Alkmaar heeft grootse toekomst BERGEN is tevreden over seizoen 1951 Deze week in de bioscoop Fa.J.E.IBIiK ALCMABIA I - V0LENDAMI Hel Klokkenpaleis in Alkmaar Schermerhorn krijgt een nieuwe R.K. Lagere Landbouwschool Het gaat de goede kant op met de industrievestiging Goede wegen in en rond de stad Pater Kooien O.P. 75 jaar AGENDA Weer nieuw leven in de Muziektuin? R.K.A.F.C.-nieuws Alleen al in 482 gemeubileerde huizen 148.847 logeernachten Jaarvergadering H.K.W. Heiloo Marktberichten P.v.d.A. was tegen PAGINA 2 zlA I tRDAG 23 FEBRUARI 1952 ALKMAAR Reeds vele malen hebben wij geschreven over de nieuw gevestigde bedrijven op het industrieterrein „Noord". O.i. kan op dit voor Alkmaar uitermate belangrijke terrein niet genoeg de aandacht worden gevestigd. Niet voor niets heelt de gemeente een soort reclamebord opgesteld langs de spoor baan HeilooAlkmaar, waarop in grote letters staat aangege ven. dat de gemeente bezig is, gronden op het industrieterrein uit te geven. Talloze gegadi^en, van diverse pluimage, hebben hierop reeds gereageerd en er blijkt van de zyde der industriëlen en andere grote bedrijven, veel belangstelling te bestaan. Zoveel belangstelling zelfs, dat het in de naibi.ie toekomst wel eens sou kunnent gefbeuren, dat gegadigden voor percelen o<p het Industrieterrein-Noord moeten worden teleurgesteld, omdat an deren hen al voor zijn geweest. Het blijkt meer en meer. dat Alkmaar gewaardeerd wordt, niet alleen om wat de stad reeds is en biedt, maar ook om zijn uitstekende ligging, in een van d'e meest vruchtbare en meest nijvere gedeelten van ons land, met, uitstekende verbindings wegen naar Haarlem Amsterdam en Den Helder, zowel te land als te waiter. En als de veelbespro ken tunnel onder het Noordzee kanaal eindelijk werkelijkheid zal zijn geworden, ligt Alkmaar weer drie kwartier dichter bij het centrum van het land. Alk maar bergt ecu grote toekomst in zich en het gemeentebestuur zal niet nalaten op allerlei wijze die taekomsUdealen te verwer kelijken en inwoners en belang hebbenden in dit opricht te sti muleren. Nieuwe bedrijven In betrekkelijk korte tijd zijn langs het Kwakelpad, tegenovcr de Hoornse Kade. bedrijven ge vestigd, waarover we meermalen een en ander hebben gepubli ceerd, Onlangs heeft zich in de omgeving van de spoorbaan Alk maar—Den Helder dte platen industrie van Conijn gevestigd. Naast de Nemagra-Grafkisten fabriek heeft d'e gemeente enige grote industriehallen geprojec teerd welke in gedeelten aan ge gadigden in huur worden ge geven. Zelfs kunnen de daarin gevestigde industrieën door mid del van een huurkoopsysteem het door hen gehuurde gedeelte in eigendom verwerven». Deze hallen (twee stuks) zijn 95 meter lang en 16 meter diep. Voorts biedt die gemeente gelegenheid aan gegadigden zelf gebouwen te stichten, waarvan de kosten zo nodig. door de gemeente gefinancierd kunnen worden. Achter de opslagplaats van de Bond van op coöp. grondslag werkende Zuivelfabrieken, ko men» in de naaste toekomst een afvalverwerkingsbedrijf en een bedrijf voor houtbewerking. Ongeveer één-derde gedeelte van het industrieterrein is bouw rijp gemaakt. Het ligt tussen het Kwakelpad de Oosterweezen- silraat, het Huiswaerd,er,plein cn de Koediikerstraat. In de loop van dit jaar zal een belangrijk ander stuik van. het terrein bouw rijp gemaakt worden. Verbindingswegen een» snelle afvoer Teneinde t Advertentipi van grondstoffen moigeliik te maken waartoe de nieuwe wegen rond de nieuwo Friese Brug al belangrijke factoren zijn zal het industrieterrein een spoorwegverbinding krijgen on middellijk aansluitend op het station. Deze spoorlijn loopt van de spoorbrug over het. Noordhol lands Kanaal af, parallel aan de spoorlijn Alkmaar- Den Helder cm krijgt een aftakking langs de gehele Koedijkerstraat, vanwaar weer een zijlijn langs het kaas- pakhuis van de N.C.Z, leldit tot in de Noorderstraat. Een andere zijtak voert, van de Koedijker straat af langs de schelp (toe komstige) Pettemerstraat. Mo menteel is de aannemersfirma Kuiper en Leeuwenkamp uit Petten bezig met het aanleggen van de aarden baan voor de spoorlijn (langs de bestaande spoorbaan), welke ongeveer 750 meter