Felle aanval van socialisten op het beleid van de minister TELEVISIE Tweedaags congres Katholieke Bond van Overheidspersoneel Bakkers protesteren Voor tuinbouwsector is nog slechts weinig gedaan een nieuwe sociale macht Neutrale weg werd misbruikt tegen regeringsmaatregelen ECONOMISCHE ZAKEN IN DE TWEEDE KAMER Ernest Hjertberg overleden ProfBouman sprak over: Wie aan de K.A.B. komt, komt aan ons Dank en waardering voor de scheidende voorzitter LICHTPUNTEN West Nieuw Guinea Indonesisch gebied Commissie wil actie voeren Poolse ontwapenings- resolutie Noar wij vernemen DINSDAG 18 DECEMBER 1951 (Vervolg van pagina 1) Wat de tuinbouw betreft, erkende de minister, dat voor deze sector nog weinig was gedaan. Op een verzoek om voor zeven millioen in de productiefondsen te participeren, had hij geant woord dat de overheid hierin dan ook enige medezeggenschap zou moeten hebben. De heren Groen (K.V.P.) en Bieuwenga (A.R.) zagen hierin geen bezwaar, maar slechts indien deze medezeggenschap via de organen van de P.B.O. zou kunnen geschieden. De heer Emmens (PvdA) be treurde het, dat de groten in de tuinbouw een dergelijke over heidsinvloed ten koste van de kleinen hadden tegengehouden. Herziening van het huidige pachtniveau bleek ook de minis ter wenselijk te achten, zij het dan niet over de hele lijn. Wat het landbouwonderwijs betreft zei de bewindsman toe, dat hij bereid was om een wet telijke regeling hiervan met spoed te bevorderen. De heren Bieu wenga en Groen namen hiervan acte en vertrouwden dat het nu niet bij een toezegging zou blij ven. Of de vraag van de heer Groen of de minister binnen het kader van de 16 nog niet uitgegeven scholen geen maatregelen kon nemen om aan de speciale be hoeften van sommige organisa ties tegemoet te komen, ant woordde de bewindsman in eerste aanleg, dat de betrokken orga nisaties zelf tot een accoord moe ten zien te komen. De heer Groen betoogde bij de replieken dat hij van een der gelijke mogelijkheid geen heil verwaohtte. Geen organisatie is graag be reid een school waarop zij rech ten kan doen gelden, af te staan. In tweede aanleg verklaarde de minister zich wel bereid, om het overleg over deze aangele genheid te openen, indien zou blijken, dat er bij sommige or ganisaties geen belangstelling meer bestond. De P.B.O. in de Landbouw zag de minister gaarne spoedig tot stand komen. De productschap pen zouden zeker geen over heidsorganen zijn, maar zelf standige organen met belangrijke taken. Bii de reulieken diende de heer v. Droesen (KVP) een motie in. mede ondertekend door de heer De Hartoe (VVD), waarin de reeerine werd uiteenodied o_m door een nassende financiële bn- draee de bouw van boerderijen on ontgonnen en verkavelde gronden mogeliik te maken. De minister, die had toegezegd dat hij een en ander nog eens met zijn ambtsgenoot van Finan ciën zou bespreken, bleek de Kamer niet te kunnen aanraden om deze motie z.m. over te ne men. De heer Droesen wijzigde daarop zijn motie in düe zin, dat het resultaat van het overleg ter kennis van de Kamer zou wor den gebracht, een wijziging due de waarde van de motie aan merkelijk verzwakte. Tenslotte nog enkele meer verspreide pun- t6Met de heer Engelbertink (KVP) bleek de minister van 19 DECEMBER: Gulden Mis Vandaag gaan wij in alle vroegte naar de kerk om de spoedige komst van het Licht der wereld te vieren. Omdat vele zeevarenden dan de Mis konden bijwonen, noemde men dit ook wel eens de schippersmis en deze lieten het zich welgevallen: dit was hun dienst, waar zij vooral geestelijke en tijdelij ke gunsten over hun gezin nen afriepen (Gulden Mis). Maar voornamelijk was het de Mis voor de moeders; zij voelden zich als moeder een met de grootste onder de vrouwen, vooral toen deze Haar Kind onder het hart droeg (Moedermis). Lange tijd is de viering van deze vroege Mis achterwege ge bleven, maar nu in de meeste parochies dit feest weer is ingevoerd, mogen* wij, en vooral de moeders, niet meer thuisblijven, maar