Zui Eendrachtig samenwerken is hoogst noodzakelijk ÉhILCKMANN Zijpe sluit zich aan bij Bouwkas Ned. Gemeenten Kerstexpositie Tintoretto O 96 woningen voor Castricum EEN HELE DAG 159 H. Rijs van „Krijt op Tijd" gewestelijk kampioen 4e kl. libre ALKMAAR EN OMSTREKEN Jaarvergadering N.H.C.M.V. AGENDA Nog 5 dagen korting op al onze VROOM IMCUUSTIAW Bij de haard GEURIGE PUNCH, Firma |an Kühne 1 gratis kopen I Grote jgt gelusd Lening van bijna één millioen In U.L.O.-school te Heiloo Veel belangstelling in Warmenhuizen AAT SOECKER Vr He tegen Na O de W PAGINA 2 DINSDAG 18 DECEMBER 1951 ALKMAAR. Te Alkmaar werd dezer dazen de 12e ledenverza- derine srehouden van de Noord hollandse Consumntiemelkvereni- ainz onder voorzittersclraD van dr. D. Mol. die in ziin oneninsrs- woord tot ziin vreugde kon mededejen. dat on de Statuten de koninklijke goedkeuring ver kregen was: waardoor de NH CMV weer rechtsgrond had ge kregen. Dr. Mol sDOorde in dit verband aan tot eendrachtige samenwerking. De nieuwe situatie bracht een bestuurswijziging mee; de heren P. Blaauw, Blokker. W. Hoorns man, Den Helder, J. Konijn, Beemster, C. Smids, Den Helder en J. de Veer, Schagen legden hun functies neer; het bestuur is thans samengesteld alsvolgt: Dr. D. Mcrl, voorzitter; G. Kloos, secretaris; Mr. L. v. Berk, ad viserend lid en verder als lid de heren J. Beemster, Heiloo, A. Sloothoofd, Heerhugo waard; T. v. Eik, L. v. d. Peet. Ir. G. Kra nen te Alkmaar, J. Veldstra, Op meer, P. Harder, Anna Paulowna, R. Hoogendijk, Medemblik, G. Nes, Lutjewinkel en W. Taal, Den Helder. Aan de scheidende bestuurs leden werd door de voorzitter dank gebracht voor de wijze, waarop zij gedurende vele jaren de belangen der vereniging had den behartigd. De contributie werd vastge steld op f 10.per jaar; een voorstel, om de contributie voor de z.g. E-vergunninghouders, meest winkeliers, die verpakte melkproducten verkopen, op f 25 te bepalen, werd na enige discus sie niet aangenomen. Het ontwerp Huishoudelijk reglement en het ontw. reglement inkoop werden conform bestuursvoorstel goed gekeurd; in dit laatste reglement was de bepaling opgenomen, dat de leden-distribuanten (melk. slijters) hun melk zouden betrek ken van de leden-standaardisatie- bedrijven en dat deze er zorg voor dienen te dragen, voldoen de hoeveelheden aan de slijters •if te leveren. Besloten werd 50 pet. van de saldi over de twee laatste boek jaren, resp. groot f 6.135.05 en f 3.524,37 in het noodfonds te storten, waaruit eventueel nood lijdende 'melkslijters worden ge holpen: de andere 50 pet. zal aan de melkfabrieken worden uitge keerd. Vervolgens kwam nog de sane ring ter sprake en de kwestie wij kindeling of verdeling m sectoren, waarin minstens twee melkslijters hun bedrijf uitoefe nen. liamens het B.Z. werd medegedeeld, dat van die zijde wel medewerking is te ver wachten. als in plaatsen, waar thans wijkindeling bestaat de sec tor-verdeling zou worden toege past. Ér behoefde dan geen vrees te bestaan, dat bestaande regeling door nieuwe slijters in de war zou worden gestuurd. Blijkens het jaarverslag be draagt het aantal leden 688, w.o. 39 fabrieken en melkinrichtingen, 454 slijters, 71 veehouders en 124 leden in groep-E, w.o. 23 veehouders/slijters en 101 win keliers. De hoeveelheid in consumptie gebrachte melk en melkproduc ten bedroeg in het verslagjaar 52.050.590 1„ waarvan door slij ters 50.706.306 1. werd afgeleverd. De gemiddelde jaaromzet per "melkverkoper is 106.080 1. of per week plm. 2.040 1. De winst- en verliesrekening eindigde met een batig saldo van f 3.524,37 op een eindbedrag van f 21.684,29. De begroting werd vastgesteld op f 17.000, met een onvoorzien van 630, Dat de vakopleiding uit han den moest worden gegeven aan de Vakgroep, werd in het jaar verslag betreurd; de vereniging is nu echter als adviescollege t. a.v. de vestigingsregeling inge schakeld, waaraan groot belang werd gehecht. OVERDEKTE ZWEM INRICHTING: Club-wed. strijden van de R. K. Zwemclub de „Vliegende Vissen" 7.30 uur. BIOSCOPEN: Rex-theater: