PEL Openbare Katholieke Leesbibliotheek gisteravond geopend Deze week in de bioscoop Buitengewoon concert in 't Gulden Vlies RAAD ZONDER VERRASSINGEN JOHAN KUIPER Veertig jaar musicus Revanche-wedstrijd AFC-Vrone Apostolaat van het goede hoek Een tienjarenplan 3 Bourgogne bij! Jubileumconcert op 30 December AGENDA Raadsvergadering Alkmaar v. d. Borden leverde felle critiek op onderhoudskosten ambtswoningen cUwfK Sdnity-h K.A.B. op retraite Tweede Kerstdag AFC-Randers PAGINA 2 ZATERDAG 22 DECEMBER 1951 ALKMAAR In tegenwoordigheid van vele belangstellenden werd gisteravond in het Kajottershuis de Openbare Katholieke Leesbibliotheek geopend. Nadat de H.E. Deken de ïnwijdings- plechtigheid had verricht, verenigde men zich in de grote boven- zaaL Hier waren behalve Deken Jacobs tegenwoordig de beide Z.E. Heren Pastoors, L. Biesta O.P. en G. L. Binkhorst O.P., voorts rector Visser en moderator Stroek, Rector Küppers, Mr. Lesterhuis namens de Openbare Leeszaal en Bibliotheek en voorts be stuursleden van „Stichting K.A.J.-huïs", de St. Vincentiusvereni- ging, R.K. Lerarenvereniging, R.K. Onderwijzersvereniging, de standsorganisaties en vele medewerkers van de bibliotheek. hoe het bestuur zich destijds een tienjarenplan voorstelde, dat nu, dank zij veler medewerking, zijn voltooiing begint te naderen. Hij bracht hulde aan de heer Berger, die destijds het boekenbezit als zijn eigen bezit bewaarde en ver zorgde en dankte de heer van Wely en zijn vele helpers, die dit werk op uitgebreider schaal voortzetten. Spr. hoopte, dat het ideaal: een bloeiende Openbare Katholieke Leesbibliotheek en Leeszaal ver wezenlijkt mocht worden, waar voor nodig is, dat alle katholieken als lid van deze beide instellin gen gebruik gaan maken. Ook voor katholiek Alkmaar moet er in die geest een tienjarenplan worden opgezet, opdat hier wer- De heer A. van Wely, voorzit ter van de Stichting Openbare Kath. Leesbibliotheek heette allen van harte welkom en herinnerde aan het ontstaan van wat hij noemde dit apostolaat van het goede werk. Oorspronkelijk be gonnen door de St. Vincentiusver- endging was deze bibliotheek ach tereenvolgens gevestigd op de Zaadmarkt, de Oudegracht, 't Vij vertje en het Vincentiusgebouw; gedurende de oorlog stond het werk tengevolge van een maat regel van de bezetter enkele jaren stil, doch na de oorlog breidde 't werk zich uit, zowel wat het boe kenbezit als de lezerskring betreft. Men ging aan het werk, om de voorwaarden te vervullen die verbonden waren aan het verkrij gen van een Rijkssubsidie; spr. herdacht in dit verband de mede werking van de kerkelijke en gemeentelijke overheid, alsook die van Rector Holthuizen en de voorzitter van de Bijzondere Raad de heer v. d. Drift. Na dank gebracht te hebben aan de heren Buur en Pedroli, die met vele andere medewerkers een spoedige opening in dit pand mogelijk hadden gemaakt, ver klaarde spr. met de wens, dat de bibliotheek thans zijn taak op bredere basis mocht voortzetten, de Openbare Kath. Leesbiblio theek voor geopend. De H. E. Deken noemde het een zeer gewichtige dag voor katho liek Alkmaar en wees op het schone apostolaat, dat er zit in de verbreiding van het goede boek. De bcstuurderen van de bibliotheek en hun vele medewer kers oefenendit apostolaat uit als ware lekenapostelen en spr. hoopte, dat hun werk mocht strekken tot verheffing van het culturele en wetenschappelijk peil van de katholieke bevolking. Dank bracht hij aan de St. Vincentiusvereniging voor het geen deze in het verleden op dit terrein had gedaan en waardoor deze zich grote verdiensten had verworven. Hij spoorde de katho lieken aan nog meer gebruik van de thans zoveel beter geoutilleer de bibliotheek te maken; de de ken besloot met de wens, dat de zaal en leesbibliotheek een cen trum mocht worden van bescha ving en ontwikkeling. Tienjarenplan. De