GRATIFICATIES, ja of neen? Het Venlo-incident Verdere groei bedreigd door tekort aan leiders Woonwagen - liefdewerk boekte belangrijk succes Uitstekende cabaretrevue van R. K. A F. C. RA AD-N APR A AT III Alweer een vraagstuk meer Captain S. Payne Best sprak voor Nederland - Engeland AGENDA Jeugdbeweging Dominicanerparochie Buitengewone medewerking van alle kanten L.T.B. hield ooqstdankdaq weersverwachting Humorcharmebehendigheid en kracht PAGINA 2 VRIJDAG 1 FEBRUARI 1952 ALKMAAR Over de ambtenaren is ook zo het een en ander gezegd. Zij kregen terecht lof toegezwaaid voor het aan deel, dat zij hadden in het samenstellen van de begroting. Er is ook over gratificaties gesproken, aan sommige ambtenaren we gens extra prestaties verleend. Mr. Berkhouwer was daar niet voor en wij zijn het met hem eens, als hij zegt, dat gratificaties de evenredigheid in de rechtspositie der ambtenaren verstoren, dat gratificaties in het algemeen ook in strijd zijn met de ver delende rechtvaardigheid. De heer Sietsima vond het overbodig, omdat zoals hij zei, de ambtenaren uitstekend be taald worden; een opinie die dioor niemand werd tegengespro ken. Hoe het ook zij, het grati ficatie-vraagstuk alles wordt zo een vraagstuk zal eens. ex tra onder de loupe genomen worden, ditmaal door hut ool- lege. In dliit verband mag herinnerd worden aan het bezwaar, dat de heer Eriks maakte tegen het feit, diat de we thoud er der Licht- bedrijven een honorarium tou cheert als president-commissaris van de N.V. Gasrvoorziening Kop van Noord-Holland. Alkmaar heeft nu geen eigen gasbedrijf meer, doch betrekt het gas van dez;e N.V., die het gas aan Alk maar levert. Aangenomen mag worden, dat de werkzaamheden van die wethouder der Licht- bedrijver» daardoor wait het gasbedrijf betreft minder zijn geworden. Daarvoor zijn in de plaats gekomen zijn bemoeiingen als commissaris van de N.V. Bij de vaststelling der Statuten voor deze N.V. werd geen betzwaar gemaakt tegen een bepaling, dat de commissarissen een honora rium zouden ontvangen. De heer Eriks bij wie het niet ging om de grootte van het bedrag, ■doch om het principe had toen mat zijn bezwaren moeten komen. Hij had dit niet gedaan, zodat de betrokken wethouder biem erop bon wijzen, dat hij destijds had goedgekeurd, wat hü nu bestreed. De heer Eriks, die hei fout vond dat een wet houder voor werkzaamheden, die bij qualitat? qua verricht, die dus voortvloeien uit zijn wet- houdersamibt, extra betaald wordt, stond echter alleen, hoe wel zoals ons „in de wandel gangen" ter ore kwam meer dere raadsleden zijn zienswijze deelden. Ten onrechte verweet die voorzitter de heer Eriks een persoonlijke kwestie te hebben aangeroerd. Dat is het oi. niet; het is een zakelijke aamgele,gen heid, als hoedanig de heer Eriks het ook tP berde bracht. Wat verder de ambtenaren be treft, die brijgen straks een briefje tlhiuis, dat zij geen lid- mogen zijn van de C.P.N. en E.V.C., noch van aanverwante organisaties. Gelukkig kunnen wjj vaststellen dat de gemeente daardoor geen verdienstelijke ambtenaren zal moeten zien heengaan; wij achten onze amb tenaren ar 'te goed vo-or, dan dat zij lid z-ouden zijn van dergelijke organisaties. Gemeentegrens Wjj vinden het jammer, dat die raadsleden, die spoed wilden betrachten met een .poging tot grenswijziging, geen bijval kre gen van het ooilege. Wij hebben dat nog niet zo lang geleden ge probeerd, aldus de voorzitter, en verwachten van een hernieuwde poging geen succes. Toc'h lijkt ons' dit een zeer urgente kwestie. Alkmaar is uit zijn grenzen ge groeid en zoekt naar levens- ruimte; vooral aan de Zuidgrens. De demping van de Schelp- hoek koir.'t nog aan de orde.; er schijnen daar meer voorstanders voor te zijn dan voor de demping van de Lindengracht; wii komen op het dempingsvraagstuk t.z.t nog wel terug. Ook een voorstel tot verhoging der begrafenisrechten komt la ter aan de orde. De V.V.D. wilde er niets van weten, ofschoon van verschillende zijden, zowel vanuit de Raad als van het col- MOBYLETTE-CLUB OPGERICHT ALKMAAR Dezer dagen werd op een bijeenkomst in „Het Wa pen van Heemskerk" besloten tot de oprichting van een Mo- bylette-club. In het tijdelijk be stuur hebben zitting de heren J. W. Th. Brul, Ritsevoort 18 en H. J. de Graaff, Rembrandtstr. 