Tomahawk, 14 jaar; Cine ma Americain: Geen Uit weg, 18 jaar; Harmonie: Onder de hemel van Pa rijs, 18 jaar; Victoria- Theater: Een vrouw van slechte reputatie, 18 jaar. Voorstellingen hedenavond 8 uur. APOTHEEK: Voor spoedge vallen is vanaf zes uur hedenavond geopend de apotheek WannaMient, Mient c 13. Gevaarlijke belangstelling voor oude metalen ALKMAAR. De waarde van de oude metalen is blijkbaar af te meten aan de hoeveelheid dief stallen van dit materiaal, die door de politie worden genoteerd. Zo werden dezer dagen vrijwel ge lijktijdig een 39-jarige expeditie knecht, die ten nadele van zijn patroon een partij oud-koper ont vreemde en dit onder het op geven van een valse naam aan een opkoper verkocht, alsmede een drietal jongens, die lood van het dak van de L.O.-school weg haalden, aan de politie overge leverd. (Advertentie) Advertentie DAMESMANTELS en SWAGGERS HEREN-COSTUUMS OVERJASSEN REGENJASSEN en MANTELS KINDERKLEDING MODE-ARTIKELEN ALKMAAR A.O.G.-NIEUWS ALKMAAR De junioren van A.O.G. hebben haar suppor ters niet teleurgesteld en hebben inderdaad revanche genomen. Het was echter Vitesse dat de score opende. A.O.G. volgde haar voorbeeld en liet de keepster zelfs tot viermaal toe vergeefs duiken naar de bal. De speel sters van Vitesse kregen nog een mooie kans om de strafworp in een doelpunt om te zetten, maar het nieuwe keepstertje van AOG had zich keurig hersteld en wist deze dan ook te keren. De diverse strafworpen waren deze middag niet van de lucht. Deze wist Vi tesse tot tweemaal toe met suc ces te nemen na de rust. Er werd in een behoorlijk tempo ge speeld. De aanvallen van AOG waren gevaarlijk en volgden zeer snel op elkaar. Het was dan ook niet te verwonderen dat een heel goede voorzet van Gré Schimmel door Ina Pronk op fraaie wijze werd benut en de stand werd op 53 gebracht. Vitesse kreeg nog een fraai doel punt op haar naam te staan, maar verder kwamen zij niet en zo mocht AOG gelukkig huis waarts keren met de 2 kostbare en verdiende punten. Het 3e elftal, hoewel sterker in samenspel en verdedigen, moest toezien dat HSV II op het laatst met de overwinning ging strijken. Een tegengoal zou meer dan verdiend geweest zijn, maar er ontbraken deze middag helaas goede schutters bij AOG. Het is helaas jammer, maar een vol gende keer beter. BOND VAN OORLOGS SLACHTOFFERS Organiseert feestavond ALKMAAR. De afdeling Alkmaar van de Bond van Ne derlandse Militaire Oorlogsslacht offers organiseert op Woensdag 21 December in het Wapen van Heemskerk een feestavond, waar van de baten ten goede komen aan de oorlogsslachtoffers van alle gezindten. Onder het motto: „Gooi de tros los" geeft Pander's internationaal Cabaret Variété een program van zang, muziek, pittige conferences en variété. Na afloop der gevarieerde voorstel ling is er gelegenheid tot dansen onder leiding van de heer Arend- sen. De muziek wordt verzorgd door de band van Antoon Dekker. VOORDRACHTSOEFENING ALKMAAR In de zaal van Hotel Victory, werd Zondagmid dag een voordrachts-oefening ge houden, door leerlingen van de muziekleraar Wim Haanraadts. Het programma was zéér uitge breid en vermeldde namen van alle mogelijke componisten. Er werd gemusiceerd op blokfluit, gitaar, mandoline, viool, cello enz. De ver over de twintig nummers afzonderlijk te bespreken zou ons te ver voeren de hoofdzaak is hoe de leerlingen in het alge meen hebben gemusiceerd. En daar konden we zéér tevreden over zijn. De opgaven waren niet te zwaar, voornamelijk op de blokfluit en mandoline werd verdienstelijk muziek gemaakt. De sopraan Gerda Lubbers die ter afwisseling op deze middag medewerkte, zong verscheidene liederen op zeer muzikale wijze. Ongetwijfeld is deze middag een verdiend succes voor Wim Haanraadts geworden. Ouders van leerlingen en belangstellen den hebben met aandacht geluis terd naar het gebodene en lieten het aan hartelijke waardering voor de jeugdige executanten lang niet ontbreken. Opvallend was dat de zaal van Hotel Victory zi.ch uitstekend leende voor een dergelijke muziekmiddag. BUITENGEWOON