Op het woonwagenkamp verrijst een nieuwe kapel Onderwijzersvereniging Sint Augustinus" 25 jaar Nieuw P.T.T.-gebouw te Heiloo Model-woning Gisteren eerste bint-legging" Actie Invaliden wagentje n Voorzitter eveneens eestvarken Clubkampioen schappen Sint Nicolaas-actie te Heiloo Nationale Reserve Marktberichten cALiiNA 2 DONDERDAG 15 NOVEMBER 1951 ALKMAAR Gisterenmiddag had op het terrein van het Woonwagenkamp een korte en sobere plechtigheid plaats, in verband met de plaatsing van de eerste twee binten, die voor het nieuwe kerkje, dat over twee weken in al ziin sobere glorie zal verrijzen, zullen dienen. Zoals men weet, is het kapel letje. waarover men vroeger in het kamp beschikte, in de oor log teniet gegaan. Met medewer king van d© gemeente Alkmaar, (enige dagen geleden heeft de Raad van Alkmaar de ..R.K- Stichting voor Woonwagenwer- ken" recht van opstal verleend) zal het Riik uit het fonds voor Oorlogsschade 75% van het to taal benodigde bedrag ad fll.000.voor ziin rekening ne men. De overig,» 25% zullen moeten komen van particuliere giften. Thans beschikt men over een bedrag van f500.dat nog veel te weinig is. daar het inte rieur van het kerkje geheel voor rekening komt van het R.K. Co mité voor Woonwagenliefde- werk, waarvan de heer L. Riet veld voorzitter is. de heer W. v. d Berenbeemt secretaris, en de architect S. Overtoom die de ontwerpen heeft, vervaardigd en de heer G. A. M. Slinkert. leden ziin. Met de Weleerw. Heer kape laan B. Voets "bbon de comité leden zich zeer beiiverd. om d© woonwagenbewoners deze kapel te schenken. Momenteel staan er alleen nog maar de houten sta ketsels overeind, doch over on geveer twee weken hoopt men het kapelletje gereed te hebben zodat de Hoogeerw. Heer Deken J. Th. Jacobs het kan inzegenen. De eerste „bint-legging" door de kinderen van de vier comité- leden ondervond grote belang stelling. zowel van vooraanstaan de figuren uit Alkmaar als van de kampbewoners zelf. Aanwe zigen waren o.m. de Hoogeerw. Heer Deken J. Th. Jacobs, het voltallige comité, Ir. H. Knol. Directeur van Openbare Werken namens de gemeente, in gezel schap van een zijner ambtenaren, de heer Oosterlee. de adiunct- gemeentesecretaris Mr. K. L. de Ronde. d© Eerw. Zusters van de St. Lidwinasehool en de Eerw. Broeders van de St. Bavoschool. waarop de meeste kinderen van het kamp schoolgaan, de Wel eerw. Heren Paters Colbé en Marcelis en de aannemer, de heer J. Ory, De voorzitter van het comité de heer L. Rietveld heette de aanwezigen welkom, vertelde iets omtrent de voorgeschiedenis tot de bouw van deze kapel, waarbii hii openlijk ziin dank uitsprak aan riik en gemeente. Hii noemde de dag van gisteren een bijzondere dag voor de kampbewoners, nu zij weer in het bezit gesteld worden van een kapelletje in het kamp zelf. dat zii zovele jaren hebben moeten missen. Hii prees vervolgens het initiatief van Kanelaan Voets en de héér v. d. E'erenbeemt die aan de voorbereidende werk zaamheden de eerste stoot heb ben gegeven. De weleerw. lieer Kapelaan Voets, gekleed in stola en super plie zegende de twee binten, die vervolgens door de kinderen op hun plaats werden gebracht. Een oorkonde van deze gebeurtenis zal in de kapel een plaats krij gen. Zii is vervat in de volgende woorden: Op d© Octaafdag van St. Wil- librord. Apostel van Nederland, in het jaar onzes Heren 1951 werd door Tineke Rietveld. Wil lem van den Eerenbeemt. Ma rion Overtoom en Jan Slinkert de eerste bint voor deze kapel, onder de bescherming van de H. Johannes Viannev. geplaatst. De Hoogeerw. Heer Deken be sloot deze plechtigheid met erop te wijzen, dat niet alleen de be woners van een woonwagen kamp. die van de ene plaats naar de andere trekkend, geen vaste woon hebben maar toch. steeds weer. zich op .Alkmaar concentreren, doch iedere mens geen vaste woonplaats bezit, omdat hii op weg is naar de hemel, die hem tot eeuwige SNOEPLUSTIG TWEETAL ALKMAAR. De Alkmaarse politierechter veroordeelde Woens dagmiddag een winkelmeisje, dat snoepgoed zonder betaling aan haar moeder leverde uit de voor raad van een warenhuis, tot een boete van f 40.of 20 dagen. Haar moeder, die voor weinig geld snoepgoed kocht en de rest als het ware van haar dochter cadeau kreeg, werd wegens heling ver oordeeld tot een boete van f 60. of 30 dagen. OEFENING BRANDWEER BIJ GEVAARLIJK