kreeg Feestvierend DIN DU A hartelijke belangstelling Kee bra< Boxem verslaat Slikker op schoolslag Moeilijke tijd in zicht voor de pluimveehouderij Anton op uil Werknemende middenstand a!s phoenix verrezen Feestavond „Orpheus" Klamp hooi in brand Allerwegen vol waardering Met frisse moed aan de slag Fokkerij is probleem Haugli MAGI NA 2 MAANDAG 18 FtbKUARI 1952 ALKMAAR. De feestdag van de R.K. Gemengde Toneelver eniging Dindua, die haar 30-jarig jubileum vierde, is Zondag morgen ingezet met een plechtige H. Mis, door rector Kan uit Heiloo in de kleine, stemmige kapel van Huize ,,St. Louis" aan de Nassaulaan opgedragen. Deze H. Mis werd bijgewoond door bestuur, feestcomité en enkele genodigden. De broeders zongen de tweestemmige ,,Missa Brevis" van jan Nieland, terwijl broe der Arsenius het orgel bespeelde. Intieme viering Tijdens het feestelijk ontbijt, dat 'daarna volgde, bleek wel, dat het werk van Dindua allerwege in katholieke kringen veel waar dering ontmoet. Er waren van verskillende kanten al in de vroege morgen gelukwensen bin nengekomen. De voorzitter van het feestcomité, de heer G. W. J. Goes, was er over verheugd, dat deze feestdag mogelijkheden bood om het werk en de verdiensten van de vereniging eens in het daglicht te stellen nadat in de kapel uiting was gegeven aan de dankbaarheid voor de zegen van God over de afgelopen jaren. Dat Dindua zich in brede krin gen gewaardeerd weet bleek ook uit de belangstelling van de Eer waarde Broeders, die, wij schre ven dit al eens meer op deze plaats, aan het maatschappelijk leven in onze stad steeds met daadwerkelijke belangstelling deelnemen. In de persoon van Broeder Amandus, de overste van Huize „St. Louis", werd nog eens het medeleven van de Broeders met het werk van Dindua beklem toond. Vanuit de Nasaulaan wor den de prestaties van Dindua steeds met warme belangstelling gadegeslagen en Broeder Aman dus verzekerde het bestuur, dat dit ook in de toekomst zo zou blijven. Dringende behoefte Het feit, dat katholiek volks toneel in een dringende behoefte voorziet, werd door de heer A. Borst, de voorzitter van „Het Masker" uit Heiloo, nog eens be nadrukt. Hij achtte het een ver dienste, dat de vereniging al zo veel jaren de kraoht gevonden heeft om dit mooie werk te kun nen doen. De heer W. Groefsema, die nog even wees op de moeilijkheden, waarmede de amateur-toneelver enigingen van tijd tot tijd te kam pen hebben, wees een groot deel van de verdiensten van het be stuur terug op de heer G. van Veen, die 25 jaar lang de lusten en lasten van het verenigings leven gedragen heeft. De regisseur van „Het Masker", de heer Jean Robert, die als oude toneelrot de prestaties van Din dua jaren geleden op de planken van het Gulden Vlies van nabij heeft gevolgd, behoorde ook tot een van de eersten die zijn geluk wensen aanbood. Drukke receptie In het Gulden. Vlies was er 's middags een receptie, waarbij zeer velen van hun medeleven blijk gaven. Er waren bloem stukken van de directie van het Gulden Vlies, Het Masker, Can- tecleer, de Uitgevers Mij. Vink, de Alg. Ned. Invaliden Bond, de Bergerhof Spelers, Vondel e.a. De heer Goes bracht, nadat de heer Groefsema de bijeenkomst geopend had, herinneringen uit het verleden naar voren en bood het bestuur een enveloppe met een welkome kasversterking aan. Een rij van sprekers belichtte van verschillende kanten het nut van de vereniging. Daaronder waren de censor, kap. B. Voets, de heer C. W. Keysper, die de Zouaven Broederschap nog ter sprake bracht; namens Vondel en Cantecleer spraken resp. de heren Buissink Sr. en Spiekerman. De heer F. Putman aeed daar een woordje namens de Middenstand bij en de heer B. B. v. d. Berg namens de K.A.B., die ook voor een geldelijke feestbijdrage zorg de. Namens de Alkmaarse Pers sprak de heer L. Steyger, waarna de heer W. Mooy, de directeur van het Gulden Vlies, dat spe ciale banden met de vereniging had, de rij van sprekers sloot. In zijn dankwoord memoreerde de heer Goes nog even het eer ste lustrum van de heer Groefse ma als voorzitter. Van de gelegenheid het bestuur te complimenteren, maakten ve len, ook bestuursleden van zus terverenigingen, ruim gebruik. Ook schriftelijke bewijzen van belangstelling waren binnengeko men o.a. van de burgemeester van Alkmaar. Het slot van de feestdag was het voortreffelijke optreden van Het Masker uit Heiloo, waaraan Dindua met een prettige herinne ring kan terugdenken. P. VERHACEN 25 JAAR KERKZANGER ALKMAAR Vele malen heeft het parochiële zangkoor van de