Thans moet een overeenkomst worden gesloten GEEN CANADESE DOLLARS voor goedkoper krantenpapier begint Internationaal samengaan op agrarisch gebied ri 16 uur Libye wordt onafhankelijk Voetbalveld een jachtterrein? t meisje i buiten op al onze Interview met Mgr. Stepinac Gebaseerd op de essentiële voorwaarden die de Kerk stelt Gematigd woord Van Hatta over Irian Waarom vier maal de honderdduizend? Twee dames staken onvoorzichtig over Back ving 'n haas en kreeg proces-verbaal Tweede Kamer op de bres voor de krant Maar verlaging invoerrecht van tien op zes procent Chinezen smokkelden opium Speciale conferentie beoogd Naar wij vernemen Hetlandbouw- eaalisatiefonds in de kermis op Zon- uur te bepalen. In men dit besluit niet nderen en in 1951 jnder behoorlijke re- omdat de kermislui ragen?de continui- t beleid doorbreken! sleden brachten in 't de herrie van de oorbeeld zeer zeker e Kerk zou kunnen en veel hinder ver- Hovtink (AR) wilde Drincipiëel zien in 't Zondagsheiliging en voorstel verderfelijk, taal en ontoelaatbaar. guldens zouden uit van burcers geklont n bepaald gedeelte lking wordt gekrenkt oste orineipiële ge- miinheer de voor- ar bii de Gratie Gods als overheid de Zon- Zondagsheilieine mo- ;n. Waar haalt het moed vandaan, om „eeDaste" vorm van vinden? Men gaat nd de geestelijke het oog verliezen is het. dat de inens- sert. Isleden waren voor omdat daardoor aan eer dan des avonds zou kunnen worden kermis te bezoeken. ran der Borden bor- eiijke trant voort op van de heer Hoy- zitter distancieerde principiële kant van I wilde het alleen i over maatschappe- len, die hij van het ;eschej.den hield. Hij ikers antwoord; som- ?n wel. anderen niet >mdat men het toch >n worden, werd het stemming gebracht, ermeld resultaat. t Donderdag- de Haagsse Come- :gie van Paul Steen- uitmuntende voor- reven van snel in ven van Clifford vertaling van Cees zaal was zeer goed t nubliek stelde én oorstelling on hoge dderd toneelspeler, :ontrole kwijtgeraakt lemaal heeft inge- de niet reële werke- zijn types en geen eeft voor werkelijke l zichzelf, van zijn an zijn omgeving, is rrste trede van de Lijke ladder terecht- 'n pathologische al- orden. Er zijn twee in hem zijn blijven is de jonge regis- is zijn vrouw, die t onafhankelijk van meer samen, hem loog te duwen, tot- Ie talent weer her- e hoofdfiguren wer- 'door Kees Brusse >eur, Paul Steenber- oneelspeler en Myra rd door hun virtuoze ens vrouw. Het ge- edragen, dat een ntroering op de toe verbracht. Hun be- Iven klaterend hand. vas daaraan recht dig. D.NTELS en SS COSTUUMS tSSEN NJASSEN en 'ELS DERKLEDING DE-ARTIKELEN g kleuterschool- erwijzeres Ingaande Ja- s tot onderwijzeres arschool Kleuterwei- jk. Alkmaar, be- Hiehle te Alkmaar, anig werkzaam aan ooi te Hensbroek. ILDERIJEN DE WAND In de nieuwe „Rochdale", Huy- en 31, welke door zijn ingericht, heeft H. Heertjes enkele ;rvaardigde schilde- eerd. RSDIENSTEN 3-ertóhöut: Dokter Lvenhorn. telef. K. st-Friesiand (West). Ier Meer te West- 2286 355: Dokter Benninabroek. tel. Dokter Waion te sl, K 2263 215. KEURINGEN Rex: Wiener Ma- nema American: De ■ro (14); Harmonie: ctoria: Losprijs (18) VRIJDAG 7 DECEMBER 1951 PAGINA 3 (Door Lynn Heinzerling, A.P.-correspondent) KRASIC (A.P.) Mgr. Aloysius Stepinac, die Dinsdag werd vrijgelaten, vertoeft in zijn Kroatische geboortedorp Krasic, een plaatsje van vierhonderd inwoners. De aartsbisschop, over wie in de officiële verklaring van de vrijlating gesproken werd als van „de voormalige aartsbisschop", verklaarde niet van plan te zijn ooit onder regeringsdruk zijn functie neer te leggen. Mgr. Stepinac verklaarde: „Ik sta geheel in mijn recht. Slechts wanneer de H. Vader het wenst zal ik mijn functie van aartsbis schop neerleggen. Ik zal de Kerk waar ook met vreugde die nen." Gisterochtend stond Mgr. Ste pinac om vier uur op om de H. Mis op te dragen. Honderden mensen woonden de H. Mis bij. De aartsbisschop zag er goed uit. Hij was gekleed in een eenvou dige toog van de dorpspriester, toen hij in de kerk verscheen. Hij mag het dorp niet verlaten zon der toestemming van de regering Voorwaarden. Correspondenten spraken na afloop van de H. Mis met de aartsbisschop. Hij verklaarde in de afgelopen jaren nooit contact te hebben gehad met de Kerk. Pas drie dagen geleden werd hij van zijn vrijlating op de hoogte gesteld. Volgens de A.P.