52. Secretaris en Technisch adviseur is de heer J. P. A. Branise, Ka naalkade 5. Geslaagd ALKMAAR Mej. G. M. Kommer te Alkmaar slaagde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht voor het car..didaatsexamen Dier geneeskunde. Alkmaarse Bedtijfsschaak ALKMAAR De uitslagen, van de Dinsdag gespeelde wedstrij den luiden: R.A.S.A.P.T.T. IV2 31-2; Saibelis-Kerrebijn't Hoge Huys 1 05; Alkm. Courant J Hulskamp 3-2. AFSCHEID Bij DE SPOORWEGEN De heer A. Lindeboom met pensioen ALKMAAR Donderdagoch tend heeft de heer A. Lindeboom, die de Spoorwegen met pensioen sioen heeft verlaten, van zijn su perieuren en collega's afscheid genomen. De stationschef, de heer Vermaas releveerde in zijn toe spraak de goede hoedanigheden van de heer Lindeboom, die hij de jongeren ten voorbeeld stelde. Hij dankte hem namens de Ned. Spoorwegen voor zijn trouwe ar beidzaamheid en nooit aflatende plichtsbetrachting. Namens het personeel bood hij hem een en veloppe met inhoud aan. Mevr. Lindeboom werd met een fraai bouquet bloemen verrast. De heer de Graaf sprak een geestig speechje uit namens de collega's, waarop de heer Linde boom de sprekers persoonlijk dankte voor hun woorden en ca- deaux. Daarna nam ieder per soonlijk afscheid. lege, die billijkheid van deze ta riefsverhoging werd aangetoond wij geven de V.V.D. dan ook geen kans. als zij straks met een voorstel komt, om dpze tariefs verhoging niet in te voeren. Onderwijs Uit het onderwijsdebat stippen wij nog aan dat wij diit jaar een tweetal nieuwe scholen kunnen verwachten; geer» nieuwe scho len, tgr vervanging van de St. Bavosdhool en de R.K. BLO- scho-ol, die nodig vervangen die nen te worden, zoals d'e wethou der van Onderwijs erkende, doch een nieuwe Kno-opschool voor liet openbaar l.o„ waarvoor reeds gelden op de begroting zijn uit getrokken en een derde Christe lijke Seho-ol, die nog niet op dte begroting stond. Over dit laatste viel de h-eer Hoy tink die wethou der agn, dodh niet geheel te recht; 'het Christelijk school bestuur heeft maar te komen met zijn plannen. De aanval van d-e heer Hoytink op weth. Bak ker over diens ..politieke" rede bii de opening van het christe lijk lycauim, waaide heel wat stof op. Mocht weth. Bakker iets gezegd hebben, wat daar niet thuis hoorde nu, dan beeft hij het. niet zo bedoeld; dat, is bii dit debat wel komen vast te staan. Maar ja, men kan bepaalde uit latingen natuurlijk verschillend uitleggen. En als het er dan maar even op lij-kit, d.at getornd wordt aan het recht van d-e ouders hun qigen school voor hun eigen kinderen te kiezen, dan vindit men de h-eer Hoytink op zijn pad. De "heren zullen het debat 'binnenskamers no-g eens voort zetten en laten wij hopen, dat zij dan tot elkaar komen. Fr O. „DE ENCEL IN DE KIST" ALKMAAR Belangstellen den worden er aan herinnerd, dat d-e R.K. Toneelv. „Vondel" op de Zondagen 3 en 10 Febr. a.s. bovengenoemd vrolijk spel in drie bedrijven presenteert. Nadere bijzonderheden, over kaartverkoop er» plaatsbespre king kunt U vinden in die heden geplaatste advertentie. Na-ar wii vernemen, is het een zeer amu sant stuk. Wil men 'n avond zijn zorgen vergeten, dan raden wii een. ieder gan deze uitvoeringen te bezoeken. R. K. Reclassering ALKMAAR Het bureau van de R.K. Reclasseringsver. afde ling Alkmaar en Hoorn is met in gang van gisteren verplaatst van Kennemerpark 15 naar Lange- straat 105 boven. Het spreekuur blijft uitsluitend Zaterdagmor gen van 912 uur en op de 2e en 4e Woensdag van iedere maand van 89 uur des avonds. GULDEN VLIES: Feestavond RKAFC (junioren), 8 uur. BIOSCOPEN: