VOETEN MUILTJE KWAM IN DE MODE ons thuis <0, Weer gre1 Dit voorjaar weer veel flats, in talloze variaties DE FICUS Aci iandachi voor onze nuis R.K. Har Zwart lak in gekleed schoeisel Prijs en export 'door Wim KV11 pocheer én Roo$ T^a5$el oman om Verre g: Zondag PAGINA 4 ZATERDAG 1 MAART 1952 Het muiltje heeft zich nooit laten verdringen. Het leeft altijd nog voort in onze verbeelding we hoeven maar even aan het sprookje van Assepoester te denken en ook in het dagelijkse leven wist het zich een plaats te veroveren. De gemakkelijke muiltjes voor op reis of in huis zijn legio, maai dat is nog niet alles. Op het ogenblik is het namelijk ook het gebied van Vrouw Mode binnengeslopen. Het voegde zich maai' meteen bij het meest luxe schoeisel en liet zich een heel hoge hak aanmeten om aldus als cocktailschoen verder door het leven te gaan. Dit muiltje, dat men hiernaast op een foto kan bestuderen, is een van de nieuwtjes, die het Modecentrum voor de schoen- en lederbranche deze week te tonen had. Zoals bij elk nieuw seizoen gebruikelijk is, organiseerde het centrum weer een show van de laatste modellen in het Victoria-hotel te Amsterdam. Men voorspelt bovengenoem de schoen zonder wreef, en kel of hielband echter geen grote toekomst in ons land en dat is be grijpelijk. De hoge hakken op zich zijn al lastig genoeg! Bij diverse pumps, al of niet met open teen of open hiel, zijn de hakken soms acht centimeter hoog. Veel pretti ger is de middelhak, die men ook in het uitgaansschoeisel aantreft, zowel bij pumps als sandalettes. Die middelhak zal dan nog eerder drie tot drie-en-een-halve cm mo gen zijn dan vier tot vier-en-een- halve cm. Nu en dan ziet men zelfs een platte hak bij een sandalette, maar de driekwartshak is voor dergelijk schoeisel naar onze me ning veel flatteuzer. De lage hak past beter bij de flat, het instapschoentje, dat zich al een grote populariteit heeft verworven en in het nieuwe sei zoen weer in ruime mate op de markt zal komen. Meer versiering Het nieuwe is ditmaal, dat er zóveel variatie in de flats is. Het eerst zo dóódsimpele, uiterst so bere schoentje heeft meer versie ring gekregen, zonder doorgaans de noodzakelijke eenvoud te ver liezen. Men ziet bij voorbeeld veel flats met boven op de voet een diepe ronde insnijding, die dan weer wordt afgesloten met een strikje of riempje met koperen gesp. Er zijn ook flats, waarbij het voor blad in een of twee punten op de voet uitloopt of waarbij de zijkan ten ver ingesneden zijn. Men ziet die inkeping tussen hiel en tenen trouwens ook weer bij pumps: soms is er zelfs hele maal een scheiding tussen hiel en voorstuk. Behalve de flat is de canasta er ook weer, en die heeft nog gro over de wreef naar de hiel liep en hier met een gespje sloot. Over sandaaltjes gesproken, die waren er in talloze variaties, meestal in zwart lak, dat in het geklede schoeisel buitengewoon populair zal zijn. Natuurlijk waren er en kele uitzonderingen, zoals de san dalette van zwart suède, die op een hoog, massief onderstuk van kurk (uit Italië) rustte en waar schijnlijk meer als curiositeit mee liep dan als voorbeeld van gratie... Zwart is een kleur, die het elk seizoen doet. Daarnaast zal er het komende voorjaar veel groen zijn, groen in diverse nuances voor sportschoeisel en speciaal in ge dekte tinten voor geklede schoe nen. Er is ook veel lichtbeige tot lichtbruin voor sportief schoeisel, verder helderrood en bordeaux en ten slotte nog grijs, van licht tot middelkleur. Dezelfde tinten grijs zullen voor het geklede schoeisel gelden. Voorts zal men in dit