Engeland zoekt naar 'n systeem met zwervende spil als basis Zwaarbevochten 2-1 zege van Schagen op D.T.S. Commissie van kiezers adviseert raadsfractie Wim v. d. Voort winnaar op intern, wedstrijden Broekman won 3000 en 5000 m Manchester Utd. verdrong Portsmouth van de leiding Akkertje Andersen in grootse vorm verbeterde record op 10 km. AJAX maakte vergeefse reis Sydney Ailard zegevierde in Rallye Monte Carlo Alle ogen gericht op: Arsenal Opnieuw Noors kampioen Enige wedstrijd in Noordholland Vier rijders voor Oestersund Fool's Sailorshag 80 et. per pakje DE ENIGE Experiment in Heerhugowaard Ondanks sneeuw: Engelse League Wanordelijkheden bij Chelsea (0-1) Sinds 1931 weer Engelse overwinning SPORT BRIE F UIT ENGELAND Fantasie van een manager-philosoof Pajor in vorm: 1500 m. in 2.16.5 Koortsig PAGINA 4 MAANDAG 28 JANUARI 1951 Na een gehele morgen van sneeuwruimen was 't terrein aan de Loet tegen het middaguur in een zodanig stadium dat de om roeper kon worden gerequirecrd om de Schager bevolking kond te doen van het belangrijke feit dat de wedstrijd SchagenDTS op de vastgestelde tijd doorgang zou vinden. Veel moois lieeft de ont moeting niet gebracht, alleen voor de thuisclub twee kostbare pun ten. Trots alle goede zorgen was het veld verraderlijk glad, waar door botsingen niet steeds te ver mijden waren. Daarnaast waren echter spelers die wel eens ver gaten dat niet alles geoorloofd is om te winnen. De scheidsrechter hield echter de teugels-goed in handen. De bal was nog maar even aan het rollen toen voor beide doelen beurtelings reeds gevaarlijke mo menten aanbraken- De thuis ploeg. belust op revanche na de nederlaag in Oudkarspel, zette direct een snel offensief in, de verdediging der gasten werkte op volle toeren, retourneerde, en goed open spelend werd de S. veste belegerd. Tot doelpunten kwam het echter niet, ook niet toen de S. middenvoor alleen voor de uitlopende keeper kwam en deze listig wilde omspelen. Beide ploegen bleken goed te- SCHAATSKAMPIOENSCHAP Naar wjj vernemen zijn op voorstel van de technische com missie door het bestuur van de K.N.S.B. de rijders Kees Broek man. Wim vari der Voort, Anton Huiskes en Gerard Maarse aan gewezen om ons land te verte genwoordigen bij de Europese kampioenschappen, welke 2 en 3 Februari te Oestersund in Noord Zweden worden gehouden. Lei der van de ploeg is Klaas Schenk. SCHEIDSRECHTER BIEGELAAR KWAM, ZAG EN.... Zoals bij alle dingen moet ook bij een voetbalwedstrijd iemand het laatste woord hebben. In zijn functie van scheidsrechter was dit bij OosterparkersAjax, de heer Biegelaar uit Utrecht. Het werd een hard, maar verstandig oordeel „afgekeurd". We hebben ons de moeite ge troost een wandeling over het veld te maken en kwamen tot de slotconclusie dat de Utrechtse arbiter een verstandig man is. Het veld was inderdaad te hard om door amateurs bespeeld te worden. Jammer voor de Am sterdammers die een vergeefse reis maakten, de paar bussen supporters inbegrepen. Jammer ook voor de heer Biegelaar die het thuis ook gezelliger zal heb ben gevonden dan een treinreis UtrechtGroningen retour. Resteert de vraag, waarom deze vergeefse reis moest wor den gemaakt. Niet omdat er na 9 uur, toen de consul het veld goedgekeurd had, nog sneeuw is gevallen. We verklaren uitdruk kelijk, dat de heer Biegelaar het terrein ook zonder die sneeuw onbespeelbaar had