HET WONDER DER LIEFDE GESLAAGD RECEPTEN voor grage eters eoenmantels VOOR LENTE EN ZOMER reis van 0VERG00IERS VOOR GROOT EN KLEIN Kinderwagens zijn aanhangwagens! „Laat ons toch belasting betalen" y HILVERSUM PAGINA A ZATERDAG 9 FEBRUARI 1952 In deze tijd klagen vele huis vrouwen over „afkokers"; aard appelen, die bij 'heit koken aan de buitenkant papperig worden, terwijl zij van binnen hard blij ven. Dit laatste komtdoordat deze „pap" niet voldoende warm te doorlaat om de kern van dei aardappel zadht te doen worden; de temperatuur van kokend wa ter wordt daarin n.l. niet bereikt. „Neem geen» afkokers" is een voudig gezegd. Kunt U echter geen andere aardappelen kopen en hebt U een grote' portie te bereiden, zet Uw afkokers dan mot veel water op en kook ze hierin half gaar zachtjes, zo dat ze niet extra te lijden heb ben door „klotsend? golven". Giet daarna het meeste kooknat af en laat de aardappels verder gaar worden. Hierna is het droogstomen op een laag „vuur tje" belangrijk. Bij het bereiden van kleine hoeveielheden kan men direct beginnen mot de aardappelen te stomen. Hiervoor zijn speciale aardappelstoompannen in de handel. Men kan er ook een ver giet voor gebruiken. De vergiet met aardappelen wordt gehangen in een pan, waarin een bodempje water kookt. De aardappelen worden dan in de zich ontwikke lende atoom gaar. Het spreekt vanzelf dat vergiet en pan met een deksel afgesloten moeten worden. Deze bereiding duurt iets langer dan het koken in wa ter. Deze raadgevingen zijn alleen voor afkokers bedoeld, niet voor het koken van de gewone aard appelen en voor groenten e.d. Daarvoor is een bodempje water voldoende terwijl bladgroenten zonder water opgezet kunnen worden. Van aanbranden zult U diaarbji geen last 'hebben, wan neer maar stends de gulden regel volgt: zodra er stoom uit de pan gaat ontwijken het. „vuur" temperen en het deksel goed ge sloten houden. Door hard koken bereikt U geen hogere tempera tuur en wordt het voedsel beslist niet eerder gaar. RECEPTEN VOOR 4 PERSONEN Griesmeelvla en versierde griesmcelsneetje-s 1 1. melk, 110 g. (10 eetlepels) griesmeel. 3 eetlepels krenten en/of rozijnen, 60 g. (4 eetlepels) suiker, iets zout, (geraspte si naasappel- of mandariinschil); voor de vla nog V„ 1. gekookte melk. desgewenst suiker. De krenten eiVof rozijnen wassen en in warm water we ken. 1 melk aan de kook bren gen met iets zout (en geraspte sinaasappel of mandariinschil). Het griesmeel onder roeren erin strooien en de brij een naar mi nuten laten doorkoken. Ongeveer de heflft van de brij uitgieten in een ondiepe vorm of smal blikje, dat met koud water is omge spoeld. (Deze laten afkoelen en de volgende d'ag verwerken, zie beneden.) Door .die rest van de brii de krenten en/of rozijnen roeren met het vocht waarin zij geweekt ziin ende gekookte melk. De vla koud laten worden. Zo nodig nog watvsuiker toevoe gen. Griesineelsneetjés Griesmeelpudding; 1 sinaas appel of mandarijn: 2'4 dl (bijna 2 kopjes) peren- of ander gezoet vruchtensap 8 g. (krap 1 eetle pel) aardappelmeel. De stijve 'griesmeel in punten of plakken snijden en oP iedere portie een schijf sinaasappel of mandarijn leggen. De sneetjes overgieten met de vruchtensaus. Voor de saus: het aardappel meel aanmengen met een weinig sap. Eer« kopje sap aan de kook brengen en onder roeren 'het papje erin schenken. De saus iets laten afkoelen en de rest van het sap er door roeren. Effen kleuren zijn het mooist, maar liever geen beige