heer A. J. v. d. Drift ging na, wat de bibliotheek was is en zijn zal; hij herinnerde eraan, (ADVERTENTIE) Met KERSTMIS kalkoen of haas? Daar hoort Per fles, vanaf f3.45 BEETHOVEN-AVOND ALKMAAR. De bekende Ned. Concert-pianist en Directeur van het Conservatorium te Am sterdam, Willem Andriessen, zal Donderdag 27 Dec. a.s. een piano avond geven in 't Gulden Vlies. Willem Andriessen's meesterlijke musiceerkunst staat ons weer borg voor een avond van artistiek ge not. Velen hebben nog uitste kende herinneringen niet alleen aan de concerten welke deze pia nist hier gaf, maar voornamelijk ook aan zijn boeiende Beethoven- cursus gegeven in het gymnasium. De concertgever zal uitsluitend Beethoven spelen en we durven voorspellen, dat een zeer groot aantal muziekliefhebbers zich dit piano-concert niet zal laten ont gaan. VAN GOGH- TENTOONSTELLING ALKMAAR. De prachtige tentoonstelling in het Stedelijk Museum, Breedstraat, zal op de komende Zon- en Feestdagen tel kens 's middags van 25 uur ge opend zijn. Wegens de grote be langstelling de 2000e bezoeker is inmiddels geboekt wordt de tentoonstelling verlengd tot en met 1 Januari 1952. Ook 's avonds van 79 uur zal de expositie ,voor het publiek toegankelijk zijn, met uitzondering van Kerstavond en Oudejaarsavond. De zeer goede reproducties van werken van Vincent van Gogh, die in de Bruinviskamer verkrijg baar zijn, vinden gretig aftrek. Bezoekt in de komende dagen uw Stedelijk Museum! U zult er geen spijt van hebben. Wedstrijdprogram voor A.O.G. ALKMAAR. Het le en 3e elftal zijn morgen vrij. Het 2e zal uitkomen tegen Adelbert 1 om 2.45 op het oude Boys-terrein aan de Westerweg. De junioren zullen het sterke Ado op bezoek krijgen. Deze wedstrijd begint om kwart voor twee, ook thuis. Alle speelsters moeten een kwartier voor de aanvang aanwezig zijn. De training zal volgende week vermoedelijk op Vrijdagavond plaats vinden in hetzelfde lokaal. Nieuws hieromtrent zal bij de heer Smit, Nieuwe Sloot, bekend gemaakt worden evenals de op stellingen en het eventueel niet doorgaan. kelijk een monument voor het nageslacht mag worden tot stand gebracht. Hij wenste het bestuur veel succes, onder aanbieding van zijn gelukwensen. De heer P. Tros sprak een ge lukwens uit namens het bestuur der „Stiohting-K.A.J.-Huis". Hij Erees de voortvarendheid van het estuur en de goede samenwer king en hoopte, dat vele nu nog verre vrienden zich bij de goede buur van het K.A.J.-Huis moch ten aansluiten. Vermelden wij nog, dat bericht van verhindering was gekomen van de burgemeester en de wet houders, van rector Holthuizen, not. Verkade, de heren Venneker en Vleugel, de leeszaal te Haar lem en dat bloemstukken waren ontvangen van de Stichting K.A.J.-Huis, van de R. K. Mid denstandsver., de K.A.B., A.R.K.A. en de R. K. Onderwijzersvereni ging. Van de fa. Kühne was als geschenk een portret van Z. H. de Paus ontvangen. De voorzitter bracht tenslotte dank aan de sprekers. Heden en Maandag geopend Men verzocht ons nog mede te delen, dat de uitleenbibliotheek hedenmiddag tot half 6, vanavond van half 8 tot half 9 en Maandag op dezelfde uren is geopend, zulks met het oog op de Kerstdagen. ALKMAAR. In de maand Augustus maakten wij reeds mel ding van het 40-jarig jubileum als toonkunstenaar van de heer Johan Kuiper. Wij publiceerden daarbij de levensloop van deze geboren en getogen Alkmaarder, aan wie muziekminnend Alkmaar zoveel te danken heeft. Zijn muzi kale loopbaan begon, toen hij 5 Aug. '11 zijn diploma als muziek leraar behaalde; piano, orgel en zang waren voornamelijk de vak ken, die hij doceerde. i De kerkmuziek ging hem na aan het hart; als jongen zong hij al in het knapenkoor der St. Do- minicuskerk onder leiding van de heer H. Schuurman. Later zwaai de hij op ditzelfde koor de diri geerstok en bespeelde hij er het orgel. Ruim 30 jaar heeft