50.000 WONINGEN moeten er met nationale leningen komen Nieuwe Egyptische regering is bereid tot VERZOENING Engeland heeft zich niet gebonden Waterstofbom-fabriek kost 1250 millioen dollar Admiraal McCormick bevelhebber Atlantische-Oceaan-vloot Alkmaar oeringen EN OMGEVING VLIEGEN LEREN! ittige smaak! iari 1952 ITEM :htpassages doeltreffers r dit blad DAGBLAD VOOR ALKMAAR Ik eet niet, ik staak" In het afgelopen jaar werden er 58.600 gebouwd Heilige Vader Nederlands sprak DE AANSLAG OP MGR. VOVK In Tunis wordt weer onderhandeld Van beide zijden werden „vriendendiensten" verricht Drie gemeenten lenen 20 millioen Tsjechische Joden uit de gratie Prijsstijgingen in Groot-Brittannië Verkoeling tussen Pekinq en Moskou? Voorkeur voor onderzeeërs Perzië ruilt olie met Hongarije wat actie in Korea betreft Bestuur N.-Guinea eist andere basis Russen mogert met buitenlanders huwen Schiphol potdicht Roden sarcastisch in Panmoenjon „REGERING IN GEBREKE" VLIES" 0 uur LTEURS A V ONDEN 10 en 2 pers. f 3. na, v. d. Woudestr. old, Akerslaan. tel. dag 9 Febr. 1952 Grand,Waagplein asting inbegrepen. Zie etalage Kofa 83, A'DAM VOOR i a r Iedere Maan- ijdag 1417 uur en 31, telefoon 3468 IISBEZOEK! ROOTTE tot 4 regels) tsluitend voor kleine nbiedingen en perso- el, dat zich aanbiedt. PERSONEEL s.a.: Leerling Kapster, ieven onder no 15834, reau van dit blad. kp. gevr. koperen ke- 1, doofpot of emmer. onder no. 1314, NHD kp: alle soorten paar- n, jong en oud. G. ademan, Middenweg 0, H.H. Waard. kp. electr. broedma- ïine, cap. 350 eieren. 00. N. v. d. Gragt, Ach- rweg 155, St. Pancras ingeboden Godinkachel iddenmt., m. pl. en z. a. n. pijpen, f21. assaulaan 24, Alkmaar ingeb: nieuwe bont- antel en een petroleum diator. - Verdronken- rd 75, Alkmaar. svr.: 2 HA aardappe- nland. N. J. v. Langen, eenhuizerweg 31 te ,H. Waard. rookjesland e ding. Ik zal nog e en ellende. Ik :r begon hoe langer g een bijl en begon i, dat hij het arme aan gruzelementen erholen. „Heel dom. ks", antwoordde de scheen. ,„Ik schiet op te schieten. i altijd nog waarde ik ga theewater kopje thee mee te m dan binnen", en tweemaal vragen I HET EE IT Abonnementsprijs f 6.20 per kwartaal, f 2.07 per maand, f 0.48 per week, inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4.familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelatie^: Noorderbank, Nederl. Credietbank. Buiten God is 't nergens veilig. Vondel NHD VAN HEDEN Pagina 4 Donderdag 31 Januari 1952 46e Jaargang No. 12387 Kantoren: HOORN. Draafsingel 59. teL 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 52. teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 36, teL 459 K 2240 's-GRAVENHAGE Minister in 't Veld heelt vandaag te Dordrecht de eerste paal geslagen voor een complex van zes honderd flatwoningen. De minister hield ter gelegenheid daar van een rede, waarin hij o.m. het volgende zei: „De cijfers over de woningproductie zijn vertrouwenwekkend. In het afgelopen jaar zijn 58.600 woningen voltooid. Dit is 13.000 meer dan de regering in haar program heeft beloofd. Het is bovendien een record. Tot dusver was 1934 het topjaar. Toen werden er 52.500 woningen gebouwd". Volgens de berekeningen, die aan het woningbouwprogram van de regering ten grondslag liggen, zouden wij in 1950 en 1951 74 000 woningen nodig hebben om de groei van het aantal gezinnen bii te houden en de ergste krotten te vervangen. Er ziin in deze beide jaren, echter rond 114.000 wonin gen tot stand gekomen. Daarbij telt spr. dan de duplexwoningen voor twee, hetgeen geoorloofd is. Trekt men nu van deze 114.000 woningen de 74.000 af. die wij volgens het programma voor ie jaarlijkse groei nodig hadden, dan blijven er 40.000 over. De con clusie is dan, dat het woningte kort sedert 