Frameggen muurvast Willen Theol Castricumse verenigingen slaan de handen ineen Geflatteerde overwinning van Meervogels op V.V.W. Zouaven verrast de leiders! Overwicht van H.S.V. gebroken door uitvallen van doelman Zes sleepboten trokken uit alle machtmaar vergeefs Henri de Greeve Ajax (20 kraaktt ALKMAAR EN OMSTREKEN 25-jarig jubileum Randers kwam van 0-7 op 3-7 Verenigingsraad staat op stapel K.R.O.-K.L.M. Sabena V.V.W. stelde teleur Katholiek Sociaal Kerkeliik Instituut Mgr. Huibers in Egmond aan de betere hand E.V.C. verloor verdiend met 3-7 Marktberichten PAGINA 2 MAANDAG 7 jANUARI 1952 VAN KEGELCLUB „OP 'T KANTJE AF" ALKMAAR. Op 10 Januari herdenkt de bekende en popu laire Alkmaarse kegelclub „Op 't Kantje Af" (O.K.A.) haar 25- jarig bestaan. In 1927 op bescheiden wijze begonnen bij Adam de Wit. ver huisde zij in 1928 naar het Ke gelhuis „De Unie". Daar op 2 ba nen werd de kegelsport serieus beoefend, zodat reeds spoedig de eerste lauweren werden geoogst. Daarna bleef O.K.A. practisch nimmer buiten de prijzen en was voor de andere clubs steeds een gevreesde tegenstander. Het spreekt vanzelf, dat de prestaties van meerdere harer prominente leden bij de keuze commissie van de Alkm. Kegel bond niet onopgemerkt bleven en zo kwamen Eickholt, van Spanje, van den Bosch en Winder bijna regelmatig uit voor het verte genwoordigend tiental van de A.K.B. Ook aan wedstrijden buiten Alkmaar werd door O.K.A. deel genomen en een tweetal eclatan te successen van recente datum mag niet onvermeld blijven. In 1949 werd eerst bij het nationaal concours van de Haarlemse Ke gelbond de eerste prijs behaald, terwijl kort daarna bij het grote nationale concours van de Am sterdamse Kegelbond, gehouden in het R.A.I.-gebouw eveneens de eerste prys werd veroverd. Trouwens de inhoud van de pri.j- zenkast getuigt wel van de vele successen der jubilerende kegel club. De gezonde en prettige geest bij het nu 25-jarige O.K.A. hou den een goede belofte in voor de toekomst, waartoe de energieke leiding van 't bestuur en in bijzonder die der heren Winder en van Spanje niet weinig, zal bijdragen. Zondag 13 Januari zal de ju bilerende vereniging van 3—5 uur recipieren in een der zalen van 't Wapen van Heemskerk. DAMCLUB D.D.D. De Wijn klopte Hemels ALKMAAR De nestor van de Alkmaarse dammers, de 75- jarige P. de Wijn, bezorgde in de onderlinge competitie zijn sterke tegenstander Hemels 'n onaange name verrassing door hem het slachtoffer te laten worden van een diep-berekende slagzet, waar op bovendien nog 'n verraderlij ke damzet volgde. Hemels gaf onmiddellijk op. Booy werkte zich weer stevig in het eerste tiental door een knappe overwinning op Bakkum, Smolenaars kreeg tegen Mekken zeer moeilijk sipel wegens 'n fou tieve openingszet, die Mekken ten volle uitbuitte. Na een schijf te hebben geofferd en nog twee schijven te zijn kwijt geraakt door een onvermijdelijke slagzet. gaf hii op- Riebeek ondervond taai tegen stand van N. Visser, maar deze verloor in het middenspel een schijf, waarna Riebeek zich be kwaam van de volle winst ver- zêk^rclG» Stam'won in een overmachts eindspel van Balder. Langras Sr. speelde tegen Korn een gave partij en zette zijn verkregen voordeel om in winst. Zijn twee de partij, die tegen Bleeker, ver liep echter minder vlot en ein digde in remise. Lengers, reeds bekend om zijn bizar openingsspel, verschalkte A. Visser met een listige slagzet. Bruggeman herstelde zich na 'n serie nederlagen door nu te win nen van Ramijn- De partiien VerverM. Oud, Schuitde Jong en M.J. Langras jr.n. Oud werden afgebroken. JUDO-CLUB TE ALKMAAR ALKMAAR. Dezer dagen is te Alkmaar een amateur-judo club opgericht ten huize van Sportschool Kuilman. Aanwezig waren ong. 30 leerlingen, die zich spontaan als lid, opgaven, zodat men met een flink aantal heeft kunnen starten. Men beoogt met deze club propaganda voor deze tak van sport, anderzijds ter voorbereiding op deelname aan wedstrijden. Op 14 Januari reeds komt de club uit op een tournooi in Am sterdam, tegen teams uit de hoofdstad en Hilversum. Het team bestaat uit P. Tol, KI. Jongepier, H. Veldhuis, P. Wiiggers, M. Groepsema, D. Breed en A. J. Buizer. Als trainer treedt op de bekende Jiu-jitsu- en judoleraar, de heer Kuilman. Twee van zijn leerlingen (bij de Kon. Marine) zullen uitkomen op de Ned. mil. kampioenschappen. Secretaris is de heer P. Tol, Spoorstraat 58, Alkmaar, bij wien men zich alsnog als lid kan laten inschrijven. De oefenavonden zijn op Vrij dag van 78 uur voor de dames, van 810 uur voor de heren, aan de Pieterstraat 12, Alkmaar. De toegang is vrij voor niet- ieden. A.F.C.