FORD MOSSADEQ wil hulp van Amerika weigeren Op Hou en Trouw" organiseert een solistenconcours Voorwaarden onaanvaardbaar; Russen op 't vinkentouw 76 woningen 73 Januari 7952 Marktberichten liet Stork bouwen Ik heb hetIk weet het De Alkmaarse Vereniging voor de Geld- en Effectenhandel GESLOTEN zullen zijn Hoe U ook rekent is de uitkomst! VRIJDAG 28 DECEMBER 1951 PAGINA 5 HEERHUGOWAARD. Onze R.K. muziekver. „Hou en Trouw" had reeds enige maanden gele den het plan om in Heerhugo waard een instrumentaal solis tenconcours te gaan houden. Om tot zoiets definitief te ge raken moet men eerst zekerheid hebben; le. dat er voldoende so listen zullen komen; 2e. dat het financieel kan en 3e dat er men sen gevonden worden, die hun schouders onder deze organisatie zetten. Welnu aan al deze pun ten is voldaan. Tot op heden hebben ruim 60 solisten inge schreven, solisten, duo's en kwar tetten uit alle delen van ons land komen naar H.H. Waard: uit Ilpendam, Assendelft, Alkmaar, Geldrop (N.B.), Obdam, Noord- wijk Binnen, Zaandam, Boven- karspel enz., enz. Zeer mooie nummers zullen worden uitge voerd in de 2e, le afd. Uitmun tendheid en Ere-afdeling. De jury zal bestaan uit de he ren Noom uit Amsterdam en Os- senbrugge uit Wormerveer, wel ke heren hun sporen ook op dit terrein hebben verdiend. Het financiële gedeelte was ook een van de zwaartepunten, maar ook dit is overwonnen en de garantie is er. 3e. Er zijn mensen gevonden, die hun schouders onder de orga nisatie willen zetten. Er is reeds enige tijd een concourscommissie die reeds bergen werk heeft verzet. Er heeft zich een ere-comité gevormd waarvan de Edelachtb. heer Burgemeester van Heerhu- gowaard zich bereid heeft ver klaard ere-voorzitter te zijn. Wat natuurlijk ook een voor naam iets voor een concours is, dat zijn, de prijzen. Verschillende Heerhugowaar- ders hebben zich reeds bereid verklaard een prijs beschikbaar te stellen, terwijl er nog velen zullen volgen. De datum van het concours is vastgesteld op Zondag 13 Jan. 1952. Het zal dan in de grote zaal van de heer v. d. Heiligenberg druk zijn, want de mededingen- den brengen natuurlijk hun sup porters mee. Gezien het grote aantal deelne mers moet er reeds om 12 uur des middags worden begonnen. WARMENTTUTZEN 45oo kg gele kool 5,805,90; II 5,50; 17ooo ka rode kool 8,8011,70: 55oo kg witte kool 5: loo kg andijvie 8,70. AVENHORN, 27 Dec. Aan gevoerd: 7000 kg witte kool suc ces 55.60; 2200 kg rode kool 6 1220; 2300 kg gele kool 5.50—7.50; 900 kg groene kool 7; 300 kg Ch. kool 3.90; 6500 kg uien: grove uien 29.7030.30; gewone uien 30.10—31.50; bieten I 13.20—13.80 II 11—11.50; modjo 6—7; 5800 kg peen (niet voor export) II 77.50 III 12—14.20; IV 13.70—14.20. MEDEMBUK. 27 Dec. 2750 stuks bloemkool, tussensoort B I f37—55, B n f26—40, C I f25, stek f3.403.80; uien, grof 27.50, middel f27.60; bieten, ronde A 14.40. B 10.30—10.60, C 4.50. modjo 7.60; groene kool 6.50 7.20; boerenkool 2.50; gele kool f6.