ELS' Koning George zag zichzelf graag als 'n heel aewoon iemand Ook NEDERLAND neemt deel in de rouw van het Britse volk Het doodsbericht van Engelands monarch in Londen en New-York Woorden van herdenking in Eerste en Tweede Kamer Eerst na enige maanden plechtige troonsbestijging Rouw en hoop in het hart van de Engelse natie Engelands nieuwe Vorstin bemind bij het volk ig Kamerdebat ;r broodprijs iandringham dt gebeden king Berger met 218 af Vijftien jaar de zeer geliefde vorst der Engelsen Hoe Elisabeth het nieuws vernam KONING GEORGE in het filmnieuws Vlaggen halfstok Buitenlands Overzicht Zij rookt niet en drinkt niet De wereld opgeschrikt RSVERW ACHTING seld door hot K.N.M.L üt. geldig van Donder - tot Vrijdagavond. GUUR WEER t zwaar bewolkt met regen- of hagelbuien, tot krachtige, langs de ust mogelijk tot storm- ►enemende noord-weste- d. Iets kouder. onze parlementaire redacteur) ede kamer besloot ffis- b vergadering van Vrii- taande aan een debat broodnriis te besteden wat hiermede verband uit werd genomen naar f van een verzoek van Haken (communist) om ter van Landbouw en laken over dit onder- nogen interpelleren. Dr. st wees er echter op, nder desbetreffend ver hangende is. Daarom voorzitter het wense- de nota van minister die de kamer inmid- deze aangelegenheid ïkt, tot onderwerp van -naken. e week komt ook de «herziening in behan- aarvoor de voorzitter i dacht nodig te heb- wton. 7 Febr. (AP) gin Moeder en Prinses hebben vanmorgen bii genoot en Vader, die laDkamer on het land- Irigham ligt opgebaard. i Elisabeth wordt van- West Newton verwacht, en vroeg arriveerde op am een detachement t de koning op zijn ht naar Londen zal bè- )e hekken die toegang de tuinen van San- worden bewaakt door serde politieagenten, gstellenden meedelen, n nieuws is. rschrift dat men niet ekken stil mag blijven de koning aanwezig is, r niet langer, gavond defileerden ve- onderdanen van de angzaam voorbij de g. Advertentie) :t nieuwste Ameri- afweermiddel tegen ijkt niet volmaakt !)ok niet, maar oogstte Is 75 jaar uitsteken- taten. f5.15, f6.25, f7.25 MKLAAR GERAAKT VR - Vanmorgen vroeg rhtauto van de L.T.B. van de gemeentereini- de stijlen van een op- tangereden. De brug tig ontzet, dat hij voor- meer te gebruiken is. 1 enkele weken duren brug hersteld is. Het »et worden omgelegd. gerlijke stand IR Geboren:: Elisa- dv T. A. A. Milder (erplanke; Helena M., der Minne en A. C. Joannes Zwart en lommer; Jozef Laten- lkje Jongbloed. VERTREK VAN PATRIEERDEN Op 1 Januari 1951 9455 inwoners (4324 1 vrouwen). iari j.l. waren die (4207 mannen, 5030 een vermindering dus roners. In feite waren et cijfer van begin repatrieerden begre- er op 1 Januari 1952 84 gerepatrieerden in onden. De eigenlijke olking van Bergen is verminderd, maar ip- et 377 toegenomen tot in 1951 191 kinde en geboren: 92 jonge- meisjes. terwiil er 59 verleden (35 mannen u-wen). Er, vestigden iergen 1403 personen i vr.). terwijl er 1753 ertrokken (722 m... dit vertrekciifer ziin nder dan 595 gerepa- üe elders onderdak rdoor wéér een aan- voor de zomer is rondgang voor d papier Bergens Harmonie :n Zaterdag een met het verzarrie- papier in samenwer- L.O.P. ten bate van lenfonds. Zaterdag- 30 uur trekt zij er muziek op uit met an twee vrachtauto's (eloos ter beschik- teld. Al het oud pa- raarde, zelfs levens- kking tot vim-bus van de pruljemand DONDERDAG I rcDivu/Am i RAG.NA i LONDEN (Reuter-A.P.) Koning George, die van zichzelf steeds als „een heel gewoon iemand'" placht te spreken, was juist om zijn eenvoud bij zijn onderdanen zeer geliefd. Toch was zijn regering niet gemakkelijk. Vijftien jaren droeg hij de zwaarte ervan in een tijdsgewricht, waarin meer dan ooit morele moed nodig was voor hel hoofd van 's werelds grootste statenbond. Werd de last h- de laatste maanden al te zwaar? Nog vers in het geheugen ligt de haperende, bijna gefluisterde kerstbood schap van de monarch. Uit het leven der Britten is de