-NIEUWS ALKMAAR. Neen, het was geen profijtelijke dag voor AFC gister. Het eerste, dat geen slechte wedstrijd speelde, was niet fortuinlijk voor het Grass- hoppersdoel; de 20 overwinning voor de gastheren is dan ook wel ietwat geflatteerd. Zo zakte ons eerste van de 3e naar de 4e plaats met een achterstand van 4 theoretisch zelfs van 7 punten op de koplopers. Texel heeft op AFC één punt voor sprong verkregen. Enfin, zolang er kans is, is er hoop; de voetbal kan nu eenmaal raar rollen en om te beginnen, gaan we Zondag aan de Westerweg winnen tegen DTS. Het derde nestelde zich, door van ZAP 2 te verliezen, vaster op de onderste plaats. Vermelding verdient verder de 63 overwinning van het 5e en de flinke successen van de adspi- ranten a en j; c en i werden met grote cijfers geslagen. Ziehier het overzicht: GrasshoppersAFC 20; Alk maar 2—AFC 2 5—1; ZAP 2— AFC 3 4—1; AFC 4—St. Vict. 2 11; AFC 5Bergen 4 63; Jun. Meerv. aAFC a 20; AFC b WGW b afg.; AFC c—US VU a 0—15; Adsp.: AFC a—USVU a 1—5; WBSV a—AFC c 0—11; Vitesse bAFC d 03; Kolping Boys b—AFC f afg.; Zeevogels b —AFC i 10—1; AFC j—St. Adel- bert c 80. Biljarten Tournooi om 't kampioenschap voor Alkmaar en Omstreken ALKMAAR. Vrijdagavond is het tournooi om het kam pioenschap voor Alkmaar en O. (38/2 zonder vrij middenvak), dat elke week en telkens in een andere localiteit, verspeeld zal worden in Hotel de Nachtegaal aan de Langestraat begonnen. De heer de Haas, voorzitter van het District Alkmaar van de K.N.B.B. opende de wedstrijden waarbij hij meedeelde, dat deze wedstrijden voor het eerst wor den gespeeld, zolang het District Alkmaar bestaat. Het tournooi duurt twintig weken en wordt georganiseerd door de B.V. „Ex celsior". De eerste partij ging tussen de heren Feeke en van Lingen. Eerst waren de spelers wat on wennig met het materiaal; on danks dat wist Feeke een serie te maken van 112. De partij Wesselsvan Lingen was een verrassing. De gedetail leerde uitslagen, die voor zich zelf spreken, luiden als volgt: Burger Wessels Ligthart Kramer 125 119 140 106 325 42 87 59 33 18 112 18 26 12.50 11.90 10.00 7.57 18.05 6.44 J. Feeke A. v. Lingen 116 De volgende partijen worden gespeeld op Woensdag 9 Jan. in de zaal van de heer P. te Bosch aan het Luttik Oudorp. Aanvang 7.30 uur. Clubavond R.K.A.F.C. De clubavonden van R.K.A.F.C. worden vanaf hedenavond in het Ka.iottershuis eehouden. Od de hedenavond aldaar gehouden clubavond zal een nieuwe club avond-commissie gekozen wor den. De verschillende comneti- ties worden in het nieuwe club lokaal on de gewone voet voort gezet. Bestuur R.K.AFC. Vererende opdracht ALKMAAR. De regisseuse van de R. K. Toneelvereniging „Cantecleer" mej. Bep Speet heeft de vererende opdracht gekregen een gastrol te vervullen in het stuk „Vader thuis" waarmee Co- media thans een tournee door ons land maakt. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Anna J. dv J. Mourik en A. Volgers; Zifra E. J. dv J. Voorthuijsen en F. Vergaaij; Josepha H.D.M. dv E.J-N-M. Endel en M.M.G. de Wit; Louis C. zv J. de Jong en N. Mo lenaar; Barend E. zv J .Harder en G. J- Visser; Antonius M. P. zv C. J. Pool en A.P. Meester. Overleden: Petrus W. Kamper, 75 jaar, geh. met CF. van der Vlugt. Uit het Politierapport ALKMAAR In de nacht van Zaterdag op Zondag is bij 'n win kelier aan de van der Woudestr. ingebroken. Uit een kistje dat in de woonkamer stond is 'n bedrag van f 500,ontvreemd alsmede een zilveren horlogeketting. De dader was aan de achterzijde van het huis over een stenen muur geklommen van 2.30 meter en toen hii zich op het erf bevond was het al heel gemakkelijk om zich door de openstaande slaap kamerdeur toegang tot het huis te verschaffen. De bewoners wa ren niet thuis. Trailer tegen bus* OUDORP. Zaterdagmiddag tegen één uur zou de chauffeur K. van de Fa. Conijn een trailer met oplegger achteruit over de brug op de houtwerf rijden. Bij het manoeuvreren op de Friesche- weg, toen de trailer een ogenblik stil stond, wilde de chauffeur van een Nacobus, die uit de richting Zes Wielen naderde, de trailer voorbij rijden. Juist toen de bus passeerde reed de chauffeur van de trailer, die de bus blijkbaar te