hij zich op deze wijze aan de luister van de eredienst in de St. Dominicus- kerk gewijd. Van een viering kon er in de vacantiemaand niets komen; dat staat nu te gebeuren op Zondag 30 December in 't Gulden Vlies, waar de koren, waarvan hij mo menteel directeur is, een concert komen geven. Dat zijn dan het mannen- en knapenkoor en het dameskoor der St. Dominicuskerk en de Operettevereniging „Odeon"; ook de leerlingen van de Zangklassen werken aan deze avond mee door de opvoering van „De Schamele Straatzanger", waarvoor Jan Haakman de tekst bewerkte en de jubilaris zelf de muziek schreef. De heer R. Voor- haar verzorgt de regie en Th. Groothuizen het décor. De geza menlijke koren zingen het vier stemmige Te Deum van J. Gru- ber en het Cantate Domino (5- stemmig) van de jubilaris. Het comité, dat deze jubileum avond voorbereidt, bestaat uit de presidenten van de drie koren, n.l. mevr. L. Geels-Overtoom en de heren J. B. Moeskops en L. Prinz. Aan het klavier zullen deze avond de dochter van de jubilaris mej. M. Kuiper en de heer Joh. v. Engelen hun medewerking ver lenen. Na de uitvoering zal er gelegenheid zijn de jubilaris ge- Harmonie „St. Caecilia" ALKMAAR. Men verzocht ons opname van het volgende: De repetities voor het vendel beginnen weer op 15 Jan. a.s. daar wegens kolenbesparing enz. op de scholen en de gymlokalen de verwarming niet is aangemaakt. De eerstvolgende repetitie van 't corps is op Woensdag 2 Jan. a.s. STERK GEWIJZIGD ALCMARIA-ELFTAL ALKMAAR. De in de Maan dag j.l. gehouden buitengewone algemene vergadering van de V.V. Alemaria Victrix nieuw benoem de elftalcommissie, heeft het elf tal samengesteld, dat op 2e Kerst dag de strijd zal aanbinden tegen Stormvogels. Daaruit blijkt, dat ingrijpende veranderingen zijn aangebracht. Men zie maar: Afink, doel; Wy- nands en Helderman, achter; Maasen, Mulder en Eversteijn, midden; Bijl, v. Meenen, Paulisse, Untied en Webster, voor. De Reiniging in de Kerstdagen ALKMAAR In verband met de Kerstdagen zal op Dinsdag 25 en Woensdag 26 December a.s. geen vuilnis opgehaald worden. Men wordt verzocht na de Kerstdagen de vuilnisemmers op de normale ophaaldagen buiten te zetten. Geslaagd ALKMAAR. Aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam slaagde voor het candidaatsexamen eco nomie de heer W. L. van Peur- sen, wonende alhier. K.F.C.-KEURINGEN REX:Bright Victory; 14 jaar. CINEMA AMERICAIN: De prin ses van Samarkand; 14 jaar. HARMONIE: Ben je vrij van avond: alle leeftijden. Van een bruiloft komt een bruiloft: alle leeftijden, VICTORIA: Bamibi; alle leeftij den. luk te wensen; de leerlingen en oud-leerlingen van de heer Kui per en dat zijn er velen hebben van 3 tot half 5 die dag gelegenheid hem te zijnen huize aan de Nassaulaan te complimen teren; de zangers van de St. Do- minicus hebben daarvoor hun eigen uurtje. Het kan niet anders, of er zal zowel voor de receptie als voor het jubileumconcert veel belang stelling bestaan. Militair vliegbrevet uitgereikt ALKMAAR. Gistermorgen is op de vliegbasis Gilze Rijen door de commandant luchtvaartop leidingen, kapitein ter zee-vlieger P. Vroon het militair vliegbrevet uitgereikt o.a. aan onze stadge noot de reserve eerste luitenant H. W. Arendsen. BIOSCOPEN: Harmonie: Ben je vrh vanavond, alle leeft.; Victoria-theater: Zaterdag: Tarzan en de Slavin, 18 jaar; Zondag: Bambi, alle leeft.; Cinema Americain: De Prinses van Samarkand, 14 jaar; Rex-theater: Bright Vic tory, 14 jaar. Voorstellingen: Zaterdag 7 en 9.30, Zondag: 2 en 4.30, 7 en 9.30 uur. DOKTER OP ZONDAG: De dienst wordt waargeno men door de artsen H. C. A. Koppejan, Oudegracht 200, telef. 2382 en J. Lou- rens, Oudegracht 295 telef. 