bezorgd heid om hun koning, ondanks de geslaagde operatie in Septem ber, nooit geheel verdwenen. Albert Erederik Arthur Ge orge, Koning van Engeland en van de Britse overzeese gebieds delen, zag het levenslicht in het kasteel York Cottage in San- dringham op 14 December 1895. Hij was de tweede zoon van Ko ning George V, die in 1936 over leed en van Koningin Mary. Zo als in het Engelse koningshuis gewoonte is, nam hij evenals zijn oudere broer Edward, de latere Prins van Wales, reeds op jeug dige leeftijd dienst bij tie Kon. Engelse Marine na de Marine school te Darmouth te hebben bezocht. Hij was toen 14 jaar oud en reeds spoedig verwierf hij de rang van adelborst der le klasse. Tijdens de eerste wereldoorlog, in 1916, bevond hij zich aan boord van de „Collingwood", welk schip deelnam aan de slag bij Jutland. Zijn gezondheidstoestand liet evenwel niet toe dat hij in actieve zeedienst bleef en hij werd toen verbonden aan de marinestaf te Portsmouth, waarna hij bij het vliegkamp te Cranndell geplaatst werd. Hier volgde reeds spoedig zijn bevordering tot kapitein bp dé luchtstrijdkrachten in Frank rijk. Na de eerste wereldoorlog in 1918 kwam de jonge prins bi.i het ministerie van luchtvaart. Reeds voordat hij zijn studiën aan de Universiteit van Cambridge aan ving, behaalde hij het vlieger brevet. Intussen had hij bij ge leidelijke bevorderingen de rang van luitenant-kolonel verkregen. In 1920, toen Prins Albert de 25- jarige leeftijd bereikt had, werd hij, tot, Hertog van York verhe ven, bij welke gelegenheid hem NAIROBI, 6 Febr. (AP) Toen Elizabeth het nieuws van de dood van haar vader vernam, huilde zij. Men denkt, dat zij zich over de weg van Nyeri naar Nairobi zal begeven en dat zij de terugreis verder zal voortzetten met het vliegtuig ..Argonaut" dat zich op het ogenblik in Momhassa be vindt. De dood van dé koning werd het eerst, meegedeeld aan het ge volg van het jonge paar door de ..East African Standard'". Men besloot de bevestiging ervan af te wadbtera die r adiotelefon iseh van Buckingham Palace verkre gen ward alvorens de prinses ervan op de hoogte te stellen. 14 DAGEN HALVE ROUW AAN ONS HOF 's-GRAVENHAGE, 6 Febr. Ingaande morgen zal het Neder landse Hof in verband met het overlijden van de Koning van Engeland halve rouw aannemen voor de tijd van veertien dagen. AMSTERDAM, 6 Febr. Po lygoon is bezig een filmreportage samen te stellen van hoogtepun ten uit 't leven van de ontslapen Engelse Koning. Hierin zullen o.m. worden opgenomen het ver trek van Prinses Elisabeth naar Zuid-Afrika, de eerste indrukken uit Londen, het verblijf van Ko ningin Wilhelmina tijdens de oorlog te Londen en het bezoek van het Nederlands Koninklijk paar aan de Britse hoofdstad. In dien het technisch mogelijk zal zijn, er wordt vannacht doorge werkt, zal deze reportage morgen reeds in bioscopen aan het jour naal worden toegevoegd. Kroonprins Charles, zoon van de jonge Koningin Elisabeth en de Hertog van Edinburgh, sinds gisteren troonopvolger. Straks zal de jonge Prins, nu al populair bij het volk, de „Prins van Wales" zijn. Het inkomen van kroonprins Charles is alleen al als de nieuwe Hertog van Cornwall meer dan één millioen gulden per jaar. ook de titel van Baron Killarney en die van Graaf van Inverness werden verleend Met grote vreugde vernam de Engelse bevolking net bericht 'van de verloving van Prins Albert met Lady Elisabeth Bowes-Lyon. Met het bij het Engelse Konings huis gebruikelijke groot-ceremo nieel werd het huwelijk op 26 April 1923 door de Aartsbisschop van Canterbury in de Westmin ster Abbey ingezegend. Elisabeth was de 22-jarige doch ter van de Graaf van Strathmore en Kinghorne, een zeer aanzien lijk edelman. Uit dit huwelijk werd op 21 April 1926 een prinses geboren, Elisabeth Alexandra Mary, de tegenwoordige kroon prinses en hertogin van Edin burgh. Op 21 Augustus 1930 werd het prinselijk gezin verblijd met de geboorte van Prinses Margaret Rose. Koning