DE SCHOOLJEUGD Adjudant van Well gaat de dienst verlaten Akkerman's koorklassen De heer J. Kwantes ter aarde besteld EN DE BOEKENWEEK 47c 41c .Meur" ALKMAAR EN OMSTREKEN Dank voor hulp bij brand getoond Een militair met hart voor zijn werk Kinderoperette Hans Drift Grote belangstelling Prachtige zeqe van K.S.V. op M.O.C. Marktberichten PAGINA 2 DINSDAG 4 MAART 1952 ALKMAAR De leerlingen van de middelbare scholen waren gisteren de gast van de Alkmaarse boekhandelaren; zij vulden de zaal van 't Gulden Vlies, waar de heer Jaap Buys hen namens de gastheren welkom heette. Wethouder Bakker, die als wethouder van onderwijs ook van zijn belangstelling blijk gaf, verheugde zich over de belangstelling, die de jeugd voor het goede boek aan de dag legde en wenste de Alkmaarse boek verkopers veel succes. De heer Buys hield een praatje M. Baeten van het R.K. Lyceum. in het kader van de boekenweek, waarin hij diegenen, die nog geen boekenvrienden waren, aanspoor de het boek te leren kennen en waarderen. Dan is, zo zei hij de opzet van deze boekenweek ge slaagd. De aandacht werd hierna ge vraagd voor een onderlinge wed strijd rn voordracht en improvi satiezowel voor leerlingen on der de 16 als voor die van boven de 16 jaar. De jury, gevormd door de heren Adcma, Valkholl en Schekkerman had het vooral in de beoordeling van de prestaties van de groep oudere leerlingen niet gemakkelijk; althans wat het reciteren betrel't, omdat in deze rubriek verschillende leerlingen een goede beurt maakten. Wat het improviseren betreft, bleken de meeste deelnemers niet uit de sfeer van hun eigen school-milieu te kunnen komen. Volkomen te recht kende de jury aan Flip Bosscher de eerste prijs toe. Van de twee hem voorgelegde onder werpen: „Een groot verdriet" en „Personen, waarvoor ik bewonde ring heb" koos hij het laatste, om in een vlotte speech, zelfs zon der zich door een interruptie van zijn stuk te laten brengen te ver tellen, waarom hij bewondering had voor de onlangs overleden koning van Engeland. Hij maakte, zoals ook de jury oordeelde, van dit moeilijke on derwerp een afgerond geheel en sprak met overtuiging. George Wagner, van de Chr. ulo behaal de rpet zijn goede voordracht van Gezelle's Schrijverke de 1ste prijs in de reciteerwedstrijd. Saskia Snapper van de middelbare meis jesschool won de reciteer-prijs voor leerlingen beneden de 16 en de kleine Joost Daalder, die met grote vrijheid en niet zonder hu mor improviseerde over het on derwerp: wat ik zou doen, als ik het op school te zeggen had? kreeg in zijn afdeling de eerste prijs. Ook de prijswinnaars van de op de scholen gehouden wedstrij den werden hier bekend gemaakt; van de vele namen noteerden wij Nel Franssen van de R.K. Meis jes-ulo en Nanky Hilckman en Wielrennen: Alcmaria Victrix ALKMAAR. Zondag heeft Alc. Victrix een trainingsrit ge houden over een afstand voor de A en B klas van 46 km. De C klas was 28 km. De opkomst der renners was goed te noemen, ondanks dat het weer toch niet zo aanlokkelijk .was. Toch werd er in de A en B klas in hoog tempo gereden. Onder de deelnemers kwamen dan ook al gauw enige achter blijvers, die het tempo nog niet konden volgen. Er had zich al spoedig een kopgroep van vijf man gevormd: Jn. Ottebros, J. Scholten, G. Koch, E. Belles en K. Slot, Doch de laatste twee moesten ook „lossen". In een mooie eindspurt won Jn. Otte bros voor J. Scholten én G. Koch. De verdere uitslagen zijn als volgt: A klas: 1. Jn. Ottebros. 