gevonden. Hoe kon de consul dan tot een ander besluit komen? Als we een lid van de gemeentelijke commissie mogen geloven, lette deze consul alleen op het feit of het terrein zelf bestand was tegen voetbal. Zorgt dat U ook zo'n pakje SHAG bemachtigt, want is hoog van kleur, fijn van smaak en kost slechts gen elkander opgewassen, van overwicht, was geen sprake. Even werd het voor de gasten hachelijk toen hun keeper zich onversaagd op de bal wierp en met een hoofdwonde bleef liggen. Geluk kig kon hii na een oponthoud van vijf minuten zijn taak weer her vatten. Toch bleek nadien dat hij een hersenschudding had op gelopen. Frappant was ook dat in de eerste helft bijna alle ingooi- ballen werden afgekeurd. Het veld werd geleidelijk gladder en het spel harder. Toen bij een S- aanval voor het DTS-doel nogal heen en weer getrokken werd, zag v Harnn de kans schoon zijn plub de leiding te geven. 10. Een moment later weer 'n pracht kans voor hetzelfde doel; 'n voor zet yan de linksbuiten, maar alles miste behalve de DTS-spil die van ruimen wist. Afgewisseld met malse sneeuwbuitjes verliep de tweede helft met enige mooie, maar onbenutte kansen, totdat de S. middenvoor geheel onver wachts uit een trekbal van rechts de stand op 20 bracht. Dat was teveel voor de hardwerkende be zoekers en steeds weer ten aan val trekkend zagen zij eindelijk hun volhardend vasthouden be loond toen keeper Slikker wat ver uit zijn doel kwam maar het le der niet kon bemachtigen- Stui tend van been tot been belandde het bruine monster in de touwen 21. De gasten roken de gelijk maker maar zagen geen kans deze te maken. Wel ging het af en toe hard, doch de arbiter hield de touwtjes strak. Met Schagen in 't offensief kwam het einde van deze zware wedstrijd welke tech nisch nogal te wensen overliet. We hebben al eens meer gemerkt, dat men in Scha gen niet bang is van sneeuw. Enkele jaren geleden voet balden daar Schagen en SRC vriendschappelijk in de sneeuw tegen elkaar en dit maal bonden vele supporters leden en andere clubenthou siasten de stoute schoenen en de strijd aan tegen deze erfvijand no. één van de voetballerij. - Er werd ge werkt mét schoppen, be zems en sneeuwruimers. Auto's stormden het veld op. om de zaak weg te rijden en zelfs de gemeentelijke vuil niswagen verscheen in het strijdperk. Consul v. Ketel stond hoofdschuddend te kijken, maar hij had zich niet vergist in zijn volkje, toen hij des morgens toe stemming gaf om „het te proberen". Tenslotte kon DTS om twaalf uur ook nog afgebeld worden. Maar DTS werd niet afge beld en de scheidsrechter be loonde de activiteit door het veld bespeelbaar te verkla ren. De „match" ging door en hoe dat verliep, wel dat kunt U in ons verslag wel lezen. VOETBALPROCRAMMA VERSCHOVEN NAAR 10 FEBRUARI Het voetbalprogramma, dat giste ren op SchagenDTS na geheel moest worden afgelast, is ver schoven naar Zondag 10 Febr. a.s. Dit geldt zowel voor de K.N.V.B. als voor de afdeling Noord-Holland. Voor de 3e Februari geldt een inhaalprogramma inplaats van het reeds vastgestelde. De Nederlandse Defensiecommissie, bestaande uit leden van de Eerste en de Tweede Kamer der Staten-Generaal, heeft op uitnodiging van generaal Dwight D. Eisenhower een bezoek gebracht aan diens hoofdkwartier te Parijs. Dat het gezel schap tijdens het poseren voor de fotograaf een goede grap uhst te waarderen, blijkt uit de