NIEUWE RIJKSZEEHAVEN vordert met bekwame spoed Henk Legended speelde prachtig Tsjaikowsky Over.twee jaar neemt men eerste gedeelte in gebruik De tafeltenniscompetitie begint aan tweede deel K.V.P. SchoorI beziet het ontwerp-verkiezingsprogram CARDOZO KLOOSTERBALSEli H.O.V.-CONCERT Alcmaria Victrix Z.F.C I AGENDA Nieuwe acties zijn op komst INTERNATIONALE BIDWEEK RHEUMATIEKZIZS Marktberichten PAGINA 2 VRIJDAG 18 JANUARI 1952 ALKMAAR Het derde H.O.V. concert, waarvoor een grote belangstelling bestond, bood ons weer een avond van romantiek, welke door .het pu bliek wél werd gewaardeerd. Begonnen werd met de Ouverture „Carnaval. Romain" van Berlioz. Dit meesterlijk ge ïnstrumenteerde stuk, heeft eeni brillant karakter en werd door het orkest met toewijding -uit gevoerd, al moest men in het begin' er blijkbaar nog even in komen. Hierna volgde het be kende Pianoconcert in bes kl. terts van Tschaikowsky. Een brok Russische romantiek waarop zéér veel luisteraars, begrijpe lijk .verliefd zijn. Zangrijke me- lodiek en virtuositeit gaan in dit concert wonderwel samen. De solist was Henk Lagendaal. Een pianist van groot formaat, die zich ?eer strak hield aan de partituur,' met vermijding van overbodige gevoelsontladingen, waartoe vele reprodiucenten zich gemakkelijk latera verleiden. Het werd een duidelijke en virtuoze vertolking welke Ongemeen boei de. en dit concert wel van de zuiver muzikasteske wijze be lichtte. Henk Lagendaal had te recht met zijn meesterlijk spel een groot succes. Na de pauze werden we in de gelegenheid gesteld kennis te maken met de Vierde Symphonie in B gr. terts van Jef van Hoof. een Belgisch componist. Het warme pleidooi dat dirigent Ma- rinus Adam voor dit werk hield, kon ons toch niet tot de overtui ging brengen, met een noviteit van betekenis te doen te hebbent. In deze Symiphonie welke van langdradigheid niet vrij te plei ten is, werden we voortdurend herinnerd aan muziek van Cesar DE TERRIERS ER OP UIT ALKMAAR Zondag zullen beide elftallen ontvangen wor den door Amsterdam. De dames spelen om 12 uur tegen Amster dam V en de heren tegen Am sterdam IX om half een. Het ver trek met de trein is vastgesteld op 10-04. Het zal voor de dames wel een zware partij worden, wanneer we bedenken, dat Am sterdam boven op de ranglijst staat. Maar afgelopen Zondag hebben ze getoond wat ze kun nen, en ook in Amsterdam zal 't wel weer gaan. Voor de heren is het een mooie gelegenheid om er weer eens in te komen. Terriers, maar weer veel succes voor a.s. Zondag. Dierenbescherming ALKMAAR In de omgeving van de Ridderstraat zwerft een middelmatig grote hond. Kente kenen: reu, zwart, witte poten, witte streep over de kop. leren halsband om, ruwharig. Hazen windhond ;s geplaatst- Adres- Inspecteur: C. Verwer Baanstraat 1, Alkmaar. t Advertentip) ZONDAG A.S., 2.30 uur Voorverkoop C. de Grand, Waag- plein. Franck, Grieg Wagner, enz. De persoonlijke inventie van de componist was hier vrij zwak. Dat het stuk constructief knap in elkaar zat is een andere .zaak- Maar het 'is de geest die levend maakt, en dat is toch maar de hoofdzaak. Het publiek reageerde op dit stuk betrekkelijk matig. De componist was in de zaal aanwezig. De H.O.V. heeft over bet algemeen weer zéér goed gemusiceerd, en daarvoor was dan ook het publiek zeer erken telijk. W. Scbreurs VITA NOVA-CONCERT ALKMAAR. Op 19 Januari a.s. zal het Alkmaarse Accordeon orkest „Vita Nova", onder leiding van de heer Alb. 