lang is. Het zand wordt I aangevoerd van de duinen bij I Egmond, waar het moet worden I afgegraven in verband met de woninibouw aldaar. Een hoeveel heid van ruim 17.000 kubieke meter. Industrieterrein „Oost" Ook aan de oostzijde van de stad bevindt zich een belangrijk industrieterrein dat ongeveer 40 ha beslaat. Ook hier zullen zich talrijke industrieën kunnen vestigen, die het middelpunt zul len vormen van uitstekende aan- en afvoerwetgen». Het is gelegen ten westen van het Noordhol lands Kanaal, ten zuid-oosten van de bebouwde kom der ge meente en in de polder Overdie- en .Achtermeer, en zal doorsne den worden door een brede havenarm, welke toegang zal kunnen verschaffen aan schepen van 1000 ton Die havenarm zal zich uitstrekken vanaf het Zeglis tot bjj de Trompstraat. Om de haven heen zal een weg worden aangelegd, die van de Tromp straat af ierden zal naar de Om val. Hat verkeer van de Kenoe merstraatweg moet thans door de stad geleid worden, doch in dë toekomst zal het mogelijk zijn een onmiddellijke doorverbinding tot stand te brentgen om het zui den van de stad. via de Juliana van Stolberglaan de Willem de Zwijgerlaan, die in het verleng de ligt, door de Overdiep older naar de Omval, vanwaar men weer op de grote veilbindings- wegen naar Hoorn en Friesland komt, In de nabijheid van dit industrieterrein, rond de Vondel school, is een recreatiegebied ge projscteerd, terwijl d'e overige gronden beschikbaar blijven voor woningbouw. Langzaam maar zeker groeit de stad Alkïr.tiar uit. Een uit groei, die niet meer te stuiten is en die elke rechtgeaarde Alk- maarder met liefde voor en trots op zijn stad vervult. (Advertentie) Zojuist ontvangen: Jockle klokjes vanaf f 8.98 Koekoeksklokken reeds vanaf f 14.98 Alles onder volle garantie LAAT 187 tegenover R.K. kerk ALKMAAR. De W.E. pater J. A. F. Hieronymus Kooien, die jarenlang kapelaan was van de Sint Joseph-parochie en thans rector in Utrecht (Cathrijnen- singel), wordt op 28 Februari <5 jaar. Zijn Alkmaarse vrienden zullen hem ongetwijfeld die dag niet vergeten. MATTHEUS PASSION IN GROTE KERK ALKMAAR Op Zaterda» 22 Maart, des avonds 7 uur en Zondag 23 Maart des middags om half 3 zal de Ned. Herv Oratorium vereniging o.l.v. Corn. Jonker, in samenwer king met 't knapenkoor der katho lieke scholen o.l.v. Br Fortunatus, en een aantal solisten wederom uit voeringen gevpn van de Mattheus- passion van Joh. Seb. Bach. Als so listen werken mede: Dora van DoornLindeman, sopraan; Annie Woudt, alt; Han le Fèvre, tenor (Evangelistpartij); Guus Hoekman bos (Christus-partij); Wiebe Dray- cr. kleine tenorpartij: Leo Rom- merts, kleine baspartij; Piet van Egmond. orgel en Jo Kleimeer van Munster, cymbale. DUIVEN EN MARMOTTEN IN GERESTAUREERD VERBLIJF ALKMAAR De woningnood doet zich ook in de dierenwereld gevoelen, niet zozee.r door een te kort aan woonruimte, als wel door gebrekkigheden aan de woning zelf. Hiermee hadden de laatste tijd vooral te kampen de duiven en marmotten van dé Alkmaarder Hout. Zij hebben zich tot B. en W. gericht met een request, zo spoedig mogelijk over te gaan tot restaura tie van hun verblijf tegenover huize Westerlicht. De bodem was hier en daar vergaan en het huisje aan één zijde verzakt De marmot ten en duiven hebben ziöh daarna tot de apen gewend en toen de Dienst Plantsoenen een timmerman stuurde om een geheel nieuwe be tonnen vloer in het huisje te leg gen en de wanden geheel te ver nieuwen, hebben dc apen hun broe ders marmotten en zusters duiven liefderijk in een tweetal apparte menten van de apenkooi opgeno men. Over een weck of drie kun nen de marmotten en witte duiven hun samenwoning voortzetten. De marmotten op de benedenverdie ping. de duiven boven, die boven dien nog een prachtige waranda krijgen, die het in- en uitvliegen zal vergemakkelijken "U tl' 9 6) GEVONDEN VOORWERPEN ALKMAAR Gevonden over het tiidvak van 14 Febr. tot en met 20 Febr. en te bevragen aan het bureau van politie te Alkmaar iedere werkdag van 17—18 uur op kamer 14, le etage, behalve op Zaterdagen. Omslag met inhoud, honden- ketting, wanten, kinder wantjes, wol, gordijnen, handschoenen, por- temonnaies met inhoud, kinder