Voorzitter vermaant raadsleden: „Seit einig, einig, einig Onvruchtbaar debat over de moderne kunst Stikvoort maakt school verkoping Kermis met een dag verlengd <s«£ür1SL.,S,. S Heiloo kon Tl65.000.- /enen/h b,nnen «klucht in het Stedelijk Museum Leerlingen op zijn atelier WAARSCHUWING! Dit is ONMOGELIJK ii NAALDKUNST f DRAINEERBUIZEl STOEL'S is (^o&d. ofó Openbare STAM STOOMT Raadsvergadering Heiloo Beplanting Beets- school f1000.- hoger K.A.B.-bestuur wordt uitgebreid Marktberichten onvergetelijke FILMAVOND land-, tuinbouw en veeteelt TELEFOON 4287 TELEFOON 4287 Cebr. Schoen WOL - HANDWERKZAAK eerste hypotheek op boerderijen Praktijk-examens December 1952 INSTITUUT GLOBE WINKELIERS Voor al Uw etalage materialen Fa. THEO GROOTHUIZEN Cr Zn. HOGE PRIIS I Fa. G. Oudes bel: 4237 CHR. DE VRIES Het adres voor TROUWRIIDEN Telefoon 4237 te Alkmaar Mater Amabilischool - Alkmaar R.K. Coöp. Boerenleenbank Alkmaar 50-jarige ervaring Specialiteit voor Uw fijne was SCHOENEN en TASSEN SPUITEN |anson, Vrouwenstr. 13, Alkmaar FA. S. v. d. KOP en ZOON Betaalt de hoogste prijzen BAL 't Rode Hert te Egm. aan de Hoef °ACINA 6 fy r r f f niet „rechtuit" vinden en stem- t 1 S r- r\ f\ f\ f ri overigens nog niet zeggen, dat HEILOO. Op de eerste raadsvergadering van het nieuwe jaar hebben de Vroede Vaderen van Heiloo een ernstige vermaning gekregen van de voorzitter, burgemeester J. Kalff, die, nadat hij had geconstateerd, dat er wel enige redenen tot ontevredenheid over het afgelopen jaar waren, bijvoorbeeld ten aanzien van de kwestie Gymnastieklokaal R. K. Meisjesschool en de soms felle polemieken, die zijn gevoerd bij het voorstel van de beroemde f 7.000.voor het aanbrengen van beplantingen bij scholen, het betreurde, dat „Rooms en Protestant soms zo fel tegenover elkaar staan. Men moet bedenken, dat men hier in de raad zit, niet om groepsbelangen te dienen, maar de belangen van het ganse dorp". Hij vermaande de raadsleden met het woord van Bismarck: Seit einig, einig, einig...., ervan overtuigd, dat eensgezindheid alléén de juiste basis der besprekingen vormt. Nieuwjaarsrede Hetgeen, ons in het meest heeft beziggehouden, aldus vervolgde spr., was de woningbouw. De volkswoningbouw is met voldoen de geweest. Er zijn 24 huizen voor bejaarden gereedgekomen, 59 in de vrije sector en woningen, gebouwd ingevolge ae premie regeling. Momenteel zijn er 31 woningen in aanbouw. Verder kwamen gereed de Vondelschool, de verbouwing van de Nic. Beets- school en een nieuw postkantoor. Hij bracht hulde aan het perso neel der gemeente en stelde een voorstel tot algehele herziening van het uitbreidingsplan in het vooruitzicht. Voorts releveerde spr., dat 147 gezinnen aan 'n wo ning konden worden geholpen en dat het aantal inwoners met 121 is toegenomen tot 10905. Op 31 Dec. 1951 waren er 59 werklo zen, bijna het dubbele van 't aan tal van een jaar daarvoor. Hij oefende ten-slotte critiek uit op de Armenraad te Alkmaar, waar voor wei f 2.000 moet worden be taald in ruil voor weinig voor deel. De heer A. Greeuw ant woordde de voorzitter op zijn rede. „Royale" duizend gulden De kasmiddelen der gemeente waren dermate gunstig, dat B en W de vergadering begonnen, met voor te stellen de uitgaven voor het plantsoen bij de Nic. Beerts- school met f 1000 te verhogen. De heer de Jager keek daar wel een beetje vreemd van op. Achtera! blijkt nu, dat de kas middelen gunstig zijn. terwijl en kele