CONCERT ALKMAAR Vrijdag 21 Dec. zal in 't Gulden Vlies een „Bui tengewoon Concert" worden ge geven door kunstenaars van de Stichting „Amsterdams Kunste naars Centrum. Deze avond welke onder auspiciën van de Alkm. Ka- mermuziekver. staat, zal worden bijgewoond door prominente figu ren uit de kunstenaarswereld. Hoogst interessant zal het zijn nu eens jonge Nederlandse talent volle kunstenaars te horen musi ceren- Op het Alkmaarse podium komen zich voorstellen Gérard v. Blerk, piano, Amsterdam; Cora Cannei Meijer, zang, Amsterdam; Han Holsbergen, viool, Utrecht; Bonkje Land, piano-begeleiding, en Dick Visser, guitaar. Den Haag He luisteren naar deze musici wordt o.m. aanbevolen door er varen kunstenaars zoals Henriëtte Bosmans, Nap de Klijn, Gerard Hengeve'ld e.a. Dit concert is dus inderdaad „Buitengewoon" en we hopen dat deze kunstenaars hun tournée dat bij onze stad begint, met een volle zaal zullen openen. Laten we waarderen wat aan ta lent in ons eigen land aanwezig is. De baten van het concert komen ten goedei aan de kankerbestrij ding. Het programma vermeldt werken van Mozart, César Frank e.a. MET DE DEUR IN HUIS. ALKMAAR. Tussen een paar cafébezoekers op de Nieuwe Sloot boterde het dezer dagen niet. Een ruzie, in het café ontstaan, werd buiten voortgezet en ontaardde in een handgemeen waarbij een der vechtersbazen weer door het raam van de cafédeur naar bin nen viel. Met een snee in de hand werd de bezoeker met nog een paar collega's naar het poli tiebureau gebracht. (Advertentie 1 per fles, vanaf f5.80 Advertentie KERST-TAFELVERSIERING Staniol-Crêpe-Fantasiepapier Kerstkaarten Verdronkenoord 133, Alkm. Achter de Vismarkt j BILJARTEN De finale hoofdklasse libre is Maandagavond onder grote be langstelling begonnen. De voor zitter van het district Alkmaar, de heer de Haas, heette 8 spe lers van harte welkom, evenals de voorzitter van de organiseren de vereniging, de heer Uytenbo- gaert die de spelers in het café van de heer Brouwer begroette. De eerste avond bracht reeds een verrassing, omdat Wijkhuizen won van Kramer. Ook de heer Boendermaker wist zijn partij tegen Visser te winnen en wei met het hoge moyenne van 13.88. De uitslagen van deze eerste avond luiden: B. Wijkhuizen 250 26 35 9.61 J. Kramer 236 26 27 9.07 C. Boendermaker 250 18 54 13.88 W. Visser 112 18 19 6.22 P. Timmerman 250 36 19 6.94 J. Smit 228 36 28 6.33 Hedenavond (Dinsdag) worden de volgende partijen gespeeld. TimmermanKramer en Wijk huizenSmit. ALCMARIA KIEST NIEUWE ELFTAL-COMMISSIE ALKMAAR In een goed be zette vergadering heeft Alcmaria Victrix zich gisteravond beraden op de positie van haar eerste elf tal. Dat vooral de elftalcommis sie hierbij harde noten te kraken zou krijgen was te voorzien. Dit deed deze commissie ten slotte ook zelf om een vertrou- wensmotie vragen. Hoewel deze motie door de vergadering werd aanvaard achtte de commissie de op haar uitgebrachte meerder heid zo gering, dat zij meende niet langer de verantwoordelijk heid te kunnen dragen. Hierop werd dadelijk door de vergade ring een nieuwe elftalcommissie gekozen bestaande uit de heren: G. Keppel, K. de Grand en F. Ba- denhuizen. Pas hierna kon de heer Swager met een toepasselijk woord, on derbroken door een lichtstoring, de vergadering sluiten. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Jo hannes G„ z. v. L. Stroo en R. A. van der Hulst; Marijke, d. v. P. H. de Wilde en P. Mooiiboer; Willem, z. v. W. Nijland en L. T. van Boekhoven. Overleden: Jacob Bes9e 74 jaar; Ariën Hoogcarspel. 8 we ken; Jantje Koppendrayer. 