genre bruin zien, dat wil zeggen: tan- kleuren, hazelnoot en zogenaamd cacao, alsmede bordeaux. Bijzondere belangstelling vroeg een diepgrijze pumpschoen, die een glanzend teen- en hielstuk had, waarvan de kleur beschreven werd als „gun-metal". Inderdaad had de tint van het glimmende leer veel weg van het metaal, waarvan geweren gemaakt zijn, al klinkt de naam nog zo onsym pathiek. Een ander exemplaar, dat sterk opviel, was het groene pumpschoentje met crèpehakken en -zolen. Onder: citroengele flat met lichte ver siering en grote per foratie. Boven: het muiltje, uitgevoerd in zwart lak. De combinatie lijkt heel vreemd, maar het geheel deed het toch goed bij een rok in een prachtige Schotse ruit. Aardig was ook de beige handgevlochten schoen met leren hiel. Onder de sportschoe nen, die voor het merendeel niet zwaar van model waren, viel een exemplaar van zandkleurige hun ting met even opkrullende tenen op. Over het algemeen ziet men niet veel suède voor het sportieve genre, wel veel glad leer. Voor het geklede schoeisel is er uiter aard veel suède en zoals gezegd lakleder. Ook worden er gladde kalfs- en glacésoorten gebruikt, speciaal voor het betere genre. Variatie Er was een vrij grote keuze in het voorjaarsschoeisel, ook al zag men zoveel flats. Zoals immers vermeld zijn hier zeer veel ver schillende modellen in, verschil lend zowel door snit als garnering en perforatie. Ook in de hakken was een ruime variatie. Men kan verkiezen op een hak van een hal ve centimeter te lopen, maar ook op een van anderhalve centime ter. Het is verheugend zoveel ver scheidenheid en mogelijkheden te constateren, al spreekt men daar bij tevens de wens uit, dat men de charmante simpelheid en de karakteristieke snit van dit schoei sel nooit zal aantasten. Ook nu was er weer naar grote -.oepelheid in het schoeisel ge streefd, vooral bij de flats. Het zooltje van bufferleer, dat elas tisch is als rubber en toch de ple zierige eigenschappen heeft van echt leder, doet hiertoe het zijne. „De betiteling „bufferleer" is niet gracieus voor een zool onder damesschoentjes", merkte de ex plicateur tijdens de show op, maar alle dochters van Eva zullen deze naam graag voor lief nemen. Du prijzen van het schoeisel hebben zich gestabiliseerd op het peil van vóór Korea, zo werd tijdens de show van het Modecentrum voor de Schoen en Lederbranche meegedeeld. Na een tijdelijke inzinking werkt de schoenindustrie weer op volle capaciteit. De export neemt toe. In 1951 werd naar niet minder dan 28 verschillen de landen in de 5 werelddelen geëxporteerd. WWWUWWWAWVWWWWWftWftWWWWWWW tere, meer ingrijpende verande ringen ondergaan. Het traditione le model, waarbij hak en zool als het ware in elkaar versmelten en omgeven zijn door een smalle op staande band, zag men niet meer zo vaak op de show. De nieuwere canasta als men de schoen zo nog noemen mag heeft een hak, die breder is dan de zool, waarin zij overgaat. De smalle rand is er nog wel, maar zij loopt van boven de hak naar de zool, zodat het ka rakteristieke van de echte canasta toch verloren gaat. Wij bespeurden canasta's, die in rood leer waren uitgevoerd en ge garneerd waren met rood python. Een model van groene suède was voorzien van een klepje en hiel van hazelnootkleurig kalfsleder. Zwart en geel Die combinaties deden het aar dig. Men zag ze trouwens ook bij het overige schoeisel. Zo ver wachten de heren uit het vak heel veel van de combinatie geel-groen voor het komende seizoen. Een zwarte open pump, bijna een san dalette, had een gele band, die Geklede pump in zwa.it