Disnie III kan als eerste de kampioensvlag hijsen Pat Zr Je sfi Enkele algemene richtlijnen voor de fruittelers Kees Broekman weer tweede achter Hjalmar Andersen Voormalige illegaliteit huldigde,, Frits de Zwerver Kath. Middenstand te Limmen hield haar jaarvergadering Jaarvergadering K.V.P. Heiloo TAFEL T ENNIS-COMPETITIE Contactavond Steun Wettig Gezag K.V.P. Langedijk begint leden-actie Dank zij Burgerzinlening kunnen vier woningen gebouwd worden 's Winters spuiten of niet? Op dooi-ijs in Drontheim Feestavond K.A.B. Akersloot Ledental liep met 200 terug Herinnerinaen, weemoeddankbaarheid Arti et Religione oogstte vee! succes DONDERDAG 7 FEBRUARI 1952 PAGINA 7 Vraagt aan de ene kant het „Stertoumooi" van de tien sterkste spelers der derde klasse van de aid. N.H.N.K. georganiseerd door de Merletten te Bergen aller aandacht, ook het competitie programma biedt voor a.s. Zondag aantrekkelijke wedstrijden. Disnie 3 kan als eerste de kampioensvlag hijsen, wanneer in Den Helder van Blanco 2 wordt gewonnen. Het roemruchte Amsterdamse Smash komt bij Disnie I op bezoek, met het voor uitzicht een enerverende ontmoeting, waar fel om de punten gestreden zal worden. In de eerste klasse rehabiliteer, de Disnie 2 zich, door zowel van IVA 1 als 2 te winnen. De spanning in de kopgroep is er niet minder om geworden. Blanco, nu tegen IVA zal goed doen de Helderse derby, tot een goed einde te brengen. HCSC IVA 2 zal het team aanwijzen, dat het 't volgende jaar in de tweede klasse zal moeten pro beren. Stand kopgroep. Disnie 2 8 7 1 14 Blanco 7 5 1 1 11 DSIS 7 4 1 2 10 Door een omzetting in het schema in de 2e klasse ont vangt Blanco 2 nu Disnie 3 en 4. Zoals wij reeds in de aan hef vermeldden, kan Disnie 3 de erepalm, behalen, middels een overwinning. Het trio Schneiders, Lamers en Welkers is nog steeds ongeslagen en zal dit record zeker trachten te handhaven- Het vierde beging een misstap door van WGW te verliezen, maar nu Deckers weer van de partij is, ligt een gelijk- spel wel in het verschiet. In 3A bleef IVA 3 haar goede positie behouden door met 6-4 over de Merl. 2 de baas te blij ven. Het vierde team van de Heldersen deed het minder goed en moest in de Bergenaren haar meerdere erkennen. WGW 2 vocht een verbeten strijd tegen IVA 5. maar trok toch aan het kortste eind. Beiden vormen nu de staartgroep in deze klasse. Onze prognose in 3B dat DTO tegen de Merlet ten wel eens voor een verras sing kon zorgen, werd niet be waarheid. En daar ook Effect met 73 won van Dito 2, be gint het er voor de Venhuizers precair uit te zien. Stand staartgroep- Dito 2 Effect DTO In 4A ziet 7 2 5 —4 7 1-513 6 1 5—2 Blanco 3 met angst en beven de ontmoeting tegen het ongenaakbare IVA 6 tegemoet. HCSC 3—HCSC 2 is van weinig betekenis meer. Dis nie 5 en Dito 3 achten wij in staat, resp. tegen DTO 2 en 3, om beide punten mee naar huis te nemen. Of hebben de benjamins andere gedachten. De verbeten strijd in 4C tussen Effect 3 en Dito 4, duurt on verminderd voort. Nu moesten Treffers en De Merletten het ontgelden. Disnie 6 kwam' tegen TOS net met de hakken over do' sloot. Het zevende team der' Horenaren moest met een gelijk spel genoegen nemen. Effect krijgt het Zondag wel iets las tiger uit tegen beide Disnie- teaiirs- DTO 4 is kansloos te gen Dito 4. Treffers 2TOS 2, indien de Nrd.-Scharwouders van hun aanwezigheid blijk ge ven, in de buurt van een ge lijkspel. Bij de dimes presteerde IVA SCHOORL. In samenwerking met de afd. Warmenhuizen hield de afd. Schoorl van S.W.G. een contactavond, waarbij behalve de mannen van de Nationale Reserve een aantal genodigden aanwezig was. De voorzitter van de afdeling Schoorl, de heer F. H. Risselada, opende met een woö'rd van wel kom, voornamelijk tot' de voor zitter en de secretaris, van het District Noord-Holland, de heren van Alphen en Ottenbros, als mede majoor Kropf. De heer .van Alphen. wees er op. dat de deelname in Schoorl en Warmenhuizen veel groter kan zijn. In dit