fietsje, shawls, sleutels met ket tingen. rijwielsleutel, zwembroek met handdoek, halsketting in etui geldsbedragen, kindertasje, kindertuigje, coupon stof, dames tasje, een meter strik, zak met inhoud, parapluie, kinderringetje, schaar, ballpoint, bal, ring. haar- strik armband, kindermuts en badhanddoek. SCHOUWBURG 't GULDEN VLIES. Zaterdagavond 8 uur opvoering van „De Graaf van Luxemburg" door Danza. Zondagavond 8 uur 8ste opvoering van Potas en Perlemoer' door Gezelschap Joh. Kaart. AULA St. WILLIBRORDUS- STICHTING Zondagavond 7.30 uur uitvoering van Nieuw Leven (Heiloo). BIOSCOPEN. Harmonie: Ivoorjagers, 14 .jaar; Vic toria-theater: Ku Klux Klan, 18 jaar; Cinema Americain: De Geheim zinnige Dr Satan (Deel II Het graf in de golven) 18 jaar. Rcx-theater: Morgen is het te laat (geprolon geerd) 14 jaar. Voorstel lingen hedenavond 7 en 9.30 uur, Zondag 2 en 4.30, 7 en 9.30 uur. DOKTER OP ZONDAG: De dienst wordt waargenomen door de artsen J. Nijman-, Oudegraeht 283, tel. 2384 cn Dr J. Degenaar, Emma- straat 95, tel. 2310. In de Rijp, de Beemster en Senermerhorn: K. J. van Wlesenes, Midden Beem ster, tel. K 2998—455. APOTHEEK: Voor spoed gevallen is vanaf heden avond zes uur geopend Apotheek Wanna-Mient, Mient C 13, apotheker Mej. F. Schuitema. ALKMAAR Dezer dagen zijn de besturen van verschillen de verenigingen door de Wethou der voor Jeugdzaken en Onder wijs uitgenodigd voor een bespre king over de Muziektuin. De ge meente Alkmaar, die deze ont- spanningsmogelijkheid in de Alk maarder Hout verpacht heeft, zoekt naar mogelijkheden om de oude Muziektuin weer wat nieuw leven in te blazen en weer te ma ken tot het middelpunt van sa menkomst van diverse organisa ties. Men heeft daarbij gedacht aan toneelverenigingen en ope rette-verenigingen, die, vooral in de zomerdag, misschien wat meer van de Muziektuin gebruik zouden kunnen maken. Over het algemeen is men ech ter, naar wij vernamen, met de ligging cn de accommodatie, dat geldt dan vooral voor grotere sa menkomsten, die niet in de open lucht kunnen worden gehouden, niet zo geer ingenomen. Ook de ideeën betreffende de inrichting van dt Muziektuin tot openlucht theater stuitten op grote techni sche bezwaren. Anderzijds blijft o.i. de Muziek, tuin voor manifestaties, die in de open lucht kunnen worden ge houden, zoals concoursen e.d. een ideaal trefpunt. Advertentie (Vriendschappelijk) Aanvang 2 u. 30 ALKMAAR. Morgen gaat het eerste elftal op bezoek naar Bergen; dat wordt geen gemak kelijke taak, want de Bergenaren zijn op eigen terrein steeds ge vaarlijke tegenstanders, zoals A.F.C. al eens eerder aan den lijve heeft ondervonden. Boven dien zal Borgen trachten revan- dhe te nemen voor de 21 neder laag, die het destijds op de Wes- terweg moest incasseren. Toch achten wij het eerste zeker in staat de beide punten mee naar huis te nemen. Naar wij verne men zal Nic. Tijm als midvoor worden opgesteld en zal Herman Bierman als stopper fungeren. Wij wensen het eerste veel suc ces. Mogen wij nog even herin neren aan de belangrijke adspi- ranten-wedstrijd, welke vanmid dag om 3 uur aan de Westerweg gespeeld wordt tegen Vitesse? Als adsp. f deze wedstrijd wint of zelfs maar gelijk speelt, is het kampioen. Leuning brug Ridderstraat hersteld ALKMAAR De leuning van de brug aan de Ridderstraat welke öp 10 Febr. door een autobotsing geheel werd ontzet, is dezer dagen weer hersteld door de fa Schaaf en Smederij Hemels, in opdracht van de Gemeentelijke Dienst voor Openbare Werken. De stenPn rand, waarop de brugleuning ,.ustte. is geheel opnieuw gemetseld. BIJZONDERE CLUBAVOND Installatie geestelijk adviseur Voor de clubavond van Maan dag a.s. zijn alle leden met hun dames uitgenodigd. Na de ge bruikelijke gezelschapsspelen zal het gezellig samenzijn even wor den onderbroken. Dan volgt de installatie van de nieuwe geeste lijk adviseur, de Z.E. rector J. J. v. d. Zalm, die er prijs op stelde zo spoedig mogelijk met A.F.C. kennis te maken. Deze clubavond, waarop in verband ook met de Vastenavondviering een grote op komst verwacht wordt, is daar voor een geschikte gelegenheid. Na de installatie volgt nog een gezellig samenzijn, waarbij ook gelegenheid tot dansen wordt ge geven. Dus alle A.F.C.