80 jagr. wed. van S. Root. CASTRICUM. De heer J, Biesterbos, aannemer te Castri cum, heeft, het initiatief geno men om voor eigen rekening 96 woningen te gaan bouwen op een terrein tussen d'e Wilihel- minalaan, welke wordt doorge trokken, en de Alkmaarse Straat weg. Voor 41 woningen kan de rijksgoedkeuring elk ogenblik worden verwacht. Betreffende de premieregeling is de beschik king van het ministerie reeds afgekomen. De helft wordt aan de ge meente toebedeeld en het reste rende gedeelte is bestemd voor de vrije verkoop van de beleg gers. Het nieuwe woongedeelte zal komen te liggen in de straten die de namen zullen krijgen van de prinsessen, Beatrix. Irene, Margriet en Marijke. Het werk wordt uitgevoerd door de firma J. Dienaar en Zn. uit Santpoort. (Advertentie in 't tijdvak 14 t.m. 24 Dec. I Uw speciale aandacht: I Damespantalons vanaf 17.50 Charmante coll. japonnetjes mantels, swaggers! Fantastische koopjes in onze beide zaken I Camisoles en directoires, pracht interlock, alle M damesmaten, v. 325 nu jhe*r" 'mS van 85 ct. BB doeken, nu voor I gezoomd en J7 Billijk man Langestraat 22-23 Alkmaar KUNSTENAARS CENTRUM BERGEN Franse filmavond BERGEN. Daartoe in staat gesteld door de Franse legatie hier te lande, biedt het Kunste naars Centrum Bergen aan con tribuanten en werkende leden een avond van Franse films aan. Het onderwerp dezer films is van verscheiden aard. Er zijn films over het werk en leven van de schilders Braque, Cézanne, Gauguin, Rousseau, de beeldhou wer Maillol, doch daarnaast een film over middeleeuwse miniatu ren en een getiteld „L'Art re- trouvé", de kunstwerken die na de oorlog weer zijn hervonden en waarbij de toeschouwer een kijk je in vele ateliers krijgt. De begeleiding bestaat uit een combinatie van muziek en in de Franse taal gesproken tekst. Ter verduidelijking zal aan de verto ning van iedere film een samen vatting in de Nederlandse taal..^ voorafgaan. Voor contribuanten millioen Te~gêven. Hoewel tie heer Raatgers zich tegen het voorstel had verzet, be sloot de raad van Zijpe Maandag middag z.h.st. tot aansluiting bij de NV Bouwkas voor Noord-Ne derlandse gemeenten, middels het aanLopen van 10 aandelen ad f 250 en het storten van een waarborg som van f 100. Voor die aandelen krijgt de ge meente geWoon 4 o/„ rente. Het rente-risico zit dus in de waar borgsom. Door deze aansluiting opent Zijpe echter de mogelijk heid voor haar ingezetenen om via deze bouwkas zelf tot het bouwen van woningen over te gaan. Hoewel elke spaarder 3 jaar moet wachten voordat hij mag bouwen, zal nu in de aanloop periode onmiddellijk hypotheek verstrekt worden aan de eerste gegadigden die in staat ziin om 20 van de vereiste bouwsom op tafel te brengen. De kas verstrekt n.l. 80 van de netto-bouwkos ten, d.z. de kosten van het bou wen van een woning na aftrek van de gekapitaliseerde Rijksbij drage. Voor een woning van plm. f 11000 keert het Rijk n.l. plm. f 4000 uit. De bouwkas verstrekt dus 80 van f 7000 is f 5600 hy potheek, terwijl de bouwer zelf f 1400 moet hebben, hetzij dat hij dat heeft gespaard bij de kas, het zij dat uit eigen middelen heeft. Hij mag dit geld echter niet bij derden hebben geleend. Verder verleent de bouwkas de adspirant-bouwer alle mogelijke deskundige medewerking en is in staat om via gezameüjke aanbe steding van een groot aantal soort gelijke woningen voor verschil lende gemeenten de kosten enorm te drukken. Men kan het hypotheek-bedrag naar eigen wens aflossen, doch uiterlijk in 30 jaar. Rente en af lossing tezamen komen overeen met een matige huur. De gemeen te stelt zich garant voor een rich- tige betaling, doch verkrijgt dan eventueel alle rechten van hypo theekhouder. De heer Doorn vertolkte het oordeel van op 1 na alle raadsle den toen hij opmerkte, dat dit aanbod terstond met beide han den moest worden aangegrepen. 9<A TON GELEEND. De gemeente Zijpe had ter fi nanciering van hét Tehuis voor Oudelieden te Scihagerhrug, dat als het klaar is straks meer dan 900.000 gulden zal hebben gekost lopende rekeningen met de Bank voor Nederl. Gemeenten en de Coöperatieve Boerenleenbank tot totaal f 900.000, doch nu zou f 1 millioen nodig zijn. De Bank voor Nederl. Gemeenten wenste echter hoogstens f 950-000 te verstrekken tegen 4 1/4 rente. Dat is 3/4 minder dan de Boerenleenbank vroeg, dus B. en W. zagen hier 'n kans voor aanzienlijke besparing. De raad aarzelde geen moment om dit aanlbod te accepteren in de hoop, dat de Bank straks met April bereid zal zijn om meer dan is deze filmavond, die op Woens dagavond 19 December a.s. in de Rustende Jager te Bergen wordt gehouden, gratis toegankelijk. K.A.B.