waren uitgevoerd. Men zag zwart en maïsgeel, bordeaux en grijs, beige en hardgroen. De combina ties waren soms tot in 't overdre- vene toegepast en over 't algemeen niet fijn. Zo'n jas in twee kleuren heeft bovendien het bezwaar, dat zij vrij opvallend is en zich moei lijker met accessoires laat garne ren dan een effen of een uiterst sober gegarneerde mantel. Men heeft altijd te doen met twee kleuren, die dan weer bij hand schoenen, tas en schoeisel aange past moeten worden. Eén tint en dan liefst een bijzonder mooie geeft veel meer mogelijkheden en veel meer plezier. Wat dit laatste betreft, waren de regenmantels van wollen ga bardine een lust voor het oog. „Helfi" vertoonde zeer mooie mo dellen in kleuren als diepbruin, marineblauw, grijs, petrol en zee groen. Dergelijke mantels zouden zelfs de zomermantels kunnen vervangen. Zij hebben een voering van changeant en zijn wat speel ser in hun voorkomen dan de an dere exemplaren. Een marineblau we jas had een luchtig accent aan de mouwen, waar knopen een sierlijk spel speelden met ronds lussen. Mantels van wollen gabardine zijn absoluut waterdicht, evenals de loden regenjassen. Beide heb ben onder de schouders bovendien nog een versterking van rubber doek. De exemplaren van pope- line, die uiteraard goedkoper zijn, waren waterafstotend gemaakt. Naar men ons toevertrouwde, kun nen zij hun eigenaren evenwel niet zo lang tegen het water bet- schermen als de gabardine en lo>- den jassen. Als satijn Er was nog een materiaal pp deze show te zien, namelijk Met zijde-voline. Dat is ook absoluut waterdicht en zeer voordelig. Een regenmantel van dergelijk mate riaal, dat tussen twee haakjes glimmend en soepel is als satijn, kan men echter het best met een mantel en mantelpak dragen. Al leen geeft hij weinig beschutting op minder milde dagen. Van pope- line, gabardine, loden stof en zij de-voline is het laatste het minst behaaglijk. Zijde-voline, dat een veredeld plastic is, scheurt niet gauw en, naar men ons verzeker de, hangen kreukels spoedig uit. Men maakt er ook capes van, ter wijl men het o.a. in de volgende kleuren brengt: beige, bruin, zwart, lichtgroen, rose en viool- tjesblauw. b. Welke vier vogels zijn samen een el lang? c. Het eerste is een huisdier, het tweede een deel van een stad, samen vormen ze de naam van een dorp in Zuid-Hol land. man in Vorden (Gelder land). Frankrijk wil geen lek kere appels van Neder land meer hebben. Waar om nu niet? Flauw hoor! In Twello (Gelderland) en nog wel dicht bij Apeldoorn, liep 'n jonge tje van vier jaar achter 'n grote vrachtauto. Op eens reed die vrachtauto achteruit, en het ventje werd overreden. Dood. Pas op! Pas op! En de grote kleine vrienden moeten goed op de kleine kleine vrienden passen! De Las soman houdt veel te veel van jullie! Jammer weer van zo'n ventje! Nu, tot de volgende week weer, hoor! Groe ten van Opa Haas! Eventj'es prakkezeren 1. Als je vijfmaal het cijfer 6 hebt, kun je daarmee getallen vor men, die samen opge teld 84 tot uitkomst ge ven? BOYCOTTEN Is me dat eventjes een dik geleerd woord! En toch hebben jullie het wel eens gehoord. Wat be doelen ze daarmee? Het is een Engels woord en wil zeggen: iemand uitsluiten in de handel of in het verkeer. Zorgen, dat iemand niets meer kan begin nen en geen centje meer kan verdienen. Hij wordt geboycot of doodgedrukt. Komt dat bij jongens en meisjes ook voor? Nou, en of! Als je iemand uit de club of bij het spel kwijt wilt, kun je hem zo pesten