G n Eisenhower wil vaart zetten achter eenmaking van Europa Lading van „Flying bevatte koffie met Enterprise luchtje een nheid. Voorstel tot wetgevende bijeenroepen vergadering Grootscheepse campagne tot redding van het Pond Vietminhtroepen vluchten voor de Fransen uit Meerderheid voor Fauré NING dit blad DAGBLAD VOOR ALKMAAR Hurry up zegt Ike De K.V.P. aan het woord Belgen opgewonden over Nederlandse „handigheid" Massale hulp uit China Wapensmokkel istoffen, wkjesland s EN OMGEVING Spreekverbod voor AVRO-omroeper Voorlopig zonder Engeland K.L.M. WIL LENEN IN AMERIKA Zuster Anthony begraven Zware straffen voor documentenzwendel door Nederlanders? Steeds meer slacht offers in Tunesië Spoorman sprong mis en kwam onder trein „Zuiderkruis" met 811 emigranten naar Canada Vliegramp in V.S. Meer oefenterreinen op de Veluwe °o, '°*s. if.. o +JWsi£,'ie bel stuk 29 ct per stuk 20 ct 23 ct 28 ct 37ct G t'm 9 Febr. ct. inkelen, zeH pt èn ten aan de .Opvaten; STUDtO AVAN etje papier een van het blauwe trappen at naar jr open en daar ochtendlucht. De ;te goud-omrande ucht. Een nieuwe hij het afscheids- ier zal de soldaat waar we terecht daar verdween Toch vinden op een afstandje at van boom tot irbroekje en een HET FEIT f AlUn Abonnementsprijs f 6.20 per kwartaal, f 2.07 per maand, f 0.48 per week, inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4.familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank, Nederl. Credietbank. 'Juiten God is 't nergens veilig. (Vondel) ir Pagina 1 VAN HEDEN Woensdag 23 Januari 1952 46e Jaargang No. 12380 Kantoren: HOORN, Draafsingel 59, teL 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 52, teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 36, teL 459 K 2240 VANDAAG LATEN WIJ hier de heer Andriessen, de voorzitter van de Katholieke Volkspartij, aan het woord. D.w.z. dat wij in algemene zin weergeven, wat hij op een persconferentie voor pu blicatie heeft vrij gegeven, ter nadere toelichting van hetgeen in het bekende communiqué van 12 Januari, opgenomen in de bladen van 14 Januari d.a.v. is gezegd. Daarbij werden vooral drie pun ten onderscheiden: 1. het advies college, 2. de samenstelling van het dagelijks bestuur, 3. de koers van de Partij. Omdat wij het laatste punt het belangrijkst ach ten, willen wij daaraan vandaag aandacht schenken, wij hopen de beide andere punten in de komen de dagen hun beurt nog te geven. Voorop sta dit: er is geen sprake van, dat de groep-Steen berghe een z.g. „dissidente"- groep zou zijn. Het doel van het gesprek was danook, de eenheid der katholieken op politiek ge bied te bewaren. De groep-Steen- berghe wil evenzeer die eenheid bevorderen en bewaren, met alle kracht. Het Dagelijks Bestuur der Partij, namens hetwelk de heer Andriessen sprak, stelt zich van zelfsprekend tot doel, zoveel mo gelijk katholieken achter de K.V.P. te scharen, met behoud van een vooruitstrevende politiek in christelijke zin, rekening hou dend met de verschillende opvat tingen, welke in katholieke kring reëel bestaan. Het is een misvatting te menen, dat de Partij thans een andere koers zou inslaan. Daar is geen sprake van. Hier komt inderdaad de betekenis van het program aan de orde. Dat program, thans in de Partij in behandeling (het Ver kiezingsprogram, Werkprogram- 1952 dan wel te verstaan) geeft gestalte aan het politiek beleid, dat gevoerd zal worden, uit de aard der zaak in zover de con crete omstandigheden dit toelaten. Het ontwerp, zoals hét er nu ligt, heeft in het algemeen ook de instemming van de groep- Steenberghe, al gaat de voorkeur uit naar de samenvatting der „hoofdpunten", welke wij hier meermalen hebben besproken, ook de groep meent n.l., dat die kleine samenvatting het volk meer aanspreekt. Overigens heb ben in de commissie, welke