verband deed spreker eèn beroep op de dames om pro pagandisten te zijn. Men mag' zich niet in slaap laten sussen met de gedachte: Er zal hier niets ge beuren. God moge dit verhoeden, aldus spr., maar het verleden heeft ons genoeg geleerd. In de oorlog hebben de Nederlanders een eensgezindheid gedemon streerd als nooit tevoren. Deze eensgezindheid moet weer terug komen. Schouder aan schouder moeten wij staan om aan het communisme weerstand te bie den. In de vier jaren van het bestaan van S.W.G. als overkoe peling van de Nationale Reserve, de Reserve Gemeente- en Rijks politie en Reserve Grensbewaking is er reeds veel tot stand gebracht, maar een toenemend aantal deel nemers is noodzakelijk. Men kan zich als lid opgeven bij de heren W. Ruijter te Catrijp en Jn. Tes- selaar,Dorpsstraat, Warmenhui zen. het om het Alkmaarse DSS het eerste verliespunt toe te bren gen. Tegen Disnie zal zij zeker op revanche belust zijn voor de in Hoorn geleden nederlaag. DSS zal haar puntenaantal met twee zien vermeerderen, door over TOS te zegevieren. De Texelse dames van Ready in 4A wonnen zonder te spelen, daar IVA 2 verstek liet gaan. Het 2e en 3e komen het a.s- weekend in het strijdperk tegen Effect. In 4B zit Dito nu wel op fluweel. De belangrijke wed strijd tegen medegegadigde Tref fers werd met 64 in hun voordeel beslist. Het had zeker ook andersom kunnen zijn, niet om aan de prestatie van de dames uit Grootebroek enige af breuk te doen, maar laten de speelsters van Treffers dit ter harte nemen: wanneer men aan het spel deelneemt, moet de volle concentratie uitgaan naar de te spelen partij en geen aan dacht besteed worden aan de talrijke omstanders. Hiermee schaadt men de eigen vereniging om maar niet van dP afbreuk aan hetvertoonde spel te spre ken. LANGEDIJK Op de jaar vergadering, die de KVP, afdeling Langedijk onder voorzitterschap van de heer Jac. Weel belegde, moest de voorzitter constateren, dat er nog te weinig belangstel ling voor de politiek bestaat. Er wordt wel geklaagd, dat men te weinig invloed heeft in het be stuur, maar men bedenke dan, aldus de heer Weel, dat dit komt omdat men de invloed, die men via de afdelingen tot gelding zou kunnen laten komen, niet ge bruikt. Er is echter toch door de KVP in de achter ons liggende jaren veel bereikt. Na afgevaardigden voor de Kaderdag te hebben aangewezen, werden door Langedijk candidaat gesteld voor de Tweede Kamer, de heren Jac. Groen Azn., S. J. Hooi.i, te Haarlem, E. F. Cliinck te Zaandam, M. P. van der Wey- den te Zevenhoven, Jac Weel te Zuid Scharwoude, J. Bakker te Den Haag en J. van der Ploeg te Haarlem. De minimum-contribu tie is vastgesteld op 3,Voor meer draagkrachtigen wordt de contributie hoger gesteld n.l. van 5,— tot 10,De bode, de heer Bes, zal ook aandacht schen ken aan de ledenwerving, waar toe hij door het bestuur is ge machtigd. Op de jongeren werd een beroep gedaan om in de vorm van een propagandaclub de ac ties van de afdeling te steunen en bij de verkiezingen behulp zaam te zijn. Retraitehuis Bergen De retraite voor heren welke van 22 tot 25 Febr. wordt ge houden, is volgeboekt. De re traite voor leden van de LTB wordt gehouden van 27 Febr. tot 1 Maart, waardoor de retrai te voor gehuwde dames komt te vervallen. Ten zeerste wordt voor de jongeren de retraite aanbevolen van de NKJB en land en tuinbouwjongeren van 12—15 Febr. LIMMEN De R.K. Midden standsvereniging „St. Cornelius" afd. Limmen, hield haar jaarver gadering in' Café A. J. W. de Swart. Voorzitter Duikersloot be treurde het 'in zijn welkomst woord, dat de Bondspropagandist, de heer Borsten, die deze avond zou spreken, niet aanwezig kon zijn. Spr. memoreerde de St. Ni- colaasactie welk een groot succes was voor de Middenstand. Een woord van hulde en dank aan de desbetreffende commissie achtte hij zeer zeker op zijn plaats. Voorts herinnerde spr. aan de winkelverfraaiing bij zuivelhan del B. Groot, en het nieuwe pand van de heer Mors. Hij liet