Rex-theater: Verstoten vrou wen, 14 jaar. Cinema Americain: Paniek op straat, 18 jaar- Victoria-theater: Chinees goud, 18 jaar. Harmonie: Mijn man is ver loofd. alle leeft. Voorstellingen: hedenavond 8 uur. APOTHEEK: Voor spoedge vallen is van 6 uur af ge opend apotheek Kruisinga. Koorstraat, 59. I// ALKMAAR Dachten velen, dat dit oude thema: de girens- schending door Duitse Gestapo-agenten in Nov. 1939, toen Engeland en Frankrijk in oorlog waren met Hitler-Duitsland, niet zoveel belangstelling zou trekken, niets was minder waar. De zaal van theater Harmonie was goed bezet. De persoon van Captain S. Payne Best, door het Genootschap Nederland Engeland uitgenodigd, lokte die belangstelling uit. Hij was de leider van de -Britse geheime dienst en met hem werkten samen capt. Stevens en luitenant Klop van de Nederlandse geheime dienst. Toen de heer G. Snijders deze bijeenkomst opende, drukte hij zich aldus uit. Ik weet niet of't lezen van oorlogslectuur nog wel goed is of 't niet lezen daar van wel veranwoord is, maar ik heb de beste verwachtingen dat Mr. Best een tipje van de ge heime sluier zal oplichten die uiteraard over de geheime dienst ligt. Een ieder kent deze geschiede nis urt de kranten en periodieken uit dien tijd, maar deze zaak te horen uit de mond van Mr. Best die de hoofdpersoon in deze mournful story was, is toch weer iets heel anders. De spreker had een aandachtig gehoor en hoewel aan de opper vlakte blijvend deed hij deze hele affaire op interessante en vaak komische wijze uit de doeken. Hij vertelde ons hoe moeilijk 't was contact op te nemen met die ele menten die opponenten van Hit- Ier in Duitsland waren en toonde zich een meester in geduld bij 't afwegen van vertrouwen en wantrouwen. De hele draad die door deze affaire loopt, was wel hoe kunnen wij Engelsen mee werken aan de vernietiging van Hitier en daarvoor in Duitsland een complot smeden. Zij ver wachtten steeds steun van Duitse officieren. Met belangstelling volgden wij de ontknoping van het drama enige kilometers bui ten Venlo. Plaats van samen komst een café niet ver van de Duitse grens. Het verhaal hoe Best en Stevens en luitenant Klop, gereden door de Hollandse chauffeur Jan Lemmens, het on raad voelden en toch niet anders konden doen dan in deze Gesta- po-val lopen, was wel buitenge woon goed verteld. De Duitse officieren in wie zij het volste vertrouwen stelden, lokten hen in de val. De spr. vertelde, dat hij van dat ogenblik af zich de dingen herinnerde alsof hij een film zag. Handen omhoog, hand boeien en al die dingen die men in een filmscène beleeft. Luitenant Klop had vanwege t zenuwachtige optreden van de negen Duitse agenten gemakke lijk kunnen ontsnappen tussen t geboomte. Hij bracht een ere saluut aan deze luitenant, die misschien het eerste schot loste op Duitse neutraliteitschenders. Zwaargewond stierf Klop des avonds te Düsseldorf en Mr. Best loochenstrafte de beweringen, als zou hij nog een zeer compromit terend schrijven ondertekend hebben. Hij was „a gallant offi cer". Vijf en een half jaar bleven SCHAAKCLUB V.V.V. ALKMAAR Voor de eerste klasse van de NHSB speelde het tweede tiental van VVV een be langrijke uitwedstrijd tegen KrommenieWormerveer. VVV moest verzwakt uitkomen met 3 reservespelers welke allen hun. partij wonnen, maar alle 5 kop- borden gingen voor VVV verlo ren. zodat de voorlopige uitslag was 54 voor Krommenie. Het 8e bord zal wel remise worden, zodat de eindstand wel 5''=-4"= zal zijn. Hier volgt de volledige uitslag: Krommenie-Wormerv. 