Hilckmann Baas boven Baas-actie met 2450 kaarten gesloten St. Nicolaas hartelijk in Alkmaar ontvangen Aansluiting bij de L.G.C. van Landedijker L.T.B.-ers Rochdale- woningen VOL PEDROLI CRITISCH Van Gogh-tentoonstelling officieel geopend St. Nicolaas bij kinderen Vereniging met uitmuntende muzikale staat van dienst ALKMAAR EN OMSTREKEN 4 x per dag GRATIS KOPEN BIJ Uitgenodigd door RK. Middenstand ETALAGES ELECTRISCHE GESCHENKEN Allerminst bevredigend geacht VOLOP NUTTIGE GESCHENKEN ,Het Electro Huis Nog vergadering van belanghebbenden wintertijd Veertig jaar „St. Caecilia" Knap uitgevoerd jubileumconcert Marktberichten PAGINA 2 MAANDAG 3 DECEMBER 1951 ALKMAAR. De actie voor hef1 Katholiek Thuisfront, die de laatste weken onder de naam Baas boven Baas ook in Alkmaar met zeer veel enthousiasme werd gevoerd, is, althans officieel Zondag in Alkmaar besloten met de overdracht van de laatste kaarten, ruim tweehonderd vijftig, aan de voor zitter van R.K, A.F.C., de heer B, B. van den Berg en de houder van het stembureau, de heer Jaap Smit. Daarbij waren de voorzitters der drie parochiële Thuisfront afdelingen, de heren J. J. Be- rents, C. J. Berkhout en L. A. Res, tegenwoordig. De heer van den Berg dankte namens de club avondcommissie van R.K. A.F.C., die in Alkmaar de Baas boven Baas-actie op gang heeft ge bracht, de vertegenwoordigers van Katholiek Thuisfront en de pers voor haar medewerking en wees er op, dat de actie geslaagd is dank zij de spontane mede werking van alle Alkmaarse katholieke organisaties, die een drachtig en in voorbeeldige sa menwerking deze actie tot een succes hadden gemaakt.' De actie is op 30 October be gonnen; de hoogtepunten waren wel de klaverjasdrive in het Wa pen van Heemskerk en het op treden van Wim Jansen met zijn wedstrijd voor verloofde paren. Hoewel Alkmaar niet aan de top kon komen, is de actie hier toch wel een stimulans geweest voor vele andere plaatsen. Bij de overdracht van de laat ste kaarten in het .Gulden Vlies bleek, dat er in totaal ongeveer een 2450 kaarten (tot Zondag morgen) waren ingeleverd. Ook in Langedijk is de Alkmaarse Advertentie) Gratis koop tij den van Zaterdag: 9.37— 9.52 11.45—12.00 14.03—14.18 18.31—18.46 Wethouderspensioenen verhoogd ALKMAAR ln üe Donderdag a.s. te houden raadsvergadering komen 28 punten aan de orde w.o. vele van formele aard. B. en W. zijn van oordeel, dat er voldoende aanleiding is om de pensioenen van oud-wethouders en van hun weduwen en wezen te verhogen op dezelfde wijze als dit voor de burgerlijk gepension- neerden is gescnieu. Behalve op de nabetaling over de jaren 1949 en 1950 kunnen de vier wedu wen van oud-wethouders en de oud-wethouder, die thans een pensioen genieten, dan voor 1951 en de volgende jaren aanspraak maken op bijzondere toeslagen, welke in totaal jaarlijks rond f 760,bedragen. B. en W. stellen de Raad voor deze verhoging toe te staan. Destijds werd door de gemeen te aan de Stichting „Fonds voor Kerkenbouw in het Bisdom Haarlem" grond verkócht, welke bestemd is voor kerk- en scho lenbouw. B. en W. stellen de Raad voor zulks op verzoek van genoemde Stichting in de verkoopacte alsnog een clausule op te nemen, volgens welke de gemeente voor het geval, dat bedoeld terrein door wijziging in het Uitbreidingsplan niet voor het gestelde doel kan worden ge bruikt, verplicht is in overleg met de koper andere nabij ge legen terreinen van gelijke grootte voor hetzelfde doel be schikbaar te stellen. In navolging van andere ge meenten stellen B. en W. voor de tarieven voor het gebruik