door schemeren, dat het bestuur van plan is, bij eventuele zakenjubilea ook daadwerkelijk belangstelling te tonen. Hierna volgde een keurig jaar verslag van de heer Comman deur. Het moest hem echter van het hart, dat hij gaarne een beter bezoek aan de vergaderingen zag. Al vraagt het bedrijf dikwijls de gehele persoon: wij moeten toch rekening houden met wat er om ons heen gebeurt en de voorlich tende vergaderingen bezoeken. Ook de deelname aan de gees telijke voorlichting o.a. het triduum had beter kunnen zijn. Het ledental was teruggelopen tot 50. De penningmeester wist het kassaldo weer op te voeren tot 186,48. In de kascontrole commissie werd benoemd G. Priessen en Jac. Valkering. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van het gemeente bestuur, aangaande het standpunt van de middenstand met betrek king tot een algemene doorlich ting Van de bevolking- op long- Ad iprtpntie) DOBBELMANN... lekker manl We willen dit keer eens uw aandacht vragen voor de winter- bespuiting van vruchtbomen en bessen, daar deze weer spoedig aan de orde is. Over het nut van de winterbespuiting zijn de meningen tegenwoordig erg ver deeld, althans onder de fruitT minerale olie-kleurstofproducten, waarmede practiseh alle parasie ten in wiratervorm bestreden kunnen worden. Nu moet u niet denken dat dit betekent, dat we dan alle parasieten voor 100 procent opruimen Was dat maar zo! Neen, dat is niet het geval, telers, waarom het zeker zijn nut We mogen blij zijn als we 80 tot kan hebben hierover het een en 90 procent opruimen. ander onder de lezers te gen bren- Van de genoemde groepen be strijd'ingsmi'ddolen hebbeni v.b.c.. Het verschil van mening gaatkleurstof en kleurstof-teerolie dut in hoofdzaak hierover, dat ernadeel, dat ze alleen helpen fruittelers zijn, die de winter- tegen bladluis, schildluis, winter- bestrijding niet meer nodig ach- vlinder, bessespruitvreter e.a ten in verband met de vele mogelijkheden om de op bonjan en bessen overwinterende para sieten in het voorjaar en ge durende de zomer met parathon te bestrijden, terwijl andere fruittelers de winterbespuiting willen handhaven en bet onver antwoord vinden deze weg te laten. Laten we eerlijk zijn, dat het vooralsnog niet mogelijk is om u te zeggen bji welke groep u zich moet aansluiten en het zal de vraag zijn of in de toekomst een algemeen advies te geven zal zijn. Om dit glibberige pad te mij den, zullen we ons met. ons ad vies op de vlakte houden en vol staan met het geven van alge mene richtlijnen welke u bij het doet» van een persoonlijke uit spraak over- deze materie, van dienst kunnen zijn. De omstan digheden zijn zo verschillend en lopen zo enorm uiteen, dat het geven van een algemeen advies op dit moment niet mogelijk is. Bij het aangeven yan enige richtlijhen houden we ons uiter aard aan de omstandigheden, zo als we die hier in Westfriesland kennen. Het bestrijdingsscfema is af hankelijk van die parasieten welke op onze ooftgewassen overwinteren, hetzii als larve of ei of volwassen insect. Dat kun nen er verscheidene ziin, o.a, eieren van bladluizen, ooftboom- spint, wintervlinder, wantsen en andere, rupsen van bladrollers, fruitmotje, bessespruitvreter, bessesnanrups, verder bloedluis schildluis enz. De verscheidenheid is groot, dat ziet u wel. maar u begrijpt een hier Later op de avond werd nog het woord gevoerd door de heer Biersteker namens de commissie tegelijkertijd', dat _de Warmenhuizen, die herinnerde aan de B.V.L. en de Burgerwacht, die in ledental ver boven het ledental van de Nationale Reserve van thans uitging. Spr. sprak de wens uit, dat binnen niet al te lange tijd ook S.W.G. het getal van de 80.000 zal bereiken. CULTURELE UITWISSELING SCHOORL Mocht enige we ken geleden onze R.K. gemengde zangvereniging „Ego Flos" haar zustervereniging van Oudorp. Sursum Corda" begroeten, die haar medewerking verleende aan ren concert thans is de beurt aan •Ego Flos" dat in Oudorp zal gaan zingen. De datum is