Minister Casey vergiste zich maar heeft geen commentaar Mgr. dr. B. J. Alfrink legde de eerste steen van „Dijnselburg" MOSSADEQ via Schiphol op weg naar Cairo Oplossing voor Regionale Omroep Noord en Oost „Geen propagandistische leuzen gebruiken" Beursoverzicht Gaat om 22.000 gulden Om het N.Y.-Times-artikel p eens even fis koopuur bij LCKMAN N felijk ongeval XI 1 oofde paren" Australië1s standpunt is toch niet gewijzigd Je zult je een ton vergissen De wantoestanden in de gevangenis Volledig succes zegt Fatemi Het nieuwe Philosophicum van het Aartsbisdom Scheepsberichtert Steunzender te Hengelo ACHESON IN PARIJS: Naar wij vernemen: DINSDAC 20 NOVtMbtR 19b I PAGINA 3 EERSVERWACHTINC deeld dqqr het K.N.M.I. But, geldig van Dinsdag- tot Woensdagavond VRIJ VEEL WIND ïe tot krachtige, in de «vinoies tijdelijk Iiarde aanvankelijk tussen zuid d-west, later tussen zuid west. Overwegend zwaar met enkele buiten, ig verandering in tempe- top eens even. Daar heib ons gisteren zo uitge- om u uit te nodigen de van de „Baas-boven- ctie bii onze kantoren in te gooien en nu komt er lendeUike geest ons ver dat deze grap niet door- et mag namelijk niet van zegt de P.T.T., wij wil- helpen bij dit soort -met-postzegels, maar ie liet denken, dat wij in aag zomaar gratis die weer af zitten te Daar betaalt u de fran- voor. Daarom, kiezers en sen. toch frankeren. ons in de bus en rap rle11Jl naar Den Haag. Alkmaar is het anders. staat met meer dan mmen boven aan in het Alkmaarders. spaart u en moeiten, neem uw et, doe er een gulden bii dit tweetal aan het n ons bureau of aan .unent stembureau, Jb. ïeuwesloot, af. Wij zor- >or de verzending. Het "at u hebt te doen is: en adres invullen. Zaterd. van 9—io uur indag van 11—12 uur. (Adv.) III KALKOVENS Maandag omstreeks kwart voor Bet? ..ee" ernstig ongeval bit de kalkovens van Ruigcwaard, waarbij ,e heer C. Xerluin het werd. werkzaamheden ver een ladder ziin even- viel van anderhalve >Ste met het hoofd op de grond waarbij schedelbasisfractuur op- raan hu kort daarna is Onderscheiding VENHAGE - B;j Ko- ■r hntti? a,?n de heer .r, boekhouder bij een gsmaatschappij te f (gemeente Lange- ieend de ere-medaiile aan. de Orde van issau, in goud. 21 November 1951 ciale avond voor dan onze model aan de Spieghel- van 79 uur nam. ng nieuwe brug ÏARWOUDE Don- November, des mid- uur zal door de heer lid van Ged. Sta- 'U\votiioofdtoegangs* et Uitbreidindgsplan N oord-Schar woude gebruik worden ge- DAMLUST ÏARWOUDE De de onderlinge club lulden als volgt: Fr. Slot 0—2: C. A .v. d. Welle 1—1; ia—P. Beers 0—2; isN. Jol 11; A. Zjjp 1—1. len—C. Bak 0—2; Zuidscharwoude enes—K. v. d. Hoven EngeringhA. Mosk erkhout—C. J. Cools Kramer 1—1; P. Hoogeboom 02; Mulder 2—0; H. Bak 0—2| J .Eng©- Ootjers 20. VE TELEFOON- SLUITINGEN In ons dorp ?ende nieuwe tele- ïgen tot stand ge- laauw 309, W. Dek- o M. Hoek 337, A. 347 en Jac. Wever 's-GRAVENHAGE Hei is een wat verwarrende historie gewor den met het bezoek van de Australische Minister van Buiten landse Zaken, Casey, aan Nederland. Zoals men weet, zou minister Casey tijdens ziin bezoek aan Nederland vérstrekkende samenwerking hebben aangeboden om Irian maar bulten Indo nesië te houden. Zo meldde althans de New York Times. Minister Casey heeft in eerste instantie verklaard, dat de New- York Times een verklaring, door hem afgelegd, volkomen verkeerd had weergegeven. Hij legde cr de nadruk op, dat het standpunt van Australië niet is veranderd. Later evenwel ontdekte hij, dat de publicatie