en treiteren, dat hij niet meer komt. Of je kunt van die handige trucjes uithalen, dat je hem er buiten werkt. Is je dat nog nooit overkomen of heb je zelf niet aan zulke ylieuigheidjes" meegewerkt? Ons motto van de maand gaat daar recht tegen in. SLUIT NIEMAND UIT betekent niets anders dan: niet boycotten en niemand dooddrukken. Doe mee met de naastenliefde en houd van allemaal. Even plots als vallen, zijn we situatie aan de DWS en In af< titel afstormde: veranderd, dat er zijn er zelfs die in de laati Toch nog sens natuurlijk ook. Quick van DE na de verrass lezer, hebt ge 1 ken competitie April gereed zi we zijn er nog Wel om U d den op hetgeen in afdeling A f len we eerst de noemen: EDO- schedese Boy: wedstrijden, die tje kunnen zijn Maar weten we het r de&e Boys kan vreemd® verras daar komt nog sterdamsé ploeg in z'n beste vo krijgt tegen A. een en ander maar die opga; minder zwaar. belangstelling naar Frisia. Fr: oensdoder. dat gaat bü 't Gooi eens voor een zorgen. Het ov het programma ressant. Volew: Velocitas een krijgen, we gele punten in Ai blijven en Heei het, eerste gezic acht worden kleine afstraffir ElinkwiikG.V., papieren vrüw kan 't nu met dooien, 't Is s vraag, voor wie wie de pech he dooien. Figuurlii te verstaan! Wie heet er SCHOLASTICA? Scholastics is de zus ter van de grote orde stichter, de H. Benedic- tus. Als klein meisje was ze reeds aan God toege wijd. Eenmaal ging ze op bezoek bij haar hei lige broer. Dan brach ten ze samen een pret tige dag door. Ze baden samen en spraken met elkaar over de goede God en over het grote geluk, dat ze Hem in het klooster mochten die nen. Als het avond werd, gebruikten ze sa men de maaltijd. Eens zei Scholastica: Bene- dictus, blijf nu deze nacht eens hier; dan kunnen we morgen ver der spreken over de vreugde van het eeuwige leven. Maar daar kwam niets van, want Bene- dictus wilde niet buiten z'n klooster blijven. Het was een heldere hemel. Scholastica vouwde haar handen en bad. En plot seling begon het zo ge weldig te regenen, dat Benedictus wel moest blijven. Scholastica had het gewonnen en kon de nacht met haar broer doorbrengen. Drie dagen later stierf Scholastica en Benedictus zag haar reine ziel als een duif naar de hemel vliegen. Daarom zie je de H. Scholastica ook met een duif afgebeeld. 10 Fe bruari vieren we haar feest. den trouwring gevonden! En ook nog 'n handjevol gewone ijzeren spijkers. Een student in Rome kan goed achteruit lopen. Hij heeft dat laatst twee uren achter elkaar ge daan. Hij liep toen 19 km, kleine vrienden'. Leuke student! Pas hebben we knollen en spek naar Duitsland gestuurd. Niet voor niets, hoor! Lekker! De Duitsers lusten ook graag uien! In Engeland moeten ze heel zuinig gaan leven! En de belasting is daar ook hoog! Net als hier! In Noorwegen 'n hele boel groenteboeren ge sproken. Ze wilden alle maal graag uien, wortelen en andere groenten uit Nederland hebben. Maar ze krijgen ze niet. Aardige mensen daar, hoor! Boven: regenjas van zijde-voline met hoofddoekje van het zelfde materiaal. Onder: gabardine mantel, waarbij de garnering nog sober is gebleven. soman De regenjas is een onderwerp, dat in ons kikkerlandje altijd be sproken kan worden. Elk seizoen zijn de druppels paraat, hetzij als Maartse buien, hetzij als Meiregen of kille najaarsstormen. Zelfs in de winter is het rijk lang niet altijd aan sneeuwvlokken en ijspegels. Daar hebben we van mee kunnen praten. Het grote probleem, dat zich hierbij