oubfr- arte\>elt DER MESSIAS f.7.25 Belgische pers stelt zich partij in zaak teqen Rinchard Voorstellen in de Raad ALKMAAR EN OMSTREKEN Rhythmische wed strijden K.N.T.A.K. „BOUNTY" Honderden luisteraars in met kaarsen verlichte Grote Kerk .OjopuTajT®] GEWONE OF POLITIEKE MISDAAD? Open brief in Brussels blad over moord op Deberghe Visitekaartjes Firma |an Kühne Export van groenten naar Canada? Marktberichten ALKMAAR. Bij raadsbesluit van 19 April werd een geldlening aangegaan met de regeringscom missaris voor het radiowezen, gr. f300.000,tegen 2J/4 pet., welke lening tegen 7 Jan. 1952 is opge ëist; voorgesteld wordt deze le ning te converteren in een le ning tot een gelijk bedrag, terug te betalen 7 Jan. '58, rentende 3V= pet. Voorgesteld wordt aan de N.V. Tegel- en Cementwarenfabriek „Alkmaar" alhier met ingang van 1 Jan. te verhuren een ter rein aan het Zeglis, groot 4095 m2 telkens per jaar, uiterlijk tot 31 Dec. 1956, en een nevenliggend terrein, groot 1428 m2, een en an der voor een huurprijs van f 1.134.57 per jaar. Voorgesteld wordt voorts het contract met de heren C. M. v. d. Stok en J. Hessing tot pacht van het gemeenteviswater met een jaar te verlengen, onder voor waarde, dat met betrekking tot de Geestersingel, Kennemersingel en Nieuwlandersingel de pachters om het jaar om beurten hun vis tuig zullen plaatsen aan de weg zijde of de plantsoenzijde. M.H. en C.Z. in 1948 De rekening van Maatschappe lijk Hulpbetoon over '48 is slui tend gemaakt met een gem.sub- sidie van f383.669.(terwijl ge raamd was f465.200.die van het Centraal Ziekenhuis met een gem.subsidie van f204.489.(ra ming f209.940.De buitenge meenten dragen, volgens de in beginsel van '48 af geldende bij slagregeling f 36.884.in dit te kort bij. Voorgesteld wordt de rekening M.H. goed te keuren in ontv. en uitg. op f695.412.(kapitaal- dienst f2.010) en die van het C.Z. op f799.456.— Onderwijs B. en W. stellen de Raad voor het bedrag per leerling (ex art. 32) voor het openb. buitengewoon 1. o. voor 1952 te bepalen op f 99.37 (w.o. begrepen f 0.85 voor adm.kosten en f 1.per meis jesleerling voor aanschaffing van handwerk-benodigdheden. Tevens wordt voorgesteld het bedrag per leerling over 1952 (ex art. 55bs) vast te stellen: voor het openbaar l.o. op f 34.40 plus fil.per meisjesleerling voor aanschaffing haridwerkmateriaal; voor het openb. l.o., zonder kos ten van instandhouding van schoolgebouwen op f 27.05, plus f 1.alsvoren; voor het openbaar IN DE MUZIEKTUIN ALKMAAR. „Voor het eerst in de geschiedenis van de Kath. Noorder Turn- en Athletiekkring," aldus de vice-voorzitter, de heer P. de Bruyn, in zijn openings woord, „kunnen we met deze, voor de kring nieuwe sport in het openbaar in de Muziektuin optreden. Rhythmische gymnas tiek moet niet gezien worden als een verzamelnaam, doch is bij juiste beoefening van groot voor deel voor de vereniging en haar leden. Immers het doel van het rhythmische is, het meisje licha melijk en geestelijk te verrijken en de diepere aspecten van deze sport te laten beleven. Om dit te bereiken is veel geduld en oefe ning van leider en beoefenaar nodig. Op deze dag is een mijl paal gezet op de weg naar betere prestaties en uitvoering." De wedstrijden werden vlot achter elkaar afgewerkt en het was een imposant gezicht de da mes te zien met haar geheel wit te kleding in vlot rhythmische bewegingen, balancerend met bal en knots. Echter moet wel wor den opgemerkt, dat leiders en be oefenaars er zich vooral op moe ten toeleggen, de bewegingen meer te doen aanpassen bij de muziek, waardoor een harmo nieuzer geheel wordt verkregen. Doordat de prestaties de eerste maal nog niet zo hoog konden worden opgevoerd werd slechts één le prijs toegekend en wel aan de afdeling Heerhugowaard, met een keurig afgewerkte knots oefening. Zij kreeg tevens de ere-prijs. Vrije oefening: Taveno, 3e prijs. 