Edward VIII, die zijn vader George V was opgevolgd, deed op 10 December 1936 af stand. Twee dagen later, op 12 Dec. 1936, werd Prins Albert in het St. James Palace tot koning ge proclameerd. Hij aanvaardde toen de regering onder de naam van George VI. De nieuwe vorst hield daarbij een toespraak, waarin hij HERTOG VAN WINDSOR NAAR ENGELAND NEW YORK, 6 Febr. (Reuter). De Hertog van Windsor zal Don derdagavond uit de Verenigde Staten per schip naar Engeland vertrekken om de begrafenis van zijn broer bij te wonen. o.m. zeide zich bewust te zijn van de plichten, die zijn nieuwe taak meebrachten, waarbij hij beloofde zich strikt aan de prin cipes van een constitutionele re gering te zullen houden. Op de avond van 3 Septemiber 1939 kondigde Koning George aan dat Engeland ziin garantie aan Polen gestand- deed. Enge land was in oorlog. De koning ook een voorbeeld van per- soonliike moed en opofferings gezindheid. Hij bezocht de Ma rine en de Land- en Luchtmacht meermalen, zonder op gevaar te letten Koning en koningin waren in de tiid van de hevige lucht aanvallen honderden malen op bezoek bi.i de arbeiders van de fabrieken, midden in de gevaar lijke zone. In October 1944 be zocht de koning het front bii Eindlboven: hij was hier slechts acht kilometer van de Duitse voorposten. Op 11 Maart a.s. zou de reis van het Koninklijk gezin met het slagschip. Vanguard naar Zuid- Afrika begonnen ziin Het jonge koninklijke gezin, dat thans in zo diepe rouw gedompeld is. Van links naar rechts: Kroonprins Charles, de Hertog van Edinburgh, Prinses Anne en Koningin Elisabeth. 41 AMSTERDAM (Reuter-A.P.) De dood van Koning George heeft een schok gebracht niet alleen in het Britse Gemenebest, maar ook in andere landen. En in het bijzonder in Nederland, dat in weerwil van alle tegenstellingen zich toch bijzonder ver want voelt met het Britse volk. H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard zonden onmiddellijk een telegram van deelne ming naar Buckingham Palace, de beide Nederlandse zenders wijzigden hun programma en op tal van plaatsen gingen de vlaggen halfstok. Op Schiphol gaf even over twaalf de omroepster het nieuws van het overlijden in de Engelse taal. Het bericht wekte grote ontroering bij de Engelse passa giers ern bil het personeel van de Britse luchtvaartmaatschappijen De kranten gaven in de hoofd stad onmiddellijk bulletins uit, waarvoor zicfh grote groepen Am sterdammers vormden, die op ge dampte toon de tijding bespra ken. Mr. Stikker verklaarde: „Ko- Een opname uit de gelukkige dagen van de Britse Koninklijke Familie. Van links naar rechts: de nieuwe koningin Elisabeth, de hertog van Edinburgh, de koningin-weduwe Elisabeth, de thans overleden vorst en prinses Margaret. LONDEN (Reuter A.P.) ..Hier is Londen. Met grote smart delen wii u het volgende mede: Om kwart voor twaalf werd vanochtend uit Sandringham ge meld. dat de Koning, die zich gisteravond in ziin narticuliere vertrekken had teruggetrokken voor de nacht en zich toen in goede gezondheid bevond, in de vroege morgenuren vredig is heengegaan. De B.B.C- betuigt haar onrechte deelname aan Hare Majesteit de Koningin en de Koninklijke Familie De B.B.C. zal nu alle uitzen dingen staken." Dit was de boodschap, die gis termiddag om kwart over 12 in millioenen Engelse huiskamers klonk, tot grote ontsteltenis van alle luisteraars. Het bericht werd gedurende de gehele dag om de vijftien minuten herhaald over alle Britse zenders. Onmiddellijk na de bekend making van de Nieuwsdienst ver zamelde zich een grote menigte voor het Buckingham Palace, hoewel men wist, dat de Ko ninklijke Familie op het kasteel Sandringham vertoefde. Het nieuws was des te plotselinger, omdat men wist, dat de Koning de dag tevoren nog gejaagd had. Kabinet biieen. Het Britse kabinet werd in allerijl bijeengeroepen. Men ver wachtte een toespraak van Win ston Churchill, Clement en Clement Davies, de Attlee leiders van de