2892. In De Rijp, Beemster en Schermerhorn: J. G. Weg- dam, De Rijp, telef. K 2997—455. APOTHEEK: Voor spoedge vallen is vanaf heden avond zes uur geopend de apotheek Wanna, Ritse voort 5, apotheker Mej. C. Kamphuys. STEDELIJK MUSEUM: De prachtige van Gogh-ten- toonstelling is tijdens de komende Zon- en Feest dagen 's middags van 25 te bezichtigen. Rex Bright Victory Een jongeman komt blind terug uit de oorlog; het duurt even voor hij zich met zijn lot kan verzoe nen. Is hij zover, dan wachten hem nieuwe ontgoochelingen in zijn vroeger milieu; zijn vroegere verloofde durft het harde leven niet met hem aan. Larry echter zet door, weet zich tot jurist op te werken en met 'n meisje, dat hij in zijn sanatorium-tijd had ontmoet, begint hij 'n nieuw le ven. Een film, die om de wijze, waarop de gewonde soldaten weer worden voorbereid op hun terug keer in de maatschappij, een leer zame sociale strekking heeft en die boeit om de zuivere weergave van het verhaal. Een programma dat aanbevolen kan worden. Na het journaal nog een leerzame documentaire over Cuba. Harmonie Ben je vrij vanavond? Gedurende enkele dagen wordt in de Harmonie de film ,,Ben je vrij vanavond?" vertoond, een werk, waarin de honkbalsport aan de orde komt. Twee sportenthou- siasten, die hun club ter overwin ning willen voeren, ondervinden veel hinder van een stel gokkers, die om financiële redenen de on- ALKMAAR. Inderdaad, in meer dan één opzicht kon dit concert, georganiseerd door dc stichting „Amsterdams Kunst centrum" „buitengewoon" wor den genoemd. We hebben er be langrijke ontdekkingen gedaan omtrent de artistieke standing van onze jonge Nederlandse kunstenaars. De violist Han Holsbergen speelde zeer mooi, maar nog wat gereserveerd de sonate in a. kl. terts van Beethoven, su bliem begeleid door de pianiste Boukje Land. De zangeres Cora Canne Meijer uit Amsterdam was wel de verrassing van de avond, in die zin, dat we maar zelden zo'n pracht-stem gepaard aan voortreffelijke tekstuitbeel ding, konden beluisteren. De liederen van Mozart,Mahler, en de Spaanse volksliederen! werden zonder voorbehoud prachtig gezongen. Finale hoofdklasse libre BURGER HEEFT DE LEIDING ALKMAAR. Gisteravond zijn onder grote belangstelling de partijen voortgezet. De Smit, die op buitengewone wijze zijn eer ste twee nederlagen te boven is gekomen wist ook nu weer te winnen en nog wel van Schou ten. Smit won zijn party in 23 beurten. De heer Burger wist ook ^gisteravond. zijn party tegen Dijkhuizen te winnen. De uitslagen, ziin:. J. Smit P, Schouten Boendermaker J. Kramer Burger Dijkhuizen 152 250 10.86 208 9.04 250 8.33 250 8.33 250 7.70 152 8.94 237 6.58 250 6.94 Timmerman Visser Hedenmiddag- en avond wor den de partijen voortgezet, waarna Zondagmiddag- en avond de laatste party gespeeld zullen worden. Na de pauze kwam de violiste haar grote technische gaven nog demonstreren in werken van Bela Bartok en Szymanowski. De pianist Sas Buinge speelde Taschingssehwanik aus Wien van Schumann bewonderenswaardig soms iets te gesluierd in het passagespél. Uitnemend was zijn vertol king van Almeria van Albeniz. Dirk Visser speelde zeer muzi kaal enkele variaties voor gui taar; de componist zowel als het werk stonden niet op het pro gramma vermeld. Het succes van de jonge kun stenaars was groot en allen werden ten slotte verdiend in de bloemetjes gezet. De concertvleugel werd be langeloos ter beschikking ge steld door de firma Ypma al hier. De belangstelling was deze avond jammer genoeg beschei den. De aanwezigen hebben het gebodene ten zeerste gewaar deerd en liéten dit op ondubbel zinnige wijze blijken. Wanneer men te voren maar enigszins had vermoed wat deze avond artistiek werd geboden, dan zouden deze jonge kunste naars voor een uitverkocht huis hebben gemusiceerd W. SCHREURS Burgerlijke Stand PURMEREND. Geboren: Cornelia Albertus. z. v. K. Los en A. Nie-uwland; Kees. z. v. C. Reitsma en.M. G. van Bakel: Maria Clementina, d. v. W. Du- dink en Th. M. van Nusteren; Gerrit. z. v. H. J. van Keulen en J. H. Tydeman; Huibert. z. v. H. Bruning en G. Braan: Pieter Rijndert. .z v. P. R. Zuidewind1 en H. Peppel. Overleden: Frits ten Hoeve. 