-ers Maan dagavond naar het Kajottershuis, het clublokaal van R.K. A.F.C. Supporter. Victoria Theater: KU KLUX KLAN De film Ku Klux Klan, welke deze week op het programma van Victoria-Theater staat, geeft een interessante kijk op deze ge heimzinnige Amerikaanse orga nisatie. Onder het mom, dat zij het welzijn der bevolking dei- stad beoogde, oefende deze lugu bere sekte in werkelijkheid een ware terreur uit op dé inwoners. Een journalist, die teveel van de organisatie der Ku Klux Klan wist, werd prompt vermoord. Een meisje was echter ongewild ge tuige van de moord, maar dit meisje kan moeilijk getuigen, omdat haar zwager tot de sekte behoort. Dit maakt de taak van de officier van justitie niet ge makkelijker, want ook de inwo ners durven niet tegen de Klan te getuigen. De vasthoudende of ficier zet echter door en te mid den van een bijeenkomst van de Klan weet hij de zaak tot een oplossing te brengen en de leiders te arresteren. De zwager en de zuster van het meisje leggen echter het loodje. Deze film, waarin het niet be paald zachtzinnig toegaat, is niet zonder spanning. Voor 18-jarigen. In het voorprogramma een goe de musical en een aardige teken film. Cinema Americain: Dr. SATAN Dr. Satan wil iedereen in zijn macht krijgen door middel van Robots, n.l. mechanische mon sters, welke electrisch bestuur baar zijn. Zijn tegenstander „Het Koperen Hoofd", zit hem bij deze pogingen tamelijk dwars. Wat er in deze film al niet te pas komt is niet meer te betellen. Vlieg tuigen, dieptebommen, een dui- kersklok, gifgassen, televisie enz. Sensationele achtervolgingen en een flinke dosis vechtpartijen. Wie een avond spanning en grie zeligheden wil beleven, kan dus in het laboratorium van dr. Sa tan terecht, tijdelijk gevestigd in het Americain-theater. Ais u er dan maar niet van droomt. Tweede uitbreiding van meubelzaak ALKMAAR De meubelzaak van de heer Slavenuiter aan het Ritsevoort begint zo langzamer hand een zaak van formaat te wor den. Voor de tweede keer namelijk binnen amper twee jaar tijd moest de zaak worden uitgebreid welk werk juist dezer dagen is gereed gekomen. Zodoende kon de heer Stavenuiter weer ruim twintig vier kante meter toevoegen aan zijn show-ruimte, die nu direct aan de werkplaats is gelegen. De heer Stavenuiter brengt meu belen in iedere prijsklasse. H. Mis voor overleden Kabolid ALKMAAR Men verzoekt ons opname van het volgende: De leden van de Kath. Bond van Overheidspersoneel (Kabo) wor- Harmonie-theater IVOORJAGERS ALKMAAR. In fraaie kleu ren deze keer een boeiena re laas, zonder opsmuk maar na tuurgetrouw opgenomen, over 't piomeisweiK, uai een jager m Oost-Airika heelt verricht voor ue totstandkoming van n na tuurreservaat, waar wilde dieren in ane mogelijke soorten, m vre de kunnen leven zonder auor ae, op geld beluste mensen, te wor den opgejaagd. Een ware rijkdom aan natuur- scnoon wordt in deze boeiende reportage van de strijd om het benoud van eén wildpark gege ven, zonder dat daarbp ae span ning, in de vorm van de ontmas kering van een ivoorsmokkelaar en de aanval van een paar wil de dieren, is vergeten. Een film die Afrika nader orengt lot nen, die er met belangstelling ken nis van willen nemen. Bijzonder geladen vap spanning is het moment, waarop men 111 het kamp van de jaentopziener Payton wacht op de beslissing, meest zeldzame dieren moet ai- gemaakt worden, ia of neen. Ai met al een reportage van de le- vende naluur, die zeker de moei te waard is. HET FILMJOURNAAL In het Binnenlands Nieuws de ze week een aardige reportage over het bedrijl rond de Maas tunnel in Rotterdam, een paar- denkeuring in Goes, de opening van een nieuwe vleugel aan het laboratorium voor bodemonder zoek in Oosterbeek, een over- zich van de stafschool voor de bescherming van de burgerbe volking te Barneveld en 'n aar den erop attent gemaakt, dat op Zondagmorgen om 8.30 uur, een H. Mis zal worden opgedragen voor het overleden lid P. F. Bot man in de kapel van Huize SI. Augustinus. Alle leden worden verwacht, speciaal zij, die werk zaam zijn bij de F.T.T. om hun trouwe kameraad in hun gebe den te gedenken. Ook na het scheiden uit