Mode-show in etalage SHOOB Financiële positie gemeente als „niet ongunstig" aangemerkt Drie doelpunten na rust brachten Z.A.P. revanche Zouaven kreeg verdiend klop van stug Limmen Het feest van de heer Smits H.S.V. - in harde wedstrijd - meerdere van Meervogels W.G.W.-ondanks invallers - versloeg Nieuwe-Niedorp Na moedige strijd verloor St. George van de leiders ALKMAAR EN OMSTREKEN Fleurig kijkspel bij Hilckmann Raad Castricum Marktberichten 6000 R.A.I. - stand nr. 39 Bergen blonk uit door kleurloosheid Begrotingsraad Heerhugowaard Schoolgelden gaan naar omlaag Aansluiting hij Volkscrediethank Schoolradio voor R.K. Jongensschool Offensief hielp niet meer Zwaar bevochten 3-2 overwinning Kleedlokaal werd ingewijd PAGINA 2 MAANDAG 3 MAART 1952 ALKMAAR Er was Zater dagmiddag bijzonder veel belang stelling voor de mode-show. die de heer Hilckmann in de Lange- straat voor ieder, die er interesse voor had, organiseerde. En dat waren er heel wat! Waaruit bleek dat deze nieuwe manier om een mode-show te houden wel in de smaak viel. Het is nu eenmaal zo, dat men er niet gemakkelijk meer toe kan komen om een rijksdaal der of meer neer te tellen voor een parade van mode-snufjes en de heer Hilckmann heeft ge tuigd van een goed zaken-inzicht door zijn clientele datgene aan te bieden, wat zij gaarne zouden hebben, doch in vele gevallen zelf niet meer kunnen doen. En zo zag wandelend Alkmaar dan in het hartie van de stad in de etalage van het nieuwe pand, dat de heer Hilckimann sinds en kele maanden betrokken heeft, 'n fleurige parade van ruim vijftig voorjaarsmodellen japonnen deux pièces en mantels. Opvallend was de .grote verscheidenheid, die werd getoond. Wii zagen veel wol len ka-mgaren stoffen, gewild is dit sejzoen blijkbaar het effen rokje met het geruite jasje bij de deux pièce, de nieuwe fresco- stof, in zachte pasteltinten, voor zomerjurken en de fantasie-stof fen, die het nog steeds goed doen. Ook zwart, met een enkel streep je, en ook vaak wel effen, is de ze zomer gangbaar. Zeer geschikt voor de reis blijkt het z.g. dubbel-face gewe ven stofje, dat erg prettig in het dragen is en niet kreukt- Bij de mantelpakken is grijs en groen wel de kleur. De japonnen zi.in deze zomer vrijwel allen met hoog gesloten hals, met een effen wit kraagje afgezet. Voor de mantels, veel swaggers is de wollen fantasie-stof erg ge wild. Wij zagen heel aardige mo dellen, ook, die met een drie kwal't mouw of hele mouw kun nen worden gedragen. Velours de laine voor swaggers en figoureux voor japonnetjes, die ook in linnen stoffen aardig A.F.C.-NIEUWS Dat was geen gloriedag voor AFC! Van de 10 gespeelde wed strijden leverden slechts drie een overwinning op. Het eerste moest, zonder zelfs de eer te kunnen redden, het onderspit delven tegen de hekke- sluiter Wieringerwaard. 't Deelde dit lot met Grassho-ppers, dat door hekkesluiter no. 2, Water vogels, geklopt werd. Katten in het nauw maken nu eenmaal rare sprongen. Doordat VZV van Vrone verloor, kon AFC zich op de 5de plaats handhaven. De gewijzigde opstelling in de voorhoede bleek geen verbetering;, het ploegverband liet te wensen over, ofschoon er individueel goede prestaties te boeken vielen. Het derde won van Vios 2 en de e-adsp. van Berdos. De a-elf- tallen van junioren en adspiran- ten konden het tegen Volendam niet bolwerken. De uitslagen luiden: Wieringerwaard-AFC 30 AFC 2-HRC 4 0—1 Vios 2-AFC 3 2—3 AFC 4-Bergen 2 0—2 AFC 5-HSV 5 afg. Junioren: AFC a-Volendam a 16 Dreo a-AFC c 32 Adspiranten: AFC a-Volendam a 04 Berdos b-AFC e 14 Limmen c-AFC g 60 AFC i-AFC h 2—10 En toch gaan wij vanavond weer naar de clubavond Supporter AMBTENAAR B.S. IN TOOG In zün openingswoord memo reerde burgemeester C. F. Smeets dat het voor de eerste maal in het jaar 1952 was dat de raad bijeen kwam en zijn nieuwjaarsrede moest bekorten, omdat er reeds een 6e van het jaar was ver