OBJECT ALKMAAR. De Alkmaarse Vrijwillige Brandweer hield Woensdagavond een grootscheep se oefening van ruim een uur in en rond de papierverwerkende in dustrie van de fa. Emiel de Raay op de Eilandswal. Verondersteld werd dat het complex in brand stond en dat reeds het midden dak was ingestort. De taak van de brandweer was, het vuur te bedwingen en de nabijgelegen percelen te behouden. Eerst reden de korpsen Kracht en Vlugheid en Kwiek aan. op het tweede alarm, dat uitbreiding van de brand meldde, moest de hele brandweer met alle manschappen en al het beschikbare materiaal aan de oefening deelnemen. Van vier zijden werd het denk beeldige vuur bestreden, hetgeen althans wat de watervoorziening betreft, daar geen moeilijkheden opleverde. Het was tevens een goede gelegenheid voor de brand weerlieden, om zich op het uitge strekte terrein en de vele loodsen, waarin enorme papier-voorraden liggen opgeslagen, enigszins te oriënteren hetgeen bij een werke lijke brand natuurlijk altijd voor deel oplevert. Tegen negen uur rukte de brandweer in. De oefening werd nog bijgewoond door de comman dant van de brandweer te Schoorl en het hoofd van de Luchtbe schermingsdienst in het rayon Alkmaar en Omstreken, de heer van de Willigenburg. woonplaats zal ziin In het aard se leven komen wii Katholieken steeds weer tezamen op eer» plaats, n.l. het kerkgebouw.' waar Wii tiid hebben voor rust en geestelijke bezinning en waar we ons er opnieuw aan moeten herinneren, dat wii de hemel als vaste woonplaats trachten te bereiken. Ook hii zei tenslotte alle medewerkers en instanties, die aan de tot standkoming van de kapel hebben medegewerkt ziin dank uit. In onderdelen is de kapel reeds gereed, zodat het gehele gebouw over 2 weken gereed kan ziin. Het kerkie heeft een lengte van 13 meter en een breedte van 6 meter en biedt Plaats aan ruim 60 personen. De gesommaasté delen aan de buitenzijde worden in gele scheepsteer gezet. Het binnen werk wordt, getheel gebeitst. Er zullen gewone kerkbanken worden geplaatst. Om de kapel heen wordt een eenvoudige be planting en hekwerk aange bracht. De vloer van het kapel letje zal bestaan uit rode trot toirtegels. In een aparte sacristie wordt een biechtstoel geplaatst en deze sacristie, welke een aparte ingang heeft, zal tevens worden gebruikt door de Comité leden die er elke Woensdag en Zaterdag zitting zullen hebben. De plechtige inzegening van de Kapel door de Deken, zal een hoogtijdag voor de kampbewo ners betekenen. Houttil-bewoners hebben hun trottoir ALKMAAR. De Houttilbewo- ners hebben hun trottoir gekre gen, waartoe zij enige tijd gele den een verzoek tot de Raad neb ben gericht. Tegelijk met de her bestrating zijn deze trottoirs aan gelegd, en de werkzaamheden zijn thans zo goed als beëindigd. Voor het verkeer betekent dit een gro te verbetering, daar de voetgan gers zich nu veel gemakkelijker over het trottoir kunnen bewegen. Ook het aanzien van de Houttil is er veel op vooruit gegaan! HEEFT U AL WAT KLAAR GELEGD? ALKMAAR. De circulaire van het R.K. Comité „Vrije Tijd", heeft u waarschijnlijk ontvangen en natuurlijk goed gelezen. Mocht u er geen hebben ontvangen, dan willen wij er nog even de aan dacht op vestigen, dat alle katho lieken gevraagd wordt in natura of geld bij te dragen voor Jiet Sinterklaasfeest van de kinderen uit de gezinnen, welke onder de zorg vallen van de St. Francisca Romana-vereniging, St. Fidelis en de St. Vincentiusvereniging. De verkenners, welpen en jongens van het gilde komen een en an der Zaterdagmiddag afhalen. Heeft u al wat klaar gelegd? DE KLAVERJASDRIVE IN HET WAPEN VAN HEEMSKERK ALKMAAR. De organisatie van de Klaverjasdrive, welke van avond in 't Wapen van Heems kerk wordt gehouden, mede in verband met de Baas-boven-Baas- Actie, verzoekt ons de verloofde paren te vragen op tijd aldaar aanwezig te zijn. In de pauze, welke van 10 tot II uur wordt gehouden, komt Wim Jansen in levende lijve zijn aandeel in de avond presenteren; het Wapen van Heemskerk fun geert heel de avond van half 9 tot middernacht als stembu reau, en er zijn nog kaarten-stem- biljetten verkrijgbaar. Men make van deze laatste ge legenheid nog even een druk ge- .bruik. WRAAK ALKMAAR. De opperman W. H. die wel eens op een bouw werk bestolen is, stal op zijn beurt weer geld van een ander. Dat komt