41 punten. Knots-oefening: TOG, le prijs, 49''= punt; Taveno, 2e prijs, 43 punten. Baloefening: DWV, 3e prijs, 38 punten; Taveno, 2e prijs, 42 pun ten: DVV, 2e prijs, 45 punten. Rhythmische oefening: DVV, 2e prijs,'46 punten; Forward, 2e prijs 42"= punt: Taveno, 3e prijs, 41 punten: Forward, 2e prijs, 45"= punt: DWV, 2e prijs 45 punten; DVV, 2e prijs, 42"= punt. Damclub D.D.D. ALKMAAR. De uitslagen van de voor de onderlinge com petitie gespeelde partijen luiden: J, SchuitM. J. Langras jr 11 M. A. LangrasM. Oud 02 N. OudP. Booy 20 J. MekkenN. Visser 20 C. Balder—N. Riebeek 02 G. WoonijkT. Korn 20 P. de Wiin D. Klinkhamer 20 A RomijnG. Bakkum 02 J. BleekerM. Langras sr. 0-2 N. LengersD. Stam 0-2 D. Peerdeman- D. Bruggeman 20 G. BakkumG. Bruin 20 voortgezet l.o. op f 42.62; voor het openbaar ulo f49.87 plus f 1.50 alsvoren. Voorgesteld wordt de gemeen telijke vergoeding in de kosten van vakonderwijs vast te stel len op f3.447.22 voor de Ver. St. Joseph voor de R.K. jongens scholen; op f 1.483.26 voor de R. K. meisjesscholen en op f 2.126.73 voor de Ver. tot Bevordering van Chr. Schoolonderwijs. Tenslotte wordt voorgesteld medewerking te verlenen voor de aanschaffing van een nieuwe verlichting in de St. Aloysiusschool aan de Koornlaan. A.F.C.-NIEUWS Wat 'n wedstrijd. Het was ech ter een goed begin is het halve werk, want nadat wij al heel gauw met 20 voorstonden, werd het toch nog gelijk. Om eerlijk te, zijn, was dat een geduchte tegen valler. Het is weer een kostbare punt, die wij verspeelden. Toe, mannen van bet eerste, sleep nog eens een overwinning uit het vuur, opdat onze ganse suppor- tersschare zich weer eens kan verwarmen. Het tweede won prima; het derde zag er geen kans toe; het vierde bravo en de junioren A, bravo. De adspiranten niet min der dan vijf wedstrijden gewon nen en één gelijk. Schitterend, jongens. Br. Overste was dan ook dik en dik tevreden en wij na tuurlijk ook. Zondag a.s. komt Vrone uit St. Pancras op bezoek. Zorgt eerste elftallers, dat de ontvangst warm is, denkt maar aan de 62 neder laag in St. Pancras; die moet uit gewist worden. Hedenavond: Laatste clubavond in 1951. Komt allen hedenavond naar Beemster op het Waagplein. De PPC-er Advertentie de zachtste Oude Jenever, per liter f7.15 GEVONDEN VOORWERPEN W.O. ROEIBOOT ALKMAAR In het tijdvak van 6 tot en met 12 December zijn de volgende voorwerpen bij de politie als gevonden aange geven: Een tiental dameshandschoenen en een dozijn andere handschoe nen en kinderwanten; een pakje, inhoudend gereedschap; diverse shawls; een schooletui; rijwiel- slot; vijf portemonnaies, waar van drie met inhoud; kousen; diverse sleutels, w.o. huissleu tels en sleutels in etui; twee dameshorloges en horlogeketting diverse ceintuurs; medaille; kerkboeken; rozenkransen; vul pen; pijp; twee parelkettingen; gymschoen; contactsleutel; bont; parapluie; alpino; popje; zilver- bons en muntbiljet; twee duim stokken; zadeldekje; roeiboot; riem; dameshoed en regenpijpen. Te bevragen kamer 14 van 17 tot 18 uur, behalve Zaterdag, aan het politiebureau. Hockey Terriers in de strijd ALKMAAR. Dames II van de Terriërs speelden thuis tegen de girls van Dem. Het werd een matige wedstrijd. Hadden de Terriërs een open spel gespeeld, dan was de uitslag geen 40 voor Dem geworden. Dames, een volgende keer meer uit elkaar, eni de goaltjes zullen ongetwij feld komen. Het eerste officiële optreden van de junioren (jongens) in Beverwijk was */oof een ieder (het bestuur was aanwezig) een grote verrassing. Vlot en enthou siast werd er gespeeld, en na 29 min. namen de Terriërs de lei ding door een pracht goal van Hein Kops. Na de rust maakten de Dem-iboys gelijk er» namen even later zelf de leiding 2—1. Dit namen de jonge Terriers niet, en het duurde dan ook niet lang, of Tom Jacobs