laat opmerkte, vooruit met het gevolg dat de trailer de bus aan de rechterkant raakte. Ter hoogte van de benzinetank kreeg de bus een scheur in de zijwand. Geluk kig werd geen der talrijke passa giers gewond en bleef de bus op de weg. De trailer kreeg lichte schade. Cursus Judo en Jiu-Jitsu LANGEDIJK. Woensdag 9 Januari a.s. zal de heer Kuilman in hotel De Rode Leeuw te Oud- karspel een cursus Judo en Jiu- Jitsu beginnen, bedoeld voor in woners van de Langedijk. Toe gang vrij, „Qdeon" ALKMAAR. Men verzocht ons mededeling te doen van het feit, dat de repetitie en de bijeen komst welke morgen in de Mu- ziektuin gehouden zouden wor den, niet doorgaan. RAAR ONGELUK ALKMAAR. Zondagmiddag om tien voor twee is een matroos uit den Helder die zich via de Kennemersingel naar de Kenne- merstraatweg begaf een merk waardig ongeluk overkomen. De dop van de benzinetank van zijn motor was door de trilling er af geraakt, de benzine vloeide weg en vatte vlam. De motorrijder slipte, viel en werd aan zijn been gewond. Inmiddels hadden zijn kleren vlam gevat en hij redde zich door onmiddellijk in het wa ter van de singel te springen. Zijn been werd door een verpleegster bij een der omwonenden verbon den. FORESTERS VIERDEN EERSTE LUSTRUM MET REVUE „VUURWERK" HEILOO Met een voortref felijk ingestudeerde revue, geheel met eigen krachten, o.l.v. Klaas Koomen, heeft de voetbalvereni ging Foresters met twee avonden tijdens het afgelopen weekend 't eerste lustrum gevierd. Op 12 Ja nuari zal de revue voor belang stellenden herhaald worden in de zaai van de Rustende Jager. Onder de aanwezigen bevonden zich Zaterdagavond, toen de le den en donateurs bijeen waren, wethouder J. Rus en zijn echtge note, het bestuur van HSV, de heer Bruul uit Rotterdam, zoon van de vroegere voorzitter van Foresters en zijn echtgenote en de heer Bakker, Consul van de NHVB. Voorzitter J.M. v.d. Meer open de met een vlotte speech, waarbij hii een kort overzicht gaf van de vijf-jarige geschiedenis van de Foresters; hjj herdacht de eerste voorzitter, de heer v.d. Bruul, die met dertig leden startte, slechts korte tijd voorzitter heeft kun nen zijn, maar die zich een man van bijzondere kwaliteiten heeft getoond, en daarom een der beste zo niet onvervangbare promotors van de Foresters is geweest. De spelers van 't eerste elftal maak te hij zjjn compliment, nadat hij in het kort de verrichtingen van het elftal hadf b'esproken. Ten slotte uitte hijvzioh in idealisti sche zin omtrent de sport, die op de eerste plaats moet dienen ais middel tot karaktervorming en 't smeden van hechte vriend schapsbanden met allen, die men in de sport ontmoet. De revue „Vuurwerk" bevatte balletdansen, koor. sketches, lied jes en orkest-muziek. Een vlot vrolijk non-stop programma, waarmee de meer dan vijftig medewerkenden veel eer hebben ingelegd. VEEMARKT ALKMAAR, 7 Jan. 95 vette koeien 5001225; 47 nuchtere kalveren (slacht) 40100: 8 vet te schapen 135—170; 250 varkens 22,24 per kg. Op een zwaar te bespelen veld is het Randers gelukt de volle buit binnen te halen in een wed strijd, waarin van goed voetbal geen sprake was. daar het veld te zware eisen stelde aan de spelers. Alhoewel HSV voor de rust mees tentijds het beste van het spel had. konden zii dit echter niet in doelpunten uitdrukken. Toen kort na de rust de HSV-doelman uit viel, was het gedaan met het overwicht, waarvan Randers wist te profiteren. Na de aftrap nam HSV direct het spel in handen en de Randers- defensie kreeg dan ook handen vol werk. HSV wist al spoedig uit een der vele aanvallen te scoren. 01. Gesteund door dit succes gooide HSV er nog een schepje op en speelde de Randers- defensie letterlijk aan flarden, doch op miraculeuze wijze ont kwam het Randers-doel aan door boring. Toen de storm geluwd was en de Randers-achterhoede een beetje rustiger adem kon ha len, kwam Randers ook wel los, doch haar aanvallen waren te CASTRICUM Het vroeger zo stille dorpje Castricum begint meer en meer op een kleine stad te gelijken. In het gehele dorp worden pogingen in het werk gesteld om de laatste sporen van de bezetter uit te wissen. Het aantal reeds gebouwde- en nog in aanbouw zijnde woningen wordt steeds groter, en ook het inwonersaantal breidt zich gestadig uit. Met deze grotere bevol kingstoename houdt de oprichting van nieuwe verenigingen gelijke tred. Het is zelfs zo, dat Castricum zich kan „beroemen" op