van het gemeenteslachthuis voor grootverbruikers met 50 pet. te verlagen; hetzelfde zal gelden voor het tarief voor het wegen van varkens en klein-vee wan neer van één eigenaar meer dan tien stuks tegelijk zal worden gewogen; voor het geval, dat langer dan tien maanden moet worden gekoeld, wordt voorge steld f 4,per M2 per maand in rekening te brengen. Schoorl krijgt goedkoper gas ALKMAAR B en W steilcn de Raad voor in het nieuwe con tract voor gaslevering aan Schoorl bepalingen op te nemen volgens welke bij afname van grotere hoeveelheden een lagere prijs wordt betaald. A.F.C.-NIEUWS ALKMAAR Het eerste won regelmatig, vooral het begin was goed, naaien was er weer ae oude fout van te kort spel, laat dat voortaan achterwege, voor de aanhang (en gisteren was het echt de vaste aanhang) is het 'n fijner gezicht als hei 'n beetje over de breedte gaat. Maar ae punten zijn weer Dinnen. ün dan het derae, dat was wederoih prima primarium. Waar een wil isHet vierde, nou mannen, zo gaan jullie verkeerd hoor, dat moet anders. Het vijfde brrr op eigen terrein geslagen, ook de goede combinatie met gevonden? De Jun. C: netjes gedaan. De B's maakten wel doelpunten, maar lieten er te veel door. En dan de adspiranten, gaat, toch niet zo denderend. J. deed wat verwacht was, nu niet den ken, dat jullie het kunt hoor, want dat is nog 'n lange weg. Hedenavond: Clubavond. Zo vlak voor St. Nicolaas wordt het gezellig, vooral daar de Goede Man ons de volgende week met 'n bezoek komt vereren, dus komt U alvast vanavond, want. Wie zoet is, krijgt....!?!?!? Wegens ongesteldheid van de trainer, de heer v.d. Berg is er voor de Junioren en Senioren as. Dinsdag geen training. Tot vanavond. actie krachtig gesteund. Namens de Thuisfront-afdelingen spraken de heren Berkhout en Berents hun dank uit voor het vele werk, dat A.F.C. zich voor deze actie heeft getroost, terwijl ook met erkenning gewag werd gemaakt van de vele hulp, die van mej. L. Kootker en de heer L. Moors werd ondervonden bij het admi nistratieve werk. Opbrengst collecte ALKMAAR. De Zaterdag te Alkmaar gehouden Rode Kruis- collecte voor de slachtoffers van de overstromingen in Italië heeft een bedrag van f 1537.18 opge bracht. ALKMAAR. Cisteren is Sint Nicolaas in Alkmaar gearri veerd. Zijn komst ging gepaard aan een geweldige hagelbui en dat was jammer, omdat daardoor veel fleur aan zijn feeste lijke intocht in de stad, voorbereid door de feestcommissie van de R.K. Middenstand, ontnomen werd. Na een lange, verre reis door vreemde landen is Sint Nicolaas uitgenodigd door de R. K. Mid denstandsbond, om 2 uur op het station aangekomen, en hii werd daar verwelkomd door de leden van het afdelingsbestuur en de feestcommissie. In twee open landauwers, die vanwege de ha gelbui tijdens de tocht door de stad gesloten moesten worden, ging men voorafgegaan door het vendel van de R.K. Verkenners beweging naar het Victoriehotel, waar zich niet minder dan 150 kinderen van de leden van de Bond verzameld hadden en die met kloppende hartjes de Sint af wachtten. Zijn verschijning in de zaal hij werd vergezeld door twee zwart glimmende "pieterbazen werkte als steeds uitermate ver rassend en met ontzag keken de kleinen, die ongeveer 4 tot 10 jaar oud waren, naar de beminde en tegelijk zozeer gevreesde figuur op, al naargelang hun „geweten" dat toeliet. De voorzitter van de afdeling, de heer P. Putman, heette Sint Nicolaas, hartelijk welkom; hij vertelde iets over de braafheid van de Alkmaarse kindertjes en ging daarna over tot een korte bespreking