werking zal verlenen aan een uitbreiding van de Tweede Ka mer en ook gekant is tegen een Kamer voor Grondwetsherziening. Wat Nieuw Guinea betreft blijft de C.H. van mening, dat Neder land de souvereiniteit over dit gebiedsdeel moet behouden. Mr. Donker (P.v.d.A.), die voor de eerste maal als fractievoorzitter optrad, hield een zeer rustige rede, waarin de politieke tegen stellingen wel werden gesigna leerd, maar toch niet aange scherpt. Nogmaals: de kat en de wieg Mr. Donker (P.v.d.A.) bleef vasthouden aan de bekende socia listische voorkeur voor een smalle basis. Dat de K.V.P. meer voelde voor een brede begreep hij, waar bij hij weer het beeld van de wieg en de kat gebruikte. Toch wilde ook mr. Donker zich hier niet beslist tegen verklaren, mits door alle fracties werkelijk steun werd gegeven. Wat de C.H. en de V.V.D. betreft, was zulks ech ter zeker niet het geval. De heer Tilanus (C.H.) stelde hier nog eens tegenover, dat zijn partij geen stemdwang kent en ook bij de P.v.d.A. was wel eens verdeeldheid. C.H. wil brede basis Als voorbeelden noemde de heer Tilanus de interpellatie- Nederhorst en het aftreden van mr. v. d. Goes van Naters als fractievoorzitter. In het algemeen bleef hij voor stander van een brede basis, ja hij hoopte zelfs dat na de ver kiezingen een nationaal kabinet a aantreden, waarin ook de A.R. zitting hadden. Mr. Oud (V.V.D.) verweerde zich tegen de aantijging, dat zijn fractie verantwoordelijkheid zou schuwen. Bij de Indonesië-poli- tiek had zij deze verantwoorde lijkheid wel degelijk aanvaard. De grote grief van mr. Oud was, dat desondanks met de inzichten van zijn fractie zeer onvoldoende rekening was gehouden. Hij be geerde slechts dan een brede basis, wanneer alle fracties een dergelijke oplossing wezenlijk voorstonden. Bij één was dit ech ter zeker niet het geval. Overi- Welter wil bezuinigen De heer Weiter zag de oplos sing slechts in radicale bezuini gingen, die z.i. zeker mogelijk waren. De verhouding tot Indo nesië werd zowel door de heer Tilanus (C.H.) als door mr. Don ker (P.v.d.A.) besproken. Mr. Donker (P.v.d.A.) zou gaarne zien, dat de nieuwe onderhande lingen ook de kwestie Nieuw Guinea zouden omvatten. De heer Tilanus (C.H.) maakte echter be kend. dat het standpunt van zijn fractie in deze ongewijzigd was gebleven. (Vervolg op Dag. 3) HET BELGISCHE KABINET BRUSSEL, 13 Nov. (ANP). Eerste minister- Pholien voert momenteel besprekingen om zijn homogeen-kathoÊek kabinet te versterken. In goed-ingelichte kringen in Brussel worden de namen genoemd van de oud ministers Gaston Eyskens en Duvieusart. De mogelijkheid, dat Pholien zou worden vervangen neemt met de dag af, aldus het katholieke orgaan „De Stan daard". Generaal Bradley naar Parijs PARIJS, 13 Nov. AFP. Gene raal Omar Bradley, voorzitter van de Amerikaanse commis sie van stafchefs, zal 14 Novem ber in Parijs aankomen voor het houden van besprekingen met generaal Eisenhower. In Den Haag zijn Dinsdag in de Tweede Kamer de begro tingsdebatten begonnen. Een overzicht tijdens het betoog van de heer mr. L. A. Donker (links). Rechts op de foto de geheel bezette ministerstafel. PARIJS, 13 Nov. (Reuter) De algemene vergadering van de V.N. heelt vandaag een agenda van 68 punten goedgekeurd. Zij besloot ojn. drie punten in de agenda op te nemen, waar tegen de Sovjet-Unie en haar bondgenoten zich fel hebben ver zet, o.m. het Westelijk plan voor een internationale commissie die moet onderzoeken, of in geheel Duitsland vrije verkiezingen kunnen worden gehouden. Eveneens de Joegoslavische klacht wegens „vijandige