foto. Op de voorgrond v.l.n.r.: De Nederlandse minister van Oorlog en Marine Ir. C. Staf, generaal Eisenhower, H. W. Tilanus en vice-admiraal h. c. w. Moorman- HEERHUGOWAARD De drie afdelingen der K.V.P. in de gemeente Heerhugowaard achten het zeer wenselijk dat de katho lieke raadsleden in de toekomst, alvorens besluiten van groot be lang worden genomen, in overleg zullen treden met een commissie gevormd uit de kiezers in deze gemeente. De commissie zal be staan uit 9 mensen, en wel uit iedere parochie 3. Voor Heer- hugowaard-Noord zullen dit 3 raadsleden zijn. Donderdagavond j.l. kwam de K.V.P., afdeling Heerhugowa a rd- Noord in 'bet lokaal van de heer Ursem bijeen. Het aantal leden is momenteel 482. De penning meester, de heer Jac. de Wit, ■had deze avond voor de laatste maal zitting in het bestuur. In gaande volgend voorja*r ver trekt de heer de Wit naar Waar land. Voor de bewezen diensten en het accurate beheer werd hem hartelijk dank gezegd. Het voorstel tot het instellen van een z.g. contact-commissie in deze gemeente was afkomstig On de met sneeuw bedekte, hardeevroren velden hebben de ploegen in de Engelse League voor daverende verrassingen ge zorgd. Manchester United nam met een 20 overwinning on Tottenham de leiding over van Portsmouth, dat door Sunderland wel heel verrassend met 20 gekloot werd Trevor Ford en Len Shackleton waren de ma kers van de doelnunten. Manchester United had een ge. waagde proef genomen. Manager Matt Bushby had een van z'n duurste spelers, Johnny Downie, laten vallen om de 21-jarige jon gen uit de provincie, Clempson, een kans te geven. Het werd een volledig succes, want Clempson was de beste speler van 't veld. De in Duitsland geboren doel man van Manchester City was een tweede speler, die een op vallende prestatie verrichtte. Hij behoedde z'n club voor een verdiende nederlaag tegen Arsenal, dat nu met 22 genoe gen nemen moest. Lishman was weer de goalgetter. Peter Go- KUITWAARD ZEGEVIERDE IN CYCLE-CROSS Zondagmiddag organiseerde de ASC „Olympia" in het Amster damse bos een cycle cross voor profs, amateurs en nieuwelingen over een afstand van ruim 30 km. Er kwamen circa 90 deelnemers aan de start. De uitslag luidt; 1. Kuitwaard. Velsen, 1 uur 1 min. 51 sec.; 2- Cor Bakker, Half weg, 1 uur 3 min. 23 sec.; 3. J. Eelsing, Haarlem, idem; 4- W. Eelsing, Haarlem, idem; 5- Adri- aan van der Voort, 's Gravenzan- de, idem. AMATEUR-BOKSERS TEGEN DENEMARKEN Op 15 Februari a.s. bokst een ploeg Nederlandse amateurs in Kopenhagen tegen een team, sa mengesteld uit kampioenen van Denemarken.' De Nederlandse ploeg is als volgt samengesteld: Vlieggewicht: Wilbrink (Gro ningen); Bantamgewicht: H. v.d. Zee (Amsterdam): Lichtgewicht: van Cittert (Amsterdam): Wel- tergewicht: Schuurman (Rotter dam): Zwaar weltergewicht: de Vaal (Eindhoven) Middengewicht Leen Jansen (Rotterdam) en v. d. Waard (Amsterdam); Zwaar gewicht: de Voogd (Arnhem). De 22ste Rallve Monte Carlo is gewonnen door de Engelsman S. H Ailard. die reed met G. Warburton. Hun wagen, door Ailard zelf ontvvornen. was een van de 15 die de Rallve zonder strafnunten overleefden. Ailard startte te Glasgow en legde 3275 KM af. Het was voor 't eerst sinds 1931 dat een Engelsman won. De tweede plaats was voor het Engelse team Stirling Moss, de bekende coureur, en D. Scan- nell. Hun wagen was een Sun- beam-Talbot. Ailard kreeg