van de interne moei lijkheden van de Katholieke Mid denstanders, omdat hij wist, dat de Goed Heilig Man zich daar voor bijzonder intersseert. Sint Nicolaas antwoordde hem, dat hij gaarne de uitnodiging de eers te die hem vanuit de stad Alk maar bereikte om in de Kaas stad te vertoeven, had aangeno men. Hij wist, uit de rapporten van zijn zwarte knechten, die jaar en dag langs die schoorstenen lo pen tè luisteren, dat het met de braafheid van de kinderen, rede lijk g<»3teld was. Daarom was hij zo graag in Alkmaar, omdat hij ervan overtuigd was, dat de kin deren het voorbeeld van hun hardwerkende Ouders volgen en het deed hem goed, de kinderen te kunnen prijzen. Zijn rechtvaar digheid liet échter niet toe, dat hij een enkel stout kind vergat te berispen. Sommige stoute kinder tjes kregen er geducht van langs, als ze dachten, dat Sint Nicolaas brutaliteit en ongehoorzaamheid toelaat dan kenden ze Sint Nico laas nog niet. AUe jongens en meisjes werden grotelijks ge- tracteerd, de hele middag lang. Ze zongen hun kelen schor en terwijl ze zongen sloeg Sint Nico laas zachtjes de maat en lachte hun vriendelijk toe. Met vader lijke tevredenheid zat hij dat alles zo eens aan te zien en het was duidelijk merkbaar, dat het hem goeddeed in dit milieu, te ver blijven. Zo lang mogelijk bleef hij onder de kinderen en woonde nog een gedeelte van het feestpro gramma bij, dat naast de heerlij ke tractaties nog het verrassende en komische Jan Klaasenspel van de heer Jaap Tol vermeldde. Tot half zes hield de bekende Alkmaarse goochelaar de kinde ren nog bezig. Vlak daarvoor had Sint Nicolaas afscheid van de kinderen genomen^ waarbij hij 't bestuur van de actieve Katholieke Mddenstand ook in zakelijk op zicht veel succes toewenste. IN GEBRUIK GENOMEN ALKMAAR. - Zaterdagmiddag werden aan de Huvgensstraat de eerste woningen, door de wo ningbouwvereniging Rochdale ge bouwd. officieël geonend. Een belaneriike gebeurtenis voor deze. bouwvereniging, die er ook het hare toe biidraagt de woning nood te helnen lenigen. De voorzitter van Rochdale, de heer Couwenhoven, memo reerde in een bijeenkomst van deze bouw, waarbij van vele zij den veel medewerking was on dervonden. De wethouder-loco burgemeester G. van Slinger land, was vol lof over de bouw, terwijl ook Ir. H. Knol, direc teur van Openbare Werken en de heer Spruyt, door wie een aantal van deze woningen smaakvol was ingericht, zich zeer tevreden toonden over wat hier met beperkte middelen was bereikt. Men was 't er algemeen over eens. dat het Ir. C. Keesman, de architect, inderdaad gelukt is met de hem ter beschikking staande middelen geriefelijke behuizingen te scheppen, De eengezinswoningen heb ben beneden woonkamer met daarachter gescheiden door een glazen deur, een woonkeuken,, boven bevinden zich drie slaap kamers met douchecel en lavet. Een ruime bijkeuken doet te vens dienst als bergplaats. De duplex-woningen hebben allen een afzonderlijke ingang, een eigen keuken, een ruime woonkamer en een slaapkamer. Alle woningen zijn voorzien van warmwater-installaties. Het ge heel is voor Rochdale, maar voor de stad Alkmaar niet min der, een rijke aanwinst. Advertentie LANGESTRAAT 10 ALKMAAR Advertentie als U bent, zult U met be langstelling H i 1 c k m a n n's nieuwe koers volgen: een beter genre japonnen, man tels en swaggers voor beslist billijke prijzen! HANDEL en WANDEL naar Hilckmann. 't Is een prettige wandeling: U wordt er beter van! (Advertentie) voor LAGE PRIJZEN in: THOM. HOOGERVORST Magdalenenstraat 5 Alkmaar Telefoon 2803 „Mijn baas is 'n billijkman" „Billi.jk man" - Langcstr. 