'van de Wolff, haar jaarlijks donateurs-concert geven, in de zaal van het „Wa pen van Heemskerk". Voor dit concert bestaat weer een grote belangstelling, omdat, evenals het vorige jaar, weer de meeste zorg hieraan is besteed en er een heel jaar aan gestu deerd is, onder de kundige lei ding van hun dirigent, om zo doende dit concert op een hoog peil te brengen. Ook zal op deze avond het op- leidings-orkest enkele stukjes ten gehore brengen. Donateurskaarten. Welke nog niet ontvangen zijn, kunnen 's avonds aan de zaal in ont vangst worden genomen. AANRIJDINGEN IN DE STAD ALKMAAR. Donderdagmor gen omstreeks 9 uur staken twee jongetjes van 3 en 4 jaar, die met de armen om eikaars schou ders langs de .Bierkade liepen, plotseling de rijweg over bij de Accijnstoren. Ëen automobilist, die in de richting van die vlot brug reed, kon een aanrijding niet voorkomen, doch dank zij het feit dat de man met een kalme gang reed liepen de kin dieren, die aangereden werden, slechts enkele schaafwondjes op. Met een vermoedelijke lichte hersenschudding zijn zij per zie kenauto haar huis teruggebracht. Omstreeks half 12 is een personenauto, komende van de Geesterweg, tegen een taxi ge botst, die over de Geestersingel naderde. Deze taxi had voorrang. De auto werd tegen een ver- keerszuil gedrukt en beschadigd. De taxi is aan de voorzijde, de motor en radiateur nogal ernstig ontzet. Er deden zich geen per soonlijke ongevallen voor. Pro ces-verbaal tegen de bestuurder van de personenwagen is opge maakt. Hedenmorgen omstreeks kwart over negen reed een zwarte Citroen met. vrij grote snelheid door de bocht ScharlooStations laan, slipte en kwam geheel op het Imkerweggedeelte. Er ont stond een botsing met een wiel rijder, die vanuit de richting station kwam. De klap kwam zo hard aan, dat de voorband van de fiets de autobumper ge heel indrukte. De fietser maakte een smak en gleed nog ander halve meter verder door. Hij klaagde over pijn in het rech- terbovenbeen. Zijn fiets werd geheel vernield. Dokter A. L. Gramsbergen heeft de man, die van middel bare leeftijd was, in zijn auto meegenomen voor onderzoek. AULA GYMNASIUM 8 uur: Lezing over Onderwijs vernieuwing. PAVILJOEN KINHEIM 7 u.: Jaarvergadering KENTAK (Kath. Gymnastiekbond). VICTORY-HOTEL 8 uur: Lode van Gent spreekt over „Vlaamse humor" voor de A.R.K.A. BIOSCOPEN: Harmonie: Alice in Wonderland, alle leeft.; Victoria-theater: Blonde onschuld (Born Yesterday), 18 jaar; Cine ma Americain: Casanova, 14 jaar; Rex-theater: In de klauwen der Maffia, 18 jaar. Voorstellingen: hedenavond 8 uur Matinee: 2.30 uur in de Rex. APOTHEEK: Voor spoedge vallen is vanaf heden avond zes uur geopend de Apotheek Wanna, Ritse voort 5. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Mag- dalena, dochter van J. Buter en Z. Helderman; Theodora, dochter van D. Groot en F. J. Berkhout. Ondertrouwd: Albertus Buijs en Hermina H. C. Rijsemus; Leonardus L. J. Florijn en Cath. C. Rinket; Johannes Zwart en Maria C. Sommer; Arend Hel derman en Johanna M. v. Lienen. SCHOORL Onder leiding van de heer F.G-J. Maeljer hield de afdeling SchoorI van de KVP een vergadering in het Verenigings gebouw. De belangstelling was, ondanks de toch belangrijke agenda, zeer matig. Van de ande re kant was het verheugend te mogen constateren, dat bij de vrouwelijke leden belangstelling voor het werk van de KVP be gint te ontluiken- De voorzitter wijst er op, dat dit jaar weer uiterst belangrijk gaat worden door de verkiezin gen van de leden voor de Tweede Kamer der Staten Generaal. On ze kiezers zullen hebben te zor gen. dat een fractie zal worden gekozen, die het algemeen ver trouwen van 't katholieke volks deel zal hebben. Spr. geeft hier na een uitgebreide uiteenzetting van de wijze waarop de candida- tenlijsten zullen worden samen gesteld- Zeer uitvoerig behandel de de voorzitter vervolgens het ontwerp-verkiezingsprogramma waarmee de vergadering zich in grote lijnen kon verenigen- In ziin jaarverslag memoreerde de secretaris, de heer P.J. Bijl, het overlijden van de heer G. Louter die eens voorzitter was van de RK. Staatspartij. Tevens wijdde hij enkele woorden aan de nage dachtenis van wethouder Selhorst met wie de kath raadsfractie JAARVERGADERING „ST. CAECILIA" ALKMAAR. Op de jaarver gadering, die goed bezocht was, zijn de verrichtingen van het af gelopen jaar