het feit een negentigtal verenigingen te bezitten. Getuigt dit aan de ene kant van een bloeiend verenigings leven, aan de andere kant geeft dit grote aantal op de juiste wijze de onderlinge verdeeldheid weer. Men kan eenter en vanzelf sprekend een dergelijke ont wikkeling van het verenigings leven niet tegengaan want net zou zeer ondemocratisch zijn zo te handelen. Maar op zijn minst kan er toch getracht worden wat meer orde ln de chaos te scheppen. Immers, het kwam voor dat er op een enkele avond vier of vijf verga deringen, feestavonden e.d. plaats vonden! Doch tevens kwam het voor dat een voorzitter zijn openings woord aanving met de verzuch ting: „Het is jammer dat de op komst niet groter is". Dit ge zegde behoelde geen verwonde ring te wekken want het is lo gisch dat het publiek op het laatst niet meer wist waar het heen moest gaan. Het aanbod was nu eenmaal groter dan de vraag. Een samenwerking om het ver enigingsleven in goede banen te leiden bleek tot nu toe niet mo gelijk. Wel was er voor de laat ste oorlog een Verenigingsraad die goed functionneerde maar door onbekende oorzaak ver dween deze van het toneel. Sinds 1945 heeft men verschillende po gingen in het werk gesteld om de Raad nieuw leven in te blazen, zonder enig succes. Men is thans doende een nieu we Raad het licht te doen zien, en als de voortekenen niet be driegen, beloven zij veel kans van slagen. Typisch is nu dat men van alle kanten bereid is om aan de nieu we Raad mede te werken. Aller wegen ondervindt de initiatief nemer instemming met zijn plan. In het comité van aanbeveling voor de te stichten Raad, hebben onder meer de volgende voor- Supporter. aanstaande personen zitting: Burgemeester C. F. Smeets; de H.H. Geestelijken pastoor G. Goes, pastoor J. de Wit, kapelaan P. H. Heemskerk, kapelaan J. Tesselaar; de Herv. Predikant ds C. Cannegieter; de Ger. Predi kant ds A. G. Kornet; P. de Vries wethouder van O.W. en voorzit ter der K.A.B. afd. Cactricum; G. Meijer wethouder van Soc. Za ken en voorzitter der Partij van de Arbeid afd. Castricum; Ge meentesecretaris N. A. van Lu- nen. Voorts hebben tal van gemeen teraadsleden en verenigings bestuurders van verschillende uiteenlopende religieuze opvattin gen, in het comité zitting geno men, evenals welhaast alle hoof den van Castricum aanwezige scholen. Wel een bewijs dat men allerwege het grote belang van een Raad is gaan inzien. En de verenigingen zelf? Adhaesiebetuigingen stromen van alle kanten binnen. De oprichtingsvergadering hoopt men in Januari 1952 te houden, op welke bijeenkomst de burge meester tegenwoordig zal zijn! Stelt de nieuwe vereniging zich allereerst ten doel een „sprei ding" van avonden in de hand te werken, tevens zal zij haar volle aandacht concentreren op die verenigingen die hun programma voor een te geven avond niet vol kunnen krijgen. Dit door de hulp van een andere vereniging in te roepen. Een andere taak is o.m. het organiseren van tentoonstellingen en eventueel een Feestweek. Wat de laatste twee punten betreft heeft burgemeester Smeets zich in de laatste raadsvergadering op een daartoe gestelde vraag laten ontvallen, dat dit streven op de weg van de komende verenigings raad ligt. Zeer zeker kunnen de Castri- cumse verenigingen het Nieuwe jaar met vertrouwen tegemoet zien. doorzichtig om succes te hebben. Kort voor de rust wist HSV nog maals te doelpunten, doch de scheidsrechter keurde dit doel punt af, daar de bal uit geweest bleek te zijn. Met 10 in het voordeel van HSV brak de rust aan. Na de hervatting kwam Ran ders er beter in en de voorhoede speelde nu ook veel beter. Toen na v;jf minuten de HSV-doelman uitviel en de Heilooërs hierdoor een beetje van hun stuk werden gebracht, wist Randers hier han dig van te profiteren en met korte tussenpozen zette zij de 01 ach terstand om in een 31 voor sprong. Wel probeerde HSV de strijd nog een andere wending te geven, doch de Randers-defensie wist stand te Houden en zo ein digde deze in de beste verstand houding gespeelde wedstrijd in een geflatteerde 31 zege voor de gastheren. TEXEL WON VERDIEND VAN VRONE Vrone heeft Texels opmars ook niet kunnen stuiten, dit is o.i, de beste tegenstander ge weest die we hier hebben zien spelen. Een goed plaatsen op het middenveld met een hoog tempo diejie Vrone-mannen steeds voor problemen zetten. Na een half uur spelen maakte de steeds snel reagerende Stoep- ke