vandaag bij de regelmatigheidsproeven 130 straf- punten. Hij slipte en reed bij een gevaarlijke klip tegen een muur op. Het kosttte hem zes minuten, zich weer vrij te ma- ken. Hij verloor een bumper, kreeg een verbogen wiel en doorgebrande remmen. De derde plaats was voor de Fransman dr. M. Angelvin, die met zijn echtgenote een Simca- Sport bestuurde. De verdere uitslagen waren: 4. R. Cotton én L. Didied (Fr.) met Jaguer Mark Seven; 5. M. Becquart en H. Ziegler (Fr.) met Jowett Jupiter 162; in 1950 reed Becquart met Hotchkiss en werd winnaar; 6. J. Heurtaux en M. Crespin (Frankrijk) met Jaguar Mark Seven; 7. C. de Cortanze en L. Crapez (Fr.) met Peugeot; 8. L. J. Rosier (Fr.) met Talbot- Lago. Gatsonides kwam als eerste Nederlander op de 40e plaats. ring, de aanvalsleider van de „Gunners", speelde de slechtste wedstrijd van z'n leven. New castle United zorgde voor een daverende verrassing met een 60 zege op Charlton. Zo bril- lant was het spel van de Noord- Engelse voorhoede, dat alleen veteraan Sam Bartram Charlton voor een score in dubbele cijfers kon behoeden. Chelsea had een slechte dag. Niet alleen wonnen de laagst geklasseerde ploegen, zodat de Londenaren weer in ernstig ge vaar kwamen, maar er gebeurde nog meer. Chelsea verloor thuis met 01 van de Wolves. De ge hele ploeg protesteerde toen Hancocks het beslissende doel punt scoorde, toen rende een toeschouwer het veld op, die door de politie moest worden ver wijderd. Nauwelijks was het spel weer hervat of opnieuw mengde zich een van de belangstellen den in de strijd en daarna werd het spel hoe langer hoe ruwer. Op weg naar de kleed kamer moest scheidsrechter Buckle nog een klap incasseren. Eerste Divisie: ArsenalMan chester 22; BlackpoolDerby County 21; Bolton Wand. Burnley 14; ChelseaWolverh. Wand. 01; LiverpoolAston Villa 1—2; Manch. Unit.Totten- dam 20; NewcastleCharlton 60; PortsmouthSunderland 0—2; Stoke C.—Preston N.E. 0-0. Tweede Divisie: Barnsley Swansea Town 23; Birming ham C.Everton 12; Black burn R.Luton Town 21; Car diff C.—Southampton 10. Hull CityBury 50; LeedsWest Ham 31; Leicester C.Don- caster 21; Nottingh. F.Brent ford 20: Q.P.RangersNotts County 14; Rotherh. U.Sheff. Wedn. 33; Sheffield U.Co ventry 12. NEDERLAND HEEFT VIJF INTERN. SCHEIDSRECHTERS De spelregel- en scheidsrechter commissie van de Fifa heeft de lijst met internationale scheids rechters vastgesteld en hierop staan voor Nederland: W. B. Au- sum Jr.; J. Bronkhorst; L- Horn Jr.; K. L. van der Meer en K. Schipper. Tijdens het Olympisch voetbaltournooi te Helsinki zullen alleen scheidsrechters mogen fungeren, die op de door de Fifa vastgestelde üist staan vermeld. In het kleine stadje Vikesund, ongeveer 80 km .ten Westen van Oslo gelegen werden Zaterdag en Zondag internationale wedstrij den gehouden, waaraan ook de Nederlandse ploeg deelnam. Het ijs was verre van goed, voorna melijk veroorzaakt door de fijne sneeuw, die de gehele dag viel. De witte vlekken zetten zich vast op het ijs, zodat de snelheid van de rijders werd geremd. De tijden zijn naar verhouding dan ook niet fraai. Op de 500 meter werd Seeberg eerste in 45.8 sec. gevolgd door Jonsson met 46.1. Gerard Maarse werd derde in 46.2 sec. Wim van der Voort deelde de vierde plaats met twee Noren en noteerde 46.3 sec- Vervolgens kwamen van der Eist met 46.5 en Broekman met 46.6 sec. De tijd van Jan