activi teit" van de Kominformlanden en tenslotte de beschuldiging van nationalistisch China dat de Sov jet-Unie haar verdrag van 1945 met China heeft geschonden. De Assemblee besloot voorts: de bespreking van de Chinese vertegenwoordiging een jaar uit te stellen; het Westelijke ontwapenings plan en het Russische vredesplan op de agenda te plaatsen; de bespreking van de kwestie- Marokko te berde gebracht door de Arabische staten uit te stellen. de brede basispolitiek in ons po litieke leven doorwerken en die door sommige partijen ook be wust worder» geactiveerd. Het kan niet verwonderen, dat prof. Romme de eerste was. om boven genoemde stellingen als nieuwe antithese te onderkennen en af te wijzen. Maar deze afwijzing kan helaas weinig betekenen, nu steeds dui delijker wordt, dat de nog kan sen biedende brede basispolitiek die appèl leerde aan de verant woordelijkheid van alle partijen, is mislukt. Of het wenselijk is om na de verkiezingen alsnog in een rustiger sfeer een poging te wa gen. zal moeten worden bezien. De K.V.P. heeft hierbij een zeer grote verantwoordelijkheid, om dat haar houding in belangrijke mate de politieke verhoudingen bepaalt. Tot dan toe heeft zii ge poogd om een tegenstelling tus sen rechts en links te voorkomen door een brede bedding te graven voor een in wezen nog progressief gebleven politiek. Nu nieuwe antitheses in ons politieke leven geïntroduceerd worden kan ook voor haar het ogenblik komen van de keuze, een keuze, die temeer niet een voudig zal zijn, omdat de K.V.P ook in eiger» kring naar een nieu we synthese zoekt. BOEDAPEST, 13 Nov. (K.N.P.) De bisschop van Veszprem, Mgr. Bartholomeus Badalik O.P., is door de Hongaarse regering beschuldigd van „ondemocratische taal", van samenwerking met de agenten van het Amerikaanse imperialisme en van sabotage. Hij is onder strenge bewaking geplaatst en van ieder contact met zijn priesters en gelovigen afgesneden. In verband met een hevige perscampagne, die tegen hem is opgezet, ver wachten katholieke kringen in Boedapest spoedig een derde monsterproces. De kerkvervolging in Hongarije duurt met onverminderde hevig heid voort. Inderdaad schijnt de communistische regering er wel in geslaagd te zijn een zekere ma te' van verwarring onder de Ka tholieken te hebben doen ont staan. Dat is overigens zeer be grijpelijk, omdat de communisten zich verzekerd hebben van de se cretariaten der bisdommen, waar zij hun priester-partijgenoten hebben neergezet. Op listige manier heeft men zo genaamde „aanhankelijkheidsver klaringen" van de bisschoppen tegenover het nieuwe regime ver spreid. Daarmede is hier en daar een zekere indruk gewekt, alsof de meerderheid van het episco paat toch niet kon instemmen met de energieke politiek van de heldhaftige Kardinaal Mindszen- ty en van Mgr. Grösz, die nu in de gevangenis zuchten. Het mag nu wel een algemeen bekend feit genoemd worden, dat de overeenkomst, welke een half jaar geleden tussen het Hongaar se Episcopaat en de communisti sche regering werd gesloten, af gedwongen is. De bisschoppen zjjn tegen hun wil naar de offi ciële bijeenkomst gevoerd, zoals blijkt uit de mededeling van één der bisschoppen. Deze immers slaagde ern te verklaren, dat hij slechts een vage herinnering had aan een bijeenkomst, waaraan ook andere bisschoppen zouden heb ben deelgenomen- De toestand is nu zo geworden, dat de trouwe priesters één voor één verdwijnen om plaats te ma ken voor priesters, die partijleden zijn. Zij aanvaarden hun ambt met het tekenen van allerlei for mulieren, die hen met handen en voeten aan