dit program, na kennisneming van vele wensen uit allerlei richtin gen, in ontwerp samenstelde, twee leden van de woordvoerders der groep-Steenberghe zitting ge had. Dit zijn de heren mr. Sassen en mr. van Spaendonck, die ook vier jaar geleden in deze commis sie zitting hebben gehad en er nu al in benoemd waren, voordat ze tot de groep-Steenberghe behoor den. Objectief bekeken is het ont werp de overeenstemming tussen de verschillende belangen, die moeten worden behartigd en ter zake van de koers, die moet wor den gevaren. Als dit program straks zal zijn vastgesteld, geeft dat de koers aan, die de Partij zal varen. Er is geen reden, om in het ontwerp een koersverande ring te zien, noch minder om te vrezen, dat de Partij nu de con servatieve kant zou uitgaan. Bijzonder interessant vonden wij de verklaring van de heer Andriessen, dat de resolutie van 1945 (welke wij enige da gen geleden in herinnering heb ben gebracht) nog steeds gehand haafd wordt. De Partij neemt in 't program met name de Bisschop pelijke Brief van 1949, inzake de sociale rechtvaardigheid tot grondslag, evenals natuurlijk de Pauselijke encyclieken. De sociale rechtvaardigheid blijft richtsnoer in dit program, dus voor de Frac tie! D.w.z. dat er naar gestreefd wordt, de reële belangen te be hartigen, waarop iedereen recht heeft. En laten wij dan voor heden volstaan met de wens te uiten, dat deze toelichting van de Partij voorzitter inderdaad wijd en zijd beter begrip zal wekken voor de huidige ontwikkeling in de Partij en alom ook voor de betekenis van het Verkiezingsprogram, dat in deze dagen in behandeling is. Daarop drukt niet één bepaplde groep, maar de Partij-in-haar- geheel, in al haar geledingen, haar stempel. 's-GRAVENHAGE. Naar wij vernemen heeft de regerings commissaris voor het Radiowezen aan de chef van de afdeling „Ge sproken woord" en aan één van de omroepers van de AVRO een spreekverbod voor de microfoon opgelegd voor de duur van acht dagen, ingaande 28 Januari, zulks in verband met een overtreding van het reclameverbod voor de AVRO op 1 Januari (gedurende een rondvaart door de Amster damse grachten zijn lofliederen gezongen op onderscheidene eta blissementen, welke tijdens die rondvaart bezocht werden). PARIJS (A.P.). Generaal Eisenhower heeft voorgesteld, dat een grondwetgevende vergadering bijeengeroepen zal worden om Europa een te maken. „Alleen al het feit haar bijeen te roepen" aldus Eisenhower, „zou voor Amerika veel betekenen". Zijn verklaring was een uittreksel uit hetgeen hij Maandag op een vertrouwelijke persconferentie had gezegd, de eerste die hij hield sedert hij twee weken geleden verklaarde dat hij een republikeinse candidatuur voor het Amerikaanse presidentschap zou aanvaarden. Dinsdag werd een deel van zijn verklaringen voor publicatie vrijgegeven. „Met het verstrijken van de tijd", aldus de generaal, „ziet het er naar uit dat Europa niet ster ker en stabiel kan worden zo lang het verdeeld blijft in een aantal onafhankelijke economieën. Er moeten vorderingen gemaakt worden bij de eenmaking van West-Europa, wil het doel van blijvende veiligheid en vrede in de Westerse wereld verwerkelijkt worden". „Deze verklaring betekent na tuurlijk niet", aldus Eisenhower, „dat wij niet tijdelijk een militair evenwicht zouden kunnen berei ken. Maar denk er aan, dat wij spreken van veiligheid op lange termijn. Uit deze gedachte werd de idee van het Europese leger geboren. Dit draagt zowel enige doelstel lingen op lange als op korte ter mijn in zich. Door middel van het Europese leger kunnen wij gebruik maken van de Duitse kracht onder om standigheden die bevredigend zijn voor het Duitse volk en -foaaruit geen overigens gerechtvaar digde vrees voor de rest van Europa geboren kan worden". Op' een vraag