om wille van de grote geestelijke vruchten „de lof des Heren verkondigen en Zijn heilige Naam prijzen". (Graduale). IN DESERTD mening te zijn dat de suikerfa brieken niet onbeperkt konden worden uitgebreid, zulks in ver band met het transport. De bouw van een nieuwe fabriek in de buurt van de IJselmeerpolders, ware wenselijk en de minister nodigde het bedrijfsleven dan ook ulit om over dit punt nog eens de hoofden bij elkaar te steken. Be koffiedistributie zal niet la nfrer gehandhaafd bliiven dan strikt noodzakelijk is. Voor de eieren zou de minister slechts dan een garantieprijs vaststellen, wanneer het bedrijfs leven hem een plan voorlegde om overproductie tegen te gaan. Striid te eren maaswiidte van 96 m.m. Bij de behandeling van de afd. Visserij heeft de heer v. d. Ploeg (KVP) gisteren in de Tweede Kamer aangekondigd, dat hij zo nodig een uitspraak van de Ka mer zou uitlokken over de kwestie van de maaswijdte. Voorshands vroeg hij de minis ter van Landbouw en Visserij om de invoering van de nieuwe maaswijdte van 96 m.m. wat op te schorten, hangende het on derzoek van een voor dit doel in te stellen commissie. Achter hem schaarden zich de heren Kikkert (CH), v. d. Zaal (A.R.), v. Dis (St.Ger.) en Ha ken (comm.). De heer v. d. Ploeg (KVP) wenste te weten of de oorlogs getroffenen binnenkort een al gehele afrekening kunnen tege moet zien, ingevolge de wet op de materiële oorlogsschaden. Hevige critiek. ..De rechtse nartiien kunnen tevreden ziin over het economi sche beleid, wii niet". Dit ver klaarde gisteravond de heer Ne- derhorst (PvdA) tiidens het voortgezette debat over de be groting van Economische Zaken, ten overstaan van minister v. d. Brink en van de gehele door P.v.d.A.-leden in beslag genomen gereserveerde tribune. De stabilisatie van de prijzen was een enorme meevaller, al dus de woordvoerder van de P.v.d.A., maar waar zouden wij staan, wanneer het anders gelo pen was? Belangrijker dan de ingetreden verbetering in de be talingsbalans bleef voor de heer Nederhorst het door hem gevoel de gemis aan maatregelen op langer termijn. Het beleid van Economische Zaken noemde hij in deze geest „een beleid per kwartaal". Wat de internationale politiek betreft wenste de heer Neder horst een nota, waarin de rege ring o.m. moet uiteenzetten hoe zij de problemen denkt op te lossen die verbonden zijn aan een overdracht van souvereini- teit aan supra-nationale organen. De verwezenlijking van de Economische Unie in Benelux- verband achtte hij thans meer dan ooit wenselijk. Intussen toonde de heer Ne derhorst zich zeer ontevreden over de Belgische exportbelas ting. Het buitenland werd be last om de beter gesitueerden in eigen land te kunnen sparen. De poging om door middel van glo bale maatregelen tot investerings beperking te komen, meende de heer Nederhorst reeds nu .mis lukt te kunnen noemen. Bij de doorvoering van de P.B.O. wens te hij een krachtiger optreden van de overheid. De rede van de heer Korthals (WD) was de tegenhanger van het socialistisch betoog. Deze li berale woordvoerder kon geen enkel motief vinden voor de stelling dat de overheid beter de investeringen zou kunnen beoor delen an het bedrijfsleven. De P.B.O. mocht niet gefor ceerd worden. De heer Korthals wijdde voorts veel aandacht aan de producti- viteitsnota. Veel zou naar zijn mening afhangen van de practijk. Ook hierbij begeerde de libe rale woordvoerder echter geen overheidsdwang, wel maatrege len op het terrein van de loon politiek. De heer Stapelkamp (A.R.) eveneens de productiviteitsnota besprekend, wenste de Zondag niet te ruilen voor economische winst. HET KOREAANSE DRAMA MOENSAN. Maandag hebben de V.N. de communisten gewaar schuwd, dat de weg van Kaesong naar Pjongjang, die door de com munistische onderhandelaars te Pan Moen Djon wordt gebruikt, „van nu af aan" aan aanvallen bloot zal staan. Men was overeengekomen, dat de weg niet zou worden aange vallen en dat twee convooien per dag van de weg