de partijvoorschrif ten binden. Toch nog onderscheid. Nochtans is de verwarring in Hongarije niet zo groot, of het volk weet nog onderscheid te maken. Het is dan ook een opmer kelijk verschijnsel, dat bij de in stallatie van gesuspendeerde en geëxcommuniceerde priesters de kerken bijna leeg zijn. Op andere ogenblikken van de dag ziet men echter grote mensenmassa's de voot in de kerken neerknielen. LONDEN 13 Nov. (Reuter) Premier Winston Churchill heeft een uitnodiging van de Canadese regering om twee tot drie dagen in Ottawa door te brengen na zijn besprekingen met president Tru man, aanvaard, aldus is Dinsdag avond officiëel te Londen bekend gemaakt. De vergadering verwierp het bezwaar van Zuid-Afrika tegen bespreking van de kwestie der Indiërs in de Unie van Zuid- Afrika. De Assemblee verwierp de aan beveling van de agendacommissie tot een onderbreking van vijf dagen met Kerstmis. Goedge keurd werd een reces van 23 December tot 2 Januari. 26 Januari streefdatum Men besloot zes dagen per week te werken met twee ver gaderingen per dag. Als streef datum voor het einde van de zitting werd 26 Januari vastge steld. Morgen worden de eerste com missievergaderingen gehouden. Het algemene debat wordt des middags voortgezet. Tegen de Nederlander, die er van wordt verdacht onder de schuilnaam König inlichtingen, welke belangen van de Staat be treffen, in handen te hebben ge speeld van een Tsjechoslowaakse inlichtingendienst, wordt terzake dit feit een strafvervolging inge steld door de Officier van Justi tie te 's'-Gravenhage. De ver dachte bevindt zich op grond van deze verdenkingen krachtens be vel van de Arrondissements Rechtbank in voorlopige hechte nis. ONZE BISSCHOP, mgr. J. P. Huibers. viert morgen zijn 76e verjaardag. Dat is een reden, om de hoge persoonlijkheid en het grote werk van Z. Hoogw. Excel lentie, morgen wederom bijzonder in ons aller gebed te gedenken. Herhaaldelijk hebben wü, in de loop van de gewichtige periode van het episcopaal bestuur van mgr., dat nu al bijna zestien jaar mocht duren, gelegenheid gehad, te wijzen op de plicht van de ka tholieken van het Haarlemse Dio cees, om de Bisschop te steunen in zijn werk. Wij kunnen dat op verschillende manieren. Door zijn geestelijke vermaningen en aan sporingen ter harte te nemen, door hem te helpen, als hi; gel delijke offers van ons vraagt (de Kerkenbouw!), door Onze Lieve Heer om Zijn zegen voor de per soon en de arbeid van de Bis schop te vragen. Behoeven wij nog in herinnering te brengen, dat de omstandigheden van de huidige tijd dat werk bijzonder moeilijk en zwaar maken, te meer als wij er op letten dat de drie grote steden van ons land in het Haarlemse bisdom gelegen zijn, met hun enorme geestelijke en maatschappelijke problemen? Wij behoren op de dag van morgen nog eens te overwegen, dat wij in alle opzichten „achter de Bis schop" dienen te staan. Ook voor mgr. Huibers stijgen de zorger met het klimmen der jaren en dit maakt onze taak, om hem te helpen, te meer tot een dringende plicht. Mogen alle katholieken van de Haarlemse Kerk, onder de machtige bescherming van de H Maagd, morgen zo hun wens „ad muitos annos" nog vele jaren verstaan. ZELFS 33 PCT? De prijs van rotatiepapier voor dagbladen zal per 1 Januari aan zienlijk worden verhoogd, indien Nederland het nieuwe houtcon tract met Finland zal aanvaarden. Bedroeg de kilogramprijs in 1937 nog 7*/a ct. en op 1 April 1946 36 ct., thans bedraagt de prijs reeds 63 ct. Indien Van Gelder's fabrieken de enige papier industrie in Nederland de Finse eis inwilligt, zal de prijs