Optreden tegen revolutionnaire volksvertegenwoordigers? Oppositie verliet het Belgische parlement om „koningskwestie' Ontploffing bij Poiynorm Masjoemi keurt politiek van minister Soebardjo af Diepe ontroering bevangt tienduizenden die defileren in Westminster Hall Maximumprijs voor volksbrood Fe/? „spook" nam zijn intrek in Deense parlementsgebouw per pak 250 gram T 73 183 188 K0f"e- irookjesland DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMGEVING nHd De bom is gebarsten! «■PMS mm w - ■BIS lii WÊÊL.Ïf* TWEEDE KAMER DE DAME EN DE KAMER..:. Kroning Elisabeth kort na Pasen Geen radiozegels plakken Teleurstelling over ontbreken van voorstellen LAWINES in Oostenrijk Katholieken lieten zich opnieuw tot debat verleiden Berucht oplichter te Bolsward gesnapt Geen persoonlijke onqevallen Nog een schip als de „Nieuw Amsterdam" Zwols bedrijf zendt 26 schepen uit Huisvader verdronk in Drentse Vaart Interpellatie over werkloosheid Indonesische regering in gevaar Aanvaarding M.S.A.-hulp I f 12.50—18.60; afw. N 550 kg Spruit- 900 kg Sipruatkool 19000 kg Rode kool 8000 kg Gele kool 7 kg Groene kool 9.30 100 kg Uier»; grove gewone 28.1031.70; 29.40; neo 27; 30000 21.30—23.80; n 19.80 89.20; modjo 15.20 0 kg Peen: II 22.10- ;0.3O—20.50; IV 13— voor export: II 9.50 8.6016.90; Riet lang: 60: II 12.40—12.90; —14.30. JK 40.000 rode' 50; 50000 gele kool 10000 groene kool 12 00 witte kool 6.709; 9.10—30.50. drielingen 200 witlof I 46—50. ;erlijke Stand Geboren: Anne F. Lawant en J. de nnes Nic. Anthonius, van de Giesen en G. icolaas Gerardus en stinu Maria, zoon en n Joh. Smit en C. nnes Theodorus, z. v. ïoede en M. Groot. Nic. Morsch, 32 jaar t. Venneker, 30 jaar; 3chot, 31 jaar en M. 23 iaar; Th. Mole, ar en Joh. S. Bijpost, i: Gerrit Visser, 10 j.; oehuijs, 78 jaar; Lou- 60 jaar; Bregitta jaar; Pieter Keizer, d' kra"htigs(e d9eurigs,e c* et Albert Heijn's oven f8.— FRANCO jestraat 60, tel. 4217. z. a. gepenssion. voor ag.- of incassowerk on- :rsch. wat. Br. no, 16108 HP. oningr., aangeb. bov. lis, 7 k„ zolder, plat, !5 p. w. Centr. Alkm. or won. 45 k. Br. no 121, bur. v. d. blad lUmvvwvvv^ st weet u, mijnheer geld. Maar ik geef n tot ik er in slaag aeurd is, ga ik weer sje op. Het is anders die boze tovenaar [ge van mijn onver- e liefde geworden" 'erhoal", zei smidje nooit moet liegen, it u een boot had land? Waar bent u g", zei de naamloze ikjesland natuurlijk, lan naar Sprookjes- HET FEIT Abonnementsprijs f 6.20 per kwartaal, f 2.07 per maand, f 0.48 per week, inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50: in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f4.—; familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur E. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties; Noorderbank, Nederl. Credietbank. uiten God is 't nergens veilig. (Vondel) STADSEDITJE VAN HEDEN PAG. 3 Donderdag 14 Februari 1952 46e Jaargang No. 12399 Kanforen: HOORN, Draafsingel 59, teL 4243, Grote Noord 77, tel 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 52, 'eL 2046. (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 36, teL 459 K 2240 MOTIE-ENGELBERTINCK INGETROKKEN (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Het broodprijs- debat in de Tweede Kamer ein digde gisteren met de aanvaar ding van de motie-v. d. Wetering (C.H.), waarin de regering wordt uitgenodigd om ten spoedigste voor volksbrood een maximum prijs vast te stellen, zonder com pensatie-regeling, welke geba seerd is op de kostprijs daarvan en vermeerderd met een rede lijke ondernemerswinst. De heer Engelbertinck (K.V.P.) trok zijn motie in, waarin werd gevraagd om na ontvangst van net desbetreffende S.E.R.