St. Jozef-kerk zich reeds in de erkentelijkheid van de kerkelij- ke-O'veiheid mogen verheugen. Zo ook Zondag toen de koor zanger, de heer P- Verhagen zijn zilveren jubileum vierde. De Hoogmis werd tot ziin in tentie opgedragen door Pater M- Helling O.P. en het Mannen- en Knapenkoor zong voor deze fees telijke gelegenheid, o'v. de direc teur Cas Himimelreich, de „Mis- sa Secunda Pontificalis" van Pe- rosi en na de Mis „Laudate" van Jan Nieland. In tegenwoordigheid van pastoor Binkhorst, het kerkbestuur en 't zangkoor, werd de jubilaris in het bijzijn van ziin familie in de pas torie gehuldigd. De pastoor prëes de heer Ver hagen als een goed en getrouw kerkzanger, die zijn goede stem benutte om ter Ere Gods te zin gen, ook wanneer andere kerken een beroep oP hem deden, was de jubilaris steeds bereid zijn vocale steun te geven. Sipr. hoop te dat het de jubilaris nog vele jaren gegeven mag zijn ter ere Gods te zingen- Hierna overhandigde hij de heer Verhagen, een oorkonde, met apostolische zegen van Z.H- de Paus. Hierna werd de jubilaris nog toegesproken door de vice-voor- zitter van het koor, de heer J. Dingerdis en de directeur van t zangkoor. Namens het St. Jozef koor werd de heer Verhagen een fraaie bureau-lam® aangeboden. Na een kort maar krachtig dank woord van de jubilaris werd de ze intieme huldiging besloten. Verder op de dag kwamen nog zeer velen tPri zijnen huize, blij ken van oprechte belangstelling Severn RONDE VAN ALKMAAR Biljarten ALKMAAR Bij de zesde ronde is de partij van de heer van Lingen door diens uitstedig- heid gespeeld door de heer Schouten. Zijn tegenspeler was de heer Wessels, die zijn partij van 175 car. in 9 beurten uit maakte met een slotserie van 46 ALKMAAR. Op de feest avond, die de afdeling Alkmaar en Omstreken „SL StephanusT van de Werknemende Midden stand voor een vrij groot aantal belangstellenden, die zich in de komende dagen onder het vaan dei van de Werknemende Mid denstand zullen scharen, (waar toe zii zich bij de secretaris, dhr. A. M. L. van Delft, Stationsweg 138. Alkmaar, kunnen opgeven) gaf in de benedenzaal van het „Wapen van Heemskerk", bleek overduidelijk, dat in deze ver nieuwde en verjongde afdeling weer fris bloed is gaan stromen en dat zij weldra een veelbelo vende activiteit zal gaan ont plooien, een activiteit van het zelfde karakter, zoals die thans door het voorlopige bestuur wordt tentoongespreid. Komende Vrijdag zal in de bovenzaal van „Het Wapen van Heemskerk" om 8 uur 's avonds, een ledenvergadering worden gehouden, waarop een definitief bestuur gekozen zal worden, waarop voorts uiteengezet wordt wat de Werkinemenide Midden stand zich ten doel stelt en waarop de strevingen en activi teiten gericht zullen ziin. De voorzitter van het voorlo pige bestuur, dhr. A. J. Kroon leidde met een kort woord de feestavond in en heette in het bijzonder welkom de heer J. F. Zwerver uit Edam, Diocesaan, Secretaris van de W. M. en de G. A., Rector F. Holthuizen. In de pauze hield de heer de Zwer ver een korte toespraak. Hij zei, dat men deze avond niet enkel als een feestavond moest be schouwen, maar ook als een ge legenheid tot contact van de le den der W. M. onderling. De W. M., aldus sipr. is een belangrijke maatschappelijke groep en naar mate het maatschappelijk leven zich ontwikkelt, moet ook deze groep in kracht en getalsterkte toenemen. In dit verband wees 'hij op de medezeggenschap van deze mediale groep in de P.B.O Hu hoorn-te. dat onder degenen, „Yoor een lidmaatschap van d'e W. M, in aanmerking komen, de kenmerken van de tijdgeest algemene lusteloosheid slapheid van wil en koudheid van hart, hun invloed niet zullen doen ge voelen. Dan „zal het waeraehtig wel gaenzo besloot hij Het optreden van de „De 'Ca- bolim's" was fris vlot, vrolijk G. Wessels P. Schouten J. Ligthart J. Feeke J. Kramer J. Burger 175 22 140 267 125 79 9 9 19 19 15 15 52 9 23 52 34 17 19.44 2,44 7.36 14.05 8.33 5.26 De zevende ronde zal worden gespeeld op 22 Febr. in de Rode Leeuw te Schoorl. Faillissementen ALKMAAR. Failliet ver klaard bij vonnis van de Arron dissementsrechtbank van 14 Febr.: S. M. Hoogakker, handelaar in textiel, Dijkstrastraat 11, alhier, Rechtercommissaris Mr. P. M. J. Nolet, curator Mr. C. D. Thijs. Voorts A. Langedijk, vertegen woordiger te Stompetoren, Ooter- lekerweg E. 61. Rechtercommissa ris Mr. J. Krabbe, Curator Mr. H. Schuurman. ALKMAAR De grote zaal van het „Gulden Vlies" a la ca baret ingericht, was geheel ge vuld met de grote „Orpheus" fa milie en vrienden van ons