-corres pondent verklaarde hij: „Er moet een overeenkomst worden geslo ten, gebaseerd op eerlijkheid en op de essentiele voorwaarden, die door de Kerk gesteld worden: kerkelijk huwelijk, godsdienstige opvoeding in de scholen en een vrije katholieke pers. Het kerke lijk huwelijk moet tot de laatste ademtocht verdedigdworden, want dit is een sacrament, dat door God is ingesteld en waaraan niet door mensenhanden getornd kan worden." Volgens het Joegoslavisch re geringspersbureau Tanjoeng be schouwde Mgr. Stepinac zijn vrij lating als een bewijs van barm hartigheid. De aartsbisschop is geboren in Krasic als zoon van boerenouders KONINKLIJKE FAMILIE NAAR OOSTENRIJK H. M. Koningin Juliana en Z. K.H. Prins Bernhard zijn voor nemens ook dit jaar in de Kerst vakantie met de drie oudste prinsessen de wintersportplaats Sankt Anton in Oostenrijk te be zoeken. Het vertrek is voorlopig vastgesteld op Donderdag 27 De cember a.s. HOOFDCOMMIES VAN APELDOORN GEARRESTEERD De gemeentepolitie te Apel doorn heeft gisterochtend gear resteerd de 58-jarige G. H. H., hoofdcommies ter secretarie van Apeldoorn en chef van de afde ling burgerlijke stand, verdacht van verduistering van gemeente gelden. Het onderzoek wordt voortgezet: hoe groot het verduis terde bedrag is, is nog niet be kend. 8 December: Onbevlekte Ontvangenis van Maria Men zegt wel eens dat ook in de waarheid een zekere ontwikkeling is: geheimen, die de kerk reeds lang bezat maar in haar geloofschat verborgen waren, worden door gebed en studie lang zaamaan naar voren gehaald en als kpstbaar bezit uitge steld. Duidelijk is dat merk baar in de leer der Onbevl. Ontvangenis: wat de kerk altijd had gehouden en in bedekte termen had geleerd, werd in de middeleeuwen 'n voorwerp van discussie en het voor en tegen werd scherp tegen elkander afge meten. Maar voortdurende overweging van dit geheim bracht de bisschoppen er toe om de dogmaverklaring te vragen, die dan ook in 1854 werd uitgesproken! Hoe dui delijk manifesteert zich hier in de levende kerk, die be vrucht wordt door de hemel se moeder IN DESERTO. en hij werd gedoopt in de kerk, waar hij thans als gewoon pries ter zijn kerkelijke taak weer zal vervullen. In zijn nieuwe parochie wonen vier getrouwde zusters van hem. Zij waren niet aanwezig om hem te begroeten, toen hij aankwam in zijn geboortedorp. De dorps pastoor, Josip Vranekovic, heeft zodra hij het nieuws hoorde, voor de aartsbisschop een kamer in gereedheid laten brengen in zijn vijf kamers tellende pastorie. De aartsbisschop werd van de gevangenis naar Krasic overge bracht in de grote Amerikaanse automobiel die hem via het Va- ticaan door Amerikaanse gelovi gen is toegezonden. Ook staat in zijn kamer in de pastorie de typemachine, die hem gezonden werd door een Ameri kaan, nadat mgr. Stepinac in de lente van dit jaar tijdens het in terview met de A.P.