voordeed, was de koude, die de nattigheid vergezelde. Onze regenjas gaf beschutting tegen de pijpestelen, maar ook tegen de scherpe wind? Een regenjas met een afknoopbare voering van wol of bont, dat zou een ideaal zijn, peinsden we enige tijd geleden, toen wij onze fiets tegen een gure bui instuurden. Wij hebben deze wens nog niet ver wezenlijkt gezien, al weten de diverse Nederlandse bedrijven behoor lijke collecties regenjassen samen te stellen. Een daarvan, Helfi-fabricatie, gaf zer stond. Een kwiek regenhoedje dezer dagen in het Victoria- met brede rand voltooide het ge- hotel te Amsterdam een show van heel. haar modellen. Alle exemplaren Natuurlijk waren er ook andere waren voor lente en zomer be- hoofddeksels. De capuchon hand- stemd de regenmantel met war- haafde zich en daarnaast vertoon- me losse voering bleef dus zeker den zich kapjes en soms kleine een droom maar niettemin hoofddoekjes. Verschillende kap- was er veel, dat tot tevredenheid jes zaten binnen in de mantel, in stemde. De prijzen waren zeer re- een apart zakje, dat even boven delijk en de modellen goed. Er de zoom was aangebracht! Ook de was terdege op gelet, dat de jassen capuchon was bij verschillende een mantelpak of mantel konden mode1' - niet te zien. Zij zat aan beschermen. Speciaal de royale de b kant van de rug. raglanmouwen waren in dit op- De u.„,inequin haalde twee losse zicht een verheugend teken. Zeer stukjes, precies grote bloembla- veel modellen hadden een ruime den, uit de kraag naar buiten, trok rug en „getailleerd" voorstuk; dit aan de rits, die er tussen in zat laatste dankten zij aan de cein- en schoof de inmiddels ontstane tuur, die aan de voorzijde door capuchon over haar krullen. twee openingen gehaald was. De jas kon echter ook in een swagger Het hoeft haast geen betoog, dat veranderd worden, hetgeen naar diverse exemplaren in verschillen- onze persoonlijke smaak gracieu- de en liefst contrasterende tinten Daar is de Lassoman dan weer! In de ene hand zijn lasso, in de andere de teugels en 'n mes en 'n vork! Bij de plaats Spa in België lag laatst 'n meter hoog sneeuw. Het paard kon er niet door! In Amerika heeft 'n grote dame 'n bokser op zijn neus geslagen, omdat haar zoon het van hem verloren had! Al dat bok sen ook! In Doesburg hebben ze nu 'n fijne nieuwe vaste mooie stevige brug over de IJssel. Op IJsland is de man, die daar de baas was, pas overleden. Hij was 70 jaar oud. Hij was de president! In Australië zijn ontzet tende bosbranden ge weest, kleine vrienden! Jammer! Laatst liep er in de buitenwijken van Nijme gen 'n wild zwijn. Honger! Aan de weg van Utrecht naar Amersfoort is 'n zeer moderne villa te koop! en ook een aan de weg van Arnhem naar Zutphen. Welke kiezen jullie? In Amerika zijn veel vrouwen niet tevreden, kleine vrienden! Ze ver ven haar haar. En dat kost veel geld! In Nijmegen kun je ook 'n villa met tuin erbij ko pen! Er is weer genoeg! Door de gladde wegen zijn laatst auto's geslipt. Er zijn drie doden. Ook 'n jongetje van acht jaar. In Hoorn bij 'n slager geweest. Die had in de maag van 'n koe 'n gou- 2. Probeer eens om deze figuur in één trek te tekenen zonder dus je potlood ook maar één keer van het papier op te tillen. 