dit aardse leven heeft men elkaar nodig; deze H. Mis is een gelegenheid bij uitstek, om de ware vriendschap te tonen. DE BELANCRIJK5TE DAG VOOR A.O.G. ALKMAAR. Eindelijk be staat cr een grote kans. dat de wedstrijd D.I.O. 1A.O.G. 1 morgen gespeeld zal worden om twee uur op het Berdos B-ter rein in Bergen aan de Nesdijk. Vertrektijd vanaf de Ambachts school om één uur precies. Wint A.O.G. deze voorname wedstrijd dan is het kampioenschap wel haast verzekerd. Daarom ver wachten wij alle supporters en donateurs (trices) bii deze match. Het tweede elftal speelt thuis tegen H.S.V. 2 (streekcompetitie) om half vijf en de junioren spe len om half- vier tegen Oranje Wit. ook thuis (oude Boys-ter rein) Een kwartier voor de aan vang aanwezig. De opstellingen en indien de wedstrijden niet doorgaan, worden bii J. Smit. Nieuwesloo't. bekentd gemaakt. Speelsters veel succes. TENTOONSTELLINGEN GEMEENTEMUSEUM ALKMAAR. De tentoonstel ling van moderne kunst, welke gedurende drie weken in het Stedelijk Museum werd gehou d'en, heeft 400 bezoekers getrek BERGEN Het afgelopen sei zoen kenmerkte zich weliswaar door ongunstig weer, maar had toc'h ook e.en matig druk, niet onbevredigend vreemdelingen verkeer. Zo blijkt uit het jaar verslag van de WV, dat 148847 logeernachten zijn geteld in 482 gemeubileerde huizen, hotels en pensions niet meegerekend- Het getal van 6617 aanvragen overtrof alle vorige jaren. 1928 kwamen er alleen al uit Amsterdam. Opmer kelijk is, dat 14 der aanvra gen vópr 1 Mei geschiedden. Van de hotel- en pensionlijsten wer den 10.000, van de huizenliist 4000 exemplaren gedrukt. De vacantiespreicling bli.ift een pro bleem omdat de bedrijfsvacan- ties niet vóór 15 Juli pn na *5 Augustus worden gegeven en de spreiding van 1952 practised ge heel komen te vervallen. Met de groei van het vreemde lingenverkeer en de daaraan ver bonden hoge eisen, werd op 23 April een directeur benoemd, welke echter op 1 Juli zijn ont slag nam, omdat hii zicli niet voelde oPgewasspn tegen het om vangrijke werk. Een opvolger is nog niet benoemd, maar een de finitieve oplossing zoekt men nog steeds. In 21_dag- en week bladen plaatste men advertenties tot een totaalbedra" van f 1.200- Het Belló-probleem is nog steeds niet in de ijskast verdwenen, al is het hiermede zeer rustig. Het vraagstuk wordt nog steeds bij de hoogste deskundigen besproken. dige opname van de school voor v., n - -jnn hot sten do hpznp dompteurs, de enige in Europa, I Yn Maart 0218161106 b6zoe ,/an K Ti.,11,u,Kers. in maait van Klant, te Valkenburg. Het Buitenlands Nieuws werd grotendeels gevormd door 'n uit gebreide en indrukwekkende re portage van de begrafenis van de Engelse Koning, de toestand in Tunis en de opening van de Olympische Spelen. Wij zagen in de Harmonie en het Victoria-theater bovendien nog een, in warme toon gecom mentarieerde en overzichtelijke reportage uit het leven van de overleden populaire Engelse Ko ning George de Zesde, waarin treffend tot uitdrukking werd gebracht, hoezeer deze vorst door zijn volk werd bemind. zal er in het museum een tentoonstelling wor den gehouden van het werk van de schilders Piet Stenneberg ern R. A. Reamer, alsmede van de beeldihouwer-sehiider Wim Com mandeur. Voor een later tijdstip staat een tentoonstelling op het programma va-n nieuwe aanwin sten van het museum waarbij dan o.m. het onlangs te Parijs aangekochte schilderij van Al- lard van Everdingen en de door Jan van Herwiinen en Dirk Vis geschilderde portretten van H.K Prinses Wilhelmina en H.M. de Koningin tentoongesteld zullen worden. HEILOO Dezer dagen kwam de H.K.W. afdeling Heiloo in jaarvergadering bijeen, onder voorzitterschap van de heer H. Denrteman, Aanwezig was o.a. de heer G. Kriek, secretaris van het Hoofdbestuur. De diverse (jaar) verslagen werden goedge keurd. Er is een batig saldo van 105,39. Onder de ingekomen stukken bevond zich een schrij ven betreffende de gewijzigde situatie inzake de Bonclsbedrijfs- groepen. Tengevolge van de ge wijzigde structuur in groep 4 is geen nieuwe vertegenwoordiger voor de groep Handel meer no dig. De groep Kaderpersoneel is vertegenwoordigd door de heer Penders. De periodiek