nog eens aan de vergetelheid ontrukt en werden de plannen voor het nieuwe jaar uitgestippeld. O.a. staat er op het programma een grote wervings actie voor nieuwe donateurs, daarbij zal de hele stad bewerkt worden. St. Caecilia verdient toch eigenlijk meer belangstel ling van de Katholieke burgerij van Alkmaar. Hoevele malen treed St. Caecilia niet naar bui ten als er iets bijzonders aan de (Advertentie) DEN HELDER.. Ongeveer vijfhonderd Nederlandse mannen zijn sedert 1949 doende in de Waddenzee ten N.O. van Den Helder'over een oppervlakte van ongeveer 30.000 M2 een geheel nieuwe Rijkszeehaven te bouwen, waarbij zij inplaats van Nederland te beroven van kostbare cultuurgrond er enkele tientallen duizenden M2 bijvoegen. Zij het dan, dat het grootste gedeelte uiteraard uit water zal moeten bestaan. Over de bouw van de nieuwe Rijkszeehaven is in de eerste jaren na de oorlog nogal wat te doen geweest. Een speciale Staatscommissie had n.l. uit te maken of de nieuwe thuishaven voor Hare Majesteits schepen in Vlissingen, Rotterdam, dan wel Ijmuiden of Den Helder zou moeten komen. Vanaf 1949 is daarvoor echter geen einkele moeilijkheid meer gerezen en thans groeit de haven zienderogen. In 1954 zal met deze voortgang van zaken, reeds de eerste helft in gebruik kun nen worden genomen. Dit wil niet meer of minder zeggen, dan dat de thans va rende vloot van de Koninklijke Marine over twee jaren een eigen haven zal bezitten, dat torpedo- bootjagers, onderzeeboten, fre gatten era ook de nieuwe kruisers er een veilige ligplaats zullen vinden aan tien aanlegsteigers en dat dan langzamerhand het personeel van de Koninklijke Marine tot 75 procent in Den Helder zal zijn gestationneerd. Dit getal omvat het operationeel gedeelte van onze Marine, ter wijl elders in den lande kleine waleen'heden zullen blijven ge huisvest. Wellicht echter zal dan ook het opleidingskamp bii Hil versum verdwijnen en worden verdeeld over Vlissingen era Den Helder. In 1957 zal de gehele haven aan de Koninklijke Marine wor den overgedragen en zal o.m. een nieuw dok voor de grootste kruisers en zelfs de Karei Door man er een onderkomen hebben gevonden. Als verlengstuk van de nieuwe haven zal bovendien een groot terrein beschikbaar zijn voor de plaatsing van lood sen, werkplaatsen en verdere gebouwen die onmiddellijk met de grote haven hebben te maker». Dit alles werd m&degedeeld door het Hoofd Gebouwen en Terreinen van het Ministerie van Marine kapitein ter zee G. van Houweninge tijdens een bij eenkomst voor de binnen, en buitenlandse pers waarbij ge noemde kolonel en de Hoofd ingenieur van Rijkswaterstaat Ir. A. Eggink uitvoerige inlich tingen over het werk hebben verstrekt. De werkzaamheden worden uitgevoerd door de N.V. van Hat- tum en Blankevoort te Bever wijk, de N.V. Amsterdamse Bal- lastmaatschappij era de N.V. Hollandse Aannemingsmaatschap, pij te 's Gravenhage. Grote hoeveelheden Wanneer de nieuwe haven in de Waddenzee geheel gereed zal zijn, zal de thans in gebruik zijnde haven „Het Nieuwediep" worden benut als thuishaven voor de vissersvloot en de ove rige scheepvaart, maar de nieu we haven zal echter door twee basculebruggen met dte vastewal worden verbonden. Het gevolg van een en ander is echter, dat de toegang ervan voor de bur gerij niiet meer mogelijk is, be houdens bij voorkomende ge beurtenissen, zoals aankomst en vertrek van Hare Majesteits schepen. Uit de beide bouwputten, die 160 H.A. omvatten zal bij het einde van d'e werkzaamheden 700.000 M3 zand zijn gegraven, welke hoeveelheid wordt benut om de achter de tavenwerkera liggende braakliggende wadden terreinen op te spuiten en bij het complex te trekken, zoals gezegd voor het bouwen van loodsen e.d. Thans werd reeds verwerkt 106.000 M3 keileem, 90.000 M3 zand, 20,000 ton stort- steen en 2.700 M3 asfaltbekle- dmg. Dgt dit grootse werk de aan dacht trekt zowel vajn binnen- als