1 Januari 1950 met 40.000. ofwel met ongeveer 16 pet. is verminderd. Hieruit kan men volgens spr. afleiden, dat het tekort sedert 1 Janua-ri 1950 met 41.000 woningen oftewel 15.9 pet is afgenomen." Over de vooruitzichten voor 1952 en volgende jaren zeide de VATICAANSTAD (A.P.). Z.H. de Paus heeft gisteren het Nederlands toegevoegd aan de talen die Hij gebruikt om bezoe kende pelgrims te begroeten. Op de algemene audiëntie van gisteren heeft Hij een groep Nederlandse pelgrims in het Ne derlands te woord gestaan. VATICAANSTAD (A.F.). De Osservatore Romano schrijft, dat de recente aanval op bisschop Anton Vovk niet een op zichzelf staand geval is, maar het gevolg van een campagne tegen het rooms-katholicisme. Bisschop Vovk, apostolisch be stuurder van het diocees Lubiana, werd op 10 Januari op het station van Novo Mestos door een me nigte afgeranseld. Het officiële Zuid-Slavisohe dagblad „Borba" schreef Zondag, dat de aanval „ongewenst en on aangenaam was en te wijten was aan de vijandige houding van de katholieke geestelijkheid" ten op zichte van de Zuid-Slavische regering. TUNIS (Reuter). De Bey van Tunis heeft Woensdag de Franse resident-generaal in Tu nesië, de Hauteclocque, ontvan gen. In de nota, die aan de Bey werd overhandigd, wordt beves tigd, dat Frankrijk de souverei- niieit van de Bey erkent en een onmiddellijke bijeenkomst van een gemengde commissie heeft voorgesteld om alle oorzaken var spanning in Tunesië te bespre ken. De nationalistische organisaties in Tunesië hebben een oproep gericht tot de bevolking, 1 Febr. in algemene staking te gaan. minister o.m. „De lucht is nog wel niet geheel opgeklaard, maar er is toch een beter perspectief. In de laatste 4 maanden zijn ruim 21.000 woningen goedgekeurd. Niettemin is het aantal dat in uitvoering is. gedaald. In April zal het naar ik vér- wacht, wel weer op ongeveer 45.000 komen, en daarop moeten wij het dan zien te houden, dit correspondeert met ruim 50.000 per jaar gereed. Om dit doel te bereiken moeten wij dan verder 4.000 a 5.000 wo ningen per maand blijven goed keuren. Voorlopig zal dit wel gaan. De gemeenten hebben al aardig wat geld bij elkaar ge bracht (naar ruwe schatting 150 min). Voorts gaan we opereren met de 120 millioen uit de pot van de institutionele beleggers Dit is evenwel nog niet voldoende om het hele jaar uit te komen. Daarom hebben we de nationale leningen nodig waarvan de aan kondiging binnenkort te verwach ten is. Alles tezamen, meen ik dus te mogen zeggen, dat wij het voor 1952 met een program van 50.000 wel zullen redden, al kan ik niet garanderen, dat er in dit jaar 50.000 woningen gereed zullen komen. Wij zijn wat achterop ge raakt en alleen door versnelling van het bouwtempo kunnen wii die achterstand inhalen." Door Britse troepen gevangen genomen leden van de Hulp politie van Ismailia staan met de handen op het hoofd, als bewijs van hun overgave. De Egyptische politie die de Britten belaagde, had opdracht gekregen zich over te geven, doch weigerde. Centurion-tanks bezet met leden van de Royal Lancashire FusilUrd zijn er toen op in gereden. Bij het treffen zijn meer dan 800 leden van de Egyptische politiemacht ontwapend en 41 gedood. CAIRO (Reuter-A.P.) Een woordvoerder van de Britse ambas sade te Cairo heeft Woensdag meegedeeld, dat de nieuwe Egyptische premier Maher Pasja, een verzoenende toon jegens Engeland had laten horen. Zoals gemeld heeft de Britse ambas sadeur, Sir Ralph Stevenson, Woensdagmorgen een onderhoud met Maher Pasja gehad. De Egyptische premier Aly MaheT Pasja heeft tijdens een interview aan de News Chronicle meegedeeld dat hij bereid is de besprekingen te openen over het oprichten van een defensie-com mando voor het Midden-Oosten. Een zegsman achtte het