tak. ENKELE jaren na de oorlog zijn de tentoonstellingen, waarop meubilair en interieur onder de belangstelling worden gebracht, sterk in trek gekomen. Soms wa ren het exposities, die het pleit hielden voor eeh uiterst zakelijke, ultra-moderne inrichting, soms ook exposities, die meer gematigd en daarom ook veel acceptabeler wa ren. De sprong van de oude, ver trouwde meubelen, die doorgaans een geheel ameublement vormden, naar het nieuwe, vaak losse meu bilair is immers al groot genoeg. Daarom kan men het niet genoeg toejuichen, als men tentoonstellin gen organiseert, die aan de fris heid van het nieuwe ook de ons zo geliefde huiselijkheid en gezel ligheid paren. Tegen lichte meubelen van sim pele, eerlijke lijnen is niet het minste bezwaar, maar dat wil geenszins zeggen, dat het interieur er daarom koel en nuchter uit moet zien. Vrolijke gordijnen en kussens, sierlijke planten en een voudig, maar warm getint aarde werk kunnen juist bij moderne in terieurs zoveel sfeer en zonnig heid verlenen. Deze attributen, als wij het zo noemen mogen, mist men nog wel eens op tentoonstel lingen, die aan de woninginrich ting gewijd zijn. Men ziet daar menigmaal zeer strakke meubelen in bijna kloosterlijke stijl, op effen linoleum in een koude kleur, met een witbeschilderde lamp op de achtergrond. De fleurige woning textiel, die men zo mooi had kun nen toepassen, is dan elders ge ëxposeerd, evenals de etsen en andere wandaankleding. MISSCHIEN is het niet te veel gevraagd als men om meer uitgebreide en vooral zonniger voorbeelden zou verzoeken. Een tweede wens is dan deze, dat men, zo er al schilderijen in het inte rieur worden opgehangen, niet uit sluitend „Picasso's" neemt; het me rendeel van het publiek, waarvoor deze exposities zijn bedoeld, is hier immers lang niet aan toe en zou deze stukken dan ook zelden uit persoonlijke liefde en voorkeur kiezen, laat staan ze met vreugde elke dag bezien. Dit laatste lijkt ons de voornaamste reden van be staan voor een schilderij in een bepaalde woning, zonder ook maar even aan de kunstwaarde af te willen doen. Op het ogenblik wordt er weer een meubeltentoonstelling gehou den en wel in „de Èijenkorf' te Amsterdam. Het is verheugend. dat hier zeer veel uitgebreide in terieurs worden getoond, dus met textiel, wand- en andere versie ring incluis. Zü staan alle in het teken van de kleine woning, zodat men dus bescheiden, doch meestal uitklapbare tafels ziet, stoelen die al evenmin veel plaats innemen en tweezits-banken voor het bank stel. De wel eens ingewikkelde combinaties zijn achterwege geble ven. Er hoeft niets open- en dicht geklapt te worden, wil men gaan schrijven of gaan zitten, al is alles er op gericht zo practisch mogelijk te zijn in de kleine woning. ZO staat er bij voorbeeld een bank van beperkte afmetingen, die overgaat in een gezellig berg meubel voor serviesgoed, en een losse spiegel voor in de slaapka mer, waaronder licht eiken plan ken voor toiletbenodigdheden wer den aangebracht. Het is net ge noeg en toch alleraardigst. Natuur lijk wordt er ook getoond, hoe men aan één kamer voldoende kan hebben al vinden wij dit voor twee personen niet zo geschikt. De verdienste is echter, dat men weer eens laat zien, wat er bereikt kan worden met de nieuwe meubelen, die thans op de markt worden gebracht. Niet alle interieurs, meestal be staande uit tafel, stoelen en berg meubel, kunnen bekoren, maar er zijn onder de Zweedse, Deense en Nederlandse meubelen zeker aar dige exemplaren. De meubilairs zijn o.a. gecombi neerd met mooie lampekappen, bij voorbeeld