hem op een boete te staan van f 20.of 10 dagen en een vermaning het niet meer te doen. ALKMAAR R.P. BEHAALT le PRIJS OP HOOCOVENTOURNOOI TE VELSEN Onder wel uiterst ongunstige weersomstandigheden vond Dins dagmiddag j.l. te Velsen op de sportterreinen van het sportpark „Schonenberg" het jaarlijks te rugkerende Hoogoven-voetbal- tournooi plaats. Aan dit tournooi werd deel genomen door de gemeente- politie-elftallen van Haarlem. Zaandam (2e klassers). Velsen en het Alkmaarse Riikspolitie- elftal (le klassers). Door iedere ploeg moesten drie wedstrijden van 50 minuten worden ge speeld. In de eerste ronde speelde Alkmaar R.P. tegen Zaandam, welke wedstrijd door de Alk- maarders werd gewonnen met 40. Velsen kwam uit tegen Haarlem, welke elftallen geliilk speelden 11. De tweede ronde ging tussen HaarlemAlkmaar R.P. 00 en ZaandamVelsen 02. Tot aan do laatste ronde was het dus nog een open strijd, welke ploeg de eerste priis zou behalen. Alkmaar R.P. speelde ziin laatste wedstrijd tegen de grote rivaal Velsen Ondanks het slechte weer was het een spannendr» strijd, ofschoon het spel danig door de regen en het gladde veld werd beïnvloed. In de tweede helft wist 1. buiten Schoonbeek van Alkmaar R.P. het overwinnende doelpunt te scoren, waarmede zii tevens de eerste priis een wisselbeker behaalde. De wedstrijd Haar lemZaandam eindigde in een 11 geliik spel. Do eindstand luidt als volgt: Alkmaar R.P. 3 2 1 0 5 5-0 Velsen 3 1113 3-2 Haarlem 3 0 3 0 3 2-2 Zaandam 3 0 2 1 1 1-7 De priisuitreiking vond plaats door de heer G. J. Timmermans, voorzitter van het District West der Nederl Politie Snort Bond. BEER EN HENGST ALKMAAR. ..Lelijke dikke teddybeer", heeft de vrouw A. C. K.E. uit Oudorp geroepen tegen een dorpsgenote, die een 160 tot 180 pond woog. Dat is gebeurd na een ruzie, aie ontstaan is pm de kinderen. De dikke dame liet zich ook niet onbetuigd en schold van „magere hengst' en spuwde op de grond. Proost! Het geval werd in Alkmaar berecht met f 10. boete of 5 dagen. Bewoner op straat gezet ALKMAAR: Gisteren is een bewoner van de Lindenlaan uit zijn woning gezet, op last van de Kantonrechter. Hij was niet in het bezit van een vestigingsver- §unning ingevolge artikel 1 van e Woonruimtewet en ook niet van een bereidverklaring door de eigenaar van de woning. Indertijd toen de hoofdbewoner en recht matige huurder naar een andere plaats vertrok( was hij in het huis getrokken en had geheel eigen rechter gespeeld, óók tegen over de eigenaar, die het geval voor de kantonrechter bracht. De beslissing van de kantonrechter, welke ten gunste van de eigenaar, die de man niet in zijn huis wenste, is uitgevallen is gisteren vanwege een deurwaarder ten uitvoer gelegd. WELKOME KASVERSTERKINC ALKMAAR. De Alkmaarse Vrijwillige Brandweer die bij het bezoek van de Commissaris der Koningin onlangs een zo uitste kende indruk heeft gemaakt, mocht van deze autoriteit een be drag van f 50.ontvangen voor de kas van de brandweer. Ook van de Alkmaarse Export veiling kwam een blijk van waar dering voor de activiteit die de brandweer betoond had bij de brand van een der loodsen. Dit kwam in de vorm van een bedrag van f25. GOED GESLAAGD HEILOO. De actie voor het Invaliden-wagentje voor Mevr. Nooy-Smit, onder het motto: „Een offertje gevraagd" mag volkomen geslaagd heten. De in woners van Heiloo hebben op zeer sympathieke wijze hun me deleven getoond, door ervoor te zorgen, dat binnen- een minimum van tijd de actie kan worden be ëindigd. De laatste verantwoor ding luidt aldus: J. P. f 1; M. K. f 2; H. M. f 2; N. van E. f 2.50; Zuster H. f 1; J. T. f 0.50; L. J. f 2; H. van N. f 1; P. B. f 1; J.. R. f.2; G. S. f 1; S. B. f 10; L. S. f 2.50; D. K. f 1; G. J. P. f 1; L. G. f 1; T. de G. f 0.50; T. P. H. f 2; P. H. f 1; M. Schr. f 1; Totaal f 36. Thans is een bedrag bijeen van f 316 waarvan f 310 aan de gemeente is afgedragen, die tot f 430 bijlegt uit het Fonds voor Bijzondere Noden. Aan alle mil de gevers hartelijk dank! ALKMAAR Gister was het 25 jaar geleden, dat de Alkmaarse leden van de R.K, Onderwijzersvereniging Alkmaar en Omstr. zich afscheidden van deze afdeling en een eigen afdeling Alk maar Stad vormden; deze afscheiding ging in pais en vree en de Alkmaarse afdeling van de D.V. begon allengs te groeien; van 20 leden bij de oprichting tot circa 100 