geheel huiten zijn verklaring stond. Hij trok toén zijn verklaringen in en zei geen commentaar op de inhoud van het artikel in de N.Y. Times te hebben. Minister Casey confereerde in Nederland met de ministers Drees, Stikker en Peters, met de staats secretaris van Buitenlandse Za ken, mr. Blom, en met mej. Tel- CHURCHILL THUIS LONDEN A.P.). De heer en cevr. Churchill hebben giste ren hun nieuwe huis betrokken. Het is de derde verdieping van Downingstreet 10. de officiële woning van de Britse premiers. Het appartement is opgeschil derd, nadat de verslagen premier Clement Attlee en zijn vrouw vier dagen na de nationale ver kiezingen het huis ontruimd had den. legen, directeur van het kabinet van H.M. de Koningin. Hij merk te op, dat Australië zich niet wil mengen in het probleem-Nieuw Guinea, hoewel het er ten zeer ste bij geïnteresseerd is. Reactie. Intussen zjjn er reeds reacties losgekomen op het artikel in de New-York Times. „Ik kan alleen maar zeggen, dat ik eraan twijfel, of Indone sië, Nederland en Australië zelf op' de lange duur voordeel zullen trekken uit het Australische standpunt, zoals dat door mi nister Casey is uiteengezet. Naar mijn mening zal de Australische houding eerder steun kunnen geven aan de politieke stromin gen, die gericht zijn op Moskou", aldus heeft de Indonesische mi nister van Voorlichting, de heer A. Mononutu, verklaard. SCHIEDAM. Gisteren werd in Schiedam aanbesteed de bouw van een nieuwe Technische School. Men kon inschrijven voor twee be stekken: de dure oplossing met een cantine aan het schoolgebouw en de goed kopere met de bouw van 'n tijdelijke cantine op de speelplaats. Tijdens 't voor lezen van de inschrijvings bedragen door architect Boekhorst bleek, dat de fir ma Boessci loten uit Doorn de mogelijkheid met vaste cantine op 945.000 en die met de tijdelijke cantine op 1.010.000 had ingeschreven. Hoewel hier duidelijk een vergissing in het spel was moet de beslissing van het Rijk worden afgewacht. Im mersde inschrijving was officieel en het Rijk kan de aannemersfirma houden aan de door haar ingeschreven laagste prijs. Met dit denk beeld en de consequenties van zijn vergissing voor ogen, werd het de vertegen woordiger van de betrokken firma te machtig en hij viel lauw TE LEEUWARDEN LEEUWARDEN Behalve de fraude in de Leeuwarder gevan genis waarbij meerdere personen zijn betrokken, blijken ook indi vidueel door het personeel din gen tc zijn gedaan, die niet door de beugel kunnen- Een voormalige hulpbewaarder W. is dezer dagen in verzekerde bewaring gesteld, verdacht van 't verlenen van bemiddeling tussen gevangenen en hun familie. Wan neer hij postwissels voor de ge detineerden ontving, behield hij een zeker deel van de geïnde be dragen voor zichzelf. Een ander frappant staaltje was het volgende; we hebben horen vertellen, dat de zaalinspectie bij een gedetineerde een sleutel zou hebben gevonden, passend op de deur vajj de poort aan het B]ok- huisplein, welke sleutel dan ge maakt zou zijn op de smederij. In hoeverre al deze geruchten een grond van waarheid hebben, kun nen we niet beoordelen; evenmin het gerucht dat ook nog twee ver dachten, beide genaamd de L. zouden zijn gearresteerd. De ene de L. zou afkomstig zijn uit Ambt Delden, terwijl de andere reeds hier uit andere hoofde gedeti neerd was. De directeur-generaal van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek, dr. Ph. J. Idenburg, zal 26 November te Wassenaar zijn vijftigste verjaardag vie ren. Dr. Idenburg is oud-direc teur-generaal