-correspon- dent Alex Singleton had verteld, dat de zijne kapot was gegaan. Terwijl hij in zijn auto de ge vangenis verliet, waar hij vijf ja ren had doorgebracht, hoorde hij DJAKARTA, 6 Dec. (Aneta) De kwestie-Irian dient met be kwaamheid en beleid te worden aangepakt, zo zeide de Indone sische vice-president drs. Moh. Hatta in een rede voor bestuurs ambtenaren te Bandung. „Wy moeten trachten de Ne derlanders er van te overtuigen, dat het hun geen voordelen op levert, Irian te blijven behouden. Het is dus in de eerste plaats niet gewenst om ten aanzien van deze kwestie steeds maar op de Nederlanders te blijven schelden en kwade woorden tot hen te blijven richten. De sentimenten moeten niet aangewakkerd wor den, wil men de kwestie-Irian spoedig kunnen oplossen". De vice-president voegde hieraan toe, dat er de laatste tijd ook reeds vele Nederlanders zijn, die tot het inzicht zijn gekomen, dat het voor Nederland zelf voordeliger is om West-Irian aan Indonesië over te dragen. Voor Nederland is Irian slechts een prestigekwes tie, zo zei hij; Nederland zal toch vroeg of laat niet meer in staat zijn jaarlijks 60 millioen gulden ten behoeve van Irian te beste den, aldus Hatta. NEDERLANDSE UIEN IN NOORSE HAVEN VASTGEHOUDEN BERGEN (N.T.B.). De Noor se regering heeft, uit vrees voor overbrenging van mond- en klauwzeerbesmetting, de invoer van verse groenten verboden. Tengevolge daarvan ligt nu een grote partij Nederlandse uien in de havenplaats Bergen opgesla gen, zonder dat iemand nog kan zeggen wat ermee zal gebeuren. De 100.000 is in 4 plaatsen te recht gekomen. Dat lijkt vreemder dan het is, want de zaak zit nl. zo: de Staatsloterij werkt met 4 gelijke lijsten: A, B, C en D. Iedere trekking omvat dus deze vier parallel lopende lijsten en elke prijs wordt viermaal uitge keerd, met deze restrictie, dat voor de laatste lijst 14/20 van de lijst wordt uitbetaald. Dit verklaart het feit, dat deze keer de 100.000 terecht gekomen is in Dordrecht, Hilversum, Pur- merend en Hoogezand. Een gedeelte van de 123 km lange pijpleiding tussen Rouaan en tankinstallaties in Parijs wordt op de bodem van de Seine gelegd. De dubbele pijpen worden van de dekschuiten in de Seine tussen het voorstadje Argenteuil en St. Denis in het water neergelaten. door zijn auto-radio voor de eer ste maal de officiële regerings verklaring, waarin over hem wordt gesproken als over de voor malige aartsbisschop. Hoewel niemand wist, dat de H. Mis gistermorgen door mgr. Stepinac zou worden opgedragen was de kerk toch bijna geheel gevuld. Krasic is een door en door katholiek dorp en de boeren gaan er prat op. dat het een van de weinige streken in Joego-Slavië is, waar het systeem van de col lectieve boerderijen nog niet is doorgevoerd. MOEDER EN DOCHTER ERNSTIG GEWOND ST. MAARTENSVLOTBRUG Donderdagavond is de weduwe Homan uit St. Maarten, die met haar 16-jarige dochter uit de Nacobus stapte, en zonder uit te kijken de Rijksweg overstak, door een uit de richting Den Hel der komende bestelauto overreden en zeer ernstig gewond. Vergezeld van haar beide doch ters van 21 en 16 jaar, bereikte mevr. H. de linkerrijbaan, waar zij en haar jongste dochter wer den gegrepen, door de bestelauto, bestuurd door de heer V. uit Haarlem. Zelfs met de grootste inspanning was het hem niet meer mogelijk de dames te ontwijken. De weduwe Homan was er het ergste aan toe. Met zware inwen dige kneuzingen en andere kwetsuren werd zij nadat dokter van Slooten haar de eerste ge neeskundige hulp had geboden, in levensgevaarlijke toestand met de ambulanceauto van de fa. Deu- tekom uit Schagen naar het Cen traal Ziekenhuis te Alkmaar ver voerd. Haar dochter had ook aan zienlijke doch geen levensge vaarlijke verwondingen opge lopen, zodat de arts het noodza kelijk achtte ook haar naar het Centraal Ziekenhuis te laten ver voeren. Een onmiddellijk inge steld onderzoek heeft uitgewezen dat de chauffeur van de bestel auto geen schuld treft. BRUG BIJ BUITENHUIZEN AANGEVAREN IJMUIDEN, 6 Dec. Op Sint Nicolaasavond is de ophaalbrug over het zijkanaal C, dat bij Bui tenhuizen in het Noordzeekanaal uitmondt, door een baggermolen, van de firma van Hattum Blankevoort, de „Beverwijk 15", aangevaren. De rechter stortbak van de baggermolen raakte het bedie