be kende stedelijk Mannenkoor. Men zat weer in gespannen verwach ting omtrent de dingen, welke men voor het voetlicht zou te zien en te horen krijgen. Behalve de bekende gezellige sfeer van de „Orpheus"-avonden, had men deze keer toch zeker wel voor 'n heel bijzondere verrassing ge zorgd. Ter uitvoering kwam de „Non-stop cabaret Revue, onder regie van de heer P. Meelis. Hef werd een eclatant succes, men heeft er oprecht van weten te genieten. De prestatie's worden er des te lofwaardiger om als men bedenkt, dat dit uitgebreide en beschaafde programma geheel door eigen krachten werd ver zorgd. Van de vijftien eerste zangnummertjes, schetsje zouden we speciaal willen vermelden, de Negro Songs en „The Two Vela's" Na de pauze, de gebeurtenis van de avond. De zangers van Or pheus hadden n.l. zo entre-nous een opera-ensemble geformeerd. Het geivolg daarvan was dat we gisteravond de premiere beleef den van de „Ópera Dramatique Euialia" in één bedrijf. Nu liep het met de z.g. dramatiek best los. want de humor was wel de sterkste zijde van deze éénacter. De uitvoering was zéér verzorgd, de pianobegeleiding van Jan Kiers was zeer goed. De confe rence, de heer F. Wijnberg, mo gen we ook niet vergeten te ver melden. De keurige costumering leverde een effectvolle bijdrage van het geheel. Na een grote verloting, met fraaie prijzen, kwam ons „Orpheus" nog twee liederen voorzingen o.l.v. de heer Kist, de eerste dirigent was ver hinderd. Zéér mooi werd gezon gen „Locus iste" van Bruckner, eri zéér feestelijk het „Orpheus-lied"- van Joep Söhrc-urs. Na deze stijl volle feestviering bleef men nog geruime tijd bijeen, op het ge animeerde bal o.l.v. T- Wijnberg, en de stimulerende muziek van „The Musical Players,'' en origineel. In een vlot tempo kwam men met aardige en nieuwe nummers voor de dag, zodat bet publiek een degelijk en boeiend amusement kon wor den geboden. De bekende Alk maarse goochelaar, Prof. Cakie onderhield de zaal met zijn ver bluffende staaltjes van goochel kunst, Jaap To) trad met enkele goed geslaagde, serieuze cabaret liedjes en deelam-tles „op zijn Amsterdams" voor het voetlicht Ina Triest zong met voortreffe lijke stemkwaliteiten klassieke muziekstukken Rita Dekker ver maakte de zaal met haar caba retliedjes en populaire songs uit de oude doos, Ger Visser zorgde voor de pianomuziek. waarbii hij tevens, - - iets nieuws voor Alkmaar, de clavioline be speelde, waarop alle blaas- en sommige strijkinstrumenten kun nen worden geimiteerd in min stens 25 verschillende variaties en tiimlbres en Klaas Koomen zette de lachspieren in beweging met zijn imitaties. Gediplomeerd ALKMAAR. 5 leden van het Alkmaarse politiecorps, de heren: J. W, Grotebreg, B. Groninger, J. C. Madderom, C. van Drunen en G. J. van Wensen, hebben het diploma A. reddend zwemmen behaald van de Nederlandse Bond tot redding van drenkelingen. BIJZONDERE TELEVISIESTUNT ALKMAAR. Tot welke mo gelijkheden de Televisie in staat is, maakten wij dezer dagen mee. Wij waren getuige van de bijzon der goed opgenomen plechtighe den welke plaats hadden op de zelfde dag in het door rouw ge troffen Engeland. Het was een imposant gezicht, deze lange stoet te aanschouwen en het was zo wel voor Hotel Victory, Lunch room Modern als voor de fa. Ypma een goede gedachte hun zalen beschikbaar te stellen om de vele belangstellenden een niet te vergeten schouwspel te laten meemaken. Uitslagen Bedrijfscompetitie ALKMAAR Hooge Huys I Alkm. Crt 41; Sabelis Kerrebijn P.T.T. 2—3. D.O.S.—Hooge Huys 3 1 K De partij D.O.S. R.A.S.A. I werd afgebroken. WONINGDISTRIBUTIE TWEEDE HALFJAAR 1951 ALKMAAR Gedurende het 2e halfjaar-1951 werden 842 woonvergunningen verleend waarvan 43 aan echtparen (in wonend), 396 aan enkelingen, 90 door woningruil, 291 aan gezin nen, 17 aan- enkelingen met zelf standige huishouding, in 3 geval len voor inwoning van 3 perso nen en in 2 gevallen voor inwo ning van 4 personen. Er werd 6 maal tot vordering van een ge hele woning overgegaan, terwijl 3 maal een gedeelte van een per ceel werd gevorderd. Door 12 personen werd getracht inwoning of andere medewerking te ont wijken met een beroep op de ge zondheid van een der echtelieden. PAASTOURNOOI VAN DE SCHAAKCLUB V.V.V. ALKMAAR Door het be stuur van de schaakclub V.V.V. is een commissie benoemd tot het organiseren van het jaarlijks Paastournooi. In deze commissie hebben zitting de heren J. Schuurman, voorzitter; J. de Wolf secr., D. Appel Sr. penningmees ter; F. J. Hol en P. G. Wenen- berg. Het tournooi wordt gehou den op 12 en 14 April in het Wa pen van Heemskerk. De commissie heeft gemeend geen wedstrijden op de le Paas dag te laten spelen om ook hen, die niet op Zondag spelen, in de gelegenheid te stellen, aan dit Paastournooi deel te nemen. Er zal getracht worden een ere- groep samen te stellen, en er een uitgebreid jeugdtournooi aan te verbinden. Verder wordt er gespeeld in groepen van yiqr: hoofd, eerste, tweede en derde klasse; men kan zich vanaf heden aanmelden bij J. de Wolf, Oudegracht 207 en D. Appel Westerweg 30. NIEUWE TELEFOON AANSLUITINGEN ALKMAAR 5975 Blaauboer Gzn. J„ Vert. Centr. Bur. Slacht- veeverz. Blaeustr. 