bepaald op Saterdag 23 Februari a.s. Voor belangstellenden uit Schoorl is er gelegenheid mee op tournée te gaan, mits men zich direct op- eeeft bji één der bestuursleden. De kosten voor de reis zullen on geveer een gulden bedragen. De leden van Ego Flos wordt mede gedeeld dat Vrijdagavond de re- Detitie gewoon doorgaat doch na het Lof ter voorbereiding van het Veertigurengebed. maar niet tegen wants en spint, evenmin tegen bloedluis. Wan neer we dus last hebben van alle hier genoemde parasieten, dan moeten we een duibbetwerkend wintermiddel hebben. Is dat niet het geval dan doen we een keuze uit de drie andere groe pen. Met opzet spreken we hier van groepen middelen, omdat het ondoenlijk is alle merken te noemen, die momenteel in de handel zijn. Wilt u het naadje van de kous weten, schaft u dan de Tuinibouwgids aan en haal uw hart op. Alleen aan de planten- ziektebestriidiing worden een vijftig pagina's gewiid. het aan tal middelen omvat een 500 stuks, dat is geer» kleinigheid. Het gebruik van vruchtboom- carbglineurn is de laatste iaren Sterk verminderd en het laat zich aanzien, dat dit middel spoedig geheel verdrongen zal worden doop de kleurstof en de kleurstof-teerolie. Of het hele maal gomist zal kunnen wor den, dat moeten we afwachten. De kwestie is nameliik dat de overwintert. De rupsjes gaan Economische Politierechter ALKMAAR. Gistermiddag werd de fruithandelaar C. J. V te Akersloot door de Alkmaarse Economische Politierechter, Mr. J. Markus, veroordeeld tot een boete van f 7,50, omdat hij te Middenmeet voor de Kerstdagen kerstbomen had" verkocht, die niet geprijsd- wat'en. JDe Alkmagrstrbanketbakker A. J. K. wérd1 Veróórdeèld' tot een boete van f 10,subs. 5 dagen, omdat dè koèkjes en ge bakjes in zijn 'étalage niet van de voorgeschreven prijsaandui dingen waren voorzien. K.V.P.-vergadering Afd. Nieuwe Niedorp NIEUWE NIEDORP. De afde ling van 'd.P KVP'zal Vrijdag 8 Febr. te half acht haar jaarver gadering houen—in café Slijker- man. Op de agenda staat o.m. be stuursverkiezing in verband met het bedanken van de heer A. Gxoot. Tevens zal de candidaat- stelling voor dg' Tweede Kamer plaats vinden en' zullen verschil lende andere vraagstukken wor den besproken.. Voor deze be langrijke bijeenkomst, worden alle leden verwacht- „HOTEL WELGELEGEN" WAS EEN SUCCES H.H. WAARD'-r Met de'opvoe ring yan de klucht „Hotel Welge legen*' heeft het NóordhoHands Toneel in de zaal van v.d. Heijli- genberg een groot succes behaald De leden der Maria-Congregaties hebben zich uitstekend vermaakt. Terecht werd dg tonelisten onder regie van- Jos. Groenland hulde, gebracht, Er is- om dit stuk heer lijk gelachgn en daarmede hééft 't aan-zijn beöoeljng beantwoord. bëssetelers dit. "middel nodig kunner» hebben voor de bestrij ding van de bessespruitvreters, een rupsje, dat gedurende de winter aan de dikke takken reeds in Januari—Februari ver huizen naar de knoppen om déze te vernielen, terwijl later de scheuten' worden aangetast. (Wordt vervolgd) last van heeft en de ander daar van. Het komt er dus op neer, dat. ieder individueel een sproei- schrima moet opmaken voor ziin eigen 'tuin of tuintje, hierbij ge holpen door hen, die- de materie beheersen, want voor een leek is dat ten enenmale uitgesloten. Gelukkig dat we een rijks- tuinibouwvoorlichtingsdienst be zitten die gratis advies verstrekt: daar kan men dus terecht als "ï'ei men inlichtingen wepst Natuur- li.ik kan men ook een loon- Tr;t sproèier „inschakelen", maar het 1 loodgrijze lucht had gaat er om. dat deze terzake1 det gisteren de gehele dag pij- kundig is en u niet onnodig op postelen geregend. Wel was hst 2.24.6 had gedraaid, vielen er plotseling sneeuwvlokken in dichte vlagen op de baan, waar door het ijs zeer stroef 'werd. DRONTHEIM. Bii de inter nationale wertrirHden 'e Dront heim is Kees Broekman we derom als tweede achter Hjal mar Andersen geëindigd met 195.916 Dnt- tegen Andersen 194.116. Van der Voort kwam on de derde plaats