Italiaanse, fraaie Frans aardewerk en de meest uiteenlo pende stoffen, vaak voorzien van volksmotiefjes. Uiteraard steekt ook hier de befaamde kitsch wel eens even de kop op, maar er is haast geen tentoonstelling denk baar, waarop dit niet gebeurt. Een feit is, dat deze populaire expo sitie, „Ons huis ons thuis" ge naamd, de bezoekers velerlei ideeën aan de hand kan doen en weer eens diverse mogelijkheden voor kleinbehuisden naar voren brengt. Leve bruid en bruidegom ROME (A.P.). De 80-jarige Francesco Gullo, driemaal we duwnaar, en de 75-jarige Fran- ■esca Mellace, die drie echtge- loten overleefd heeft, zijn giste- en in het dorpje San Pietro a Vfaida in de provincie Catanzaro in het huwelijk getreden. VLIEG ELKAAR NIET DIRECT IN DE HAREN 1 Maart wijst de kalender. De nieuwe maand be gint. We moeten dus weer starten met een nieuwe spreuk. Zet je schrap, jongens en meisjes van de Jeugdbond en neem je aanloop met een vaartje. Kijk maar naar wat hierboven staat. VLIEG EL KAAR NIET DIRECT IN DE HAREN. Het wordt weer lente. Dan begint het sap in de bomen en planten sneller te stromen. Er moet weer nieuw leven in de natuur komen. En jullie sap, jullie bloed bedoel ik dan, begint ook te kriebelen. Dat is goed, maar het kan ook zijn, dat jezelf ook gauw kriebelig bent. Dan kun je het minste plagerijtje niet velen. Dan sta je zo in brand, als je je zin niet krijgt. Je vuisten komen voor de dag en dan wordt het troeven en meppen. Je vliegt elkaar in de ha ren. Als je zo'n vaatje buskruit bent, zo'n atoom bommetje, dat gauw uit elkaar springt, bijt dan maar eens op je tanden en houd je eventjes in. Het is goed voor de Vasten, het is goed voor de naas tenliefde, het is goed voor je ziel en zaligheid, ons nieuwe motto voor Maart: VLIEG ELKAAR NIET DIRECT IN DE HAREN! Tussen Amsterdam en Bussum zijn pas geleden 23 auto's met elkaar in botsing gekomen. Door het slippen! Enkele dagen geleden zat er een Amerikaans schip vast vlak bij Rot terdam. Ze hebben 'm wees los gekregen, de Ne derlanders! Veel kinderen in Ne derland drinken fijn melk op school en dan zeg gen sommige leukerds: „Proost, meester!" Het paard van de Lassoman wil ook al melk hebben! We zullen eens kijken! VOOR DE VROUW DIE NAAR CANADA EMIGREERT De Stichting voor Huishoude lijke Voorlichting ten Plattelande geeft, in samenwerking met het Voorlichtingsbureau van de Voe dingsraad, een map met vouw bladen uit voor de huisvrouw, die naar Canada emigreert. Het een en ander onder de titel „De voeding in Canada". Het is vanzelfsprekend van groot 'belang, wanneer de huis moeders enigermate kennis dra gen van de huishoudelijke ge.- woonten en omstandigheden van ie nieuwe omgeving, waarin ze terecht komen. Bij de overweging bovengenoemde map uit te geven heeft de gedachte voorgezeten, hiervoor een beroep te doen op een deskundige, terwijl in overleg werd getreden met het Departe- nent van Landbouw in Ottawa. Zo is dit mapje met een schat In Tilburg geweest. En daar droevig nieuws ge hoord. Twee kleuters zijn daar verdronken, kleine vrienden! Pas op bij het water! Trek die kleine kinderen er bij weg!!! In Leidschendam-Voor- burg 'n flinke matroos gesproken, en die vertel de aan de Lassoman, dat zijn dochtertje van twee en een half jaar in Rot terdam uit een raam, tien meter hoog, op straat was gevallen. Het kind had alleen 'n been gebroken. In Makkum (Friesland) hebben ze 'n aardig kalfje, helemaal wit en met rode ogen. Dat zie je niet vaak! We hebben pas 'n hele boel lekkere appels aan Frankrijk verkocht. Het ging niet gemakkelijk met de Fransen! Maar