liet de Ter- riërs-aantoaog juichen 22. De laatste minuut bracht Dem de overwinnende goal 32. Een fij ne wedstrijd, waaraan alle elf even hard hebben gewerkt. Potasch en Perlemoer ALKMAAR. Onder regie van Johan Kaart heeft gisteravond in het Gulden Vlies de vierde opvoering plaats gehad van het bekende stuk „Potasch en Perle moer.... in textiel". De zaal was tot in de uiterste hoeken gevuld. Het publiek heeft zich om de koddige situaties uitstekend vermaakt. Een recensie van dit stuk hebben wij bij de eerste op voering in dit seizoen uitvoerig gegeven, waarbij wij gewag maakten van het uitstekende spel van de twee hoofdrolvertolkers Johan Kaart en Joh. Boskamp. Advertentie ALKMAAR Voor de tweede maal werd door Toonkunst Handels Oratorium „Ver Messias" in de Grote kerk tot uitvoering gebracht ol.v. Herman Zaal. Het werk werd gezongen door de Toonkunst-koren uit Alkmaar en den Helder en het orkest bestond eveneens uit amateurmusici uit beide plaatsen. Honderden luisteraars waren naar het stemmig met kaarsen verlichte kerkgebouw gekomen, om naar een van Handels mees terwerken „Der Messias" te ko men luisteren. De componist heeft dit orato rium geschreven in 1741, en wel binnen de tijd van 24 dagen, zelden is een voldragen kunst werk binnen zo'n kort tijds bestek tot stand gekomen. Het Toonkunstkoor en dirigent Her man Zaal hebben zich met enthousiasme gegeven om deze lang niet gemakkelijke opgave goed te volbrengen. Het grootste gedeelte van de luisteraars zal zéér zeker voldaan zijn geweest en geboeid vooral door Handels prachtige muziek. Voor' de meer ervaren luisteraars bleven er echter nog enkele wensen on vervuld. De koren werden zuiver gezongen, hier en daar wat on evenwichtig, en hadden meer bewogenheid cn grotere expres sie kunnen hebben. Maar dit alles moet nog steeds groeien, en men moet langs de weg van de» D.,. geleidelijkheid tot het ideaal Biljarten, komen. Het orkest speelde vaak zeer goed, maar ook hier was men het soms met de directie niet geheel eens, en ook wat de stemming betrof glipte er wel eens een précair momentje tus sendoor. Zéér goed werden gezongen de koren uit het eerste deel „O, du Wonne....". „Sieh, das ist Gottes Lamm", en het bekende Halleluja! koor. De solisten die in dit werk lyrische beschou wingen geven, waren stuk voor stuk subliem. Jo Vincent (sopraan) zowel als Annie Hermes (alt) boeiden in hoge mate door artistieke voordracht. De tenor Wiebe Drayer zong zijn aria's met een nobele reserve en prachtig stemgeluid. En wie zou niet onder de indruk gekomen zijn van het magistrale geluid van de bas Herman Schey. Bij zondere vermelding verdient het kwartet uit het koor „Sein Joch ist sanft". Dat deze uitnemende solistische bezetting aan het ge heel een wel bijzonder muzikaal cachet gaf behoeft geen betoog. Zo behoort deze „Messias"-uit- voering van Handel weer tot het verleden, en gaat Toonkunst zich nu weer voorbereiden op een oratorium van Mendelssohn nl. de „Elias". Op deze manier blij ven de muziekliefhebbers in con tact met de werken van de grote componisten, en dit is belangrijk voor allen die de betekenis van de Toonkunst weten te waarde ren. W. SCHREURS VOOR HET KAJOTTERSHUIS Geschenk van de K..A.B. ALKMAAR Het voltallige bestuur van de K.A.B. bracht gister een bezoek aan het Ka- jottershuis, waarbij het aan het bestuur van de stichting K.A.J.