buitenlandse waterbouwkun digen laat zich begrijpen, vooral omdat verschillende nieuwe sy stemen worden gebruikt voor het makep der 1083 steigerpalen m het eerste gedeelte van de haven en het aanleggen en ver sterken van de bii na drie kilo meter lange dii'k rond het com plex. Zorgen Rekening is verder gehouden met eventuele uitbreiding van de vloot omdat, ook wanneer de haven gereed zal ziin, er zo no dig enige aanlegsteigers bij kun nen worden gebouwd. Doch de inrichting zoals die thans is ge projecteerd waarborgt reeds eera thuishaven voor een grotere vloot dan die thans' in de vaart is. Een ernstige zorg is evenwel de wederopbouw van Den Helder zelf, vooral met het oog op het feit, dat in 1957 ongeveer viif en zeventig procent van het Ma rinepersoneel in Den Helder zijn standplaats zal hebben gevon den. Wil de aanbouw van wo ningen daarmede gelijke tred houden, dan is het dringend noodzakelijk, dat binnen eera drietal jaren drie a vierduizend huizen zijn bijgebouwd. Zowel voor het Gemeentebestuur van Den Helder als voor de Konink lijke Marine is dit alles een voortdurende bron van zorg. ook al omdat Den Helder ondanks alles wat de stad in de oorlog 1940-1945 heeft moeten verduren, door de Regering practisch niet als een geteisterde stad wordt aangemerkt. Overleg tussen de verschillende instantie's over deze problemen is echter voort durend gaande. hand is. Steeds stellen de leden van St. Caecilia hun vrije tijd be schikbaar om alle feesten luister bij te zetten, doch alleen kunnen zij geen muziekcorps in stand houden. Men denkt er steeds niet bij na als zo'n corps over straat loopt welk kapitaal daar gaat. Zoiets in stand te houden is al leen mogelijk met hulp van bui tenaf. Daarom heeft het bestuur gemeend binnen niet al te lange tijd een grote actie op touw te zetten met het doel net aantal donateurs uit te breiden. Wel kunnen we verklappen dat de donateurs wederom zoals vroeger op de donateursavonden hun cabaret of iets dergelijks krijgen. Willen we ons corps in stand houden dan kan en moet er wat gebeuren. De grote toeloop van nieuwe leden en leerlingen stelt het bestuur voor grote moeilijk heden, zoals aankoop instrumen ten uniformen enz. Het bestuur rekent straks op aller medewer king. De straat op Het afgelopen jaar is St. Cae cilia 40 maal de straat op geweest en heeft Alkmaars burgerij kun nen genieten van de schone klan- ken die de leden uit hun instru- 1 ment weten te halen. Viermaal werd er een eerste prijs behaald 1 in de marswedstrijd waaronder drie maal het hoogst aantal pun ten en lof van de jury. Uit Am sterdam werd een beker mede genomen. In principe is besloten dit iaar deel te nemen aan het concours uitgeschreven door de R.K. Bond van Harmonie en Fan farecorpsen in Noord-Holland, dat zal worden gehouden in Lut jebroek. Het aantal leden is steeds stijgende en bedraagt thans 66 plus 6 leerlingen, wat bemoedigend is voor de toekomst. De financiële karit baart nog wel eens zorgen. Alleen aan troftivel- len moest betaald worden f 200. De reperaties aan instrumenten zijn bijkans niet meer te betalen nog daargelaten het aankopen van nieuwe instrumenten. Nu praten we nog niet eens over af schrijving van de instrumenten en uniformen. Tot nog toe mist St. Caecilia nog een eigen huis. Dank zij de Zusters hebben wij onderdak in de kleuterschool aan het Verdronkenoord. Er hangt wel iets in de lucht zegt voorzit ter Kramer, verder wilde hij er nog niets van zeggen. Na een zeer geanimeerde rondvraag waarin nogmaals tot uiting kwam de zeer goede, geest die de leden onderling bezielt, sloot de voor zitter op gebruikelijke wijze deze voor St. Caecilia misschien wel gewichtige jaarvergadering. K.F.C.