2. .1. Scholten. 3. G. Koch, 4. E Belles, 5. H. Slot. B klas: 1. K. de Groot, 2. Sj. Droog, 3. J. Keulen, 4. C. Veldboèr, 5. J. Oudejans, C klas: 1. H. Brammer. ALKMAARSE KEGELBOND Clubkampioenschappen ALKMAAR. De laatste dag dei' clubkampioenschappen leverde wel een bijzondere verrassing op. Stond in klasse C T.O.G. aan de kop en kon zich practisch wel kampioen noemen van deze klasse, Zondagavond kwam J. G. 0.G. voor de baan. Het is de club van de jongste kegelaars van de AKB en deze jongens hebben 't gepresteerd om T.O.G. met 47 hout te kloppen. De jeugdige gooiers hebben allen prachtig hout gemaakt en het totaal 684 mag met ere worden genoemd. Men moet niet vergeten, dat. 't een gemiddelde van ruim 68 is en dat 't hout hoger is dan in die B klasse. De totaal uitslag van de wel geslaagde kampioenswedstrijden, is: klasSe A: OKA 2142; klasse B: Op de Lat 676; klasse C: JGOG 684. Dames A: WIK I 591; dames B: WIK II 569. ERGERLIJKE BALDADIGHEID ALKMAAR. Vannacht om streeks 1 uur is de brandweer van Bergen gealarmeerd voor een loos gerucht. De brandweer was opgeroepen voor een schoorsteen, brandje bij de familie Van Al phen, Komlaan 12. Aldaar ge arriveerd bleek dat het adres moest zijn Rondelaan 12. Doch ook op de Rondelaan wisten de bewoners van niets. De brand weer ging toen maar. onverrich ter zake terug naar het Politie bureau. Dit is wel een erger lijke baldadigheid, want niet al leen dat 25 man midden in de nacht voor niets het bed uit moesten, het kost dP gemeente nog geld ook. Men vermoedt dat deze streek is uitgehaald door een paar kwa. jongens die vanuit een cel de brandweer hebben gealarmeerd. De zaak is in onderzoek. Geslaagd ALKMAAR. Voor het door de H.M.V. gehouden examen te Haarlem slaagden voor costumiè. rP de dames: A. Koomen en G. Veul, Spierdijk, A. Konijn. Hei- loo, N.' Klaver Egmondbinnen, 1. Stoop .Heerhugowaard, I. Striem Middenmeer en A. v. d. Meer, Alkmaar. Allen opgeleid door de Mode-Vakschool Nelis, Oude Gracht, Alkmaar. Alle deelnemers aan de wèdstrij den kregen een exemplaar van de Speelse Muze, de ter gelegenheid van de boekenweek uitgegeven dichtbundel, terwijl ook de prij zen hoe kan het anders in een boekenweek uit boeken be stond. Een opmerking moet ons nog van 't hart: een jury. die bij het beoordelen van een voordracht of improvisatie behalve de keuze van het onderwerp en de inhoud ook de wijze van voordragen moet be oordelen, kan dit onmogelijk goed doen, als zij achter de deelnemers plaats neemt, zoals deze avond het geval was; gebaren en gelaats expressie kon de jury zo onmo gelijk observeren. De heer J. Kuhne sprak aan het sjot van de avond een dankwoord aan de medewerkers en deelne mers, de wens uitsprekend, dat vele nieuwe boekenvrienden de weg naar de boekwinkels zouden weten te vinden. ALKMAAR Het is mij een behoefte dank te brengen aan allen, die metterdaad hulp heb ben geboden in de rampzalige nacht van Woensdag op Donder dag tijdens de brand in Huize Wederlicht. Het is mij uiteraard ondoenlijk allen te noemen, tot wie deze erkeneli.jkheid uitgaat, maar wellicht kan bekendmaking in de kranten daar toe bijdragen. In het bijzonder mag ik mij richten tot de