Groente Sigt tuinders zwaar op de maag 1 2 POORTER Mient 6-Z, Alkmaar Eet nu varkenscarbonode Bernard Koomen Kunstmatige regenbuien Hotel- en Pensionhouders LIEFDE KENT GEEN MUREN Verrassende scores brachten spanning in tafeltenniswedstrijd SCHENE BEDDEN EN MATRASSEN ROYAL -SCHAGEN Economische Politierechter Harry Kuyten t DE VROUW EN DE POLITIEK ,Viva la Musica' Jaarvergadering L.T.B. Heiloo SCHAGEN Prima matrasstel 129.75 BOTERSTERREN DE WINTER'S Banketbakkerij Het Sportboek voor de jeugd |an Cottaar NU SPECIALE AANBIEDINGEN OVERIJSELS DAGBLAD Schoudercarbonade 1.80 Haascarbonade 1.90 Ribcarbonade 1.90 SLAGERIJEN Laat 144 Houttil 54 ALKMAAR DONDERDAG 3T jANUARI 19'J2 PAGINA 5 Vrijwel de gehele zitting van d« Economische Politierechter te Alkmaar was Woensdagmiddag gewijd aan grotere en kleinere overtredingen van de landfeouw- verordeningen. Het waren veelal tuinders die een correctie kregen voor het telen van groente zonder vergunningen. De verdiensten, door die extra teelt verkregen, werden door de vonnissen die ge veld werden, voor het grootste deel weer te niet gedaan. Eigenlijk veevoer. De rode peen, die door J. B. te Texel was geteeld, was volgens 's mans papieren eigenlijk be stemd voor veevoer, maar de man heeft de kostelijke groente ge woon als consumptie-artikel ver kocht omdat er zo'n vraag naar was. Daarmede werd rekening gehouden en zodoende werd de tuinder tot f 250.boete veroor deeld. Overdracht met piin. De tuinders J. v. d. M. uit Kat wijk en M. en L.' v. d. L. uit Zwijndreoht hadden zo hier en daar in de provincie wat teeltver gunningen overgenomen, en wa ren daarop in afwachting van de goedkeuring van het Bedrijfschap rustig gaan telen o.a. in Anna Paulowna. Dit bracht de tuinders, mèt ambtenaren van het Bedrijf schap, omdat ze geteeld hadden zonder vergunningen, voor de rechter. Voor de derde maal al, want er zat een hele papieren rompslomp aan vast die eerst moest worden doorgeworsteld. Een zeer taaie materie die op de zaal werkte als een dosis slaap poeder. Had de dienstdoende wachtmeester van de Parketwacht al moeite de ogen open te hou den, bij een deel van het geachte publiek, waaronder verscheidene vaste klanten, lukte dat kenne lijk niet. Het was althans onder de circa twintig belangstellenden op de publieke tribune verdacht stil. Ook de gedaehtenwisseling tussen de groene tafel en „het matje" vertoonde tekenen van vermoeidheid. Het was daarom dat een belangstellende uit het publiek met een gretig luisterend oor over de afscheiding tussen tribune en zaal kwam hangen. Hij werd natuurlijk prompt door een tweede, inmiddels ten tonele verschenen wachtmeester naar zijn plaats teruggestuurd. De man voldeed aarzelend aan het bevel mopperend: „Nu kan ik het niet horen"; waarop vanaf de pers plaatsen werd geroepen: „Dat hoeft ook niet, lees de krant!" Inmiddels kon de officier tot zijn eis komen voor de zijns inziens bewezen overtredingen, een boete die allen weer wakker deed schrikken op de publieke tribune, n.l. f750.of twee maanden te- gen de Katwijkse tuinder v. d. M en van f250.— of dertig dagen tegen ieder van de gebroeders v. d. L. uit Zwijndrecht. De politierechter, die rekening hield met de opbrengst van de ten onrechte geteelde groente, Harry Kuyten, die, zoals wij gisteren berichtten op 68-jarigè leeftijd: te Groet is overleden, is in 1883 te Utrecht geboren en ging op 2'1-jarige leeftijd naar Antwerpen, waar hij gedurende drie .