-rapport een verhoogde progressie van de kinderbijslag in overweging te nemen. De staatssecretaris van Sociale Zaken, mr. van Rhijn, had zulks, namens de regering, in een spe ciale verklaring nog eens na drukkelijk toegezegd en hij be trok hierin mede de progressie. h| Bi 111® Sm I De mijn, die een week lang de Eems voor Delfzijl onveilig heeft gemaakt, is gisteren door de M.O.D. tot ontploffing gebracht. Onze fotograaf maakte deze exclusieve opname van de detonatie, waarover onze verslaggever op pagina 3 Vertelt. (Copyright Noorderpers) DEN HAAG, 13 Februari - üe Tweede Kamer ging van middag verder met de behan deling van de voorstellen tot Grondwetswijziging waar zij gisteren was gebleven. En dus betrad Mr Oud (V.V.D.) het spreekgestoeltewaardig en kalm. De rust in het ge bouw was daaraan evenre dig. De historische uiteenzet ting van de heer Oud werd echter wreed verstoord door een dame, de echtgenote van een heer uit Duivendrecht, iviens huis hem ontnomen en daarna afgebroken is. Deze tribune-dame had de Kamer, leden een open brief" aan te bieden en zij koos daar voor de snelste weg. Dat vil zeggen, zij verhief zich van haar plaats en wierp het oakje papier over de ballu- drade. De deken van de par lementaire pers, Dr van Raalte, kreeg er de helft van yp zijn hoofd, de rest dwar relde zachtjes de kamer in. Dr Kortenhorst liet een bode de dame verzoeken zich te. verwijderen, aan welke uitnodiging zij zonder meer gevolg gaf. Zij had haar doel oereikt: de Kamer in te lichten over '„de aggressieve houding van de burgemeester van Duivendrecht en de woonruimtevorderingscom- missieleden"- Mr Oud ver. volgde zijn historisch over zicht. LONDEN, 13 Febr. (A.P.). Kort na Pasen zal Westminster Abbey gesloten worden om voor bereidingen te treffen voor de kroning van Koningin Elizabeth II, aldus werd vandaag vernomen. Dit duidt er klaarblijkelijk op, dat de nieuwe Koningin gekroond zal worden kort na beëindiging van de officiële hofrouw, die op 31 Mei afloopt. IN EINDHOVEN IN SCHIEDAM WEL! EINDHOVEN. Daar de Radioluisterbeschikking 1950 niet door de bevoegde autoriteit is uitgevaardigd, mist zij verbin dende kracht, aldus de uitspraak van de Eindhovense kantonrech ter, mr. A. G. H. H. Roeffen, in een proefproces, dat de heer Jef de Brouwer, hoofdredacteur van het dagblad „Oost-Brabant" heeft uitgelokt. De heer De Brouwer werd omt slagen van rechtsvervolging ter zake het niet hebben van een geldige luisterverguruning. Met deze uitspraak wordt de Radio luisterbeschikking in haar kern aangetast. Ook de kantonrechter te Schie dam mr. D. B. Cos, heeft uit spraak gedaan in een radio-luis- tervergunminigzaak en wel die legen de waarnemende secretarie- ambtanaar W. H uit Sdhiiedam. De Schiedamse kantonrechter aanvaardde geen van de verweren van mr. T. G. Scheer, de Haagse raadsman van verdachte. De kantonrechter veroordeelde de heer H. tot f6.of 2 dagen, waardoor hem de mogelijkheid openblijft in hoger beroep te gaan. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG De algemene beschouwingen in de Tweede Kamer over de voorstellen tot wijziging van de grondwet werden ook gisteren hoofdzakelijk benut om te spreken over zaken, die de regering hierbij niet aan de orde heeft gesteld en met name het vraagstuk van de revolutionnaire volksvertegenwoordigers en dat van het misbruik van de drukpersvrijheid. Prof. Romme (KVP), die hier over reeds de dag tevoren zijn teleurstelling had geuit, gevolgd door de heer Tilanus (CH), kreeg gisteren nog onverdeelde bijval van ds. Zandt (St. Ger.). De heer Schouten (AR) bleek wel maat regelen inzake rev. volksverte genwoordigers te wensen, maar wat de drukpersvrijheid betreft kon hij slechts heil zien in een verscherping van het repressief toezicht. Mr. Oud (VVD) opperde van zijn kant zowel bij het ene als bij het andere punt sterke bedenkingen, waarbij intussen ook hij, met betrekking tot de drukpersvrijheid, wel ruimte wilde laten voor verscherpte strafbepalingen. Zijn standpunt ten aanzien van de motie-Romme, waarin de rege ring zou worden uitgenodigd om zien andermaal te