-ers opgelet! URSEM Donderdagavond de 20ste December a.s. zal de se cretaris van het Hoofdbestuur de heer Weeber komen spreken over P.B.O. Gezien de belang rijkheid van het onderwerp ho pen we op aller opkomst. Laat deze spreker geen nutte loze reis maken doch toont U een waarachtig lid en reserveer deze avond. Burgemeester Mr. D. Breefoaart kon mededelen, dat het bouwen van een nieuwe O. L. School te Petten voor 55.900 gegund is aan de fa. Kops te Heiloo en het schil derwerk voor f 3740 aan de fa. Bellis te Petten. Afgewezen werden de subsidie aanvragen van „Oud Schagen en Omstreken," De Bond van Open bare Leeszalen, het Congres voor gezondheidsregelingen, en de Bond tegen 't schenden van Gods H. Naam. De heer P- Wittebol werd herbenoemd als regent van het Algemeen Weeshuis en tegen de wijziging van de verordening HEILOO De Kerstexpositie van „Tintoretto", welke 23 Dec. om 10 uur in de ULO-school ge opend wordt, bevat een zeventig tal werken, alle uit het laatste jaar. Sommige schilders geven blijk van een zuivere ontvanke lijkheid voor de elementaire schoonheden der natuur. Zij heb ben een juiste, brede kijk op en een diep gevoel voor het wezen daarvan en hun schilderijen, naar eigen aanleg en stemming ver vaardigd, zijn dan ook soms ver rassend en frappant. Hier en daar ontbreekt er nog iets aan de zuiver technische vaardigheid, waarbij echter zij opgemerkt, dat de primitiviteit des te bekoorlijker, echter en spontaner werking heeft. Van Mannessen (De Rijp) han gen er een kinderkopje, krachtig van expressiviteit, enigszins ge durfd, omdat het in de vereniging een luttel uit de toon valt en twee stillevens, evenwichtig van kleur en compositie. Van D. Post- ma vijf aquarellen, fijntjes ge tint. De vier stillevens van G. J. Molenaar, goed gecomponeerd, in transparante kleuren gezet, ver tonen grote vooruitgang in zijn ontwikkeling. K. van Til's win terlandschap spreekt van een zuiver natuurgevoel. De drie aquarellen van H. Verver, die in korte tijd tot aardige resultaten is gekomen, getuigen van het pri mitieve plezier, een brokje essen tiële schoonheid in reële kleuren te hebben kunnen vangen. Het zelfde geldt voor de inzendingen van Avegaart. Mej. J. Hollander vertegenwoordigt zich met een vaasje bloemen, vriendelijk stil leven, dat grotendeels geslaagd is. De bloemen zijn fijntjes en natuurgetrouw uitgewerkt. F. H. Klardie heeft open oog voor de details, zijn inzendingen zijn goed van toon en op één ervan is het opmerkelijk te zien. hoe hij een bepaalde slagschaduw een we zenlijke functie in het schilderij laat vervullen. De schilderijen van Troostheide zijn bii machte, de romantische stemmingen, op het doek vastgelegd op onmisken bare wijze, op de toeschouwer over te brengen. De copy van mej. A. Liertouwer is opmerke lijk vanwege de zachte kleuren. Mevr. Butter is vertegenwoor digd met twee kinderkopjes, te keningen van een typisch vrou- Jansen (w.o- twee weilanden) zijn verrassend en technisch knap. Het werk van S. Kok is opvallend vanwege de zeer suggestieve co- loriet. Ook het werk van P. Fran sen valt. in vergelijking met het werk van zijn collega's, sterk uit de toon. Deze schilder is hevig aan het experimenteren geweest en o-i- niet zonder succes. Sug gestief is zijn schilderij van St. Joris en de Draak, gedrongen ge stalten in helle bizarre kleuren, vol robuste kracht en sprekend van een sinistere strijd. Alhoe wel in details met technische te kortkomingen, wijzend op een soort geestelijke vermoeidheid, is zijn „kleuter in de ruststoel" een schilderij van een wonderlijk mengsel van jongenachtige tinte lende vrolijkheid en charmante, vroeg-rijpe ernst. Het schilderij, ontdaan van alle details, die maar zouden kunnen hinderen, tegen een neutraal donker wit fond, trekt alle aandacht onmiddellijk naar het gezichtje van het kind. Een „dreigend" bosgezicht en een fris geraniumstilleven van M. Bood, twee