ïaar leerling van de acade mie was. Hü reisde daarna naar Duitsland, Zweden, Noorwegen Frankrijk en werkte na de eer ste wereldoorlog in Amsterdam, Wijk aan Zee en Kortenhoef. In de twintiger jaren verbleef hij ruim een jaar in Wenen en Bu dapest, later in Parijs; hij nam regelmatig deel aan de tentoon stellingen vap de Onafhankelü- ken. St. Lucas en Arti. Sinds '36 woonde hij te Groet in het vroe gere atelier van Joep Nicolas. Hij was een productief schilder, wiens werk zijn weg vond naar tal van openbare en particuliere verzamelingen in binnen- en bui tenland; het is o.m. aanwezig in de verzameling van het Konink lijk Huis, het Rijksprentenkabi net, het Stedelijk Museum te Am sterdam, het Lorentz Museum te Eindhoven, de Kunst-Halle te' Bremen enz. Harry Kuyten schilderde stil levens. landschappen vooral zijn zonnige strandgezichten zijn karakteristiek voor hem en was ook een knap figuurschilder. Hij schilderde veelal in een gro ve toets, vlot en raak; zijn werk vertoonde soms onder de in vloed van zijn Parijse periode een Franse inslag, zonnig en vro lijk. Vooral de laatste jaren ont wikkelde Kuyten zich tot een schilder met een eigen stijl; hij was een schilder, die de techniek beheerste en zijn Kunst liefhad. Hij was een eerlijk en serieus schilder, die zich vrii wist te houden van vreemde invloeden. Hii was een te groot realist, om zich door de capriolen van de zeer-moderne kunst van de wijs te laten brengen. Hoewel hii niet uit de eigen lijke Bergense school voortkomt sluit zijn werk hier toch goed bii aan. Dijbeen gebroken CASTRICUM. Door de glad heid kwam onze plaatsgenoot de heer van N. zodanig te vallen, dat hij zijn dijbeen brak. Hij moest in het St. Elisabetbziekenhuis te Alkmaar worden opgenomen. Bijtijds gered CASTRICUM. Twee kinde ren van de fam. S. wonende aan de Dorpstraat, welke al spelende in de vijver achter de R.K. Kerk waren geraakt, werden door spoe dig ingrijpen van mej. Martens op het droge gebracht. Verkocht BEEMSTER Het perceel van de fam. Beurs aan de Midden wee te Midden Beemstér is on derhands verkocht aan mej. A. Zeeman. f 44.000.veroordeelde de eerste tuinder v .d. M. tot f 400.of 1 maand hechtenis. De beide broers v. d. L. werden ieder ver oordeeld tot f 150.of 15 dagen. Buiten de veiling om. Een partij van rond de 137.000 kg witte kool is door de conser- venfabriek „Peter Verburg" bui ten de veiling om gekocht. Trans portkosten zouden daarbij een rol hebben gespeeld. De partij is ver kocht door de teler J. P. uit War- menhuizen waarbij de zoon K. P. uit Schoorl, bedrijfsleider op de fabriek, zijn medewerking heeft verleend. De officier van Justitie eiste tegen de verkoper, een man van 80 jaar, een boete van f 1000, tegen de directeur van de con- servenfabriek eveneens een boete van f 1000 en tegen de bedrijfs leider een boete van f 150 of 15 dagen. Mr. S. D. Sluis, als pleiter optredend, erkende dat men ge tracht heeft de kool tegen een redelijke prijs kwijt te raken, op de veiling zou ze zijn doorge draaid. De conservenfabriek heeft er echter geen voordeel van ge had en de bedrijfsleider zeker niet. Alleen de leverancier J. P. zou voordeel van deze