brandweerkorpsen van Alkmaar, Heiloo, Bergen. Ou- dorp. Koedijk. Noordecharwoude, Broek op Langendijk, Beverwijk, de transportcolonne van het Rode Kruis te Alkmaar het personeel van het Centraal Ziekenhuis, de taxibedrijven, Automobielbezitters en chauffeurs van ziekenauto's, de omwonenden, die de verpleegden van het Westerlicht gastvrij heb ben opgenomen, de gemeente politie en Rijkspolitie, de pachter van de muziektuin en allen, die in de muZiektuin hebben gehol pen, het hotel-restaurant „Lon don dat voor koffie zorgde en 7 a 8 bedden in zijn hotel gratis aanbool en verder allen die be hulpzaam zijn geweest met de evacuatie van het Westerlicht. Mocht nog iemand of enige groep vergeten zijn, dan hoop ik dat zij zich door deze bekendma king niet voorbijgegaan achten. Alkmaar 1 Maart 1952 De burgemeester van Alkmaar H. J. WYTEMA Missictcn toonstelling ALKMAAR In Juli zal alhier een grote missietentoonstelling 1 worden gehouden. ALKMAAR, Naar buiten uit is hij onder de burgerij niet zo bekend, of het moest zijn bij de steeds aangroeiende groep van vrijwilligers de Nationale Reserve vormend, maar in het leger heeft adjudant van Well een goede naam. En het is dan ook meer in legerkringen, dan bij de burgerij, d!at men 't heen gaan van adjudant van Well, na veertig jaar trouwe dienst, uit het leger als een gemis zal voelen. Adjudant W. M. van Well, die Woensdagmorgen officieel af scheid van de troep gaat nemen, werd, op zeventienjarige leef tijd, volontair bij een instruc tie-compagnie op 6 Maart 1912. Twee jaar later werd hij al tot korporaal bij de artillerie be vorderd en toen de oorlog 1418 voorbij was, had hij het al tot sergeant gebracht. Op verschil lende standplaatsen heeft hij tal van jonge mensen de eerste beginselen van de krijgskunde bijgebracht, een werk, dat hij graag en goed deed. In Juli 1938 was hij sergeant lsie klas bij de luchtdoel-artillerie bij welk nieujv wapen hij zich goed wist in te burgeren. Na de oorlog is hi.i door de legerleiding naar Engeland ge stuurd en kreeg hij, op 16 Sep tember, de rang van sergeant majoor. Ook heeft adjudant van Well in het militaire oplei dingskamp van Wezep gediend en was hij werkzaam bij de Indelingsraad te Heiloo. Om zijn prettige manier van omgaan met de mensen en zijn uitstekende kwaliteiten als in structeur, werd hij in Maart 1951 bij de instructie van de Nationale Reserve benoemd, een instituut, dat adjudant van Well als een goed vaderlander met een sterk nationaal bewustzijn al direct had veroverd. Als adjudant onderofficier, een rang die hi.i in 1946 kreeg, gaat de adjudant nu de dienst offi cieel, verlaten. Na drie onder scheidingen voor trouwe dienst te hebben verdiend, nl. de bronzen medaille voor 12 jaar. de zilveren voor 24 jaar en de gouden voor 36 jaar trouwe dienst aan het vaderland. Maar dat heengaan is slechts offici eel. Want nadat de adjudant officieel als militair, na veertig jaar dienst met pensioen is ge gaan. komt hij weer bij de militairen terug als vrijwilliger. Dat kan, en wel als instructeur van de Nationale Reserve. En al zal hij dan niet. meer het gehele gewest Noordholland Noord bezoeken, als instructeur van twee kaderklassen zullen de vrijwilligers nog menig goe de wenk van hem kunnen aan nemen. Velen doet dit vertrek van K.J.M.V.