de Lassoman zei: „Vooruit, jongens! Allé!" En toen ging het! In Amsterdam pookte een meisje van zeven jaar de haard op. Do hoor! Opeens vielen er kolen uit en het kind vloog in brand! Naar het zieken huis! Veel pijn! Blijf van de haard of de kachel af! Meer zegt de Lassoman niet! Hij móet maar blij ven waarschuwen! In Italië in een circus geweest. Daar viel opeens een grote olifant flauw! Maar hij is weer bijgeko men! Laatst had een man be richt gekregen, dat zijn dochter dood was. En die dochter had bericht ge kregen, dat haar vader dood was. Nu hebben ze elkaar weer teruggevon den. Levend, kleine vrien den! Wat 'n vreugde! En krijgen we in Neder land een twaalfde pro vincie? Misschien wel! In Hilversum woont nu ook een vrouw van 100 jaar! De Lassoman heeft Wim en Roos gesproken. Zij krijgen altijd zulke mooie bedankbriefjes van de kinderen die een prijs gewonnen hebben! Dat is mooi, het paard van de Lassoman dankt ook al tijd heel beleefd, als het een klontje krijgt! Nu, kleine vrienden, denkt aan het trommeltje! Is 't leeg? Is 't vol? Hou je goed! Oplossing ruitraadsel Horizontaal: 1. Dek 2. ratel 3. Mei. Verticaal: 1. Lam 2. Pe ter 3. kei. Wat betekent MAART De naam van de Len temaand of Maart komt van het Latijn: Mensis MartiUs en dat wil zeg gen: maand, toegewijd aan Mars. Weet je wie Mars was? Dat was de oorlogsgod van de Ro meinen. Hij had in Rome een tempel en een altaar, waar priesters voor zijn dienst zorgden. De Ro meinen meenden, dat hij Prijspuzzelaars, let op Je hebt het al bere kend: De eerste week van Maart, dus een prijs in het. vooruitzicht. Grijp maar gauw papier en potlood en aan de slag! Doet het hele lezerspu bliek van „De Wekelijk se Beurt" mee? Vandaag een flink kruiswoord raadsel. Daar kun je een poosje mee zoet zijn. Goed uitkijken. Horizontaal: 1. Ander woord voor keer 5. Een knaagdier 8. Lage waterstand bij de zee 9. Een meisjesnaam 10. Iets hoogs om op te lopen 12. Een woordje, waar je iedereen mee aanduidt 13. Een schattebout 15. Een latijns woordje voor ik 16. Iets lekkers na de maaltijd 20. Een uitroep 21. Een werktuig van de schoenmaker 22. Iets om de vaart te verminderen 25. Een meisjesnaam 26. Een voegwoord 27. Niet sip maar.... Verticaal 1. Voorwerp om te snij den 2. Iemand, die aan het hoofd van een kloos ter staat 3. Een zoon en Eva 4. Naam van een bloem (meervoud) 5. Hoofdstad van Italië 6. Iets waar het bloed door stroomt 7. Deel van het gebit 11. Een soort steen 14. Een soort vis (meer voud) 16. Een meisjesnaam 17. Een viervoeter 18. Een woord, dat nu en dan betekent 19. Deel van de voet 22. Een soort groente 23. Een klein woordje voor waarschuwing Zet de oplossing op een briefkaart. Stuur die naar het adres van de krant. Zet links ih de hoek: Prijskruiswoord - Maart. Vergeet niet je voornaam en achternaam, je volledig adres, je leef tijd en vermelding: jon gen of meisje. En.... denk erom: De oplossingen moeten Zaterdag 8 Maart bij het kantoor binnen zijn. Kom dus niet te laat. de vader van Romulus was. één van de zoge naamde stichters van Ro me. In de oude kalender van de Romeinen was Maart de eerste maand van het jaar. Later werd het de derde maand. Wat Maartse buien zijn, weet je wel en de uitdrukking Maart roert z'n staart snap je dan meteen. Je moet maar eens opletten, of het uitkomt, wat de mensen zeggen: Een droge Maart, een natte April en Een droge Maart is goud waard. Wij wijden de maand Maart maar liever toe aan de H. Jozef. Die zal ons beter beschermen dan de oorlogsgod Mars van de oude Romeinen. Wie heet er CASIMIRUS Casimirus