1 VVV 2 J. BlankenR. W. Leddy 10 K. TrompertG. v. Brenk 10 C. Slot—D. Appel 1—0 P. de BoerA. Tegel 10 C. J. BroerJ. de Ruiter 10 Mev. KlijnA. Schaaps 01 G. PoelP. v. d. Struijs 01 E. WoudJ. de Waal J. KramerF. J. Hol 01 K. SchenkP. Groenenberg 01 5—4 Wegens jubileum in het Wapen van Heemskerk is er niet a.s. Maandag clubavond, maar op Donderdag 7 Februari zij in Duitse concentratiekampen. Spr. vertelde aardige staaltjes van de omkoopbaarheid van de kampleiding. De laatste maanden leefde hij zelfs in weelde. Duits land streed toen voor 'n verloren zaak. Zelfs de Amerikaanse pa trouille, die hem bevrijdde, gaf hij nog twee dagen te eten, daar deze Amerikanen toevallig geen voedsel genoeg hadden. Na de bevrijding bezocht hij Duitsland en hoorde de oorzaak van het verraad van zijn vertrouwens man Dr. Fischer. Dicht bij de grens werd Fischer opgewacht en men vertelde, dat zijn vrouw en kind waren gevangen. Speelde hij zijn dubbel spel goed, dan mocht hij naar Zwitserland uit wijken, anders zou hij vernie tigd worden. Hiermede toonde Mr. Best te vens aan, hoe moeilijk het spel van spionnage en contra-spion- nage was en hoe dit te beoor delen valt. Een dankbaar applaus beloon de zijn vlotte causerie. Het boek van de spreker: The Venlo Incident was in de zaal verkrijgbaar en werd bij aan koop door de auteur zelf van zijn handtekening voorzien. 25 JAAR NOTARIS ALKMAAR Zoails wij reeds eerder berichtten, herdacht No taris G. A. Verkade gisteren ziin 25-jarig ambtsjubileum. Velen kwamen hem ter receptie geluk wensen; wij noemen hiervan o.a. de H.E. Deken J. Th. Jacobs, die tevens als voorzitter van het curatorium van het R.K. Ly ceum kwam, vergezeld van de overige leden van dit college, waar va-n ook de jubilaris deel uitmaakt; voorts de beide Zeer Eerw. Heren Pastoors L. Biesta en G. Binkhorst, de heren Mr. C. de Lange en S. J. Luyckx, resip. voorzitter en secretaris van de Ring Alkmaar van de Broe derschap van Notarissen, de con. fraters Mr. Roos Notaris Zijnen; Burgemeester Mr. H. Wytema, Mr. A. J. M. Leesberg, de heer Warnaer, Inspecteur der Re gistratie en Domeinen, de heer O. Brunner, Hypotheekbewaar der, Dr. H. Hofstee en de heer Lobman namens de Kinder bescherming, verschillende func tionarissen van de St. Vincen- tiusverenigimg, verschillende bankdirecteuren, doktoren, als ook een deputatie van die leer lingen van het R.K. Lyceum. K.F.C.-KEURINGEh ALKMAAR: Rex: Verstoten vrouwen; Cinema Americain: Paniek o-p straat (18); Harmo nie: Mijn man is verloofd (18); Victoria: Chinees goud (18). SCHAGEN: Royal: Liefde kent geen muren (a.l.). Artscndienst Hollands Noorderkwartier Bij geen gehoor bij den eigen arts zijn vanaf Zaterdag 2 Fe bruari te 14 uur tot Maandag 4 Februari te 8 uur alleen voor spoedgevallen bereikbaar de .art sen van groep A: J. Kok, Hippo tel. 47; A. J. Bouwman, Winkel K 2244-225; A. P. Hoogkamer, Middenmeer tel. 21: A. J. Ko ning, Schaffen K 2240-435: T. Nauta. Wierin-gerwaard K 2242- 262; J. Sehreiider. Oude Niedorp K 2262-212; J. N. Veenis, Bree- zand K 2232-250; J. F. Verheul, 't Zand K 2249-223 (b. g. ff. h. K 2248-288); E. v. Wieringen, Schiaigerbruff K 3247-214 Dierenartsendienst De dierenartsen Zondagsdienst wordt waargenomen door N. J- Bouwman, Sloötèorp tel. 9 en E. HakkesteegM. Schagen telef. 437 (K 2240). ALKMAAR De Katholieke Jeugdbeweging van de St. Do- minicus-parochie ziet een jaar van actie neergelegd in een uit voerig jaarverslag, dat een goed en gedetailleerd beeld geeft van alles, wat zich in en rond de verschillende afdelingen heeft afgespeeld. Pater Marcelis, de afdelings-aalmoezenier, kon daar in, evenals de leider, de heer J. A, G. Kühne, constateren, dat de Jeugdbeweging groeit en bloeit. Het aantal leden is in 1 jaar tijds met 35 tot ruim 160 geste gen- In de leiding waTen nogal wat mutaties en een grote zorg is de grootte van het kader. De welpenhebben, onder leiding van de akela's Buissink en Wol- dendorp en de Baloe van Meer- U'iik de verschillende feesten in het jaar weer gezellig gevierd én ziin bovendien nog in de va- cantie op zomerkamp gegaan. De verkenners, in totaal onge veer 40 jongens, hebben n' groot gedeelte van hun kosten kunnen delgen door de papier-actie met iiver te voeren, zij vierden op hun wiize de verschillende fees ten, hielden een goed