Holfandia, ondanks 1-1, en E.V.C. zagen hun voorsprong vergroot Volendam gelijk met K.F.G Vem Ploegverband gaf doorslag na pauze bij Helder-H.V.C. West-Frisia was beter, doch speelde gelijk SPORT Eerste verliespunt voor Hollandia in Hoorn R.K.A.F.G MET 4-1 VOOR ontging toch nog winst Meervogels-enthousiasme bereikte zege na 0-2 (rust) in het kort H.S.V.—Purmersteijn ontaarddè na de rust in te fors spel Berkho op 2e, 3e en 4e klassers 2-0 nederlaag voor de „Whites" Alcmaria verdedigde stug en sterk c.s.v. T or<_ OTPP Zaandijk bedwong de roodwitten Haider niet naar Olymp. Winterspelen Succes kwam tot 4-4 Kolping Boys nam revanche op Jisp Gelijk spel (1-1) was de juiste verhouding Enthousiasme klopte techniek J.V.C. vei op „het PAGINA 4 MAANDAG 17 DECEMBER 1951 Laat nu niemand meer beweren, dat Hollandia geen gelukkige leider is. Zes gewonnen en zes gelijk; och, dat is op zich zo opmerkelijk niet. Alleen bestaat nog zoiets als een ongeslagen record. Nee, 't zit em hier in vast, dat de heren belagers er een schijnbaar behagen in scheppen zelf ook gehele of gedeel telijke veren te laten als de Hoornse roodwitten zich met één punt tevreden moeten stellen. Zo ook deze week. Zaandijk kaapte de halve winst weg en prompt verloor Beverwijk in de polder. Van de andere leiders sneuyelden alleen K.F.C. en Vitesse gedeeltelijk. K.F.C. tegen Z.V.V., aan Volendam de gelegenheid latend met een duidelijke 60 z'n candidatuur nog eens nadrukkelijk te stellen Helder sneefde thuis tegen H.V.C. met 02. Niets opmerke lijks eigenlijk, ware het niet, dat de Whites in Amersfoort zo goed voor de dag gekomen waren. En bovendien dachten we, dat 't lichtend voorbeeld van de Racing misschien zou inspireren. Het gelijke spel, dat Alcmaria tegen West-Frisia bevocht was in feite slechts een druppel op een gloeiende plaat. Alleen als 't in spiratie geeft voor de toekomst, 23 bij H.F.C. de leider bij. H.V.C. 12 7 4 1 18 Z.F.C. 12 7 4 1 18 Stormvogels 11 6 3 2 15 V.V.A. 10 6 2 2 14 West-Frisia 12 4 4 4 12 Baarn 11 4 3 4 11 A.F.C. 11 3 3 5 9 O.S.V. 10 3 2 5 8 Helder 12 3 2 7 8 H.F.C. 11 3 1 7 7 Alcmaria V. 12 1 2 9 4 12 6 5 1 17 11 7 2 2 16 11 7 2 2 16 11 4 5 2 13 12 5 3 4 13 12 6 1 5 13 11 5 2 4 12 11 4 3 4 11 11 1 4 6 6 11 •1 3 7 5 11 0 2 9 2 O.V.V.O. nu leider Zeeburgia leider. K.F.C. zal zeker niet met ge noegen aan Z.V.V. terugdenken. Drie punten verlies in twee wed strijden en meteen de leiding kwijt. Zeeburgia, één wedstrijd meer gespeeld, kwam nu op de ereplaats. Volendam, dat met 60 Schoten nog dieper op de laatste plaats drukte, kwam zo gelijk met de Kogers en zal nu wel aan de eindspurt beginnen. Hercules en De Spartaan bleven voorlopig in de buurt van rode-lantaarn-dra- ger Schoten. Zeeburgia K.F.C. Volendam H.R.C. Z.V.V. Kennemers D.W.V. U.V.V. Spartaan Hercules Schoten Dankzij een krappe 3-2 zege op R.K. A.V.I.C. en het gelijke spel van Vitesse tegen Terrasvo gels, is O.V.V.O. nu alleen heerser in de derde klas. De Castrieum- mei's staan in puntental nog ge lijk, maar speelden een wedstrijd meer. Ook Forward telt, met relatief drie punten achterstand, nog mee. 't Schijnt dat de uitwed strijden de Hoornse ploeg beter liggen. D.C.G. werkte zich wat meer uit de buurt van de laatste plaats door Velsen. 