transactie hebben gehad. De politierechter vonniste de leverancier J. P. met een boete van f 1000, de N.V. Con servenfabriek „Peter Verburg" kreeg een boete van f 500, de be drijfsleider werd met f 100 qf 30 dagen beboet. GESLAAGDE OPVOERING VAN „INTER NOS" EGMOND A/D HOEF De toneelvereniging Inter No-s gaf 'n opvoering v«.i ..e mij Uw hand" van Wim Dumomt. Het stuk was op verscheidene punten tè geforceerd-dramatisdh, hetgeen véél, maar vooral ge- zondi-afgestemdie verbeeldings kracht van dte speelsters en spe lers vergide. Het stuk, waarin verschillende sterk van elkan der onderscheidene mensentypen werden uitgebeeld, gaf zeer ze ker ruime gelegenheid tot spel. De moeilijkheid was echter een zodanig verband in die karak ter-verscheidenheid te krijgen, dat al dez>e ten tonele gevoerde typen samen één levensecht aanvaardbaar geheel vormden. Daarvoor moesten vele moeilijk heden overwonnen worden: daarvoor moest opgebracht wor den natuurlijke (uitgebeelde) liefde, haat, gemeenheid, woede en tot tranen toe bewegende smart. De speelsters en spelers van Inter Nos hebben al deze moeilijkheden op zeer loflijke wijze overwonnen. Zii hebben de verwachtingen zonder enige overdrijving verrp overtroffen. Inter Nos, daarvoor welgemeende en welverdiende woorden van lof! De diepe stilta tijdens het spel en het langdurig en hartelijk applaus bewezen, dat het geibo- dene bii het publiek de volle waardering genoot. Hoewel slechts één uitvoering zou wor den gegeven, Wijkt de belang stelling zó groot te zijn, dat een tweede opvoering ernstig wordt overwogen. Ook van elders is reeds een verzoete binnengeko men, om te komen spelen. Dit alles spreekt duidelijk voor zich, Voor inter Nos een grote ge noegdoening. Waarlijk een volkomen ge slaagde toneelavond. Opmerkelijk was het aantal verrassende uitslagen, dat het algelopen weekend ons bracht. Disnie 2, met het kampioenschap in zicht, kwam bij het Helderse Blanco van een koude kermis thuis. Het trio Sinjewel, Oosterbeek en vooral Weemhoif weerde zich geducht en stuurde het Disnie-team met lege handen naar huis. Bij de dames in de derde klasse leverde T.O.S. uit Noord- Scharwoude de keurige prestatie over D.S.S. 2 te zegevieren. Het onvolledig uitkomen van het Alkmaarse team zal hier wel een woordje meegesproken hebben. Na de overtuigende 100 op het Haarlemse Winfried gaat Disnie I nu op bezoek bij K.R.K. (A'dam), om beide punten mee naar Hoorn te nemen. In de eerste klasse is de span ning nu volop weergekeerd. Dis nie 2 gaat wederom naar Den Helder, nu tegen I.V.A. 1 en 2. D.S.S. mag op bezoek bij H.C.S.C. en gezien de resultaten van vori ge week voorspellen wij de volle winst voor Piederiet c.s. Stand kopgroep: Blanco 7 5 1 1 11 D.S.S. 7 4 1 2 10 Disnie 2 6 5 1 0 «10 Dito had het in de 2e klasse te gen Disnie 4 zwaar te verduren en moest met een gelijkspel ge noegen nemen. Vooral de 12-jari- ge Jan Lamberts lag de Groote- broekers het vuur na aan de schenen. W.G.W. krijgt nu de moeilijke opgave beide Disnie- teams een halt toe te roepen. Blanco 2Ready is van belang voor de onderste plaats. Staartgroep: Blanco 2 6 2 3 1 5 Ready 8 2 5 1 5 W.G.W. 6 0 5 1 1 In 3A gaat I.V.A. 3 het lastige De Merl. 2 bezoeken. De winnaar behoudt het theoretische kansje om D.S.S. nog een voet dwars te zetten. I.V.A. 5W.G.W. 2 een Helderse aangelegenheid zal de vermoedelijke hekkesluiter aan wijzen. Stand kopgroep: D.S.S. 2 6 6 0 0 12 I.V.A. 3 5 4 1 0 8 De Merl. 2 6 4 2 0 8 Tempo's koren staat te bloeien in 3B. Zelf won het met grote cij fers en de naaste concurrenten waren zo vriendelijk om gelijk te spelen. Zondag heeft het rust en kan krachten verzamelen voor de nog resterende wedstrijden. D.T.O.