leden bij haar zil veren jubileum. De heer Th. Dijkstra was al die jaren bestuurs lid en op enkele jaren na ook een kwarteeuw voorzitter van de jubilerende afdeling. Het zilverên feest werd be gonnen met de kerkelijke vie ring in de kapel van Huize Augustus, waar Rector Fr. Holt- huizen. geestelijk adviseur van de afdeling, een H. Mis uit dank baarheid opdroeg, waaronder hij een toepasselijk woordje sprak. Na de H. Mis verenigden de leden zich in „Victory" aan een gemeenschappelijk ontbijt; des middags recipieerde het bestuur in de Marijkezaal van „Victory", waar velen van hun belangstel ling blijk gaven. Blo'emstukken waren ontvan gen van het Hoofdbestuur van de D.V., van de D.V. Alkmaar- Buiten, de afd. Hoorn, de K.A.B. afd. Alkmaar, de afd. Alkmaar van de N.O.V., van ARKA en de fa. Kuhne. Schriftelijke gelukwensen met bericht van verhindering waren ontvangen van Rector Kuppers van het R.K. Lyceum, van B. en W. van Alkmaar, van de oud adviseur Pastoor C. Vis, van de afdeling Haarlem, van Pastoor G. L. Binkhorst, van Rector Vis ser, van de heer Knook, direc teur van de Rijkskweekschool alhier en van de heer C. Schnei ders, hoofd der school te Heer- hugowaard. Verschillende sprekers kwamen hun gelukwensen aanbieden; al lereerst was daar de Eerw. Br. Urbanus, die Alkmaar nog niet schijnt te kunnen vergeten en namens het hoofdbestuur van de D.V. zijn gelukwensen aanbood; hij prees de gelukkige samen werking. die te Alkmaar steeds tussen de leken- en religieuze onderwijzers had bestaan, zoals hij zes jaar lang van nabij had mogen constateren en sprak de wens uit. dat deze harmonie nog vele jaren in het belang van het gemeenschappelijk ideaal mag blijven bestendigd. In het bij zonder bracht hij hulde aan de heer Dijkstra, in verband met diens 25-jarig bestuurslidmaat schap, daaraan de wens verbin dend, dat hij nog vele jaren de jubilerende afdeling mocht lei den. De heer Stavenuiter sprak na mens de afd. Hoorn, de heer v. Breukelen namens de afdeling Amsterdam, de heer Smit na mens de afd. Beverwijk en de heer Nuyens namens de afdeling Alkmaar-Buiten; de heren C. Mol en v. d. Ploeg vertegenwoor. digden de afd. Alkmaar van de N.O.V. en eerstgenoemde prees in een hartelijke speech de goede samenwerking die er tussen de D.V. en de N.O.V. in Alkmaar steeds mocht bestaan. Ook de overige sprekers gewaagden van de goede harmonie en voegden bij hun gelukwens aan de jubi- 'lerende afdeling ook een geluk wens aan de jubilerende voor zitter. De heer L. van Jaarsveld sprak namens de K.A.B. en herinnerde eraan, hoe vele leden van de jubilerende afdeling vele van hun vrije uren beschikbaar stel len aan de vorming en ontwik keling van de katholieke arbei ders en Kajotters; spr. hoopte, dat de band tussen de D.V. en de K.A.B. in de komende jaren steeds hechter mocht worden. Tijdens de receptie kwamen tal van personen hun gelukwensen aanbieden; wij noemen o.m. de Z E. Heer Pastoor L. Biesta O.P. de W.E. Heren Kapelaans Tromp en Voets. Pater Frehe O.P., de heer Weiier, chef afd. Onderwijs ter Gemeentesecretarie, de heer P. Hilbrandt, namens het R.K. Schoolbestuur, de heer De Munk, dir. van het Sportpark, de heer en mevr. De Kort en verschil lende personen uit onderwijs kringen. De feestavond, die 's avonds in „Victory" werd gehouden, werd ook bijgewoond door de H.E. Deken J. Th. Jacobs en de In specteur van het L.O., de heer Vermooy met diens echtgenote. .De H.E. Deken sprak namens het Schoolbestuur woorden van gelukwens; hij prees de princi piële houding van de katholieke opvoeders, die de goede begin selen ingang doen vinden bij onze jeugd. Hij spoorde hen aan hun roeping getrouw te blijven en zich door studie verder voor hun taak te bekwamen. De Deken prees voorts de goede verstandhouding tussen de religieuze en leken-onderwijzers en verheugde zich erover, dat velen ook buiten de school hun beste krachten aan de opvoeding van dè jeugd wijden. -Speciaal huldigde spr. de heer Dijkstra, die 23 jaar voorzitter der jubilerende afdeling is en die hij kent als 'n vechter voor zijn school en zijn organisatie. Hij verheugde zich ook over de goede verstandhouding tussen Schoolbestuur en onderwijzend personeel en sprak de beste wen sen uit voor de toekomst. Het feestelijk programma werd geopend met 'n toespraak door de. Alkmaarse Stedemaagd, ge