weken terug gezegd werd, dat ieder dubbeltje wel tien keer moest worden omgekeerd, zodat een aanvankelijk voor-stel van ongeveer f 7.000,—, te besteden aan verfraaiingen, tot f 2000 moest worden gereduceerd. Hij wilde op dat besluit terugkomen, waarmee de heer Olivier en Bos nia instemden. Hij wilde de Nic. Beet-sschool en de Vondelschool dan het volle pond geven, waar om deze scholen gevraagd had den en alsnog een klein plan ma ken voor de ULO-school- De voor zitter, de heer Schuijt en de heer Bolten vonden het wel een beetje onsympathiek van de heer Jager, om nu weer op deze kwestie in zijn geheel terug te komen, waar bij op de voorzitter der Beplan tingen, i.e. de wethouder Schuijt critiek werd uitgeoefend; inder tijd 'had de Commissie van Be plantingen de uitgave van f 2000 zeer tot ontstemming van de P.v. d.A. voornamelijk aangeraden. Tenslotte werd de verhoging met f 1000 toch aangenomen en zal een klein plan worden ge maakt voor voorzieningen bij de UbO. Stout? Daarna keurde de raad een lening goed, waarvan men bij voorbaat al weet, dat die door Ged. Staten zal worden afge keurd. Het betreft een lening van tweemaal f 82.500, bij de Levens verzekeringsmij. „De Nederlan den van 1845" tegen een rente van 4% met een lange looptijd, waarbij de rente zal neerkomen op 4'i/A omdat met een van deze leningen een lening van f 82.500 bij dezelfde Mij. en tegen 3%, die thans nog een looptijd had van 22 jaar, onmiddellijk wordt afgelost. Men mag geen geld lenen tegen een rente die hoger ligt dan 4%. Maar na het displicet van G.S. zullen B. en W. in beroep gaan bij de Kroon en hopen dan, langs die omweg de lening toch binnen te krijgen. De heren de Vries, Olivier en Bos- ma vonden dat 'n „slinksigheid- je", waarop de voorzitter ant woordde, dat de Regering toch niet bedrogen wordt, omdat men wel degelijk weet, hoe de vork aan de steel zit. Het zou onver standig zijn aldus de heer Schuijt om dit niet goed te keuren, daar de andere f 82.500,goed ge bruikt kunnen worden, bijv. voor de volkswoningbouw. De heren Bosma, de Vries Oli vier en tenslotte ook de heer van Nek bleven deze gang van zaken we nog nader terug Dank zij de Burgerzin-lening kon de Raad de R. K. Woning bouwvereniging St. Willibrordus voor de bouw van 6 woningen aan de Butterlaan een voorschot van f 68.000,toekennen. Aan de R. K. Meisjesschool voor V.G.L.O. zal voor het vak vrouwelijk handwerken 'n vak onderwijzeres worden aangesteld voor wélke aanstelling de Raad vergoeding van beloning verze kerde. Voor de aanleg van een weg tussen de Kerklaan en de Rechte Hondsbosselaan, langs de Ooste lijke zijde van de spoorbaan naar Den Helder en een plant soen tussen deze weg en de spoorbaan werd een strook grond aangekocht van de Ned. Spoor wegen voor de totale prijs van f 5000,De raad vond het wel een beetje duur voor zo'n stuk grond van weinig waarde, (aan qualiteit grond, wel te verstaan) maar omdat het in het kader van de uitbreiding van de gemeente wel grote waarde heeft, legde men zich er tenslotte bij neer. Kermis verlengd De duur van de kermis zal met een dag worden vermeerderd, in dier voege, dat de kermis thans begint op de eerste Zaterdag na 25 Juli. In de nacht van Zater dag op Zondag wordt de kermis om 12 uur gesloten, om dan des Zondags weer normaal voortgang te hebben. De kermisexploitan ten moeten, aldus B. en W. een kans hebben, om op Zaterdag middag wat te verdienen, zo de Zondag