streken. Het is de wens van B. en W. om de woningnood in dit lopende jaar belangrijk te doen verminderen. De heer J. v. d. Meij (KVP) was door ziekte afwezig. Het voorstel tot het aangaan van een kasgeldlening voor het jaar 1952 tot een bedrag van f 600.000'werd zonder opmerkin gen door de Raad aangenomen. Bij het voorstel van B. en W. tot aansluiting bij de Ver. Bouw-, spaarkas Noordhollandse Gemeen ten merkte de heer Bastiaanse (A.R.) op, dat goede voorlichting op dit gebied dringend noodza kelijk was om eventuele teleur stelling te voorkomen. De Raad keurde goed dat de R.K. Jongensschool (St. Augus- tinusl van gasverwarming zal worden voorzien en tevens een gemeentelijke vergoeding toe te kennen voor herstelwerkzaam heden aan genoemde school. De voltallige Raad ging accoord met een post uit te trekken voor het bevolkingsonderzoek op t.b.c. ten bedrage van f 2850.Volgens de gegevens bedragen de kosten van het onderzoek per persoon fl.05. De Kruisverenigingen en andere organisaties zijn reeds met de voorbereidingen begonnen. Ook zal voortaan de Ambtenaar van de Burgerlijke Stand in toga verschijnen. Voor het aanschaffen van deze toga is een bedrag van f 350.— uitgetrokken. De heer Th. Berbee merkte op, dat hij wel in principe voor deze aanschaffing was, maar was bang dat het boven de stand van de gemeente was als men bedacht, dat door Den Haag zelfs nog geen toga was aangeschaft. Bij de rondvraag informeerde de beer J. Kaandorp hoe het stond met de verkeersregeling te Bak- kum aan de Bakkummerstraat. De voorzitter deelde mede dat de Bakkummerstraat éénrichting- verkeer zal worden. De heer A. Jonker informeerde naar het resultaat van het ver zoek aan het Surplusfonds om bloembollen beschikbaar te stel len. Deze komen er, aldus de voorzitter; en wel 10.000 bollen worden ter beschikking van de gemeente gesteld. Men kan ze binnenkort zien aan de Toren- straat. zijn uitgevoerd, zijn ook era in trek. Een bijzonderheid van deze show was. dat de verkoop gewoon door gins in de zaak en dat van de getoonde modellen, waaronder vele die zeer voordelig waren geprijsd, er verschillende direct werden verkocht. De mannequin die met smaak de modellen toon de, droeg bijpassende hoedjes van Maison Wagenaar, waaronder ook zeer exclusieve modellen, en tassen en handschoenen van City lederwarenmagazijn. Gezien de belangstelling en de resultaten bij de verkoop is deze show, die deels in de winkel, deels in de etalage werd gehouden, en die echt 'n nieuwtje voor onze stad was. geslaagd. 10.000 W ARMENHUIZEN. - rode kool 19,70—19,90; witte kool 8,50. LANGEDIJK, 3 Mrt. 2500 kg rode kool 14,2015,50; 35000 kg gele kool 6.5011.40; 4000 kg witte kool I 3.60—8,70; 500 kg drielingen 22,80; Met een harde Zuidenwind in de lengte van t veld heeft ZAP witlof^ 656n B 27'7°: C 23' 250 kS mef van ®erSén gewonnen. Verdiend. Bergen speelde aanmerkelijk minder. Vooral de voorhoede en halflinie blonken uit door kleurloosheid. De achterhoede liet wel beter werk N. SCHARWOUDE. 3 Mrt. 600 kg peon B 27,50; C 21; 1100 kg rode kool 22,20; 11000 kg gele kool 7,60 —8; 28000 kg witte kool 6,80—10,20. Nrd.-SCHARWOUDE, 1 Mrt. 2100 kg aardappelen, bintjes 11,60; grote 11,50; 25000 kg uien 26,20— 29,90; grote 2830,80; drielingen 25 I —28; 2600 kg peen r 27,60—28,20; C21.50—22,50; D 15- 2000 kg kroten A 24,10; B 16.90; 130.000 kg rode kool 13,60—23,70; 80.000 kg gele kool 6,9012,90; 3800 kg groene kool 2224; 150.000 kg witte kool 7,20—10,40. ALKMAAR, 3 Mrt. 6 paarden 500900; 90 vette koeien 5001275; 360 nuchtere kalveren v. d. slacht 3074; 325 varkens 1,902,06 p. kg. (Advertentie) de goedkoopste automobiel IMPORT N.V. AUTOPALACE 'SGRAVENHAGE DEALER VOOR ALKMAAR EN OMGEVING: „CITV-Gttragc", Gebr. Kleen, Paternosterstraat 8. Tel. 2976 zien, maar kon toch ook de 3 doelpunten niet verhinderen. Vooral na de rust, toen de Poldersen de harde wind meekregen, kwam