personifieerd door mej. Rie Kühne, die in 'n geestige voor dracht het zilveren jubileum herdacht en de tevens jubileren de voorzitter, de heer Dijkstra, een „gouden medaille" op de borst spelde, zulks onder applaus van de aanwezigen. Een aantal dames-leden bracht voorts 'n aardige schets voor 't voetlicht, waarin we de bekende Erie zagen temidden van de in secten, die aan hun gemeen schappelijk ontbijt zaten; 'n ori ginele voordracht in originele costumris- Een groepje heren speelde een amusante tweé-acter „De solli citant", waarin één vergelijking werd getroffen tussen de toe stand in dit opzicht in 1936 en 1946; het spreekwoord „Tempora mutantur et nos cüm illis" was hier van toepassing, 't Was 'n kostelijke persiflage, waarmee de executanten veel succes oogstten. Ook het verdere gedeelte van het feestprogramma mocht er wezen Het was werkeliik een non-stoo programma, in aaneen schakeling van aardig» schetsen en leuke voordrachten waarbii de leden van de feestcommissie, dp heren Hof, De Wit. Schmed- des, Jonker en Leen. zich ont popten als veelzijdige acteurs. De dames Schmeddes en Jonker verleenden hierbij geheel in de stijl haar medewerking. Er heer ste heel dp feestavond tot het late sluitingsuur, eer» uitsteken de stemming en een prettige sfeer. Dit mocht de inspecteur, de heer Vernooy. die tot het slui tingsuur bleef, met dankbaar heid constateren. Hii noemde de avond bijzonder geslaagd en ver klaarde dat dit feest hem een openbaring was geweest. De heer Hof sprak aan het slot van de avond een woord van dank aan al zijn medewerkers, waartoe hii ook Broeder Oswald rekende, als mede-lid van de feestcommissie. Ook de heer Wanna, dip aan de piano had geassisteerd bracht hij dank. Tenslotte was het woord nog aan de heer Dijkstra, die ziin grote tevredenheid uit sprak over het verloop van heel de feestdag en de avond in het bijzonder. Hii bracht hulde aan de heer Hof en ziin medecom- missieleder» en dankte de afde ling. die ook ziin echtgenote in de hulde hem gebracht, had wil len betrekken. Vermelden wii nog dat temid den van de feestdrukte nog even gedacht werd aan onze Bisschop. Mgr. Huibers. aan wie een tele gram van gelukwens verzonden werd, ter gelegenheid van diens 76-ste verjaardag en wie spon taan een „lang zal hii leven", werd toegezongen. Het was inderdaad een stijl vol!© en geslaagd© viering van een zilveren jubileum. Donateursconcert ALKMAAR. Men verzoekt ons opname van het volgende: De Alkmaarse Accordeon- en Mondaccordeonvereniging „Cres cendo" zal a.s. Zaterdag onder directie van de heer J. Hartog in het Wapen van Heemskerk het jaarlijks concert geven voor do nateurs en begunstigers. Het pro gramma vermeldt o.a. het eerste optreden van de jeugd-accordeon- club en van het accordeonorkest, dat tweemaal voor de radio op trad, in een geheel nieuw pro gramma. Na de pauze zal de to neelvereniging „Rolica" het blij spel „Jongens van de Koopvaar dij" voor het voetlicht brengen. HEILOO On Maandag 19 November a-s. zal het nieuwe PTT-gebouw aan de Heereweg te Heiloo in gebruik worden ge nomen. De officiële opening zal Zaterdag 17 November a.s. ge schieden. In verband met de overbren ging van de technische appara tuur van het oude naar het -nieuwe kantoor, zal er op 17 No vember a.s. na ongeveer 11 uur geen gelegenheid meer bestaan tot het voeren van telefoon gesprekken vanuit de cel in het kantoor aan de Kennemerstraat- weg. Telegrammen kunnen nog tot 13 uur aan dat kantoor wor den aangeboden. Voor het voeren van telefoongesprekken na 11 uur en het verzenden van tele grammen na 13 uur wordt bii de-ze bijzondere gelegenheid eer» beroep gedaan op de welwillen de medewerk'"" van hen. die over een particuliere telefoon aansluiting beschikken. Door het RIJDEND POSTKANTOOR ALKMAAR. Van 12 Novem ber29 December worden er, zoals men weet, kinderzegels ver kocht ten bate van het misdeelde kind. De posterijen zullen in deze periode een rijdend postkantoor aoor Nederland laten rijden: als de mensen niet naar het postkan toor komen, zal het postkantoor naar de mensen gaan. Dit rijdend postkantoor, dat met palmtakken is versierd en uitge rust is met een loudspeaker, be gon zijn reis in Amsterdam en was gisteren na een bezoek aan Zaandam, geheel de dag in Alk maar. Vandaag zal het rijdende postkantoor ae Nieuwediepers