moge lijk, dat de machtige Wafdisten partij van oud-premier Nahas Pasja hiermee niet zou instem men en zich er tegen in het par lement zou verzetten, daar de Wafdisten over een meerderheid beschikken. In dit geval zou het volgens de zegsman mogelijk ziin, dat Maher de Koning zou ver zoeken het parlement te ontbin den. Aly Pasja heeft volgens de correspondent van de News Chro nicle gezegd, dat hij de rechten van de Britse onderdanen zou be schermen in Egypte en hij ver klaarde te hopen, dat Groot Brit- tannië tot een vriendendienst in staat zou blüken te ziin. GROTE DRIE BI|EEN VóóR LISSABON? PARIJS (Reuter). Volgens welingelichte kringen te Parijs zullen de ministers van Buiten landse Zaken vain die Verenigde Staten, Engeland en Frankrijk op 13 en 14 Februari te Londen besprekingen voer ent alvorens naar Lissabon te gaan waar op 16 Februari de Nrd-Atlantische Raad bijeenkomt. Deze voorbesprekigen zouden worden gehouden op verzoek der Britse regering. 23 WINKELDIEVEN BERLLJIN (Ass. Press). Op d© eerste dag van de jaar lijkse winteropruiming in West- Berlijn heeft de politie drie en tiwintjg winkeldieven gepakt. Vijftien van hen waren uit de Russische sector afkomstig. M I 1 i i 11 Hini Nieuwsgierigen staan bij de wrakstukken van een onbemande C 82 (Flying Boxcar) van de Amerikaanse Luchtmacht, die neerstortte in het dorpje Raunheim, nabij Frankfort. De vijf bemanningsleden sprongen uit het vliegtuig. Volgens ooggetuigen ontplofte het nadat het neerstortte op een woon huis. Op de foto ziet men de voorgevel van het huis waarin drie Duitsers, waaronder een elfjarig kind en een 77-jarige man de dood vonden. Een vrouw werd bovendien gewond. De Egyptische regeringsradio heeft bekend gemaakt, dat 300 Egyptische politieagenten en offi cieren die verleden week door de Britse troepen gevangen genomen werden, vrijgelaten zijn en hun werk in Ismailia morgen zullen hervatten. Waarnemers hebben dit besluit een vriendelijk gebaar van de Britten jegens de nieuwe regering van Aly Maher Pasja genoemd. Ter consolidatie van vlottende schuld gaan 's-Gravenhage En schede en Leiden over tot een obligatielening van resp. f 10 millioen (f 5.000.000 reeds op in- schrijvingsvoorwaarden ge plaatst) f 5 millioen (f 2.500.000 reeds geplaatst) en f 5 millioen (eveneens reeds de helft ge plaatst), in stukken van f 1000 rentende 4 pet. met 30-jarige looptijd. Het bezwaar, onlangs door de regering geuit tegen een lening volgens het systeem „Tilburg" heeft men ondervangen door aan houders wel een recht toe te kennen telkenjare aflossing te vragen, waarbij rente, die volgens 't thans geldende rentegamma te veel ontvangen is, moet worden terugbetaald, doch ook aan de respectieve gemeenten toP te staan, van 1 Maart 1957 af tot vervroegde algehele of gedeelte lijke aflossing te mogen beslui ten. Aflossing geschiedt dan te gen pari en de teveel genoten rente zal niet in mindering wor den gebracht. WENEN (A.P.). Das Kleine V.lksblatt berichtte gisteren, dat Rudolf Margolius, de waarnemen de chef van 't Tsjecho-Slowaakse ministerie voor de buitenlandse handel, 3 weken geleden op be schuldiging van hoogverraad ge arresteerd was. Ofschoon er nog geen bewijzen zijn van een communistische campagne om Joden uit de Tsje chische regering te verwijderen, hebben Westelijke waarnemers in Wenen de laatste tijd systema tisch anti-semitische uitlatingen in de Tsjechische pers aange troffen. SEATTLE (A.P.) Howard Bothell uit Auburn oefent zich op het ogenblik in het landen met een watervliegtuig. Gisteren ech ter viel hij bij zijn pogingen om een perfecte landing uit te voe ren, uit zijn kleine watervliegtuig en duikelde in het water. Zijn vliegtuig kwam goed terecht en taxiede langs de verbouwereerde vlieger in