regenachtig zou zijn en de Kermis een slecht bezochte kermis zou worden. De heren Bolten, Hageman, Kraakman, van Nek, Robert, Vahl en Zuur bier stemden tegert. Op de dis cussie omtrent dit punt komen ALKMAAR Hel bestuur van de Vrienden van het Stedelijk Museum had de leden uitgenodigd voor een bijeenkomst in het Museum, waar een der daar exposerende schilders de bezoe kers zou rondleiden. Een flink aantal had aan deze uitnodiging gevolg gegeven en luisterde met aandacht naar de uiteenzetting van een der exposanten over de moderne kunst in het algemeen. Deze moderne schilderkunst verlangde van ons, dat wij de moderne schilderijen accepteren, zoals wij de bloemen accepteren, of een stuk muziek, waar wij ook niet alles van begrijpen. Deze kunst was niet te begrijpen, doch slechts te aanvaarden. En hij vond, dat daarme niet iets teveel van de toeschouwers gevergd werd. Wij zijn, aldus deze schilder, bij het zien van schilderijen tot dusver te veel gehecht aan het verhaaltje; daarom vinden wij de reproductie van Rembrandt' op het koektrommeltje zo mooi. Zo sprak de schilder. Maar wij vinden die reproduc tie op het trommeltje helemaal niet mooi, omdat zij niets met Rembrandt, noch met diens werk uitstaande heeft. Wij waarderen Rembrandt en zijn werk niet om de verhaaltjes, maar omdat deze grootmeester erin geslaagd is zijn schoonheidsemoties in kleuren en nuanceringen van licht en donker over te dragen op ons. En dat lijkt ons een eerste vereiste van een kunstwerk. Daardoor onder scheidt zich ook het werkelijke kunstwerk van de kitsch. De schilder sprak ons ook over de verzen uit de catalogus; hij citeerde de meest-begrijpbare, doch zei over deze verzen in het algemeen, dat zij veel minder kolder zijn, dan de verzen, die ons tot dusver werden voorgezet. Wat voor ons ligt, is de simpele eenvoud, die iedereen begrijpt, zo zei hij in dit verband. Een kind accepteert dit werk wel, zei hij later en waarom zouden wij het dan niet accepteren. Er ontstond een interessant debat tussen enkele toeschouwers en de schilder; een debat, dat on vruchtbaar bleef, omdat de schil der niet in staat was zijn gehoor duidelijk te maken, waarom hij een bepaald schilderij zó en niét anders had geschilderd. En als hem gevraagd werd: wat wilt u er dan mee zeggen? dan kon hij niet anders dan met beide handen op het doek wijzen, terwijl zijn antwoord luidde „dat". Hoe het zij, de kloof tussen kunstenaar en publiek werd niet overbrugd, hoewel het publiek hier de geneigdheid toonde de schilder tegemoet te willen ko men. Van de zijde van de schil der, die zegt, niet anders te kun nen schilderen dan zó, viel deze bereidheid echter niet te consta teren. Fr. O. Gymnastiekuitvoering BEEMSTER. De R.K. Dames Gymnastiekver. „Vita" zal op Zondag 10 Febr. a.s. een Gym- uitvoering geven in het vereni gingsgebouw op het Kerkplein. Deze avond staat onder leiding van de heer D. Olie, die zowel met de meisjes-afd. als met de dames voor het voetlicht zal tre den. ALKMAAR Koos Stikvoort, die desgevraagd gaarne een aantal schilderijen in bruikleen afstond voor de grote ver gaderzaal van het Kajottershuis aan het Vlaanderhof, heeft zich thans vrij weten te maken, om enkele stadgenoten les te geven in de edele schilderkunst. En dat is geen wonder. Het werk van Stikvoort trok niet alleen de aandacht van vele kunstlievende stadgenoten, ook onder zijn kunstbroeders zijn er, die voor dit werk grote