3. a. Ken je een let ter, die nu eens op drie en dan weer op vier benen staat? In Engeland 'n huis moeder gesproken, die in 'n blikje met vlees 'n gouden trouwring had ge vonden. Hij was van 'n Arme papa Een boer zit rustig te eten. Plotseling hoort hij een geweldig lawaai. Hij vliegt meteen naar buiten en ontmoet voor z'n deur het zoontje van z'n buur man. De kleine, zevèn jaar oud, ziet er trooste loos uit. De kar met hooi was zojuist omgevallen en het hooi lag in grote ho pen op de weg. Maak je maar niet on gerust. zegt de boer.- Kom eerst een hapje met me eten. Straks zal ik je wel een handje helpen. De kleine weigert en zegt: „Papa zal er niet over te spreken zijn." Ten slotte laat hij zich overhalen en eet met smaak een stukje mee. Wat zal papa woe dend zijn, zegt hij aan het eind van de maaltijd. Iedereen kan een on gelukje overkomen, stelt hem het boertje gerust. Waarom zou je vader zo kwaad op je zijn? Omdat hijomdat bij onder het hooi ligt. stottert de kleine Zo rende John zonder hoed, pruik en mantel over de weg. Honden kwamen luid blaffend toe gelopen. kinderen huilden als gekken, de ramen vlo gen met een klap open en de mensen, die naar bui ten hingen, schreeuwden Bravo!, zo hard en zo lang als hun longen het maar konden houden. ambten de bomen open gooiden, als John nog hon derden meters uit de buurt was. En terwijl John met z'n hoofd, waar het zweet met straaltjes af liep, wanhopig over de nek van z'n draver gebo gen lag, daar gebeurde 'n groot ongeluk. De twee zandstenen kruikjes met de heerlijke koele wijn, die achter hem aan ben gelden, sloegen tegen el kaar aan en braken in stukken. Het kostbare vocht kwam op de straat terecht. Zielig gezicht! En de flanken van het paardje dropen van het lekkere vocht en er sloeg een heerlijke wijngeur af, zo dat de mensen langs de weg er van stonden te snuiven. Maar de koppel van glanzend leer, die John nog altijd bezat, gaf de mensen het vermoeden, dat die dwaze ruiter toch een voornaam man moest zijn. Alleen wezen ze el kaar met verbazing op de twee halsjes van de kruik jes, die als droeve restjes links en rechts van John bengelden. In afdeling B heel anders rr heeft zich beihaé geïnstalleerd en in zacht leren k pioenschap af. 1 gernktgen. noch Amsterdammers gen. Zeven pun i's we] 'wat *erg voorsprong treho looft natuurlijk Amsterdammers kers op bezoek i de Groningers v ooit sinds weker d egradatiegevaar Sneek zijn morr grootste kanshe afdeling naar d Misschien dat S sterkte weet te succes, dat Ach: boekte om nu z gen V.S.V de vi halen. Dan word de Assenaren v want we gelovei dat ze er in slas Leeuwarden te De overige oi van minder betf Sen kan tegen een kleine zege ook de kans on i groot is en R.G.I als favoriet tese Zwolse Boys, th te genaken. Iaat schede natuurliil rassen en we zij Be Quick thuis i beste kansen te nu de Gronings Gilpin galoppeerde als een kolkende wervelwind nog maar steeds door John Gilpin in hoogst eigen persoon. Van mond tot mond werd het nieuw tje van z'n dolle ren over verteld en ieder gaf een eigen uitleg van het geval. Sommigen zeiden: „Het zal wel een gewichtige zaak zijn, waarom die John Gil pin daar als een gek langs de straten vliegt". Ande ren beweerden: „Hij zai een weddenschap aange gaan zijn, waarvan hij be zeten is. Misschien gaai het om een paar duizend piek". Soms moest John tolbomen passeren. Maar het was grappig om te zien, hoe haastig de be- DE HAAG. Voor de Haagse rechtbank verscheen gisteren de onderwijzer J. W. de G. uit Wa teringen, die appèl had aangete kend tegen een vonnis van de kantonrechter Waarbij hij tot 6 gulden boete was veroordeeld wegens het hebben van een aan hangwagen achter een motor. G. meende dat hij niet straf baar was