Chari- sius was 47.2 sec, van Huiskes 47.5 en van de Koning en van 't Oever beiden 47.8 sec. Op de 3000 meter reed Wim van der Voort in .de derde rit. Hij legde de afstand af in 5 min. 5.6 sec. Broekman en Huiskes had den weer eens tegen elkaar ge loot. Het werd een zeer spannen de rit. waarbij Broekman onmid- delliil; de leiding nam en deze niet meer afstond. Met een tijd van 5 min. 4.8 sec. werd hii eerste op deze afstand. Anton Huiskes no teerde 5 min- 6 sec. en belandde daarmede op de derde plaats. Ge rard Maarse werd vierde in 5 min. 14.6 sec. Van 't Oever noteerde 5 min. 18 sec. Van der Eist liet 5 min. 21 sec. voor zich afdrukken, (Van onze Londense correspondent) LONDEN, Januari Het merkwaardige systeem, dat het Oos tenrijkse wunderteam in November in het duel tegen Engeland op Wembley heeft gedemonstreerd, heeft verschillende clubs geïnspireerd om in hun tactiek een nieuw verrassend element te leggen. Vooral het effect van een zwervende spil, een functie, welke de Oostenrijkse spil Ocwirk op brillante wijze in het Oostenrijkse elftal vervulde, moet grote indruk op de strategen in de Britse voetbalwereld hebben gemaakt. Nu is het wel zo, dat er voor die plaats een speler met bijzondere capaciteiten wordt gevraagd. Een voetballer met een grenzeloos uithoudings vermogen, met een bijzondere kijk op het spel, iemand, die tijdig aanwezig kan zijn in de aanval, maar ook als het nodig is, weer zijn partij kan vertolken in de verdediging. Doch in het grote profleger moeten die er beslist zijn. Arsenal is op het ogenblik reeds bezig om een dergelijke figuur op te kweken. Maar er zijn ook andere clubs, welke met hetzelfde plan rond lopen. Het ligt niet in de bedoeling om het Oostenrijkse systeem, rechtsback als tweede spil. rechts binnen als bewaker van de links binnen der tegenpartij, klakkeloos na te volgen. Het stopperspilsy- steem, waarmede Arsenal in de tijd van Herbert Chapman zuike grote successen heeft geboekt en dat sindsdien vrijwel aooT de ge hele voetbalwereld is overgeno men, is zo ingeworteld, dat men zeker niet van plan is de stopper los te laten. Vermoedelijk zal er dus wel weer een nieuw systeem een mengelmoes tussen het Oos tenrijkse en het beproefde stop- perspilsysteem, worden uitge broed. enkel en alleen met 't doel de productiviteit, welke door het stopperspilsysteem tot een mini mum was teruggebracht, te sti muleren. Dat laatste zou min of meer beschouwd kunnen worden als 'n terugkeer naar de oertijd van het voetbal. Toen het gehele spel op het maken van doelpunten was gebaseerd. Immers een goede eeuw geleden werden er aanvals- linie's in het veld gebracht, wel ke uit 7 of 8 spelers waren ge formeerd. Daarachter opereerden 1 of 2 halfspelers. voorts was er 1 back plus een doelman. Over buitenspel werd in die tijd nog niet gesproken. Heel vermoedelijk werd toen het spel onderbroken als een speler, die op het moment dat de bal naar hem werd toege speeld, dichter bij de doellijn was dan de bal. In 1866 werd het buitenspel officieel in de regle menten vastgelegd. Dat bracht langzaam maar zeker evolutie van de speelwijze mede. Engeland en Schotland begonnen in 1875 met de invoering van twee ach terspelers. Successievelijk kwam de short-passing in de mode, het korte passeren van man naar man. Dat bracht weer mee, dat een voorhoede van zo'n groot aantal spelers niet meer nodig