aftredende vice-voorzitter de heer Penders en de eerste secretaris de heer A. van Delft werden als zodanig herkozen. Tot leden van de kas- commissie werden benoemd de heren J. Stam en A. Winnips met de heer A. G. Schouten als re serve-lid. De vacature van de tweede penningmeester werd tot de volgende vergadering aange houden. Het deed prettig aan te vernemen, dat de verstandhou ding tussen de H.K.W. cn de K.A.B, en Werkn. Middenstand zeer goed is. Van de plannen, om in Heiloo een plaatselijke afde ling van de Werknemende Mid denstand op te richten, werd af gezien. Heiioo ressorteert momen teel onder Alkmaar, waar de Werknemende Middenstand, fris en nieuw leven is ingeblazen. Tij dens de rondvraag beantwoordde de heer Kriek tal van vragen, zo dat de vergadering eerst om elf uur beëindigd kon worden. Zondagsdienst artsen HEILOO. Zondag wordt de artsendienst waargenomen door dokter van Oppen (tel. 272 K 2205). „EXCELSIOR" BOOD GOEDE UITVOERING LIMMEN. Deze weck heeft het -btarmondecorps Excelsior voor zijn donateurs een uitstekend ge slaagde uitvoering geigeven. Het muziekprogramma omvatte korte maar populaire nummers, welke zeer in d'e smaak vielen. Er werd goed gemusiceerd. Na cle pauze werd door de leden van dit corps, aangevuld met enige dames een prachtig blijspel opgevoerd: De nieuwe veearts, Dij spel met zijn mooie en gezellige inhoud werd uitste kend weergegeven. Over spel en spelers niets dan lof. Excelsior kan op een uitste kend geslaagde winteruitvoering terugzien. LANDELIJKE RIJVERENIGING HIELD FEESTAVOND LIMMEN De Landelijke Rij - vereniging afd. Alkmaar en Om streken onderafdeling van de L.T.J. hield een feestavond voor donateurs en leden in café J. van Tuinen. Voorzitter Jac. Schut heette allen van harte welkom, in 't bij zonder kapelaan Bisschop van Rinnegom. Hierna werd uoor de toneelver. van de L.T.J. afd. Schermer, het bekende, maar voor dilettanten lang niet gemakkelij ke blijspel opgevoerd „Potasch en Perlemoer Het gebodene bleef echter be neden de verwachting, met uit zondering voor G. Keijzer, die als Ëlle Avezaath een prima ver tolking gaf. Men speelde met te weinig overtuiging, en het spel imponeerde niet, De fijne humor die in het spel verwerkt zit, werd echter door het publiek dankbaar geapprecieërd. Ook het tempo en de rolkennis v.aren goed, Een gezellig bal besloot de ze avond. L.T.B.-vergadering ZUID-SCHERMER. Don derdagmorgen hield de afdeling Zuid-Schermer van de L.T.B. haar jaarvergadering. Na de Heilige Mis verenigden de leden zich voor een gemeenschappelijk ontbijt. Onder voorzitterschap van de baer J. J. van Baar werd de jaarvergadering gehouden. De penningmeester had goed nieuws: er is een behoorlijke kas en voor het vaandel is reeds ruim honderd gulden bijeenge bracht. De periodiek aftredende be stuursleden, de heren J. v. Baai en J. Klaver, werden herkozen. Dp geestelijk adviseur, pastoor J. Veerman, besprak de onlangs ta Haarlem gehouden redevoering van dr. Olierook over de samen werking van de verschillende j standen. Ook omtrent het Oude Hof hangt een volkomen stilzwijgen, doch hier geldt het gezegde: „Geen nieuws, eoed jiieuws." Het voormalige vliegveld heeft een definitieve andere bestem ming gekregen, zodat dit gevaar bezworen is. Men eindigde met 897 leden (vorig jaar 874). Ook dit jaar bleek er een nadelig saldo te ziin met een verlies van f 1.497-61 (v.j. f 1.455.36). De voortdurende stijging der vaste lasten speelde hierbij een grote rol. De vooruitzichten voor 't nieu we seizoen zi.in niet ongunstig, hoewel de hogere exploitatiekos ten en de toenemende concurren tie van andere toeristenplaatsen het er niet gemakkelijker op ma ken. Doordat Bergen riik aan na tuurschoon is, behoeft men echter direct niet bevreesd te zi.in. Activiteit en samenwerking blijven echter de eerste vereisten. GEMEENTERAAD BERGEN BERGEN De gemeenteraad komt Donderdag a.s. om hall' 8 ten Raadhuize bijeen. Verschil lende onderwijsvoorstellingen ko men aan de orde, alsmede een voorstel om aan V.V.V. de on dergrond van het V.V.V.