van kinderzegels voorzien. Behal ve de postzegels, alleraardigste kinderkopjes, verkoopt men er ook prentbriefkaarten. Er is een brievenbus aan de bus bevestigd waarin men zijn correspondentie kan deponeren, welke dan van een speciaal stempel van het rij dende postkantoor zal worden voorzien. De verkoop in Alkmaar bleek een succes. Na een rondrit door de stad, tijdens welke op verschillende punten in de bui tenwijken voor verkoop werd halt gehouden, stationneerde men de rijdende post op de Steenen burg, waar geheel de dag een stroom van kopers verwerkt werd. Bij aankoop van zegels krijgt men een gele kaart mee, waarop een rebus, die men uitgewerkt, inge vuld en al moet opsturen naar de Stichting Voor het Kind, zodat men de kans beloopt in aanmer king te komen voor een hoofd prijs: een reis van veertien dagen naar Zwitserland voor twee per sonen of een Philipsontvangtoe- stel of een der honderden mooie prijzen. D.A.W. MAAKTE GOEDE - TIJDEN BIJ ALKMAAR Het ontbreken van Ad Boxem werd Zaterdagavond niet gevoeld, toen DAW zijn jaar lijkse clubkampioenschappen hield Hans de Jong wist hem in de strijd tegen Andre Slikker goed te ver vangen. Slikker werd kampioen bij de heren in de tijd van 1,37.3. De Jong werd 2e in 1.40,6 en Blankvoort 3e in 1-41.2. Dameskampioene werd Gerda de Waard in 1.57,5 met Hennie Ouwehand als 2e in 2.01,2 en Jetty Piersma op de 3e plaats in 2.02,4. Tiny Tenkink maakte als meisje een snellere tijd dan de dames door le te worden in 1.57,0. Leida Spierenburg kwam met 2.00,0 op 2e plaats en Truus Schats werd 3e in 2.08,1. Pas na het uitreiken van de prijzen bleek dat het jurysecreta riaat een vergissing had begaan, waardoor de kampioen bij de jon gens nog niet definitief bekend is. Dat het zwemleven op het ogen blik bij DAW nog steeds vooruit gaat blijkt uit de gemaakte tij den, die vrijwel allen veel beter zijn tian vorig jaar Na een uitgrst spannende race wist H. de Jong de 50 m. school slag van A. Slikker.te winnen in de nieuwe club- en kringrecord- tijd van 33,8, Slikker maakte 34,8 en Blankenyoort 36,0. Op de crawl was Slikker een fractie snéller. Hij won higr in 28,6 tegen De Jong 28,7, een nieuw persoon- lijkrecord. A. Blankvoort bleef eveneens onder de halve minuut met 29,8. Op de rugslag was het Blankvoort die Slikker bedreigde. Pas op de -laatste meters liep S. iets uit. 1. A. Slikker in 34,0; 2. A. Blankvoort in, 35,4 en 3. H. de Jong in 38,1. Gerda de Waard wist Hennie Ouwehand tweemaal op het nip pertje te kloppen n.l. op de rug slag in 41,0 tegen 41,4 met F. Rentenaar als 8e in 43,0 en op de vrije slag in 33,9 tegen 34,1, eveneens met F. Rentenaar als 3e nu in 36,4 Op de schoolslag was het verschil groter, zoals trouwens verwacht werd. Hier won Jetty Piersma in de snelle tijd van 41.0 van G. de Waard in 42,6 en N. de Waard in 44,4. Tiny Tenkink bleek ook op de rugslag goed vooruit te kunnen want zij maakte hierop de beste tijd van de avond in 40,2, waar mee zij zich tussen de snelste dames uit DAW's historie plaat ste. T. v. d. Neut trok er even eens een snelle 41,2 uit en T. Schats werd 3e in 43,2. Eveneens sneller dan de da mes was de adspirante L. Spie renburg, die 40,2 over de 50 m. schoolslag deed. T. Tenkink werd 2e in 44,3 en D. Dreeuws kwam op de 3e plaats in 44,8. Op de vrije slag was de uitslag; 1. T. Tenkink 32,5; 2. L. Spierenburg 35,8; 3. T. Schats 36. J. Nierop Groot won bij de jongens de rugslag in de goede tijd van 37,5 met K. Besse als 2e in 39 en J. Cloeck op de 3e plaats in 39,2. De crawl werd eveneens door Nierop Groot ge wonnen in 32; 2e werd J. Cloeck in 32,9 en 3e K. Besse in 33,2. Het schoolslagnummer bleek later de fatale vergissing te be vatten. Totdat de jury een defi nitief oordeel heeft uitgesproken geven wij de volgende officieuze cijfers: 1. F. Bielfeldt 39; 2. W. Luinge 40,1; 3. J. Cloeck 43,2. Bij nader onderzoek blijkt een fout gemaakt te zijn in de tijd opname, zodat nog niet definitief kan worden gezegd dat Bielfelt kampioen is geworden. Hij en zijn rivaal zullen moeten over zwemmen. nummer 009 te kiezen kunnen telegrammen telefonisch ter verzending worden aangeboden. Van de verbetering in de huis vesting maakt het PTT-bedxiif tevens gébruik om d© organisatie van do- dienst o© modern© leest te schoeien door het oude kan toor (een zgn. hulpkantoor) om