- huis als bijdrage in de stichtings- kosten een bedrag van 250, overhandigde; het spreekt, dat dit geschenk in grote dank door het stichtingsbestuur werd aan vaard. FINALE PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP 1 sle KLASSE LIBRE W. Zoon kampioen Zaterdag en Zondag is het tournooi om het pers. kamp. 1ste kl. Libre geëindigd. Als overwinnaar kwam uit de strijd te voorschijn de heer W. Zoon. De iutslagen van de par tijen van Zondag luidden als volgt: G. Mors Haakman ALKMAARSE CONCOURSCOMMISSIE ORGANISEERDE TENTOONSTELLING ALKMAAR. De Alkmaarse concours-commissie organiseerde in café Tom Zaterdag en Zondag een grote postduiven-tentoonstel ling, welke door zeer veel belang stellenden en tal van duivensport liefhebbers werd bezocht. De ope ning werd Zaterdagmiddag ver richt door de voorzitter, de heer H Mooij, die namens de A.C.C. speciaal de keurmeesters Lopik en De Wit dank bracht voor hun keuringswerk. Op de tentoonstelling zelf, die was ondergebracht in de boven zaal van café Tom, waren onge veer 400 duiven te zien, waar onder tal van zeer fraaie exem plaren. De tentoonstelling was vooral door de zeldzame collec ties en het uitstekende materiaal voor de kenners de moeite waard. De prijswinnaars: De mooiste duivin, de mooiste doffer en de beste vogel waren alle drie in het bezit van de heer W. Godschalk. Klasse oude duiven (I); le pr: C. Al; 2. v.d. Vliet; 3. W. Akker boom; 4. M. Teerhuis. Klasse oude doffers Vitesse, le prijs: Gebr. Boots; 2. J M. SOhipper; 3. C. Al. Klasse oude duivinnen Fond: le pr: W. Godschalk; 2. H Mooij 3. J. J. Knegt. Klasse oude doffers Fond: le pr: W. Godschalk; 2 H. Sijbrand 3. J. Bek; 4. H. Mooij. Klasse jarige duiven: le prijs: C. D. Huiberts; 2. Ni. v.d. Kamer 3. C. Steeman, Klasse jarige doffers: le prijs: Gebr. Hartland; 2. J. J. Knegt; 3. J. N. van Baden; 4. A. Bakkem. Klasse jonge duivinnen: le pr. Gebr. Boots; 2. H. Zwankhuizen; 3. J. Huiberts. 4. Th. v.d. Vliet. Klasse jonge doffers: le prijs: Jac. de Nijs; 2. K. Vrasdonk; 3. M- W. v.d. Well; 4. G. Landzaat; 5. M- Tijdeman. Klasse late jonge duivinnen: le prijs: M. Godschalk; 2. A. Bakkem, Klasse late jonge doffers: le prijs; C. H. Noome; 2. W. God schalk. (Advertentie) (Van onze Brusselse correspondent) BRUSSEL. Bijna drie weken staat dokter Rinchard uit Eigen- brakel terecht voor het Assisenhof in de Belgische hoofd stad. Nog steeds is men met de behandeling van deze gerucht makende zaak, welke jarenlang in het middelpunt der belang stelling heeft gestaan, niet verder gekomen dan het punt der beschuldiging, dat handelt over de moord op de liberale wet houder van La Louviere, de journalist Camille Deberghe. Spre ken de getuigen waarheid en in hoeverre kan men vertrouwen op de verklaringen der verschillende verdachten? De jury zal het tenslotte moeten uitmaken, maar zelden zal zij voor een zwaardere taak hebben gestaan, nu de meest tegenstrijdige getuigenissen het geval tot een Gordiaanse knoop hebben ge maakt. listische pers, welke de hele rechtszaak in het voordeel van Rinchard tracht te bagatelliseren, juichte. Het proces is wellicht het dui delijkste bewijs van de vermen ging van politieke hartstochten en lage moordlust, waarvan België tijdens en na de bezetting getuige is geweest. De moord op Deberghe, waarvan Rinchard wordt beschuldigd, telt evenveel politieke facetten als persoonlij ke. Velen zien deze moord lou ter als een daad van wraak van de verdachte, die immers als di recteur van het Gemeentelijk Zie kenhuis van La Louviere door Deberghe ontslagen werd. Maar van de andere kant ziet men in de misdaad een uiting van de felle jalousie-gevoelens waarmee de verschillende ondergrondse verzetsgroepen in België elkaar bejegenden. De lange reeks ge tuigen, waaronder de weduwe en de dochter van Deberghe heb ben het geval niet kunnen ophel deren cn nu hebben enige Bel gische bladen deze taak overge nomen. Allerlei tendentieuze be richten zijn reeds verschenen, en daaronder was wel he't meest op hefmakend de „brief" in het Brusselse dagblad „La Cité" Deze katholieke Frans-talige courant, welke er overigens geen geheim van maakt in politiek opzicht even links georiënteerd te zijn als de socialistische pers, publiceerde Dinsdag een brief van een vriend van Deberghe's moeder. In dit schrijven wordt