van het Onder wijs en vertegenwoordigde ons land meermalen op internatio nale congressen. In de vergadering van de be- heerschaoscommissie der V.N. te Parits heeft de Indonesische af gevaardigde dr. Suleiman Ta.iio- nanis bezwaar gemaakt tegen de uitoefening van Nederlands ge zag over Wcst-Nieuw-Guinea. De Indonesische regering be schouwt West-Nieuw-Guinea als een deel van haar gebied en be houdt zich alle rechten voor ten aanzien van de souvereiniteit over dit gebied, aldus Tajionapis, die er ook bezwaar tegen maakte, dat de Nederlandse regering bij de V.N. rapporten over dit ge bied indient. De Indonesische af gevaardigde sprak de hoop uit, dat het geschil door bilaterale onderhandelingen zou kunnen worden opgelost. AMSTERDAM 19 Nov. •*- Werd in financiële kringen de ophef fing van het prolongatieverbod bij nieuwe emissies toegejuicht, de reactie ter Beurze was van middag teleurstellend. Algemeen had men verwacht dat deze fa ciliteit een stimulans voor de markt zou zijn, maar noch Uni lever, noch Aku wisten zich per saldo boven 't niveau van Vrij dag te verheffen. In Aku's was het buitenlands aanbod van claims, waarschijnlijk voor En gelse rekening, in versterkte mate waarneembaar en deze zak ten in van 42,50 tot 35,De aandelen noteerden 149% (151). Het Unilever concern heeft de bijzonderheden van de nieuwe emissie vanmorgen bekend ge maakt. Aanvankelijk was de stemming, mede in verband met het verwachte 12 procent divi dend over 1951 en met de moge lijkheid bij de inschrijving te prolongeren, iets beter. Unilever opende op 185, verdere steun ontbrak echter en al spoedig liep de koers achteruit tot beneden de - notering van Vrijdag. Gesloten werd op 181% (1823/a). Buiten deze fondsen waren er 1 nog twee, die in de belangstelling I stonden. Aandelen Maxwell mochten vandaag niet genoteerd worden, nu het aanbod van an derhalf millióen dollar op de be- I zittingen en rechten van de maatschappij in Nieuw Mexico is ingetrokken. De laatste note ring was 268. Ketjen reageerde met een verlies van circa twee punten op de voorgenomen uit breiding van de productie, die waarschijnlijk gepaard zal gaan met een emissie. Olies schommelden rond 286, hetgeen overeenkomt met de vo rige notering. Hetzelfde geldt voor Philips. De Staatsfondsen waren prijshoudend voor de gul densbeleggingen, doch de dollar leningen liepen achteruit, geheel in overeenstemming met het agio, dat van 11% procent op 10% procent kwam. De Scheepvaartafdeling was uiterst stil. De ondertoon voor cultuurwaarden was iets beter, zodat hier fractionele winsten ontstonden, waarbij Deli Batavia tabak met een koersstijging van ruim 4 punten de leiding hadden. Een kleine vier procent van alle Nederlandse boerenbedrijven is aangetast door mond- en klauwzeer. Een grote actie hier tegen is ingezet. Tegen de heersende nieuwe variant van deze ziekte wordt thans een speciaal geprepareerde nieuwe entstof gebruikt. Maandag is hiervan 5000 liter afgeleverd. D produc tie van dit vaccin bedraagt 4000 liter per week. Het verpakken en het verladen van de entstof in het centrale laboratorium van de Veeartsenijkundige dienst te Amsterdam. (Van een onzer verslaggevers) SCHIPHOL, Maandagmiddag. Het had er alle schijn van dat zes weken verblijf in de Verenigde Staten een gunstige invloed hadden uitgeoefend op de gezondheidstoestand van premier Mossadeq van Perz<ië. Lachend klom hij van het trapje nadat gezagvoerder Groeneveld in de snel vallende avond de speciaal gecharterde K.L.M.