1 iaar, z. v. S. ten Hoeve en Oh. Kringer. Geslaagd PURMEREND Aan de Vriie Universiteit slaagde voor het doctoraal examen rechten mej. A. J. van Trigt te Purmerend. ALKMAAR De Raadsvergadering van Alkmaar, Vrijdagmid dag gehouden, kon een Raad zonder verrassingen worden ge noemd. Alle punten van de agenda waren hamerstukken, alleen het laatste punt vergde enige discussie, toen de heer v. d. Bor den om inlichtingen vroeg over onderhoudskosten van twee dienstwoningen aan het gemeentelijk gasbedrijf. De geloofsbrieven van het nieuw te benoemen raadslid B. B. van den Berg werden onderzocht en in orde bevonden, zodat de Raad tot toelating besloot en de heer v. d. Berg in de eerstvolgen de raad kan worden geïnstal leerd. Ingevolge een circulaire van de Minister van Binnenlandse Zaken werden B. en W. gemachtigd aan de hiervoor in aanmerking ko mende leden van het gemeente- personeel een uitkering-ineens te doen van netto f5.zulks in vreband met de gestegen kosten van levensonderhoud. Een schrijven van het bestuur der Vereniging St. Joseph voor de R. K. Jongensscholen, finan ciële medewerking verzoekende voor de aanschaffing van school- meubelen, schoolboeken enz. mede in verband met de inrichting van het bij te bouwen noodlokaal werd in handen van B. en W. gesteld om bericht en raad. Een brief van het Bestuur van de R. K. Woningbouwvereniging „Goed Wonen" waarbij wordt verzocht een grondvoorschot van f24.750.en een bouwvoorschot van f 151.198.te willen toeken nen voor de bouw van 15 wonin gen aan de Anna Bijnsstraat, werd in handen van B. en W. gesteld om advies. In verband met de stijging van de kosten van levensonderhoud en in aansluiting op de 5 pet. loonsverhoging van Maart j.l. werden de jaarwedden en lonen van het daarvoor in aanmerking komende gemeentepersoneel ver hoogd. Gelden zullen beschikbaar ge steld worden voor verandering van verlichting van de St. Aloy- siusschool aan de Koornlaan, wel ke verlichting in zijn tegenwoor dige staat onvoldoende is. Als vergoeding in de kosten van vak onderwijs Werden voor 1950 de volgende bedragen vastgesteld: voor de U.L.O. St. Joseph f 3447.22; voor de U.L.O. Julia- school f 1.483.26 en voor de U.L.O. Julianaschool f2.126.73. De rekeningen over 1948 van de gemeentelijke instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon en het Centraal Ziekenhuis werden goedgekeurd. Men besloot aan de N.V. Tegel- en Cementwarenfabriek „Alk maar" met ingang van 1 Januari 1952 terreinen aan het Zeglis te verhuren voor een huurprijs van f 1.134.57 per jaar. De beroepsvissers C. M. v. d. Stok Jr. en J. Hessing kunnen voor f 75.gedurende het gehele volgende jaar weer terecht in het gemeentebjke viswater. Leningen. Met de Amsterdamse Bank N.V. werd voor het jaar 1952 een reke ning-courant-overeenkomst aan- fegaan tot een bedrag van 500.000.Met de regeringscom missaris voor het radiowezen te Hilversum werd een geldlening aangegaan van f 300.000.op 7 Jan. a.s. door de gemeente on te nemen tegen een koers van" 100 pet. en verder tegen een rente van 3Vs pet. per jaar en voor de tyd van 6 jaar. Onderhoudskosten te hoog? De bedrijfsrekeningen en de gemeenterekening over het jaar 1948 waarvan wij in een onzer vorige nummers een uitvoerig uittreksel hebben gegeven, wer den voorlopig vastgesteld. De heer van der Borden (A.R.) wilde geacht worden te hebben tegen gestemd waar het betrof de reke ning van het gasbedrijf. Hij vertelde, dat het hem was opgevallen, dat er zo'n belangrijk bedrag in 1947 en 1948 is besteed aan onderhoud van twee dienst woningen aan het gasbedrijf. In het desbetreffende rapport van de Accountantsdienst werd deze post niet gespecificeerd. Hy vond het „heel ernstig" te