was. Toch duurde het nog gerui me tijd, voor dat men er toe over ging de middenlinie uit drie spe lers te formeren. De spil werd op het tapijt gebracht en werd ge leidelijk aan de belangrijkste fi guur op het veld, omdat hij zo wel verdedigend als aanyalend moest kunnen optreden. Het zwaartepunt van het hele spel, dat tot. dusverre altijd in de aanval had gelegen, verschoof naar achteren- In 1925 werd de buitenspelregel gewijzigd om 'iet evenwicht terug te brengen in het spel. Een speler kon buitenspel staan volgens de oude regel dus als hii zich dichter bij de doellijn zou bevinden dan de bal behalve: als hij zich op eigen speelhelft bevond: als twee tegenstanders zich dichter bii de doellijn be vinden: als de bal het laatst door een tegenspeler was geraakt; als hij de bal rechtstreeks zou krij gen uit een doelschop; een inwoTp of de bal bemachtigt onmiddellijk nadat de scheidsrechter deze heeft laten vallen. Het gevolg was en dat werd er ook mee beoogd dat de voor hoedespelers meer bewegings vrijheid kregen. Arsenal kwam, toen met, een nieuwe vinding, de stopperspil- Daardoor werd het zwaartepunt nog sterker oP de verdediging gelegd. Het voorko men van doelpunten bleek voor namer te ziin geworden dan het maken ervan. Stopper niet overboord. Geleidelijk aan geraakte men in een impasse. Mén wil terug naar productiever en succesvoller spel. En toch wil men de stopper niet overboord gooien. Vandaar, dat er op het ogenblik dooT tal van clubs druk wordt geëxperi menteerd, en de aandacht is voor al gericht op Arsenal, dat immers een kwart eeuw geleden ook zo'n furore maakte met de vondst van Herbert Chapman. Arsenal wil 't thans in navolging van 't Oosten rijkse systeem gaan proberen met een zwervende spil. Een combina tie van de stopper en zijn ortho doxe voorganger. Er zijn echter ook clubs, welke nog iéts anders hebben uitgedacht Zoals bijvoorbeeld de manager van Brentford. Jackie Gibbons, en ziin collega van Tottenham, Stanley Cullis. Gibbons schudt voor elke wedstrijd 't elftal door een spelers die jaar in jaar uit in de verdediging hebben gestaan worden plotseling naar de aanval getransporteerd in een volgen de wedstrijd kunnen zij weer als backs of kanthalves opereren. Dan weer staan ze rechts, dan weer links. Gibbons doet dat al les niet lukraak. Hij bestudeert zijn materiaal. en hij gaat van de grondgedachte uit, dat een spe ler op een voor hem wildvreem de plaats altijd de drang heeft om er iets goeds van te maken. Hij kan dan plotseling ver boven zijn gewone vorm spelen. Na tuurlijk blijven spil en doelman op de oude plaatsen, maar dat is ook alles. Al even rigoreus trommelt Stanley Cullis de Spurs dooreen. Tegen Portsmouth bracht hij plotseling een lilliput-vleugel in het gevecht. Johnny Hancocks en Leslie Smith. De laatste stond gewoonlijk als rechtsbuiten op gesteld, nu moest hij het als rechtsbinnen doen en het moet worden gezegd, dat Smith een brillante wedstrijd speelde. Aad de Koning 5 min. 21.4 sec. en Charisius 5 min. 27 sec. Wim van der Voort won de 1500 meter met Gerard Maarse op de tweede plaats, al dient er aan te worden toegevoegd dat de laat ste zijn ronden aflegde toen er wat minder wind stond. Op de 5000 meter ontspon zich een felle striid tussen Wim van der Voort en Kees Broekman. Ronde na ronde lagen onze landgenoten naast elkaar. Kees Broekman won in 8 min. 47.5 sec. De