0.V.V.O. Vitesse T.O.G. Forward A.P.G.S. Velsen Terrasvogels D.C.G. Rivalen Kinheim de Meteoor R.K.A.V.I.C. Dank, Beverwijk 't Was gelijk een klap op een aambeeld, zo verrassend als Be verwijk bij B.K.C. verloor. Hol landia, dat de afstand tussen Zaan dijk gelijk liet, zag nu ook Bever wijk op twee punten komen. De Boys uit Alkmaar volgen met vier punten verschil na de knappe zege op Ripperda. De recordzege kwam ditmaal van W.S.V., dat Wijk aan Zee met 93 in de pan hakte. Wijk aan Zee, dat met 1.V.V. de laatste plaats deelt. Schagen cn Grasshoppers Twee punten voorsprong bedraagt momenteel de voorsprong van Schagen op Grasshoppers. Dat kwam natuurlijk in de eerste plaats door een 20 zege van de ex- derde klassers op Watervogels, maar voornamelijk toch, omdat de Hoogwouders niet speelden. Texel klom door een monstrueuze 70 op V.Z.V. naar de vierde plaats. De derde plaats bleef aan R.K.A.F.C., dat 't thuis tegen Suc ces niet verder dan een 44 draw bracht. D.T.S. stelde zich veilig door een 03 op Bergen. Schagen Grasshoppers R.K.A.F.C. Texel V.Z.V. Oudesluis Vrone Z.A.P. Bergen Succes D.T.S. Wier.waard Watervogels 12 8 2 2 18 11 7 2 2 16 13 5 5 3 15 13 6 2 5 14 13 4 6 3 14 11 6 1 4 13 13 3 7 3 13 12 5 2 5 12 13 5 2 6 12 13 4 4 5 12 11 3 4 4 10 13 2 2 9 6 12 2 1 9 5 Drie punten voor. Allengs is de achterstand van E.V.C. op een nog niet zo lang geleden nog ongeslagen Purmer- steijn weer veranderd in een voorsprong. Drie punten bedraagt die nu reeds, omdat de Purmer- enders van H.S.V. geen kans kre gen meer dan éné punt voor zich op te eisen. Bovendien liet E.V.C. zich door Limmen niet verrassen. St. George is intussen nog niet van de laatste plaats gekomen. Nu werd weer eens verloren. V.V.W. was thuis met 43 de sterkste. Ook Meervogels bleef baas in eigen huis. Assendelft, toch ook geen zwakke tegenstander, beet met 42 in 't zand. De vierde zege van een thuisclub werd be haald door de Rijp met de on even goal tegen De Zouaven. E.V.C. Purmersteijn Assendelft H.S.V. Zouaven de Rijp V.V.W. Limmen 12 9 3 0 21' 12 8 2 2 18 13 7 3 3 17 13 5 4 4 14 12 5 2 5 12 12 5 2 5 12 12 3 5 4 11 13 3 5 5 11 13 4 3 6 11 10 4 2 4 10 11 4 2 5 10 12 3 0 9 6 13 1 3 9 5 Randers Monnikend. M.F.C. St. George CLERMONT FERRAND IN TOUR DE FRANCE Clermont Ferrand zal als etappeplaats voor de Ronde van Frankrijk 1952 fungeren. De aan komst is op J.8 Juli op de top van de Puy de Dome Zelfs een in voortref felijke stijl uitqevoer- de beweqinq om. de bal te trappen is voor v. .d Bijl, Feijenoords spectaculaire qoalie, niet voldoende om noq te voorkomen, dat Willem II met 20 voor komt. Toontje Becx en Jan van Roessel hebben 't al qezien, de scheidsrech ter hanteert de fluit en de toelopende 01- denburq kan er ook niets meer aan veran deren. Het werd zelfs 5—0. Hoewel beide ploegen voor de rust vrij goed aan elkaar ge waagd waren, met iets betere doelkansen voor Helder, in de tweede helft veranderde het aspect van de strijd. HVC ging steeds meer de lakens uitdelen en de Whites mochten zich nog gelukkig prijzen dat het bij deze 20 achterstand bleef. een draw tegen 12 9 1 2 19 13 8 3 2 19 12 5 5 2 15 11 5 4 2 14 12 5 1 6 11 13 3 5 5 11 11 4 2 5 10 13 4 2 7 10 11 3 3 5 9 13 4 1 8 9 11 3 2 6 8 10 3 1 6 7 Hollandia Beverwijk Zaandijk Alkm. Boys Q.S.C. W.S.V. Ripperda B.K.C. G.V.O. I.V.V. Wijk a. Zee 13 13 12 13 12 13 13 13 11 12 12 13 20 18 16 16 14 14 14 13 10 7 4 4 UITSLAGEN WEST I Tweede klasse A AFC—-OSV Helder—HVC AlcmariaWestfrisia HFCZFC Tweede klasse B ZVVKFC ZeeburgiaSpartaan KennemersHercules V olendamSchoten Derde klasse A OVVO—R.K.AVIC APGSAlw. Forward Terrasv.Vitesse '22 DCG—Velsen KinheimTOG Meteoor—Rivalen Derde klasse C BKCBe verwi j k WSV '30—Wjjk a. Zee RipperdaAlkm. B. CSV—GVO HollandiaZaandij k IVVQSC Vierde klasse A SchagenWatervogels Texel—VZV RKAFC—Succes W' waardV rone Bergen—DTS Vierde klasse B HSVPurmersteijn EVC-Limmen De RijpZouaven VVW—St. George Meerv.Assendelft Vierde klasse C K.N.V.B. 2—2 0—2 1—1 2—3 1—0 3—0 5—1 6—0 3—2 0—3 1—1 0—0 1—2 2—2 2—0 9—3 1—3 1—0 1—1 1—5 2—0 