Conservatieve, Labour en Liberale partij, tot het La gerhuis, dat thans in een ver woed debat over de buitenlandse politiek gewikkeld is. Daarna zal de zitting worden verdaagd. De dood van de Koning brengt geen nieuwe verkiezingen met zich. Wel moeten alle 625 leden van het Lagerhuis hun eed van trouw aan de nieuwe souverein hernieuwen- Deze plechtigheid zal plaats vinden na de officiële troonsbestijging, die eerst over enige maanden -zal plaats vinden. De beurzen werden om 12 uur gesloten. Ook het kantoor van de Lloyds sloot; de beroemde 's-GRAVENHAGE, 6 Febr. Naar aanleiding van het overlij den van de Engelse koning zijn haden van alle openbare gebou wen van de te 's-Gravenhage ge vestigde ambassades en legaties de vlaggen halfstok gehesen. Lutine-klok, die gewoonlijk ge bruikt wordt om ernstige ver liezen aan te kondigen, werd geluid. De kuststations zonden het nieuws uit naar alle schepen in hun gebied. Spoedig na het overlijden van de Koning werd het nieuws naar Buckingham Palace en naar het huis van Koningin Mary getele foneerd. De eerste speciale edities van de kranten kwamen even voor half één on straat. Overal barst ten vrouwen in snikken uit bii het lezen van de tiidine. Merk waardigerwijs moesten vele functionarissen in Buckingham Palace het nieuws eerst verne men. toen een aantal verslagge vers en fotografen zich voor het huis van de monarch in Londen verzamelden. De meeste Amerikanen sliepen nog, toen het bericht de Ver. Staten bereikte. De Hertog en de Hertogin van Windsor, die in New-York in een hotel ver blijven, deelden mede „diep ge troffen te zijn. ning George heeft de oprechte eerbied en bewondering van alle vrienden van het Gemenebest verworven door de wijze waarop hij zijn uiterst zware verantwoor delijkheid heeft gedragen." In de Amsterdamse gemeenteraad sprak burgemeester d' Ailly een her denkingsrede uit. De Nederlandse zenders zonden in de middag de herdenking van Koning George in de Tweede Ka mer uit. „Het Nederlandse volk", zo verklaarde kamervoorzitter Mr. Kortenhorst, „deelt met heel zijn hart in de droefheid van het verlies van deze beminde echt genoot vader en vorst. Onze ge dachten gaan in het bijzonder uit naar de dochter van de ont slapen monarch, die nu de zware taak van het koningschap op haar jeugdige schouders zal nemen." Mr. Kortenhorst eindigde met de bede, dat Koning George duizend voudig het loon moge ontvangen voor al'!,-» zorgen en zwarigheden, die hii zich zo blijmoedig en on zelfzuchtig heeft getroost. „Voor hem was de liefde het hoogste gebod en naar memseli.i'k oordeel heeft hij dat gebod in onwankel bare trouw vervuld. Gods oordeel moge hem genadig zijn." Minis ter-President Dr. Drees sloot zich in een korte rede hierbij aan. In de Eerste Kamer was het Mr. Jonkman, die uiting gaf aan de deelneming met de slag. die het Engelse Koningshuis heeft getroffen. „Wii, die zelf het voor. recht genieten van ëer nationaal koningshuis beseffen, hoe zwaar onze Engelse vriend»® door de dood van hun geliefde koning ge troffen moeten zijn," sprak hii. Minister Stikker sprak namens de regering woorden van deelneming Het zo plotselinge heengaan van Koning George VI van En geland heeft de mensheid al haar moeilijkheden en problemen voor een ogenblik doen vergeten. De gedachten van een ieder waren gisteren bij dat Koninklijke ge zin, dat zo onverwacht man en vader moest verliezen en nu in rouw gedompeld is als ieder ander gezin, dat door een zwaar verlies is getroffen. Maar met oprechte deernis denkt ieder in deze dagen ook aan die jeugdige prinses, die vorige week nog met zoveel vreugde en moed, in gezelschap van haar gemaal, een verre reis aanving en die nu met grote droefheid in haar hart zal terug keren naar haar land en volk, waarvan zij thans de Koningin zal zijn. De regering van Koning George de Zesde, die ruim vijftien jaar heeft geduurd, is niet over rozen gegaan. Doordat Koning Edward de achtste, die zijn vader, Koning