levendige stillevens van N. Oudejans, een prachtig schilderij van de Grote Kerk te Alkmaar van J. J. Erkamp, en enkele werken van het oudste lid C. J. W. Baan, mej. E. v.d. Vis, vn voorz- Dekker en J. Schou ten completeren de expositie, die in alle opzichten de moeite waard is, gezien te worden. POGING TOT INBRAAK HEILOO Zondag j.l. hebben onbevoegden, gedurende de af wezigheid van de bewoners, ge tracht zich toegang te verschaf fen tot de woning van de heer J. G. aan de Herenweg 60 te Heiloo. De heer G. met zijn echtgenote waren Zondagmiddag te onge veer 3 uur van huis gegaan en keerden des avonds te 11 uur weer terug. Bij thuiskomst bleek hun, dat de inbrekers geprobeerd hadden de keukendeur te for ceren. Met een hard voorwerp was een gat in de deur gemaakt, terwijl tevens het slot was ver nield. Vermoedelijk zijn de heren bij hun werkzaamheden gestoord of hebben zij geen kans gezien binnen te kómen, aangezien er niets wordt vermist. De Rijkspolitie te Heiloo heeft, met medewerking van de speur op de vleeskeuringsdienst had niemand bedenkingen. Ook kon men zich verenigen met het afsluiten van de Strand weg te Petten voor alle verkeer met rij en voertuigen. De O. L. School te Oudesluis vroeg en verkreeg de gevraagde bijdrage van f 1 per leerling voor het aanschaffen van de leermid delen, benodigd voor het volgen van de schoolradio-uitzendingen. De heer A. J. Hurkmans kreeg de door hem gevraagde reisver- goeding voor zijn kinderen die de R.K. School te 't Zand bezoeken, doch een soortgelijk verzoek van de heer v.d. Fluit werd afge wezen. Verder kreeg de heer Doe- dens te horen dat de gemeente vast besloten is om de geprojec teerde woningwetwoningen voor 't Zand te laten bouwen, zodra daarvoor het vereiste bouwkapi- taal kan worden verkregen. De moeilijkheid is dat dit perse een vaste lening moet zijn. Jnmiddels heeft de gemeente-opzichter op dracht gekregen om met spoed de grondikosten vast te stellen, opdat eventuele particuliere bouwers dan kunnen weten waar zij aan toe zijn- Kinderen die een vakschool be zoeken kunnen een tegemoetko ming in de reiskosten aanvragen bii B. en W De gemeente is niet verplicht het te geven, maar ge woonlijk wordt het wel toegestaan Doch eerst moeten zij zich om n Rijksvergoeding machtig te wor den, vervoegen hij de vakschool- directeur of de hoofden van de lagere scholen. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. NOG MISTIG. Op de meeste plaatsen mist en hier en daar enige motregen. Zwakke tot matige wind tussen Zuid en Zuid-West. In het Zuid- Oosten van het land vannacht en morgenochtend lichte vorst elders weinig verandering in tempera tuur. BELANGRIJKE ZANGAVOND WAARLAND Donderdag 20 Dec. a.s. zal in 't parochiehuis door onze jonge R.K. Gem. Zangvereniging in samenwerking met het bekende R.K. Gemengd koor „St. Caecilia" uit Noord Scharwoude een zangavond gegeven worden. Onze jeugdige zangvereniging zal die avond voor 't eerst voor 't voetlicht treden. Een tiental koorwerken zal ten gehore worden gebracht. Uiteraard kan dit koor dat nog geen half jaar bestaat, geen uit gebreid programma aanbieden. „St. Caecilia" uit Langendijk heeft zich echter bereid ver klaard het leeuwenaandeel van 't programma voor haar reke ning te nemen. Enkele nummers zullen echter door beide vereni- ningen gezamenlijk een be zetting van een honderdtal zan geressen en zangers ten beste worden gegeven. Zowel voor le den als belangstellenden kan dit een mooie en genotvolle avond worden. Daar het hier een vriendschapsbezoek betreft van een zustervereniging hebben be langstellenden voor deze uitvoe ring die des avonds om 8 uur begint vrij toegang. W ARMENHUIZEN. Onder zeer grote belangstelling werd onder leiding van de biljartver eniging „Ons Genoegen" te War- menhuizen in het district Scha gen van de K.N.B.B., een span nende strijd gestreden om het gewestelijk kampioenschap vier de klasse libre. Het ijverige bestuur van. Ons Genoegen" bestaande uit de ■heren Quant, Mosch, Pronk en niet té vergeten de wedstrijd leider, de heer