-D.C. 6 „Koningin Juliana" netjes op het platform had geprikt. De 72-jarige minister wuifde opgewekt met zijn hoed naar het ontvangstcomité van het Perz(iseh gezantschap, maar eenmaal gewillig poserend voor een batterij camera's moest het eenieder wel opvallen, hoezeer de inspan ningen hem hebben beroerd. O.a. vergezeld door zijn dochter en de Iraanse ambassadeur in Washington, de heer Entezan \pp doorreis naar de Assemblee der Ver. Naties in Parijs en ter begroeting hartelijk door de funtionarissen van het Perzisch gezantschap omarmd, zei de pre mier echter nauwelijks een woord. Vice-premier Hoessein Fatemi daarentegen in rad Frans des te meer. Hij noemde de reis van de Perzische delegatie naar de V.V. nogal optimistisch „een vol ledig succes". Het doel was im mers niet er de oliekwestie op te lossen, maar de zaak aan de ÜNO duidelijk te maken. En daarin was men volledig geslaagd. Meer nog: uit duizenden brieven was de Amerikaanse openbare mening geheel op de hand van de Perzen gebleken. Churchill die een impe rialistische politiek nastreeft en invloed probeert uit te oefenen op de a.s. verkiezingen zou nooit meer het Perzische volk aan zijn voeten krijgen, meende minister Fatemi, die verklaarde dat Mos- (Van een onzer verslaggevers) ZEIST Op de plaats van de kapel van het in aanbouw zijnde Philosophicum Dijnselburg te Zeist, het instituut, waarin waar schijnlijk met ingang van September 1952 de toekomstige pries ters van het Aartsbisdom hun philisophische studie zullen vol gen, heeft zich Maandagmiddag een eenvoudige maar verheven plechtigheid voltrokken, toen de aartsbisschop-coadjutor van Utrecht, Mgr. B. J. Alfrink, de eerste steen legde van dit gebou wencomplex in het geheel en voor de kapel in het bijzonder. Toen de Aarts-bisschop-coadju tor, voorafgegaan door acolieten en Schola Cantorum, zich naar de plaats begaf waar het hoofdaltaar zal worden opgericht, was hij vergezeld door zijn beide assisten ten, Mgr. H. Hartmann, president van het Groot-Seminarie Rijsen- burg en Mgr. H. Ramselaar, pre sident van het nieuwe Philosophi cum, Kanunniken van het Me- tropolitaan Kapittel, professoren en vele priesters uit omliggende parochies. Ook vele burgelijke autoriteiten waren aanwezig. Op de steen, die Mgr. Alfrink inmetselde, staat in het zwarte Honderd jaar zijn de Zusters Franciscanessen werkzaam in Leeuwarden. Tijdens de feestviering overhandigde Deken Th. Holtmann 'n glimlachende Moeder Overste het feestgeschenk van leerlingen en oud-leerlingen, een bedrag naar eigen goed dunken te besteden voor. de kapel van 't St. ElisabethgestichL marmer uitgehouwen „Me posuit Bernardus Alfrink, Bisschop van Tuana, 19 November 1951. In beurtzang met de Schola Cantorum zong de Bisschop de lof van de Steen, die de bouwlieden verwierpen en welke de hoek steen is geworden, symbool van de Steenrots Petrus, waarop de Kerk van Christus is gebouwd. Op dat moment was het tijdstip aangebroken, waarop heel de schare van hemelingen ter hulp zou worden geroepen om met hun gebed zegeningen af te smeken over de plechtige bevestiging van de eerste steen van dit voorname bouwwerk. En terwijl de Aarts bisschop-coadjutor en zijn as- Cottica 19 Plymouth verw.; Elmina 21 Le Havre verw.; Groote Kerk 18 v. Mombasa- Aden; Haarlem 19 v. A'dam te Norkoping; Kota Baroe 20 Sura- baja verw.; Oranjefontein p. 19 Dakar-Teneriffe; Polyphemus 19 rede CheribonRoebiah 20 Tj. Priok verw.; Talisse 19 rede Southampton; Willemstad 19 v. Dover-Antw.; Zuiderkruis v. 19 Finesterre-Las