-De Merl. houden wij op 'n gelijkspel, indien M. Deen bij de Venhuizers van de partij is. Ef fectDito 2 kon wel eens een kleine zege voor laatstgenoemde worden. In 4A staat I.V.A. 6 veilig aan het hoofd van de ranglijst. De enige die nog beroering zou kun nen wekken zal dan I.V.A. 7 moeten zijn. Blanco 3 doet het wel heel 'slecht, totnogtoe werd geen enkel punt behaald. Zondag staan alle teams op non-actief. JAARVERGADERING VROUWENBEWEGING W1ERIN GE KMEE R Tijdens de jaarvergadering van de R-K- Vrouwenbeweging, gehouden in hotel „De Maaier" te Wieringer- werf, werd het tragisch overlij den van het lid, mev. v. Vilsteren met gebed herdacht. De vice- voorzitster gaf een jaaroverzicht en spoorde aan tot trouw verea- deringbezoek. De financiële steun van alle is onontbeerlijk. Er werd een zeer uitgebreide en gedegen uiteenzetting gege ven over de a.s. verkiezingen voor de Tweede Kamer en het lidmaatschap van de KVP werd gepropageerd- Het blad „Vrou wenleven" werd in de aandacht aanbevolen, waarvan de abonne mentsprijs via de Vrouwenbewe ging gereduceerd is- De bestuurs leden M. SchoutenBorst en M. Aaldersde Grood werden her- kozen. De H.H. Missen voor overleden leden zullen worden opgedragen in de plaats waar het lid woon de De" aanwezigheid van de le den, die de Mis zingen, is ge wenst. Belangstelling werd ge vraagd voor de organisatie van een passie-avond, door eigen krachten te verzorgen, en bo vendien voor de grote politieke vergadering te Middenmeet op 25 Fetor- De heer Dominicus, lyceumle raar te Alkmaar, hield daarna 'n lezing over de vrijmetselarij, ge ïllustreerd met lichtbeelden. 4B heeft ook al vrijaf. Dito 3 won met 73 van D.T.O. 2 en blijft Disnie 5 in het voetspoor. Hét Bovenk. Treffers ontmoette De Merl. 4. Het kwam, zag en overwon met 37. De beide kop lopers Effect 3 en Dito 4 boekten grote overwinningen. Ook tegen De Merl. 3 en Treffers 2 zullen zij het wel tot een goed einde weten te brengen. T.O.S. 2 krijgt bezoek van het 6e en 7e team van Disnie. Bij de dames in de derde klas ontvangt D.S.S.I.V.A. en Blan coT.O.S. Wij houden het hier op de thuisclubs. In 4A is alleen de ontmoeting ReadyI.V.A. 2 wat een zege voor de dames uit Texel zal op leveren. De enigste en belangrijkste wedstrijd in 4B is ongetwijfeld DitoTreffers. De vorige ont moeting eindigde in een 64 voor de speelsters uit Groote broek. Maar de dames uit Boven- karspel zullen alles in het werk stellen om de achterstand te ni velleren. Stand kopgroep: Dito 6 6 0 0 12 Treffers 6 5 1 0 10 GESLAAGDE UITVOERING H.H. WAARD-NOORD Zon dag en Dinsdag j.l. gal' de mu ziekvereniging „Viva la Musica" o.I.v. de heer D. Sijs een muziek uitvoering in het lokaal van de heer Ursehv. Gezien het feit, dat deze vereniging nog slechts 1 jaar bestaat, mag deze uitvoering geslaagd worden genoemd. De accordeomcluib trad afwisser lend met de zamgclub op. Ver schillende bekende wijsjes wer den naar