-gebouw tje voor 1,te verkopen, zulks ónder bepaalde voorwaarden. Voorts staat op de agenda een voorstel tot verhoging van het presentiegeld tot f 6,cn tot verkoop van bouwterreinen le Bergen aan Zee aan mej. v.d. Dussen te Amerongen en A. Bos Eyssen te Bergen. B. en W. vragen voorts een crediet van 3.500, voor de mechanisatie van de be volkingsboekhouding. Ook ko men zij met een voorstel, om de gezamenlijke groenten- en fruit en vishandelaren bij het gemeen- te-mUseum vrijstelling te ver lenen van precariorechten. Ten slotte volgt aanbieding der ge meentebegroting1952. FEESTAVOND K.A.B. BEEMSTER Dezer dagen hield de KAB-afd. Beemster naar jaarvergadering, welke ook door de Z.E. Heer Pas toor en de W.E. Kapelaan werd bijgewoond. De voorzitter, de heer Weel heette hen speciaal welkom, waarna door leden van de jongerenbeweging het toneel stuk „Vlammende Wieken" werd opgevoerd. De rollen in dit familiedrama werden uitstekend vertolkt vooral als men in aanmerking neemt, dat sommige spelers voor het eerst op de planken stonden. Het zou ons te ver voeren alle spelers afzon derlijk te vermelden; de regie was bii R. Mooy in goede handen. Dit was zeker het bestgespeelde stuk, dat wij tot dusver van de jongeren zagen. Het woord van lol, gesproken door kap. Douwes, was dan ook zeker op zijn plaats. Wii kunnen dit stuk voor de Vas tenavond van harte aanbevelen. De loterij bezorgde velen nog een mooie prijs. Zang- en toneelavond OUDORP De R.K. Gem. Zangvereniging „Sursum Corda" geeft, in samenwerking met haar zustei vereniging „Ego Flos" uit Schoorl hedenavond om 8 uur in 't Verenigingsgebouw een con cert. Het programma biedt „elck wat wils". Na de pauze voert" de R.K. To neelvereniging uit Schoorl het aardige blijspel „Mijn Vriend Leonard" op. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Zaterdag avond tot Zondagavond. RUSTIG WEER Vannacht plaatselijk mist bii temperaturen om het vriespunt. Overigens droog weer met een toenemende kans op opklaringen Weinig wind. Morgen overdag iets hogere temperaturen. ALCMARIA SPEELT VRIENDSCHAPPELIJK TEGEN VOLENDAM ALKMAAR - speelt Alcmaria Zondagmiddag een vriendschap pelijke ontmoeting tegen het sterke Volcndam. Het ligt in de bedoeling een deel dor recette te bestemmen voor het Olympisch Comité DOKTERSDIENSTEN- Rayon West-Friesland (West) Dokter Ferwerda te Twdsk, telefoon 8; Dokter Boèckthorst te Wognium, telefoon K 2297 215; Dokter Wajon te Span broek telefoon K 2263215. Berkhout-A venhorn Dokter Van der Linden te Berkhout, telafoon K 2295264. E.H.B.O.-examens CASTRICUM. Op het E.H, B.O.-examen slaagden dertien personen uit Castricum, één uit Heemskerk cn drie uit Limmen. Geen» der canididaten werd afge wezen. De examinator, dr. Dijk huizen uit Alkmaar, hield beide avonden van het examen een kleine beschouwing over de resultaten en drukte de geslaag den op het hart vooral trouw de oefenavonden te bezoeken». Hij wees er ook op, dat het goede resultaat van deze cursus te dan ken is aan de bekwame instruc tie van dr. H. J. van Nievelt. Gemeenteraad CASTRICUM. De gemeente raad van Castricum vgrigadert Vrijdag 29 Februari a.s., des avonds om half acht ten raad- huize. Onderscheidingen uitgereikt CASTRICUM. Burgemees ter C. F. Smeets heeft, aan de navolgende personen het ere teken voor Orde en Vrede uit gereikt: G. Glizeni, Ruiterweg 29 N. W. Gijzen, Torenstraat 87, N. M. Glorie, N. v. d. Veenstraat 35; C. Hollemberg, Toepoelstraat 2; J. Lute, Oudeweg 6: J. Lute, Zanderi.jweg 10; B. F. Sinnege. Stetweg 3; A. T. Veld't. Gas- straat 1; E. Zonneveld1, Hooge- voort 22. Filmavond luchtvaart CALLANTSOOG. Naar wij vernemen zal a.s. Maandag, 25 Februari, des avonds om acht uur in zaal De Vries alhier een filmavond op luchtvaartgebied worden gehouden, georganiseerd door de Luchtwadhtdienist. Deze avond kan door eenieder gratis worden bijgewoond. OBDAM. 22 Febr. 7990 kg uien 39.29—32.19, grote 32.59 32.89 drielingen 26.89, stek 13.79 21.49. 46909 kg peen B 28.69 31.29. C 26.50—27.50, D 13 60 15.20. stek 6.80—10.80 23000 kg bieten» A 23.90—25.00. B 19.20 20.70, C 6.40—8.80, modjo's 15.50 17.30, lange bieten A 18.20— 18.80. B 12.0012.20. lange mod jo's 12.6014.90, 5000 kg rode kool I 14.00—20.90 II 13.40. af wijkend 11.00. 