9; 5973 Booy's Engrosslaohterij, Kantoor abat toir 7.30—12.30 en 13.3017-30, Helderseweg 28 (b.g.g. no. 3196 of 5803); 5693 Keuning A- H„ di recteur Opleiding Gezinsverzorg sters in N.-Ilolland, Nassaulaan 7; 5874 Milac, N.V.. St. Jacobstr. 7 ('b.g.g. en na 18 uur nr. 3590): 5454 Nemogra Nederlandse Montage grafkisten Industrie, Kwakelpad 29; 2742 Ringers' Ca cao- en chocoladefabrieken N.V. J.H. Ringers, onderdir. Kenne- merstraatw. 35 Heiloo; 5593 Vel- linga A.K., Frieseweg 23. SCHOORL 488 Politie Rijks, Post Schoorl Vid. groep Schoorl, woonh. Wmr. J- C. Timmers, Laanweg C 161 b. Diefstallen Duin en Bosch voor de Rechtbank ALKMAAR. De Alkmaarse arrondissementsrechtbank zal in do zitting van Dinsdag de des tijds nogal geruchtmakende dief stallen in het Provinciaal Zieken huis Duin en Bosch te Castricum te behandelen krijgen. Rozenkranshidden L.T.J. ALKMAAR Het bestuur van de L.T.J. vraagt de leden hedenavond om half negen de rozenkrans te komen bidden voor een overleden medelid aan het adres Baakmeerdijk 7 Bergen. De uitvaartdienst is Dinsdagmorgen 10 uur in de parochiekerk te Bergen. - y SIMON C. JANSEN Cantor-organist Westerkerk te Amsterdam De heer Simon C. Jansen is be noemd tot cantor-organist van de Westerkerk te -Amsterdam. Ach tereenvolgens was hij organist te Utrecht in de Wiihelminakerk, te Arnhem in de Eusebiuskerk, te Amsterdam in de Koepelkerk en te Alkmaar in de Laurenskerk. Het ligt in de bedoeling van de heer Jansen om een kerkkoor be staande uit geschoolde stemmen aan deze kerk te verbinden. De heer Jansen is voorts o.a. diri gent van de Koninklijke Christe lijke Oratorium-vereniging en leraar aan het Amsterdamse con servatorium. ALKMAAR. Zaterdagavond werd in de Alkmaarse Overdekte het tweede deel van de kring-zwemcompetitie verzwommen. Het vrij talrijke publiek heelt weer van spannende zii het ieiwat rommelige wedstrijden kunnen genieten, terwijl er ook enkele verrassingen vielen te boeken. Zo verwachtte iedereen, dat op de 200 m. schoolslag heren de Kringrecordhouder Slikker wel weer heer en moester zou zijn. Het liep echter heel anders. Ad Boxem. de bekende borstcrawl- zwemmer, startte op een buiten baan tegen de vlinderslag zwem mende A. Slikker en H. de Jong. Hii nam al spoedig een kleine voorsprong er» tot ieders, mis schien ook wel zijn eigen verras sing. kon hij deze handhaven. Tegen het einde der race dach ten we dat de eindspurt van Slikker nog net voldoende zou zijn om deze op de eerste plaats tp brengen, doch Boxem bleek over voldoende reserves te be schikken om da aanval af te slaan en in de prima tiid van 2.55.5 te winnen. Slikker no teerde 2.56.1 en de Jong, die dit nummer voor de eerste maal vlinderde kon de beide cracks met 2.57.8 heel goed volgen- In de voorlaatste serie van de 100 m. ruigslag meisjos wist een overgelukkige Gerida de Waard het cluibrecord van D.A.W. na vele jaren onder de 1minuut te brengen met een tijd van 1.29.1. Zii bleek later hiermee tweede geworden te ziin want in de laatste seirie deed Tiny Tenkink het nog eens dunnetjes over. Na een snelle start glteed zij onvermoeibaar naar het ein- punt om met 1.24.2 een nieuw Kringrecord te vestigen! De 3e plaats was voor D. Burgers van Nar-eus. Het is verwonderlijk, dat een wedstrijda.vond ais deze, waar op DAW op alle nummers zege vierde en op vele nummers bo vendien 2e en Se werd, toch nog zo'n spanning kan geven. Dit is mede te danken geweest aan de verrassingen die er vielen te boeken. Na hat verwachte spannende duel tussen J. Nierop Groot van DAW en T. Pauw van Nereus, l dat met 37.5 tegen 37.7 in het voordeel van de Alkmaarder ein digde, bleek niet N. Groot win naar te zijn doch de DAW-er K. Bësse, die in de voorlaatste serie 37.2 had gezwommen. Precies hartzelfde deed zich voor op de 3- -x 25 m. wisselslag persoonlijk jongens. Ook hier won tot ieders verbazing K. Besse in de zeer goede