oplopen tot 84 ct. Deze prijsverhoging ingrijpen in het Ned blad-bestel. De zal diep ëderlandse dag- „Ned. Dagbladpers 1945", de vereniging van direc teuren in de krantenwereld, komt a.s. Vrijdag in een buitengewone, spoedeisende vergadering bijeen om de gevolgen van de voorge stelde papierprijsverhoging onder de ogen te zien. AMERIKAANS TOESTEL VERMIST FRANKFORT 13 Nov. (Reuter) Uit Frankfort wordt gemeld, dat een Amerikaans vliegtuig (een C-82) wordt vermist. Naar ver luidt was de machine Dinsdag morgen met 32 personen aan boord uit Frankfort vertrokken: Dinsdagmiddag had zij in Bor deaux moeten aankomen. Italië wordt dit najaar voor de tweede maal geteisterd door noodweer. Onafgebroken regenbuien, heftige stormen en grondverschuivingen hebben de laatste weken vele slacht offers gemaakt en onnoemelijke schade berokkend aan de landbouw en steden in Noord-ltalië. De woedende wateren van de Bisganorivier beuken tegen de smalle brug. Het is levensgevaarlijk de brug, waar het water soms met kracht overheen zwiept, te passeren. CAIRO, 14 Nov. (Reuter). Gisteren werd in Egypte de dag van de nationale strijd gevierd, ter herinnering aan een eis tot beëindiging van het Britse pro tectoraat in 1918. In Alexandrië en andere steden werden stille optochten gehouden. In de Ka naalzone waren alle demonstra ties verboden. In Alexandrië namen ongeveer 50.000 Egyptenaren deel aan een demonstratie ter gelegenheid van de dag van de natinoale strijd. De demonstranten ambtenaren, godsdienstleiders, arbeiders, stu denten droegen spandoeken, waarop o.m. te lezen stond „On derdrukkers, verlaat ons land". Op affiches op de muren van vele gebouwen werd aangedron gen op boycot van de handel met Engeland. Libyers, die in Alexandrië wo nen, sloten zich bij de demon stratie aan en droegen spandoe ken met „De Libyers zijn met u wij geven ons leven voor Egypte". De Britse luchtmacht is Dins dag begonnen met het overbren gen van opnieuw 2000 militairen uit Engeland naar de Suezkanaal- zóne, aldus deelt het Britse mi nisterie van luchtvaart mede. Het betreft personeel van de R.A.F., waaronder zich o.a. tech nici en administratief personeel bevinden, die burgerlijke em ployes in onderhoudsdiensten zullen vervangen. Erger dan kolonisatie De Egyptische minister-presi dent, Nahas Pasja, heeft Dinsdag te Cairo verklaard, dat de Weste lijke voorstellen inzake een de fensieorganisatie voor het Midden- Oosten „erger zijn dan kolonisa tie". NOODLANDING BIJ DINTELOORD Een Engelse piloot maakte gisteren met zijn Auster-sport- vliegtuig een noodlanding bij Dinteloord. Hij was opgestegen in België en wilde naar Ypen- burg vliegen. Het vliegtuig maakte een uitstekende landing. (Van onze correspondent! Naar wü thans vernemen, is de Algemeen Overste van de Con gregatie der Arme Broeders van St. Franciscus. welke congregatie stichtingen heeft in Nederland, Duitsland. dP U.S.A. en Zd-Ame- rika. dezer dagen tiidens een vi sitatie in de Verenigde Staten het slachtoffer geworden van een roofoverval. Broeder Salesius. die Duitser is van geboorte, stond reeds weer op het punt naar Europa terug te keren, toen hij te New York door bandieten werd overvallen. De overvallers troffen in ziin bezit niet anders aan dan tien dollar en enkele medailles Broeder Sale sius werd toen zwaar gewond. In het begin van deze week werd te .Bleijerheide. waar een van de stichtingen van de Arme Broeders is gevestigd, bericht ontvangen, dat de Algemeen Overste aan de gevolgei» van ziin verwondingen is overleden.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 1