noemen, dat een bedrag van f 7700.werd be steed! Het beheer van de gemeen te-eigendommen spreekt ervan, „dat er Sint Nicolaasje is ge speeld". Hij vroeg of de oorspron kelijke raming is overschreden. De heer Sietsma (arb.) bracht in het midden, dat in de commissie tot nazien van deze rekeningen was gezegd, dat men deze posten voortaan nader gespecificeerd zou willen zien. De heer Leesberg antwoordde de heef v. d. Borden, dat het bedrag voor onderhoud ineens op de begroting was geplaatst. Tot dusverre geschiedde dit altijd. Aan de Directeur wordt overgelaten, op welke wijze deze onderhoudsgelden over de betref- e gebouwen worden ver deeld. Toen de Directeur zijn ambtswoning betrok, moesten er noodzakelyke voorzieningen aan het huis worden aangebracht, daar dit grondig was bewoond en in de oorlog geen enkele verbete ring had ondergaan. Dit kostte f 2.950.Gezien de verbeterin gen zelf is dit een zuinig bedrag, aldus de heer Leesberg. Voor aan leg van centrale verwarming en badgelegenheid is de rest van het bedrag besteed. De heer v. d. Bor den nam daar echter geen genoe gen mee en wilde een overtuigen de'verantwoording van de cijfers zien. Hij vond het „onrechtmatige uitgaven", waarop hij door de voorzitter op zijn vingers werd getikt, die niet toeliet, dat hij zich van deze terminologie be diende. De heer v. d. Borden wil de de cijfers toch niet goedkeu ren en kamde hier het beleid van dergang van de club De Wolven willen. Een der aanvoerders, Ed die, wordt overgehaald om ander werk, een revue, aan te pakken, waardoor de club werkelijk gaat verliezen. Eddie keert echter op het juiste moment de show de rug toe, helpt, na vele weder waardigheden, zijn club aan de overwinning en verzekert zich zelf de gunst van de financier van de club, een pittige jongedame. Veel show en sport, wat dans en de nodige romantiek, maken van dit, overigens weinig belangrijk geval, een aardig, vlot verhaaltje. Van een bruiloft- komt een bruiloft In de Harmonie draait dezer dagen ook de film „Van een brui loft komt een bruiloft", met in de hoofdrollen Jane Powell en Fred Astaire, die prachtig spel leveren. Ze worden ook wel ge noemd de beroemde Broadway's broer-en-zuster zang- en dans- nummer. Men komt in de wereld van revue's, soiree's en bruiloften terecht, dat alles saamgeweven met een romantische en verras send verhaal, vol humor en kleur. Cinema DE PRINSES VAN SAMARKAND Uit de geschiedenis kent men de gevreesde figuur van de Djenghis Khan, die met zijn overmacht het Westen bedreigt. Op deze technicolor film ziet men, hoe men zich deze tijden ongeveer kan voorstellen: de in trige van de hoofden en opper bevelhebbers, de nay ver tussen de bondgenoten,de strijd van de kruisvaarders tegen de barbaren. Deze film geeft daarvan een goed beeld, met spannende hoogtepun ten in de strijd om de Perzische stad Samarkand. Victoria Theater: TARZAN EN DE SLAVIN Zaterdag, Maandag en Donder dag komen de bewonderaars van Tarzan weer volop aan hun trek in de film „Tarzan en de slavin". Een vyandelijke stam heeft tal van vrouwen ontvoerd en tot sla vinnen gemaakt. Tarzan zou Tarzan niet zijn, wanneer hij en zijn trouwe helpers en niet te vergeten de aap Sheta er niet voor zorgden, dat alles op zijn pootjes terecht komt. Dit geschiedt na tal van span nende avonturen dan ook prompt. Het voorprogramma was uit gebreid en interessant. Zondag en de beide Kerstda gen kan men in Victoria Theater de bekende tekenfilm „Bambi" gaan zien. Over deze film van Walt Disney schreven wjj reeds eerder. HET FILMJOURNAAL Het Nederlands Nieuws van Po lygoon eindigt met opnamen van WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Zaterdag avond tot Zondagavond. PLAATSELIJK MIST Veranderlijke bewolking en plaatselijk mist. Zwakke tot matige wind uit zuidelijke rich tingen. Weinig verandering /i temperatuur. REDBAND