- j Waarschijnlijk wordt er dan van 6 tot 7 uur gepauzeerd waarna de gehele avond verder wordt ge gaan. Voor Heerhugowaard dus een unicum. Het concours staat onder auspiciën van de R.K. Bond van Harmonie en Fanfarecorpsen in, Noord Holland, wat wil zeggen dat deze Bond haar gehele goed keuring aan dit concours geeft. We kunnen dit concours be schouwen als een klein voor proefje, want waarschijnlijk wordt het nationale concours var. de Bond in '53 in Heerhugowaard gehouden. Hou Trouw heeft bewezen dat ze niet bij de pakken blijft neerzitten. De affiches die overal in de ge meente en daarbuiten hangen zeggen ons sprekend dat er op 13 Januari 1952 een solistencon cours in Heerhugowaard komt. We hopen voor die datum nog met enkele gegevens in dit dagblad terug te komen, maar bevelen dit concours reeds bij voorbaat bij het publiek aan. Wij wensen Hou Trouw en de concourscommissie veel succes Burgerlijke Stand PURMEREND Geboren: Gaat- ske, dv Waeltie Wiersma en Jan- ke Posthumus, Primulastraat 14; Cornelis J. zv Ti- Prins en K. de Jong, Thorbeckekade 2; Maria H. dv A. Eerdhuvzen en H. Koning, Edam; Maria E. dv J.Th.J. Be-sse- iing en C.M-E. de Koning, Edam; Frans zv D.C. Vermeulen en M. Koeman. Westerstraat 58: Hetske dv F. Wiinia en Y. Stilma, J. van Egmonöstr. 2; Antje dv P- Wiers ma en F. ten Hoeve, J. van Eg- monastraat 5. Overleden: Grietie Bakker 49 iaar eobtg. van P.C. Bakker te Beemster: Heintje Westerveld, 53 iaar, echtgen. van H. Lavertu, Purmerweg. Onderwijs-mutaties WEST-BEEMSTER. De heer M. Vlug, onderwijzer aan de R.K. Lagere School te West- Beemster, gaat deze school we derom verlaten. Per 1 Januari treedt hij als onderwijzer in dienst van het R.K. Schoolbe stuur te Spierdijk. Dit is voor West-Beemster een verlies, daar genoemde onder wijzer een goede kracht is en zeer muzikaal. Hij had o.a. een blokfluitclub onder de school gaande kinderen opgericht. Hij is echter van plan de blokfluit- lessen te blijven geven. TEHERAN (A.P.). Het ge hele Amerikaanse program inzake militaire en economische hulp om het strategisch belangrijke Perzië te versterken tegen het commu nistische gevaar wordt met mis lukking bedreigd. Premier Mos- sadeq wil n.l. dat Perzië geen partij zal kiezen tussen Rusland en het Westen en heeft tot dus verre geweigerd een overeen komst betreffende de voortzetting van de Amerikaanse hulp te on dertekenen. Hij heeft bezwaar tegen het grootste gedeelte van de voor waarden, aan de hulp verbonden en betoogt, dat het aanvaarden daarvan Perzië tot een bondge noot van de V.S. in de koude oorlog tegen Rusland zou maken. De Amerikaanse ambassadeur, Loy Henderson, heeft de afgelo pen week twee langdurige confe renties met Mossadeq gehad, maar deze is op zijn stuk blijven staan. Hij blijft ook gekant tegen een verbod van uitvoer van strate gisch belangrijke materialen w.o. petroleum, die dus niet naar lan den achter het IJzeren Gordijn zou mogen worden uitgevoerd. De termijn voor ondertekening van de nieuwe hulpovereenkomst loopt op 8 Januari af. Als Perzië onder Sovjet-invloed komt volgens de Perzische pers staat Rusland met een hulppro gramma klaar voor het geval Perzië de Amerikaanse hulp wil afwijzen en de Russische aan vaarden zou het een ernstige bedreiging vormen voor Turkije, het bastion van de verdediging van het Westen in dit gebied, de landwegen van het Oosten naar het Westen afsnijden en Rusland