omstandig heden in aanmerking genomen geen slechte tijd- Eindklassement: 1. Wim van der Voort 199.940; 2. Kees Broekman 200.483; 3. Gerard Maarse 203.736 4. Anton Huiskes 203- 923; 5- Egbert van 't Oever 207.787; 6. Kokkie van der Eist 208.287 7. Seeberg (Noor wegen) 209.030; 8. Jan Charisius 210.740 12- Aad de Koning 214-017. Kornel Pajor, die al eens een keer wereldkampioen is geweest, blijkt op het ogenblik in voor treffelijke vorm te zijn. Op de tweede dag van internationale wedstrijden te Davos verbeterde hij zijn persoonlijk record op de 1500 meter met 1 volle seconde en bracht het op 2 min. 16,5 sec. De 5000 meter werd ook door Pajor gewonnen in de tijd van 8 min. 21,4 sec. De tijden, door Pajor gemaakt, komen in een ander licht te staan, indien men bedenkt, dat er op beide dagen een vrij sterke wind stond en dat het sneeuwde tijdens de wedstrij den. De belangrijkste uitslagen luiden: 1500 meter: 1 Pajor 2.16.5; 2 Mu- solino (Italië) 2.19 nieuw Itali aans record. 5000 meter: 1 Pajor 8.21.4; 2. Musolino 8.50.9. 3000 meter: 1 Pajor 4.50.7; 2. Musolino 5.01.7. Eindklassement: 1 Pajor 188.390 punten: 2 Musolino 194.006 pun ten. SUCCESSEN NEDERLANDSE ZWEMSTERS IN KOPENHAGEN Nadat Irma Schuhmacher er al iü was geslaagd op de 100 meter vrije slag in de tiid van 1 min. 7.5 sec. haar grote rivale voor de Olympische spelen Greta Ander sen te verslaan (hierbij werd Geertje Wielema in 1.8-9 derde), viersloeg op haar beurt Geertje Wielema al haar Deense rivalen op de 100 meter rugslag. Haar tijd 1 min. 12.8 sec. was zeer fraai. Op de schoolslagnummers kon Tony Hom niet 0p tegen de jeug dige Deense Jytte Hansen, die met een tijd van 2 min. 56.6 sec- zich schaarde onder de beste 200 meter sohoolslagzwemsters van de wereld. van de Centrale der 3 K.V.P. af delingen alhier. Er waren in de afgelopen tijd enkele raads besluiten gevallen waaraan, vol gens de voorzitter, de kiezers geenszins hun goedkeuring kon den hechten. De afdelingen ho pen hiermede meer succes te hebben met het oplossen van problemen. Na veel discussie en uitleg ging de afdeling Heer- hugowaard-N. met het voorstel accoprd. (Wij betwijfelen of dit voor nemen staatsrechtelijk geoor loofd is. De wet bepaalt immers, dat d>e leden van de vertegen woordigende lichamen stemmen zonder last of ruggespraak met diegenen, die hen benoemen. Hoofdredactie N.H.D.) OMZETTEN N.H. VEILINGEN BROEK OP LANGEDIJK. De omzetcijfers van alle Noord- Hollandse veilingen van het jaar 1951 zijn bekend. Er is in dat jaar voor f 55.133.290.26 aan groenten en fruit verkocht tegen f 55.639.794.96 in 1950. In 1946 werd er voor f 52.118.596.40 ge veild, in 1947 voor f 57.767.357.—, in 1948 voor f 61.776.397.80 en in 1949 voor f 56.174.260.41. Dit zijn omzetten die aantonen, dat er weinig schommelingen waren, met uitzondering van het jaar 1948 dat een bijzonder gun stig jaar was. EISENHOWER DEFINITIEF CANDIDAAT Generaal Dwight Eisenhower is definitief candidaat bij de Re publikeinse voor verkiezingen voor de presidenschapscandida- tuur, aangezien hii niet heeft verzocht zijn naam te schrappen voor de voorverkiezingen in de staat New Hampshire, die op 11 Maart worden gehouden. (Reuter) DRS. W, REYSECER BESTUURSLID K.N.V.B. Naar wii vernemen is Drs. W. Reyseger bii enkelvoudige candi- daatstelling benoemd tot be stuurslid van de KNVB. Drs. W. Reyseger volgt in het