Oostelijke richting weg. Twintig minuten dreef de vlie ger in het water, toen kwam een raceboot hem te hulp en werd de achtervolging op het voortvluch tige vliegtuig ingezet. Na een wilde race enterden zij het toestel, maar het duurde ruim tien minuten voor zij erin slaagden de cockpit binnen te dringen om de motor af te zetten. LONDEN, 31 Jan. (A.P.). In Groot-Brittannië zijn in het afgelopen jaar d(j detailprijzen anderhalf percent 'meer gestegen dan de lonen. De «tijging van de levensmiddelenprijzen met 12 pet. is hoofdzakelijk een gevolg van de stijging van 4.5,5 pet. in de levensmiddelensector. De lonen stegen in 1948 met 4, in 1950 met 2 en het afgelopen jaar met 10,5 pet. Naar schatting hebben onge veer 12,5 millioen arbeiders tot een bedrag van 6,5 millioen pond sterling per week loonsverhoging gekregen. NEDERLANDSE INDUSTRIE MAAKT BRANDWEERMATERIEEL WEESP Woensdag werd door de directie vai^ de firma Geesink te Weesp mede ten behoeve van de drie andere Nederlandse fa brikanten van brandweermateri- eel, de firma's Bikkers te Rotter dam. Kronenburg te Culemborg en van Bergen te Heiligerlee, op het Rijksinkoopbureau gecontrac teerd voor de levering van de bijna 1000 brandweerpompen, welke nodig zijn in het kader van de Burgerlijke Verdediging. Het brandweertechnische gedeelte van de totale, millioenen omvattende opdracht, is aan de Nederlandse fabrikanten gegund. ONTWAPENINGSCOMMISSIE ONTBONDEN PARIJS (Ass. Pre6S). De Veiligheidsraad heeft gisteren zijn commissie voor de conven tionele bewapening na een be staan van vijf jaar ontbonden. Door dit besluit kaïn de nieuwe ontwapeningscommissie aan de slag ggan. De nieuwe commissie komt in de plaats van de commissie voor conventionele bewapening en atoomenergie. Zaterdag zal zij haar eerste vergadering houden WASHINGTON (Reuter) In het Woensdag door de Ameri kaanse commissie voor de atoomkracht gepubliceerde halfjaar- lijkse rapport wordt onder meer medegedeeld, dat alle onder toezicht van de commissie staande fabrieken, waaronder die, waar atoomprojectielen worden vervaardigd, ten volle in bedrijf zijn. Drie procent van het Ameri kaanse bouwvermogen wordt ge bruikt voor de constructie van fa brieken. waarin van atoomkracht gebruik wordt gemaakt. Er zijn „aanzienlijke vorderingen" ge maakt me; het wetenschappelijke onderzoek omtrent en de ver vaardiging van atoomwapens. De kosten, verbonden aan het in bedrijf brengen van de reus achtige fabriek voor de vervaar diging van de waterstofbom, zijn meer dan verdubbeld en bedragen thans 1250 millioen dollar- In 't rapport wordt onder meer WASHINGTON (A.P.). In een bulletin van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse za ken van gisteren, waarin een overzicht over 1951 wordt gege ven, wordt gezegd, „dat er een toenemende koelte bestaat tussen Peking en Moskou". Het ministerie zegt, dat China „een van de landen is waar de voedselproductie achteruit gegaan is niettegenstaande de zogenaam de landhervorming, de massa executies en de liquidatie van de landlords". RECHTERS IN STAKING IN ISRAËL TEL AVIV (Ass. Press). Een aantal rechters, in geheel Israël is gisteren een soort sta king begonnen. Zii spreker» geen vonnissen uit, omdat zij van mening zijn, dat zij daarbij bè-invloed zou den kunnen worden door een verklaring, welke de minister van Justitie, dr. Dov Joseph, Maandag in het Knessel (parle ment) heeft uitgesproken. Dr. Joseph verklaarde dat „de Israëlische gerechtshoven te zachtmoedig zijn in hun vonnis sen waarvan er sommige een belediging voor de wet zijn". LONDEN (A.P.) De Amerikaanse admiraal Lynde D. McCor mick is benoemd tot opperbevelhebber van de Westerse vloot- strijdkrachten in de Atlantische Oceaan. Op het ogenblik is hij vice-chef van de