te zetten in een bijkantoor. De noodzakelijkheid van deze wij ziging deed zich vooral de laat ste iarer» steeds meer gevoelen door de voortdurende toeneming van het verkeer, mede als ge volg van de stijging van het aan tal inwoners der gemeente Hei loo. De dienstuitvoering zal ge heel ziin als op de hoofdkanto ren in de steden. Als nieuwe faciliteit voor het publiek wordt ingevoerd het in wisselen en verkrijgen van mun ten, van Maandag t/m Vrijdag 912.30 u.). De laatste buslichtine aan het kantoor, welke aansluiting geeft op de naehtposttreinen zal te 19 uur geschieden. BOTSING OP DE VLOTBRUG ALKMAAR. Gistermiddag om tien minuten voor vier is een aanrijding ontstaan op de vlot brug tussen een bestelauto die van het H. Land kwam en een driewielige bakfiets met zuurstof- flessen geladen, die beide tegelij kertijd de vlotbrug kwamen op rijden. De bestelauto stopte, doch de bakfiets kon, vanwege de steile helling, niet stoppen en botste tegen de bestelauto op, waarvan de voorzijde beschadigd werd. LOOS ALARM ALKMAAR. Gisteren is een klein meisje bij een winkelier op de Oudegracht binnengelopen met de mededeling dat er een jongetje in het water van de Oudegracht was gevallen nabij de Ridderstraatbrug. De winkelier is onmiddellijk gaan dreggen, het geen later door de politie is voortgezet. Men heeft echter niets kunnen vinden. Tot heden morgen half tien is er ook geen bericht van vermissing van een kind binnengekomen. VEEL MEDEWERKING VAN HET PUBLIEK HEILOO. Zoals bekend heeft de Gemidza dit jaar weer een St. Nicolaasactie georganiseerd, die, zoals wij van het bestuur verna men, royale medewerking onder vindt van het Heilose publiek, dat beseft, dat de plaatselijke Middenstand ruimschoots in de eigen behoefte der plaats kan voorzien. De deelnemende win keliers, die men kan kennen aan een groot raambiljet, „Deelne mer St. Nicolaasactie 1951" ver strekken bij besteding van tel kens een gulden een bon, waarop naam en adres van de koper wordt ingevuld, en welke bon nen worden verzameld in bussen bij de fa. J. Rosing, Westerweg, S. Deutekom, Herenweg, C. Broers, Zevenhuizenlaan, P. de Groot, Straatweg en L. Stoop, Westerweg. Eergisterenavond werden de WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te de Bilt. Geldig van Donderdag avond tot Vrijdagavond. TIJDELIJK REGEN Half tot zwaar bewolkt met tijdelijk enige regen. Matige tot krachtige wind tussen Zuid en Zuid-West. Zacht voor de tijd van het jaar. Limmen. 2 prijzen van f 10 aan P. van Bronkhorst en Mei. T. Komen, te Heiloo en 3 prijzen van f 5 aan G. J. Boekensteyn, Heiloo, de heer Hendrikse te Oudorp en M. Kaandorp te Hei loo. De volgende dagprijzen wor den getrokken op 15, 17, 21, 24 en 28 November, 1, 3, 4 en 6 De cember. Op deze dag wordt een dames- of herenrijwiel getrokken waaraan eenieder kan deelne men die goederen bij een deel nemende middenstander heeft betrokken, en waarvan zij, die reeds dagprijzen hebben gewon nen, niet zullen worden uitge sloten. OEFENDE IN HEILOO HEILOO. Dinsdagavond heeft de Nationale Reserve te Alkmaar een oefening gehouden, welke de verdediging gold van Heiloo s vitaalste punt: het Raad huis. Er is flink geschoten met geweren en niet een mortier, maar de omwonenden zullen spoedig genoeg begrepen hebben, vanwaar het lawaai kwam! De mannen van de Nationale. Reserve splitsten zich in twee groepen, een die de aanval op het Raadhuis uitvoerde en een, waaronder enkele bewoners van Heiloo, welke de verdediging van het gebouw op zich nam. De aan vallers concentreerden zich voor namelijk tussen de N.W. en Z.W. flank van het gebouw, om het verkeer op de Kennemerstraat- weg te ontlopen. Op de N.W. kant voerde men een schijn- aanval uit, terwijl de hoofdmacht naar het Zuidwesten doortrok, om daar, gesteund door mortier vuur, en gebruik makend van de bekendheid met de ligging der tuinen, de grote aanval uit te voeren. Zodoende was het van daaruit mogelijk een tangbewe ging om het gebouw heen uit te voeren, welke, later ge steund door de overgebleven manschappen, die de schiinaanval hadden uitgevoerd, tot gevolg had, dat de gehele verdedigende macht kon worden opgerold. De oefening duurde van 8 uur tot half 10, en werd begonnen met een hevige knal van een seinpatroon, ten teken, dat de oefening was begonnen. Ondanks de stromende regen