voren gebracht. Daar naast hoorden we minder popu laire, doch moeilijk te spelen stukjes muziek die allern. op een enkele na, feilloos werden uit gevoerd. Na de tweede pauze kregen we het optreden van het duo Dekker met guitaar, bij gestaan door Theo Ursem, die prachtige nummertjes naar vo ren brachten, wat door het pu bliek zeer werd gewaardeerd. Het laatste gedeelte van deze avond bestond wederom uit aecordeonrnuziek en zang. Het optreden van Viva la Mu sica werd' door de talrijke bezoe kers wel gewaardeerd. Het in studeren kan nog wat beter en aan het „invallen" ontbrak hier en daar nog iets. Aan deze avond was een grote verloting toegevoegd, waarvan de prijzen gratis door die middenstanders beschikbaar gesteld waren. De baten waren bestemd om de aangekochte piano te financieren. Een gezellig bal besloot de avonden. K.A.B. te Heiloo HEILOO. Op Vrijdag 1 Fe bruari zal de K.A.B. haar derde ontwikkelingsavond houden, wel ke om acht uur in café „Spoor- wacht" zal aanvangen. De dis trictsbestuurder, de heer L. van Jaarsveld zal het onderwerp „Christendom en Communisme ten opzichte van het Gezin" in behandeling brengen. Alle leden worden verwacht! INTERN. SCHAAKTOURNOOI TE BAZEL De partij Euwe—Mueller 2 uit de vierde ronde van het inter nationaal schaaktournooi te Ba zel werd afgebroken. Euwe stond er gunstiger voor. De stand luidt na de vierde ronde: 1. Sehudel 3 punten: 2. Vidmar 2% p. en 1 afgebroken partij; 3. Euwe 2 p en 1 afge broken partij; 4. 5 en 6 Loopin. Christoffel en Teschner. ieder 2 p.; 7. Mueller (1) p. en 1 afgebroken partij; 8. Mueller (2) 0 p. en 1 afgebroken partij. ENNY MOLS-DE LEEUWE IN „DE APPELS VAN EVA" ALKMAAR. Het toneelge zelschap Johan Kaart uit A'dam komt a.s. Zaterdagavond in het Gulden Vlies te Alkmaar met de thriller „De appels van Eva" van Dr. Allan Berthal. Dit stuk ver overde Amsterdam op slag en de Kleine Comedie was avond aan avond uitverkocht. Als gast vervult de door de radio alom bekende actrice Enny Mols-de Leeuwe de hoofdrol en zij heeft het bestaan, om in dit boeiende werk zeven verschillen de rollen uit te beelden en wel op zulk een weergaloos knappe manier, dat na afloop van het stuk iedere toeschouwer van gan ser harte bereid is haar een grootse ovatie te brengen. Dui zenden in het land zijn reeds „De appels van Eva" gaan zien. HEILOO Die afdeling Heiloo van de LTB is in vergadering bij een geweest. De voorzitter, de heer J. Schui.it, kon tot zijn ge noegen een groot aantal leden welkom heten- „Wat verstaan wij onder goe de en trouwe leden van de LTB", aldus vervolgde de heer Schui.jt. „Op de eerste plaats, dat zij de vergaderingen bezoeken, en het Bondsblad lezen, orr\ kennis te nemen van hetgeen er in de LTB omgaat en van hetgeen er voor de belangen van boeren en tuin ders wordt gedaan. Wij moeten ons gelukkig prijzen, dat wij ge organiseerd kunnen ziin. Tenslot te gaat het niet om de tijdelijke belangen alleen; het geestelijk 'belang komt op de eerste plaats daarom zijn wii lid van een ka tholieke organisatie, om in het openbare leven onze katholieke beginselen te laten doorwerken, zodat de behartiging van tijde lijke belangen niet jp strijd komt met de Katholieke Geloofs- en Zedenleer". Tenslotte spoorde hij de leden aan. de juiste bedriifsgrootte op te geven, in verband met