7—0 4—4 0—1 0—3 1—1 Het was een uitermate span nende strijd, welke de bezoekers op het Alkmaarse Sportpark kregen voorgezet. De uitslag 1-1 geeft misschien wel het beste de verhouding weer, ofschoon het West-Frisia-elftal zonder twijfel een beter geheel vormde. Spil Langedijk was voor cte toch al niet zo sterke voor hoede een geduchte struikelblok, vooral zijn koppen viel op. De West-Frisia-voorhoede. welke de beste kansen kreeg, heeft daar van een bescheiden gebruik ge maakt. Het is echter aan de andere kant waar. dat de Alc- maria-verdediging, goed gesteund door de middenlinie, stug ver dedigde en dat Afink enkele ma len een zeker doelpunt voor kwam. De eerste aanval was voor Alcmaria. maar al spoedig nam West-Frisia die over. voorlopig echter zonder resultaat. Een goede pass van Bijl bood Untied een kans. maar te lang talmen deed die verloren gaan. Dan is de West Frisia-recbts- binnen doorgebroken doch ziin schot werd goed door Afink ge stopt. Na tien minuten spelen kreeg West-Frisia een hoekschop te nemen, de rechtsbuiten zette de bal mooi voor en midvoor Simons kopte prachtig en hoog in, 01. Een mooie kans ging voor Alcmaria verloren toen Untied de bal vrii voor doel juist in de handen van de West Frisia-doelman schoot. Een gevaarlijk moment voor Tennis in de winter wordt overdekt gespeeld. Gisteren op Marlot in den Haag kwamen twee buitenlandse cracks de monstreren. Drobny won daarbij van de Fransman Destremeau in vier sets. Ook enkele Hollanders waagden zich aan deze knapen. Daarbij leverde v. Meegeren een fraaie prestatie door Drobny een vier sets partij af te dwingen. Op de wielerbaan in Ant werpen waren natuurlijk weer verschillende onzer wieier- enthousiasten te gast. v. Vliet en Schulte probeerden het voor de variatie achter tandems. Maar Stanneke Ockers was ze toch de baas. Bij een sprintwedstrijd voor amateurs werd Schotman derde. In Lausanne wordt een ijs- hockeytournooi verspeeld. HHYC uit Den Haag neemt daaraan deel. Tegen de gastheren uit Lausanne werd "n 54 nederlaag geleden. In de verliezersronde toonden de Haagse ijshockeyers zich de meerderen van Chau de Fonds (7—5). Voor de Tour de France 1952 zijn alom de voorbereidin gen alweer aan de gang. Mario Canardo zal de Spanjaarden weer aanvoeren. Als training gaan deze Zuiderlingen aan de ronde van Noord-Afrika deel nemen. Voetbal is toch een rare sport. Daar speelt me het Oos tenrijkse elftal, trotse bedwin ger van Engeland gelijk (22) tegen de Grieken. Of zouden die Hellenen zoveel in hun mars ge kregen hebben? De duitse voetbalclub F. C. Grone kreeg met de bus die zijn spelers naar de plaats van be stemming bracht, een ongeluk, waarb drie man om het leven 42 kwamen, terwijl bovendien de 10 rechtsback nog zwaar gewond 43 1 werd. 42 I Schulte en Peters wonnen in Parijs een koppelwedstrijd die meetelde voor de grote winter- ■?_0 het Alcmaria-doel ontstond toen Afink bij zijn poging om de bal weg te stompen, deze verkeerd raakte; het liep echter goed af. De West Frisia-linksljuiten kwam eenmaal vrii voor doel. De rust kwam met een» 10 voorsprong voor West Frisia. Na de rust V s de strijd eerst verdeeld en aan beide zijden waren er enkele kansen. Tien minuten na de hervatt' tr kgeeg Webster de bal goed toege speeld, zette deze voor en van een kleine verwarring in de West Frisia-verdedigins profi teerde rechtsbuiten Bijl handig door de bal in doel te schieten. 