-KEU RINGEN ALKMAAR: Rex: De avonturen van Casanova 14 jaar; Cinema Americain: Mangano in de klauwen der Maffia, 18 jaar; Harmonie: Alice in Wonder land, alle leeft.; Victoria: Blon de Onschuld (Born Yesterday) 18 jaar; Faust en de duivel, 18 jaar. ISCHAGEN: Royal: De derde van rechts, 14 jaar; 13 stoelen; Wiener Madeln, alle leeft. Uilgesproken faillissementen De rechtbank te Alkmaar heeft het faillissement uitgesproken van de grossier in klompen en borstelwerk, de heer Han Bontje, i Muntstraat 20 te Hoorn, Rech- l ter-commissaris is Mr. J. N: Al- j bias, curator, ML P. H. Buiskool I te Hoorn. I Voorts van de slagersknecht E. A. de Waard, Wagenmakersstraat 12 te SchoorI. Tot rechter-com- missaris is benoemd Mr. J. Krab- be en tot curator Dr. C. Berk houwer, te Alkmaar. En van de grossier in Zuivel producten, W. Liefting Pzn. Dorpsstraat 15 te Castricum. Rechter-commissaris is Mr. R. W. J. C. van de Wall Bake, curator Mr. S. D. Sluis te Alkmaar. UITVOERING „ECO FLOS" SCHOORL. Zondagavond 20 Jan. a.s. zal de R.K. Gemengde Zangvereniging een uitvoering geven in het Verenigingsgebouw te Catrijp. „Sursum Corda" uit Oudorp zal haar medewerking daarbij verlenen. De twee ver enigingen zullen gezamenlijk en elk afzonderlijk optreden. Boven dien zal een blijspel worden op gevoerd, getiteld: „Mijn vriend Leonard". Het behoeft geen betoog dat 'n bezoek aan deze uitvoering van harte wordt aanbevolen. De bei de verenigingen hebben een goede naam en staan onder lei ding van de dirigent Caspar Himmelreich. Vrijdagavond 8 uur slotrepeti- tie, waarbij natuurlijk allen pre sent zijn. Fancy-fair voor Jeugdhuis WAARLAND. Zaterdag be gint in het jeugdhuis een grote fancy-fair, welke een week zal duren en waarop verschillende, zeer aardige attracties komen. De fancy-fair is goed voorbereid en er zijn reeds, tal van prijzen voor binnengekomen. Deze actie, die in veel op een kermis binnens huis lijkt, is ondernomen tot steun van het jeugdhuis. Dat nie mand het vergete! steeds aangenaam mocht samen werken. Dank werd gebracht aan de hr. P. Praat, die zeer veel werk ver richt heeft bii het innen van de contributie. De penningmeester, de heer A. J. Dapper, moest een minder goed geluid laten horen. De fi nanciën liepen achteruit, mede door het feit, dat verschillende personen hun lidmaatschap heb ben opgezegd. Wanneer men nu overtuigd is. dat een katholieke politieke party noodzakelijk is, en welke katholiek zal daar niet van overtuigd ziin, is het onver antwoord het lidmaatschap op te zeggen. Wil de KVP haar zegenrijk werk blijven verrichten, dan zal het ledental eerder moeten worden uitgebreid- Het werk moet ge daan worden, ook al kost dit of fers en met name financiële of fers. Door de verhoogde afdracht aan de partij is het niet mogeliik de bestaande contributie te hand haven en in dit verband werd het bestuursvoorstel om alle con tributies, dus ook voor de ge huwde vrouwen, te brengen op f 2,per jaar, aangenomen. De afdeling SchoorI zal de vol gende candidaten voorstellen: Jac. Groen Az., MP. v.d. Weij- den. Th. Hooij, Mr. Bachg, mei. M. Klompé, mei. A. Nolten. E.P. Cleiinck en Joh. de Lange. Bii de rondvraag werden enke le vragen gesteld aangaande 'net beleid van het gemeentebestuur, welke vragen door de aanwezige leden van de Kath. raadsfractie werden beantwoord. Lustrum Motorclub OTERLEEK-STOMPETOREN. De Motorclub „Schermer en Omstreken" bestaat vijf jaar. Ter viering van dit heuglijke feit, waaruit tevens blijkt dat de mo torsport in ons land zich in een toenemende belangstelling mag verheugen, wordt er in „Het Wapen van de Schermeer" aan de Noordervaart te Stompetoren, een feestavond gehouden waar aan o.m. het Langediiker Caba retgezelschap zal medewerken. DE WERELD VAN HET BOEK CASTRICUM Op Zaterdag 19, Zondag 20 Jan- a.s. wordt in de zaal van het R.K. Jeugdhuis 'n tentoonstelling gehouden van ,.'t goede boek". Deze- tentoonstelling is vrij toe gankelijk voor iedereen. Tijdens de duur van de tentoonstelling wordt op verschillende momen ten 'n voordracht gehouden door de Zuidelijke schriiver Jan Lins- sen, die