of hij Engeland in zijn definitie van West-Europa opnam, antwoordde Eisenhower: „Nee", en hij voegde er aan toe: „Met de verantwoordelijkheden van Engeland over de gehele we reld, met het Britse Gemenebest en met de kracht van zijn banden, die vele malen bewezen werd, bestaat reeds een politieke en economische eenheid. Het maakt op het ogenblik een deel van ons bestaan uit en mijn mening is dat dit een goed ding is. De poging Van de zijde der K.L.M. deelt men ons mede dat vertegenwoor digers van de K.L.M. op het ogen blik te Washington besprekingen voeren met de „Internationale Bank for Reconstruction and De velopment" over een mogelijke lening voor de financiering in dollars van een deel der in be stelling zijnde nieuwe K.L.M.- vliegtuigen. De grootte van de lening staat op dit ogenblik nog niet vast. Uitvoer naar West-Duitsland BONN, (DPA). De West- Duitse autoriteiten hebben een bedrag van 420.000 Dm. be schikbaar gesteld voor de invoer van run en arak en van 218.000 Dm voor invoer van edelstenen, beide uit Nederland. TEXTIELHANDELAAR RAAKTE f 50.000 KWI|T ROTTERDAM. De Rotter damse rechtbank veroordeelde de 42-jarige J. S. uit Schiedam tot een gevangenisstraf van twee jaar en 6 maanden met aftrek. Zij zou een Rotterdamse textielhan delaar bewogen hebben tot af gifte van f 50.000. Zij spiegelde hem voor dat zij grote partijen textiel kon leveren, maar 't geld voor belasting en inklaringsrech ten had zij niet. De textielhande laar had haar het geld verstrekt tot bovengenoemd bedrag. De eis tegen haar was een ge vangenisstraf van vier jaar met aftrek. HENGELO KRIJGT DUIZEND GULDEN BOETE ALMELO. De Econ. Kamer bij de arrondissementsrechtbank te Almelo heeft de gemeente Hen gelo (O.) terzake het bouwen zon der vergunning veroordeeld tot een boete van duizend gulden. De eis was f 50.000.De direc teur van Gemeentewerken, M. v. D. en de aannemer G. L. F. wer den beiden tot f 50.— subs. 10 dagen veroordeeld en het vonnis tegen de architect was f 10. om Engeland onmiddellijk op te nemen zou eerder een struikel blok dan een hulp zijn". Eisenhower beschreef vervol gens de Russische methode die de vrije wereld betrekkelijk hulpe loos laten, „tenzij wij onze mo rele, economische en militaire hulp op grootse wijze combine ren". „Ik kan niet zeggen of Rusland op de lange duur niet ernstig de mogelijkheid van een wereldoor log overweegt. Maar ik geloof dat het een zeer dwaze politiek zou zijn en ik geloof ook dat Rusland dit inziet. Rusland kan er zeer zeker niet op hopen zo'n oorlog met een slag te winnen, hetgeen zou betekenen dat het een uitputtingsoorlog zou moeten beginnen. En wij weten veel omtrent hun zwakke punten. Wij kennen echter ook de ver schrikkelijke kracht die zij in de vorm van militaire macht aan het opbouwen zijn. Een wereldoorlog zou de groot ste tragedie zijn die wij zouden kunnen ondergaan, nog daarge laten het verlies van de vrijheid". „Ik geloof daarom dat wij er naar moeten streven systemen van collectieve veiligheid in het leven te roepen die zo goedkoop, doeltreffend en economisch mo gelijk het evenwicht zullen ver schaffen", aldus Eisenhower. CAIRO (A.P.). Zuster An thony de Amerikaanse klooster zuster die Zaterdag in een Frans klooster te Ismailia werd dood geschoten, is gisteren begraven op het kerkhof van het Britse gar nizoen te Moascar. De bevelhebber van de Britse troepen in Egypte, It. gen. sir George Erskine, woonde de be grafenis bij. Na de Requiemmis werd aan de groeve de „Last post" geblazen. Een Brits militair hof dat belast is met het onderzoek naar de dood van Zuster Anthony zal vandaag adhter gesloten deuren voor het eerst bijeen komen. 