ti.id van 1.91.5. T. Pauw van Nereus werd 2e in 1.02 en J, Nierop Groot, die ditmaal in- een andere serie lag dan ziin rivaal Pauw, moest met de derdo plaats genoegen nemer» in 1.02,4. De 50 m. vrije slag meisjes werd een drievoudige DAW-ze- ge. Tiny Tenking won in 32.3 voor L. Spierenburg (33.3) en T. Schats, die weer meer in de voorste gelederen komt (33.8). DAW won ook alle drie de es tafettenummers. De 3 x 50 m wisselslag est. meisjes (T. v, d. Neut. L. Spierenburg en T. Ten- kink) in 1.58.8 voor Nereus met 2.07.8. De heren zwommen 10 x 25 m. vrije slag en maakten een tiid van 2,15,3 wat een gemid delde betekent van 13.5! Ook hier werd Nereus tweede in 2.22.6 In de nieuwe Kringre- cordtiid van 2.49.7 werd de da- mesploeg van de Alkmaarders eerste op de 5 x 50 m. vrije slag. ditmaal met Neptunus op de tweede plaats in 3.07.5. DAW bleek deel 2 gewonnen te hebben met 1618.4 punten te gen Neptunus 1821.6. Nereus 1828 2 en Den Helder combinatie 1959.9. Tot besluit speelde DAW een vriendschappelijke wedstrijd te gen de eerste klasser Nereus uit Zaandijk Hoewel de Alkmaar ders uitkwamen met eer» rreer- vedoelman, konden zii heel be hoorlijk partii geven. Zii verlo ren ten slotte met 78. Als oefenwedstrijd heeft deze ont- moetinv bewezen dat de volledi ge DAW-ploag deze zomer in de 2e klasse zeker een woordje mee zal spreken. ALKMAAR Zondag even tegen twee uur werd de Alk maarse brandweer gealarmeerd voor een brand aan het Hoever- pad. Het bléek dat achter de wo ning van de heer C. Kraakman Jr., het laatste huis aan het Hoe- verpad, gelegen onder de ge meente Egmond-Binnen, brand was uitgebroken in een hooi- klamp. Hoewel men eerst getracht had de brand zelf te blussen, nam men het zekere maar voor het onzekere en waarschuwde de brandweer, die, ondanks het feit, dat er in de buurt geen telefoon was en men heel naar de Wester weg moest om te bellen, vrij spoedig met groot materiaal, o.l.v. de commandant, de heer J. van Maarleveld, ter plaatse verscheen. De Alkmaarse politie had inmid dels reeds het drukke verkeer op de smalle weg geregeld doch Kon er niet in slagen, enkele onwil- lende autobestuurders te doen uitwijken voor de brandweerwa gens. Een van de bestuurders van deze wagens, die wel geacht kon worden de voorschriften op dit gebied te kennen, kwam toen hij er over werd aangesproken, met de mededeling, dat hij de, door alles heendringende, sirenes niet had gehoord! Wat er van zij, de brand bleef gelukkig beperkt tot wat hooi, mede door het feit dat het regen de en er vrijwel geen wind stond. Daardoor kon de boerderij, een bedoening van een jaar of acht oud, gespaard blijven. Naar wij vernamen, zou een jongetje van een jaar of vijf met lucifers bij de berg hebben ge speeld. Een en ander trok op deze rustige Zondagmiddag uiter aard veel belangstelling van het publiek, dat door de politie o.l.v. commissaris Dreeuws en inspec teur Haverlag op een veilige af stand werd gehouden. DAMCLUB D.D.D. ALKMAAR In de onderlinge competitie is de leidende positie van M. Oud in gevaar gekomen. Schuit dwong hem remise af, terwijl de afgebroken partij Ver verOud eveneens in remise eindigde. Verver, Schuit, Riebeek en De Jong zijn nog geduchte concurrenten. Verver won van Woonijk, Riebeek van Mekken door een verrassende slagzet in het eindspel. De Jong had veel moeite met Bakkum, maar ver zekerde zich toch van de winst. Langras Sr. speelde tegen Booy een zeer sterke partij en bereik te een verdiende remise. De Wijn werkte zich omhoog door een overwinning op Visser. Voor He mels verloopt de competitie wel tragisch. Nadat hii vorig seizoen bord 2 veroverde, is hjj thans, na een nieuwe nederlaag tegen Jor- na, afgezakt naar het derde tien tal. Stam won van Bleeker na sterk centrumspel. Lengers ver raste ICorn reeds met een ope- ningssjagzet en speelde vanaf dat ogenblik een gewonnen par tij. Ranzijn boekte tegen De Witn een ruime remise. Balder buitte z'n openingsvoordeel tegen Brug- geman volledig uit en won. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Ar- noldus J. z. van P. C. Kruijssen en H. M. Beers: Meindert P. J. J. zv J. H. de Groot en S. A. J. Boerman; Petrus M. zv N. H. Oudejans en P. M. Berkhout; An dreas H. M. zv J. C. Lokkerbol en A. G. J, van Dalen; Johannes zv J. B. Verberne en A. J. Cor- nelisse; Marjanne dv G. P. Ver- burg en N. ter Burg; Piet H. zv J. Harlaar en G. Zwart. Ondertrouwd: Robert Prins en Geertruida Bruin; Petrus N. Mo lenaar en Nieske Brouwer; Jan de Bood en Lydia E. Grzonka; Frits J. Narold en Maria M. Hol berg; Derk J. van der Wilk en Rlgmor F. F. Ween; Cornelis Slot en Grietje Wijkalra; Jan van Til burg en Willemina de Witte; Mei nardus J. Botman en Geertruida Pronk; Rijk Held en Méta E. Thesing; Hendrik Peereboom en Geertje de Beurs. Overleden: Germent Borst 68 jaar wed. van M. Blom; Johannes C. Smit 67 jaar geh. met C. Ber ger; Jacob Bruijn 77 jaar wed. van A, Liotart; Helena M. Caareis 72 jaar wed. van J. Huiberts. ST. ELISABETH-VERENICING VRAAGT UW HULP 400 kinderen kregen nieuw ondergoed ALKMAAR De St. Elisa beth Vereniging die interparo chieel al ruim 90 jaar haar cha ritatief werk verricht heaft in alle stilte haar uitdeling gehou den. Ruim 400 kinderen, die daar voor in aanmerking kwamen, werden verrijkt met 2 stuks nieuw ondergoed (waarde min stens f5). Deze vereniging staat de St. Vincenitius-Veremging al die jaren in velP gezinnen ter zijde met kleding te verstrekker» voor schoolgaande kinderen. Zij zorgt voor aanvulling van baby- uitzetjes; in 1951 werden er 40 uitzetjes uitgegeven. In deze dure tiid is dit alles zeer wel kom; 't kost echter zeer veel geld, Wilt U soms dit mooie werk steunen; onze penning-meesteres- se heeft een giro-nummer: 360091. Adres Mei. Lampen. Snaarmanslaan 18. Zat U er s.v.p. bij. dat het voor de St. Elisafoethvereniging is? Dank U! HUISARTSEN OVERBELAST MET GRIEPPATIËNTEN ALKMAAR, De in vrijwel alle delen van ons land heersende griep heeft opk in Alkmaar heel wat mensen uit hun dagelijkse werk gehaald. Dat brengt voor de artsen veel extra-werk mede, dat, zoals wij dezer dagen van enkele doktoren hoorden, veelal niet noodzakelijk blijkt. De meeste ge vallen zijn niet kwaadaardig en kunnen tot het jaarlijks terug kerende verschijnsel in het voor jaar gerekend worden. De Alk maarse huisartsen doen daarom een dringend beroep op de pa tiënten om aleen een dokter te waarschuwen, als dat werkelijk verantwoord is. In vele gevallen kan rnen opkomende verkoudheid zelf wel meester worden. Gediplomeerde dansers ALKMAAR. Een zestigtal leerlingen van de Dansschool Trianon alhier nam deel aan het door het K.C.V.D. afgenomen exa men; hiervan slaagden er 28 met lof, waarvan 4 met de hoogste lof; de overigen slaagden allen met ruim voldoende. De heer Duyn uit Santport, die als ver tegenwoordiger van de Technische Commissie het examen afnam, feliciteerde leraar en leerlingen met het behaalde succes. Het was een goedgeslaagde slot-avond. INGEKOMEN PERSONEN ALKMAAR Uit Alkmaar vertrokken eind Januari: M. T. Uyldert van Oudegracht 146 naar Amsterdam; J. van Wijk v. van der Lijnstraat 40 naar Haarlem mermeer; H. J. J. Adams van Marktstraat 3 naar Oudorp; A. A. J. M. Boogaard met gezin van Costerstraat 13 naar Deventer; M. J. Philips, met gezin van Cos. terstraat 14 naar Heiloo; C. Sterk van Hekelstraat 27 naar Heiloo; G. Visser en gezin van P. Kru- gerstraat 5 naar Den Helder; J. J. Brugge met gezin van Ranolkel- straat 10 naar Purmerend; J. W. ter Haar van Lindegracht 4 naar Zaandam; H. de Hooyer v .Over- diestraat 34 naar Amsterdam; D. D. Mink met gezin van Papaver straat 5 naar Purmerend; G. Rol van Dr Schaepmanstraat 26 naar Vlaardingen: J. M. Rommers met gezin van Fr. Halsstraat 19 naar Den Helder; L. G. Tmais, van Luttik Oudorp 23 naar Geleen; W. K. E. Tehupeiory. van Hoe- verweg 23 naar Djakarta; Chr. Absil, met gezin van Snaarmans laan 75 naar Germiston Afrika; M. B. P. van Lier, van v. Ever- dingenstraat 18 naar Bergen. VERTROKKEN PERSONEN ALKMAAR In Alkmaar ves. tigden zich eind Januari: Neeltje Pijper van Beverwijk naar Wil- heiminalaan 11; J. ZeegersKra nenburg van Anna Paulowna n. Stationsweg 146; G. M. Vredel, v. Zierikzee naar Zeglis 51; Th. C. Simonis van EgmondBinnen n. Nieuwpoortslaan 52; D. Alberts- ma van Bergen naar Forestur- straat 35; D. Bruinsma van Ber gen naar Nieuwlandersingel 56; C. A. Schouten van Heiloo naar Westdijk 15; G. Slotboom van Zuilen naar J. van Scorelkade 33; J. Beukema van Groningen naar Ritsevoort 3; C. Jeronimus van Arnhem naar Frans Halsstraat 22; M. P. L. Loeffen van Assen naar Nieuwlandersingel 55; N. Ploeger van Bergen naar Oudel gracht 197; J. W. van Wijk van Beilen naar Oudegracht 196; A. F. C. Kleijn van Tilburg naar Langestraat 16; M. E. Smeding Loggem van Amsterdam naar Rekerstraat 9; J. Frans van War- menhuizen naar Wilheiminalaan 11; R. van de Pol van Apeldoorn naar Wilheiminalaan 11; A. Romijn van Rotterdam met gezin naar Huygensstraat 46; C. van de Voorde met gezin van Den Helder naar K. van 't Veerstraai 10; P, S. L. KleiamAlbouts