Zoals het de laatste jaren ge bruikelijk is zal ook nu weer in de maand Januari een tweetal retraits's worden gegeven voor de leden van de K.A.B. uit het District Alkmaar. Dit district om vat de gehele kop van Noord- Holland met ruim 50 plaatselijke afdelingen. Het zijn veelal wel kleine afdelingen, maar het is zo langzamerhand traditie geworden dat elke afdeling enkele leden afvaardigt. Vandaar dat het niet moeilijk zal zijn, het retraitehuis beide keren geheel gevuld te krijgen. Het jaarprogramma van de K.A.B. staat dit jaar in het teken van een nadere studie van het communisme en als sluitstuk van de serie vormingsavonden behandelt men het onderwerp: Afweer en aanval. Welnu, er is geen beter afweer en aanvals wapen dan de gesloten retraite. De plaatselijke besturen zijn vol ledig op de hoogte met data van de retraite's; voor alle zekerheid worden zij hierna nog vermeld, n.l. van 47 en van 1114 Jan. a.s. Deelnemers kunnen zich op geven by de Districtsbestuurder of rechtstreeks bij de Paters in Bergen. de kerstgroep in de parochiekerk te Bergen, waar wij deze week uitvoerig over schreven; de re portage begint in het atelier van Jaap Min, waarna we de smid en de boetseerder aan het werk zien, om vervolgens het geheel in de kerk te bewonderen. Verder zijn er reportages van het vlieg-onge- val op Schiphol, waarbij een Zwitsers vliegtuig verloren ging; van de Marine-mijnenopruimmgs- dienst, van de werkzaamheden aan de Haagse toren, een tentoon stelling van Jan Sluyters en een kanarietentoonstelling. Het Buitenlands Nieuws opent met een opname van Mgr. Stepi- nac in zijn geboortedorp; voorts zien wij reportages van een brui loft in Lapland, de uitreiking der Nobelprijzen in Stockholm, de ijsgenoegens op de overdekte ijs banen te Turijn en Berlijn en een reportage in Tokio opgenomen, ter gelegenheid van de herope ning der luchtlijn Schiphol-Tokio. De AFC-supporters herinneren zich allen nog de smadelijke 62 nederlaag in de tweede wedstrijd van deize competitie: morgens ko men de jongens van Vrone het noe eens op de Westerweg pro beren en aan AFC-aanhang zal het niet mankeren. Wij verwach ten van het eerste elftal een pro ductieve wedstrijd en een spel, zoals wii dat in het eerste kwar tiertje tegen Succes zagen; maar dan heel de wedstrijd mannen. Op de Tweede Kerstdag speelt het een vriendschappelijke wed strijd tegen de Randers: ook aan de Westerweg, half 3. Het derde zal alles op alles moeten zetten om tegen Oude- sluis 2 te winnen; zulks met het oog op de rode lantaarn, die dreigt. Het 4e heeft een derby tegen Randers 2 en het vijfde ontvangt St. Adelbert 3; daar zit winst in. De junioren gaan in Zaandam de eer hoog houden. Het programma ziet ér als volgt uit: AFC 1—Vrone 1. 2.30 uur; AFC 3Oudesluis 2; AFC 4—Randers 2; AFC 6—St. Adelbert 3- Junioren: WZ bAFC c, 12 u. Adspdranten: Zaterdag: O verdie (3 uur) Adsp. iSt. Adelbert c; Westerweg (3 uur) adsp. f—Lim- men c; Zondag: Vitesse c—AFC g (1 uur); AFC bZeevogels a (12 KATHOLIEKE VOLKSPARTIJ BERGEN Onder voorzitter schap van de heer Bosch werd het nieuwe kiesreglement bespro ken. dat deze dagen op de partij vergadering is aangenomen. Te ven? werd het politiek advies reglement besproken voor de eerstkomende gemeenteraads verkiezingen. Dit onderwerp heeft bijzondere aandacht van het bestuur. Er heerste dan ook een zeer actieve sfeer, die voor de naaste toekomst veel beloften inhoudt, vooral ten aanzien van de gemeenteraadsverkiezingen. De heren J. Punt en C. J. Schou ten secr., de laatste wegens ver trek naar elders, bedankten als bestuurslid. Als secretaris werd gekozen een nog jonge kracht, de heer M. Windrich, terwijl het raadslid, de heer C. W. Ellis op de eerstvolgende vergadering, na een reglementaire wyziging, in het bestuur zitting zal nemen. Dit is zeer belangrijk omdat hierdoor meer voeling