2223 Alkmaar Sinds 1887 PORTRETTEN VOOR DE RAADZAAL ALKMAAR Zoals men zich herinnert, heeft de gemeenteraad onlangs aangehouden de beslis sing inzake de aanvaarding van het door de schilder D. Vis te Bergen van H.M. de Koningin geschilderd portret. Intussen heeft ook de schilder Jan van Herwij nen het door hem van H.K.H. Prinses Wilhelmina vervaardigde schilderij aangeboden; het heeft voorlopig evenals het portret van H.M. de Koningin een plaats je gekregen in de raadzaal, waar de Raad Donderdag a.s. te beslis sen krijgt over de aanvaarding van beide portretten, REKENING ARMENRAAD 1950 ALKMAAR Voor de Armen raad zijn de uitkomsten over 1950 als volgt: bijdragen van de ge meenten 4. 090.60; totaal der uitgaven 30.537.78; tenlaste van de aangesloten gemeenten komt het verschil van 26.447,18, waar van 7.667,53 voor rekening van de gemeente Alkmaar, NOORDSCHARWOUDE De afd. Langedijk van de L.T.B. vergaderde Woensdagavond in de Burg. Van de Bondssecretaris was 'n brief ontvangen inzake aansluiting bij de L.G.C. De leden die in Broek op Langendiik veilen zouden hun lidmaatschap van de L.T.B. moeten opzeggen en een nieuwe afdeling moeten oprichten. Deze nieuwe afdeling zou de Koninklijke goedkeuring moeten aanvragen hetgeen f 100 zou kosten. De Heer Jac Weel, die deze zaak had behandeld, zeide dat deze oplossing hem zeer slecht bevredigde. Het komt neer op een splitsing van onze afdeling en dit wensen we niet. Spr, stelde voor over deze aangele genheid een vergadering te houden met de leden die in Broek veilen. De heer C. Kruijer Hz. vond hiet treurig dat er zo weinig leden die in Broek veilen op de vergadering waren, Besloten werd om een aparte vergadering te houden met de leden die in Broek veilen. Hierna word de beschrijvings brief behandeld van d!e Bonds vergadering die in December gehouden wordt. Over de voorstellen betreffen de de sociale voorzieningen voor de kleine zelfstandige met name de kinderbijslag werd gediscus sieerd. De kinderbijslag beteken de momenteel weinig en zou verhoogd moeten worden. Waar moet het geld echter vandaan komen? vroeg het bestuur. Over de vraag of de kinderbij slag moet beginnen bii het 1 e kind of bii het 3 e kind was bet H. B. van mening om bij het 3e kind te beginnen. Dan konden de grote gezinnen wat beter ge holpen worden. Bii 'n kinderbij slag vanaf het le kind gaat veel geld naar gezinnen met 1 en 2 kinderen. Ook over het stichten van 'n Pensioenfonds voor 65 jarige tuinders was het H. B. niet gunstig. Het H, B. wees no de mislukte pogingen in het verle den om tot fondsvorming te ko men. De heer Jac. Kramer wees e* op dat de tuinbouwers niet meer in staat zijn om de premie te be talen. Er moet reeds zoveel be taald worden aan belasting etc. De lasten zijn verdrievoudigd, maar de minimum prijzen blij ven even laag of worden nog lager. Winterkoolregeling Maandag 3 December gaat d'e regeling in voor de winterkool. Deze is als volgt vastgesteld; Van 3 tot 31 December geldt vmr Deensche Witte kool een ophoudprijs van f 5.per 100 kg. Bij doordaaien wordt voor Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Wil lem, zn. van A. Janse en T. Knos- sen; Johanna M., docther van Y. H. Boelhouwers en M. de Geer; Petrus A., zn. van K. Kooij en D. F. Stadegaard. Gehuwd: Adrianus J. G. Molen kamp en Agnes H. v. d. Weijde. Overleden: Andries Scheers, 89 j.r., wednr. van J. M. v. Hattum; Gerardus H. M. Beentjes, 1 dag; Pieter Eelman, 79 j.r, geh. met D. Peper. Duur winkelen ALKMAAR. Zaterdagavond