van Haarlem naar Baanstraat 7; C. J. Biesheuvel van Rotterdam naar Kennemerstraatweg 2; Th. Buisman van Oudorp naar Re kerstraat 18; J. N, de Ridder van Wieringen naar Tuinstraat 1; D. van Rossum van Enschede naar Kinheimstraat 21; A. M. Smit van Bergen naar Statiestraat 3; F. Uffelie van Amsterdam naar Zijdam 3; R. Drachtsma van Avereest naar Nieuwpoortslaan 91; W. HeimFriedrich van Zurich naar Nassaulaan 27; J: G. Kamping van Amsterdam n. Voormeer 35; J. M. Schouten van Bergen naar Fnidsen 13; P. J. A. Vlas van Delft naar Nassauplein 25; P. H. Lacroix met gezin van Egmond aan Zee naar Stations straat 60. WEERSVERWACHTING (medegedeeld door het K.N.M.I. te de Bilt, geldig van Maandag avond tot Dinsdagavond (opge maakt te 10 uur): ZACHTER Zwaar bewolkt met op vele plaatsen enige lichte regen of motregen. Zwakke tot matige Noordwestelijke wind. Zach ter. Culturele avonden HEILOO. Op 11 en 25 Juni a.s. en op 9 Juli zullen vrijwel alle culturele verenigingen, die Heiloo rijk is, optreden in de Muzieknis, zo werd dezer dagen besloten op een vergadering van de V.V.V. en plaatselijke vereni gingsbesturen, toen de plannen werden besproken, om voor de inwoners van Heiloo en niet het minst voor de vacantiegangers drie bonte avonden te geven; aan de raad zal verzocht worden, te besluiten tot afsluiting van de omgeving der muziektent tijdens deze avonden, zodat alleen se rieuze toehoorders tegen een laag entree de avonden kunnen bezoe ken. Tevens werden de mogelijk heden besproken om met de V.V.V.'s van Akersloot, Limimen en Castricum te komen tot het houden van een bloemencorso in April. Uitgaansdag Ouden van Dagen HEILOO. Voor de vijf en twintigste maal zullen de Ouden van Dagen dit jaar een reis ma ken, n.l. op Dinsdag 17 Juni. Be sloten werd in de Kop van Noord- Holland te blijven met het slot van de dag in „De Rustende Ja ger". Vermoedelijk zal men begin April met intekenlijsten rondgaan zodat de bewoners van Heiloo nu reeds worden verzocht ertoe bij te dragen, dat deze dag voor de Ouden van Dagen een feestdag wordt. R. K. VROUWENBEWEGING HEILOO Vastenavondviering HEILOO. In aansluiting op ons bericht in onze editie van Vrijdag zij medegedeeld, dat de viering van de Vastenavond van de afdeling Heiloo van de Ned. Kath. Vrouwenbeweging niet zal zijn op Donderdag 21 Febr. a.s. maar op Vrijdag 22 Febr., ver volgens niet in net N.K.J.B. ge bouw maar het Bruno-gebouw en dat Klaas Koomen die avond in een welverzorgd programma zal optreden. Jaarvergadering K.V.B. OUDORP In de dezer dagen gehouden iaarvergadering van de KVB herdacht de voorzitst. mevr. Mei.jering— Bos het overleden be stuurslid Mevr. van der Gragt. De aftredende secretaresse Mevr. Korver werd herkozen. Met al gemene stemmen werd besloten om een weduwenfonds te stich ten. Naar aanleiding van 'n vraag van Mevr. Kunst wordt overwo gen een eigen vaandel voor de K.V.B. aan te schaffen. Mevr. de Moei las een gedicht voor over Herwonnen Levenskracht, om le den voor de vereniging te wer ven; verschillende personen tra den als lid toe. Hierna werd door de heer Jac. Meiiering een cause rie gehouden over „Ouvoedlng kinderen in diverse verhoudin gen." Hierna ging men over tot het meer amusante gedeelte van de avond. De verloting van voor werpen. door bestuur en leden vervaardigd, vond in een zeer gezellige stemming plaats. BERGEN. Het gezegde van „een kin krabbelt altiid achter uit" behoeft volgens de heer v. Asneren. oud-riikspluimveecon- sulent, niet tweeledig te worden opgevat. Een riik bestaan heeft de pluimveehouder niet, maar toch is er een boterham in te verdienen, als men vakmanschap bezit Vóór de diverse verhogin gen van het voer kon men met 290 kinnen altiid nog een week loon van f 40.verdienen. Zijn thans de 7 vette jaren achter de rug, nu: de 7 magere jaren en de moeilijkheden voor de 800 specifieke kippenbedrii- ven in ons land met een totale „BE-QUICK" HERDENKT 25 JARIG BESTAAN BERGEN Op bescheiden wijze herdacht de Gymnastiek vereniging „Be Quick" haar 25- larig bestaan ter gelegenheid van een uitvoering in de „Rus". Mevr. Druiven feliciteerde het bestuur namens de leden en zij bood haar een net met 12 ballen en een enveloppe met inhoud aan voor de aankoop van toe stellen. Namens de burgemeester, die door ziekte verhinderd was, en namen-S de gemeente, felici teerde de heer L. den Das, wet houder, de vereniging en prees haar activiteit ten aanzien van de lichamelijke opvoeding, om deze in goede banen te leiden. De heer Reurslag namens de kring