bewon dering hebben. Het valt dan ook niet te verwonderen, dat het werk van verschillende plaatselijke schilders invloeden vertoont van het gedegen werk van Stikvoort. En weer anderen, die zich tot de schilderkunst voelden aange trokken, koesterden al lang hei melijk het verlangen nog eens als leerling te worden toegelaten tot het atelier van Koos Stikvoort. Tot voor kort kon hij zich daar voor niet vrijmaken, doch thans bleek hij bereid een aantal leer lingen de moeilijke kunst van schilderen en tekenen bij te bren gen. Toen wij dezer dagen zijn atelier bezochten, zagen wij twee dezer leerlingen moeizaam wer ken aan een stilleven, waarvan „de meester" op de hem eigen vlotte en gedegen wijze alreeds een stilleven had gewrocht. Het waren maar simpele voorwerpen, die Stikvoort tot een stilleven had gecomponeerd: eenvoudige zaken, die men zo in het gewone leven nauwelijks opmerkt. Maar het schildersoog ziet in zulk een simpel geval een welkom onder werp voor een schilderij; en men weet in stillevens is Stikvoort een meester. De leerlingen ging het nog niet zo vlot af; zij hadden nog wat moeite met de materie en de techniek. Stikvoort bleek echter een bereidwillig leermeester, die zijn leerlingen openhartig inwijd de in de geheimen van het vak. Hij deed dit met de liefde voor zijn kunst en met de vaardigheid van de vakman. Het 'spreekt, dat leerlingen van een bepaald schil der in den beginne nog werken onder de invloed en volgens de opvatting van hun meester; wan neer het echter personen zullen blijken met talent en eigen oor deel, zullen zij zich ongetwijfeld spoedig aan die invloed weten te onttrekken, om te gaan werken aan een eigen stijl, zoals zovele schilders wisten te bereiken. Wij kregen de indruk, dat de leerlin gen heel dankbaar zijn, dat zij hier op dit rustige atelier van een erkend kunstenaar hun eerste voetstappen mochten zetten op het moeilijke pad van de beel dende kunst. Over de prestaties dezer leer lingen past vooralsnog het zwij gen; maar later zal wellicht blij ken, dat Alkmaar kan wiizen óp kunstenaars van faam, die hun eerste vorming kregen van Koos Stikvport, wiens werk reeds zo vele interieurs van onze stadge noten en kunstliefhebbers elders siert. Voorlopig is er voor nóg enkele leerlingen Dlaats op het atelier van Koos Stikvoort; maar daar over kan de schilder de belang stellenden zelf meer vertellen. MET TWEE JONGE VRIENDEN HEERHUGOWAARD On geveer 100 K.A.B.-leden waren dezer dagen in jaarvergaderini; bijeen. Een comité is gevormd dat voorbereidingen zal treffen voor een Kerstfeest voor de kin deren van de afdeling. De spreker van deze avond was vriend Willems uit den Haag, hoofdbestuurder van de KABO. Hij sprak boeiend over „Wij er» het Communisme". Aan Verbondsvoorzitter de Bruijn en bestuur werd een tele gram gezonden vermeldende on voorwaardelijke volgzaamheid. Bij de bestuursverkiezing was door 10 leden het, jonge lidt Arie Smit, candidaat gesteld. De vergadering nam het be sluit de aftredende bestuursleden bij acclamatie te herbenoemen en op de volgende vergadering 25 Februari a.s. het bestuur uit te breiden met twee jónge leden. Tot leden v. d. Kascontrole commissie werden benoemd de vrienden Sprank, Kager en Laan. De rondvraag bracht: dank aan 'het bestuur vraag naar ontwik- kelingsavonden en eer» vaandel. Aan deze wensen wil het bestuur gaarne meewerken. De Geeist. Adviseur de Zeer Eerw. Heer Pastoor van Diest. spoorde