met 197.783 vóór Pajor. Maarse (7) en kosten jaagt Bij de keuze van het sproei middel gaat het namelijk om de parasieten, die bestreden moe ten worden We hótober» verschei dene middelen, maar daaruit moet een keuze gedaan worden. Om te beginnen met d'e vrucht- boom carbol ineum. het oude. be proefde middel, dat iedereen kent. Het is inmiddels verdron gen door de kleurstoffen er» de kleurstof-teerol'ieproducten. Ver- der zijn er de dubbelwerkende gisteravond droog, doch het ijs was zo zacht, dat noch de Ne derlanders, noch b.v. Andersen erg veel voor het' waterballet voelden, en zeker niet voor de 5000 meter. DG organisatoren stonden voor een moeilijk pro bleem, ook al omdat er een paar duizend mensen op de tri bunes zaten. Men besloot toen de 5000 meter tot de helft in te korten. En aldus geschiedde. Toen de 1500 meter begonnen waren en de Noor Karlsen in Dit beïnvloedde de tijden van de anderen. Broekman nam op Pajor revanche voor da in Oestersund geleden nederlaag (2-26.5 tegen 2.27.4); Andersen reed in 2.25, Van der Voort kreeg wel het meest stroeve lis onder de schaats, en op „zijn" af stand kwam hij ditmaal niet beneden 2.26.8. Vijfde. Op de 2500 meter reden Andersen en Broekman op leven en dood. Andersen wildé zijn nederlaag van Dinsdagavond goedmaken; Broekman vocht terug maar na een onrustige laatste 200 me ter en een stukgereden buiten bocht de. Noor op 1 sec. voor zich latend. Hijzelf maakte een tjjd -van 4.14. Huiskes werd derde "in- 4.14.7,. van der Voort vijfde m 4.19.5 voor Pajor 4.21.'5. P sympathie en als propagandist hiervoor gaven zich 5 leaén op. De nieuwe contributieregeling behelst voortaan een gescheiden inning voor vakvereniging en standsorganisatie. Deze laatste zal door de penningmeester ieder kwartaal worden opgehaald en bedraagt in totaal 16,per jaar per lid. Hiervoor wordt hem een toelage verleend van 25,per jaar. Aan het Santoscomité kon 116 worden afgedragen. De gehouden speldjesdag bracht 41,op. Voor de op 16, 17 en 18 Febr. te houden retraite gaven zich 3 leden op. Hierna hield de secreta. ris, wethouder Commandeur een uiteenzetting over de woningbouw in onze gemeente. De slechte gang van zaken is menigeen 'n doorn in het oog, en men vraagt zich wel eens af: wat doet het gemeentebestuur? Toch wordt'geen middel onbenut gela ten om hierin verbetering te brengen. Men struikelt echter over de planologische dienst, en het eigen uitbreidingsplan. Aan de Westkant mag practiseh niet gebouwd worden en het niet doorgaan van de ruilverkaveling heeft ook geen goed gedaan aan de zaak. Intensieve besprekingen hebben er echter toe geleid dat men nu over een behoorlijk bouwvolume beschikt. Fr is even wel peen geld. en de Burgerzin lening was niet bepaald een groot succes. Toch verklapte spr. ons, dat men, dank zii deze Burgerzin, lening nu toch 4 woningen kan bouwen. Snr. hield nog een warm pleidooi voor deze lening. die geen risico geeft, doch wel een goede rente, terwijl zii slechts voor 5 iaar is. Een gratis verlo ting gaf tenslotte een aangename afwisseling, aan déze toch reeds zeer gezellige vergadering. KLAvcR'AC-nniVE ROODGEEL HEILOO Maandag j.l. werd in het clubhuis de 2e klaverjas- drive gehouden, wederom geor ganiseerd door de supp. vereni ging. Evenals de vorige keer kon de voorzitter de heer A. Kroon ook deze avond een volle zaal welkom heten. De wedstrijd zelve heeft ook nu weer een buitenge woon geanimeerd verloop gehad; fel werd er gespeeld, waarbij vooral de dames zich geducht weerden. De dames Kosterv. Eist toonden zich de sterksten. Menige deelnemer kon na afloop met een fraaie prijs huiswaarts keren. Rood-geel kan hiermede' op een goed geslaagde avond te rugzien, terwijl bewezen is, dat men, wat betreft vriendschap en saamhorigheid tussen spelers en supporters, op het goede pad is. Voetbalprogramma voor 10 Fe bruari a.s.: 12 u.: HSV2Limmen 2: 2.30 u.: HSV 1—Assendelft 1, twee interessante ontmoetingen. Dus Zondag allen naar de