reeds enige jaren gele den in Castricum met groot suc ces een avondprogramma ver zorgde. Tevens ziin er nog andere at tracties waaronder ook een gratis verloting van verschillende boe ken. De tentoonstelling is geopend: Zaterdag 19 Jan. van 4 uur n.m- tot 22 uur; Zondag 20 Jan. van 11.30 tot 2 uur van 3 uur tot 23 uur. Niemand in Castricum en om streken moge verzuimen deze tentoonstelling met haar afwis selend programma te bezoeken. AANBESTEDING BOULEVARD EGMOND AAN ZEE B en W van Egmond aan Zee hebben op Woensdag j.l. aanbesteed het aan leggen van de nieuwe Binnen- Boulevard, in het kader van de wederopbouw, bestaande in 't af graven van duinen, leggen van riolering, bestrating en betege ling en bijbehorende werfcen vol gens bestek EZ 18. Er waren 30 inschrijvingen, als volgt: J. Orij te AlkmaaT voor f 60.902; J. ten Brinke te Hippo- lytushoef f 55.000; de Moei en Hermes te Alkmaar f 54.140: P- Aafjes te Beverwijk f 53.000: Wa- terlander te Oude Haske f 50.140 P. Meijer te Wijk aan Zee voor f 49.800: Gebr. Keevel te Amster dam f 48.800; Cofra Bouwmii- te Amsterdam f 47.745; Zethabo N.V. te Amsterdam f 46.900; de Vilder te Beverwijk f 46.585; P. C. Za- nen te Heemstede f 45.200; Boe- sewinkel te Nijmegen f 44.700; Meermans te Haarlem f 44.676; Gebr. Wijngaarden te Kampen f 44-584; N.V. Kennemerland te Alkmaar f 44.444a Aannemings mij. B-N.M. te Zaandam f 44.444; J. van Harskamp te Oterleek f 43.955; N.V. Nelis te Haarlem f 43.900: Joh. Dienaar, Santpoort f 42.600: G- Hulsebosch te Bloe- mendaal f 42.500; Gebr. Brui- schaart te IJmuiden f 41-000; Kui per en Leeuwenkamp te Petten f 40.250; Th. Polman te Heiloo f 39.390; Gebr. Min te Bergen f 39.280: A. Ie Clercq te Castri cum f 38.865; Geertsma te Bus- sum f 38.490: J. Twisk te Castri cum f 38.370; Huiberts en Punt te Alkmaar f 37.976; Jos. Alberts te Beverwijk f 37.250: B. Smalle- gange te Haarlem f 36 945. Advertentie) HEEFT U GEEN TIJD? Onze goed gesorteerde wagens bezoeken U op elk gewenst tijdstip aan huis. UITSTEKEND TONEELSPEL OP K.A.B.-FEESTAVOND „Zo waarlijk helpe mij" 'T Z/^ND De plaatselijke af deling van de KAB hield haar feestavond in de zaal van caf» de Wit, waarbij de Toneelver. „Con cordia" uit Anna Paulowna haar medewerking verleende met het toneelspel „Zo waarlijk helpe mii" dat de avond een bijzonder goed cachet gaf- De spelers zorgden allen, zon der uitzondering, voor grote rol- vastheid en vlot spel in dit boe- renstuk. Misschien de enige cri- tiek, die we zouden willen leve ren is het constateren dat Anne- mieke, die dienstbare, er als zo danig te chique uitzag. Nla het toneelstuk werd 'n grote taart verloot, waarvan de op brengst, ,(f 45,—) ten goede kwam aan „Herwonnen Levenskracht". Een gezellig stukje muziek besloot deze goed verzorgde avond. UITVOERING VAN FANFARECORPS „ZIJPE" WEER EEN SUCCES 'T ZAND Ook dit jaar wer den de beide uitvoeringen van 't Fanfarecorps „Ziipe" weer een groot succes, waarvoor wederom veel belangstelling bestond. Een duidelijke vooruitgang van het corps valt elk jaar weer waar te nemen, en dat moet voor de eminente directeur, de heer P. Kreyggr, en voor alle leden wel een prachtige voldoening zijn. Er waren zwakke momenten in de ouverture Le Capitain Ecueil- Ook al in het eerste optreden troffen ons enkele onzekere in zetten in de ouverture Amphion van Cerfontaine. Maar de grote winst die we dit jaar wel hebben kunnen constateren is een betere samenklank en betere blaastech- niek. Een gebrek is volgens onze mening ook nog het niet volledig reageren op de dirigent: een en kele maal waren enige partijen een fractie in de maat ten achter. Dus nog repetitiewerk genoeg voor de hr. Kreyger en z'n corps, maar een felicitatie is het thans bereikte reeds ten volle waard, daarvan ziin we overtuigd. Prima pianospel van de hr. Jb. Zomerdijk bracht een aangename afwisseling in het blaasconcert. Deze jongeman gaf o-a. 