beraden over voorzieningen met betrekking tot „het tot uitdrukking brengen door leden van vertegenwoordigende lichamen van een streven, dat gericht is op verandering van de bestaande rechtsorde met behulp van onwettige middelen", be hield mr. Oud zich nog voor. Tegen doeltreffende middelen in dit opzicht was hij zeker niet, maar voorlopig had hij op deze motie tegen, dat buiten de tekst REEDS 32 DODEN WENEN, 13 Febr. (A.P.). In Tirol werden de stoffelijke res ten van drie kinderen onder de sneeuw uit gegraven. In geheel Oostenrijk viel gedurende de nacht weer sneeuw, waardoor op tal van plaatsen lawines neer stortten en het hele verkeer prac- tisch werd stilgelegd. Internationale treinen rijden met een vertraging van zeven uur en de binnenlandse treinen lig gen bijna helemaal stil. Overal stromen de meldingen van gro tere of kleinere lawines binnen, waar de waarschuwingen die steeds worden uitgezonden voor komen, dat een ramp plaats vindt op dezelfde schaal als het vorige jaar, toen 127 mensen het leven verloren. In Leutasch, nabij Innsbruck, werkten reddingsploegen de hele nacht door, om in de vroege morgen de lichamen van drie kleine kinderen te vinden. Het was een meisje van twaalf jaar en twee jongetjes van vier en zes. De lawines in Oostenrijk heb ben totnogtoe 32 doden, 12 ge wonden en twee vermisten ge- eist. In de provincie Salzburg zijn Woensdagmiddag twee arbeiders bedolven. Er bestaat weinig hoop hen nog levend op te graven. om een verband werd gelegd met de desbetreffende voorstellen van de grondwetscommissie. (Vervolg op pag. 3) Graaf de Marchant et d'Ansembourg overleden In kasteel Neuburg te Gulpen is overleden R. L. J. H. M. Graaf de Marchant et d'Ansembourg, kamerheer In buitengewone dienst van H. M. de Koningin. Vrijdag a.s. te half 11 zal in de parochiekerk te Gulpen een plechtige rouwdienst plaats heb ben, waarnaar de teraardebestel ling plaats heeft. BRUSSEL (A.N.P.-A.P.) Na gistermiddag een verklaring te hebben aangehoord van de liberale woordvoerder Lefèbre, waarin deze zeide, dat de liberale Kamergroep uit protest tegen de samenstelling van de Belgische delegatie naar Londen zich zal onthouden van deelneming aan de debatten tot na de begra fenis van koning George van Engeland, verlieten de liberale Kamerleden de vergaderzaal. Zij werden een ogenblik later gevolgd door de socialistische Kamerleden. Ook in de Senaat hebben de socialisten en liberalen zich gistermiddag teruggetrokken. De communisten namen deel aan deze boycot. Tijdens het debat, dat weer door de socialisten werd uitge lokt, werd de Belgische premier herhaaldelijk uitgemaakt voor leugenaar. De socialistische afgevaardigde Jean van Eynde, die onder steeds toenemend tumult uitriep: „De premier heeft gelogen", moest door de voorzitter tot de orde geroepen worden. De socialist antwoordde daarop dat de premier inderdaad gelogen had, toen hij eergisteren ver klaarde dat de beslissing van de koning berustte op het protocol. Hij wees er op dat Leopold III ook naar Londen was gegaan voor de begrafenis van Koning George V, voor hij officieel een bezoek aan Engeland had ge bracht. Leopold III werd op die tocht vergezeld door Paul van BOLSWARD. De 27-jarige recidivist A. F. L„ afkomstig uit Groningen, die in meer dan 30 plaatsen, vooral in het Westen en Zuiden des lands, gezocht werd wegens oplichting, is te Bolsward door de gemeentcvilitie aange houden. L., die ongehuwd is en voor heen vertegenwoordiger was, maakte er een gewoonte van in een nieuw „operatieterrein" bij de pastorie adressen te vragen voor een goed pension. Zo wist hij het vertrouwen te winnen. Na enkele dagen verdween hij echter met de Noorderzon, nadat hij zich geld en sieraden had toegeëigend. Te Bolsward trachtte hij zelfs een groot pand te kopen om er een textielzaak in te vestigen. Een agent van de gemeente-politie herkende echter zijn