Palmas; Ceram 17 v. Madras; Oranjestad 19 v. Curasao-Aruba; Prins Willem V 18 te Cleveland v. Chicago Veen- dam 21 1 u. vm. rede Southamp ton verw.; Noordam 17 nm. van New York-R'dam; Ootmarsum Houston-R'dam vm. te Duinker ken; Prins Alexander 18 te Ham burg; Radja p. 18 nm. Ceylon- Belawan; Raki 18 in Suezkanaal; Rijndam 17 nm. v. Halifax; Sa- paroea 18 nm. v. Port Said- Genua; Slamat Packust-Calcutta 18 te Madras: Sumatra 19 vm. te Semarang; Themisto 18 v. Balti more te Delfzijl; Waterman 18 vm. Gibraltar. sisteriten neerknielden voor het kruis zongen de priesters de li tanie van Alle Heiligen en tel kens weerklonk hun Ora pro no- 'bis over het bouwwerk, schril omlijnd door de hoge steigerpa len. „Als de Heer het huis niet- bouwt, arbeiden de bouwlieden tevergeefs". Wel van diepe bete kenis waren deze psalmwoorden, gezongen door de Schola Canto rum en de priesters, toen Mgr. Alfrink zich gereed maakte het hoogtepunt van de plechtigheid te voltrekken. Een oorkonde werd voorgelezen, alvorens deze in de steen werd ingemetseld, bevat tende de namen van de Aarts bisschop-coadjutor, van Mgr. Huurderman, prof Fortman, beide architecten en van de aannemer. Dan ging aan de takel het mar mer omhoog en werd de steen door Mgr. Alfrink op zijn plaats geduwd. Zorgen, zorgen. sadeq president Truman een le ning van tien millioen dollar per maand gedurende een jaar nad gevraagd. Het bedrag zou worden terugbetaald uit de opbrengst van de olieverkoop. Een definitieve toezegging had men echter nog niet kunnen krijgen. Het bezoek dat Mossadeq aan Cairo ging brengen, was er niet op gericht een blok voor het Mid den-Oosten tot stand te brengen maar zuiver een gebaar van hof felijkheid, aldus Fatemi. Ambassadeur Entezan kwam van zijn kant verklaren dat Mos sadeq met Truman ook over de schadeloosstelling aan de Anglo Iranian had gesproken en had voorgesteld, dat, nadat het bedrag van de schadeloosstelling zou zijn vastgesteld, Pcrzië bereid was, Engeland tot eenzelfde bedrag zonder verdere vergoeding olie te leveren. Tegen half zes vertrok dr. Mos sadeq naar het Perzisch gezant schap in den Haag, vanwaar hij na enkele uren terugkeerde naai de P.H.T.P.J. die daarop tegen middernacht, ditmaal met gezag voerder Overeijnder koers zette naar het Zuiden, het erebanket van Nahas Pasja in Cairo tege moet. ENSCHEDE In Twenthc, Oost-Gelderland en Salland wordt een actie voorbereid om voor deze gewesten een eigen regionaal radio-programma te verschaffen, waarbij de steunzender te Hen gelo (O) zal worden ingeschakeld. Daarmede zal tegelijk een op-, lossing kunnen worden gevonden voor de hinderlijke storing in Gro ningen, Friesland en Drenthe, welke wordt veroorzaakt door dat de sterktezender van Hengelo, die tussen 18 en 20 uur het pro gramma van Hilversum uitzendt, interfereert in het programma van de regionale omroep Noord. Als voorzitter van het radio comité der algemene vereniging „Twenthe" heeft drs W. Diemer thans als afgevaardigde van het Oosten de suggestie gedaan om de zenders van Hoogezand en Hengelo gedurende de tijden, dat een re gionaal programma wordt uitge zonden, te koppelen. Dit voorstel behelst voorts een reorganisatie van de Regionale Omroep Noord door het Friese programma er uit te lichten en naar Friesland zelf te dirigeren, waar men eerst zou kunnen uitzenden over de radio distributie en vervolgens een eigen zender zou kunnen krijgen van het FM-type, waardoor sto ring uitgesloten is. De grote om roepen zouden in dat geval van een betere ontvangst