omdat „kinderwagens" naar zijn mening niet onder „aan hangwagens" behoorden. Op het ogenbhk had hij de „kinderwagen" aan de zijkant van zijn motor, zodat het een zij span was, hetgeen, niet was ver boden. De officier meende dat G. wel degelijk een aanhangwagen had gehad en vroeg bevestiging van het vonnis en een verlaging van de boete tot f 1. DOOR LAWINES OMGEKOMEN BERN (A.P.). In midden Zwitserland zijn gisteren bij een lawine twee boeren om het leven gekomen. Beiden werden begra ven door de sneeuwmassa's af komstig van de Noordelijke hel lingen der Alpen. In totaal zijn thans tot dusver deze winter vier personen bij lawines gedood. ROME (A.P.). Een groep christen-democratische afgevaar digden heeft bij het parlement een motie ingediend, waarin zij vraagt belasting te mogen betalen. In de motie werd gezegd, dat de afgevaardigden in 1929 onder het fascistische regiem vrijgesteld werden van belasting, inplaats van een salarisverhoging te krij gen, waarom zij hadden gevraagd. Een debat over de motie is nog niet vastgesteld. GEVONDEN CEDAR CITY, Utah, (A.P.). De heer W. F. Mullet vond op de vloer van een kruidenierswinkel een biljet van 20 dollar en gaf dit aan de winkelier. De eigenaar kwam al spoedig opdagen het was de lieer Mul let zelf. ,Jk ontdekte thuis, dat ik 20 dollar te kort kwam", zei hij. ,Jk ben er nog steeds niet zeker van, of de kruidenier mij wel geloof- Jeugdelftallen Op Woensdag uur wordt in h« dion een oefenw< tussen twee KN len tot 20 jaar. is bedoeld als s voor de Internati strijd Nederland- NATO-VLAGCEN WEER IN TOP SHAPE (A.P.). De vlaggen van de 12 NATO-landen, die bij het nieuws van de dood van koning George VI van Engeland tot halfstok werden neergelaten, zijn gisteren weer in top gegaan als eerbewijs aan koningin Elisa beth. Vandaag waaien de vlaggen weer halfstok tot aam de begrafe nis van de koning. De uitverkoopmaand is een soort komkommertijd op modege bied. De étalages tonen een rom melige overvloed van kledingstuk ken, die hoogstens nog wel van het heden, misschien zelfs al van het verleden, maar zeker niet van de toekomst zijn. Een goede gelegenheid om het deze keer eens te hebben over een buitengewoon practische aanvul ling van de garderobe, nl. de over- gooier. Voor de handigen is zo'n kleding stuk gemakkelijk zelf te maken van een coupon stof, die net te klein is voor een jurk. De zuinigen (en wie moet dat niet zijn tegenwoordig?) kunnen een overgocier vervaardigen van een reeds bestaand kledingstuk, bijv. een mantel, die slechts ge deeltelijk versleten en misschien heel goed te keren is. Voor de min of meer artistiek aangelegden biedt een overgooier de mogelijkheid tot aparte kleu rencombinaties en verrassend leu ke resultaten. HET WELZIJN VAN KINDEREN 30 Maart (Advertentie) "WTITTTTT Niet krabben. De helder iS B H I lm vloeibare D.D.D. kal- VJ JU IJ JLu meert de jeuk in enkele seconden, doodt de ziektekiemen en ge neest tot diep in de huïd^oriën. GENEESMIDDEL TEGEN TSTfc Wffe HUIDAANDOENINGEN JSJ?» JSLR JU* DE MOOISTE WHATANE, Nova Scotia (A.P.) Mevrouw S. G. Print zond daartoe overgehaald door enkele van haar vrienden de bloemen, die in het wild achter haar gara ge groeiden naar een tentoonstel ling. Zij behaalde de hoofdprijs en nog twee onderscheidingen. Bekend* schriftelijke cursus Ass. Press). ;al in Praag een conferentie over net welzijn van kinderen gehou den worden, heeft Radio-Praag migeroepen. Het doel: het Tsjechische pu- oiiek bekend te maken met