toegang geven tot het op drie na voornaamste der petroleumprodu- cerende landen. Ook de bladen te Teheran heb ben de lucht gekregen van het gevaar dat de Amerikaanse hulp zal ophouden. Volgens het regeringsgezinde blad „Siassatema" zou Mossadeq op één na alle hem door Hender son in verband met de hulp ge dane voorstellen hebben aan vaard. Tegen dat ene voorstel zou hij echter zó groot bezwaar heb ben, dat hij omwille daarvan zou willen afzien van de gehele hulp. Bij aanvaarding van dit voor stel zouden n.l. ambtenaren van de Amerikaanse hulpverlening de bevoegdheid hebben gekregen, zich vrij door geheel Perzië te bewegen. Volgens het conservatieve en gewoonlijk welingelichte blad „Keyhan" zou Mossadeq het standpunt hebben ingenomen, dat een eventuele overeenkomst in zake aanvaarding van Amerikaan se hulp moet worden goedgekeurd door het parlement. Men neemt aan, dat de volgelingen van Mos sadeq in de Majlis nog over een behoorlijke meerderheid beschik ken. BILJARTKAM PIOENSCHAP VAN DE BEEMSTER BEEMSTER. Vorige week zijn de vier biljartclubs de wed strijden om het kampioenschap begonnen. Voor het persoonlijk kampioenschap wordt deelgeno men door de heren K. Zijp en H Bruin van Midden-Beemster; Jn. Mul en Jn. Spekken van de Vriendenkring, Café Koorn, Jis perweg, N. van Etten en S. Roet (titelhouder) van „Onder Ons" Café van Etten, Jisperweg en R. Hogentoorn en R. Blauwboer uit Noord-Beemster. De resultaten van de eerste ronden waren: N. van Etten 100, Jn. Mul 65; S. Reet 100, W. J. Blauwboer 97 N. van Etten 100 R. Hogen toorn 63: S. Roet 100, Jn. Spek ken 95; R. Zijp 100, H. Bruin 87; W. Elauwboer 100, Jn. Mul 90; Jn. Spekken 100, R. Hogen toorn 91. Voor het clubkampioensdhap gingen 5 spelers uit Midden- Beemster naar de Jisperweg, Café Koorn en Noerd-Beemster ontving 5 spelers van Café van Etten. De uitslagen waren; Midden-BeemsterClub Koorn 1. J. Brugman 75, Jn. Timmer 100; 2. T. Tom 80. Z. Ootes 59; 3. W. Jongens 80. P. Oudejans 47 4. J. van Twisk 80, D. Koorn 79; 5. R. de Hartog 60, J. Timmer 51. Midden-Beomster- won met 39 punten. Club v. EttenNrd.-Beemster: 1. P. van Etten 100, Th. Roet 78; 2. Jn. Knijn 80. P. Kistenmaker 56; 3. Jac. Spekken 80, Jn. Sche- ringa 71; 4. P. Spekken 74, A. Focken 80; 5. Jac. Roet 60, F. Stolp 53. Club v. Eetten won met 56 punten. OUDERAVOND R.K. SCHOOL DE RIJP. Voor het eerst in de geschiedenis van de parochiële St. Jozefschool is Zondag in zaal Blokdijk een ouderavond geor ganiseerd, terwijl der middags vele ouders de school bezochten, waar zij kennis konden nemen van de vorderingen van hun kinderen en hun prestaties. De zes lokalen waren keurig versierd. Overal stonden kerst stalletjes en er was ongedwon gen gelegenheid met het onder wijzend personeel van gedachten te wisselen. De ouderavond werd door pastoor Holtkamp geopend, die allereerst de onlangs over leden heer Wolkorte herdacht. Vervolgens zongen meisjes van de hogere klassen o.l.v. de heer v. Leeuwarden; leerlingen van de 3e en 4e klas voerden ,,De Heks in de fles" op, onder regie van 'de heer Pielage en mej. Blok. land, terwijl de heer Koopman de kinderen van de hoogste klas sen een aardig kerstspel had