200 GRAM PLATINA GESTOLEN (Van onze correspondent). Door de Zuilense politie zijn drie personen aangehouden, twee burgers en een militair, die be trokken zijn bij een belangrijke platina-diefstal bij de DEMKA. Het zijn zekere P. uit Zuilen en K. en B., beiden uit Zaandam. Dit platina is zeer duur, want hoewel het ontvreemde ongeveer tweehonderd gram bedraagt, ver tegenwoordigt het een waarde van meer dan tweeduizend gul den. Statig glijdt de „America" uit het dok in Newport News, Virginia, waar het grote passagiersschip van de Transatlantic Seahnes een jaarlijkse schoonmaakbeurt heeft ondergaan. De „United States", die men op de achtergrond ziet, is nog iets groter dan de „America"Het is een schip van dezelfde maatschappij, waarvan men hoopt dat het 3 Juli in de vaart zal kunnen gaan. LONDEN (AJP.). De landen van het Britse Gemenebest heb ben plechtig beloofd de tekorten in hun internationale handel te gen einde 1952 te besnoeien in een grootscheepse campagne tot redding van het Britse pond sterling. In een communiqué, uitgegeven na een conferentie van een week, werd gezegd dat de partners uit 't Gemenebest er in toegestemd hadden minder uit te geven, meer te verdienen en harder te werken om het pond sterling „de kracht terug te geven, die het nodig heeft om een veel-gebruikte in ternationale valuta te blijven". De besluiten, die de ministers van Financiën der Gemenebest- landen genomen hebben, werden slechts in algemene bewoordingen -weergegeven, omdat ter uitvoe ring ervan in de meeste gevallen wijzigingen in de begrotingen der betrokken landen aangebracht BRUSSEL (A.N.P.) Naar „De Standaard" van gisteren schrijft, had de „Flying Enterprise" o.a. een lading Congolese koffie aan boord, welke afkomstig was uit België. Deze koffie was door een Belgische firma tegen E.B.U.-credieten aan een Nederlandse fir ma verkocht. De koffie was te Rotterdam evenwel ingeladen met bestemming naar de Verenigde Staten en tegen betaling aan de Nederlandse Bank in dollars. „De Standaard" spreekt zijn verontwaardiging uit over deze handelwijze en merkt op dat Nederland hoe langer hoe meer het gebied wordt waarlangs Bel gië hoge verliezen in dollars lijdt. Indien de Nederlandse regering van oordeel is, aldus het blad, dat zij de Belgische crediteurpositie niet moet helpen verlichten en de Belgische Na tionale Bank de dollars afhan dig maakt, die deze toekomen, zal België een scherpe discrimi natie moeten toepassen bij zijn export naar Nederland. Als men weet, zo vervolgt ,.De Standaard", hoe handig Ne derland te werk gaat bij de her uitvoer van Belgische goederen naar de dollarzöne, begrijpt men IN WEST-DUITSLAND BONN (A.P.). Drie Duitsers zijn in Bonn tot dwangarbeid en gevangenisstraf veroordeeld in verband met de diefstal van ge heime documenten uit de West- Duitse Bondskanselarij. Tijdens het eendaagse proces voor een West-Duits gerechtshof hebben de beklaagden verklaard, dat zij de documenten ver trouwelijke notulen van kabinets zittingen overhandigd hebben aan de voorzitter van de West- Duitse socialistische partij, Dr. Kurt Schumacher, en aan de Franse inlichtingendienst. HANOI (Ass. Press) Het Franse hoge commando heeft giste ren medegedeeld, dat de Vïetminh troepen zich ten Westen en Zuidoosten van Hanoi terugtrekken onder zwaar vuur van de Franse en Vietnamese infanterie, gepantserde eenheden, artille rie en napalmbombardementen. Een woordvoerder van het Franse leger heeft medegedeeld, dat bij ver. kenning uit de lucht gebleken was, dat de Vietminh zich teruggetrok ken heeft ten Zuiden van koloniale verkeerswegen no. zes. welke de voornaamste weg naar Hao Binh aan de Zwarte rivier, 65 km ten Zuid- Oosten van Hanoi, is. Franse mo biele afdelingen achtervolgen de vluchtende troepen in het gebied van de delta van de Rode rivier rond Nam Dinh. 72 km ten Zuid oosten van Hanoi. Volgens Franse schattingen bevon den zich 15.000 