ningshuisje van de brug, met het gevolg, dat het gebouwtje totaal uit zijn voegen werd gelicht. Volgens een schatting van de Rijkswaterstaat beloopt de aange richte schade f 10.000. De brug kan niet meer bediend worden; een bok van de Rijks waterstaat is voor bergingswerk zaamheden naar de plaats van de botsing gesleept. PARIJS. Een woordvoerder van de V.N. heeft Donderdag te Parijs medegedeeld, dat volgens het door de commissaris der V.N. in Libye, de Nederlander Adriaan Pelt, opgestelde tijdschema dit gebied op 15 December onafhan kelijk zal worden. Naar men verwacht zal de nieuwe Libysche regering dan om toelating tot de Verenigde Naties verzoeken. De nieuwe-staat zal bestaan uit de vroegere Italiaanse gebieden Cyrenaica, Tripolitanië en Fezzan. De algemene vergadering der V.N. had 1 Januari 1952 als uiter ste datum voor het onafhankelijk worden van Libye genoemd. VERTREK MISSIONARISSEN VOOR K.R.O.-TELEVISIE HILVERSUM (K.N.P.). De K.R.O. zal Dinsdag 11 December in zijn televisieprogram het ver trek van het Raptim-vliegtuig, dat Zaterdag op Schiphol start, in beeld brengen. Op Schiphol zul len zich 25 missionarissen aan boord begeven; later zullen nog 30 missionarissen zich bij het ge zelschap, dat naar Afrika vliegt, voegen. Niet alleen het vertrek van Schiphol zal door de K.R.O.-ver- slaggever worden opgenomen, ook de audiëntie by de H. Vader zal voor de televisie worden vast gelegd. REGELING VAN HET ASSURANTIEBEMIDDELINGS- BEDRIJF 's-GRAVENHAGE. Aan de Memorie van Antwoord op het voorlopig verslag der Eerste Ka mer over het ontwerp van wet houdende een regeling van het assurantiebemiddelingsbedrijf is het volgende ontleend: Ten aanzien van de vraag, of in de kringen van de direct-belang- hebbenden een wettelijke regeling alsnog wordt gewenst, kan wor den medegedeeld dat uit inge wonnen informaties is gebleken, dat dc verzekeraars, alsmede de beursmakelaars, ongetwijfeld de voorkeur geven aan een regeling in onderling overleg. Van de ove rige tussenpersonen kan dit zeker niet worden gezegd. Deze laat- sten, die de grote meerderheid der tussenpersonen uitmaken, verlan gen een wettelijke regeling. Dezer dagen is een aantal Franse pioniers in Italië gearriveerd om de Italiaanse autoriteiten ter zijde te staan in. hun strijd tegen het water. De mannen maken zich uiterst nuttig bij het herstellen van bruggen en wegen, welke door de over stromingen veelal zwaar beschadigd zijn. Met behulp van pontons wordt een Franse legertruck op droge grond gebracht. Deze opname werd gemaakt bij Adria in de Po vallei. T D a n 7 oïulo o' A *XT/>_ irnAV irncoliIr( 5o" nliliia aam nil VENLO. Op Zondag 4 No vember was tijdens de wedstrijd Paninngen 2Helden 3 plotseling een haas van 7 pond op het ter rein verschenen en het voetbal spel was terstond overgegaan in een spannende drijfjacht. Links back J. van Helden ving de haas en deponeerde zijn buit in de kleedkamer. Later verscheen er echter een politieman, die door een op het terrein aanwezige collega in bur ger gewaarschuwd was. Deze maakte tegen J. proces-verbaal op wegens „verboden vervoer" en nam tevens de haas in beslag. In deze affaire die voor het Venlose kantongerecht veel be langstelling trok, eiste het O.M. zes gulden of drie dagen met ver beurdverklaring van de haas. De verdediger voerde echter aan, dat er geen strafbaar feit gepleegd was, want de jachtwet verbiedt het vervoeren van wild „op een terrein, dat geheel tot jachtterrein is bestemd en daar- (Van onze parlementaire redacteur) Het invoerrecht op krantenpapier zal van 10 op 6 procent worden verlaagd. Dat was de geringe toezegging, die minister Lieftinck gisteravond aan de afgevaardigden deed, die bij de behande ling van de begroting van Financiën in de Tweede Kamer op de moeilijke positie hadden gewezen, waarin de kranten door de grote