de leden aan vooral hun toevlucht te nemen tot Moeder Maria. Na de vergadering had een gratis verloting plaats. Maandag 25 Februari is er weer een ledenvergadering. Dan komt spreken de heer Th de Groot, gemeenteraadslid te Am sterdam. FERME JONGENS STOERE KNAPEN! H.H.WAARD-ZUID Er ligt in de binnenlanden van Heerhu- gowaard veel sneeuw en aan het sneeuwruimen wordt niet ge dacht. In de Lindenlaan is het wat anders. Daar woont een 10- tal jongens zo orh de 10/11 jaar, die het niet kunnen zien dat de bewoners van hun buurt door de sneeuw moeten baggeren. Ze hebben die hele buurt schoonge veegd en kwamen dit heel triom- phanteüjk aan het Stadhuis ver tellen en ze vroegen of het in de krant kwam. Gaarne voldoen wij aan het verzoek van die flinke jongens en stellen hen ten voor beeld aan vele anderen. TONEELVERENIGING „NUT EN VERMAAK" Nieuw stuk in studie 'T VELD De R.K- Toneelver. heeft na veel zoeken beslag we ten te leggen op een zeer mooi toneelspel, genaamd: „Maaike", spel van de zeekant in drie be drijven. Het stuk is van Rosita Peters. „Nut en Vermaak" hoopt dit stuk ten tonele te bréngen, op Zondag 24 en Maandag 25 Fe bruari, in de toneelzaal van Süj- kerman. Wij zijn er van over tuigd, dat dit stuk wel weer de nodige toneelliefhebbers zal we ten te trekken, daar „Nut en Vermaak steeds - met iets goeds naar voren is gekomen, en haar goede naam hfcfog probeert te houden. Wij wensen „Nut en Ver maak alle succes toe- R.K. BECRAFENIS- VERENIGING „ST. PAULUS" WAARLAND. Dezer dagen hield de R.K. Begrafenisvereni ging „St. Paulus" haar jaarver gadering, waarvoor vee] belang stelling was. De voprzitter de heer Jac. Hoebe, deelde mede, dat de vaklieden deze week be gonnen zijn de voorste acht ban ken in dé parochiekerk zo te vermaken, dat er gedeelten uit genomen kunnen worden', waar door 't in 't vervolg mogelijk is hij uitvaarten de overledenen vóór in de kerk te plaatsen. 622 betalende leden staan thans ingeschreven; 7 leden zijn over leden, waaraan de vereniging de laatste eer heeft bewezen. Het financieel verslag dat optimis tisch gesteld was, sloot met een eindbedrag van f 2022.32. Bij de bestuursverkiezing werd de lieer H. Dekker herkozen. Het belangrijkste punt der agenda n.l. bespreking om tot vaste dragers over te gaan, leverde een drukke discussie op, met als resultaat dat met overgrote meerderheid van stemmen beslo ten werd om daartoe over te gaan. De contributie die daarvoor verhoogd moest worden, werd benaald op één gulden per lid van 18 jaar of ouder, per jaar. Dat is een verhoging van 40 cent. Evenals voorheen blijven de le den beneden 18 jaar vrij van con tributie. Besloten werd nog, dat degene die in dit jaar nog als lid toetreden, slechts één maand be hoeven ingeschreven te zijn om de rechten der vereniging te ge nieter.. Na dit jaar is de oude be paling van kracht van een jaar lid te zijn, voordat men recht op begraven door de vereniging heeft. Besloten werd ook nog, de oude bepaling te handhaven, dat begrafenissen van niet-leden met door de vereniging worden ver zorgd. Ook voor de leden die in 1952 komen te overlijden zal een H. Mis worden opgedragen. Staande de vergadering gaven zich een elftal personen op, die als drager wilden fungeren. Tijdens de rondvraag werd be kend gemaakt, dat de plaatse lijke timmerlieden ook gaarne zórg willen dragen, voor het le veren van lijkkisten bij het over lijden in een ziekenhuis; dit