Vietminh-krijgers ten Noorden van de Rode rivier en on geveer 13.000 ten Zuiden daarvan. Het Franse leger heeft gisteren voor het eerst een opgave gegeven van dc „massale hulp", welke de Vietminh van communistisch China zou ontvangen. Volgens de Franse inlichtingen dienst heeft de Vietminh in de laat ste vier maanden 4000 ton aan oor logsmateriaal ontvangen, 100.000 granaten, 100.000 mortiergranaten en 10.000 granaten van 75 mm. Verder zou Rood China 10.000.000 patronen, grote hoeveelheden Russi sche en Chinese springstoffen en mortieren, veldartillerie, geweren en duizenden automatische wapens van Tsjechische en Duits fabrikaat heb ben geleverd. De Chinezen zouden verder voor 1.000 vrachtwagens van Amerikaans en Russisch fabrikaat aan de Viet minh gezorgd hebben. hoe ddt land zijn goud- en de- viezenbezit de laatste maanden heeft kunnen vergroten en een erediteurpositie in de E.B.U.- landen verwerven. Dé lading van veel schepen, die uit Nederland vertrekken, blijft de Belgische instanties onbekend en slechts bij een scheepsramp, zoals thans met de „Flying Enterprise" komt men hier achter. Het is nood zakelijk, zo besluit het blad, dat Nederland de garantie geeft, dat de Belgische goederen, die naar Nederland worden uitgevoerd, in dat land zelf worden verbruikt. VAN PHILIPPIJNEN NAAR NIEUW GUINEA DJAKARTA, 22 Jan. (Aneta). De Indonesische minister van Bui tenlandse Zaken, mr. Subardjo, heeft aan de vertegenwoordiger van Indonesië in Manilla opge dragen de aandacht van de Phi- Iippijnse regering te vestigen op berichten ömtrent het smokkelen van wapens door de Nederlanders van de Philippijnen naar Nieuw- Guinea. Aldus heeft minister Subardjo aan de pers medegedeeld. Tevens werd verzocht om nadere inlich tingen over deze zaak. Minister Subardjo heeft de ambassadeur van de Philippijnen in Djakarta op de hoogte gesteld van deze stappen. PARIJS, 22 Jan. (A.P.). Premier Edgar Faure heeft van daag bij zijn eerste verschijning in de Nationale Assemblee een behoorlijke meerderheid gekre gen bij het debat over de te vol gen politiek in Tunesië. De nieuwe premier won 396 stemmen, terwijl 220 afgevaar digden het niet eer«s warqn met de plannen van Faure voor de besprekingen over zelfbestuur voor Tunesië. Door de plotseling uitgebroken relletjes in Tunis werd het eerste optreden van de premier extra moeilijk gemaakt en kreeg hij het terstond hard te verduren van zijn politieke tegenstanders. In de openingsverklaring maak te de premier melding van de dood van kolonel Durand, mili tair gouverneur van het district Sousse. Op verzoek van de pre mier stonden de afgevaardigden op en gedachten de gouverneur een ogenbik in stilte. Alleen de communisten bleven zitten. Vervolgens hield de premier een toespraak over de toestand in Tunesië. Herhaaldelijk werd hij door applaus onderbroken en hii won de steun van de con servatieven en de socialisten. De conservatieven waren zeer verheugd toen de premier uit riep: ..We zullen Tunesië nooit in de steek laten." De socialisten waren tevreden over de belofte dat de bespre kingen over een grotere mate van zelfbestuur met Tunesische leiders hervat zou wordm. Dinsdagmorgen is in de buurt van Bizerta ten noorden van Tunis door geweervuur een Frans gen darme gedood. Het aantal doden in één week bij relletjes in dit Noord-Afrikaans gebied is daar mede op zijn minst tot 16 ge stegen. De jongste schietpartij volgde kort nadat Maandagavond bij nieuwe nationalistische demon straties in Nabeul, een andere kustplaats ten Zuidoosten van Tunis, drie Tunesiërs waren ge dood en 20 gewond. Gedurende de nacht is tussen Sousse en Sfax langs de Zuid kust een goederentrein, bestaan de uit 15 wagens ontspoord. Volgens de Fransen hadden sa boteurs de rails los gemaakt. Er waren geen