verliep de oefening tot aller te vredenheid. De opgemakken. welke de regen opleverde, sche nen in geen geval ongunstige invloed uit te oefenen op de jonge mannen, die er blijkbaar graag een nat pak en vuile han den voor over hadden, om wat wijsheid en ervaring op te doen, welke een moderne oorlog, ook van de soldaat, vereist. HEMELSE MAGIËRS BERGEN. Morgen, Vrijdag avond, zal in het gebouw St. Jan, let op, reeds om half acht een prachtig filmwerk over pastoor van Ars worden yertoond. De film wordt gegevén door Herwonnen Levenskracht, die tevens enige propaganda maakt (geen taaie uiteenzetting) voor het Vrouwen rustoord van de K.A.B. „Nieu- wenoord". De toegang is geheel gratis. 1 BEZOCHT U REEDS ONZE 3 MODEL-WONINGEN Spieghelstraat 12? Daar is het „GOED WONEN" Ingericht volgens de moderne eisen en voor elke beurs I Te bezichtigen: Woensdag - Vrijdag van 2—5 en 7—9 uur Zaterdag en Zondag van 2-5 uur. ALKMAAR MUTATIES RIJKSPOLITIE Met ingang van 15 November a.s. ziin in het District Alkmaar der Rijkspolitie de volgende oer- soneels-verplaatsingen bevolen: Wachtmr. P. J. Boogert van Broek op Langendiik naar 's-Gravendeel (Z.H.) Wmr. L. van Wiik van 's-Gravendeel naar Broek op Langendiik. (Wmr. le kl. A. Scholte van Broek op Lan- naar Bergen (N.H.), gendiik Wmr. le mr. le kl. G. W. Puts van Ber gen (N.H.) naar Broek op Lan gendiik, Wmr. M. Klokman van Broek op Langendiik naar Enk huizen, Wmr. le kl. J. van Diik van Den Oever naar Maarsser» en Wmr. le kl. D. Nagel van Maarssen naar' Den Oever. Voorts ziin ingaande 16 No vember a.s. de verplaatsingen bevolen van de Wmr. le kl. M. J- J. v. d. Linden te öbdam naar Mheer,(L.) en de Wmr. le kl. J. Bakker te Noorbeek (L.) naar Obdam. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Ber- nardus A. z. v. H. M. Moeskops en F. Krijgsman; Anna E. d. v. J. A. M. Mulder en H. A. Muller. Gehuwd: Hendrik N. Nopjes en Catharina M. van Velzen; Ëeuwe Volkers en Neeltje Bakker. TE VEEL OP HEILOO. P. J. K. uit Heiloo moest voor de politierechter te Alkmaar verschijnen omdat hij on Q QonJomVinn /I had, doordat hij aronxen uit een café was gesleurd, een voorbij ganger, zekere G. M. H. van de fiets heeft geslagen. De verdachte verdedigde zich met de bewering dat hij de drank aangeboden had gekregen. Doch krijgen of kopen, het resultaat is hetzelfde, meende de politierechter, die deze man al eens meer voor heeft gehad. De boete werd deze keer f40.— of 20 dagen. BEEMSTER, PURMEREND E.O. 14 Nov. Bevelanders 11; wit lof 2456; bloemkool 832; rode kool 510; groene kool 814; spruitkool 18—38; boerekool 4-8; sla 26; andijvie 58.50; rode bieten 4—11; gare bieten 9—13; bospeen 9—15; waspeen 137; uien 2431; uien driel. 2427; 1.35; appels: Brabantse Belle fleur 615; Bramley Seedling 426; Cox Orange Pippin 34-82; Glorie van Holland 13-L35; Goud- reinette 1838; Groninger Kroon 1435; Jacques Lebel 6—17; Jonathan 1650; Notaris-appel lai 1335; Present van Engeland 1024; Zoete Winterkroon 16-43; peren: Beurré Al. Lucas 25—34; Beurré Clairgeau 2451; Doyen ne du Cornice 74100; Gieser Wildeman 2140; Kamperveen 1028; Nouveau Poiteau 926; Soldaat Laboureur 1034; Win- terjan 1034; Zwijndr. Wijnpeer 1334. LANGEDIJK. 5000 kg. blau we eigenheimers 9.40; 10.000 kg. rode kool rood A 4.1010.20: B 7.50—9.20; 15.000, kg. gele kool geel A 4.50—8.20; B 5.80—7.80; 18.000 kg. groene kool 69.40; 20.000 kg. witte kool 44.10; 45.000 kg. succes 4.50; 12.000 kg. uien 30.8031.30; grove 30.70 31.90; nep 23.80; 300 kg. bieten A 11; 6000 kg. andijvie 57.20: 450 stuks bloemkool I 2327 door gedraaid 17.000 kg. witte kool. WARMENHUIZEN 2300 kg uien 30.6031.20; grove 29.20 30.30; stek 17: 700 kg andiivie 6; 24300 kg rode kool 7.10—9.30: 29000 kg Succes witte 4.50. Door gedraaid 12800 kg witte kool. Alkmaarse Exportveiling ALKMAAR Kasslabonen 1.09; kassnirbonen 1.001.06; to maten A 2064: witlof 2858 o. kg: bloemkool I 2029. II 14^- 19. III 813 per stuk: rod© kool 59: savoye kool 67.50: groene kool 6i0: spruitkool 1638: boerenkool. 6.5012: spinazie 20 58; sla 27.50: andiivie 58 p. kg: knolsoep 312 per stuk: bieten 8-^—11: winterpeen 8.50— 13: waspeen 825: uien 1433: prei 9—18 per kg: soepgroenten 34.50: peterselie 34 per bos: Peren: Winterian 1931: Drui ven: Alicante 73112 per kg. I

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2