Bergen maar sporadisch voor het ZAP-doel. er nu gauw meer. De actieve Bloothoofd gaf van Oosten een pracht kans, maar van Oosten werd steeds zwaar afgedekt; zijn schietpositiewas dan ook erg moeilijk en de bal ging naast. Stikkelman joeg vanaf de bui tenlijn een bal op 't net. ZAP nam ondanks de harde tegenwind nu de teugels zelf in handen. Veel werd er geprobeerd, schoten werden gelost, maar ze gingen nog steeds naast, of de ingescho ten bal vond een uitgestoken been of een keepershand in haar baan. Na de thee, met 't windje mee, draafde de jo.nge Bloothoofd al direct op 't doel af. Het was het begin van 't grote ZAP-offensief. Jan van Oosten probeerde het twee keer achter elkaar, zonder succes. ZAP kreeg echter wel een serie corners te verwerken, waar uit allemaal angstige momenten geschapen werden voor 't Berger doel. Tenslotte een soloren van Jan van Oosten, onderbroken door een handige omzeiling van 2 Berger achterhoedespelers, een juichend schot en het was 10, 4 minuten later pikte dezelfde speler een bal voor het doel weg, die daar langs huppelde uit een goed genomen corner. Met een onverwachte omhaal verdween de Voor de rust, toen de Bergena- ren 't windVoordeel hadden, heb ben ze dit niet uitgebuit, 't Harde schot op doèl, dat bij zulk een wind zo. gevaarlijk kan zijn, ont brak en daarmee werd de kans op doelpunten maken bij de goed spelende achterhoede van ZAP zeer klein. ZAP trapte tegen wind af en nam direct de bal mee naar voren. Deze reeds aanstonds goed opge zette aanval liep dood in buiten spel. Aanvoerder Hottentot joeg toen met een -flard schot de bal naar z'n voorhoede. M*aar reeds in dit eerste tasten en proberen kon men 't slechte spel van de Berger voorhoede zien. De kans, die ze kregen, werd slecht afge werkt en de bal ging meters naast. Wel bleef de bal in deze eerste tijd steeds o,p de ZAP- helft; soms was het door 't rare geschutter toch nog gevaarlijk voor 't doel van Kuijs. In de twintigste minuut kreeg de lange keeper' van de gasten zijn eerste bal. Maar sr volgden HEERHUGOWAARD. In een vergadering van ruim drie en een half uur heeft de Raad van Heerhugowaard de begroting voor het dienstjaar 1952 goedgekeurd. De begroting sluit in inkomsten en uitgaven gewone dienst op een bedrag van f619.514.41; met een post onvoorzien van f3200.De kapitaalsdienst bedraagt aan inkomsten f 1.454.679,75; uit gaven f 1.644.051.57; nadelig slot: f 190.271.82. Aan subsi dies zal dit jaar worden uitgegeven f 87.50 voor muziek- en zangverenigingen; voor toneelverenigingen f300.aan sport verenigingen f 500.en aan overige culturele verenigingen f 100.Deze cijfers moeten nog nader gespecificeerd worden. Enkele leden hielden algemene beschouwingen, waarbij vooral aandapht werd besteed aan de woningnood; in dit verband werd nu reeds critiek geoefend op d« inhoud van een toekomstig voor stel van het college, tot verbou wing van het raadhuis, dat naar voorlopige raming f 40.000 moet kosten. Ook werd gesproken over de exploitatie-kosten van 't huis „Ter Kimme," die te hoog gevon den werden. De heer Veldman (KVP) vroeg nog, of ook Heer hugowaard niet moet deelnemen aan een van de Nationale lenin gen; de heer de Groot (P.v.d. A..) vroeg de speciale aandacht van het college voor brandweer en luchtbescherming. De voorzitter, Burgemeester B- J- F. Sutman Meijer n-oeimde de financiële po sitie van de gemeente niet on gunstig. Hij becritiseerde de be volkingsprognose van Ged. Staten in verband met de toewijzing van het bouwvolume in het verleden. Het woonruimtèvraagstuk heeft alle aandacht van B. en W. Deel nemen aan de nationale leningen, ja. mits de gelden voor het spe cifieke belang van Heerhugo waard worden besteed. Als 't zó is, dat Ged. Staten op grond van hun bevolkingsprognose Heerhu gowaard ge-en enkele woning toe- schatten, he-eft die deelname geen enkel belang voor de gemeente. Inderdaad, zo