was een Poolse prins. Hij kon dus een prettig en gezellig le ven leiden en had van alles genoeg. Maar als hij de verhalen hoorde van Christus, die zoveel leed en zo ellendig stierf, pro beerde hij een minder makkelijk leventje te volgen. Hij ging een boe tekleed dragen, sliep op de blote grond en nam wat minder van het rij ke hofleven. Hij vereerda ook vurig het H. Sacra ment en hield veel van Maria. Men trof hem uren iang in-een kerk of in de slotkapel voor het tabernakel aan. Voor Ma ria maakte hij een prach tig lied. Toen men in 1604 zijn graf openmaak te, vond men zijn li chaam onverteerd en on der zijn hoofd trof men een blad papier aan, waarop zijn lied ter ere van Maria geschreven stond. Hij wordt voorgesteld als een voorbeeld voor de jeugd en op 4 Maart vie ren we zijn feest. van Adam Zwemmend varken Laatst wandelde er in de straten van Fécamp in Frankrijk een wild var ken. Een mooi, vet beest je. Tot z'n ongeluk ont moette het een groep vis sers, die het meteen ach terna zetten. Zo'n lekker hapje wilden ze niet la ten schieten. Maar het varken dacht: Het zijn vissers. Die kunnen 'goed vangen. Ik zal het wel moeten verliezen. Laat ik maar koers zetten naar het strand. Het rende de zeekant uit en plons het sprong resoluut in het water. Het had zo'n vijf tig meter gezwommen, toen het er schijnbaar ge noeg van had. Het keerde weer naar het strand te rug. Maar de vissers wa ren er nog en de Jacht begon opnieuw. Toen plons, plonsen het varkentje lag alweer in zee, keek niet meer ach terom en de vissers kon den niets aanvangen met dat onverwachte visje. Ze lieten hem zwemmen. van gegevens ontstaan. En de en gewichten. Er wordt een aan- nadese keuken, wat een veel rui- vrouw, die gaat emigreren, zal tal recepten gegeven van gerech- mer toepassing vindt dan bij ons; er bijzonder veel nut en plezier ten, die in Canada populair zijn; over het bereiden van vlees, dik- van hebben. de eisen die gesteld worden aan wijls in de oven, die daarvoor Alle vouwbladen zijn drie-talig het 12-uurtje voor de kinderen, speciaal is ingericht. (Nederlands, Engels en Frans), die veelal te ver schoolgaan om (Het mapje is verkrijgbaar bij om de betrokkenen wegwijs te tussen de middag thuis te komen; het bureau van de Voedingsraad maken in de veelheid van namen over de wijze van boodschappen in Den Haag, Koninginnegracht der levensmiddelen, van maten doen; over het bakken in de Ca- 42.) A Is er tegen het einde van het seizoen plotseling toch nog iets nieuws aangeschaft moet worden voor een onverwachte feestelijke gelegenheid, dan is het zaak iets te kiezen, dat meteen in het voorjaar dienst kan doen. Een zijden tailleur brengt hier uitkomst Volgens de laatste berichten moet een dergelijk costuum bestaan uit een jasje met een kort, soms iets uitstaand schootje en een lange rok, die wijder is dan de rok ken in de achter ons liggende periode waren. Gedragen met een kanten blouse, waarbij het toepassen van strikken heel modern is, doet het costuum dienst ter vervanging van een cocktail-dress. In voorjaar en zomer kan het gedragen worden als wandeltoilet. Op de tekening schetsten wij er een bloesje bij van ge- plisseerde georgette of ander dun materiaal. Witte handschoenen, witte schoenen en een wit hoedje maken er een fraai geheel van. Een prachtige plant voor het moderne interieur is de Ficus elastica, in het Nederlands ook wel elastiekboom of rubberplant ge noemd. De liefhebbers spreken echter meestal over de „Ficus" en daarmee bedoelen zij dan gewoon lijk de plant met de glanzende donkergroene en enigszins