signalement uit het politieblad, waarna aan houding volgde. L. die ook meer malen bromfietsen huurde en later verkocht (zelfs in België) had toen nog 17 cent op zak. Eèn van de vier hallen van het Polynorm-bedriif in Bunschoten is vanmorgen om kwart voor zes voor het grootste deel vernield door een ontploffing van een moffeloven, waarop een brand volgde. In dit bedriif worden de onderdelen vervaardigd voor montagebouw. De explosie, die tot ver in de omtrek werd gehoord, vernielde vrijwel alle ruiten van de hal en een gedeelte van 't dak en de muren werden weggeslagen De brand, die begon in bakken met zeer brandbare verf sloeg ook over ob een laboratorium, dat zich midden boven de hal be vindt. De bedrijfsbrandweer, la ter geassisteerd door de brand weer uit Bunschoten, slaagde er in het "«uur in ongeveer ander half uur te bedwingen Acht ar beiders, die in de hal bii de oven aan het werk waren, werden door de explosie tegen de grond ge slagen. Niemand werd echter gewond. Op dat moment waren 25 arbeiders aanwezig. Namens de directie van Poiy norm is verklaard, dat het werk in de antirarrosie-afdeling. waar in de ontploffing zich voordeed, door de ontnloffing niet noemens waardig zal worden gestagneerd. Binnen enkele maanden hoont men weer de beschikking te heb ben over een nieuwe moffeloven. Over de oorzaak der ontploffing liet de directie zich niet uit. Men verklaarde nadrukkelijk dat er geen opzet in hef spel is. De ma teriële schade het bedrag is BRITSE AMBASSADEUR Bl| KONING FAROEK LONDEN. Koning Faroek heeft gistermiddag de Britse am bassadeur in Cairo anderhalf uur in audiëntie ontvangen. Het zou een vruchtbaar onder houd zijn geweest, waarin goede voortgang werd gemaakt in de richting van nieuwe Brits-Egyp tische onderhandelingen, zoals ook te Londen geschiedde, waar Eden de Egyptische ambassadeur ontving. nog niet bekend wordit door verzekering gedekt. De fabrieks hal liep glas- en machineschade op. Men hoopt deze schade bin nen een week te kunnen herstel len- HERTOG VAN WINDSOR IN LONDEN AANGEKOMEN Gisteren is de Hertog van Windsor te Londen aangekomen. Hij begaf zich onmiddellijk naar Marlborongh-House waar hij zal logeren bij zijn moeder, koningin Mary. Ook de Zweedse koning en koningin, koning Paul van Grie kenland, minister Dean Acheson en de president van Joego-Slavië, Ivan Ribar. zijn gisteren in Lon den gearriveerd. Zeeland, „en dat wist u gisteren ook al, mijnheer de premier". Zijn verklaring verwekte grote opwinding op de linkse banken en de heer Fayat (soc.) nodigde de leden der regering uit een verklaring af te leggen. Toen de ministers zich evenwel van ieder commentaar onthielden riep hij uit: „Wat is dit voor een rege ring. Zij bedriegt de Kamer van Volksvertegenwoordigers en op een beschuldiging van vervalsing van feiten doet zij het zwijgen toe". In antwoord op vragen van de heer Nederhorst heeft minister v. d- Brink medegedeeld, dat van het bestaande verbod voor de ex port van oud-ijzer is afgeweken, wat betreft het schroot dat door sloping van de „Volendam" zal worden verkregen, teneinde de Holland-Amerika-Lijn in staat te stellen de opbrengst aan te wen den ter gedeeltelijke financiering uit eigen middelen van de voor genomen bouw van een nieuw te bestellen passagiersschip van het type „Nieuw-Amsterdam". OM IN BRAZILIë TE BAGGEREN ZWOLLE. Een Nederlandse baggervloot van 26 schepen zal binnenkort naar Brazilië ver trekken. Het Zwolse aannemers bedrijf R. Boltje Zn. N.V. heeft namelijk met de Braziliaanse regering een contract gesloten tot uitvoering van een reeks havenprojecten. Voor zover thans is na te gaan, zal het graven van nieuwe en het uitbaggeren van reeds bestaande havens drie jaar vergen. De animo om deze reis mee te maken, blijkt groot, want het Zwolse bedrijf ontving reeds 600 brieven met aanmeldingen. FRANSE REGERING STELT VERTROUWENSKWESTIE PARIJS. Premier