er met een fraaie kopbal 01 van. De goede verdediging der thuisclub wist voor de rust ver der onheil te voorkomen, waarbij stopperspil Koning uitblonk. In het begin van de tweede helft maakte weer Stoepke een uitstekend doelpunt doch de linkshalf der gastheren, zorgde er echter voor dat de spanning terugkeerde, door de bal met zijn knie in eigen doel te plaatsen. Een periode van hard voetbal volgde, waarbij de scheidsrechter de touwtjes goed in handen hield. Maar door een subliem spelletje van P. Smit die de ge hele achterhoede verschalkte stelde de zege veilig door de bal hoog in de linkerbovenhoek te plaatsen, waarbij keeper Kooy geen kans had 13, een periode van slap spel van beide zijden was het einde van deze der eilandbewoners volkomen ver diende overwinning. (Van onze verslaggevers) PETTEN. „Nu zal hef gebeuren" dacht menigeen Zaterdag nacht op de Hondsbosse. Op de donkere zee kruisten de sleep boten heen en weer, fluitsignalen dreunden en gilden over het water en op de Frameggen waren de reddingsvesten aange schoten. Er gebeurde echter niets. Het bergingsvaartuig Texel is naar Den Helder vertrokken om Zondagochtend om elf uur na men de sleepboten hun formatie in. De zware Stortemelk, Oceaan en Holland aan de zui delijke kabel, de lichte Hector, Nestor en Stentor aan de noor delijke lijn. Toen gingen de tros sen strak onder de duizenden paardenkrachten, waarmee werd getrokken. Dat duurde tot één uur, het tijdstip, waarop de for matie werd opgebroken. Twee maal was er een geknars van staal op basalt geweest, toen de Frameggen iets toegaf aan de trek. HetNgchip zelf had stoom op de winch gegeven om zich op te trekken aan een lijn in zuide lijke richting in zee verankerd. De positie van het schip was niet veranderd. Er is tot nu toe te weinig water ook bij hoog tij om het schip voldoende te dragen. Het wachten is nu op wat westelijke wind. Ondertussen zul len de bergingspogingen worden voortgezet, elke dag tweemaal. Om twaalf uur 's middags en 's nachts is het hoog water. DOOR AUTOBUS AANGEREDEN BARSINGERHORN. Zondag avond omstreeks half zes is ae 42-jarige mevrouw Bos uit Kol- horn in de nabijheid van de Coöp. maalderij „De Ster" door een passerende Nacobus aangereden en ernstig aan hoofd, armen en benen verwond. Juist ter hoogte van de malerij verloor „moeder" Bos haar fiets- trapper en daardoor tevens de macht over haar stuur. De pas serende bus kon haar dienten gevolge onmogelijk meer ontwij ken. Dokter Posthuma uit Bar- singerhorn was spoedig aanwezig. Hij heeft de patiënt in zijn eigen woning verbonden en later huis waarts doen vervoeren. De busdienst had ca. 3 kwartier vertraging zij het dan minder ten gevolge van de aanrijding als wel wegens het breken van de water pompslang. (Van een speciale verslaggever) HILVERSUM. De samen steller van het KRO-programma van gisteravond, het hand-in- hand-programma van KLM en Sabena, Herman Fikkert, verdient zeker een woord van lof, want niet alleen is dit programma stel lig in de smaak gevallen bij alle luisteraars, doch tevens droeg dit programma er toe bij, zoals de directeur van de KRO, de heer Speets, na afloop van de uitzen ding tijdens een korte samen komst meedeelde, om de betrek kingen tussen de beide buurlan den te verstevigen. Het programma werd in de studio Bijgewoond door ongeveer 300 personen. Onder de aanwezi gen bevonden zich o.m. van de KLM de heren Plesman, Viruly, Tesselaar en Vogels. In de ont vangzaal van de KRO kwam het gezelschap na afloop nog bijeen. Hier werd namens de omroep een dronk uitgebracht op de KLM. Aan de heer Plesman werd na mens de KRO een gedenkboek van de KRO aangeboden. Woor den van dank en lof werden ge sproken door de directeur van de KRO, de heer Speets. Conflict Deense metaalindustrie KOPENHAGEN, 6 Jan. (Reu ter). De dreigende uitsluiting in de Deense metaalindustrie, ontstaan na een staking bij Nord- stens Constructiebedrijven te Hilleroed, is afgewend na lang durige onderhandelingen. Ontbinding U.F.A.