Amerikaanse vlootoperaties. Zijn nieuwe com mando strekt zich uit tot het kustgebied van de Britse eilanden (dit gebied zelf valt er niet onder) krachtens een overeenkomst, die bereikt werd tussen Truman en Churchill tijdens het recente bezoek van de Britse premier aan Amerika. Onder de overeenkomst bevindt zich de Britse vloot in de Britse territoriale wateren tot de 100 vademlijn. Deze lijn eindigt waar de Atlantische Oceaan plotseling dieper wordt, ongeveer 30 mijl uit de kust van Ierland. De vice-opperbevelhebber zal een Britse officier zijn, waar schijnlijk vice-admdraal Sir Ri chard Symonds-Taylor. De benoeming van McCormick door Truman werd eenstemmig in de Noord-Atlantische Raad van waarnemers goedgekeurd. De vloot-, lucht- en landstrijd krachten, die dit commando vor men in oorlogstijd, zullen diegene zijn die van tijd tot tijd bijge-, dragen worden door de verschil lende landen van het Noord-At lantisch Verdrag. Het Atlantisch opperbevel en het opperbevel van Eisenhower voor de landstrijdkrachten in Europa zullen elkaar wederzijds steunen. Hun werkzaamheid za) gecoördineerd worden door de permanente groep van de NATO. TEHERAN (A.P.). De Per zische regering heeft met Hon garije een ruilhandel-overeen komst gesloten, waarbij door Per zië olie geleverd zai worden aan de Sovjet-Russische satelliet. Het handelsverdrag werd ge sloten voor de tijd van een jaar en werd door het kabinet van dr. Mossadeq goedgekeurd. Van Perzische zijde zal aan Hongarije geleverd worden: pe troleum, dieselolie en benzine, ruwe olie, asphalt, ijzererts, zwa vel en verschillende phosphaten. In ruil daarvoor zal Hongarije zware machinerieën, suiker, stufe goederen en verschillende andere fabrikaten leveren. Admiraal McCormick, die 56 jaar is, was reeds lange tijd voor deze post aanbevolen. Zijn gehele carrière heeft zich afgespeeld op de Atlantische Oceaan. Hij heeft een voorkeur voor onderzeeërs boven elke andere tak van de vloot en heeft verklaard, Londen beter te kennen dan New York. McCormick vergezelde presi dent Truman naar de conferenties van Quebec en Yalta. Zijn drie zoons zijn hem gevolgd in de dienst bij de vloot. Een van hen, officier bij de onderzeeërs, is tijdens de tweede wereldoorlog gesneuveld. PERZIË ANTWOORDT INTERN. GERECHTSHOF TEHERAN (AFP). De Per zische minister-president, dr. Mossadeq, heeft Dinsdagavond het ontwerp voor het antwoord der Perzische regering op de Britse klacht voor het Interna tionaal Gerechtshof goedgekeurd. De Perzische gezant in Neder land, Hossein Navab, is Woens dagmorgen met het antwoord naar Den Haag vertrokken. INVOER ZUIVELPRODUCTEN IN U.S.A. WASHINGTON (Reuter). De Amerikaanse Senaat heeft Woensdag met 47 tegen 39 stem men het wetsontwerp tot intrek king van de beperkingen op de invoer van zuivelproducten naar de bank- en valutacommissie ver wezen. Deze zal op 3 Maart a.s. rapport aan de Senaat uitbren gen. Alle republikeinen stemden voor dit voorstel-Capehart, maar ook verscheidene democratische senatoren spraken zich voor ver wijzing naar de commissie uit. LONDEN (A.P.). Eerste minister Churchill heeft gisteren verklaard, dat Engeland ,,geen formele verplichting" heeft zich bij Amerika te voegen in enigerlei strafactie tegen China, wanneer een wapenstilstand op Korea verbroken wordt. „Men was het er over eens, dat in een dergelijk geval een ernstige situatie zou ontstaan en verschil lende mogelijkheden werden on der ogen gezien, zonder dat enige formele verplichting aangegaan werd", aldus de premier. Churchill waarschuwde: „Het is niet verstandig wanneer het oorlog is om alles aan iedereen te vertellen, ook de vijand. Er zou iets bij kunnen zijn waar over zij gaan nadenken". Overgaande op Europa en het Midden-Oosten zeide