geslaagd zomerkamp in Ommen, gaven demonstraties in de stad en na men deel aan de stadsfeesten in Mei en October. Bii de voortrekkers was wat minder activiteit te bespeuren, maar het vendel heeft bij de verschillende gebeurtenissen in de stad z'n naam hoog gehouden. De Stam verleende o.a. nog medewerking bii de bevrijdings- Advertentie Belangrijke aanwinst voor Alkmaar De heer Chatillon is er in geslaagd de heer DOBBINGA die in Amsterdam bekend staat als een van de beste schoenmakers, naar Alkmaar te krijgen. De heer DOB BINGA werkt vanaf Maan dag 4 Februari in de Schoen makerij van CHATILLON Hoogstraat 15 ALKMAAR Het R. K, Woonwagen Liefdewerk, afdeling Alkmaar, heeft een kort verslag uitgegeven van haar werk zaamheden in het afgelopen jaar, waarin het een en ander wordt verteld over de werkzaamheden rond de bouw van de H. Joannes Vianny kapel op het woonwagenterrein. Met dank baarheid denkt het comité aan de hulp van particulieren en publieke instanties. Speciaal moet genoemd wor den, aldus gaat het verslag ver der, de burgemeester en het Bu reau voor Herstel Oorlogsschade. Vooral aan de heer Buskens. die het bestuur altijd met raad en daad ter zijde heeft gestaan, voorts de Bijzondere Raad der St. Vincentiusvereniging, het R-K, Armbestuur, de Catharina- vereniging en nog vele andere organisaties. Onder de particu lieren, die ons werk door hun steun aanmoedigden, noemen wij de H.Eerw. Deken van Alkmaar, in wiens parochie het kapelletje ligt, de heer Spruyt, die een loper ten geschenke gaf, de heer Overboom, die voor een harmo nium zorgde en de Pastoor van Oudorp. die voor een altaar en kerkbanken zorg droeg. Sociale zorg. Door deze buitengewone hulp kon er in de eerste maanden veel worden bereikt. Met Kerst mis werd aan iedere wagen een levensmiddelenpakket afgegeven. Ook bij het Eeuwfeest van St. Vincentius werden aan ieder ge zin levensmiddelen verstrekt. Ook in enkele individuele gevallen werd hulp verleend. Op 15 Jan. j.l. stonden op het kamp 20 wa gens (bijna allen van Alkmaar afkomstig). Er waren 29 leer plichtige kinderen, waarvan er maar 3 een school bezochten en 27 kinderen beneden 7 jaar. De totale bevolking was 112 perso pen, allen katholiek. Door de kampaalmoezenier, kapelaan B. Voets, werden 4 dames aangezocht om zitting te nemen in een werkcomité, de dames mevr- Slijdering, mevr. v. d. Berg, mej. Nimrat en mej. Pijnenburg. Op een werkverga dering op 29 Nov. werd het co mité geïnstalleerd en vol enthou siasme aanvaardden de dames haar taak. Wij mogen, aldus besluit het verslag, op een vruchtbaar jaar terugzien. Het enthousiasme en de bereidwilligheid van de co-. mitéleden, waaraan de heer Kla ver en de heer Oltshoorn wer- ren toegevoegd, is bemoedigend voor de toekomst- tX> In het komende jaar staat een regelmatige Godsdienstles en 'n Godsdienstcursus voor de grote meisjes, die vrijwillig op zich genomen hebben de kampkerk schoon te houden, op het pro gram. Vooral aan de opvoeding van de kampbewoners zelf zal grote aandacht worden besteed. DOKTERSDIENSTEN Avenhorn/Berkhout: Dokter Reedijk te Avenhorn, telef. K 2294:225. Rayon West-Friesland (West) Dokter Ferwerdia te Twisk, te lefoon 8; Dokter Boeckborsf te Wognum, telef. K 2297:215; Dok ter Bloem te Spierdijk, telef. K 2296:204. DE RIJP. De. afdelinr van de L-T.B. te De RijnGraft heeft haar iaarliiUce Onestdankdae- Be houden. 's Morgens half negeh waren zo goed als alle leden in de II. Mis aanwezig, die uit dankbaarheid voor het oogstjaar 1951 werd opgedragen De collecte die werd gehouden voor de aankoop van nieuwe altaargordijnen, bracht f 125.94 op. Na de H. Mis was er een ge zamenlijk ontbijt, waarna de jaarlijkse algemene vergadering werd gehouden. 