vervolgde spr. had de bezetting van Huis „Ter Kimme" w-el wat voorspoediger moeten gaan. Wij waren echter voorzichtig met het aantrekken van mensen. Thans zijn er 23 per sonen. die epn goede verzorging genieten en een tekort ad f 5.500 dat op het hoofdstuk Sociale Las ten zal drukken, is daarvoor toch niet al te veel. In vogelvlucht. Bij de artikelsgewijze behande ling van de begroting heeft de heer van Langen (KVP) er door weten te krijgen, met zeven stem men voor en zes tegen zijn amen dement. om het vermenigvuldi- gingscijfer heffing schoolgelden van twee o-p één te brengen. Zulks om tegemoet té komen aan grote gezinnen. De voorzit ter had in het midden gebracht, dat. het publiek zelve ook dient te betalen, om daarooor het besef te hebben, zelf werkzaatn te zijn voor het onderwijs van de kin deren. Bij een niet sluitende be groting, zo voegde wethouder Tromp daaraan toe, kan het wel eens 'n tegenvaller worden wan neer het vernienigvuldigingscij- fer tooh weer op 2 gebracht, moei. worden. De meerderheid van de raad bleef echter op het ingeno men standpunt staan Na nog enkele detailpunten diepgaand besproken te hebben, werd de begroting z.ih.st. goedge keurd. 43 Punten. Behalve de gemeentebegroting had de raad nog een agenda van 43 punten te behandelen. De ver gadering was begonnen met de nieuwjaarsrede van de voorzit ter, waarin hii het afgelopen jaar de revue liet passeren. Er was gebouwd en verbouwd voor een totaalbedrag van f 542.805. 3 Wo ningen werden gebouwd in de particuliere sector. Het inwoner tal op 31 Dec. '51 bedroeg 6445. In de periode rond de jaarwis seling tjfas het aantal werklozen het grootst, n.l. 85. Brug Middenweg wordt verbreed. De raad besloot de niet gedek te kosten voor het bevolkings onderzoek op t.b.c. n.l. f 1.100 voor rekening der gemeente te nemen. Voortaan kunnen voor destructie in aanmerking komend kleiner vee en onderdelen wor den verzameld in een viertal dub bele drums, die op onderscheiden adressen zullen worden geplaatst. Hiervoor werd een bedrag van f 600 beschikbaar gesteld. Men besloot een crediet van f 9-500 beschikbaar te stellen voor voorzieningen aan de Stationsweg o.a. voor het doen aanbrengen van een afwateringsgoot aan weerszijden, welke op de riolering wordt aangesloten. Dank zij het beroep op de Kroon tegen een beslissing van G.S. is thans bij K.B. goedkeu ring verleend aan het raadsbe sluit van 1 Sept. 1950 en een be sluit van B. en W. strekkende tot onderhandse aanbesteding van het verbreden van de brug in de Middenweg onder de plaatselijke aannemers. Ondanks het feit. dat B. en W. hadden voorgesteld, de gedachte aan het toetreden tot de Volks crediethank te Alkmaar, waartoe de. Afd. Heerhugowaard van de N.R.K.M. een verzoek had gedaan tot het volgend jaar te laten va ren, besloot de raad met zeven stemmen voor en zes tegen het voorstel van de heer Veldman (KVP) te steunen en onmiddel lijk toe te treden. Onderwijs. Een bedrag van f 180 werd be schikbaar gesteld voor de aan schaffing van verkeersborden met toebehoren voor de RK. Jongens school in de Dionysiusparochie; tevens werd het bestuur dezer school medewerking toegezegd voor een aansluiting op het radio distributienet en aanschaffing van een- luidspreker, Er bestaan plannen voor een dental-car; zo die plannen niet uitvoerbaar mochten zijn, zal een crediet 'beschikbaar worden ge steld voor verbetering van het voor de schoolarts bestemde on- derzoekkamertjes in de R.K. GLO schopl in de H. Famiiieparochie. Te-véns werd deze school mede werking toegezegd vqor de bouw van één locaal. Voor. de diverse scholen werdén voorschotten op de exploitatiekosten voor 1952 nader vastgesteld. G.S. zal in overweging gegeven' worden het presentiegeld voor de raadsleden te bepalen op f 6. Subsidies. De Vereniging Pro Juventute te Alkmaar werd een subsidie van f 2'5 toegekend, de Stichting voor