in het gehele Noord-Oosten verzekerd kunnen zijn. De eerste contacten om tot zulk een regeling te komen zijn reeds gelegd. WRIGHT IN VOORHOEDE VAN ENGELSE PLOEG LONDEN Het Engelse elftal voor de wedstrijd tegen Oostenrijk in het Wembley Stadion op Woensdag 28 Nov. a.s is als volgt samengesteld: Doel: Merrick (Birmingham). Achter: Ramsey (Tottenham Hotspur) en Smith (Arsenal). Midden: Nicholson (Totten ham Hotspur). Froggatt (Ports mouth) en Dickinson (Ports mouth). Voor: Finney (Preston North End), Mortensen (Blackpool), Lofthouse (Bolton Wanderers), Wright (Wolverhampton Wande rers) en Medley (Tottenham Hotspur) PARIJS (Reuter) De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Dean Acheson, heeft Maandag het Westelijke ontwape ningsplan formeel bij de politieke commissie van de algemene vergadering der V.N. ingediend. Hij drong aan dit punt „practlsch en verstandig te behandelen en geen propagandistische leuzen te gebruiken." Naar zijn mening kon een ver drag betreffende het verminde ren van bewapening niet van kracht worden, zolang de strijd in Korea voortduurde. Hij hoopte echter, dat de oorlog zou ziin ge ëindigd voordat de problemen ten aanzien van de ontwapening zou den zijn opgelost. Overigens zou het uitwerken van een dergelijk systeem reeds op zichzelf de in ternationale spanning doen ver minderen. aldus Acheson. Hij steide voor een commissie in té stellen, die zich bezig zou moeten houden met de volgende vier hoofdpunten: 1. Een internationale wapen telling. 2. Het verminderen van het aantal wapens en de omvang van de bewapening van de ver schillende landen tot een vast te stellen peil. 3. Het verbod van de atoom bom. i 4. Het scheppen van waarbor gen, teneinde zeker te zijn, dat alle landen zich aan hun af spraken houden. „Het program omvat ook het „PRESIDENT ROBERT" NAAR KAAPSTAD LISSABON De „President Robert", het onder Liberiaanse vlag varende luxe-jacht waarmee de Maastrichtse notaris Q. met echtgenote en de familie L. m Juli uit Oostende zijn vertrokken, zal binnenkort uit Lissabon ver trekken en via Gibraltar koers zetten naar Kaapstad, aldus heeft Robert L.. de „President" van het gezelschap, medegedeeld aan een correspondent van Reuter te Lis sabon. De „president" verklaarde dat Notaris Q. bij de minister van Justitie zijn ontslag aanvrage heeft ingediend, omdat hij zich in vér- band met. zijn leeftijd, hij is thans 74 jaar, wilde terug trekken OFFICIERSKRUIS VOOR PRINS BERNHARD 's-GRAVENHAGE. Bij be schikking van de minister van Oorlog en van Marine is met in gang van 6 December 1951 toege kend het onderscheidingsteken voor langdurige dienst als officier met het cijfer XV, aan de vice- admiraal en luitenant-generaal Zijne Koninklijke Hoogheid de Prins der Nederlanden. volstrekte verbod van de atoom bom". zeide hij- ..Wij menen, dat daaromtrent geen twijfel behoeft te bestaan." Acheson drong aan op het in het leven roepen van een in- spectiestaf met volledige bevoegd heid om in alle landen te allen tijde onderzoek te doen, teneinde te waarborgen, dat geen onge oorloofde atoomwerkzaamheden plaats vinden. Daar Wisjinsky zulk een staf alreeds „spionnen" heeft genoemd verwacht men, dat over dit punt de meeste strijd tussen Oost en West zal ontstaan. Volgens betrouwbare kringen bestudeert een groep kleine sta ten de mogelijkheid om het Rus sische en het Westelijke öntwa- peningsplan te combineren, ten einde een bruikbaar compromis te vinden. Tot dusver zouden India, Israel on Canada hierbij betrokken