Mal- levoortsdijk! AKERSLOOT Op de jaar lijkse feestavond van de KAB in zaal Verduin heette de voorzit ter dp heer A- Leijen allen van harte welkom, in het bijzonder Pastoor van den Berg, Burge meester van den Heuvel en de be sturen van de LTB en Midden stand. In een kort woord schetste hij het streven van de KAB en op perde plannen voor de komende jaarvergaderingen. De toneelclub „St. Wfllibrordus" voerde voor 'n zeer goed bezette zaal het toneel stuk „De Vrome Leugen," op, met humoristische scenes. Tussen het le en 2e bedrijf werden en kele nummertjes ten beste gege ven door de mondorgelclub van de Kaiotters met begeleiding van een gitaar. De rol van Winus Woms ver tolkt door H. de Goede werd goed gespeeld; we hadden hier en daar liever wel iets meer krachtig spel willen zien. Ook de rol van moe der Doka gespeeld door Mej- S. Dekker was ang niet onverdien stelijk. Mej. T. Dekker die de fi guur van pleegzuster vertolkte, speelde deze rol op uitstekende wijze, terwijl de rol van Bruno Tap, vriend van Winus, gespeeld door W. Kaandorp, op de juiste manier werd weergegeven. De heer J. Kerssen was in ziin rol als Gieleken de schanenboer uit stekend. Hii gaf zich werkelijk met het élan, die hier van hem mocht worden Vereist. Hii wist door zijn goed gekozen mimiek, evenals Kozijn Joop (C- Kaan dorp) verschillende keren de lachspieren der toeschouwers te prikkelen. Het tweetal Kozijn joop en Nathalie met haar „Jao Vaoder" (Mei. C. Verduin) werd kostelijk uitgebeeld. De heer P. Putter was als pastoor op de juis te nlaats. Na aflnop dankte de voorzit ter „St. Willibrordus" voor het geen deze avond was geboden. De avond werd besloten met een ge zellig samenziin. Zondag 10 Febr. a.s. zal hetzelfde stuk weer voor het voetlicht worden gebracht. BLOEMENCORSO OP NEVERSIEDAG in Limmen, Heiloo, Castricum en Akersloot LIMMEN. Het VVV bestuur van Limmen heeft in overleg met de VVV besturen van Hei loo. Castricum en Akersloot in orinciDP besloten een bloemen corso te organiseren, met Lim men als centraal uitgangSDunt. Het is de bedoeling dat dit corso in de tweede helft van April samenvalt met de NEVERSIE-dac DE WERKLOOSHEID IN WEST-DUITS LAND BONN, 6 Febr, (A.F.P.). Op 31 Januari j.l. bedroeg het aantal werklozen in West-Duitsland 1.825.000 of 171.000 meer dan per einde December 1951. De stijging wordt toegeschreven aan de tijde lijke stopzetting van de werk zaamheden in het bouwbedrijf en de weersomstandigheden. f 94.27 voor Rode Kruis bijeen-gevoetbald BERGEN Dankbaar voor de assistentie die het Rode Kruis telkenmale biedt bij een thuis wedstrijd van Berdós en B.S.V., boden beide clubs bij het ontbre ken van een competitiewedstrijd aan, tegen elkaar te spelen. On danks het slechte weer in de tweede helft van de wedstrijd bleef de juiste stemming er in, die werd gedeeld door het Rodé Kruis, dat een bedrag van 94,27 mocht incasseren. DOORLICHTING BEVOLKING BERGEN Er is thans een werkcomité gevormd, bestaande uit doktoren, verpleegsters en vertegenwoordigers v. d. stands- en vakorganisaties, om de orga nisatie voor te bereiden van de doorlichting van alle inwoners van Bergen. Men is reeds begon nen om alle namen van de inwo ners op kaarten over te brengen, welke door een 100 man, belang loos aan huis worden bezorgd en afgehaald. HEILOO. Sinds de zeven tiende April van het vorig jaar vergaderde Woensdagavond in cafe Spoorzicht de afdeling Hei loo van de K.V.P. weer voor het eerst. Aanwezig waren o.a. en kele raadsleden en jongeren. De voorzitter, de heer J. Schuyt, be toogde, dat het jaar 1952, gezien de aanstaande verkiezingen, een jaar vol activiteit zal worden. Hij riep de leden toe, eendrachtig medewerking te verlenen, opdat de K.V.P. in de zomer versterkt uit de stembus zal te voorschijn treden. In bet. jaarverslag werd met te. leursteliing gewag gemaakt van (Van een onzer redacteuren) HOORN Staande onder een wijd uitgespannen oranje para chute, heeft ds. F. Slomp, bij duizenden bekend als Frits de Zwerver, gisteren ontelbare handen moeten drukken. Bij zijn zil veren jubileum als predikant had een huldigingscomité in zijn standplaats Hoorn, de voormalige illegaliteit nog eens in het geweer geroepen. En zij zijn gekomen, mannen en vrouwen uit alle delen van het land, die in de strijd tegen de bezetter met ds. Slomp schouder aan schouder hebben gestaan en zijn lei derschap hebben erkend. Kopstukken waren er bij, zoals het hoofd van de voormalige L.O.