de zoon van het slachtoffer ervan beschuldigd een rol te hebben gespeeld in de moord op zijn vader. Deze publicatie had de uitwer king van een donderslag bij hel dere hemel. Rinchard werd veel zelfverzekerder in zijn optreden voor de rechtbank, en de socia- Blanco en bedrukt Kerst- en Nieuwjaarskaarten Verdronkenoord 133, Alkm. Achter de Vismarkt die Rinchard aan een zekere Verhasselt zou hebben geboden om Deberghe te vermoorden. De2e Verhasselt is inmiddels ge storven De verdachte zelf blijft zich verweren, soms kun dig, 'dan weer onhandig, maar meestal blijft hij erg vaag. „Ik kan het me niet meer herinneren" is dikwijls het enige wat op de stampvolle publieke tribune uit de mond van Rinchard vernomen wordt. De Justitie onderzoekt nu hoe de brief op de redactie van het blad is gekomen, want men ver denkt er „La Cité" van het Hof te willen hebben beïnvloeden, hetgeen verboden is. Overigens schijnt deze verdenking wel aar dig te kloppen, want de brief werd afgedrukt in een speciale editie, welke verscheen.tij dens de zitting van het Hof. De katholieke pers blijft intus sen met klem aandringen op vol ledige behandeling van de zaak. Zij doet dat vooral, omdat zij hoopt, dat uit het proces duide lijk zal blijken, welke politieke invloeden er achter de schermen hebben gewerkt. Mysteries Mysterieus is aan deze zaak het verdwijnen van het dossier, dat Deberghe over Rinchard zou hebben opgesteld. Dit zou achter het IJzeren Gordijn berusten. De weduwe Deberghe beweert, dat het bezwarende feiten bevatte tegen Rinchard en andere socia listen. De Duitser Meiborg, die tijdens de bezetting op de Kreiskomman- dantur in La Louviere werkzaam was, kon evenmin een beslissen de getuigenis afleggen. Hij wist zich niet meer te herinneren of het Rinchard was of iemand anders, die hem kwam vertellen, dat Deberghe voor de oorlog een beledigend artikel over Hitier had geschreven. En tenslotte is er nog het ver haal van de duizenden franks, BEDRIJFS-VOLLEYBAL ALKMAAR Uitslagen Dames Afd. A: Krom't Hooge Huys 03 P.C.B.—Centra 3—0 Dacota—SOVA I 1—3 SOVA IILastinagirls 22 IVA IHVB 3—0 IVA II—Milfleur 3—0 Heren Afd. B: Hulskamp ToppersIVA 03 DedivitoPovay 22 APSV—PCB 3—0 CentraStoel 31 Nagengast't Hooge Hpys 03 RhodesiaSOVA 13 Handbal OUDORP Zondag speelde V.B.O. 1 een wedstrijd tegen D.D.O. 1 van Schermerhorn. V.BO bleek in alle opzichten de meerdere; met de rust was de stand dan ook 30 voor V.B.O. Ondanks vele pogingen van D.D.O. gelukte het hen niet in de tweede helft een punt te maken, terwijl V.B.O. haar aan tal punten tot 7 opvoerde: eind stand 7—0. V.B.O. heeft weer een van de vele overwinningen van de laatste tijd toegevoegd. De „Verbrande Pan' in de Raad Bar ten Swart Bar ten Zoon Mors De zijn: Wielrennen: AIcmaria Victrix ALKMAAR Zondag heeft Alc. Victrix haar derde rit voor de H.T.-competitie gehouden. Deze rit bestond voor de A- en B-klas uit tweemaal 2000 m er» voor de C-klas uit tweemaal 750 meter. De uitslagen ziin als volgt: A-klas: 2 x 2000 meter: 1. G. Kooh. 2 min. 46.1 sec.; 2. B. v. d. Kamer 2.54.3; 3. J, Scholten 2.56.0; 4. J. Ottebros 2.56.3; 5. K. Slot 3.02.0; 6. J. de Wilde 3.50.0: 7. P. van Berkum 3.05.2; 8. W. Wouters 3.11.2. B-klas. 2 x 2000 meter: l.P. Hofman 3.05.1; 2. J. Bloed jes 3.05.3; 3. A. Israël 3.18.1. C-klas: 2 x 750 meter: - T u 1 T. Schilder 1.03.4; 2. K. de 65 jaar, wed. v. A. D J. H. Pe- Gróot 1.10.2: 3. K. Veldiboer keiharing; Maria S. Wormsbecher 1.12.1; 4. C. Hoogmoed 1.18.1. 68 jaar, geh. met N. Best. IN HEMDSMOUWEN ALKMAAR. Zondagavond Van ®erS kwam een man, blootshoofds, barrevoets en in hemdsmouwen aan het bureau van politie, die de politie meewarig van zijn avonturen van de vorige dag kwam vertellen. Hij was de vo rige dag uit geweest en had waarschijnlijk geen appelensap gedronken. Hij was zo beneveld, „dat hij niet meer wist van wel ke parochie hij was". Hij vertel de dat hij zijn regenjas, zijn schoenen, zijn handschoenen, zijn sjaal en zijn colbertjasje was kwijtgeraakt. Hij was zo „weg" geweest dat hij niet meer wist waar hij de kledingstukken had verloren. Inmiddels zijn enkele kledingstukken teruggevonden, zodat de man zijn garderobe weer bij elkaar heeft. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Peter zv J. Roos en A. Schoonewil; Tjebbe W. zv A. B. P. Strubbe en E. M. Zwart; Joseph L. zv M. Zonnevelat en J. H. Moerkerk. Overleden: Helena J. ter Berg 200 25 30 8.00 136 25 20 4.50 200 40 19 5.00 152 40 33 3.80 200 28 21 7.14 137 28 17 4.89 200 37 36 5.40 152 37 24 4.13 uitslagen van Zaterdag Heinis 200 31 15 6.45 v. d. Berg 181 31 21 5.83 v. d. Molen 200 41 19 4.87 Barten 132 41 18 3.79 v, d. Molen 200 38 25 5.26 Haakman 121 38 12 3.18 Heinis 200 35 24 5.71 Barten 149 35 19 4.25 Swart 200 23 23 8.69 Mors 169 23 35 7.34 Zoon 200 31 25 6.45 Hakman 100 31 18 3.22 De eindstand ziet er als volgt uit: W. Zoon 1386 222 36 6.24 12 L. Heinis 1307 272 29 4.80 10 v.d.Molen 1343 280 39 4.79 10 J. Swart 1252 249 35 5.02 8 W. Barten 1226 256 21 4.78 8 v.d.Berg 1119 233 33 4.80 4 J. Mors 1214 250 35 4.85 2 Haakman 1093 250 45 4.37 2 Loop der bevolking ALKMAAR. In Alkmaar ves tigden zich in de loop van No vember en begin December: B. W. Ver bruggen, RK, van Wierin- germeer naar van Everdingen- straat 18; E. R. Klerks van Den Haag naar Drebbelstraat 28; J. G. Stet, R.K., van Haarlem naar Lyceumstraat 62: J. Trijssenaar, met gezin van Den Haag naar Lyceumstraat 73; C. N. Zut, RK, van Koedijk naar Vogelenzang 4, M. C. Jimminkde Jong, van Schagen naar Wilhelminalaan 11, L. J. Derksen, RK, van Nijme gen naar Lyceumstraat 29; A. Vestering, RK, van Nederhorst den Berg, naar Nassauplein 11; A. W. M. Zonneveld, RK. van Egmond Binnen naar Luttik Oudorp 1; H. A. M. van Zon, van Velsen naar Emmastraat 31; M. E. Bartels, RK, van Schoorl naar Nassaulaan 45; A. E. Knol, van Schoorl naar Bruinvisstraat 31; G. Tames, RK, van Hedloo naar Leliestraat 7; F. Klein met gezin van Egmond Zee naar Nieuwlandersingel 55; J. W. H. van Merkhoven, RK, van Tilburg naar Houtmanstraat 24; J. Grauf, RK, met gezin van Houthem naar Frieseweg 2! J. van de Pol, van Apeldoorn naar Lyceumstraat 17. J. J. Gerdes, RK, van de Bilt naar Huygensstraat 34A; M. KamstraKok. van Opperdoes naar Spieghelstraat 16; J. van der Have, van Batavia naar Laat 123; M. S. I. Heeger, RK, van Am sterdam naar Langestraat 30: Fr. de Hoo, van Hattem naar Lin- denlaan 13; J. Strooker, van Amsterdam naar Schermerstraat 4; D. Buisman, RK, van Oudorp naar Nassauplein 11; B. Faber, van Oudorp naar Lyceumstraat 15; L. Bakker, van Ridderkerk naar Ritsevoort 12; A. Kuyper, RK, van Beverwijk naar Wilde manstraat 16; H. G. Beentjes, RK van Castricum naar Hofstr. 3; M. Th. Blankendaal, van Haar- BERGEN. In de raadsver gadering van 19 December komt als eerste punt aan de orde een interpellatie van het raadslid Hemelrijk inzake de schending van het natuurschoon in de „Verbrande Pan" en omgeving door het Provinciaal Waterlei dingbedrijf. Burgerlijke Stand HEERHUGOWAARD. Ge boren: Margaretha M„ d. v. J. G. Paauw en M. M. Beerepoot; TheresV B„ d. v. J. Smit en B. Biersteker; Petrus M.. z. v. J. van der Sloop en Mi Groot; Geertruida M., d. v. C. N. van Langen en G. Schouten; Cor- nelis J. M„ z. v. J. P. Oudhuis en C. Immink; Catharina E. M„ d. v. N. Smit en M. M. Gilde- meijer; Catharina M., d. v. A. van Kleef en C. M. Dekker; Gerardus S.. z. v. J. Groenveld en C. Plak; Johanna M. E., d. v. J van Schagen en A. G. Schuiit; Alida J.. d. v. P. W. Bloothoofd, en A. A. Stoop; Adrianus P.. z. v. J. Konijn en R. M. Breed: Thieodorus .C, z. v. Th. C. Kla ver E. Wijnker; Ursula E. M„ d. v. E. N. Klaver en G. Mooy; Fredericus A. S„ z. v. P. J. Gil- demeijer en B. C. Wokke; Fer dinand M„ z. v. J. Th. Beers en M. Insing; Anna A., d. v, P. Groenveld en A. Pater. Getrouwd: Petrus J. Bleeker en Johanna de Boer; Johannes Ligthart, Opmeer, en Alida Borst. Overleden: Petrus Jonker, 70 iaar, gehuwd met Maria Jong; Verwer en A. Ursem; Klaas Maria Verwer. 