W. Hoogenlboom, warer» de werkende figuren in deze goede organisatie. De fam. De Groot verleende de volledige medewerking en het district Schagen stond actief ter ziidte. Met al deze medewerking waren het de acht spelers die zorgden voor de aantrekke lijkheid van de gehele wedstrijd, door wel zeer spannende par tijen te laten zien en daarnaast de liefhebbers te laten genieten van een echte sportieve geest. Rijs werd met 10 matchpunten en een algemeen moyenne van 2.41 kampioen. Hij werd direct daarop gevolgd door de heer Borst, die met 10 matchpunten en een gemiddelde van 2,38. dus een verschil van 0.03, uit de strijd kwam. Na het bekend worden van deze uitslag kwam men tot de traditionele huldiging van de kampioen. De heer Eïïerbroek bracht dank aan de vereniging „Ons Genoegen" en aan het district Schagen voor d'e goede organisa tie van dit kampioenschap. In prettige bewoording werd de kampioen gehuldigd en werd hem de Bondsmedaille overhan digd. met de mededeling, dat hij in Februari zal mogen deelne men aan het Nationale Kam pioenschap in deze klasse, het welk vermoedelijk zal worden gehouden in Groningen of Fries land. (Advertentie) welijke fragiliteit, nochtans sterk I hondgeleider, het onderzoek van expressief. De vier aquarellen van I deze zaak in handen. KERSTPOLONAISES PROFITEROL CITADINE CROQ en BOUCHE HAZELNOOTTAART KERSTKRANSEN WEIHNACHTSTOLLEN TULBANDEN vj;l KOUDE en WARME PUDDINGEN Ritsevoort 32 - Telef. 2801 b. g. g. 5708 Banketbakkerij - Kokerij ZEEVOGELS HAD MOEITE MET JONG BEEMSTER (5—3) Beemster heeft Zeevogels goed partij gegeven. Het krachtsver schil tussen beide ploegen was niet groot. Voor de rust was de thuisclub steeds in de aanval. Het goede doelpunt van G. de Waard was dan ook geheel in overeenstemming met de veld- verhouding. De jonge Beemster ploeg bleef moreel ongeslagen doorvechten en niet zonder suc ces. Zelfs wist men de leiding te nemen. Rustig speelde Zeevogels door, maar doelpunten bleven uit. Tegen rusttijd kreeg de thuisclub een doelpunt cadeau. Zo ging met gelijke stand de rust in. Na de hervatting hetzelfde spelbeeld als voor de rust. In de voorhoede vlotte het in het ge heel niet. Van de vleugels ging weinig kracht uit, terwijl de aan val te langzaam en te doorzich tig werd opgebouwd. Een omzet ting bracht enige verbetering. Zeevogels kreeg meer strijdlust. Bij een onopvallende aanval plaatste B. Groot de bal keurig in het doel 32. De tegenaan vallen van Beemster waren lang niet ongevaarlijk. Bij een daarvan wisten de blauw-witten mooi door te breken en de stand weer op gelijke voet te brengen. Huiberts bleef de meest beweeg lijke man in de voorhoede en dank zij zijn doorzetten wist Zeevogels de stand op 53 te brengen. Na de huldiging van de kam pioen overhandigde de heer Ellerbroek een tweetal boekwer ken over biljarten, geschreven door René Gabriels aan de ver- tegem/oordiger van het district Utrecht, de heer Luca, die met 2.63 alg. moyenne het beste re sultaat heeft weten te behalen. Dit fraaie geschenk werd be schikbaar gesteld door de heer van Haaren, secretaris-penning meester van de K.N.B.B. Na de heer Ellerbroek werd de heer Pater in de gelege/ibeid gesteld om een aantal prijzen uit te rei ken welke door het districtsbe- stuur en f/ikele sportliefhebbers werden beschikbaar gesteld. eindstand was als De totale volgt: 1. H. Rus (Dirkshom) 498 206 2.41 10 2. J. Borst (Breezand) 517 217 2.38 10 3.. J. Cabri (Bussum) 461 233 1.97 9 4. M. Druif (Abbekerk) 477 198 2.41 8 5. H. Krornlhouit (W.KnollWam) 451 203 2.22 6 6. J. B. Sohoos (Beverwijk) 413 213 1.93 6 7. A. P. H. Luca (Utrecht) 500 190 2.63 5 8. D. Jonker (Al'/maar) 408 222 1.83 2 Contactmiddag R. K. Jongensschool OUDORP Daartoe uitgeno digd door het Hoofd en de On derwijzers van de R.K. Jongens school, bracht Zondagmiddag een groot aantal Ouders een be zoek aan de klas, waarin hun kind of kinderen geplaatst wa ren. Daar was gelegenheid om het werk van de kinderen te be kijken en met de leerkracht van gedachten te wisselen. In de klas van 't