het be rekenen van de contributie. De verhoging van de contribu tie is absoluut noodzakelijk, om onze voormannen gelegenheid te geven invloed uit te oefenen, op de plaatsen waar dit nodig is. De diverse jaarverslagen wer den goed gekeurd. Bij de behan deling van de ingekomen stuk ken werd meegedeeld, dat in de bloembollensector overeenstem ming' is bereikt met de groep Freriks; in dit verband merkte de voorzitter op, dat de afdelin gen Heiloo en Limmen zullen samengaan. In de kas is momen teel een bedrag van f 624,34. Het nadelig saldo over 1951 bedraagt f 50.De heer van Ommen, di recteur van het Assurantiekan toor van de LTB te Leiden hield epn causerie over de sociale ver zekeringen in bet algemeen. Alle boeren en tuinders in Kennemer- land (katholieken en andersden kenden) zijn aangesloten bii de Boeren- en Tuinders Onderlinge te Leiden. Er ziin plaatselijke commissies ingesteld en in elk district is' 'n districtsagent (voor Heiloo de heer Beurs te Bergen). Er is een splitsing tot stand ge bracht tussen de vrijwillige en verplicht verzekerden. Na de Noodwet Drees komt er een ver plichte noedpens.ioenverzekering, welke alleen Peld voor werkge vers. De werknemers behoeven zich niet verplicht, te verzekeren. De G.A-. de WE, heer A- Groe nendijk sprak tenslotte over het Willihrordus Apostolaat, dat zich ten doel stelt de terugkeer van de afgedwaalden naar de Moe derkerk. Hij kon als succes on middellijk reeds 14 nieuwe leden inschrijven. MARKTBERICHT OBDAM llooo kg uien 33,70 —34,70; grof 33.30—34,30; spek 17.3021: 35.000 kg breekpeen B 24—26; C 18,50—20,10; D 13— 14,80; stek 8,70—10,60: 65oo kg kroten A 25,10—26; B 19,30-19,70 C 6,90—8,60; 850 kg spruiten 18 —27. MIDDENMEER 30 Januari Tarwe 23—24.30; Gerst 35—37.25; Haver 25.50—28; Rogge 31—34.25; Duivenbonen 4958; Capurijners 4250.50; groene erwten 4760; bruine bonen 3747; karweizaad 6875; blauwmaanzaad 102111; wit hooi geperst 125135; rode klaverhooi 115125; lucerne hooi 130140; haverstro 6062; zo- mergerststro 70; tarwestro 70; groene erwtenstro 80; ander erw tenstro 5570; voederbieten met hoog gehalte 2830; ingekuild bietenblad 2325; voeraardappe- len 55.75; aardappelen - con sumptie binnenland 914; bui tenland 911.50. WARMENHUIZEN 92oo kg uien 31,5035,70; grof 3333,50; drieling 3232,70: stek 16,70 17,40: 7oo kg bieten A 23,10; mod- jo's 14,20; 1300 kg peen B 24,40; C 17,70: 21oo kg gele kool 6,80 7,80: 61ooo kg roede kool 10,30 14,80; 22ooo kg witte kool 6,50 7,40. PURMEREND, 30 Jan. Wit lof 24—54; bloemkool 14—24; rd. kool 1219; sav. kool 911; gr. kool 1422; spruitkool 1843; boerekool 4,509: andijvie 3564 gare biet 2833; winterpeen 13 21; waspeen 34; uien 241—36,40: Brabantse Bellefleur 1029; Br. Seedling 1130; Cox Orange P. 2288; Goudreinette 2243; Gr- Kroon 1033; Jonathan 14—56: Present van Engeland 2048; Z. Campagner 1227; Comptesse de Paris 1438; St. Rémy 2338; winterjan 1444: IJsbout 18 38. LANGEDIJK. 35.000 kg rode kool f 715.10; 50.000 kg gele kool f 6.50—9.20; 18.000 kg groene kool f 16-3026; 40.000 kg Deense witte f 69.70; 25.000 kg uien f 31.70333.50; driel. f 24.90—29.70; 3000 kg bieten A f 24-80; 2000 kg peen B f 25; 1500 kg witlof B f 30—37; 600 kg andijvie f 1728; 500 kg spruiten f 1830. ZWAAG. 