werd een dame, die een porte feuille met 50 gulden op een toonbank van een winkel had gelegd, van deze portefeuille op een vreemde manier ontlast. Winkelende dames worden er nog eens attent op gemaakt dat De P.P.C.'er'zij op hun tasjes moeten passen. ALKMAAR Zaterdagmid dag werd in het Stedeliik Mu seum in tegenwoordigheid van een zeer groot aantal kunst vrienden en belangstellenden de grote Van Gogh-tentoonstelling. waarover wii reeds in onze edi tie van Zaterdag schreven, ge onend. Onder de aanwezigen merk ten wij o.a. op burgemeester Dr. H. J. Wytema, het bestuur en vele leden van de Stichting .Vrienden van het Stedelijk Mu seum" en verschillende schilders uit Bergen. De gemeente-archivaris en di recteur van het Museum, de heer Th. P. H.Wortel, verwel komde de aanwezigen en uitte zijn erkentelijkheid, en mede die van de commissie van advies en bijstand voor kunsttentoonstel lingen in het Stedelijk Museum voor de medewerking die was ondervonden van de stichting Museum Beeldende Kunst te Nijmegen, waar deze Van Gogh- tentoonstelling eveneens zal worden gehouden, en die was on dervonden van het Stedelijk Museum te Amsterdam, dat oc-k behulpzaam was geweest bij de inrichting van deze tentoon stelling. De heer Wortel wees voorts op de veranderingen, die er in het Museum, dank zij de mede werking van het Gemeentebe stuur, plaats vonden en waarbij o.a. een betere verwarming en een nieuwe vloerbedekking zul len worden aangebracht, werk zaamheden, die reeds in het stadium van uitvoering ver keerden. In zijn dankwoord betrok de heer Wortel ook Ir. W. van Gogh te Laren, die door het af staan van werken mede deze tentoonstelling mogelijk heeft gemaakt. De heer W. L. M. E. van Leeuwen uit Schoorl, hield daarna een beschouwing over het leven en werken van de schilder Vincent van Gogh, waarin hij constateerde, dat de schilder in zijn tijd vrijwel al leen stond. Hij schilderde in korte trekken aan de hand van brieven, gewisseld tussen de bei de broers Vincent en Theo van Gogh de levensgeschiedenis van de schilder en wees er op, dat deze kunstenaar, die onder zo tragische omstandigheden is ge storven, met veel toewijding en eigenlijk met inzet van zijn le ven gewerkt heeft om zijn in tenties op het doek te kunnen brengen. Na afloop van deze openings rede maakten velen van de ge legenheid, de expositie te be zichtigen, een dankbaar gebruik. Twee raadsvergaderingen in December ALKMAAR Behalve op 6 December zal de gemeenteraad nog bijeenkomen op Vrijdag 21 December des middags 4 uur. Dezelfde dag zal de Raad des avonds het onderzoek van de gemeentebegroting in de afdelin gen beginnen. Leidster Amabilisschool ALKMAAR Naar wij ver nemen is tot leidster van de Mater Amabilisschool te Alkmaar benoemd mejuffrouw L. Milten burg te Bergen. VAN STICHTING '40—'45 ALKMAAR. Het eerste offi ciële bezoek, dat Sint Nicolaas dezer dagen aan onze stad bracht was bii de kinderen van de Stichting '40'45. die Zaterdag middag ten getale van ongeveer veertig, in de aula van het Stedeliik Murmellius Gymna sium met klonoende harten het grote moment afwachtten. In ge- zelschaD van twee ziiner zwarte knechten deed de goed-heilig man ziin intrede in de zaal, na eerst door het bestuur van dc Stichting, o.I.v. voorzitter J. Plas. van ziin riituig te ziin af gehaald In de zaal werd Sint Nicolaas verwelkomd door de heer Pierre de Bie, die er op wees, dat wij gewend zijn op onze verjaardag iets te ontvangen, maar dat juist ZAANLANDRIT R.A.C.-WEST Het District Noord-Holland- Noord van de R.A.C.