leer achtige bladeren. Bijzonder fraai zijn de jeugdige planten, waarvan de pas ontwik kelde bladeren een prachtige bron zen kleur bezitten. De jonge bla den, welke aan de top verschij nen, zijn aanvankelijk opgerold en omgeven door een vliezig roodach tig schutblad, dat door het zon licht een diep rode kleur kan krij gen. Hieruit blijkt al, dat de Ficus bijzonder op de zon is gesteld. In de kamer geven wij haar dan ook het meest zonrijke plekje. Natuur lijk moeten wij dan ook voor vol doende water zorgen, anders wor den de bladeren geleidelijk geel en vallen tenslotte af. Dit kan ook gebeuren, wanneer wij de plant aan de stralen van de felle zomer zon bloot stellen. Eventueel kun nen wij haar van Juni tot Septem ber in de tuin zetten. Maar ook dan verdient de Ficus onze aandacht: wij gaan rustig door met het ge ven van water en het om de veer tien dagen toedienen van kamer- plantenmest. Gedurende de wintermaanden zetten wij de elastiekboom niet in de warme kamer, doch liever in een aangrenzend, vorstvrij en licht vertrek. Wanneer de Ficus te hoog voor de kamer wordt, kan men de kop er uit nemen en deze als stek ge bruiken. Het verdient aanbeveling om de plant om het jaar te verpot ten in een mengsel van bladaarde, grof zand en verteerde stalmest. titn. Het is weer zal worden pioensallures Achilles, die de laatste pli gaan uitmak- zullen gaan beetje na a Elftal, dat W schijnt of ov v. d. Kuyl. Schijndel in klassers, lat< Groningen EDO en Hs muren- EDO, bii Velocitas e nen wel geen het schamele voeren en Ha, de moed zijn versterken. M, zege komen o] iuist in dit.soi eens meer van grootse Gelukkig voc Theole maar ze in Deventer biedt ook al voor de Tieler Frisja na de goed leden week ook aan het langste ken. hetgeen verwachten van thuiswedstrijden Boys. Een eens geboren Amsterdam, waa heer optreedt Gooi. En in Heeren komt Volewiicker visite afleggen wel geen punten Noord-Amsterd am Inderdaad, dag in deze afdel aan voor A.iax is en waar datze zelf te spelen aan het hoofd sterken, nu VSV een ned( gaat en Vitesse den ook nog van de punten- Dus Achilles en met als inzet Wel het is heel in een vóórspel terparkers in Ut liik kansloos te het hele geval beid aan. Be Quick t.rek1 Enschede is het teressante wedsi de zwarthemden volg zijn van dez loven wel, dat hie succes mogelijk Het District weer een nieuwe geschiedenis, wordt met het bal. Deze start lang voor het onze eigen Ka1 tie. Immers: v, trekkelijkheid nie moet in die or behoorlijk technis kunnen worden. Nu leert de e verloop van de messport enorm ring, huiselijke zijn evenzovele meisje de sport Zo kan het gc elftal, dat één ja ste regionen verkeert, het vol onderaan hangt, graderen. Dit is voor de goede ge ging maar ook nu enigingen waartej den gespeeld. Door het invoer spirantenhandbal gingen nu in de meisjes op te kw manier werken z\ Bond levensvatbaa Het Bondsbesl uiteraard z'n ve heid voor deze sters wel bewust niseert het op Zc in Schagen een waarin de taak gingsleidsters(ders voegd spreker zal eengezet. Gezien inschrijvingen mc men, dat ook de sturen zich van volle bewust zijn, PROGRA Hoofdklasse: VZV—DWO TOP—VIO FSAWGW lste klasse: Hugo GirlsCoi BI. ReigersGe< KSV—VI. Vlug 2de klasse: FSA 2—St. Vict VZV 2—Con Ze TOP 2—Hugo 3de klasse: WGW 2—VI. V Geel Zwart 2— Junioren A: Geel Zwart a WGW a—VI. V Junioren B: Hugo Girls aI Con Zelo bV2 Con Zelo a—V2 Junioren C: najaa Strandvogels a— Adspiranten A: VI. Vlug aDW VI. Vlug b—TO Adspiranten B: Con Zelo aVZ Con Brio aCo Adspiranten C:

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 4