-avond ALKMAAR. Woensdagavond houdt de K.J.M.V. weer haar ge bruikelijke bijeenkomst in pavil joen Kinihéim. Deze avond zal de aalmoezenier het woord vperen en een interessant onderwerp be handelen. Daarom worden alle leden opgewekt, deze avond bij te wonen. Ook introducé's zijn natuurlijk welkom, vooral zii. die nog kennis mat de K.J.M.V. moe ten maken. BEZWAAR TEGEN VERKEER DOOR DE BINNENSTAD ALKMAAR. Een paar be woners van de binnemstand, in het bijzonder van 'bet Ritsevoort, hebben een request gericht aan B. en W„ aan de leden van de raad. aan de Verkeers Commis sie en aan de politie waarin zij de aandacht vestigen on het euvel van het gerij van zware vracht auto's. tien- er» twintig-tonners, die de binnenstad, en bii voor keur het Ritsievoort, passeren. In het, request wordt gevraagd, of aan dat zware verkeer, dat vaak de huizen op hun gond'vesten doet trillen en de bewoners oP onnodige kosten jaagt, geen eind kan worden gemaakt. Men acht de bestratingen in .de binnenstad voorts ook niet berekend on het zware verkeer, dat vooral des avonds en des nachts de stad passeert. adjudant van Well, die zich in zijn Alkmaarse tijd vele vrienden heeft weten te maken, leed. Want hij was een sportief en eerlijk man. Zijn eerlijkheid en onkreuk baarheid als militair zijn door zijn lange staat van dienst wel terdege bewezen, zijn sportiviteit bleek uit het feit, dat hij, naast een goed voetballer ook een enthousiast sport-insti'ucteur was en ook door zijn liefhebberij in de duivensport, waarin hij, als wij wel zijn ingelicht, heel goede successen wist te berei ken. Het zal de adjudant, bij zijn afscheid Woensdagmorgen, ze ker niet aan belangstelling ont breken. Hij heeft het in ieder geval wel verdiend. ALKMAAR. Zaterdagavond werd voor de zo goed als uit verkocht© zaal het Het Gulden Vlies door Nico Akkerman's koor klassen opgevoerd de kinder- operette in dirio bedrijver» „Hans Drift", teksit van Eli Prins en muziek van Jacob Prins. Na 1939 is deze operette niet meer ge speeld, maar de muziek, al neemt die af en toe wel eens een opera-allure aan, doet het nog uitstekend en is fris genoeg om repertoir-houdend te bliiven. De grootste verdienste van deze op voering lag in de koorzang van de zangklassen. De diverse koor tjes uit dezq operette met name te noemen heeft geen zin, want Nico Akkerman liet ze alter*, en wel zonder uitzondering, zuiver ee, beschaafd zingen. Aan de eisen welke men aan kindeir- koorzang mag stellen was dus voldaan. De jeugdige solisten in deze operette, waren wat zwak van stem en konden vaak niet op tegen het toch al bescheiden spel van het strijkorkest. Vermel ding verdiend Gerhard Bosscher die de hoofdrol Hans Drift voor al met zijp levendig spel, relief wist te geven, De dansjes, ingestudeerd door Julia Gazan, waren alleraardigst. De costumering was goed ver zorgd en de décors, vooral van het, eersta en derde bedriif, vol deden zeer goed. Het strijkorkest met Klaas Venneker aan de piano, speelde de begeleiding van de gehele ope rette op onbetwistbaar lofwaar dige wijze. Jammer dat van regiie bij deze opvoering maar weinig te be speuren viel; deze had de gehele 'handeling en de ruimteverdeling bij het spel belangrijk ten goede kunnen komen. Het is natuui'liiik vanzelfspre- kenid dat de prestaties van de koorklassen hiér niets minder om waren. De talrijke