slachtoffers maar de spoorlijn werd voor' onbepaalde tijd onbruikbaar. Bij relletjes te Sousse zijn Dinsdagmiddag tien doden en 25 gewonden gevallen. De Franse kolonel Durand werd dodelijk gewond en daarna vermoord. Niettemin waren er tekenen, die er duidelijk op wezen, dat de partners uit het sterïinggebied bereid waren hun 500.000.000 in woners de buikriem te doen aan trekken indien dat nodig zou zijn 9m hun geldstelsel weer crediet- waardig te doen worden. In een uiteenzetting van de maatregelen op lange termijn ter voorkoming van toekomstige cri ses, beloofden de ministers er naar te zullen streven „het pond sterling verwisselbaar te maken". Indien dat doel bereikt zou worden zou het pond zo krachtig en stabiel zijn, dat andere landen het even gaarne zouden willen hebben als Zwitserse franken of Amerikaanse dollars thans. Van betrouwbare zijde te Lon den werd te kennen gegeven, dat mogelijk ongeveer 45 ambtenaren der ministeries van financiën en economische deskundigen in Mei of Juni in Londen niet-openbare besprekingen zullen voeren, tij dens welke de economische en financiële ontwikkelingen nage gaan zullen worden, terwijl de op korte termijn te nemen maat regelen der afzonderlijke landen, om een einde te maken aan de onttrekking aan de goud- en dol larreserves, nader zullen worden onderzocht. AAN VERWONDINGEN BEZWEKEN AMSTERDAM. Gisteren wil de op het station Muiderpoort te Amsterdam een 61-jarige adjunct commies, die hielp bij het range ren van een lege personentrein, op een gegeven ogenblik op deze trein springen. De man sprong mis, werd door de rijdende trein meegesleurd en geraakte er onder. Zijn voeten werden afgereden en zijn bovenbenen verbrijzeld. De 36-jarige inpakster van de Albert Heynfabrieken te Zaan dam mej. C. E. Helsloot, die het ongeluk zag gebeuren, schoot on middellijk toe en zag kans de slagaders van beide benen dicht te drukken totdat eerste hulp arriveerde. De man is in zorg wekkende toestand naar het O.L. Vrouwegasthuis overgebracht, waar hij later is overleden. Gisteren om tien minuten over vijf vertrok uit Rotterdam naar Canada het eerste emigranten schip van dit jaar, de „Zuider kruis" naar dat land. De gehele dag was er een druk te van belang in de inschepingshal van de Holland-Amerikalijn en tegen vijf uur waren de laatsten van de circa 811 emigranten, on der wie een aantal verplaatste personen, aan boord. Bij de opvarenden, die uit alle delen van ons land kwamen, be vinden zich ongeveer 254 kinde ren, onder wie 17 babies. Voor het merendeel zijn de emigranten landbouwers. De grootste gezinnen, die zich inscheepten, bestonden uit tien personen. De inscheping had een vlot verloop. De „Zuiderkruis" hoopt op 30 Januari a.s. de haven van Halifax binnen te lopen. OUD-MINISTER PATTERSON VERONGELUKT In de staat New Yersey in de V.S. is een lijntoestel met 26 personen aan boord, waaronder zich de oud-minister van oorlog Patterson bevond neergestort. Al le inzittenden werden gedood. In Miami stortte een vliegtuig naar beneden waarbij 5 personen het leven verloren. EDE. Binnenkort zullen de militaire oefenterreinen op de Veluwe opnieuw belangrijk wor den uitgebreid. De staatshoutves- terij Loobos, gelegen tussen Koot wijk en Harskamp zal voor een aanzienlijk deel onttrokken wor den aan het recreatiegebied en militair oefenterrein worden. Een gezin, dat binnen het ressort van de staatshoutvesterij woont, heeft aanzegging gekregen het ingang van 1 Maart a.s. het huis te ont- De Koninklijke Mannenzangvereniging „Maastrichter Staar" heeft tijdens haar bezoek aan Parijs een krans gelegd op het Graf van de Onbekende Soldaat. Na de kranslegging hief het uit tweehonderd leden bestaande mannenkoor de „Mar seillaise" aan. 1

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 1