Geestelijke Volksgezondheid in N.H. een subsidie van 20 ct. per inwoner; de Stichting Sohooltand- verzorging, Kring Bergen een bij drage van 4 et. per inwoner; de Tucht-Unie te Den Haag een bij drage voor eenmaal van f 5 én het Ned. Congres voor Openbare Gezondheidsregeling voor een maal een bijdrage van f 10. Hamerstukken. Vervolgens werden verschillen de wijzigingen aangebracht in het ambtenarenreglement, betrekking hebbende op de vergoeding van overwerk, 'n tegemoetkoming in de extra hoge ziektekosten en 't bekende ambtenaren-verbod voorts zal men G-S. berichten, dat men accoord gaat met een verhoging van 5 van de bezol diging van ambtenaren der Bur gerlijke Stand, tot een max. van f 200 per iaar; met het Toelage- besluit 1951 ook voor het gemeen- tepersoneel te doen gelden; even als de gratificatieregeling 1951; tenslotte werd voor 1952 'n tijde lijke regeling inzake ziektekos ten ambtenaren vastgesteld. (Vervolg van pag. 1) Edelman al een compliment op zichzelf. Spr. betrok in zijn hul de ook mevr. Smits, die door het afstaan van haar echtgenoot aan zijn eerste liefde: de krant, in zo grote mate heeft medegewerkt tot de uitbouw van het geweste lijk dagblad en de juiste taakver vulling van de hoofdredacteur. Namens het ere-comité bood mr. Edelman de jubilaris de ver sierselen van de orde van de H. Sylvester aan, benevens een ge schenk onder couvert. De stem van de redactie Namens de gezamenlijke redac ties van de Noorderpers, t.w. Hoorn, Alkmaar, Schagon, Den Helder en die van de „Overzeese Gebiedsdelen": Groningen, Leeu warden, Sneek, Zwolle en van „onze jongste missiestatie": Em- men, sprak de chef-redacteur, de heer M. P. Janssen, die de jubi laris van harte gelukwenste met de ontvangen onderscheiding, „die u ten volle hebt verdiend". Spr. wees er op, dat dit een feest is van dankbaarheid. „U hebt reden om dankbaar te zijn, want u bent in uw leven zichtbaar gezegend. Maar ook wij hebben reden om dankbaar te zijn. Dankbaar voor al hetgeen u voor de krant hebt gedaan. Niet minder voor uw kameraadschappelijke omgang, voor uw lessen en ook voor het feit, dat u prijs stelt op het oor deel van uw ondergeschikten. U bent steeds een voorbeeld voor ons geweest, vooral voor de jon geren,- dip nog aan het begin staan van hun journalistieke loopbaan". Spr. herinnerde aan het woord, dat Z.H. de Paus j.l. Vrijdag tot de Italiaanse boeren sprak: „God helpt alleen diege nen, die zichzelf helpen". „Wei bal achter de verbaasde keeper, nu, u hebt uzelf geholpen, u hebt Een pracht doelpunt (20). Diverse ZAP-ers probeerden nu ook te doelpunten en het was Bloothoofd die z'n pogingen be loond zag met een voltreffer (3-0). En het bleef 30 voor ZAP, dat daarmede revanche nam voor de nederlaag in Bergen. gezwoegd en geploeterd, maar ge zijt gezegend. U bent een self made man. Uw levensloop beves tigt, dat wie in zijn jeugd vast houdt aan een 8-urige arbeids dag, later met hoogstens een mid delmatige positie genoegen moet nemen". De derby Meervogels '31HSV die door velen met spanning te gemoet was gezien is er een ge worden om spoedig te vergeten. Het werd een vrij onverkwikke lijke wedstrijd, waarin van be hoorlijk voetbal geen sprake was, door het te harde spel waar tegen de matig leidende scheids rechter onvoldoende optrad. HSV trapte tegen de schuin over het veld staande wind af en het bleek al direct dat Meer vogels er zin in 'had en daar de Heilooërs eerst langzaam op toe ren kwamen had'den zij al direct een licht overwicht, 'hetgeen ech ter niet het gewenste resultaat opleverde, hoewel er zich ver schillende behoorlijke kansen voordeden. Door ondoordacht spel en slecht schieten werden deze kansen om zeep gebracht. Geleidelijk aan kwam HSV nu ook op toeren, doch voorlopig wisten de beide achterhoeden er wel raad mee. Toen na een half uur HSV een gevaarlijke aanval opzette» wisten zii hieruit door die