ouders, kinderen en belangstellenden, die de geschie denis, in woord en .toon, van Hans Drift volgden, lieten het aan veel bijval lang niet, ontbre ken. De dirigent, Nico Akkerman, ontving aen bloemstuk van de tekstschrijver Eli Prins uit Enge land. En Gerhard Bosscher eer» etsje waarop geschreven: „Voor Hans Drift, ter herinnering aan de componist Jaoolb Prins". Dait deze kinderuitvoering vlot werd afgewerkt en zéér bijtijds eindigde, zal men zeker hebben gewaardeerd, want dat gebeurt wel eens anders. W. SCHREURS (Advertentie) Het RAUWE PAK voordeGEZINSWASj ALKMAAR Gistermorgen is het stoffelijk overschot van de zo tragisch bij de brand van Huize „Westerlicht" om het leven geko men heer J. Kwantes, onder gro te belangstelling ter aarde besteld De begrafenis geschiedde vanuit het Centraal Ziekenhuis. Inmid dels hadden talloze belahgstcllen- den zich opgesteld op de Alge mene Begraafplaats, o.w. de bur gemeester van Alkmaar, Mr. Dr. H. J. Wytema, de Directeur van „Westerlicht de heer C. Maats, van het bestuur, vele gasten en personeelsleden van het Tehuis. Nadat de familieleden in de aula waren bijeengekomen, sprak Ds- Bloemhoff toostrijke woor den, waarvan de Bijbel er zovele kent. Hii vertolkte de dankbare herinneringen, die de kinderen van de heerKwantes voor altijd aan hun Vader zullen behouden. De hoogste eer kunnen we hem bewijzen door geen fantasieën op te hangen omtrent de wijze, waarop de heer Kwantes het le ven heeft moeten beëindigen. De tweede spr. was de heer Wie vond portemonnaie met f 20.50? ALKMAAR Men verzoekt ons opname van het volgende: Een meisje, dat Zaterdag op het Verdronkenoord de contribu tie voor de Buurtvereniging op haalde, heeft daar haar porte monnaie met f 20.50 aan opgehaal de contributie verloren. Het geld is bestemd voor de versiering en verlichting op 8 October. De vin- dei' wordt verzocht de portemon naie terug te bezorgen bij de heer P. Kamp, Verdronkenoord 103, penningmeester van de buurtver eniging. Emigreren is een vak ALKMAAR, Voor leden van de LTB en de LTJ uit de kring Alkmaar sprak d>e directeur van de Katholieke Emigratie-Stich- ling, dr. J. van Campen, die on langs van een reis door verschil lende emigratie-landen is terug gekeerd, over de emigratie, zoals die er nu voor staat. Na door de districtsvoorzitter van de LTB, de heer N. Kaag uit Schoorl te zijn ingeleid, wilde dr. van Campen zijn gehoor, een overvolle zaal van het Wa pen van Heemskerk bezettende, wijzen op de drie pijlers van Se emigratie, nl. kennis van de taal van het land, waarheen men wil trekken, in de, practijk dus meestal het Engels, spaarzaam heid, die niet mag ontaarden, in gierigheid, en nederigheid, ge paard gaande aan dP gavp des onderscheids. Dat bij de emigra tie de vrouw goed op haar taak moet zijn voorbereid, wil er bij de meésten nog niet altijd in, maar de praotijk heeft bewezen, dat zij bij de emigratie we] die belangrijkste partij is. Na verschillende practische punten te hebben behandeld, ging dr. van Campen over tot een beschrijving van land en volk en gewoonten, zoals die zich aan -de emigrant voordoen in Canada, Nieuw Zeeland en Aus tralië. Mol, een medebewoner van „Wes terlicht." die dé heer Kwantes prees als een rustige persoon lijkheid, die ieders sympathie had. Hierna werd het stoffelijk overschot naar