gebruik zouden kunnen maken. De V.N. zeggen, dat behalve die convooien per dag ongeveer twintig voertuigen op de weg zijn waargenomen. De twee convooien zelf zouden echter niet aan aanvallen worden blootgesteld. De wapenstilstandsbesprekingen hebben geen vorderingen ge- maaktAan het front vonden lichte schermutselingen plaats, Ernest Hjertberg, de bekende Zweedse athletiek-trainer is j.l. Maandag op 84-jarige leeftijd in Freeport bij New York overleden. Hjertberg trainde in 1912 en in 1920 de Zweedse athletiekploeg voor de Olympische Spelen en in 1924 de Ned. ploeg voor de Olym pische Spelen. GRONINGEN. Dat met de intrede van de televisie allerlei problemen verbonden zijn is iedereen duidelijk. Maar van welke verstrekkende aard die problemen zijn en hoeveel ver schillende aspecten dit vraagstuk heeft, zette voor de leden van de Groningse vereniging „Geloof en Wetenschap" prof. dr. P. J. Bou man gisteren duidelijk uiteen. Zeer concreet liet spreker zien, hoe de situatie op dit gebied is in Amerika en Engeland. In Ame rika is de televisie geworpen in de maalstroom der vrije concur rentie en heeft de reclame er zich meester van gemaakt, terwijl in Engeland de televisie aan de B.B.C. is toevertrouwd, die zich nauwgezet op de hoogte tracht te houden van wensen en klach ten onder de kijkers. In Amerika is dit nieuwe technische middel nog niet eens aan het peil der redelijke ontspanning toe. Hoe enorm de expansie der televisie is, bleek uit de cijfers voor Amerika, waar momenteel 8 millioen toestellen staan. Men verwacht op redelijke gronden binnen 6 jaar een aantal van 20 millioen toestellen. Opvalend is in Amerika dat de televisie vooral de daadwerkelijke belangstelling trekt van de laag ste inkomensgroepen, dit is in scherpe tegenstelling tot wat de geschiedenis van de radio te zien geeft. Dat heeft tengevolge gehad dat de programma's zich ook in stelden op de smaak van de massa. Vooral de jeugd bleek de televisie als tijdpassering te ge bruiken. De man legt een sterkere voorliefde voor televisie aan de dag dan de vrouw. De ontwikkeling in Nederland heeft aan het buitenland een voor beeld. Het blijkt dat televisie niet zonder straffe controle kan blij ven. Van zeer groot belang is de vraag welke invloed de televisie heeft op het gezinsverband. Een feit is, dat in Amerika de huise lijkheid is toegenomen. Of dit echter alleen maar winst is, staat nog te bezien. In Engegland is gebleken dat de televisie kan meewerken tot een beter begrip voor andere sociale groepen. Er zijn dus ook zeer goede posi tieve mogelijkheden. In Nederland zullen in de naaste toekomst de vragen beantwoord moeten wor den, welke houding de kerken aannemen en welk gebruik zij van de televisie maken. Zal men de zittingen der volksvertegen woordigers, de politieke strijd, belangrijke rechtszittingen uitzen den? Spreker constateerde dat het radiobestel hier te lande een ernstige rem betekent voor een vrije ontwikkeling in positieve zin. Spr. wees ook op het samen vallen van de inkrimping van de werktijd in het vinden van mid delen voor vrijetijdsbesteding. Zijn conclusie was dat planning in deze hard nodig is. Ü5£ (Van onze speciale verslaggever) Met de vaststelling, dat de bond van binnen uit en in zijn activiteiten naar buiten een kerngezond beeld vertoont, opende de scheidende voorzitter H. A. A. Vulink gistermorgen in een der zalen van het laarbeursrestaurant te Utrecht het tweedaags congres van de Katholieke Bond van Overheidspersoneel dat behalve door de voorzitter van de K.A.B. en vertegenwoordigers van zusterorganisaties, werd bijgewoond door talloze afgevaar digden van de plaatselijke afdelingen van de K.A.B.O. neel zijn hier en daar, met name in Limburg, voorlopige regelin gen tot stand gekomen. Het hoofdbestuur van de bond zal niet ophouden actie te voeren voor een algemene regeling, wel ke het vraagstuk van de ziekte- verzorging bevredigend zal op lossen. Ten aanzien van het probleem van het