George de vijfde, was opgevolgd^ reeds kort daarna om persoon lijke redenen afstand deed van de troon, werd de thans ont slapen Koning in 1936 geroepen tot een taak, die hem, omdat zij oorspronkelijk niet voor hem be stemd was, onvoorbereid vond. Maar ondanks zijn reeds van jongsaf zwakke gezondheid heeft Koning George de zesde de moei lijke taak van constitutioneel vorst met grote tact en waardig heid vervuld. Toen Koning George zijn ko ninklijke functie aanvaardde, stond de mensheid, evenals nu, voor de dreiging van een totali taire macht, een macht, waar mede de vrjje wereld enkele ja ren later in een strijd op leven en dood werd verwikkeld. Het was vooral in die tijd, dat Ko ning George voorging in het handhaven van de beste tradi ties, die het Britse volk steeds eigen zijn geweest. Engeland, de bakermat van de democratie, was in die jaren een veilige schuil plaats voor tal van staatshoof den en burgers van de overwel digde landen. Zonder in het minst te streven naar populari teit won de Koning door zijn grote persoonlijke moed de liefde van zijn volk, dat hem om zijn eenvoud al een grote achting toedroeg. Na het eind van de tweede wereldkrijg stond zijn regering voor nieuwe moeilijkheden. On der invloed van de door de oor log versterkte theorieën over de vrijheid der volkeren, werd In- dië van het. imperium afgeschei den. In de binnenlandse politiek van Engeland voltrok zich een omwenteling door het aan het bewind komen van Labour, die echter vorig jaar weer plaats moest maken voor de Conserva tieven. Intussen had het Geme nebest nog meer gevaren te doorstaan door de anti-Britse agitatie in Malakka, Perzië en Egypte, „De Koning is dood, leve de Koning-" De Britse troon is thans bezet door een Koningin, die als prinses Elisabeth reeds de warme (ReutepA.P.) Hoewel Prinses Elizabeth onmiddellijk na de dood van de koning koningin wordt, kan zij haar koninklijke functies niet uitoefenen, voordat zij door het kabinet, dat als raad des konings bijeenkomt, tot koningin uitgeroepen wordt Haar eerste taak zal zijn een vergadering van de raad des konings bijeen te roepen en in handen van de Lord Chancelor, Lord Simonds, de eed af te leggen. Elizabeth zal Engelands eerste vrouwelijke heerser sinds Ko ningin Victoria zijn en de vijfde regerende Koningin in de Engel se geschiedenis sinds Koningin Mary, gemalin van Philips de Tweede van Spanje. Haar voorgangsters waren: Mary de eerste Tudor, geboren 1516, regeerde van 1553 tot 1558, Elizabeth de eerste Tudor, gebo ren 1533, regeerde van 1558 tot 1603, Mary Stuart, gemalin van de Koning Stadhouder Willem de Derde van Oranje, geboren 1662, regeerde tezamen met haar gemaal van 1689 tot 1695, Victo ria, geboren 1819, regeerde van 1837 tot 1901. Haar persoonlijkheid. De Engelsen hebben veel waar dering voor de onafhankelijke houding en de sterke wil hun.ner nieuwe koningin. Elizabeth rookt niet en gebruikt zelden alcohol, bij speciale gelegenheden drinkt ze wat champagne. Ze spreekt vloeiend Frans en Duits, en heeft ook onderricht in Italiaans en Spaans gehad. Ze houdt van toneel en speelt gaar ne piano. Ze is een goed spreek ster en heeft een duidelijke stem. Koningin Elizabeth van Enge land is op 21 April 1926 te Lon den geboren. Kroonprinses werd zij echter eerst op 11 December 1936, toen koning Edward de Achtste (de vroegere prins van Wales), de troon opgaf en werd opgevolgd door haar vader, de than.s overleden koning George de Zesde. Sedert haar vader de troon be steeg werd zjj zorgvuldig voor bereid op de verplichtingen van de troon. Van jaar tot jaar heeft zij meer en meer van het harde en vaak vervelende werk van haar vader op zich genomen. De nieuwe koningin heeft zich rustig en vastbesloten op haar nieuwe taak voorbereid. Op 18- jarige leeftijd tijdens de tweede HOFROUW IN ENGELAND (Ass. Press). Een van de eerste tragische plichten van Eli sabeth zal zijn de rouwperiode voor het Hof vast te stellen. (Na de