is voor de nabestaanden voordeliger en de eigen middenstand wordt daardoor gesteund. PLANNEN RESTAURATIE PASTORIE TE BEEMSTER BEEMSTER. De burgemees. ter van Vlissingen heeft van het Historisch Genootschap „Jan Adriaenszoon Leeghwater" te Beemster een verzoek ontvangen om financiële steun voor de restauratie van de uit 1666 date rende pastorie te Beemster. Dit gebouw, eigendom van het Ge nootschap, was van 1759 tot 1777 de woning van Betje Wolff, die in 1738 in Vlissingen werd gebo ren. Mej. Dr. H. C. M. Ghijsen te Domburg zal een drietal voor drachten in Middelburg houden waaraan een kleine expositie van werken v. Betje Wolff en Aagje Deken wordt verbonden. Op deze wijze zal men trachten de belang stelling voor 't doel van het Ge nootschap te wekken. ACTIE IN MOTORCLUB „PERKAM" BEEMSTER. De leden van de motorclub „Perkam" hebben hun 2e motortechnische avond achter de rug. De heer Jac. Har- tog vertelde hen het een en ander over de geheimen van de motor. Het ligt in de bedoeling van het bestuur om a.s. Dinsdag de heren Ton en Siemons, moterhande laren te Edam, in West Beemster uit te nodigen om hun bevindin gen in Duitsland te vertellen. Genoemde heren hebben n.l. een week in de Horea motorfabrieken in Duitsland vertoefd, ten einde enige kennis van deze motor op te doen. Ook staat er nog een uitstapje naar een bokswedstrijd voor de leden op het programma. STROPER GEVAT PETTEN Een wachtmeester van dg rijkspolitie dde 'toezicht hield op aangespoeld wrakhout 'heeft de Alkmaarder G. Gr. aan gehouden, die bezig was in de duinen een 20-tal konijnenklem- men uit te zetten. OP HET SLECHTE PAD ST. MAARTENSBRUG Een 15 jarige D. van H. uit Beets, die bij veehouder A, in St. Maar tensbrug kwam solliciteren naar de betrekking van boerenknecht zag kans oun uit een in de keu ken hangende schoudertas van de dochter des huizes een porte- monnaie, inhoudende f 28.te ontvreemden. Na aanhouding en verboor door de politie heeft de knaap een bekentenis afgelegd. OBDAM 12500 kg uien 32— 32,60: groot 32,8033,50; drieling 32.20; stek 16—16,70; 26.000 kg peen B 23,10—25,90; C 19—20; stek 6,607,90; 10.000 kg bieten A 23,10—24,70: B 18,50—19,30: C 5,70—6,80: modjo 13,30—14; 650 l<g spruiten 2332. WARMENHUIZEN 87oo kg uien 31,6032,60: groot 32,50 33: drieling 32,30—32,60; stek 15,7017,70; 2ooo kg bieten A 23,40; B 17,20; modjo 14,60; 4ooo kg peen B 25,30; C 16,90; 8ooo kg gele kool 6,50—8,10: 85ooo kg rd. kool 10,30—15,50; 13ooo kg witte kool 7—7,50; stek witte 6,80. HEILOO. Spruitkool 2352 groene kool 7—12; boerenkool b —11; andijvie 41—57; wortelen 10—15; prei 17—24; witlof 27 30; schorsenering 4852. ZWAAG. Aardappelen 6.10 —13; uien 7—29; bieten 6—19.70; prei 20—27; savoye kool 6.50 9.30; rode kool 9.3015 40' boe renkool 8—11; spruitkool 1246; witlof 1441; breekpeen 5.30 19.30; andijvie 53—67; bloemkool 1725; groene kool 1221; goud. reinette 1752; present van En geland 1456; cox orange 1994; zoete ermgaard 18—34; jonathan 1660; golden d'illusious 2253 beurre alexander lucas 2258; conference 2076.20; legipont 16 57; soldat laboureur 1739; gieser wildeman 1930; winter- jan 2139; winterlouw 1728; emil d'heyst 1755; st. remy 26 —36; Zwijndrechtse wijnpeer 18 31; provisiepeer 1833; bramley seedling 1225. WILT U EEN AVOND GENIETEN VAN EEN over de bezoekt dan onze FILMAVOND te SCHERMERHORN op 6 Febr. 1952 in Hotel A. J. Bontje. Aanv. 8 u. pree. Kaarten voor gratis toegang verkrijgbaar bij BOEKE HUIDEKOPER. HAARLEM en bij de dealer N.V. v.h. BLOM DEKKER te SCHOORLDAM. Komt op tijd en verzekert U van een goede plaats BOEKE b!e heefï ge/etrd tij AUTORIJSCHOOL K. Middelbeek (v.h. Chr. de Vries) Friescheweg 5-7, Alkmaar TOB NIET met NATTE LUIERS Wij verzorgen deze vlug en billijk. Om de dag halen en bren gen. Eerste Alkmaarse Luier Centrale ALKMAAR Vissersl. 