'n voor treffelijke vertolking van de 2e Hongaarse Rhapsodie van Fr. Liszt. De vijf Callantsoger meisjes Kant en Mooy brachten evenals vorig jaar een afwisseling in lich ter genre, en kregen ook als waardering een hartelijk applaus van de zaal. De heer H. Zwart verbaasde alle aanwezigen met zijn toeren als amateur-goochelaar. Na de pauze braeht de Toneel ver. van het fanfarecorps 'n vlot te twee-acter van H. Lemor, ge titeld „Papa strijkt de vlag". Als dilettantengroep deden de ver schillende speelsters en spelers goed werk. waaraan de bekend- eoede regie van J- de Wilde niet vreemd was. Een gezellig bal sloot deze voor „Zijpe" zo succesvolle avond. Burgerlijke Stand LANGEDIJK Geboren Roe lof J. zv W.A. Rijkeboer; Anna C. dv P- Aardema en N. Vroegop. Overleden: Cornells Mienis, 75 jaar geh. met E- Vos. Adrianus Schipper. 16 jaar, tuinbouwer. Ondertrouwd: Pieter GTin, "9 iaar, tuinbouwer en Neeltje Bak 26 iaar, kraamverzorgster, beiden te Broek op Langendijk. DOKTERSDIENSTEN ZONDAG 20 JANUARI Avenhorn/Berkhout: Dokter Reedijk te Avenhorn, telef. K 2294:225, Rayon West-Friesland (West): Dokter Barnhoorn te Blokker, telef. K 2292:533: Dokter Mulder te Mid'woud, telef. K 2291:225; Dokter Pool te Hoogwoud, telef. K 2263:297. ARTSENDIENST HOLL. NOORDERKWARTIER Gedurende dit weekeinde wordt de artsendienst waargeno men, door J. Kok, Hippolytushoef tel. 47; A. J. Bonman, Winkel K 2244-225; A. P. Hoogkamer, Middenmeer tel. 21; A, J. Ko ning, Sdhagen K 2240-435; T. Nauta. Wieringerwaard K 2242- 262: J. Schreuder, Oude Niedorp K 2262-212: J. N. Veenis, Bree- zand K 2232-250: J. F. W. G. Verheul, 't Zand K 2249-223 (bij geen gehoor K 2248-288); E. van Wieringen Schagerbrug K 2247- 214. Dierenartsendienst Hollands Noorderkwartier Zondag 20 Januari wordt de dierenartsendienst waargeraomen door N. J. Bouwman te Sloot- dorp, tel. 9 en E. Hakkesteegt te Schagen K 2240-437. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N-M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdag- avond tot Zaterdagavond. WEINIG VERANDERING! Guur weer met wisselende bewolking en sneeuw-, haeel- of regenbuien Langs de kust nu en dan stormachtige. overigens krachtige tot ma tige wind tussen West en Noord. INTENTIE VOOR 19 JANUARI Terugkeer van de Oosterse afgescheidenen tot de katholieke eenheid In zijn encycliek van Pasen 1944, bij gelegenheid van het 15e eeuwfeest van de H. Cyrillus van Alexandrië, schrijft ae H. Vader, Paus Pius XII, over het herenigingswerk onder de Oos terse afgescheidenen: ,,Aan deze verdienstelijke en heilige onder-' neming moeten niet alleen zij- ijverig meewerken, dig onder de Oosterlingen verblijven, waar ze door wederzijdse hoogachting, welwillende omgang en het voorbeeld van hoge deugd de af gescheiden broeders, vooral de geestelijkheid gemakkelijker voor de eenheid der Kerk zullen winnen, maar ook alle gelovigen die overal ter wereld door hun gebed de totstandkoming van het ene Rijk van Onze Goddelijke Verlosser over de gehele wereld en de eenheid van allen in de éne schaapstal van God moe ten afsmeken". En hij besluit: „Allen tenslotte, die ofwel de heilige wijdingen ontvangen hebben ofwel in de ran gen van de Katholieke Actie of van andere verenigingen als hulptroepen van de kerkelijke hiërarchie optreden, moeten door gebed, woord en geschrift de zozeer verlangde hereniging van alle Oosterlingen met de gemeenschappelijke Vader steeds meer en meer bevorderen." - Ons aller Vader nodigt ons dus op de eerste plaats uit tot gebed: een vurig gebed voor de broeders, die ons het meest nabij zijn in het geloof. Dit ge bed mag nooit versagen, maar moet zich uiten in woord en daad. EUROPEES KAMPIOENSCHAP BILJARTEN BRUSSEL De uitslagen van de eerste avondpartijen luiden: Van Hassel (Belg.) 400 9 150 44,44, Teegelaar (Ned.) 97 9 31 10.77. Wafflard (Belg.) 400 12 108 33,33, Chassereau (Fran-kr.) 287 12 94 23 91 Tiedtkè (Duitsl.) 