4 jaar, d. v. J. WagenAar. 73 jaar, gehuwd met Aafje Slot. Burgerlijke Stand HARENKARSPEL. Gebo ren: Godefrida Cornelia, d. v. H. Buter en C. van Blokdijk. Ondertrouwd: J. H. Smit. 32 Burgerlijke Stand OUDE NIEDORP. Geboren: Jan, z. v. J. de Wever en A. Kamper; Nicolaas P. M„ z. v. P. Dodeman en E. Borst; Griet je C. d. v. H. Westerhof en T. 'v. d. Hudding; Cornelia C. M„ d. v. J. J. de Wit en C. S. Stade- gaard. Overleden: Lucia C. Zuurbier, 70 jaar, echtg. van P. Steur. Burgerlijke Stand LANGEDIJK. Geboren: Johanna E. M„ d. v. G. N. Hoo- gelboom en G. M. van Duin Reindert P.. z. v. P G. Visser en W. H. Bomhiaf; Maria A. A., d. vh. W. J. v. d. Stok en H. M. Admiraal. Ondertrouwd: J. Biersteker. 25 jaar, en H. A. Koelewijn. 21 jaar; P. Glas, 31 jaar, er» M. Ploeg, 22 jaar; P. de Graaf, 27 jaar, en A. de Geus. 21 jaar. WATERSCHAP DE BEEMSTER BEEMSTER In de dezer dagen onder voorzitterschap van de heer J. Stolp gehouden ver gadering van het waterschap De Beemster, werd de heer K. Hogetoorn tot heemraad be noemd; de heren H, Helt, J. v. Kempen en L. Kreuger werden herbenoemd als hoofdingeland. De heer P. S. Visser werd aan gewezen als vertegenwoordiger van het waterschap in het Hoog heemraadschap van de Uitwate- rende Sluizen. Met de Coöp. Berenleenbank werd een rek. courant-overeenkomst aangegaan tot een bedrag van f 100.000. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag avond tot Dinsdagavond. IETS KOUDER Nevelig en zwaar bewolkt met hier cn daar enige motregen. akke tot matige wind, hoofd zakelijk tussen zuid en zuid west. Iets kouder. (Van onze correspondent) Het bedrijfschap voor groen ten en fruit deelt mede. dat van de landbouwattaché te Ottawa bericht is ontvangen, dat door de over het algemeen slechte oogst in Canada zich meer vraag begint te ontwikkelen naar groenten. Afhankelijk van prijs, kwali teit en verpakking zouden er wellicht mogelijkheden zijn voor de afzet van uien, wortelen en later misschien voor kool. UITVOERING „LYCURGUS" SCHAGEN De jaarlijkse uit voeringsdag van de Kon. Gymnas- tiekver- en turnvereniging „Ly- curgus" is ook nu weer een on verdeeld succes geworden. Tel- kenjare zijn honderden burgers en burgerressen van de Magnus- veste getuige van de vaardigheden van Schagen's Jongste, ep jongere gymnasten en kregen zij gelegen heid o-m hun bewondering voor de prestaties van de iets ouderen te tonen. In de middaguren leidde direc teur Jo Mintjes de allerkleinsten. Peuters van nauwelijks drie of vier turven hoog die voor en ach terover kopjeduikelden of een standje maakten aan de brug. De iets grotere jongens en meisjes lieten reeds tamelijk goed afge werkte paard-, brug-, of hoepel- oefeningen zien of voerden vlotte vrije oefeningen uit die reeds best gezicht verdragen konden. Na 8 uur was het woord aan de senioren, afgewisseld met de gro tere jongens en meisjes, welke laatste vooral weer succes oogst ten met bun hoepel-oefeningen. We zagen de dames werken met evenwichtsbalk, laag- en boog brug, op het paard of rythmische oefeningen met de knotsen uit voeren. Een daverend applaus oogstten de met bijzondere gra tie verzorgde volksdansen. De heren lieten zien wat ze aan Hoogbrug, hoogrek, ringen e.d. konden presteren. En daar waren er die hun oefeningen verbazend goed wisten af te wer ken. Trouwens ook hun vrije oefening verwierf een welver diend applaus. Lycurgus is nog steeds op turngebied een ver eniging die haar mannetjes staat. Geslaagd LANGEDIJK. Te Doetin- ohem slaagden voor coupeuse mej. Mary Huibers te Broek op Langedijk en voor costumiëre Loes Henselmans Jd. te Noord- Scharwoude, beiden leerlingen van de modevakschool van mej. A. Bruyn te Noord-Scharwoude. ALKMAAR, 17 December. 