-West orga niseert op Zaterdag 15 December een kaartleesrit over circa 85 km, welke halverwege wordt onder broken door een korte routebe- schrijvingsrit van circa 15 km., welke door de bestuurder alleen dient te worden gereden. De inzittenden dienen gedu rende deze tijd een wandeling van circa 500 m. te maken. De gemiddelde snelheid van de ge hele rit is 40 km per uur. De start is te Wormerveer schuin tegenover het station, de finish te Zaandam op de Burcht; de prijsuitreiking in Hotel „De Kar. seboom", aldaar. Beplanting Westerterp weg WIERINGERMEER. - Aan de Zuidzijde van de Westerterpweg zal een beplanting met wilgen bomen worden aangelegd. In de toekomst zal dat aan deze weg zeker een mooi aanzien geven. Bovendien zal het als wind scherm zeker op prijs worden gesteld. STRANDVOGELS NAM HET TE GEMAKKELIJK OP Strandvogels heeft dus goed klop gehad van Twisk. Dit is wel vooral te wijten aan het te ge. makkelijk opnemen van het spel na het eerste doelpunt voor Str., dat op fraaie wijze werd gescoord door de midvoor. Daarna zakte het tempo aanzienlijk en zo kwam het dat Strandvogels telkens even te laat bij de bal was. Na 5 min. wist Twisk al gelijk te maken, met welke stand de rust kwam. Na de pauze werd er hopeloos door de bezoekers gevoetbald, waardoor Twisk haar spel kon ontplooien. Al gauw was het 2—1. Daarna een beetje heen en weer getrap voor het Strand- vogelsdoel. Toen de rechtsbuiten van Twisk op doel schoot, werd er geen been naar uitgestoken (31). Door slecht terugspelen ontstond het 4e doelpunt. Sint Nicolaas, en hij dan ook alleen, op zijn verjaardag ge schenken uitdeelt. Het zeven jarige meisje, Meisje Huisman zei ook een welkomstwoord, waarna Sint het doel van zijn komst aan de kinderen, die door hun moeders vergezeld waren, uiteenzette. De middag werd verder doorgebracht met het zingen van Sinterklaasliedjes, het gebruiken van versnaperingen, die dcror de dames- van het co mité en de sociaal werkster, mej. P. Custer en de zwarte Pieten werden rondgedeeld. Ondertus sen onderhield Sint Nicolaas zich met groteren en kleineren waar na, als slotstuk van de middag de pakketten werden rondge deeld. In zijn afscheidswoord dankte de Sint allen, die hem geassis teerd hadden, speciaal de da mes GreidanusLabberté, Boll, Eldermans en Koenst, alsmede de Alkmaarse middenstand, die de Sint in staat hadden gesteld, deze middag voor de kinderen te doen slagen. Rietje Wagenaar, een meisje van veertien jaar, sprak namens alle kinderen een dankwoord. kwalitei I vergoed f 4.per 100 kg en voor kwaliteit II (niet voor export geschikte kool) f 3.per 100 kg. Voor gele kool is de ophoud- priis f 5.50 per lOz kg en de vergoedingspriis voor I f 4.40 en voor II f 3.30. Voor Rode kool is dp ophoud- priis f 6.er» de vergoedings priis resp. f 4.80 en f 3.60. De heoffing bedraagt 50 c. per 100 kg. In Januari worden ale prijzen verhoogd met f 1.per 100 kg. Voor Groene kool is de op- houdpriis voor sortering A (tot 1% kg) f 6.50 per 100 kg en voor sortering B (zwaarder dan l'/ikg) f 5,— per 100 kg. Na 1 Januari vervalt hier de grens van l»/2 kg en wordt de ophoudpriis voor alle groene kool f 7.5Ó per 1Ö0 kg. Bii de rond/vraag bracht de heer J. Commandeur ter sprake of er nog iets terugkwam van de heffing van de Vroege Witte kool. De heer Jac. Weel deelde me de dat de Vroege Witte kool er» de Herfstwitte kool in één pot waren. Van het begin van de Campagne tot 15 November was er aan heffingen geïnd f211.176 terwijl er aan doorgedraaide Witte kool was betaald f 110.478. Besproken is om van de hef