Hoofd der School werd daarna een demon stratie gegeven van een der mo dernste leermiddelen: de film. De ouders kregen een paar inte ressante films te zien. Na een dankwoord van de heer Nuijens aan de Ouders voor hun komst en hun prettige gedachtenwisse- ling werd deze middag, die voor Ouders, leerkrachten en 'n goede verhouding tussen huis en school van groot nut was, gesloten. „De Doofpot" in Hargen HARGEN In het zeer vlot gespeelde blijspel „de Doofpot" presenteerde de Harger Toneel vereniging (H.T.C.) zich voor de eerste maal aan het publiek. De uitverkochte zaal Klop volgde met enthousiasme het voortref felijke spel, waarin vooral de dames S. Kuiper en F. Wognum en de heren G. en J. W. Klop opvielen. Ook de andere rollen waren uitstekend bezet. Een gezellig bal met muziek van de Groeter band Diklapa o.l.v. Dick Hoogvorst besloot de avond. Met belangstelling zien we de verdere avonden van H.T.C. zo wel als van Diklapa tegemoet. Het begin is uitstekend en be looft veel voor de toekomst. POLITIERECHTER ALKMAAR LANGEDIJK. Gisteren moest iemand uit Langedijk voor de Alkmaarse Politierechter, mr. J. v. d. Wall-Bake, verschijnen we gens een grove onvoorzichtigheid, waardoor hij de oorzaak van een geweldige brand geweest had kunnen zijn. Op 24 September was hij met een z.g. blauwbran- der in een schuurtje aardappelen aan het koken voor een zevental varkens, dat met zeven koeien in een belendend schuurtje huis de. Amper anderhalve meter van die blauwbrander verwijderd stond een vat met benzine, waar uit hij door middel van een pomp een kleine hoeveelheid wilde halen. De uit het vat opstijgende dampen hebben toen vlam gevat en in een oogwenk stond de schuur in lichter laaie. Gelukkig voor hemzelf en voor het vee, is het met een sisser afgelopen. De brandweer, die al gauw op de plek van het onheil was gearri veerd, behoefde geen dienst meer te doen. De Officier, mr. J. C. V. Meischke, eiste een boete van f 40.en de Politierechter ver oordeelde de man tot diezelfde boete, met een vervangende hech tenis van 16 dagen. Gigantische men zich r procent var zaam voor zij ook de vorm moett voortdurend toch ook in zijn. Maar chalant voi iets vanzelf; kenis voor Daarom w; van de Kar en Fabrieker pm de heer ingenieur va ring Zuiderz dieen een Ie de stand d en de betek meer. Verhe dat zovele ravon van verzoek tot bijeenkomst sreven. Burgemees raadsleden c üisterenmidd; te Hoorn e< en leerzame hoord. van eeen ander noemde ond c Valt er i nieuws te hebben somn gesteld en wi ze uit het vi eenkomst oi bronnen op onuitputtelijk De heer voorzitter va in zijn open gewezen, dat nen land en ren gebieden tot een inn moeten komc zal zich uit c overwegingen gende gebied lichten. Maa onze kant oc •gelaten om gene te kun; nodig- heeft, den: wij moe ren, klaar st; sen en behoe doen! De Afs Het lag vc Bazlem, alvc tot een over; tie bij de in| standkomen in herinnerin dijk werden de stormen 1 de Zuiderzee aan de bewi onderhevig v spreekt: de o lengte van m'et de dijk h teruggebracht Het zoetw; belang van heeft weinig tekenis bij h zoutgehalte 1 bodem, die d penetratie va langrijk in landbouw is hierom is dc bel! Niet vo Den Helder derzocht, om uit het IJsel van het zouti nimum te t punten" zijn Den Oever die zout wat laten binnen] Een andere gen baart, is waterpeil, vc mermaanden. het interessa ernstig wordt lisatie van i water kan naar de IJse het meer. R 125.000 Hei over. wannec nolderineen ziin en behal Wieringerme 150.000 hectai het naar ruil derland zal Ir. Bazlem het kanalens lings-systeem meer met dat In tegenste gewonnen ge] Polder een schap verkre; nig ook en eveneens in ring zijnde C aangenomen, en 800 mete Maar nu w; polders betrei er nog verse men moest maken van éi wel tot gei door een kaï waterpeil. De voorstan idee hebben f verstande, da en Westerpo ciaal en econ heel zullen met elkaar i door bruggen brede midder weet eenmaa In deze Zuid tijdig een ce projecteerd wordt, dat ee 30.000 zielen in ieder geval

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2