30 Jan. Aard appelen f 13.10; uien f 1134-60; bieten f 720; prei f 2029; Savoye kool f 810; rode kool f 7.70—15,90; boerenkool f 5—10; spriiitkool f 1242; witlof f 1440; breekpeen f 4,60—20.50 waspeen f 17.2022; andijvie f 1968; bloemkool f 935; groene kool f 916; gare biet f 3031: Goudreinet f 2150; Pres. van Eng. f 1654; Cox Or. f 2494; Zoete Ermgaard f 21 38; Jonathan f 1259; Glorie van Holland f 3842; Ellison's Orange f 2653; Zuccalmaglio Reinet f 16—31; Conférence f 22—76; Winterjan f 16—38; Winterlouw f 1531; Emile d'Heyst f 2246; St. Rémy 41; Bramley Seedling f 827- Geeft Uw bestelling aan de bode op. Zendingen boven f 8 FRANCO thuis ALKMAAR: Fnidsen C 103 - Tel. 2582 Langestraat 60 - Tel. 4217 HEILOO: Rljksstr.w. 115, Tel. 4315 BINNENVERING 10 jaar garantie 'n Heerlijk spritskoekje Alleen met roomboter gebakken Slechts 85 et p. 250 gr. Laat 1^9 Tel. 2479 ADVERTEREN DOET VERKOPEN EEN KOSTELIJK GESCHENK voor de jeugd (waar de Ouders volop van zullen meegenieten!): door de bekende Sportjournalist en radio-reporter Dit rijk geïllustreer de boek behandelt alle takken van sport. Het werd door de pers genoemd: een al lerprettigst boek een reuzeboek een der beste sport boeken voor de jeugd Royaal uitgevoerd Prijs: f 5.95 Een uitgave van de KINHEIM- UITGEVERIJ, HEILOO Verkrijgbaar in de boekhandel VERRUKKELIJK 1 EN IN TWEE TELLEN KLAAR Doe een lepeltje Nesc/U^ in een kop. Giet er kokend water op. IVT ESCAFÉ heeft het verrukkelijke g aroma van de vers-gebrande koffie, 1 welke voor de bereiding is gebruikt B Met NESCAFÉ maakt U in een handom* draai een geurige, pittige kop koffie. GEEN tijdrovend koffie settent GEEN verlies: V maakt in een oogwenk juist zoveel als U nodig hebt m Vraag vandaag nog Uw kruidenier om de wereld- beroemde Nescafe a f 3.- per buaje- i Onder het busdekseltje is een speciale afsluiting, 1 die een garantie betekent voor de inhoud. 1 Voeg suiker en melk naar smaak toe. 1 illlll!l!llllllllllllll!lllillllllllllllllllll!lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll|[lillll[|||l!l[|l!lllllllllllllll EEN NESTLÉ PRODUCT KOOPT NU UW Bedstel 1 persoons 2 persoons 29.50 39.50 Bedstel 3-d. m. binnenvering, 2 kapokkussens, prima tijk, 20 jr. garantie. Speciaal het bedstel voor hen die slaap stoornis hebben f 125 Spiraalmatrassen 2 persoons, nu 35.00 Divanbedden m. prima spiraal 27.50 Engelse ledikanten 1-persoons, prima spiraal 34.50 Wollen dekens van 46.00 voor 28.50 Gewatt. dekens 2 persoons 22.50 Onze verkoop van KARPETTEN wordt weer 'n succes In onze MEUBEL- afdeling hebben wij div. prijzen thans zó laag mogelijk gesteld Mod. Gotische kap stokken 28.50, 42.50 Wilton-nylon karpet ten, 12 els 78.00 Wilton karpetten 12 els 115.— 16 els 165.— Slaapkamers, 10 jaar garantie, nu 325.00 Eetkamer eiken gebeitst, tafel, dressoir, 2 fauteuils, 4 stoelen, compl. 295.- Eetkamer, old-finish, compleet 398.00 Mach. Smyrnakarpet- ten, 230 x 330. 10 j. garantie 325.00 Moquette lopers pr. wol, 50 cm br. 4.85 70 cm breed 8.50 Eetkamer, Gotisch, compleet 625.00 Tafelkleden grote collectie, prima wolpluche 19.50 39.50 46.00 Dames- en Herenfau teuils 37.50, 45.-, 68.