fing van de Witte kool 2-5 c. oer 100 kg terug te betalen. Hier door zou deze heffing dan op het normale van 50 c. per 100 kg terug gelbracht worden Spr. hoopte dat dit streven zou slagen. (Advertentie) \Verlang van hout»* \Uw handelaar Neder-f Uw -.1 landse wlitawMjt fabrikaat WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt. geldig van Maandag avond tot Dinsdagavond. MEER BEWOLKING Toenemende bewolking met voornamelijk in de nanacht enige regen. Matige tot krachtige in het uiterste Noorden van het land tijdelijk wellicht harde wind tussen Zuidwes en West. Vooral 's ochtends hogere tem peraturen. (Door omstandigheden heden geplaatst. eerst Prijswinnaar zoek Laat nu in de puzzle-uitslag van Zaterdag j.l. het eerste feest varken zoek geraakt zijn. Dat moet verholpen worden. En daar om: J, v. d. Mey, Duinweg 3 te Bakkum, hartelijk gefeliciteerd. U hoort er óók bij. LANGEDIJK. De R.K. Gemengde Zangvereniging „St. Cea- cilia" herdacht Vrijdagavond haar 40-jarig bestaan. Voorzitter K. Zijp Jzn. opende de avond met een welkomstwoord aan leden en gasten, o.a. burgemeester H. Schelhaas en echtge note, de Zeereerw. heer pastoor en de beide kapelaans van de parochie, het hoofdbestuur van de Bond, de oud-directeur Jac, N. Al, het kerkbestuur, de afgevaardigden van de zuster verenigingen aan de Langedijk, de oud-leden en de ere-leden. set en „Ellen" van Isr. Olman, beide werken uit de meest succes rijke periode van het koor. Beide koren werden zéér mooi en ge nuanceerd uitgevoerd. St, Caecilia heeft ook op dit jubileumconcert de goede repu tatie op muzikaal gebied weer gehandhaafd. De vocale presta ties stonden deze avond weer op hoog niveau. Met buitengewnoe aandacht werd door het publiek het ge- bodene beluisterd en de grote waardering hiervoor kwam tot uitdrukking in een enthousiast applaus. Het koor heeft nog uit- stekend stemmateriaal en we kunnen van dit ensemble ook in de toekomst nog zeer veel schoons op vocaal gebied verwachten. Ook de muzikale staat van dienst der vereniging maakte dit jubileum volkomen gerechtvaar digd. Moge de bevolking van Langedijk het kostbare bezit van zo een uitstekend koor ook in de nog komende tijden ten volle blijven waarderen. W. SCHREURS Het ere-lid, de heer G. Bekker, werd speciaal verwelkomd. Vanaf de oprichting van de vereniging was hij haar tot steun geweest en •thans was hij hier, ondanks zijn ruim 90 jaren, aanwezig. Hierna gaf de voorzitter de leiding over aan de heer C. Bak ker Cz., die ruim 35 jaar voor zitter was geweest. De heer L. Schrijver hield de herdenkingsrede. Spr. herdacht de pioniers van de vereniging, de heren A. Boon, H. Mol en van Baar, die allen zijn heengegaan en de heer G. Bekker. De jubilerende vereniging heeft tijden gekend van bloei, maar ook van teruggang. Spr. noemde de crisisjaren, toen het ledental tot 35 terugliep. Het 25-jarig jubi leum van de directeur, de heer Al, werd luisterrijk gevierd „Die Jahreszeiten" van Joseph Haydn werden in studie genomen en dit oratorium werd in Mei 1946 in de fabriek van de fa. Verburg met succes opgevoerd. Directeur Al ging in 1950 heen, maar dit was geen afscheid, want ook vanavond zal directeur Al nog voor het koor staan en hij zal dit met grote vreugde doen. Directeur B. J. Wolters nam zijn plaats in. Ook de heer Bakker ging, na 36 jaar voorzitter te zijn geweest, heen, maar hij blijft de vereni ging een warm hart toedragen. Spr. eindigde zijn rede met te wijzen op het schone van de zang. De jubilerende vereniging zal voortgaan tot verhoging van het culturele