Bondsbe- stuur wiilen de heer Burgwal op. Het nieuw benoemde KNVB-be- stuursüd zal als voorzitter van district II fungeren. INDOOR-WEDSTRIJDEN IN MADISON GARDEN Niet minder dan 14-000 toe schouwers waren Zaterdagavond in Madison Spuare Garden aan wezig bij de indoorwedstrijden, gehouden in het kader vari de „Millrose games". Op de 880 yards werd fel gevochten om de eerste plaats, die ten deel viel aan Ros- coe Browne (V.S.), voor de Olym pische 800 meter kampioen Whit field (V.S.) en Wheiler (V.S.). Voor alle drie lopers werde de zelfde tijd genoteerd, n-1. 1.56.7. Bob Richards (V-S.) won 't pols stokhoogspringen met een sprong van 4.57 meter. Andere uitslagen waren: 60 yards: 1. Remigino (V.S) 6.2 sec.; 2. Conwell (VS.). 6oo yards: 1. Rihoden (V.S.) 1.12.0; 2. Moore (V.S.) z.t. 1 mijl: 1. Don Gehrmann (V-S.) 4.11.2; 2. Fred Wilt (V-S.); 3. De- nis Johansson (Finl.). ALFREDO BINDA TROUWDE (Ass. Press.) De 50-jarige oud-wereldkampioen wierennen, Alfredo Binda. is Zaterdag ;n Varese bij Milaan in het huwelijk getreden met de 22-jarige Lina Amibrosetti. Advertentie Neem 'n Hjalmar Andersen blijkt in een vorm te zijn, welke die van de voorafgaande jaren nog overtreft. De wijze, waarop hij ten aan- schouwe van 8000 toeschouwers te Gjoevik Zaterdag en Zondag drie van de vier afstanden (de 500 meter uitgezonderd) voor het Noorse kampioenschap won, bewees, dat hij ook in Noorwegen een klasse op zichzelf vormt. In het eindklassement staat hij meer dan 4 volle punten voor op Roald Aas. De omstandighe den voor het verbeteren van het wereldrecord op de 10.000 m. waren zeer gunstig, de lucht was bedekt, er stond geen wind, het kwik stond op 6 graden onder nul en het ijs was voortref felijk. Hij reed op de 10.000 meter aan vankelijk op het schema, geba seerd op zijn wereldrecord van 16 min. 57.4 sec., op 6 Februari 1949 te Davos gemaakt in zijn rit tegen Kees Broekman. Men her innert zich nog wel de fraaie strijd tussen beide cracks op de lange afstand. Tot 1600 meter bleef Andersen het schema vol gen (2 min. 40 sec.), maar in de volgende ronde noteerde Ander sen te Gjoevik 41 sec., hetgeen ook in de zesde ronde het geval was. Zo stond Andersen te Gjoe vik 2 sec. achter op het schema van het wereldrecord te Davos. Maar in de volgende ronden liep Andersen in en na 4000 meter noteerde hij 6 min. 44 sec. Andersen bleef verder onder het schema van Davos, over de 5000 meter deed hij 8 min. 26.5 sec. Na 6000 meter noteerde Ander sen te Davos 10 min. 11 sec., maar te Gjoevik was hij er toen ai 3 sec. onder. Hij verslapte geen ogenblik, integendeel, draaide er ronden uit tussen 40 en 41 sec. liggend en eindigde tenslotte met een ronde van 40.4 sec., waarbij hij het verschil met het Davoser wereldrecord langzaam maar ze ker had vergroot tot 6 volle sec. Na deze schitterende prestatie op een afstand, waarvan het we reldrecord nog niet in het bezit is van een Russische rijder, is er niemand meer in de internationale schaatsenrijderswereld, die er aan twijfelt of de gouden medailles op de 5000 en 10.000 meter zijn een zekere buit van Hjallis An dersen. De tijden van Andersen op de 1500, 5000 en 10.000 meter waren resp. 2.18.4, 8.18.1 en 16.51.4. Eindklassement: 1. Hjalmar Andersen 191.313 punten; 2. Roald Aas 195.613; 3. Yngvar Karlsen 196.545; 4. Ivar Martinsen 197.598.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 4