1951 was een gunstig jaar voor boeren en tuinders- De tuin. bouwcursus verloopt naar wens. Zaterdag zal een film worden vertoond van de Voorlichtings dienst, over gevolgen en bijkom stigheden van aardappelmoeheid en over de coloradokever. Bo vendien een film over Emigratie. De toegang voor deze filmavond die in de zaal van Blokdijk om ,8 uur zal aanvangen, is voor alle tuinders en toekomstige tuinders vrii. Door de Z.E. pastoor Holtkamp werd vervolgens een lezing ge houden over pastoor Franciscus Verburch, eerste pastoor van het Westland. na de reformatie. Vol gens overlevering is deze pastoor de grondlegger van de druiven- cultuur. Momenteel zijn er 103 leden ingeschreven- Dit jaar kon f 165.worden afgedragen aan de Oostpriester- hulp-actie. Er bleek een batig saldo van f 436.—. De heren C. Twint en C. Taam werden in het bestuur herkozen. Vervolgens werden drie deel- nemersbewijzen aan een retraite tP Bergen verloot. De winnaars werden O- Bakker, G. J. Visser en H. Nibbering. De heer P. Put, kassier van de Boerenleenbank, behandelde het onderwerp: „Wat heeft de agra riër aan de bank en wat heeft de bank aan de agrariërs?" Tenslotte werd nog eens aan gedrongen op het maken van 'n los- en laadplaats te Graft. Verkoop goedkope levens middelen heeft succes! BERGEN. De door de prij- zencommissie in samenwerking met de Middenstand tot stand gekomen verkoop van goedkope levensmiddelen heeft het ver wachte resultaat geleverd. Ondanks het zeer slechte weer waren velen er op uit getrokken om te profiteren van de werke lijk voordelige groenten, fruit en vis, welke door de gezamenlijke winkeliers ter verkoop werden aangeboden. De winkeliers hopen van haar kant hierdoor van B. en W. te verkrijgen dat zij minder royaal met de ventvergunning zal zijn. JAARVERGADERING K.V.P. CASTRICUM In zijn ope ningswoord deelde de voorzitter, de heer B. A. Louwe, mede, dat deze jaarvergadering in het te ken staat van de. candidaatstel- ling- De secretaris deelde mede, dat er een schrijven was binnen gekomen, waarin werd verzocht om toetreding tot de Verenigings raad. De vergadering besloot hieraan deel te nemen. Als eanaidaat voor het kring- bestuur Den Helder werd door de vergadering gesteld de heer van Diemen uit Uitgeest. Als af gevaardigden voor de kring Den Helder werden benoemd de he ren Berlee (KAB), Dijkman (L TB) en mw. Praat (Vrouwenbe weging). Het ledenaantal bedraagt 550.- Het batig saldo met inbegrip van het verkiezingsfonds is groot f 393,15. Als lid van de kascommissie werd gekozen de heer P. Ruiter. De contributie werd na vele discussies vastgesteld oP f 2.per lid per jaar. Tevens werd er een werkgroep samengesteld. Tien leden hebben zich hiervoor beschikbaar ge steld. Ter voorlopige candidaatstel- ling voor de Tweede Kamer wer den voo-gesteld: Prof. Romme; Andriessen, Luc- cassen. Groen. Hooy; Clynet, mej. dr. A.M. de Waal, v.d. Ploeg, en mw. Roling van Spanje. De heer Dükman deed 'n felle aanval op het ambtenaren-sy steem, nu ook bij de vakgroep zuivel op de voorgrond getreden. feesten met een maskarade-spel en met wagen-spelen. Bloeiend is bepaald het door de actieve broeder Fortunatus ge leide Jongensgilde „Nico Savio". De jongens vierden Palm-Pasen, hun Lentefeest (in de sneeuw) en hadden een prettig kamp in Rinnegom. Verdere hoogtepunten waren de St. Maartenviering en de Ouderavond in het Lyceum op IJ December. De nieuwe loot aan de stam, de hobby-club, met 34 leden, die goed startte, had aanvankelijk gebrek aan instructeurs. Dank zij de hulp van Broeder Benitius en de hger Huvzer kon men echter de moeilijkheden te boven ko men en nu werkt de club drie avonden in de week. Alleen is er nog wat gereedschap nodig. Zoals gezegd, de KJB van de St. Dominicus-parochie staat er goed voor. Als ook de belangstel ling vart ouderen, die hun krach ten zouden kunnen geven, niet verflauwt, ziet ook de toekomst er goed uit. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Ru- dolf, z. van J. D. Hoep en B. J. Koeman. Ondertrouwd: Gerhardus M. Waanders en Geertruida J. Kui per. Overleden: Aafje Eeltink, 34 j. geh. met H. J. C. Dagelet. ONFORTUINLIJKE BEDIENDE ALKMAAR. Een 26-jarige kantoorbediende deed gisteren op het politiebureau aangifte van het verliezen van een notitie boekje met f 150,aan geld en zegels. ALLES VAN HUN GADING ALKMAAR. Door een drie tal bewoners van percelen a. d. Westerweg is aangifte gedaan van de diefstal van ijzeren deur matten. Dit artikel schijnt ook al van waarde te zijn. Burgerlijke Stand HARENKARSPEL Gebo ren: 22 Jan. Adriana Geer tradis Maria d. v. P. Kopipes en C. G. Hoogeboom; 25 Jan. Henrieus z. v. A. B. Duimel en M. Stam. Medegedeeld door het KN.M.I. te De Bilt geldig van Vrijdag avond tot Zaterdagavond (opge maakt te 10 uur): buien Wisselende bewolking met regen, natte sneeuw- iof hagelbuien. Matige tot krachtige en aan de kust nu en dan harde westelijke wind. Ongeveer dezelfde tempe raturen als vandaag. VAL MET DODELIJKE AFLOOP CASTRICUM Onze plaats genoot de heer R. wonende in de Burg. Mooystraat, kwam met z'11 fiets zodanig te vallen, dat hii ter plaatse overleed. Diefstal uit geparkeerde wagen HEILOO Gisteravond is uit een aan de Schoollaan gepar keerde luxe wagen een tas met gedistilleerd, een damesmantel en enkele paren nylonkousen ont vreemd. De dader kon dezelfde avond worden gearresteerd. Hij is in verzekerde bewaring ge steld. BILJARTWEDSTRIJDEN BEEMSTER. De Biljartclub in café Koorn „De Vrienden kring" ontving in de vijfde ronde van de wedstrijden om het Beemster Clubkampioenschap biljarten de club van café v. Et- ten „Onder Ons". De uitslag van deze wedstrijd was: Jn. Timmer Jzn. 94 L. Ootes Pzn. 40 P. Oudejans 80 D. Koorn 71 Jn. Timmer 60 P. A. v. Etten 100 Jn. Knijn 80 Jb. Spekken 69 P. Spekken 80 Jac. Boet 33. Door de club van Etten werd gewon nen met 17 caramboles. De uitslag van de partijen tus sen de clubs van Midden en Noord Beemster gespeeld in café Groot: Th. Roet 100 P. Kistemaker 51 Jn. Scheringa 80 A. Focher 59 F. Stolp 60 G. Brugman 51 T. Ton 80 W. Jongens 59 Joh. v. Twisk 80 R. de Hartog 46. Deze ontmoe ting eindigde in het voordeel van Noord Beemster met een verschil van 34 caramboles. Dinsdag a.s. wordt de laatste ronde gespeeld in café v. Etten en in het Herenhuis te Midden Beemster. Momenteel staat de club v. Etten aan de kop met 1839 car. gevolgd door „de Vriendenkring" met 1797 car. Nrd. Beemster met 1720 car. en Midden Beemster met 1701 car. Voor de speler die de meeste car. en 6 wedstrijden overhaalt is een prijs beschikbaar gesteld en ook wacht de speler die in de laatste ronde in de onbekende beurt de hoogste serie maakt een verrassing. De prijsuitreiking heeft Dinsdagavond aan het slot der wedstrijden in Hotel Beun der plaats. ALKMAAR Al de leden van feld toe bijdragep, dat ook de de grote A.F.C.-familie, die gis teravond (vanwege het slechte weer?) voor de cabaret-revue „Wij brengen f voor en door A.F.<J.-ers, verstek hebben laten gaan, zullen vandaag uit vele monden horen, dat zij zo wel het een en ander gemist hebben Een twintigtal nummers werd gebracht, waarmee men eerst na half één klaar was ies, wat naar onze smaak te lang duurde; ondanks de moeizame voorbe reidingen hadden sommige num mers beter achterwege kunnen blijven, om een volgende keer dienst te doen.Maar alle aan wezigen. senioren met hun huis genoten. onder wie zich bevon den de W.E. Heren P. Tromp, de paters H. Marcelis, J. Frehe, P- Buvs en J. Colbé, Rector dr. F. Holthuizen en enige Broeders waren bet, getuige hun „golven klaterend handgeklap", er onmis kenbaar over eens. dat het de moeite waard was en dat de ju nioren voor wie de tweede avond heden voornamelijk wordt gege ven, er onverstandig aan doen om, wat voor weer het ook is, thuis te blijven zitten. De avond werd met een kort welkomstwoord van de voorzit ter van het feestcomité, de heer H.J.J, ten Hoope. die de teksten van de revue verzorgde en de conferences sprak, geopend. Hij uitte waarderende woorden voor het vele voorbereidende werk van de bandleider, de heer S-M. Spruit en aan