peil van ons volk. Sprekers en bloemen Na de pauze werden door drie sprekers gelukwensen en bloe men aangeboden. O.m. spraken pastoor Clarijs, burgemeester Schelhaas en vertegenwoordigers van de zusterverenigingen. Uit het gesprokene en de aan geboden bloemen bleek de grote sympathie voor de jubilerende vereniging. De muzikale prestaties Onder leiding van directeur B. Wolters werd begonnen met „Ho- die Christus" van de Nederlandse componist J. P. Sweelinck. Dit werk werd knap gezongen, maar had in de voordracht wat soepe ler kunnen zijn. „Het Slavenkoor" uit een van Verdi's opera's werd zeer goed gezongen. Ter gelegen heid van dit jubileumconcert stond ook de vroegere directeur, de heer Jac. N. Al, nog weer eens voor zijn geliefd ensemble. Onder zijn leiding werd o.m. uitgevoerd „O gulden Hoofd" van Jac. Bon- St. Caecilia HEILOO. Morgen, Dinsdag ochtend, zal St. Nicolaas om half negen de schooljeugd een be zoek brengen. Hij wordt verwacht op de hoek van de Kennemer- straatweg en het Stationsplein. De leden van St. Caecilia en het nieuwe vendel worden ver zocht eveneens om half negen aanwezig te zijn op de hoek Kennemerstraatweg-Stationsweg. De patroons van de leden van St. Caecilia worden verzocht voor deze gelegenheid een uurtje vrij af te geven. NOORD-SCHARWOUDE. 4600 kg uien 27,3027,40; grote 26,90—27,40; 2500 peen b 13,—; c 12,40; 8400 kg andijvie 8,60 11,20; 2 6,40—9,10; 2500 kg gele kool 5,507,29000 kg witte kool 5,81000 kg succes kool 5,15000 kg Deense witte kool 56.10; Doorgedraaid 29000 witte kool. V.V.V. LANGEDIJK NOORDSCHARWOUDE De ledenvergadering van de V.V.V. Langedijk was slechts door 9 van de 96 leden bezocht. Er was een batig saldo van 187,78. Vijf le den hadden bedankt. Plm. 1100 touristen bezochten in de afge lopen zomer de Langedijk. Dit is 400 minder dan in 1950. De aftredende bestuursleden, J. de Boer, L. Dignum, H. G. Les- terhuis en H. Metselaar werden allen herkozen. Met het reisbur. „De Magneet" zal overleg ge pleegd worden over de in 1952 te rijden trips. Men besloot vast te houden aan de zgn. Kaas markttrip via Langedijk naar de Afsluitdijk. Het idee van de voorzitter om plannen uit te werken voor de stichting van een museum vond algemene instemming. Na bespre king bjj de rondvraag volgde sluiting. LANGEDIJK 2500 kg rode kool 68.10; 1500 kg gele kool 5.506.20; 7500 kg groene kool 7.808.40; 120.000 kg witte kool 55.10; 1500 kg uien 27; 3000 kg Bieten 12.60—12.70; 150 kg wit lof BI 28; 5000 kg andüvie 8.80 10.80; 30.000 kg witte kool. AVENHORN, 1 Dec. Spruit- kool 1726, 700 kg; Rode kool 6.5011.50, 7500 kg; Gele kool 4,806,50, 6800 kg; Groene kool 99,70, 500 kg; Chinese kool 3,60 4,20, 2000 kg; Grove Uien 26 28, Gewone 24,80—27,70, Driel. 25—28,80, Nep 28—32, 27000 kg; 11.000 kg Bieten I 12,50—13,80; II 11,80—13,40. III 9—9,20; Modjo 10,00—12,30. Peen II 12,70, Peen III 13,50. GROOTEBROEK, 1 Dec. 1951. Blw. Eigenh. 11.20—11.80, Eer steling 8,90, 1800 kg; Uien 'grof 26.30—27.10, middel 27.20—27.80, driel. 26.10, 5500 kg; Andijvie 7.308,10, 2200 kg; Groenekool 7.708.70, 2000 kg; Bloemkool zelfd. B 15.10—17,50; C 12.40— 16.00, C II 8.00—8.30, stek 3.00 3.30, tussens. B 31.50—45.70, B II 15.00—31.90, stek 6.50—10.70, 95.000 stuks. ALKMAAR. Veemarkt 3 Dec. 8 paarden 300800; 96 vette koeien 5001150; 45 nuchtere kalveren v. d. slacht 4090; 5 vette schapen 115145; 185 var kans 22.26 p. kg. MARKT WARMENHUIZEN 1000 kg andijvie 9.2010.00: 400 kg rode kool 9.50. Doorgedraaid 11.000 kg witte kool.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2