400 18 75 22,22. Van de Pol (Ned.) 400 18 229 22,2-2. Projectielen onder de vloer Bij réparatiewerkzaamheden in een der bijgebouwen van de Mid delbare Technische school te Dordrecht heeft men onder de vloer een aantal mortier, en luch taf weer granaten,.,gevonden. De werkzaamheden -.werden dj-- reet stilgezet. De opruimingsdienst zal het arsenaaltje verwii deren. Hoe de projectielen onder de vloer gekozen zijn weet niemand. (Advertentie) Uw spit, Uw lendenpijn weg met Akker's Kloosterbalsem, die onder de huid doordringt en Uw pijn verdrijft. Spoedig zegt gij: Na een welverdiende rustnauze van enkele weken begint het comnctitierad van de afd. N.H. N.K. met als inzet de tweede helft wederom te draaien. De laatst» étanne van een krachturoef. die de onderschei dende teams moeten leveren om hun goede nositie te behouden of het verloren terrein te her overen. Niet alleen de comne- titie. ook de diverse tournooien en steden-uitwisselingen vragen aller aandacht. In die overgangsklasse start Disnie uit tegen HBC uit Heem stede. Wat gezien de uitslag in Hoorn (82) de volle winst voor de Disnie-spelers kan opleveren. De achterstand op koploper Rapid is inmiddels gestegen tot 4 pun ten en wij betwijfelen het of de Amsterdammers een steek zul len laten vallen. Het Helderse Blanco zal Dis nie 2 op de voet blijven volgen door van HCSC te winnen, even eens IVA van IVA 2. De stand van de le kl. kopgroep ziet er als volgt uit: Disnie 2 5 5 0 0 10 Blanco 5 3 117 D.S.S. 5 2 1 2 6 I.V.A. 5 2 2 1 5 Disnie -3 en 4 krijgen bezoek van het Texelse Ready, wat voor eerstgenoemde geen moeilijkhe den zal opleveren, doch het 4e kon beide punten wel eens moe ten afstaan. Dito achten wij wel in staat het wispelturige Blan co 2 van zich af te schudden. Stand van de eerste vier: Disnie 3 5 5 0 0 10 Dito 5 2 12 6 Disnie 4 5 2 2 1 5 Blanco 2 5 2 2 1 5 In 3 A gaat aller belangstelling uit naar IVA 3DSS 2. Bii een overwinning zijn de Alkmaarders zeker van de erepalm. WGW 2 kon het in Bergen tegen De Merl. 2' wel eens tot een gelijk spel brengen. Stand kopgroep: D.S.S. 2 5 5 0 0 10 I.V.A. 3 5 4 1 0 8 Tempo gaat in 3B de lastige uitwedstrijd tegen Dito 2 tege moet. De mannen uit Blokker zullen alle zeilen moeten bij zet ten om tot winst te komen. T.O.S.D.T.O. zal in de buurt van een gelijk spel eindigen. Vooral nu Deen bij de Venhui- zers weer van de partij is. Kopgroep: Tempo 5 4 0 1 9 Merl. 5 3 117 T.O.S. 5 3 117 4A brengt één ontmoeting nl. IVA 6—HCSC 3. De IVA-spelers zijn hier sterk favoriet. Kopgroep: I.V.A. 6 6 6 0 0 12 I.V.A. 7 6 4 2 0 3 Minder overzichtelijk is de situatie in 4B. Vooral daar de onderlinge krachtsverhouding miniem is. Disnie 5 kan in Bo- venkarspel bii Treffers op hevige tegenstand rekenen. DTO 2 en 3 zullen goed doen tegen de Merl. 4 de punten thuis te houden. Kopgroep: Disnie 5 5 4 0 1 9 Dito 3 5 4 1 0 3 Treffers 5 3 2 0 6 In 4 C is het een nek-aan-nek race tussen Treffers uit Noord- Scharwoude en Dito. Beide heb ben Zondag vrijaf. Van belang is hier Treffers uit Boven- karspel tegen D.T.O. voor de onderste plaats. Kopgroep: Treffers 3 7 6 0 1 13 Dito 4 7 6 1 0 12 Bij de dames begint de com petitie een week later. Zondag ontmoeten de tien sterkste diames elkaar in Alk maar, waar o.a. zullen uitkomen: Mevr. Sinjewel, mevr. Hemelrijk, mej. Vreugdehill (Den Helder); mej. Krab, Henke (Alkmaar), mevr: Beukman en mej. Crone (Hoorn). BROEK OP LAKGEIDIJÏL 18 Januari 6ooo rode kool 7-15,40 9ooo ka gele kool 6,508,30; 7ooo ka eroene kool 7,5013,90; 9oooo kg Deense 612,10: 5ooo kg uien 32,30—33,80: grof 33,20—33,70; 7oo kg bieten 22,50; 3ooo kg peen B 22,50; C 16,50—17,10. NRD.-SCHARWOUDE 32oo, kg uien 3333,50; grof 33,301 12oo ke peen B 22.40; 400 kg an dijvie II 45—52: ll.ooo ka rode kool 8,9014.70: l7oo kg groene kool 12,5012,70; 135.ooo kg D. witte 612.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2