rechtsbinnen tP doelpunten 01. Meervogels 'trachtte deze achterstand weer ongedaan te maken, doch door hard spel ver gaten zij tijdig te schieten, zodat alles op niets uitliep. Kont voor rust was er nog een klein inci dentje d'at voor HSV ongunstig afliep, zodat zij na de rust met 10 man moesten spelen. Na die rust was het geheel mis; d'e -strijd kreeg een - ruw karakter met weinig mooie aanvallen. Al leen het tweede doelpunt was 'n juweeltje. Dat Meervogels nog 'n tegenpunt forceerde was van geen belang moer, daar iedereen naar het einde verlangde, dat dan ook spoedig kwam. Moedeloos togen de Zouaven- supporters na afloop van de wedstrijd Zouaven-Limmen huis waarts. Het was dan ook niet fraai wat de roodbroeken te zien hadden gegeven Och in het begin was Limmen wel wat sterker maar als hun club de wind na de rust in de rug had, nou dan zou it, eens wat zien! Limmen kon ondanks een Ste vig windvoordeel in de eerste helft niet verder komen dan zeg. ge en schrijve één doelpunt, ge seoord ongeveer een half uur na het begin door hun linksbinnen en vol goede moed' zagen de zouaven-supporters de tweede helft tegemoet. Maar na de thee leek het wel of de Zouavenvoorhoede een non-agressiepact had gesloten met de Limmen-defensié. De bal werd steeds uitstekend geplaatst naar de tegenpartij, die daar wel raad mee wist. Het was dan ook niet verwonderlijk d'at Limmen na een kwartier in de tweede helft er 02 van maakte. Een' geweldig Zouaven-offensief volgde. Uitstekende aanvallen, prachtig opgezet door de achter hoede golfden op het Limmen- doel aan. Maar in het strafschop gebied was het weer mis. Keer op keer lieten de Zouaven-aan- va-Ilers zien hoe goed zij wel mis konden schietentot uit een scrimmage voor het Limmen- doel een 2e doelpunt ontstond. „Per ongeluk", zëf een wat pes simistisch gestemde Lutjebroe- ker, maar dat geloven we toch niet. Tja, toen zat er nog een kans op een gelijk spel in voor Zouaven. Maar ondanks ver woede aanvallen wist de Lim men de defensie het hoofd koel te houden en hun doel voor verdere doorboring te behoeden. Aldus kon het gebeuren dat na afloop de supporters teleurge steld naar huis gingen. Door de ongelukkige 'wedstrijd verleden week tegen Hugo-Boys, verscheen WGW met 4 invallers. Deze spelers allen junioren, heb ben een uitstekende wedstrijd ge speeld en vooral de linkshalf Huigen stak boven alles uit. De wedstrijd zelf kenmerkte zich door veel spanning wat het ver loop der doelpunten wel aanduid: 0—1 1—1 1—2 2—2 en 2—3. Te- een het einde moest invaller D. Ramler zich ook laten vervangen door J. Sanders. Direct na de aftrap zat N. Nie- dorp er flink op maar steeds kon men merken dat de lichte WGW- ploeg technisch beter was. Na enige tijd namen zij ook het heft in handen en het was te danken aan doelverdediger Druif dat het schot van van Wees geen doelpunt opleverde. Steeds behield WGW het initiatief en de jonge ploeg begon steeds beter te combineren. Toen de rechtsback van WGW de bal ver naar voren schoot was het linksbuiten Heyting die de bal langs de verblufte keeper plaat ste (0—1). Na de thee zat N. Niedorp er fel op en WGW moest zich voor lopig op de verdediging toeleggen. Steeds moest spil Ramler zijn lichaam er tussen „gooien" wat hem af en toe op een vrije schop kwam te staan, maar ook deze schietkansen wist N. Niedorp niet in doelpunten om te zetten. Na pl.m. 20 minuten een goed ge plaatste bal van rechts naar links buiten Ruig. deze aarzelde niet en met een onhoudbaar schot werd de stand 11. Ongeveer 5 minuten later liep keeper Druif onnodig ver uit en W. Ramler had weinig moeite om met een boogbal over de keeper heen de stand op 12 te brengen. De spanning bereikte het hoogtepunt toen door een mis stap van de spil, de rechtsbinnen Kater de stand weer op gelijke voet bracht. WGW voelde dat het aan een gelijkspel te kort had en gaf zich ten volle om de leiding te