-L.K.P. in Noordholland, prof. dr. ir. H. van Riessen, pater Apeldoorn, na wijlen pater Bleijs een der katholieke topfiguren van het ondergronds gevecht en bij velen nog altijd als pater Victor bekend, leden van de voormalige Trouwgroep, echtgenoten van gevallen verzetslieden, onder wie de vrouw van Johannes Post. Maar ook kwamen de volslagen onbekenden, bewonderaars, vrien. den. groepen uit liet Drentse Nieu'wlande er» het Overijsélse plaatsje Heamse, waar ds. Slomp de gereformeerde gemeenten heeft geleid.. Tijdens, de langdurige receptie bleven de .speeches achterwege. De bezoekers complimenteerden de jubilaris en zijn familie ep maakten gretig gebruik van de gelegenheid om met vrienden van gedachten te wissele». Een officiële huldiging werd tijdenis.de reünie georganiseerd; liever gezegd': geïmproviseerd. Want prof. .v. Riessen die na het luiden van. de bel de leider van de intieme feestelijke bijeenkomst bleek te zijn. verklaarde het min of meel" aan het toeval te zullen overlaten welke gebeurtenissen 'zich zoudan voordoen, In de ille galiteit wist je immers ook nooit wat je te wachten stond! Ds. Slomp kreeg een couvert met een klinkende inhoud en ziin echt genote werd een prachtig radiö- toestel overhandigd. „Want", zo hadden de gezamenlijke schen kers gedacht, „Frits zal bet zwer ven wel nooit verleren en. daar om moet ziin vrouw wat meer ge zelligheid hebben". De jubilerende dominé was voor dat alles bü zonder erkente lijk. In een sober dankwoord her innerde hii aan de voortreffelijke samenwerking in de oorlogsjaren, van allen die in het gevaarlijkste werk door de Liefde werden ge dreven. Hii sprak over ziin mak ker pater Bleijs. met wie hii ook na de oorlog bij talloze spreek beurten optrad. „Soms kende men ROEMEENS PROTEST BIJ GROOT-BRITTANNIË LONDEN, 6 Febr. (Reuter). Radio-Boekarest heeft Dinsdag avond omgeroepen dat ook Roe menië, na Hongarije, Polen en Joego-Slavië, bij Groot-Brittan- nië heeft geprotesteerd tegen de in Januari j.l. te Londen gehou den conferentie van de „Europese beweging voor Oost- en Midden- Europa". ons niet uit elkaar. Als ze mij vroeffen of ik de pater danwel de dominé was. antwoordde ik dat ik naar mijn gevoelen geen van tweeën leek te zijn!" De reünisten kregen valse bon kaarten, persoonsbewijzen en toe- Siagkaarten voor hun consumpties, maar konden niet verhinderen dat eerst een knokploeg, na een hevig gevecht met de .landwacht", zich yan de kostbare paperassen mees ter maakte! Het heeft in de dan cing van het Parkhotel gedaverd van de prat.... ONZE KUSTVAARDER* Poseidon, 5 Febr- van Blyth; Pavonis pass. 5 Febr. Holtenau; Lydia, 5 Febr. van Oslo; Caribia 5 Febr. te Belfast; Jozo pass. 6 Febr. Vlissingen; Niagara 5 Febr, te Rotterdam- Inspecteur Mellema 5 Febr. te Belfast van Rotterdam; Zeehond 5 van Koege naar Delfzijl; Canada 5 van Foway naar Rotterdam; Regulus 5 te Fremington van Cardiff: Wilja 5 van Rostock naar Stettin: Neptun-us 5 van Goole naar Hayle; Jakob Oorburg 5. te Teignmouth van Lorient; Santa Lucia 5 van Le Havre naar Bel fast; Rival 5 te Rotterdam: Tinda 5 van Belfast naar Bristol Chan nel; Nomadisch 5 van Cardiff naar Dublin; Spica 5 van Ply mouth naar Fowey: Zeehond 5 van Köge naar Delfzijl; Regeja 5 van Antwerpen naar Poole: Union 5 van Goole naar Teignmouth; Inspecteur Mellema 5 van Belfast naar Garston; Regeja 6 pass. Vlis singen naar Poole; Zwerver 6 te Antwerpen van Presti: Missouri 5 van Stettin naar Goole; Aldeba- ran 5 te Dundee: Alpha 6 naar