-concern BONN, 6 Jan. (DPA). De Westelijke geallieerden hebben •thans afgezien van inmenging in de ontbinding van het voormalige UFA-concern. Naar dg geallieerde hoge commissie mededeelde, zal de geallieerde,UFA-wet bij aan neming van de Duitse UFA-wet volledig worden opgeschort. Meervogels heeft in Akersloot een verdiende overwinning op een teleurstellend WW weten te behalen. Meervogels keeper Schoon was wegens ziekte ver vangen door v. d. ,Eng die een behoorlijke wedstrijd gekeept heeft ofschoon hii niet al te veel werk heeft gehad. Voor de rust was het een vrij gelijk opgaande wedstrijd met Meervogels iets meer in de aan val. Bij een van deze aanvallen kreeg Putter de bal te pakken die met een onhoudbaar schoit de WW doelman geen schijn van kans gaf. 10. Na de rust, was Meervogels stukken sterker. Prachtig combinerend ging men steeds weer op het WW doel aan. Toen bij een van. de vele aanvallen de rechtsbinnen van Meervogels de bal in zijn bezit kreeg' bedacht hii zich feen mo ment en met een schitterend schot werd de voorsprong ver groot tot 20. WW werd in deze periode volkomen overklast en het duurde niet lang of het zou zelfs 30 worden. Na enig heen en weer getrap kwam de bal bii de linksbuiten die num mer 3 achter dé keeper depo neerde. De aanvallen die WW in deze periode ondernam waren te peuterig om succes te hebben. Toep Meervogels er 40 van ge maakt had was de fut er helemaal uit, niets lukte. Even later kreeg Meervogels een penalty toegewe zen die door de doelman op mees terlijke wijze werd gestopt. V.V.W. probeerde nog de eer te redden maar ook dat lukte niet. Wel werd aan d'e andere kant gedoelpunt waar Putter de vijfde goal achter de keeper van V.V.W. plaatste. Met deze stand kwam het einde van een uitermate spor tieve wedstrijd. De vluchtelingen in West-Berlijn BERLIJN, 6 Jan. (AFP). In een radiotoespraak heeft de bur gemeester van West-Berlijn, Ernst Reuter, verklaard, dat West-Ber lijn op de lange duur niet in staat is de uit Oost-Berljjn afkomstige vluchtelingen te onderhouden. Sinds 1949 waren 170.000 vluch telingen in West-Berlijn aange komen. een pomp af te leveren, die per auto naar Petten zal worden over gebracht. Zondagmiddag was het aan de Hondsbosse zo druk, dat in Groet verkeersopstoppingen van bijna een half uur ontstonden. Op een gegeven ogenblik telde men twee duizend auto's. De rij van gepar keerde voertuigen was toen drie kilometer lang. MIDDENMEER Een groot aantal katholieken uit de Wierin- germeer heeft aan de uitnodiging van de Raad van Overleg, om de belangrijke en interessante le zing over het Katholiek Sociaal Kerkelijk Instituut bij te wonen, gehoor gegeven. Pater Brons de plaatsvervanger van prof Zee- gers die wegens omstandigheden niet kon komen, heeft werk en doel van dit Instituut belicht. De bestrijding van de Geeste lijke kanker is volgens de spr. 't doel van het Instituut. De ge loofsafval in de Kath. Kerk kent drie perioden die van het schis ma, die van de reformatie en de derde die thans zeer actueel is, die van de onkerkelijkheid. Deze onkerkelijkheid, voor het eerst waargenomen in het laatst van de vorige eeuw (%»/o) en die oii de laatste volkstelling in 1947 aangegroeid is tot 17%, houdt een zeer groot gevaar in. De beter gesitueerden gaan de humanisti sche kant op, maar de minder be deelden sluiten zich meestal bij de Communisten aan. De eerste symptomen der onkerkelijkheid zijn het gemengde huwelijk en 't verwaarlozen van de Paasplicht. Om de strijd tegen de onkerke lijkheid financieel mogelijk te maken is opgericht het Fonds voor Geestelijke Katholieke Kan kerbestrijding. Op het gebied van wetenschap en ambtenarij komen wij katho lieken nog sterk op achter. Onze vertegenwoordiging is maar plm- 25 pet. terwiil wii 40 pet. der be volking uitpiaken. Deze achter stand is deels te wijten door te genwerking van d'e „andere" kant maar is ook voor een groot deel eigen schuld. Om deze achter stand in te halen heeft men op gesteld een welvaartsplan op ka tholiek geestelijk en maatschap pelijk gebied. Dit plan werkt „ondergronds" aan de verdere emancipatie der katholieken. Verklaring van Kardinaal Spellman TAIPEH (Formosa), 6 Januari (Reuter). Kardinaal Spellman, aartsbisschop van New York, is uit Tokio in de Formosaanse hoofdstad Taipeh aangekomen. In een toespraak, die hij Zaterdag kort na zijn aankomst in de kathe draal te Hwasjan voor honderden katholieken hield, zeide hij onder meer: „Generalissimus Tsjiang Kai-Sjek is een groot leider, die vele jaren heeft gestreden voor de vrijheid der wereld". WEERSVERWACHTING DedRmdeeld door het KNM1^ avonrf t ^di* van Maandag avond tot Dinsdagavond- WEINIG VERANDERING Zwaar bewolkt met op de meeste plaatsen enige motregen- Matige en in het Noorden van het land tijdelijk vrij krachtige