1—1. Daarna kwam West Frisia ge vaarlijk opzetten, maar hoe de voorhoede ook werkte, steeds was er weer een Alcmaria-been. dat succes in de weg stond, ter wijl ook het schieten niet al te zuiver was. Toch kreeg Alcmaria in die periode een paar kansen. Zo miste Untied eenmaal een kans. een andere maal voor kwam de lat een» doelpunt. Tegen h,et einde kwam West Frisia gevaarlijk in de aanval doch Alcmaria verdedigde met de moed der wanhoop en in de snel invallende duisternis stopte Afink op solide wijze een paar gevaarlijke schoten. Onder grote spanning kwam het einde. (Reeds spoedig bleek, dat beide verdedigingen heel moeilijk te passeren waren. Het trio De Gans-KattenbergMalestein bij H.V.C. bracht in de meest nete lige situaties voor het heiligdom van aanvoerder doelman Brits redding. Daarbij nog in aanmer king genomen dat mid-half Kat tenberg dé eminente stopper van de gasten, Leo v. d. Biezer*- bos, moest vervangen. Echter ook de Heider-achter hoede had met de schuchtere aanvalspogingen der rood-wit- ten weinig moeite. De meeste duels werden hierdoor op het middenveld uitgevochten. In de eerste phasen van de strjjd kreeg de Helder-voor hoede al een geduchte kans. maar het schot van Rottier, uit een scherpe pass van v. d. Meu- len» afkomstig, werd door Brits al vallende onderschept. De wegspringende bal werd door Mos. ditmaal linksbuiten, rake lings naast geschoten. Talrijk waren de perioden, dat de Helaer-aanval zich in het 16 meter-gebied voor Brits be woog, maar steeds liep men zich vast tegen de uiterst solide Amersfoortse achterhoede. Linksbuiten v. d. Broek kreeg door treuzelen van Hinpers nog een» uitstekende kans, toen hii alleen op Boekei kon afsteve nen. Dc Helder-doelman onder schepte het harde schot echter fraai. Spoedbeslissing In de tweede minuut na de rust had de kleide v. d. Broek meer geluk. Hij glipte met een lange pass van Gerritsen (invaller voor rechtsbinnen Jan sen) langs Himpers en hii on dernam met de bal de lange wandeling richting Boekei. Hier aangeland schoot hii scherp raak, 0-1. Tweemaal achtereen kreeg hierna Mos enige geheide kan sen die door een» ingrijpende Brits uiterst snel reagerend geen Heider-doelpunten op leverden. Beide malen was het Rottier gelukt om met veel piin langs Malestein te komen. Het spel van Helder werd hierna hoe langer hoe onsamen hangender terwijl H.V.C. steeds beter begon te voetballen. Voor al het beweeglijke aanvalsspel Het is de rood-witten niet geluld een beter resultaat op Zaandijk te behalen als indertijd in de uitwedstrijd. Het werd een gelijk spel, waarmede tevens het eerste winstpuntje op eigen veld werd weggegeven. De ontmoeting op zich stond op zeer be hoorlijk peil. Zowel voor als na de rust werd in vrij hoog tempo gespeeld. Voor rust was het Hollandia dat de toon aangaf, doch na de thee waren het de gasten die het meest aan het woord Toen enkele minuten na het aanvangsignaai Bos uit een goed door Kunnen aangegeven bal zijn club de leiding gaf zou me mand verwacht heoben dat met dit ene doelpunt al het kruit was verschoten. Het zag er trouwens niet naai uit ook want ofschoon de blauw- hemden geducht van zich wisten af te bijten was het toch Hollan dia dat regelmatig weer Zaan dijk op eigen helft terugdrong. Er ontstonden dan ooK her haaldelijk zeer gevaarlijke situa ties voor het Zaandij kdoel. Eenmaal zagen we Kunnen door de verdediging dringen, doch toen de Zaandijk-doelman snel op hem afkwam, naast schieten. Ook Bos vond in de zeer snel reagerende Zaandijk doelman zijn meerdere. Vele malen wist Zaandijk niet beter te doen dan ten koste van hoek schoppen opluchting te brengen, doch deze leverden geen van al len enig resultaat op. In deze periode speelde het Hollandia- quintet niet met die overleg die wel gewenst was, want er kwa men voldoende goede kansen waaruit doelpunten hadden 'moe ten komen. De bezoekers zaten inmiddels niet