Londen; Antares 5 te Dundee; Arran 5 naar Gothenburg: Beta 5 te Oslo; Catell 5 naar Ipswich; Cormoran 5 te Hamburg; Erebus 5 naar Rouen; Horst 5 naar Gran gemouth; Jura 5 te Gent; Konin gin Juliana 5 te Antwerpen; Ma- jori 5 te Gaabense; Mary 5 te Londen; Romeja 5 passeerde Brunsbuttel; Setas 5 te Kjogge; Tiny 6 passeerde Brunsbuttel; Twin 5 naar Boom; Victory 5 naar .Rotterdam; Zwaluw 5 naar. Bos ton. het teruglopen van het leden aantal gedurende 1951 n.l. van 800 tot 600. Momenteel is er een bedrag van 124.30 in kas. Middels zijn jaarverslag heeft de secretaris, de heer G. Hofstee, afscheid genomen van de afde ling, Wegens vertrek naar Alk maar moest Ih-ii aftreden. De voorzitter bracht hem „post- huum" hulde voor zijn met be kwaamheid verrichte werkzaam heden. In ziin plaats werd be noemd de heer P. J. Zuurbier. Met klem werd aangedrongen op deelname aan de Kaderdag van de K.V.P. op 9 Februari a.s. te Alkmaar, des middags te drie uur in Het Gulden Vlies. Ge rekend wordt op minstens vier personen per afdeling. Het Twee de Kamerlid Bachg zal spreker» over de hedendaagse politiek. De afdeling Heiloo zal door vijf man vertegenwoordigd zijn. Als candidaten voor de Tweede Kamer werden namens Héiilóo aangewezen de heren Romme, Andries'sen, Groen v. d. Weyd'en, Kortenlh'orst, H-ooy. Bachg, v. d. Ploeg, Cleynk en Bakker. Naar aanleiding hiervan heeft de voorzitter de leden tot in bij zonderheden uitgelegd, hoe het grote verkiezingsapparaat van de KV.P. werkt, terwijl hii op be kwame wijze d-e talrijke vragen beantwoordde die op hem werden afgevuurd en ad rem sommige critische opmerkingen pareerde. De afdeling Heiloo wacht nog steeds op een aantal (twaalf) jongeren, die willer» deelnemen aan een nog óp te richten werk groep. Wie wil de kat de bel aan binden? Contributie Inzake de contributie-inning werd door de heren Robert, Bo-l- ten en De Groot een inning in korte termijn bepleit, omdat over het algemeen inning per jaar als eer»' te zware last-ineens wordt gezien. Wanneer de werkgroep zou kunnen worden ingeschakeld zou men de inningskosten kunnen kwijtraken. Zelfs werd vanuit de vergadering beloofd, dat sommige leden een aantal inningen voor telkens een "bepaalde tijd op zich willen nemen. Voor de leden blijft de wijze van betaling van zelfsprekend vrii. De contributie werd bepaald op ƒ1.75 per lid per jaar. Men hoont met, deze ver hoging geen leden te verliezen, doch het aantal zelfs weer op 800 tot 1000 te brengen. Men zal dus proberen de gelden door eigen leden te laten innen. Het. bestuur had aanvankelijk 1.85 voorgesteld, maar moest zwichten voor sommige leden, die vreesden, dat men voor dat ene dubbeltje en mogse zou be- da-niken. Als candidaat voor de kring- adviescommissie werd de heer J. Schuyt gesteld met de heer J. Bolten als plaatsvervanger. Rondvraag De heer Bolten bepleitte ten slotte het geven van ontwikke- lingsavonden, vooral voor jonge ren, die de voorzitter tot een be spreking uitnodigde, omdat de K V.P. allereerst ook een vor mingsinstituut voor haar leder» behoort te ziin. De heren Robert en De Groot vonden, dat de K.V.P.-fractie in de raad te weinig belangstelling ondervond van de zijde van het publiek vooral van degenen, die later -de thans zitting hebbende leden zullen moeten opvolgen DE RIJP De R.K. Zangver. „Arti et Religione" voerde in de grote toneelzaal van de heer Blokdijk, onder leiding van haar directeur de heer Gerbr, Hop, op zo voortreffelijke wijze de ope rette ,.'t Lied der Woestijn" uit, dat een woord van lof aan de directeur hier zeker op zijn plaats is. Arti et Religione heeft met de opvoering bewezen over de no dige goede krachten te beschik ken. Wij zouden tekort schieten als wij de regisseur niet in deze lof betrokken, want ook de lief hebber van toneel kreeg volop zijn deel. Veel dankbaarheid toon de het publiek, dat véle malen applaudiseerde en aan het slot een ware ovatie bracht.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 7