Alkmaar en nos diverse sportverenigingen brachten hun wensen aan het bestuur over. Vele bloemstukken, waaronder van Bergens Harmonie, gymna stiekverenigingen uit de omtrek en van haar plaatselijke zuster- ver. de R.K. Gymnastiekvereni ging „DIO" werden haar aange- den- N-a de vaandelgroet en 't bonds lied. traden de heren onder lei ding van hun directeur Schuit aan, met een keurig uitgevoerde staafoefening. Buitengewoon har monisch werden de oefeningen uitgevoerd, door de jongens met vrije oefeningen, hoge brug. he ren ringzwaaien en hoge brug dames. Was men in het rihyth- misch gedeelte zeer zwak, in het toestelturnen waren de presta ties uitmuntend en niet te hoog gesteld, wat zeer te waarderen viel. Bijzonder ffin warén de oefeningen op de evenwicihts- balk, die rustig en met, volledige beheersing werden uitgevoerd. De uitvoering kenmerkte zich door vastberadenheid, sportiviteit en zelfstandigheid van de tur ners, die het tot. een succesvol geheel maakte. productie van 40 millioen eieren per week van de thans weer vooroorlogse kippenstapel van 22millioen stuks. Hoewel de eierprijs dit jaar aanmerkelijk hoger ligt, doen de voederprij- zen, die met f 7.per 100 kg gestegen zijn, deze verhoging weer geheel te niet. Deze ver. hoging van het voer is het ge. volg van schaarste aan granen. Daarom wordt dan ook ten sterk ste aangeraden om deze zelf te verbouwen. Het wegvallen van de subsidie op het voer is om eigen bouw te bevorderen. Voor Noord-Hollandse speci- fieke bedrijven kunnen kuiken, toewijzingen worden aangevraagd tot. een maximum van 600 stuks. Mochten de bedrijfsuitkomsten echter te gering hUii<en, zal de regering de helpende hand bie den, doch in welke vorm deze hulp zou moeten worden gegeven is zeer moeilijk te bepalen, daar het hier een massaproduct be treft, waardoor het geven van toeslagen technisch onmogelijk is. Verhoging van de eierpnjs levert moeilijkheden op ten aan zien van de lonen en prijzen. Economische bedrijfsvoering. Om aan de moeilijkheden het hoofd te bieden is een economi sche bedrijfsvoering en een all round-vakmanschap de eerste vereisten. Het is van zeer groot belang de fokkerij te verbeteren. Helaas is het met de fokkerij in Nederland niet erg best gesteld. De rassen zijn verzwakt en de infectieweerstand is in de loop der jaren sterk verminderd. Het gebruik van de verzwakte witte leghorn is dan ook van 80 tot 45 pet. gedaald. Men heeft zijn hoop gesteld op diverse kruisin gen. doch er is helaas weinig resultaat. De wetenschap heeft de volle aandacht voor dit moei lijke probleem een goede kip te fokken, het fundament van het bedrijf. AANBESTEDING R.K. LAGERE LANDBOUWSCHOOL SCHERMERHOORN Bij de alhier gehouden aan-bestedin? van de op het sportterrein te bouwen RK. Lagere Landbouwschool werd ingeschreven door 15 aannemers, waarvan de Fa. D. Ent te De Rlip met het laagste bedrug nrol. f 37.000 uit de bus kwam. Van dó plaatselijke aannemers was G- J. de Reus met f 38.100 de laagste. De hoogste inschrijving was die van S. C. Duinrnayer uit Alkmaar met f 49.365. OSLO, Zondaga veroverd op de spraken, verteldi En dat was allei genoeg had de getoond, dat hi geruchten, die t zijn overgewaai gevestigd, welk het stampvolle tevens achter hij het al zestiei de lijst en niet lijkt er niet op) eenvoudige jonc reus, die alles Maar ondanks het de grote di 1924 de Wintei een medaille, e Andersen onbet van hem verwa victorie zou noc Haugli de derd op Wim v. d. meteen weer vo verdrong Wim bereikte Nederla om van de vijf Het was een ge Dee loting voor niet bepaald gui van der Voort. Ir moest de Westla kleine jongen in reld, het direct de allersterkste, om een schema op het schema na Andersen een zouden voeren i piseh zilver en er niet. En toch der Voort zich weerd tegen de al zag hij bij de dan ook 150 me Met een onee held en in een s stiil vloog het wonder ronde na sniceelgladde iis voortijlende sch; sc'-ünsel van vel P.ii elke ronde-ti oorverdovend ge: Ileiia. Heiia An-dersen, die k-n energiek voo De tweede, derde bleef hij telken seconden. Bij de al vier seconde prestatie van Bc na volgde een rc seconden, nog e daarna weer twee was de strijd ges handen boven h beid als een voi uitglijden. Wim van der de kop af 20 se kwam, vloog op beide armen om grote vriend en op de schouder v/as het einde vi van Andersen Wim van der Vc van 8 min. 30( Westlander gerui gestaan. WÊÊÊm- Fel was het ge een Olympisch stander, de Oos hem te inspire brachten de Li

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2