3500 kg gele kool I 9.2011.70, 3000 kg savoye kool 18.4019.00, 1100 kg spruiten A 42.00—60.00. B 35.00—37.00. 50 kg witlof I 55.00. II 46.00. SCHERMERHORN. In de vergadering van de raad heeft de voorzitter enkele mededelin gen gedaan over de restauratie van de toren. In de afgelopen weck hadden de besprekingen over de uitvoering en financie ring van het extra werk aan de toren tot het resultaat geleid, dat dc aannemer opdracht tot vol tooiing van de restauratie was verstrekt. De opzet om van het Rijk een bijdrage van 75 pet. in de kosten te verkrijgen, was mis lukt. Wel is in de kosten van het extra-werk door het Rijk cn de provincie de gewone bijdrage toe gezegd, terwijl dc aannemer zijn aanvankelijke eis van f 2000. schadevergoeding voor de stag natie in de uitvoering van het werk heeft laten vallen. Verder werd medegedeeld, dat het recht zetten van de torenspits zodanig riskant wordt geacht,, dat men misschien met het scheef blijven van de spits genoegen zal moe ten nemen. Tegen de door B. en W. voor gestelde verhoging van de pre- sentiègelden voor de raadsleden tot f 5.kwam geen enkele be denking naar voren. Aan de studiecommissie inzake bestaansvoorwaarden van kleine gemeenten, niet het doel in een uit te brengen rapport argumen ten te verzamelen tegen de door de commissie-ter Veen voorge stelde opheffing en samensmel ting van kleine gemeenten, gaf de raad een bijdrage van 5 cent per inwoner. Vervolgens kwam aan de orde het aangaan van een huurover eenkomst met de Onderwijsver- eniging der L.T.B. voor de te bouwen R.K. Lagere Landbouw school. Genoemde vereniging neemt daarbij de verplichting op zich, de school voor 30 jaar te huren, waarbij alle door de ge meente voor rente en aflossing enz. voor de bouw te maken kosten in het huurbedrag over 30 jaar zullen worden verdiscon teerd. Op verzoek van de Onder- wijsvereniging werd in het con tract nog.de.bepaling opgenomen, dat bij eventuele verkoop van de school de vereniging voorrang zou krijgen en dat bij het be palen van de koopprijs rekening zal wórden gehouden met dë in de huurprijs verdisconteerde, be taalde aflossingen. Nadat op ver zoek van de heer Plugboer (P.v. d.A.) de Onderwijsvereniging nog aansprakelijk was gesteld voor eventuele glasschade, werd. de huurovereenkomst met 4 tegen 3 stemmen, deze laatste van de P.v.d.A., goedgekeurd. Het voor stel tot het aangaan van de voor de schoolbouw benodigde geld lening tot een bedrag van f 44.100.werd eveneens met de zelfde stemmenverhouding aan genomen. In verband met het feit, dat het geld door leden van de L.T.B. zal worden beschikbaar gesteld, zal deze lening de vorm van een obligatielening verkrij gen, verdeeld in stukjes van f 100.rentende 4 pet. met een looptijd van 30 jaar, terwijl ieder jaar l/30ste deel zal uitloten. Na een uitvoerige uiteenzetting door de voorzitter van de werk wijze van de N.V. Noord-Neder landse Bouwkas besloot de raad tot toetreding, om aldus ook de inwoners van Schermerhorn in de gelegenheid te stellen met be hulp van deze bouwkas in het bezit van een nieuwe woning te geraken. De heer Valckx, die zich overigens niet tegen de toetre ding verzette, stelde in het licht, dat het voor de gewone arbeiders niet mogelijk zou zijn om de kos ten voor een op deze wijze te verkrijgen woning (bijna f 10. per week gedurende 30 jaar) op te brengen. De voorzitter kon zich hiermede grotendeels ver enigen, doch hij gaf tevens voor beelden van mensen die met de geboden mogelijkheid nog wel hun voordeel zouden kunnen doen. Bi.i de rondvraag vroeg de heer Muntjewerff maatregelen tegen het ingooien van ramen der Ned. Herv. Kerk door leerlingen van de R.K. Landbouwschool. De voorzitter vroeg waarom deze zaak, indien de daders bekend waren, niet in handen van de politie was gegeven. Een derge lijke beschuldiging achtte hii hier in 't geheel niet op zijn plaats. Ook de heer Broersen reageerde heftig op de beschuldiging. Naar aanleiding hiervan bracht de heer van Langen de houding van de P.v.d.A. tegen de bouw van de Landbouwschool meer in het algemeen ter sprake. Hi.i achtte de wijze waarop van die ziide tegen de bouw werd geageerd volkomen beneden peil.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2