nemen, vlak voor het eind signaal liép Rainierdoor alles heen, zijn trekbal naar van Wees was prima en van Wees' had dan ook geen moeite om zijn club in veilige haven te loodsen. Geen minuut later floot de goed leiden de scheidsrechter het einde. Spr. bood namens de redactie een waardevolle vulpen en vul potlood in étui aan, alsmede de werken van prof. Rogier over de Kerkgeschiedenis. De stem van de Partij De heer Smits dat is geen geheim is waar het om de politiek gaat, een activist in hart en nieren. Vandaar, dat in het Gezellenhuis gistermiddag de al gemeen secretaris van de Katho lieke Volkspartij aanwezig was, gesecondeerd door de voorzitter van de Kieskring Den Helder, burgemeester H. Nolet. Dr. Albe- ring feliciteerde de directie van de Noorderpers met het feit, in staat te zijn West, Noord en Oost te bedienen met de bladen, die onder de redactionele leiding staan van zulk,, een hoofdredac teur. Burgemeester Nolet merkte even op, dat de politieke inte resse van de heer Smits niet zo maar een hobby is. Die belang stelling is méér: het is óók een vorm van apostolaat. Spr. dankte de heer Smits voor al zijn ijveren voor de Partij en riep met trots in de herinnering, dat het tijdens het regiem der nazi's het blad van de heer Smits was, dat na het ombrengen van mr. Goseling door de Duitsers als enige in den lande met een gloedvol „In me- moriarn" dorst te verschijnen. Namens de Kieskring overhan digde ook de heer Nolet een ge schenk onder couvert. De rij van sprèkers moest hier wel onderbroken worden. De katholieke muziekvereniging „Apollo" kwam op dit moment een seranade brengen voor het Gezellenhuis, dat van binnen wel een bloemententoonstelling leek. Na de serenade bracht de heer J. Peereboom de heer Smits hulde en dank en hij sprak de hoop uit, dat Apollo ook in de toekomst en vooral ih de uniformenactie op de steun van de krant mocht blijven rekenen. Het optreden van Apollo was trouwens niet het eerste muzikale intermezzo. Reeds had de heer Simon Vlekke enige malen zijn ao juist geformeerd koor bijeengeroepen om de tal loze aanwezigen te vergasten op enige liederen. Uitgevoerd en mooi ook werden „Mijne Moe dertaal" van Willem Wiesehahn en het Wilhelmus in een zetting van dezelfde componist voor mannenkoor en „Insbruck, ich muss dich lassen", van H. Isaac voor gemengd koor. De rij van sprekers werd voortgezet met burgemeester Canneman, die als zijn overtui ging uitsprak, dat Hoorn en de hoofdredacteur Smits en het raadslid Smits niet gaarne zal missen. Het Tweede Kamerlid, de heer Jac Groen Azn. sprak namens de plattelandsbevolking een woord van hulde, burgemees ter V. Nolet van Ursem ver tolkte de dank van het Landdag comité, dat niet denkbaar is zonder die heer Smits. Burgemeester Elders meende te mogen besluiten als de spre ker namens alle titellozen, maar hij had gerekend buiten de heer van Diepen van de Katholieke Actie en de heer Luttikhuizen, namens het personeel uit het bedrijf. En natuurlijk buiten dé heer Smits zelf. De heer Smits was dankbaar. Dankbaar jegens de H. Vader, jegens Monseigneur voor de hoge onderscheiding. Dankbaar voor alle sympathieke woorden, tot hem gesproken, dankbaar voor de overstelpende massa bloemen, voor de vele geschen ken. Dankbaar tenslotte voor de sympathie uit stad, gewest, pro vincie en land. En dankbaar voor de prettige en uitstekende samenwerking met de collegae en met de technische werkers, al die jaren door. In het bijzonder dankte de heer Smits de Katholieke Ac tie, d'ie bij monde van de heer van Diepen had gesproken. „De katholieke journalist is d e man van de K.A. Gelukkig hij die het kan. Uit de geloofskracht van mijn Moeder en de activiteit van mijn Vader in het orga nisatieleven vond ik de stimulans mijn taak zo te vervullen als ik heb mogen doen", zo besloot de hoofdredacteur. Schriftelijk kwamen nog tal van gelukwensen binnen, tele