Z.W--wind Weinig verandering in tempera tuur. LIOBA-STICHTING KERKELIJK GOEDGEKEURD Voor de inwoners van Eg- mond-Binnen, was het geen on bekend feit, dat Vrijdagmiddag 4 Januari hun dorp bezoek zou ontvangen van Zijne Hoogwaar digheid Mgr. J. P. Huibers; langs de Herenweg wapperden daarom verschillende vlaggen. Toch is het bezoek voor de meeste Eg- monders geheel onopgemerkt ge bleven, want het gold deze keer heel speciaal voor de St. Lioba- stiehting, in verband met de kerkrechterlijke goedkeuring door de Congregatie der religieu zen. Everi vóór 4 uur kwam Monseigneur vergezeld door Prof. Dr. Willebrands. bii de Stichting aan, waar de Hoog waardige Heer Dom P. Andriesen abt van de Benedictijnerabdii. de Zeereerwaarde Heer A. M. Kok, pastoor van Rinnegom en enige heren van het Stichtingsbestuur zich bij hem aansloten. Na de begroeting trok het ge zelschap achter de zusters in processie naar de kapittelzaal, waar Monseigneur het Decreet overhandigde, waardoor de St. Liobastichtin-g is op-gericht als een zelfstandige congregatie on der de naam van ..Sorores Bene- dictinae a Sancta Lioba". (Zus ters Benedictinessen van St. Lio ba te Egmond). In pen geestdrif tige toespraak richtte Ziine Hoogwaardige Excellentie zich daarna tot de zusters. Met een danklof. gecelebreerd door Monseigneur, sloot deze korte maar voor de St. Lioba- zusters zo belangrijke plechtig heid en om ongeveer half zeven vertrok Mgr. J. P. Huibers weer naar zijn residentie. Praat-avonden Ver. voor Bedrijfsvoorlichting WIERINGERMEER. Evenals voorgaande jaren organiseert de Vereniging voor Bedrijfsvoorlich ting in de Wieringermeer ook deze winter wederom enige praat avonden voor haar leden. Deze avonden zullen worden gehouden te Middenmeer op Don derdag 17 Januari, te Slootdorp op Dinsdag 22 Jan-uari en te Wie- ringerwerf op Vrijdag 18 Januari. Openstelling Slootweg WIERINGERMEER. De Sloot weg tussen Wierweg en De Hau: kes is met ingang van 5 Januari weer voor alle verkeer open gesteld. K.A.B.-retraite In het Retraitehuis „St. Petrus Canisius" zal van 1114 Januari een retraite voor de leden van de K.A.B. worden gehouden. In lichtingen en opgaven, Retraite huis te Bergen (N.H.). Bij de opening van Dolly-town van de Bond zonder Naam te Den Haag heeft drs. Bartel gis teren verklaard, dat Pater Henri de Greeve verblijft in een Mont- fortanerklooster te Nijmegen, Hij staat onder behandeling van professor Prick. Zijn toe stand is aan de betere hand. In een fraaie, spannende wed strijd is het Zouaven gelukt EVC dat tot nog toe ongeslagen was, te slaan. Een waarlijk uitstekende prestatie! Het zag er voor de rust niet naar uit dat het een overwinning voor Zouaven zou worden, want de stand was op dat moment 11. Na ongeveer 7 min. droeg de linksbinnen van EVC zorg voor het eerste doelpunt (01). Vijf minuten later hadden de Edam mers bepaald pech toen spil Kok van Zouaven in het strafschop gebied hands maakte en de scheidsrechter dit «over het hoofd zag. Maar even later hadden de E.V.C.'ers niet over ongeluk te klagen, toen de scheidsrechter een volkomen gaaf Zouaven-doelpunt annuleerde. 20 min. later bracht rechtsbuiten Vlaming de partijen weer op gelijke voet. (11). Het eerste kwartier na de rust een gelijkopgaande strijd, waarin dus, evenals in de eerste helft, de techniek van EVC en het tempo en enthousiasme van Zouaven te gen elkaar opwogen. Maar na ongeveer een kwartier leek Zouaven plotseling uitge speeld. Het was opeens alles EVC wat de klok sloeg. Dat uit dit overwicht geen doelpunten voort kwamen, was uitsluitend aan het stugge en bekwame verdedigen van de Zouaven-achterhoede te danken. Een doelpunt van Vla ming, 20 minuten voor het einde gescoord, deed het spel van de Zouaven weer opleven. In het toen volgende Zouaven-offensief waren de enige, feiten van belang een doelpunt van Vlaming dat V.S. HULPVERLENING AAN INDIA NEW DELHI, 6 Jan. (Reuter). Zaterdag hebben de minister president van India, Nehru, en de Amerikaanse ambassadeur, Chester Bowles, een overeen komst ondertekend, volgens welke de Amerikaanse regering tegen 30 Juni a.s. een bedrag van 50 millioen dollar zal toewijzen, dat bestemd is voor de bespoediging van de uitvoering der plannen voor de ontwikkeling van India. wegens buitenspel afgekeurd werd en een derde Zouaven-doel punt door midvoor Smit, die in samenwerking met Vlaming de EVC-achterhoede grandioos in de luren legde (31). Een verdiende overwinning voor Zouaven met misschien geflat teerde cijfers. Tempo won van techniek, want in dit laatste punt toonden de EVC'ers de bovenste plaats waard te zijn. Hun samen spel werd echter te ver doorge voerd, en keer op keer dreigde het te ver opdringen hun nood lottig te worden. Wat tenslotte drie keer gebeurde Een prestatie van de bovenste plank, door vriend noch vijand verwacht. Een sportieve wed strijd, met een uitstekende scheidsreehtér. LANGEDIJK. 