11 Tel. 3712 Door verkeerde voorspiegeling menen velen met een machine Smyrna of Perzische tapijten te kunnen maken. Juist de knooptechniek die van de Oosterse volkeren afgezien is geeft de ENORME waarde aan het Smyrna- en Perzisch werk. Laten wij U adviseren en profiteer van onze jarenlange ervaring in kleurkeuze LAAT 145 NAAST V. D. HET ONDERLING BOEREN VERZEKERINGS FONDS TE LEEUWARDEN wenst de aan haar toevertrouwde verzekerings gelden bij voorkeur te beleggen als Inl. bij H. ZEEMAN, Nassaulaan 24, Alkmaar Binnenkort beginnen nieuwe cursussen NEDERLANDSE en ENGELSE HANDELSCORRESPONDENTIE en BOEKHOUDEN Spoedige aanmelding is gewenst. VERDRONKENOORD 67 TELEF. 4410 VERDRONKEN RD 121 SINDS PI. Stenenbrug 1902 VAKLUI Ivoor goud, zilver. 1 juwelen, bloedko- I Ir ale it I Langestr. 14, Alkmaar sn in een wip rijn we er GARAGE Dijk 4 Kanaalkade 1 BOUWMATERIAALBE DRIJF ALKMAAR LUTTIK-OUDORP 25 Ook buizen zonder kraag tegen voordelige prijzen- ADVERTEREN DOET VERKOPEN 1 Laat 15-17 Telet. 3464 ALKMAAR Mr. JOH. G. C. ZIJNEN Notaris te Alkmaar, zal op Woensdagen 6 Febr. 1952 bij opbod en 13 Februari d.a.v. bij af slag, telkens des namid dags 3 uur precies, in 't café ,,'t Gulden Vlies" te Alkmaar in het open baar verkopen: 1. Het riant HEREN HUIS met voor- en ach tertuin, te Alkmaar aan het Nassauplein 6, groot 3.49 A. Vrij van huur. Te bezichtigen des Vrij dags van 2 tot 4 uur. 2. Het riant HEREN HUIS met centrale ver warming en voor- en achtertuin te Alkmaar, aan de Emmastraat 97, bij de Emmabrug, groot 2.10 A. Verhuurd voor 1 71.60 per maand. Te bezichtigen Dins dags van 35 uur. De percelen zijn inmid dels uit de hand te koop. Nadere inlichtingen te verkrijgen ten kantore van voornoemde notaris Oudegracht 295. DE PARALELCURSUS IS BIJNA VOL Wie nog mee wil doen haaste zich! Aanmelden: 's Maandagavonds en 's Woens dagsavonds van 7.309 uur in de Huishoud- en Industrieschool, Emmastraat 52 of schriftelijk bij mej. L. Miltenburg, Bergerweg J8, Bergen. Vereiste leeftijd 18 jaar of ouder. Cursusduur: Half Febr. 1952 tot Aug. 1953. Lesavonden: Maandag en Woensdag. Cursusgeld f 0.50 p. av. Spaarders en Rek. Couranthouders, die hun. boek jes nog niet hebben ingeleverd voor controle en bijschrijving van rente, worden, ter voorkoming van boete, dringend verzocht dit alsnog te doen op Dinsdage 5 Febr. of Woensdag 6 Febr. e.k. Het kantoor is daarvoor geopend van 103 uur. Het Bestuur STOOMWASSERIJ CHEM. WASSERIJ EN VERVERIJ biedt U met haar en haar moderne tri-reinigings- installaties de volledige garantie voor een le klas afwerking van uw gehele garderobe -I® FILIALEN: ALKMAAR: Laat 201 Tel. 5713 BERGEN: K. de Grootelaan 20 Tel. 2130 HEILOO: Kcnnemerstraatweg 307 Tel. 5407 (Modekleuren Groen en Grijs) (Waalwijks Vakman) RAAKSJE 7—9 - ALKMAAR Tel. 4665, b.g.g. 5917 voor uw oud papier, lompen, metalen enz. enz. Ook afgehaald! Betaling bij U aan huis. Elke klant krijgt een leuke verrassing ZONF/VG 3 FEBRUARI a.s. m met DE ACCORELLI'S.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 6