Churchill: „Mijn eigen gedachten wenden zich nooit lang van het Europese front af". Hij wees er op, dat zich in het Verre Oosten, Zuid-Oost-Azië en de Kanaalzone het equivalent van 26 divisies bevindt, welke strijdmacht, ais dit niet door de druk en de aanvallen in die ge bieden werd belet, op het Euro pese front zou kunnen worden gebruikt. Hij schatte Rusland's sterkte op dat front op 176 divi sies. medegedeeld dat de Amerikaanse productie van uranium toeneemt en dat het wetenschappelijk on derzoek naar de aanweudingsmo- gelijkheden der atoomkracht mo gelijk zal leiden tot betere werk wijzen voor de landbouw Pn het op goedkopere wijze verkrijgen van levensmiddelen en vezelstof fen. DE GRONDWETSWIJZIGING In dc memorie van antwoord aan dc Tweede Kamer inzake de zes wetsontwerpen tot wijziging van de grondwet, zegt de rege ring ten aanzien van de overgang naar een nieuwe rechtsorde, dat, hoe de toekomstige status van Nieuw Guinea moge uitvallen, het huidige bestuur ervan toch duidelijker grondwettelijke basis moet hebben dan thans het ge val is. Van een vormgeving waaraan politieke beslissingen zouden moe ten voorafgaan, is geen sprake. De voorstellen beogen slechts in de grondwet op te nemen wat juridisch nodig is. De regering ziet geen aanleiding de benaming Nederlands Nieuw Guinea te ver vangen door West Nieuw Guinea. MAAR ALLEEN UIT SATELLIET-STATEN MOSKOU (KNP) Het Krem lin heeft het verbod opgeheven, dat alle Russische onderdanen be let een huwelijk met buitenlan ders aan te gaan. Voortaan is het de Russen toegestaan te huwen met inwoners van de satelliet- landen. Het initiatief hiervan is afkom stig van een fanatiek voorstander in het Kremlin van rassenvar- menging. Deze communistische dispensatie is echter met een groot aantal nadere bepalingen omgeven, die duidelijk maken wat ejgenliik met deze tegemoetko ming wordt beoogd- De voor naamste bepaling is wel, dat bij een huwelijk tussen een Russische onderdaan en een onderdaan uit een der satelliet-landen, het per soonlijk eigendom altijd Overgaat in de handen van de Russische partij, onverschillig of deze nu een man of een vrouw is. Ook krijgt de buitenlander of buiten landse automatisch de Russische nationaliteit, terwijl het persoon- Hik eigendom, b.v. landbezit, ex territoriaal Russisch gebied wordt. AMSTERDAM. De lucht haven Schiphol zat sedert giste renmiddag zestien uur absoluut dicht voor inkomendie vliegtui gen., De mist heeft weer bezit genomen van het vliegveld. Hét vliegtuig uit Djakarta, dat om half vier op Schiphol zou landen, was op tijd boven het veld, maar werd naar Brussel gedirigeerd. DP passagiers, die voor een deel transito-passagiers waren, die van Schiphol uit ver der Souden reizen, zijn haastig per taxi naar Nederland gereisd met de bedoeling de aansluiting nog te halen. PANMOENJON (A.P.) Een geallieerd zegsman verklaarde na de besprekingen van gister morgen, dat de communisten een enigszins sarcastische be langstelling toonden voor dc ge allieerde voorstellen betreffende de uitwisseling van krijgsgevan genen De zegsman noemde de com munisten zelfs vrii redelijkin hun tegenwerpingen maar zeide. dat het teveel gezegd zou zijn. indien men beweerde dat er enige voortgang was gemaakt. ZEGT KAMERCOMMISSIE Naar aanleiding van het wets ontwerp tot wijziging van het vierde hoofdstuk der rijksbegro ting 1950 heeft de commissie van voorbereiding uit de Tweede Ka mer de regering ernstig in ge breke gesteld met betrekking tot de afwikkeling van de oude reke ningen van het beheersinstituut. Zij heeft de indruk dat men op de betrokken departementen van algemeen bestuur onwelwillend staat tegenover een vlotte afwik keling van deze aangelegenheid.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 1