50.000 kg rode kool f 717: 30.000 kg gele kool f 6.5010; 60.000 kg groene kool f 7.5013.80; 40.000 kg witte kool f 6—8.80; 20.000 kg uien f 35.50 —37; grote f 35—36.80; 15.000 kg bieten f 15.50—16.20; 15.000 kg andijvie f 5—23; 35.000 kg wit lof I f 20—27 BEEMSTER, PURMEREND E.O 4 Jan. Witlof f 17—40; bloem.! kool f 13—34; rode kool f 8—14; Savoy e kool f 8—10; groene kool f 815; spruitkool I f 2058; II f 12—20; boerekool f 612; sla f 79; andijvie f 1049 rode bieten f 614; winterpeen f 8-14; waspeen f 41; uien f 24—34.20; prei f 1224; Appels: Bramley Seedling f 9—26; Cox Orange Pippin f 3176; Goudreinette f 2036; Groninger Kroon f 12 38; Jonathan f 1338; Present van Engeland f 30—51; Zoete Winterkroon f 1036; Zoete Erm. gaard f 35; peren: Comtesse de Paris f 2036; Gieser Wildeman f 2144; Winterlouwtje f 2038; Winterjan f 18-45; IJsbout f 18-36 GROOTEBROEK, 5 Jan. 20.000 kg uien: grof f 34.10—35; middel f 35.1036.10; driel. f 32.10—34.30; nep f 29.90; 800 kg rode kool f 7.8014.40; 500 kg gele kool f 8,80; 1650 kg witte kool f 6.80; 300 kg boerenkool f 5.16.000 kg groene kool f 6.00—10.90; 12.000 st. bloemkool B f 28—44; BII f 14—25; C f 14—21; CII f 8—11; stek f 4.50 —14.00. WARMENHUIZEN 2000 kg rode kool 7,5012,60; afw. 10.30- 10-70; 140000 kg witte kool 8,30— 9; stek 6,10- We meenden, eerli geen greintje te bel klassers zouden roi tweede achiereenvi beide zes treffers te een zege van Zwolt stander, een gelijk! positie op de rangli pijl: V.V.V. gelijk t al een punt kwijt halve winst in de laag van P.S.V. th' pleter te maken spr door twee daverei D.H.C. de rode lam heren en over enk spannendste compi dat kan al niet mei eigenlijk te groot punt ziet U. DWS heeft in afde ding behouden door op AGOW. Het -w tieve wedstrijd wai niet minder sterk wa dammers namen in c de leiding door een Koevoets. Een kwart strafte midvoor Dijk ser van doelman Bre minuten voor het i Fitters de einstand c lem bleef goed volge moeilijke 10 zege wijokers. Haarlem 1 op niet minder dan gewijzigd- Alleen de de kanthalfs waren sen gebleven. He1 doelpunt werd een de rust door Roozen De grote verrassing ling was de 41 zeg op Elinkwijk, waa tas dat met 41 va loor op de laatste i kwam. Als excuu; Elinkwijk gelden da Iers naar Tiel werd een strafschop wege van Eist Theole de 1 tien minuten laf er, 26 min. gespeeld, der Hoogen de gelijk rust was Theole ster! 4 minuten had Reus toen een kwartier v van Barneveld de s bracht was Elinkwi gen ploeg- In de la bracht Reuser de eir 1- Opvallend groot r 41 zege van EDO op GVAV. Heerenve danks zijn overwioh dan 00 tegen het schedese Bovs klöf in Deventer met 2 Wederom grote z In IB is Ajax sinds van Michels wel op moest Achilles mei geloven. Wageningei een puntje achteroi Enschede met 22 len. Wageningen ns door Bleijenberg de nog voor de rust w: en Moddejonge jr. een 21 voorsprong 20 minuten voor he- uit een hoekschop d1 Wageningen speelde ley van der Weerd- Quick bleven in de het respectievelijk van Sneek en Blaui nen. Leeuwarden zakte verder teru werd met 32 van ren. Vitesse bleef plaats door Ooste 60 te kraken. DC tegen VSV enkele Iers. Zo waren doi en back van Leeuw Van der Bogert kon na zijn tegen Belg hersensehud ding we aanwezig zijn, zii h op de tribune. Krorr na 9 minuten de 1' duurde tot na de ni CARL ERIK UITGESCH) De bekende Zwee op de schaats, Carl zal niet kunnen ui Europese en de Olj pioenschappen, wt Oestersund en Osl a.s. worden gehou( moet aan zijn ruj opereerd en men nemen, dat hij dit s enkele wedstrijd za ten. 1 AFDELIN DWS—AGOW FnsiaVelocitas GVAV—EDO GoAhead-Ensch.boy H'veen't Gooi TheoleElinkwijk HaarlemV'wij ckei DWS (1) 17 Haarlem (2) 16 EDO (4) 16 't Gooi (3) 16 Heerenv. (5) 16 Ensch. B. (8) 16 AGOW (6) 15 Elinkwijk (7) 16 GVAV (9) 15 Volew. (10) 16 Erisia (11) 16 GoAhead (12) 16 Theole (14) 16 Velocitas (13) 17 ifc.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2