arbeidscontract, meen de spreker te kunnen zeggen, dat er lichtpunten in de duisternis zijn waar te nemen. De mede deling van de minister van Bin nenlandse Zaken, dat in 1952 niet minder dan 10.000 rijks- arbeidscontractanten aanstelling zullen krijgen, wijst in de goede richting. Het hoofdbestuur, aldus de voorzitter, verwacht intussen gunstige resultaten van het werk van de studiecommissies. Het is te wensen, dat in korte tijd nu ook een einde komt aan de on zekerheid van het personeel van de N.V. Machinefabriek Artille rie-inrichting, welke onzekerheid ontstond toen de fabriek in de Hoe droevig de wereld er ook uit ziet, vervolgde de voorzitter, ons past als katholieken geen pessimisme en onverschilligheid. Wij moeten ons bewust blijven van ons ideaal: te strijden voor liefde, vrede en rechtvaardigheid in onze maatschappij. Sprekend over de werkzaam heden van de bond naar buiten, betreurde de voorzitter het, dat ten aanzien van het rijksoverleg zo lang op de beslissing moest worden gewacht. Nu de centrale commissie voor georganiseerd overleg is heropgericht, willen wij hopen, aldus de voorzitter, dat zij binnen afzienbare tijd de taak en de plaats krijgt, wel ke zij naar onze mening dient te hebben. Met voldoening valt te consta teren, ging de heer Vulink ver der, dat de medezeggenschaps- gedachte steeds meer ingang gaat vinden. Op het stuk van de ziektever- zorging van het overheddsperso- DE BERKELRUïNE JE ZUTPHEN De Berkélruïne te Zut- phen, door onlangs voltooide restauratie werken voor het nage slacht bewaard geble ven. Toestemming tot sloping van het Mid deleeuwse cultuurmo nument, zowel als voor de veertiende eeuwse Spaanse Poort, was reeds aange vraagd bij het Minis terie van O., K. en W., nadat het Rijk tot tweemaal toe de res tauratieplannen voor beide tot verval ge raakte gebouwen had verworpen. oorlog van staatsbedrijf tot N.V, werd. Sprekend over de verhoudinsr en de samenwerking met de K.A.B. rien de voorzitter uit. dat wie aan de K.A.B. komt. ook de K.A.B.O. raakt. Een hartelijk applaus onder streepte zijn woorden. Wij houden onze volle energie gericht op een politiek, welke uit rechtvaardigheidsoogpunt ver antwoord en verdedigbaar zal zijn, zo besloot de voorzitter. Vlag aangeboden. De heer W. Essers Jr., pen ningmeester van het hoofdbe stuur van de K.A.B., dankte de K.A.B.O. voor het vertrouwen, in de K.A.B. gesteld en getuigde met voldoening over de goede samenwerking tussen de beide organisaties. Oprechte woorden van dank en waardering werden tot de scheidende voorzitter gericht door vertegenwoordigers van de Katholieke Centrale van Over heidspersoneel en van de Chris telijke en Algemene Bond van Overheidspersoneel. Officieel werd dan door de vlagcommissie de nieuwe KABO- vlag aangeboden door meer dan tien afgevaardigden getuigenis afgelega van de erkentelijkheid van de afdelingen voor het be stuursbeleid. Daarnaast werd evenwel gewag gemaakt van be paalde teleurstellingen. Den Haag betreurde de gang van zaken bij de afbakenings regeling met de ARKA. Kerkrade wees op de algemene verpaupering van het overheids personeel. Den Bosch waarschuw de tegen geregelde bestuurswis selingen en Zeist vroeg meer be langstelling van de zijde van het hoofdbestuur voor de werkzaam heden van de plaatselijke afde lingen. Nijmegen drong aan op poli tieke voorlichting door de bond. Amsterdam (PTT) vroeg op katholieke feestdagen geen KABO-post te laten verzenden en Groningen verzocht de bond een sneller administratief beleid te voeren. Nadat voorzitter Vulink er op gewezen had, dat het bij een vergelijking van de salarissen van overheidswerknemers met die van andere werknemers niet aanvaardbaar is te spreken over verpaupering van de eerste groep werd een begin gemaakt met de behandeling met niet minder dan 78 ingediende voorstellen. Bij de bespreking de rechts positie-aangelegenheden werd ten aanzien van de voorstellen met betrekking tot de positie van ar beidscontractanten accoord