het adres van de voortvarende voorzitter, de heer J. v.d. Berg en de werkers achter de schermen- De medewerken den waren leden en supporters van A.F.C.. die ongetwiifeld veel eer van hun werk hebben gehad. Het programma was veelomvat tend. De vaardige AFC-geest werd er al gauw ingebracht met 't zin gen van het AFC-krijgslied, ge volgd door 'n aardig revueliedje, waarmede alle medewerkenden en dat waren er heel wat zicih aan het publiek voorstelden. Het Vitrofoon-orkest o.l.v. Wim Cornelissen trad tweemaal op met allerhande soorten muziek, volumineus en hartversterkend, zoals langzamerhand in de stad wel bekend geworden is. Enkele sketches, de een meer, de ander wat minder succesvol, al naargelang de inhoud, werden afgewisseld met goede zangstuk ken o.a. het „Wolga-lied" door J.C- Groenland, de „Heilige Stad" door Herman Bierman, het „Wie genlied", heel goed gezongen door Sjaak Bakker en het succes nummer van alle moeders met kinderen: „De Speeltuin" („pre cies hetzelfde als voor de radio hoorden we hier en daar fluisteren) gezongen door de iongste medewerkster Rietje Mel ker. Klaas Koomen boekte veel suc ces met zijn muzikale clownerie en ziin imitaties, gepeperd met humor van het goede soort en originele vondsten. De Koduno- la's (drie jongens en een meisje) maakten acrobatische toeren en kwamen tot goede prestaties. Ge- stijl in het brengen der nummers allengs beter wordt. De welpen traden voor het voetlicht met 'n charmant dansje, ingestudeerd door Dansschool Arendsen. Zij waren gestoken in de kledij van de pruikentijd: een nummer dat het goed „deed", evenals de vlug ge. lichtvoetige dansen der AOG- girls! Zelfs goochelen (Jan Brink man) ontbrak niet op het pro gram. In de pauze werden loten ver kocht, waarvoor uitstekende prij zen waren beschikbaar gesteld- Er ziin nog enkele priizen, die niet zijn afgehaald, maar die af te halen ziin bij de fa.-Otto van Os op de Laat: 553 rood. (Pud dingvorm); 884 rood. (Boek); 569 blauw. (Zilveren lepel); 585 bl. (Doos brillantine); 787 blauw- (Handspiegel); 585 groen. (Strop das). De heer J. v. d. Berg besloot het eerste gedeelte van de avond met een dankwoord aan alle me dewerkers en deed een beroep op de AFC-ers, de geest van sporti viteit altijd vaardig over zich te doen blijven. Het bal, o.l.v. de heer Arendsen, duurde nog tot diep in de nacht voort. Sluiting U.N.O.-zitting PARIJS (A.P.). Verwacht wordt, dat de zesde zitting van de algemene vergadering van de V.N. Dinsdag gesloten zal wor den. De zitting begon op 6 Nov. V.V.V. TE EGMOND AAN DEN HOEF Men verzoekt ons opname van heit volgende: Woensdag, 6 Februari a.s. om 8 uur precies zal in de zaal van Jac. den Hoordijker alhier de eer ste vergadering worden gehou den van de V.V.V. afd. Egmond aan den Hoef. Begrijpelijk is aller opkomst dringend gewenst. Dit geldt zeer in het bij zondier voor pensionhouders, kamerver huurders en verhuurders van zo merwoningen en zeker niet in het minst voor alle middenstan ders uit ons dorp. Een van de punten van de agenda is de ver kiezing van 2 bestuursleden, we gens periodieke aftreding van de heren P. Brouwers en C. Groot. Eerstgenoemde is wel herkiesbaar, laatstgenoemde in zijn hoedanigheid va-n bureau- houder niet. Nieuwe camdiidaten zijn: de heren Th. v. dl. Meer, Graaf Dirkplein 18, A. v. d. Steen en Jos. Bieftinig 't Woud. Zij, die zich alsnog candidaat wensen te stellen, kunnen zich daarvoor opgeven bij genoemde heren P. Brouwers en C. Groot. Men wordt vriendelijk ver zocht voor 1 Februari a.s. op te geven hoeveel ruimte men heeft om te verhuren (hoeveel woon-, zit- en slaapgelegenheid). Schrif telijke opgaven worden in gewacht bii de plaatselijke bu reauhouder, de heer C. Groot, Eigmondersitraatweg alhier. Het is van het grootste belang, dat zo veel mogelijk mensen zich op- durige oefening zal er ongétwij- geven als lid van de V.V.V.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2