in gestudeerd. Pastoor Holtkamp besprak vervolgens de plannen tot verbetering van het oude deel van de school. Men hoopt met de beschikbare beperkte mid delen de drie oudste lokalen grondig te kunnen opknappen. Met voldoening memoreerde hij wat reeds verbeterd werd, o.a. electr. licht en centrale verwar ming. DE KERSTNACHT VAN EEN STRANDJUTTER HEERHUGOW AARD-ZUID De Huygenoten hebben op Tweede Kerstdag voor een uit verkochte zaal opgevoerd „De Kerstnacht van een strandjutter" door A. van der Lugt, een spel in drie bedrijven, een zeer span nend verhaal dat zich afspeeld in een arm vissersdorp aan onze kust. Het publiek volgde met grote aandacht en stilte dit spel. Er was zoals altijd op derge lijke dagen veel jong publiek en het heeft ons goed gedaan dat het juist zo stil onder het spel was. Dat was vroeger wel eens anders. Er is door alle medewerkenden heel goed gespeeld en de regis seur, de heer Th. Jongkind, heeft zeer zeker eer van zijn werk gehad. We willen dan ook gaar ne de Huygenoten feliciteren met het succes van deze opvoering. Het décor was zeer goed ver zorgd, evenals de costuums van de Fa. Peerdeman uit Enkhuizen en de grime door de heer Jac. Groothuizen uit Alkmaar. Alleen de „oude" moeder was wel iets te jong. Vrijdag 28 December, vanavond dus, wc-rdt het stuk voor de tweede keer opgevoerd. We zijn er zeker van, dat ook dan zaal en balcon weer vol zullen zijn. Het stuk verdient het! AUTO REED IN HET WATER VAN DE VOORDAM ALKMAAR Een volkswa gen die op het Waagplein gepar keerd stond is in het water van de Voordam gereden. Waar schijnlijk stonden de remmen niet geheel vast en is de wagen door de sterke wind naar de waterkant gedreven. Nadat de wagen in het water terecht was gekomen bleef deze nog enige lijd drijven waarna deze aan de kant van de Voordam is gezon ken. Een takelwagen van de Nassaugarage heeft het karretje onder zeer grote belangstelling van het publiek weer op de wal getrokken. Persoonlijke ongeluk ken deden zic'h niet voor. GRONINGEN Wij kunnen beter ons geld beleggen in de woningen, welke wij door het pensioenfonds lieten bouwen, dan ons geld steken in staatspapieren zoals tot nu het geval was. In deze geest sprak gistermorgen de heer C. Stork, directeur van de N.V. Kon. Machinefabriek Gebr. Stork te Hengelo, tijdens de ont hulling van een gedenksteen, welke ter gelegenheid van deze officiële opening was aange bracht. K.F.C.-KEURINGEN ALKMAAR: Rex: De gesluierde Maja (a.l.); Cinema Ameri- cain: A C Van je familie moet je 't maar hebben (14 j.): Haaponie: De Jantjes (18 j.); Victoria: Mensen in het wit (14 j.) SCHAGEN: Royal: Op naar Broadway (a.l.). WIERINGEN: De Haan: Het geld komt uit de hemel (a.l.): Een heer in het verkeer (a.l.) Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Eliza beth M. dochter van R. P, Abra- hamse en C. M. Visser; Patricia dochter van J. Luitjes en T. G. Pain; Albert z. v. A. den Iseger en M. Molenaar; Franciscus B. zn. van F. J. Verberne en J. M. van Veen; Reina L. dochter van J. Dijk en H. Gerritsen; Cornelis zn. van C. Kuiper en A. Bakker; Adriaan M. P. z. v. A. Rentenaar en T. G. Leering; Jacobus C. F. z. v. L. J. D. Stuip en E. C. Bak ker. Ondertrouwd: Simon Schaap en Agatha M. E. Lutgerink: Jo hannes van Hardeveld en Caro lina A. van Doorn; Jan van Waard en Sophia C. Vasbinder. Gehuwd: Cornelis Tijm en Grietje Roos; Jacobus C. H. Smit en Anna L. Schoonhoven; Bob van Tellingen en Anna M. de Haan. Tenslotte behandelden de h.h. Alblas, Pielage, v. Leeuwarden en Koopman resp. de waarde van sport en spel bij onderwijs en opvoeding, de onderwijsver nieuwing, de gezinsopvoeding en de betekenis van het bijzonder —18.50, bruineieren van onderwijs. Het was een schitte- 5762 gram f 16.05 rend geslaagde avond. I 16.90, eendeieren f 11.80 MARKT BARNEVELD BARNEVELD, 27 Dec. Pluimveemarkt: Kalme handel. Aanvoer daalde belangrijk, tot ca. 14000 stuks. Zwitserland laat de invoer van geslacht Nederlands pluimvee weer toe. Het mag ech ter niet op markten ge kocht zijn. Van de 24 exporteurs zijn er 5 hiervoor aangewezen, onder wie 2 uit Barne- veld. Hun bedrijven moeten aan speciale eisen voldoen, welke door de Zwitserse vee- artsenijkundige dienst met het oog op de pseudo vogelpest ge steld worden en waarop hier ten lande controle uitgeoefend wordt. En geland is op het ogen blik voor deze export nog gesloten. Prijzen: oude kippen f2.20—2.60, N.H. Blau we kuikens 2.102.30, kalkoenen 3.253.50, tamme konijnen 2.00 2.25, alles per kg, ove rige per stuk: ganzen 8.0011.00, hazen 5.25 7.50, wilde konijnen 2.253.00, patrijzen 1.75 2.50, fazanten 3.25 4.50, per paar: wilde duiven 1.001.20. Eiermarkt: Matige handel. Aanvoer ca. 750.000 stuks. Prijzen: grote eieren f 1718, middenprijs f17.50, kilo prijs f 2.80, jongehen- nen-eieren f 15.50 16.50, middenprijs f 16.10, kiloprijs f2.80. Veiling Barneveld- Ede: Kalme handel. Aanvoer voorge kochte en geveilde eie ren samen 400.000 stuks. Prijzen: eieren van 5260 gram f 15. van 6068 gram f 16.60 Aanschaffingskosten - onderhoud - afschrijving - inruilwaarde alles nauwkeurig uitgekiend I De cijfers zijn gunstiger dan ik dacht, de practijk geeft de proef op de som: FORD biedt in alle prijsklassen het beste voor de laagste prijs. Ford Anglia bijvoorbeeld, de voor deligste viercylinder op de Nederlandse markt voor f. 4475.- en de ruime Ford Prefect, even zuinig als solide, voor f. 4975.-. Inderdaad, economischer kan het nietl Bovendien kunt U altijd en overal op de vermaarde Ford Service rekenen. maakt bekend, dat de KANTOREN der PLAATSELIJKE BANKINSTELLINGEN op 31 DECEMBER a.s. na 11 uur HET BESTUUR Anglia f 4475.-, Prefect f 4950.-, Taunus f 590O.-, (met open dak f 6175.-), Consul f 6975.-,» Zephyr Six f 7675.-, Vedette V-8 f 8975.-, Amerikaanse Ford f 10 650- Bestelwagen 250 kg. f 4100.-, Bestelwagen 500 kg. f 5350.-. Tracks leverbaar van 2 t/m 5 ton, uitgerust zowel met V-8 benzine- als met Perkins of Hercules dieselmotor. (Ondernemersprijzen - af fabriek). Official Ford Dealer te: Alkmaar Automobielbedrijf Willem Schmidt Nassauplein 1, tel. 3545 Hoorn Geerling Winkelaar Keern 17a, tel. 4466 Schagen Firma Blaauboer Kossen Nw Laagzijde 54b, tel. 376 Julianadorp Maarten Smit Rijksweg 96-99, tel. 202 (Koegras) N.V. NEDÏRLANDSCHE'FORD AUTOMOBIEL FABRIEK AMSTERDAM 'v

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 5