- Haardfauteuils met verende kussen, compleet 68.00 m. gestopte idem 45.00 Slaapkamerkleedjes diverse dessins 6.90 Vergelijkt prijs en kwaliteit en ziei onze grote collectie en U zult zeggen: POORTER MIENT IS TOCH VOORDELIGER! TELEFOON 3452 Het enige R.K Dagblad -ooi ZWOLLE brengt Zaterdagavond 8 u.. Zondag 3 en 8 u. (Vrijdag geen bioscoopvoorstelling) de 100% amusementsfilm: Een schaterlach van begin tot eind! Bourvil de komiek zonder weerga. Wanneer hij niet door de deur kan, dangaat hij door de muur. BourvilDe man, voor wie geen geheimen bestaan. Bourvil.... De man voor wie geen sloten of grendels bestaan. Toegang elke leeftijd 'T VELD. Het bestuur van de L.T.B.dat op prijzenswaar dige wijze ook aandacht pleegt te schenken aan belangrijke on derwerpen van practischp aard in land- en tuinbouw, organi seerde een ledenvergadering in café Slijkerman, waar de heer J- Ch. Peeraer een beschouwing hield over het toedienen van water aan onze gras- en tuin- bouwgewassen, door middel van een z.g. regen-installatie. Het is opvallend, aldus spr., dat in de laatste jaren de klach ten over droogte toenemen. Dat is geen toeval, daar het grond- peil in ons land daalt, al maakt Noord-Holland hierop een bijna gunstige uitzondering. Bij het stellen van hogere eisen aan kwantiteit en kwaliteit van de producten is een betere wa tervoorziening van het grootste belang. In ons land valt veel water, maar in de periode van de groei der producten valt er steeds te weinig, zodat de groei der gewassen, ondanks dé bij- levering uit de grond, aanzien lijk vertraagd wordt. Bevloeiïng noch infiltratie door middel van greppels en draineerbuizen ge ven bevredigende resultaten, evenmin als de kunstmatige mol- gangen- Een ideale oplossing van dit probleem zag spr. in de kunst matige beregening. Deze methode is overal uitvoerbaar, het land behoeft niet vlak te zijn, terwijl de regenhoeveelheid kan worden aangepast aan het gewas, even als de grootte der druppels. De aanschaf van een installatie is niet goedkoop, maar de resulta ten zijn van dien aard dat men er als regel van kan zeggen dat zij verantwoord is. Zowel neerslag als opstijging zijn vooral in ae groeiperiode van het grootste belang. Alleen met een installatie van voldoen de capaciteit kan het contact met het grondwater worden hersteld, waardoor ook weer de opdrachtigheid van het land sterk wordt bevorderd. Voor een afdoende beregening zijn alleen te gebruiken hogedrukpompen van stabiele druk(5 a 6 atmos feer) bij veranderlijke waterle vering. De meeste van de thans in Nederland gebruikte installaties zijn van het verouderde type dat reeds in 1920 in Mainz werd gefabriceerd. In ons land zijn nog maar weinig resultaten be kend, maar het feit dat een vee houder in Brabant op 9 Ha- grasland 42 stuks groot vee en 13 vaarzen houdt, hiervoor over vloedig gras heeft en zelfs nog 20 ton hooi teelde, is wel een duidelijk bewijs dat de regen veel goed kan doen. De kosten van een installa tie? Deze vraag is positief niet te beantwoorden, omdat de in stallatie geheel wordt afgestemd op het bedrijf, waardoor de aan- schaffingskosten sterk kunnen verschillen. Bij aankoop voor 'n sproe-ibedrijf zou de prijs in over eenstemming zijn met de grotere eisen die er aan gesteld worden. Zij die meer belangstelling voor een regeninstallatie hebben, doen er goea aan een reisje te onder nemen naar het proefbedrijf in Lieshout, waar alle variaties enz. wekelijks gedemonstreerd wor den.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 5