dood van haar grootvader. Koning George V was deze 9 maanden). wereldoorlog was zij verbonden aan de Territoriale Hulpdiensten. Eens, op een inspectiereis trof de koning haar aan in overall en met vette handen, terwijl zij be zig was de motor van een vracht auto te repareren. Toen bij proef draaien de motor nog rammelde, zei de koning: „Je hebt zeker het een of ander vergeten". liefde bézat van de Britten. Een vrouw op de troon is ook voor de Britten niet ongewoon. We denken hier aan een andere Koningin Elisabeth, die in de dagen toen wij de strijd tegen Spanje streden, Engeland met veel tact bestuurde en ieder kent ook de geschiedenis van de grote Koningin Victoria, wuer lange regering Engeland ten zegen is geweest. De nieuwe Koningin Elisabeth begint haar regering, evenals haar vader, in een moeilijke en gevaarlijke tijd. Daarom paart iedere Nederlander .zijn beste wensen aan die van iedere Brit, dat het wereldbeeld onder de regering van Koningin Elisabeth zal worden een afspiegeling van de vrede, die haar overleden vader ten deel mag zijn gevallen. God save the King! M. P- J. (Reuter - A.P.). Het over lijden van Koning George VI heeft in heel de wereld een diepe indruk gemaakt. In tal van hoofdsleden gingen aan de rege ringsgebouwen de vlaggen half stok. Trygve Lie, de secretaris-gene raal van de Verenigde Naties heeft een telegram gezonden naar het Britse Ministerie van Buiten landse Zaken om te getuigen van zijn diep medeleven met het overlijden van de Britse Koning. Het West-Duitse Parlement heeft onmiddellijk haar zwart- rood-gouden vlag halfstok gehe sen. De voorzitter, Hermann Ehlers, zeide: ,JIet bericht zal door het Duitse volk met diep medegevoel ontvangen worden. Wij zijn in het bijzonder dank baar èr voor, dat de koning, on danks zijn zwakke gezondheid, bereid was Kanselier Adenauer te ontvangen, toen deze een be zoek aan Londen bracht". De Franse Minister-President Edgar Faure, heeft bij het ver nemen van de tijding dat Koning George gestorven was verklaard: „Hij was een toonbeeld van waar digheid, grootheid en toewijding aan het algemeen welzijn". In Italië, dat in de afgelopen zomer nog door Prinses Elisabeth werd bezocht, verwekte het on verwacht overlijdensbericht van Koning George grote opschud ding. Paus Pius werd onmiddel lijk van het overlijden in kennis gesteld door de Britse ambassa deur bij het Vaticaan, Walter St. C. H. Roberts. De Heilige Vader stelde meteen een conaoleantie- telegram op voor het Britse Koninklijk Gezin. Generaal Eisenhower heeft op dracht gegeven alle vlaggen op zijn hoofdkwartier halfstok te hijsen ten teken van rouw cnn de dood, van Koning George. Enkele minuten nadat het nieuws binnen kwam werden de vlaggen van de 12 NATO-landen halfstok gehe sen. De Egyptische en Nieuw Zee- landse vertegenwoordigers bij de Verenigde Naties toonden zich zeer geschokt toen het overlijden van de Britse Koning bekend werd. Er waren in Parijs geen Sowjet-gedelegeerden aanwezig voor commentaar. De Indonesi sche afgevaardigde L. N. Palar noemde de dood van de koning n groot verlies voor het Gemene best. „Hij stond bekend als een geliefd vorst. Hij was een goede Koning". In Brussel bezocht de Britse ambassadeur tegen twaalf uur de Belgische Minister van Bui tenlandse Zaken Paul van Zee land om hem van het nieuws op de hoogte te stellen. De radio zond een levensbeschrijving van de aestorven Koning uit. speelde het Britse Volkslied en nam een mi nuut stilte in acht. De Oost-Duitse radio bracht het bericht in een korte voor rangsmelding met een: Koning George de zesde van Engeland is Woensdag overleden. Prinses Eli zabeth is troonopvolgster". In November van 1950 bracht het Nederlandse Koningspaar een officieel bezoek aan Engeland. Koning George begeleidt hier Koningin Juliana op haar triomftocht door Londen. Reeds toen was de gezondheid van de Engelse vorst achteruitgaand.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 3