de groeve gedra gen, welke onder talloze kransen en bloemstukken werd bedolven. ALKMAARSE BOYS SPEELDE GELIJK TEGEN T.O.G. Voor deze wedstrijd was het elftal van de Boys gewijzigd en werden enige jeugdige spelers geprobeerd. Pater bezette de redhtsbackplaats en in d'e mid- denim,ie Jansen de rechtshalf plaats, waardoor Snijders naar dfe voorhoede was verhuisd, ter wijl als middenivoor de jeugdige Schipper was opgesteld,. Deze jonge speler mist© echter nog de nodige routine. Het is ech ter een speler, waarvan de Boys nog veel plezier kunnen bele ven. Het begin was voor de Boys Ihpopvioli. want direct werd de uitstekende doalverdediger van TOG op de proef gesteld. Gelei delijk kwamen de Amsterdam mers echter in de meerderheid, maai' ook de voorhoede van hen was niet in staat het doel te vin den, mede door het goede spel van de verdediging, waarin Pater uitblonk. Na de rust wogen beide par uien tagen elkander op. Het viel echter op dat, de traptechniek bij de Amsterdammers beter was. Al met al was het een nuttige oefenwedstrijd'. Loop der bevolking ALKMAAR. In Alkmaar ves tigden zich medio Februari; M. G. Schmidt, van Utrecht naar Luttik Oudorp 61; M. C. Woes- tenburg, van De Rijp naar 2de Kanaalstraat 23; C. Middelbeek- Adolf, van Heiloo naar Wester- weg 266; A. DekkerBaas, van Wijdenes naar Luttik Oudorp 38; T. Dijkstra—van der Kooij, van Bergen naar Steynstraat 64; E. C. RaschMartin, van Bergen naar Middenstraat 12; A. Plug, van Velsen naar Wildemansstraat 21; J. A. Pronk, met gezin van Heiloo naar Speilghelstr. 14. Kapojo Stoffenhuis in nieuw tehuis ALKMAAR. De sinds 1940 in de Snaarmanslaan gevestigde stoffenzaak Kapojo. waarvan de eigenaar, de heer Postma, steeds een groot afzetgebied vond op de weekmarkten van Enkhuizen, Zaandam, Purmerend en de laatste tijd ook op de markt te Castricum, is de vorige week geheel gemoderniseerd en uitge breid. Mede om zijn uitgebreide kring van klanten in Alkmaar te gerieven werd de oude zaak, een echt ouderwets winkeltje, uitgebreid en vernieuwd, zodat er een geheel nieuw, naar de eisen des tijds ingericht bedrijf te voorschijn kwam. Met een keurig, ruim en in frisse tinten geschilderd interieur, waar de keur-collectie stoffen, waarin Kapojo zich specialiseert, uit stekend tot haar recht komt. Voor de Snaarmanslaan, die zich meer en meer tot een winkelstraat ontwikkelt, is deze verandering zeker een verbetering. actief Wit ROSE PAK voor de W0LWAS ,J0El 4s *4S Beval actiefV J. Ligthart G. Wessels J. Freeke J. Kramer J. Burger A. v. Lingen Faillissement opgeheven ALKMAAR. Op 28 Februari 1952 is opgeheven het faillisse ment van Evei't Roekei, monteur en smid te Bergen, Oude Ber- gerweg 16. DE RONDE VAN ALKMAAR ALKMAAR. Na de achtste Ronde van Allernaar is er in d'e stand geen wijziging gekomen. Ligthart heeft nog steeds de lei ding, gevolgd door Wessels, Free ke en Kramer. De stand ziet er als volgt uit: 8 1021 122 59 12 8 1320 134 98 19 8 2343 136 114 10 8 895 115 71 10 8 77'8 111 57 4 8 618 102 48 2 De negende ronde zal worden gehouden op Vrijdag 7 Maart a.s. in café Koelemeij aan de Pieterstraat. BEGIN VAN BRAND ALKMAAR Gistermiddag om 12 uur ontstond een begin van brand in een woning aan de Mo lenbuurt. Bij nader onderzoek bleek dat dc gasslang van het gasstel was gesprongen en het uitstromende gas