stil doch hun aan vallen waren te zwak van opzet om de Hollandia-defensie te ver rassen. Na de thee verwachtten we meer doelpunten, van Hollandia- zijde wel te verstaan. Aanvankelijk leek het er ook wel op, want nauwelijks was de tweede helft ingezet of het was alweer een hoekschop voor de thuisclub. Hoog opspringend ving de Zaandijk-doelman l.'i naar voren, handig werd de bal langs de Rooy» gespeeld naar de Zaandij k-midvoor Groot. Snel gaat het nu op v. d. Kooy af. De teruggelopen Hollanaia-backs traentten Groot het schieten te beletten, doch zover liet deze 't niet komen want hij gaf de bal juist op tijd door aan de snel toegeschoten rechtsbinnen Mol aie met een laag schot de Hol- landia-doelman het nakijken gaf (1—1). Dal er toen geducht om het winnende doelpuntje werd ge werkt behoeft geen betoog. Zaandijk gooide er nog een schepje op. Van der Kooy kwam er dan ook meer aan te pas dan voor rust. Enkele malen moest hij uitlopend redding brengen. Ook de Zaandijk-defensie kreeg even later weer haar deel, doch ook hier gaf men geen duim breed toe, zodat de strijd gelijk eindigde. Haider, de bekende Oostenrijk se skiloper, heeft naar aanlei ding van een protest van Noorse zijde inzake zijn deelneming aan dé Olympische Winterspelen te Oslo, verklaard zich terug te trekken als lid van het Oosten rijkse skiteam. Haider werd beschuldigd als Gestapo-agent gedurende de be zettingsjaren in Noorwegen te zijn opgetreden. Het Olympisch Comité van Oostenrijk heeft aan Oslo mede gedeeld, dat het protest zal wor den onderzocht en mocht het op waarheid berusten, dan zal Hai der uit het team worden gelaten. Intussen heeft de skiloper zelf reeds verklaard, dat hij zich te- de rugtrekt „na deze unfaire en on- I J ,,i ,t; „in ctot-," der roodwitten was een lust voor het oog. Een kwartier voor het einde bleef de Helder-achterhoede op vermeend buitenspel als aan de grond genageld staan, waarvan middenvoor v. d. Horst een dankbaar gebruik maakte en met een listig boogballetje pas seerde hij Boekei voor de twee de maal .02. Kans voor een dragelijk resul taat kreeg de Helder-voorhoede tegen de uiterst betrouwbare Amersfoortse verdediging niet. taaarvoor wareni hun aanvallen te doorzichtig en de H.V.C.- aehterhoede te goed. De leiding van da heer De Roo was goed zonder meer. R.K. NED. HANDBALBOND District' Noord Uitslagen: DTS-VZV 6—2 VI. Vlug-Strandvogels 50 TOP 2-DOS 2 DOS n.o. VIOS-Hugo Girls 2 2—0 SEW 1-Geel Zwart 2 0—1 Junioren A: Geel Zwart a-Vl. Vlug a 12 WGW a-Vl. Vlug b 7—3 Rectificatie: VI. Vlug a-WGW a niet 31 maar 13 DTS liet zich ditmaal niet ver rassen en versloeg VZV met dui delijke cijfers. VI. Vlug blijft punten verzamelen, nu weer ten koste van Strandvogels. VIOS liep, doordat TOP 2 niet speelde, verder uit en gaat nu met 4 pun ten voorsprong aan kop. SEW 1 kwam tot een behoorlijk resul taat, daar de nederlaag zo klein mogelijk was. VI. Vlug a, dat vorige week de eerste nederlaag leed bij WGW, kwam met de hakken over de sloot van Geel Zwart af. WGW a gaat nu een ernstige concurrent worden; vandaag werd met grote cijfers van VI. Vlug b gewonnen. De overige wedstrijden zijn afge last. Toen Jb. de Nijs 12 min. na de rust op fraaie wijze voor AFC de stand op 41 gebracht had, dacht iedereen, dat de over winning de gastheren niet meer kon ontgaan. Maar de mannen van Wieringen dachten er anders over; die begonnen toen nog eens opnieuw. En hoewel AFC hard werkte, het mankeerde aan samenhang en schotvaardigheid. Ook de zenuwen begon nen te werken, waarvan Succes profiteerde door er 44 van te maken en te proberen dit nog tot 54 op te voeren. Zover kwam het gelukkig voor AFC niet. niet