ge gaan met het prae-advies van het hoofdbestuur, dat zegt, dat 't vraagstuk van vast-aanstellen van het overheidspersoneel met alle ijver tot liquidatie zal wor den gebracht. Ten aanzien van de vacantie- toeslag zal het bestuur ten sterk ste pleiten voor een toelage wel ke rekening houdt met de samen stelling van het gezin. Anderzijds werd de R.K. Cen-r trale van Overheidspersoneel reeds verzocht zich op concrete voorstellen dienaangaande te be raden. Wat de verlof-regeling betreft, met betrekking waartoe verschillende voorstellen waren ingediend zal, aldus het hoofd bestuur, moeten worden gewacht op de herziening van het alge meen rijksambtenaren-reglement en de overeenkomstige regle menten van het centraal orgaan van de Vereniging van Neder landse Gemeenten. Op het stuk van de gemeenten-classificatie beklemtoonde het hoofdbestuur in zijn prae-advies nog eens, dat het in principe ijvert voor een afschaffing van het huidige clas sificatie-systeem. Een commissie in de K.A.B.O. is bezig het stand punt van de katholieken ten aan zien van de gemeenten-classifi catie voor te bereiden. Wat de ziektekosten-regeling voor overheidspersoneel betreft zal het hoofdbestuur blijven stre ven naar een regeling, waarbij de status van het personeel niet in gevaar komt. Zolang geen de finitieve regeling tot stand is ge komen. zal de interim-regeling gehandhaafd dienen te blijven. Andere voorstellen en prae- adviezen, welke op dit KABO- congres punten van bespreking vormden, betroffen de rechtspo sitie van het personeel van katho lieke instellingen en semi-over- heidsbedrijven, de progressieve kindertoelage en de positie van de vaklieden, benevens de sa menwerking van de bond met de ARKA en het standpunt ten aan zien van de politiek van lonen en prijzen. Op verschillende in gekomen voorstellen werden nog amendementen ingediend. Een hoogtenunt van de eerste congres-Zondag was de medede ling dat het aantal led»" van de KABO met 600 is gestes-en INDONESIë VERKLAART: DJAKARTA (A.P.). De inbe slagneming van een Nederlandse lading wapens bestemd voor West Nieuw Guinea door de In donesische autoriteiten te Tand jong Priok,- welke op 7 December heeft plaats gevonden aan boord van het motorschip „Blitar", schijnt het eerste tastbare bewijs dat Indonesië dit gebied als het zijne beschouwt. Dit werd heden vernomen uit gezaghebbende bron. Nederland heeft de vorige week betoogd, dat de inbeslagneming een schending is van de overeenkomst van Bar celona van 1921, die transit-ladin- gen beschermt, en geëist dat de inbeslagneming ongedaan zou worden gemaakt. Vernomen werd, dat Indonesië het protest zal afwijzen omdat het West Nieuw Guinea be schouwt als Indonesisch grond gebied. Dit betekent, dat Indonesië wei gert de in beslag genomen wape nen te beschouwen als een tran sito-lading en de overeenkomst van Barcelona toe te passen. (Advertentie Honderden bakkers waren Maandagavond ie Alkmaar bijeen gekomen om zich te beraden over hetgeen gedaan moet worden om van de Regering een meer lonende prijs voor het zgn. volksbrood te kunnen krijgen. De voorzitter van de commissie van actie, de heer Dekkers uit Wormerveer, wees er op, dat de commissie is ontstaan uit de bakkerijwereld en geheel los staat van de bonden. Omdat er nood heerst in de bakkers» wereld, wil de bakker eindelijk recht. Daarvoor is volgens de voor zitter meer nodig dan een com missie alleen, men vraagt de steun van alle bakkers waar het hier een zaak betreft, waarin de bakker vecht voor zijn brood. De bakkersbonden hebben ook al aan dit probleem gewerkt, er is in Maart j.l. een broodprijs verhoging van een cent gekomen die direct gevolgd werd door de loonronde van vijf percent, duurdere kolen en gas zodat er van die cent niets meer over bleef, ja men komt er nog aan te kort. De bloemprijsverlaging in de vorm van een subsidie van 30 cent op 100 kg. meel wordt als een beledigende aalmoes aange voeld. De volksbroodprijs ligt bene den de kostprijs, aldus