6 paarden 450.00-850.00, 170 vette koeien 500.001300.00, 10 graskalveren 120.00225.00. 49 nuchtere kalveren voor de slacht 40.00100.00, 15 vette schiapen 120.00—150.00, 360 varkens 2.00 2.30 per kg. LANGEDIJK. 2000 kg rode Aan H. J. Binken, Purmerend, kool 7.00—11.50, 3500 kg gele werd een stuk grond in de kool 5.508.00. 13000 kg groene lemmerliede naar Baansloot 3; jaar, en E. de Goede, 23 jaar J. R. P. Willemse, RK, van Gehuwd: J. P. Jongkind, 26 Schoorl naar Groenelaantje 2. jaar, en C. Pater, 23 jaar. Midden-Beemster in erfpacht gegeven. Aan de Afslagver. B. P. en O. werd het recht gegeven de erfpachtgrond, waar de augurkenloods op staat, aan de gemeente Purmerend, die dit gebouw in eigendom zal krijgen, over te doen ;zulks onder voor waarde, dat Purmerend steeds schriftelijke toestemming moet hebben voor het gebruik van het gebouw, zodat het polderbestuur zich het recht kan voorbehouden toe te zien, welke inrichting eventueel in het gebouw zal ko men. Men zou er direct mee ac- coord gaan, als er een zwembad zou komen. Bij de vaststelling der begroting op f 300.262 (en de kap.dienst op f 113.125,79) wer den de posten enigszins ver hoogd. Omdat er' te weinig aan de wegen is gedaan, wordt geen uitkering uit het Wegenfonds verwacht. DE MEISJES VOOR DE VROUWEN SCHAGEN Op verzoek van de afd. Schagen der R.K. Vrou wenbeweging zullen de meis jes van de congregatie Woensdag avond in het Don Boscohuis een uitvoering verzorgen. Zij zullen o.l-v. regisseur Gielens een twee tal 'toneelstukjes voor het voet licht brengen. Het ene is 'n Kerst spel van meer serieuze aard, doch het tweede, is, hoewel nauw ver want aan de Kerstviering, van meer humoristische inhoud- Daar naast zal ook het congregatiekoor tje een aantal Kerstliederen ten beste geven. Mgn mag daarom verwachten dat deze gecombineerde congre gatie Vrouwenbond Kerstviering bii medewerkenden zowel als toe schouwsters bijzonder in de smaak zal vallen. In elk geval wordt op de aanwezigheid van alle leden gerekend. kool 9.4012.40, 50000 kg witte ko<;l 5.008.00, 3500 uien 26.80 —27.10, grote 27.40—27.70, 600 kg bieten A 14.40, 3200 kg an dijvie 8.0012.00, 500 kg witlof B 20.00—27.00. Doorgedraaid 1850 kg witte kool. BEEMSTER. Bevelanders 10.0012.00, koopman-s blauwe 11.40, tomaten A 70.00—109.00 witlof 20.0030.00, bloemkool 8.00—41.00 rode kool 6.00—11.00. witte kool 5.00, savoye kool 8.00 10.00. groene kool 7.0013.00, spruitkool 28.0063.00, boeren kool 4.0014.00 sla 13.00. an dijvie 5.0021.00, rode bieten 6.00—13.00, bospeen 9.0028.00, winterpeen 8.0016.00, waspeen 9.00—33.00, uien 20.00—27.80. prei 10.0029.00, braibantse bel lefleur 4.0018.0Q. bramley seed ling 6.00—22.00, cox orange pip pin 25.0086.00, goudreinette 16.0046.00. groninger kroon 8.0034.00, jonathan 13.0046.00, notaris appel 16.0034.00, pre sent van en-geland 15.00—51.00, zoete campagner 10.0028.00. zoete winterkroon 10.0034.00. comtesse ae paris 20.0042.00, gieser wildeman 26.0043.00. winterlouwtje 12.0036.00, win- terjan 1-6.0038.00, zwijindrecht- se wijnpeer 16.0026.00. NRD-SCHARWOUDE. 12000 kg uien 28.6029.80, grove 28.90 29.20, drielingen 30.nep 27. 5000 kg kroten (a) 12.7013.20, (b) 10.7011.10; 1000 kg andijvie 10.50—14.50, (a) 6.10—12.10, (b) 8.209.20; 58000 kg rode kool 7.70—12.50; 7000 kg gele kool 5.509.7000 kg groene kool 8.1012.10000 kg Deense witte kool 5.307.80; 25000 kg succes witte kool 55.40. Ndr.-SCHARWOUDE 800 kg kroten A 12.80; 3400 kg andijvie 7.10—9.40; II 7.10; B 5—5.60; 1500 kg rodekool 9.6011.30; 1300 kg groenekool 9.50; 34.000 leg succes witte 55.50; 27.000 kg Deense witte 58.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2