het trieste - leven van kinderen in tapitalistdsche landen en het het lelukkige leven voor te houden, jat de kinderen in Tsjechoslowa- ':ije, de andere volksdemocratieën n de Sowjet-Unie leiden. Prakt. Boekh., Handelscorr. De „gele" Ai onze corn verslaggevers hel niet opnieuw eer ontvangen. Dezell voor twee weker hetzelfde prograr gesteld blüft gel hopen dus morge slagen van de w te ontvangen. klaps ze strekte haar armen uit, alsof ze hulp zocht en een seconde later zonk ze achterover in haar kussens, doodsbleek, buiten be wustzijn. De dokter, die haastig ontboden was. constateerde een aanval van hersenkoorts en vele weken zweefde het meisje tussen leven en dood. Maar tenslotte was het gevaar geweken en op een morgen vond tante Pilar haar op zitten in bed. zeer zwak, maar weer zichzelf. De verpieegsiter verliat de kamer om zich wat te vertreden en juffrouw Duero loste haar af. Toen ze de uitdruk, king op het gezicht van haar nichtje zag, wist ze. dat ze vragen zou moeten beantwoorden, waar op ze zich al dagen lang had voorbereid. Zeg het me, tantetje? Tante Pilar ging bü het bed zitten en nam Stella's hand in de hare. Zou het wel verstandig zijn alle narigheid die voorbij is, weer op te halen, kind? vroeg ze Je bent erg ziek geweest Tantetje, ik moet weten wat er is gebeurd. Ik heb geen rust. voordat ik het heb gehoord. Maar de dokter heeft gezegd, dat er niet mee.r gesproken modht worden over wat je heeft gekweld en dat Tantetje, die kwelling be hoort niet tot het verleden, ze is er nog. U moet. me vertellen, wat er is gebeurd, terwijl ik ziek was. (Wordt vervolgd) FEUILLETON RAFAEL KUBELIK GEHEEL HERSTELD erste uitvoering „Katharsis" uitgesteld Rafael Kubelik heeft z'n werk- aamheden weer hervat en zal e eerstvolgende concerten van iet concertgebouworkest dirige- en. 1 In verband met de gederfde repetitietijd zal het programma van de abonnementsconcerten van Woensdag 13 en Donderdag 14 Febr. a.s. een wijziging moe ten ondergaan. De eerste uitvoering van „Ka tharsis" van Bertus van Lier on der leiding van Rafaël Kubelik is uitgesteld tot het Holland Fes tival in Juni a.s. DRIEMAAL DRIE IONIA, Michigan (A.P.). Op 3 Februari 1950 tussen 9 en 10 uur 's morgens kregen de heer en mevrouw Merle Millard Jr. hun eerste zoon, Thomas James. Op 3 Februari van liet vorige jaar, eveneens tussen 9 en 10 uur 's morgens arriveerde het tweede kind Mary Cole. Zondag j.l. 3 Februari 19 52 tenslotte oen 9.57 v.m. schonk mevrouw Merle liet leven aan de rlnrtfp T /1""" Eerste klasse l De VolewVeloci EDO—AGOVV Ensch. BoysDWf 't GooiFrisia Elinkwijk—GVAV TheoleHeerenve< Eerste klasse I Leeuwarden - Achil Sneek—VSV WageningenDOS OosterparkersAj Blauw-WitRCH Zwols? B.Enschc Be QuickVitesse Eindhoven—RBC ADO—BW Willem IIJulian Bleyerh.Sittardia Feyenoord—SVV Quick N.-MW .Eerste klasse E ChevremontNEC XerxesEmma Hermes DVSNT PROTESTEN TEGEN SUBSI DlEVERLAGINC EINDHOVEN. Vele leden van de Ned. Kath. Bond van mo lenaars, graan- en kunstmesthan- delaren waren gisteren bijeen om te protesteren tegen de subsidie verlaging, midden in een toewij zingsperiode en zonder overleg met het bedrijfsleven. Het leek op een weldoordachte aanslag op het bedrijfskapitaal van de Ned. graan- en voeder- handel, waardoor millioenen gul den zouden worden overgeheveld in de overheidskas. Tenslotte werd een motie aan genomen, waarin geprotesteerd werd tegen deze onrechtvaardige maatregel.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 4