tussen fractie en bestuur zal volgen. De bespreking van de heer Ellis over de gemeentepolitiek, kon hy he laas niet houden in verband met de onverwachte raadsvergadering. Dit zal nu voor de eerstvolgende vergadering worden gereserveerd. Klaverjas-drive CASTRICUM Onder auspi ciën van de Klaverjasclub de „Harmonie" en de Supportersver- t, t-, t eniging C.S.V. werd een klaver- B. en W. af. De heer Leesberg zei jas-drive gehouden waaraan een- nog, dat men nu eenmaal niet van ieder kon deelnemen. uur Westerweg, terrein C); adsp. b—Zeevogels a 12 uur( en AFC e •Vitesse b 1.15 uur. alle posten een specificatie kan geven. De accountantsdienst had trouwens geen enkel bezwaar aangevoerd De heer v. d. Borden wilde de zaak nauwkeurig zien uitgezocht. Nadat de heer Lees berg nog gezegd had, dat van onrechtmatigheid niet kon wor den gesproken, zei de voorzitter, dat hy hoopte, dat deze dingen voortaan niet worden behandeld in een emotionele sfeer, die de zakelijkheid onmogelijk ten goede kan komen. 120 koppels hadden zich voor deze drive aangemeld, waardoor de zaal geheel bezet was. Het was een alleraardigst gezicht zo veel kaartende mensen bezig te zien. Geslaagd HEILOO. Aan de gemeentelyke Universiteit te Amsterdam, slaagde vocrr het candidaats examen economie de heer J. J. D. Konijn wonende alhier. SS PPC"er. die steeds deze AFC-stykjes schreef, neemt als zodanig op deze plaats afscheid, dankend voor de belangstelling, die hij steeds mocht ondervinden; hii hoopt hiermede iets te heb ben bij gedragen tot de successen van AFC PPC-er Openbare School geopend LANGEDIJK Vrijdag heeft de burgemeester van de ge meente Langedyk de nieuwe openbare school aan het indu strieterrein onder grote belang stelling geopend. Het getoouiw bevat viif loka len en is gebouwd naar het ont werp van ir, C. Keesman: stijl vol, eenvoudig en sober, doch practische ingericht. Het is een aanwinst voor het gehele dorp en. trouwens ook voor de streek, omdat zy streekschool is. Een groot aantal belangstel lenden kwam byeen in de zaal van Concordia, waar dertien sprekers het woord voerden en het belang van de gebeurtenis aan een beschouwing onder wierpen. Namens de oud-leerlingen, de plaatselijke bedrijven en de af deling Langed'iik van „Volks onderwijs" werd de school een piano cadeau gedaan. De schoolkinderen voerden na het officiële gedeelte van de plechtigheden rond de feeste lijke opening een aardig pro gramma uit van zang, voor dracht en muziek. Des avonds werd een ouder avond gegever*. gevolgd door ene reünie van oud-leerlingen. Bond Zonder Naam HEIERHU GO WAARD De heer Th. Maurits de hoofdpromotor voor de Bond Zonder Naam in Heerhugowaard heeft onlangs voor zijn harde werken het be kende glas in lood embleem van de bond ontvangen. Dit pronk stukje zal gedurende de Kerst tijd in de etalage van de heer Jacob Bont hangen. INGEZONDEN Waarheen? Mijnheer de redacteur, Waar gaat ons Alkmaar heen? Sint Nicolaas is geweerd, om plaats te maken voor Father Christmas! Is er geen plaats meer voor een gelukkig kinderhart? Waar blijft de fantasie van de jeugd? En waar moet het heen met de Kerstviering? Kan nu ook al de echte Sint Nicolaas geen verblijfsvergunning meer krijgen van de autoriteiten? Wil men het hoogfeest van Christus' geboorte neerhalen tot een heidens feest? Van een kerstboom en een kerst mannetje? Dan heeft het ge meentebestuur zyn zin. Niet meer „Zie de maan schijnt door de bomen", maar „O, denneboom". De kinderen zullen bly zijn om de geschenken van het kerst mannetje, terwyl ze bly moesten zijn om de geboorte van Christus. Wie hier een taak heeft de vroede vaderen m.i. ook moe ten zich eens bedenken. Wie bindt de kat de bel aan, tegen de kerst man, vóór het herstel van het aloude feest van Sint Nicolaas. Dankend, G.H. te Alkmaar

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2