de heer Dekkers, die willen wij nu ver hoogd zien tot de kostprijs plus een redelijke winstmarge. Men acht het voorts in bak kerskringen een onrecht, dat de bakker verplicht wordt, dit goedkope volksbrood te bakken. De vergadering te Alkmaar, die werd bijgewoond door tal van vertegenwoordigers uit andere provincies, hoopt, dat ook de grootbedrijven en de coöperaties achter de individuele bakkers, 12.575 kleinbedrijven in totaal, zullen staan. Geen overijlde daden De commissie wil geen over ijlde daden, maar heeft naar de Tweede Kamer, de Ministerraad, de Minister van Landbouw, Vis- De jongste, zes maanden oude spruit van de familie Stikkel, die samen met haar ouders en broertjes de eerste K.L.M.- tocht naar Tokio meemaakte, wordt bij haar aankomst op het vliegveld Hanada, nabij Tokio, op de arm van K.L.M.- stewardess J. A. A. Linter, van boord gedragen. PARIJS (A.P.). Het Sowjet- blok heeft gisteren in de politieke commissie een nieuwe ontwape ningsresolutie ingediend, welke het gehele ontwapeningsprobleem aan een commissie zou overlaten. Het nieuwe voorstel zou de reeds ingediende Russische en Westelijke plannen afschrijven. De V.S. hebben reeds eerder laten weten, dat zij zich verzet ten tegen een dergelijke commis sie zonder duidelijke instructies van de assemblee betreffende haar manier van werken. serij en Voedselvoorziening en de Pers een motie gestuurd waarin wordt betoogd, dat de huidige regeringsmaatregelen niet voldoende zijn, terwijl er op wordt gewezen, dat aan de Vaste Commissie uit de Tweede Kamer voor de Middenstand, die even eens van oordeel was, dat de broodprijs gebaseerd moet zijn op de kostprijs plus een redelijke winst, geen recht is wedervaren. De houding van de Minister wordt ronduit onrechtvaardig genoemd en het beleid van de Vaste Commissie, die niet voet bij stuk hield, halfslachtig. De bakkers zijn van mening, dat het brood momenteel een politiek artikel is, waarover men zich in de Volksvertegenwoordi ging niet uit durft te spreken. Men acht strijd op het ogenblik zeker verantwoord, vooral nu er ter vergadering ook adhaesie- telegrammen uit Den Bosch en Zeeland binnen kwamen. In Januari zullen de besturen van de Landelijke Organisaties zich nader beraden in een bij eenkomst te Den Haag over deze kwestie. wordt op 29 December a.s. een plechtige afscheidszitting gehou den van de Bijzondere Raad van Cassatie, die, zoals bekend, met ingang van 1 Januari 1952 wordt opgeheven is Dom Aloysius van de Laar, abt van de Trapistenabdij te Tegelen, ter gelegenheid van zijn vijf en zeventigste verjaardag benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau. werd gisteren op de Rotterdamse veemarkt een aantal van 1784 stuks slachtvee aangevoerd, een cijfer, dat als een unicum wordt beschouwd in de geschiedenis van deze markt. kwamen gisteren ruim duizend Canadese militairen met de „Fairsea" op doorreis naar de om geving van Hannover te Rotter dam aan, waar ondermeer de Ca nadese ambassadeur te Den Haag ter begroeting aanwezig was zal het gerestaureerde carillon van de Utrechtse Dom Zaterdag middag 22 December a.s. te drie uur officieel weer in gebruik wor den genomen. Niet minder dan vier beiaardiers zullen het die middag bespelen.... overleed op 52-jarige leeftijd de heer A. Tichelaar, lid van de Utrechtse gemeenteraad en voor zitter van de fractie van de P.v.d.A., die Donderdagavond bij een auto-ongeval even buiten Utrecht zwaar werd gewond werd Jan Sluijters, de 70-jarige kunstschilder met de gouden me daille van de stad Amsterdam onderscheiden keren 9 Nederlanders ,in Amerika opgeleid ott straaljagerpiloot, bin nenkort naar ons land terug zegde de vorige week door brand geteisterde vlasfabriek Dinteloord aan 87 arbeiders ontslag aan.... zijn 30 DUW-arbeiders in Rilland Bath in wilde staking gegaan gaat Ir. C. K. van Daalen, pen sioengerechtigd, op 1 Jan, heen als inspecteur van de landbouw..

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 5