Faure ,riep in de afgelopen nacht het Franse kabinet In spoedzitting bijeen, nadat zijn poging was mislukt om, aan het einde van een driedaags debat over het Europese leger, de socialisten te bewegen, af te zien van een resolutie, die een beslissing over de Duitse herbe wapening wil uitstellen totdat de ontwapeningscommissie der V.N. in Juni rapport zal hebben uit gebracht. Vanmorgen vroeg heeft hjj van de motie van de regering over Frankrijk's deelnemen aan de Europese verdedigingsgemeen schap een vertrouwenskwestie ge maakt. Zaterdagmiddag om 3 uur zal over de motie worden ge stemd. NA GEBOORTE-AANGIFTE VAN ZEVENDE KIND ASSEN. Maandag onderging het gezin van R. Oosterhof te Hoogersmilde uitbreiding. De vader begaf zich in de loop van de dag naar het gemeentehuis om aangifte van de geboorte te doen. Daarna is hij naar Dieverbrug gefietst om zijn aldaar woonach tige familie kennis te geven van de geboorte van zijn 7de kind. O. is die avond evenwel niet m zijn woning teruggekeerd en ook Dinsdag arriveerde hij niet, zo dat de familie in hevige onge rustheid verkeerde Men is toen gaan zoeken met het resultaat, dat het stoffelijk overschot nabij Dieverbrug werd gevonden in de Drentse Hoofdvaart. Het slacht offer is op de terugreis naar zijn huis. te water geraakt en ver dronken DEN HAAG. In haar ver gadering van gisteren heeft de Tweede Kamer besloten om de interpellatie-Stapelkamp (A.R.) en Nederhorst (Arb.) inzake de werkloosheid aan de agenda toe te voegen. De heer v. d. Heuvel (A.R.) kreeg verlof om vragen te mogen stellen over de pacht prijzen. DE SLAPENDE BOM MILAAN (Ass. Press). Dui zenden passagierstreinen ziin sinds 1945 over een Amerikaan se bom van 100 kg gedenderd, die op een diepte van 1.20 meter onder de spoorliin van Milaan naar Rome begraven lag. De bom werd ontdekt door ar beiders. die herstelwerkzaam heden aan de rails verrichtten Het verkeer werd vier uur lang stopgezet, terwijl de bom werd verwijderd. WEES VOORBEREID! 's GRAVENHAGE Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van de belastingdienst de aangif tebiljetten voor de inkomstenbe lasting over het iaar 1951 en voor de vermogensbelasting voor het belastineiaar 1952 tegen 15 Maart a.s. uit te reiken. Deze aangifte- bilietten ziin in hoofdzaak op de zelfde wiize ingericht als de ver eenvoudigde biljetten van het af gelopen iaar. KOPENHAGEN (A.P.) 5en spook heeft zijn intrek lenomen in het Deense parle- nentsgebouw, het kasteel hristiansborg In de commissiezalen worden ichten aangedraaid terwijl er leen levende ziel aanwezig is. Gedurende de nacht hoort men in de gangen hardnekkig kuchen. Soms vermaakt het spook zich zelfs met het luiden van de oude alarmbel, waardoor in nacht en ontij de politie en de brandweer op de been komt en zich naar het oude gebouw spoedt. Om hier een einde aan te maken heeft de voorzitter van de Volksvertegenwoordiging, een man van het musculaire type benoemd, die niets anders te doen zal hebben, dan er voor te zorgen dat het spook niet al te veel kabaal gaat maken. De man zal gewapend wor den met een fikse stok, gespro ken wordt zelfs „van de dikste stok die in het land gevonden kan worden". Niemand heeft tot dusverre het spook gezien, maar aange nomen wordt dat het een vrouw is die aan het einde van de achttiende eeuw ge storven is. Kennelijk wordt hierbij gedacht aan de over grootmoeder van de Geor gis ten leider, dr Viggo Starcke, die in 1796 stierf. Onlangs heeft dr Starcke om toestemming verzocht haar graf te openen, om.dat hij vreesde dat zij het slachtoffer geworden was van graf schending. 