zijn. op te knappen I Craanbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 19 Nov. Binnenlandse granen (officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam). Tarwe, kalm op vochtcon- ditie f 23.5024.65; prima kwa liteit zonder vochtconditie f 24.50 25.Zomergerst, bij gering aanbod vast, f 3538: haver, met flinke aanvoer matig gevraagd, f 2731.50, zware daarboven; rogge, minder ter markt en zeer vast, f 32—34.50. Peulvruchten (boerenschoon) groene erwten, in de puike kwa liteiten gezocht, f 4157.50; schokkers, goed prijshoudend, f 4560; bruine bonen, kalm, f 45—52.50. heeft de nieuwe Nederlandse ge zant te Cairo, de heer Cnoop Koopmans zijn regering gevraagd of hij zijn geloofsbrieven op ver langen van de Egyptische autori teiten inderdaad moet adresseren aan de „Koning van Egypte en van de Soedan. lopen de vangsten van de Neder landse haringloggers onder de En gelse wal zo terug, dat de vloot zijn heil weer aan de Nederlandse kust gezocht heeft. werden twee agenten te Den Haag nogal gehavend toen zij een man trachtten op te brengen, die zij snuffelend in de vuilnisbakken hadden aangetroffen. Het geachte publiek (hm, hm) verwoestte het 'kunstgebit van de ene agent en sloeg de andere bewusteloos. zijn gisteren in Brussel enige con venties in de Benelux bekrach tigd vertrekt de „Karei Doorman" op 2 November naar zee voor vaar- oefeningen na een algehele revi sie. Op 17 December wordt het schip te Rotterdam terugver wacht. Ge hebt het ver nomen. vrienden: de Lijst zonder Naam van Ger de Roos staat in een nek aan nek race om 22.000 gulden aan prijzen voor de lijst met hel hoogste aantal kie zers ongeveer ge lijk met de lijst van Wim Jansen in de „Baas boven Baas"-acUe voor Nationaal Katho liek Thuisfront. Al meer dan 20.000 Nederlanders stem den Ger de Roos. Andere partijen bleven ver achter: alleen de P.S.R.: de partij van de slechte rekenaars, de groep van hardnekkige lie den die in 2 x 1 1 blijft geloven is ons nog voor. Het mocht wat; Wim Jansen moge zich dan al zeker van de overwin ning op de borst hebben geslagen dat het dreunde voor de Zondag avond-microfoon: wij zijn er ook nog. Wij: de lezers van dit blad. die in een laatste vertwijfelde poging zullen trachten de balans in de twee weken die nog voor de boeg liggen in ons voordeel te doen overslaan. Het kan vrien den. De „Noorderpers" neemt als krachtigst georganiseerde blok van kiezers aan de striid deel. Indien alle lezers onver- wiild de kaart invullen, er zegels onnlakken en ter oost bezorgen, die kaart die bii ons blad reeds is of nog zal worden ingesloten, kan de Lijst zonder naam de zege niet ontgaan. Meer nog: het zou al zeer zonderling moeten lopen indien van de f 22.000. aan nriizen die de winnende liist wachten, niet een paar duizend gulden in het Noor den des lands terecht zouden komen. Zouden wij die kans mogen laten lopen? Nooit. En Ger de Roos zelf? Wie is die man op wie ge verzocht wordt uw stem uit te brengen? Ziet hier boven Uw en onze candidaat: trotse vader van een dochter die de hope des vaderlands mag worden genoemd, te klein nog om in het orkest de saxo foon te blaxen maar groot ge noeg al om zelfs met haar teen het vertrouwde sein „duimpje- op" te geven. Duimpje op: we redden het wel met die 22.000 gulden. Zouden wij kunnen willen, dat die klare kinderogen zich met tranen vullen om vadeFs ne derlaag? Neen, wij kunnen dat niet. Ook daarom: Stemt de Lijst zonder Naam. En doet het NU!

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 3