stijging van de popierprijzen zijn komen te verkeren. Be schikbaarstelling van Canadese dollars om goedkoper Canadees papier te kunnen kopen, achtte de minister niet verantwoord. Ook een afschaffing van dé I fers uitgedrukt, van een bedrag Omzetbelasting op advertenties I van 6389 millioen was 3507.8 kon geen genade vinden. De minister was van oordeel, dat de kranten toch al tegemoet waren gekomen door de abonne mentsgelden van Omzetbelasting vrij te stellen. En de Omzetbe lasting op geïllustreerde tijd schriften was op 15 pet. gehand haafd. De minister gaf toe dat voor de sigarenindustrie de Om zetbelasting wel was opgeschort, maar reeds toen had hij erop gewezen, dat een dergelijke vrij stelling een hoge uitzondering 'moest zijn. De heer Ritmeester (VVD) toonde zich over de toezegging" van de minister allerminst tevre den. Hfj wenste nadere inlichtin gen over het resultaat van deze maatregelen. De heer v. d. Heu vel (A.R.) wees er terecht pp, dat de hoeveelheid van het in gevoerde papier maar zeer ge ring is. Maar er kan ook geen buitenlands papier worden ge kocht. De heer Hofstra (PvdA) had uitgerekend, dat de toezegging van de minister de klanten een voordeel van f 50,000 zou ople veren, terwijl met de prijsstijging een bedrag van 10 a 14 millioen gemoeid is. De heer Janssen (KVF) was. evenals de heer Hofstra, van mening, dat de vermindering van het invoerrecht prijsvormend weinig of geen betekenis zal hebben. Oorlogsschade. Wat andere punten betreft had minister Lieftinck de bewering van verschillende woordvoerders bestreden, dat er geen schot zou zitten in de afwikkeling van de oorlogsschade vergoedingen. Van de geraamde verplichtingen is reeds 55 pet. ingelost. Of in cij- ERE-TENTOONSTELLINC JAN SLUYTERS De Amsterdamse kunstschilder Jan Sluyters viert op 17 Decem ber a.s. zijn zeventigste verjaar dag. Op die datum zal in het Stedelijk Museum te Amsterdam door burgemeester d'Ailly een ere-tentoonstelling van werken van de jarige worden geopend. De expositie zal het karakter van een overzichts-tentoonstelling hebben. Restaurateur ontdook belastingen De Rotterdamse rechtbank veroordeelde, conform de eis, de 50-jarige restaurateur P .G. W. uit Rotterdam tot een boete van f 500,subsidiair 1 maand hech tenis. W. zou in December 1945 op zijn buitengewoon aangifte biljet in totaal f 20.000 aan in komsten te weinig hebben opge geven. Aantal radiotoestellen stijgt nog steeds 's-GRAVENHAGE. Het aan tal aangegeven radio-ontvangtoe stellen in Nederland bedroeg op 1 December j.l. 1.613.326 tegen 1.603.158 op 1 November. Op 1 November waren er 479.785 aangeslotenen op het -riiksradiodistributienet tegen 373.201 op 1 October. Officierskruis uitgereikt aan Prins Bernhard HILVERSUM. De minister van Oorlog en Marine, is. C. Staf, heeft gisteren tijdens een plech tigheid in besloten kring het offi cierskruis uitgereikt aan Z.K.H. Prins Bernhard. millioen uitbetaald. Voorts deel de de bewindsman mede, dat de uitbetaling van de eerste termijn voor de aanvullende huisraad- schade eind 1952 voltooid zal zijn. Uitvoerige beschikkingen in zake financieringsregelingen voor wo ningbouw en kernfinanciering zullen dezer dagen in de Staats courant verschijnen. Dat de uit voering van de oorlogsschade regeling een spitsvondige zou zijn, wilde de bewindsman niet toegeven. Hij achtte het billijk dat de voorlopige bijdragen in de aanvullende bijdrage worden ge corrigeerd als later blijkt dat de eerste niet juist is geweest. De pachtboeren in Zeeuws-Vlaande- ren op Franse eigendommen zou den eerst geholpen kunnen wor den, wanneer een verdrag van wederkerigheid met Frankrijk zou zijn gesloten. Omzetbelasting. Wat de Omzetbelastine betreft kondigde de minister aan. dat'n wiiziging van bet stelsel on komst is met de bedoeling om te komen tot een af schaf fine van de