afdoende afgevuurd, zodat de Succes-goallie wist te redden. Dit gaf de gasten moed, maar AFC was nog op zijn qui-vive. Nadat de Succes-keeper een schot van Heinis had gekeerd, was het De Wiis die onhoudbaar scoorde; 41. Toen keerden de kansen: de Succes-midvoor wist nadat Van Lienen iets tevee] waagde de achterstand tot 42 te verkleinen. Even later glipte een hoge bal tussen de lat en Pop ma's handen in het doel, 415. Het tempo werd aan beide kan ten opgevoerd; de AFC-linksfein- In de achterhoede van AFC werd deze middag de dekking te veel verwaarloosd; dat was fout. waardoor de S-voorhoede soms vrij spel kreeg, waarvan dank baar gebruik werd gemaakt. Het eerste kwartier was AFC in de meerderheid; bij 'n goede aanval toont Van Liempt zich 'n nuttige verbindingsspeler; hij gaf De Nijs een goede voorzet, die Japie zuiver inschoot. Dat was 1O na 3 min. Vijf minu ten later is het Cor Tijm. die een voorzet van Van Liempt in een doelpunt omzet; 20. In hun overmoed gaven de gastheren hun middenveld vrii, waar de mannen van S. de grondslag legden voor hun aan vallen; zij werden stil-aan de gelijken van de Westerwegbewo- ners, al konden zij dit niet di rect in doelpuntten uitdrukken. Het verwekte enige hilariteit, toen» de bal, bekneld tussen de benen van twee tegenstanders, het met een plof begaf. Nadat Popma een flink schot van de S-rechtsbinnen keurig gestopt had, bleef S. aanvallen; AFC wist ook nog enige doel- rijpe kansen te scheppen, doch scheen de richting kwijt. Twee maal had AFC geluk, toen een bal van de S-midvoor over ging en 'n ander schot tegen de paal belandde. De Jong redde dan ter» koste van 'n corner en Popma moest even later hetzelfde doen. Maar vijf minuten voor de rust was zijn sprong tevergeefs: de bal rolde in het doel 21). Dit stimuleerde AFC tot een nieu we aanval. Cor Tijm wist door te breken, doch werd onregle mentair ten val gebracht. Heinis strafte dit af door de penalty zii het niet onberispelijk te benutten. 31 en rust. Een penalty, door C. Tijm kort na de rust genomen, was Reserve Elftallen KNVB 2B: KFC 2—WFC 2 2—2 Alkmaria 2Stormv. 2 13 3 A: Alkm. B 2Hollandia 2 24 HRC 3—ZVV 2 2—0 3 B; Assendelft 2W. Frisia 3 31 KW 2—Zilverm. 2 0—2 HRC 2—QSC 2 3—1 Zaandijk 2—KFC 4 8—0 ALKMAARSE BOYS VERSLOEGEN RIPPERDA In een zeer goed gespeelde wed strijd hebben de Boys een ver diende overwinning op de Haar lemmers weten te boeken. Reeds voor de rust waren de Boys merendeels in de aanval en de 10 voorsprong, welke zij toen hadden door een goed doelpunt van T. Pater kwam hun zeker toe. Na de rust kwamen de Haar lemmers flink opzetten en de Boys werden in de verdediging gebracht. In die periode slaagde Ripperda er in, de partijen op gelijke voet te brengen (11). Daarna wisten de Boys langzaam maar zeker het initiatief weer over te nemen en doelpunten van T. Indri en Knip zorgden er voor, dat zij met een goede 31 zege weer naar de Kaasstad konden terugkeren. Zondagmiddag bond K.B. de strijd aan tegen de rivalen van de bovenste plaats in hun afde ling. Na de aftrap door K.B. ontstond meteen een tactische aanval van K.B. die echter door de keeper werd bezworen. Jisp die met drie invallers moest spelen nam de aanval over maar hun schot faalde. Na 15 minuten spelen wist K.B. vanuit 'n keu rig gespeelde aanval de score door middel van de midvoor Wortel te openen. Na de rust was K.B. sterker in het spel, maar kon toch niet beletten dat de zich vrijgespeelde midvoor Muis de eer voor Jisp redde zodat de stand 31 werd. De midvoor van K.B. Wortel zorgde tenslotte dat de voor sprong met een punt werd ver groot en op 41 gebracht en zo eindigde deze sportieve, verdiend