'ik DJAKARTA (Ass. Press) De grootste politieke partij van Indo nesië, de Mohammedaanse Masjoemi, heeft besloten, te stem men tegen aanvaarding van Amerikaanse hulp krachtens de Amerikaanse wet op de wederzijdse beveiliging. Dit betekent, dat de meerderheid in het parlement zich waarschijnlijk tegen de M.S.A. zal uitspreken, hetgeen zou kunnen leiden tot de val van de regering van premier Soeldman. Het besluit van de Masjoemi komt neer op een desavoueren van minister van buitenlandse zaken Achmed Soebardjo, die lid is van de Masjoemi. Soebardjo aanvaardde op 5 Ja nuari na een briefwisseling met de Amerikaanse ambassadeur Merle Cochran, M.SA.-hulp voor Indonesië zonder van regering en parlement toestemming te hebben verkregen. Soebardjo bepaalde weliswaar, dat Indonesië geen uitgesproken militaire hulp zou aanvaarden, doch zijn opponenten en nu ook zijn eigen partij zijn van mening dat zijn optreden Indonesië bin- nen de Amerikaanse invloedssfeer heeft gebracht. Dit is in strijd met de onafhan kelijke buitenlandse politiek van de regering, zo redeneert men. De Masjoemi maakte tevens bekend, dat haar besluit niet be tekent dat zij haar ministers, on der wie premier Soekiman uit het kabinet terugtrekt, hetgeen een acute regeringscrisis zou mee brengen. De Masjoemi liet deze beslissing aan het parlement over. Naar verluidt keurt de helft van de ministers het feit, dat Soebardjo een M.S.A.-overeen- komst heeft getekend af. LONDEN, 13 Febr. (A.P.). Koningin Elizabeth II heeft zich vandaag voor de eerste maal van haar officiële taak gekweten, door de Britse premier Winston Churchill in audiëntie te ont vangen. De premier kwam vergezeld van een twintigtal Lagerhuisleden naar Buckingham Palace en hield een korte toespraak, die door de Koningin werd beantwoord. De inhoud van de toespraken werd niet bekend gemaakt. Het volk van vanmorgen door Engeland ging de laatste eer te bewijzen aan Koning George VI, die in Westminster Hall ligt opgebaard. Om 9 uur, toen de deuren open gingen, stonden er buiten onge veer 15.000 mensen te wachten, zevenmaal zoveel als gisteren. De eerste, die Westminster Hall betrad, was een vrouw uit Oxford die uren in de kou had staan wachten. Ze was er vannacht reeds, voordat de deuren om 2.45 uur gesloten werden, maar was niet naar binnen gegaan. „Ik wilde de doodkist van mijn ko ning bij daglicht zien", zei ze. Op haar volgde een man, die uit Somerset was komen liften. Hij -had geen geld voor een spoor kaartje, zei hij, doch „wilde toch naar Londen om de laatste eer te bewijzen aan een grote ko ning". Een oorlogsinvalide van 1939— 1945 was met zijn gemotoriseerde wagentje uit Brighton gekomen Hij was vannacht om 0.30 uur Ned. tijd vertrokken, zei hij. Op zijn krukken strompelde hij naar binnen, bleef even voor de kata falk staan, boog zijn hoofd en hinkte naar buiten. Door de ramen van de grote zaal viel het grijze licht naar binnen. In de zaal zelf brandden alleen de zes grote kaarsen, die rond de katafalk staan opgesteld. Degenen, die langs de katafalk kwamen, bogen het hoofd. Nie mand bevond zich langer in de zaal dan twee minuten, terwijl velen uren hadden gewacht om toegelaten te worden. Buiten groeide de rij wachten den aan. Sommige mensen lazen hun krantje anderen aten een sandwich. 30.000 in de rii Op sommige ogenblikken ston den 30.000 mensen in een rij van meer dan een mijl (1,6 km) lengte te wachten om in Westminster Hall te worden toegelaten. In de negen eeuwen oude ere- zaal onder de Big Ben waren zij getuige van een tafereel van hartvertroostende schoonheid. Officieren van de Household Cavalry hadden de officieren van de garde te voet, die giste ren de dodenwacht hadden ge houden, vervangen. Met de punten der sabels om laag 'gericht stonden zij bewe gingloos en met gebogen hoofd op hun plaatsen. Met het lijntoestel van de K.L.M. is de nieuwe Indone sische zaakgelastigde voor Ne derland, de heer Susanto Tir- toprodjo, op Schiphol in ons land gearriveerd. De waarn. hoge commissaris van Indone sië, de heer Djumhana (rechts) was ter verwelkoming aan wezig. Links de heer Susanto Tirtoprodjo.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 1