hef- finir bii de detaillist. Een en ander zal begin Januari in Benelux verband worden be sproken. Mochten hiervan geen spoedige resultaten verwacht kunnen wor den. dan zal de regering zich ernstig beraden of deze wijziging autonoom moet worden doorge voerd. Motie effectenregistratie. Uit de discussies werd ook nog een motie geboren. De heer Jans sen (KVP), die zich met het ant woord van de minister niet be vredigd achtte in zake de cffec- tenregistratie, diende deze mo tie in, waarin op een spoedige regeling wordt aangedrongen. ROTTERDAM. De recherche van het hoofdbureau van politie heeft in samenwerking met de rijksrecherche in Overschie een vrachtauto gecontroleerd, waarin drie Chinezen werden vervoerd, opvarenden van een Nederlands vrachtschip in de Rotterdamse haven. Een van de Chinezen had een kilogram opium in zijn bezit. De man werd aangehouden. De recherche ging daarop ook eens een kijkje nemen aan boord van dat schip; daar werd nog ander half pond opium gevonden, toe behorende aan twee andere Chi nezen. Ook werd nog wat buiten lands geld gevonden, ponden en dollars, ter waarde van f 2000. Opium en geld werden in beslag genomen en de Chinezen aange houden. 's-GRAVENHAGE. De regering is van oordeel, dat een krachtige bevordering van de internationale samenwerking op agrarisch gebied bij voortduring een der belangrijkste elementen xal moeten zijn van het Nederlandse beleid op het gebied van landbouw, visserij en voedselvoorziening, zo verklaart minister Mansholt in de memorie van antwoord op het voorlopig verslag van de Tweede Kamer der Staten-Generaal over de Landbouw begroting-! 952. Ten aanzien van het zgn. plan- Mansholt kan worden medege deeld, dat dit in de vorm van een nota over de Europese samenwer king op agrarisch gebied op offi cieuze wijze 'ter kennis is gebracht van de ministers van landbouw en van Voedselvoorziening van een aantal Europese landen, van welke mocht worden verwacht, dat zij in het bijzonder in een dergelijke vorm van samenwer king zouden zijn geïnteresseerd. In het "oorjaar van 1950 heeft daarop de Franse regering het zgn. plan-Pflimlin, hetwelk de vorming van een Europese markt voor een aantal agrarische pro ducten beoogt ter kennis van de bij de Raad van Europa aange sloten landen gebracht, terwijl het tevens werd aangeboden aan de regeringen van Oostenrijk, Portugal en Zwitserland. De re gering heeft de Franse regering doen weten, dat zij van oordeel is, dat een speciale conferentie van ministers van Landbouw en Voedselvoorziening zich zou die nen te beraden over de algemene f25.000 12916 's GRAVENHAGE. 6 Dec In de 51tp Staatsloterij (viifde klasse, achtste liist) is on 12916 f 25.000 gevallen. DE UNILEVER-EMISSIE 's GRAVENHAGE, 6 Dec. Bij de inschrijving op nominaal 43.004.000 gulden gewone aande len en certificaten van gewone aandelen in Lever Brothers en Unilever N.V. hebben nagenoeg alle houders van aandelen en certificaten van aandelen van het hun toekomende claimrecht gebruik gemaakt. conceptie van een Europese agra rische integratie, er daarbij de na druk op leggend, dat van stonde af aan zou moeten worden ge zocht naar een vorm van samen werking met die landen, welke zich niet zouden kunnen vereni gen met de overdracht van be voegdheden van een super-natio naal orgaan. De regering is voorts van oor deel, dat ook de regeringen dar Verenigde Staten en van Canada tot het in enigerlei vorm deelne men van een dergelijke conferen tie zouden moeten worden uitge nodigd. Gehoopt mag worden, dat in de komende maanden op dit terrein verdere voortgang zal worden gemaakt. GEEN JENEVER VOOR HET ONTBIJT STRAATSBURG (A.P.). Het Nederlandse lid van de Europese Consultatieve As semblee J. van de Kielft, heejt vandaag zijn collega's gewaarschuwd tegen het ge bruik van jenever voor het ontbijt. De Assemblee