gewonnen revanche-wedstrijd in 't voordeel van K.B. De scheids rechter leidde uitstekend. nen kogelde net naast. Succes kreeg drie (mooie) corners, die niets opleverden. Enkele flitsen de aanvaller» van AFC bleven zonder resultaat. Toen op het middenveld een Succes-speler free-cick maakte, verzuimde de scheidsrechter te fluiten; Suc ces zette door en Popma werd voor de vierde maal kans loos geslagen, 44. Jammer, vooral vanwege de onregelmatig heid waarvoor de meer weife lende scheidsrechter niet had ge floten. Na nog acht spannende minuten, kwam het einde van deze spannende wedstrijd. HSV wist Purmersteijn in een melr spannende dan fraaie ont moeting een punt te ontfutselen. Het vertoonde spel gaf na de rust ook in het geheel geen aanleiding een der ploegen met een overwinning te belonen, alhoewel de Heilooërs er soms zeer dicht aan toe waren. Eenmaal werd zelfs door de overigens goed leidende scheidsrechter, die het zeer moeilijk had, een zuiver doelpunt wegens vermeend buitenspel afgekeurd. De wedstrijd werd vooral na de rust ontsierd door al te potig spel, waaraan vooral de Purmerenders zich dikwijls bezondigden en hoewel er veel op 't spel stond voor deze ploeg, gaf dit toch nog geen aanleiding om op deze manier een overwinning ié for ceren. Purmersteijn zette direct na het aanvangsignaai een offensief in, doch de goed verdedigende gast heren wisten de somwijlen zeer gevaarlijke aanvallen te keren en zo kwamen de Heilooërs ook enige malen met snelle aanvallen voor het P. doel. Zo golfde het spel ge- Ondanks een 20 achterstand met rust heeft Meervogels toch een 4-2 overwinning weten te be halen op een voor de rust vooral uitstekend spelend Assendelft. De thee scheen de Akerslotels zoveel goed gedaan te hebben, dat ze in het laatste kwartier de bezoekers zelfs onder de voet liepen. Onmiddellijk na de aftrap kreeg Meervogels reeds een goede kans Razend snel ging men op het doel van Assendelft af en bij die aanval schoot Krom hard tegen de lat. De strijd golfde daarna op en neer met goede aanvallen aan weerszijden. Beurtelings kwa men beide doelen in gevaar, maar voorlopig bleef de stand dubbel- blank. Na een kwartier kwam het eerste doelpunt. Uitstekend com binerend ging Assendelft op de Meervogels veste af en de links buiten zorgde met een keurig schot voor de afwerking. Meer vogels had het tegen-antwoord klaar met een serie goede aan vallen, maar toch scoorde Assen delft weer. Opnieuw een uitste kende aanval en tegen het kruit door de middenvoor gelanceerd bleek de Meervogels-achterhoede niet bestand. Dat Meervogels in deze zelfde periode niet aan een tegendoelpunt kwam, dankten de gasten voornamelijk aan hun doelverdediger, die uit het goede hout gesneden was. Wie dacht, dat Meervogels na de rust de moed had opgegeven, had verkeerd gerekend. Een to meloze geestdrift had de Aker- sloters bezield en resultaat kon niet uitblijven. Het eerste tegen doelpunt kwam na een kwartier spelens, toen Verduin met een mooi schot succes had, 12. Aan val na aanval werd opgebouwd en even later verdween ook een schot van midvoor Putter naar de beoogde plaats: in 't doel, 22. Na deze gelijkmaker raakte As sendelft de kluts kwijt. Meervo gels rook de overwinning en on der groot enthousiasme nam de thuisclub de leiding. Toen was het met de gasten gedaan Het was alles Meervogels dat de klok sloeg en in de laatste vijf minu ten zorgde Zoon' voor de beslis sende goal. Het taaie volhouden van Meervogels werd beloond, hoewel in feite Assendelft tech nisch beter geschoold was. ruime tijd op en neer, met P. iets gevaarlijker. Het H doel ontkwam ternauwernood enkele malen aan doorboring