grammen o.a. van Prof. C. P. M. Romme en van oud-minister Sassen. De feestdag werd in in tieme kring besloten. DAMMEN P. Beers heeft evenals Keiler ook z'n eerste winst-partij binnen De uitslagen w?ren te Rotter dam: Groep A. Stuurman-Bizot 02 LarosBeers 02 Y. de JongKeiler 02 RoozenburgW. de Jong 20 Beersde Graag 11 KeilerLaros 11 v. ZuilekomDukel 11 W. de JongStuurman J1 DukelRoozenburg 11 de G»agg^-v. Zuilekom 11 Huismanv. Dijk 11 Lammersde Jongh 11 Brandstrav. Mourik 20 Hartgers-Vos 20 BergsmaMetz 1'1 v. MourikLammers 20 HuismanBergsma 11 HofmanBrandstra 11- MetzHartgers 11 v. Dijkde Jongh 11 A-C. Bizot, Zwaag 7 uit 5; W. Roozenburg, Rotterd. 6 uit 5; R. Keiler, Amsterdam 6 uit 6; W. de Jong. Haarlem 6 uit 6; B. Dukel, Ymuiden 6 uit 6; H. v. Zuilekom, Rotterd. 6 uit 6; P- Beers Nrd. Scharwoude 5 uit 5; A. de Graag, Heusden 5 uit 5; H. Laros, Ymuiden 5 uit 6; Y. de Jong. Velsen 4 uit 5; A. Stuurman, Schiedam 4 uit 5. Groep B Ir. v. Dijk, Wageningen 8 uit 6 W. Huisman, Leiden 7 uit 6 H. de Jong, Amsterdam 7 uit 6 M. Brandsma, Leeuwarden 6 uit 6 W. H. J. Hartgers, Apeldoorn, 6 uit 6 J. Metz, Amsterdam 6 uit 6 H. v. Mourik, Nieuwland 6 uit 6 O. Drenth, Emmer Comp. 5 uit 4 H. J. Hofman, Utrecht 5 uit 5 P. Bergsma, Wartena 5 uit 6 J. Vos, Utrecht 4 uit 5 Lammers, Groningen 3 uit 6 Met enige vaklieden en onge schoolde leden is men enige tijd geleden begonnen met de bouw van een nieuw kleedlokaal, dat een dezer dagen geheel is klaar gekomen. Deze kleedkamers zijn gistermiddag door de Zeereerw. pastoor van der Berg ingewijd. Vele leden, waaronder de voor zitter en de secretaris, waren hierbij tegenwoordig. 4 Na de wijding sprak pastoor van der Berg tot de leden. Of schoon hij weinig van voetbal af wist had hij toch grote waarde ring voor deze sport. De voorzitter, dokter Bloem, dankte de pastoor, die ondanks zijn reeds gevorderde leeftijd toch nog moeite gedaan had om deze plechtigheid te verrichten. 's Middags werden deze kleed lokalen al dadelijk in gebruik genomen bij de wedstrijd tegen Purmersteijn en het bleek een grote verbetering nu er een goed ingerichte kleedgélegenheid op 't terrein aanwezig is. Purmersteijn heeft het in Spier dijk lang niet gemakkelijk gehad. Met een magere 21 zege keer den de Purmerenders huiswaarts. Een overwinning die door hun betere spelopvatting misschien verdiend mag worden genoemd, maar die door een goed spelend St. George ernstig in gevaar werd gebracht. Purmersteijn had na ruim vijf minuten reeds een 10 voor sprong toen linksbuiten Veen- hoven uit een scherpe voorzet over rechts ineens inschoot. Hier na volgde een periode waarin beide partijen ongeveer even sterk waren. De achterspelers en de halfspelers van St. George hebben een prima wedstrijd ge speeld en ook de voorhoede was goed qp stoot, al kregen ze tegen de hechte Purmersteijn-defensie niet zo 'heel veel kans. Nadat de Jong de bal mooi kreeg toege speeld volgde een feilloze voor zet en Kunst kopte de bal op fantastische wijze in het doel, volkomen onhoudbaar voor de keeper (11). Na de rust hield St. George moedig stand en maakte het Purmersteijn zeer moeilijk. Heftig werd er om de leiding gestreden, want Purmer steijn wilde tot geen prijs deze wedstrijd verliezen. Bij een plot selinge aanval van Purmersteijn miste de uitstekend spelende spil Overtoom jammerlijk en weer was het de snelle Veenhoven die hiervan profiteerde (12). Pur mersteijn verdedigde deze voor sprong heftig en beschikte tegen het eind van de wedstrijd over meer uithoudingsvermogen. Wat St. George ook probeerde in de resterende minuten, het wou niet lukken. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag avond tot Dinsdagavond. AANHOUDEND ZACHT Veranderlijke bewolking niet morgen later op de dag kans op enige regen. Matige tot vrij krach tige Zuidelijke wind. Aanhoudend zacht.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2