besprak de coördinatie van 't Europese luchtvervoer waarbij een der sprekers opmerkte, dat pas sagiers soms met vliegtuigen van een bepaalde lucht vaartmaatschappij reizen om dingen als de Franse keuken tof de Hollandse jenever. Als Nederlander verzeker ik U, aldus de heer van de Kieft, dat U, mocht gij be sluiten per KLM te vliegen, jenever zult worden aange boden, maar ik moet U waarschuwen dat jenever drinken voor het ontbijt he lemaal niet goed is. voor geschikt is", aldus een uit spraak van de Hoge Raad. Het voetbalveld was echter met schuttingen en een draadversper ring omzoomd en uitsluitend be stemd om er op te voetballen. Pleiter concludeerde tot ontslag van rechtsvervolging en terug gave resp. vergoeding van de haas. De kantonrechter mr. v. Basten Batenburg zag in het be toog van de verdediger een nieuw element en oordeelde een nader onderzoek ter plaatse gewenst. De zaak werd aangehouden tot 8 Januari a.s. (Advertentie) op te knappen I krijgen des Zaterdagsmiddags in het Haagse café-restaurant „De Hertenkamp" jonge Nederlandse musici de gelegenheid, voor de bezoekers van het café op te tre den. is tegen de oud-commandant van de L.K.P. afdeling Westland twee jaar geëist wegens meineed in de nasleep van de moordzaak Kitty ten Have hebben de Amsterdamse winke liers wegens het zorgvuldig na leven van de electriciteitsbeschik- king in de laatste drukke weken een pluim verdiend arriveerde gisteren in de Rotter damse haven een Nederlands schip geladen met in Ierland inge zamelde goederen voor de ge troffen Italiaanse gebieden. legde de heer Supomo bezoeken af bij de ministers Drees, Stikker en Peters.... is in Hilversum de 85-jarige sier kunstenaar Th. Nieuwenhuis overleden. Hij was in het begin van deze eeuw een der vernieu wers van de kunstnijverheids beweging. bevinden de Belgische vissers vaartuigen met Nederlandse en Belgische naar Argentinië emi grerende vissersgezinnen zich thans bij Madeira. Alles is wel aan boord veroordeelde de Haagse recht bank een Noordwijkse boekhouder die enige bollenhandelaren voor liefst f 40.000 had opgelicht, tot een jaar en drie maanden bereikte de suikerfabriek en raf finaderij „Puttershoek" het afge lopen etmaal een recordcampagne. Niet minder dan zeven en een kwart kilogram bieten werden toen verwerkt. Philips werkt samen met Columbia NEW YORK (A.N.P.). Naar wij vernemen heeft de Columbia Record in U.S.A. met Philips' phonografische industrie te Baarn een overeenkomst gesloten voor het wederzijds exploiteren van hun repertoire. Deze overeenkomst zal per 1 Januari 1952 van kracht worden. ZEEPOST 's-GRAVENHAGE. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waar op de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan tussen haakjes achter de naam van het schip vermeld: Indonesië m.s. „Ranje" (24-12); Nw Guinea s.s. „Raki" (20-12); Antillen m.s. „Helicon" (12-12); Suriname m.s. „Poseidon" (18-12); Australië en Nw Zeeland via En geland (8-12); Canada s.s. „Wild Ranger" (10-12), en s.s. „Aver- dyk" (12-12). MOET NIET VERDWIJNEN 's-GRAVENHAGE. In een nota naar aanleiding van het verslag in zake de begroting 1952 van het Landbouw-egalisatiefonds zegt minister Mansliolt o.m.: ..Het ligt niet in de bedoeling het eindbedrag van 110 millioen gul den te beschouwen als een abso luut nlafond. indien de regering dit binnen het kader van de landbouw, en. of. de loon- en nriisnolitiek noodzakeliik acht. zal zii niet schromen een hoger bedrag aan te vragen. De mening van verschillende leden, dat de tijd is aangebroken het Landbouw-egalisatiefonds te doen verdwijnen, kan de minister met vele andere leden, niet de len. Het fonds is een noodzake lijk instrument, zowel voor het landbouwbeleid als voor de loon- en prijspolitiek, dat niet gemist kan worden.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 3