waarbij zelfs de lat eenmaal redding moest brengen. Toen er nog ongeveer 5 minuten in de eerste helft te' spelen waren, werd er over rechts een fraaie aanval opgebouwd welke naar be horen werd afgewerkt door de midvoor met een prachtige kop bal 1—0. Na de rust stichtte HSV met ge vaarlijke aanvallen over de vleu gels verwarring in de P-gqlederen doch de goed op dreef zijnde de fensie der gasten gaf geen krimp. En allengs kwam P- er beter in. Spoedig werd dan ook de gelijk maker gescoord. De strijd dreigde nu te ontaarden, doch de scheids rechter greep resoluut in en kweet zich goed van zijn moei lijke taak. Er viel nu niet veel te genieten door het rommelige karakter v,an de wedstrijd. Al leen kort voor tijd nog een blik- semoffensief der Heilooërs waarin HSV zijn kans op de overwinning liet glippen toen een der voor- waartsen was doorgebroken en voor open doel naast knalde. Het bleef 11 waarmee beide ploegen tevreden mogen zijn. TONY TRABERT EERSTE OP AMERIK. TENNISLIJST De ranglijst van de Ver. Staten is gepubliceerd en ziet er als volgt uit: Herenenkelspel: 1. Tony Tra- bert; 2. Vic Seixas; 3. Dick Sa- vit; 4. Herbert Flam; 5. William Talbert; 6. Art. Larson; 7. Ted Schroeder; 8. Gardner Mulloy; 9. Ham Richardson; 10. Budge Patty. Herendubbelspel: 1. Mulloy Talbert; 2. PattySchroeder; 3. TalbertTrabert; 4. FlamSei xas; 5. RichardsonTrabert. Achteraf zijn i voorspellingen gekomen zijn? wel overal in op moddervetl grond reeds kiem droegen plegen voor te gebleven. Inte en om ze alle vergen. Maar ongenaakbaar extra-vermeldii onder deze re het arme SV7 Schermer, dat IA tot voor k mein van het Z van gedaante v heeft deze rol dit kwam no; uiting door de de Uitgeesters i de RCZ wisten de andere concu zich als zodani ken, maar Egrn en verpletterde sendelft met 5-1 kansen, hetgeen vreugde voor U, Uitgeest door dam en Zeevo op Beemster punten van de 1< Onderaan we strijd tussen OI gekeurd. USVU RCZ Zeevogels Uitgeest Egmondia SVA ODIZ Knollend DREO Beemster K( Het was drom het Blokkers-ter was om de g: Blokkers en A ken. Een grote de Hoogwoud. D; erin KGB een maken. De sti twee laatste pla; den. In Medemblik en RKEDO all tot scoren. Hc niet bevorderde vinketouw en ko van z'n concurre speelden. Dat V, zich verder na; ken, is nog duid na de 32 zege nu definitief alle graven. Andijk RKEDO KGB RKDVO St. Victor Blokkers Valken HOSV SEW Westfriezen Sporters 1 l; l l J li l: li Weer ned» Ook IC stond VIOS is het mis. tegen Foresters 1 menhuiizers ook j de zege toe. Bei rieus medecandid kans en klopte in eiggp omgevin spanning aan de toegenomen. WG op schotsafstand SRC, dat enkele goed heeft kan komen maar dan g.enaars de volle achterstallige we» WGW herstelde en gaf Alkmaar Hugoboys de laa weten we niet, r derlaag tegen het is niet normaal. 1 gladde terrein zai debet aan zijn. slotte bleef ook b met 'n 21 nede; te sturen. Kaag<\ mochten tfhuisbüj Kolhornse terrein VIOS li WGW Berd os 11 N. Niedorp 12 Hugoboys 11 SRC 9 Schoorl 11 Alkmaar f Koedijk 12 Foresters 10 Kaagvogels 9 Kolping 2A kon de sens Oudorp kwam de van de laatste oi en tweede klasse; bliksemstraal uit en in Grootschenr hout tot dubbele gastheren. Kolping Bovs h dat kunststukje komen geducht ranglijst. Berkhout aanvaai tie dankbaar en leiding over. Ook de lift De rustig nuttige 31 zege bracht WBSV op RKSVS gaat stee» De 31 nederlaa dijk brengt de lij: één na onderaan, zaan haar vijfde wacht sleepte, zie uit voor de SVS-i Berkhout 13 Jisp 13 WBSV 12 Purmerland 11 St. Bavo 13 Kolping Boys 11 Zaanseboys 11 Graftdijk 13 Gr. Sonermer 13 Westzaan 11 RKSVS 11 PSCK 10

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 4