in een vlam menwerper was veranderd. Twee paar nieuwe schoenen werden het slachtoffer en voorts was er schade aan verf en glas. Met een paar emmers water hebben de bewoners het brandje kunnen blussen. Bugerlijke stand ALKMAAR. - Geboren: Jo hannes P. z. van J. Mulder en E. M. Smiers; Dirk, z. van D. J. Wijmans en M. Klok Overleden: Jacob Brouwer 71 jaar, gehuwd met M. G. J. Bolten Handbal FRAAIE WEDSTRIJDEN VAN A.O.C. ALKMAAR Het le elftal heeft geen enkel foutje gemaakt in Spaarnwoude en keerde zeer verheugd met de volle buit (60) Alkmaarwaarts. In het begin wilde het niet erg lukken door het vreemde spel van S.H.S. en de stevige wind, die dwars over het veld stond. Maar na 10 minu ten spelen benutte de linksbuiten de unieke kans om het le doel punt te scoren. Hierna ging het beter en na de rust kwam S.H.S. er practisch niet meer aan toe. Het ene doelpunt na het andere kwam. zelfs een penalty, A.O.G. toegewezen zag de S.H.S. keepster omgezet in een doelpunt. Over het verloop van deze wedstrijd mag A.O.G. zeer tevreden zijn. Iets minder goed brachten de andere twee elftallen het er af. Het 3e elftal moest het hoofd buigen voor de kampioen Zee vogels 3, weliswaar met een klein verlies echter n.l. 21. Een enke le maal was een klein overwicht te bemerken, maar overigens was het een aardige wedstrijd met vlot open snel. Ook de junioren heb ben het er bij laten zitten en beide punten aan Tybb moeten geven. Toch was dit een wed strijd, die het aanzien ten volle waard was door het mooie sa menspel en de goed opgezette aanvallen. Eenmaal moest de Tybb-keepster het hoofd buigen maar haar collega moest dit wel vijf maal doen. Deze behoorlijke overwinning was door de gasten wel terdege verdiend, hetgeen hen dichter bij het kampioen schap zal brengen. AOGsters, de derde plaats is nog steeds voor jullie, dus denkt daaraan bij de laatste 2 wedstrijden! Burgerlijke Stand ALKMAAR. Géboren: Jo hanna E„ d. v. v. A. van Loon en M. A. van Guijik; Cornells H. w„ z. v, H. Bruiin en M. M. van Kuiiienlberg; Francesco, z. v. F. de Hoogth en H. A. L. Vulling; Gerdlna N. d. v. W. Ranzijn en C. N. Kramer; Johnny, z. v. S. Maayers en M. Haster; Gerda, d. v. J. N. Rootlieb en T. Kooy. Gdbuwd: Rijk Held en Meta E. Tbesing. Overleden: Klaasje Moolhuizen, 73 jaar. gehuwd met P. Blom: Jacob Kwantes. 83 jaar. wedn. van G. de Boer (beiden omgeko men bii de brand in Westerlicht): Jacob Kejjzer, 64 jaar, geh. met B. Bone. UIT HET POLITIERAPPORT ALKMAAR. Zondagmiddag iseen motorrijder, die zich in de richting van Alkmaar begaf, op gebotst 'tegen een auto die van uit de Emmastraat de Kerxne- merstraatweg wilde oprijden. De auto had de motorrijder voor rang willen verlenen, doch dal' had' d'eze niet verwacht. Hii trachtte achter de wafier» om te passeren maar dat l'Uikti* niet en er ontstond een botsing. Beide auto's werden beschadigd. De motorrijder is met ontvellingen aan de handen naar het Centraal Ziekenhuis overgebracht. De motorrijder had geen rijbewijs en er is proces-verbaal tegen hem opgemaakt. Zaterdagavond omstreeks half zeven is een auto uit de richting Heiloo, rijdende in de richting Alkmaar ter hoogte van de Rot tenberg tegen een boom opge reden doordat de linkervoorband plotseling was gesprongen. De bestuurder was heer H. uit Oudenhoorn, met zijn echtgenota en twee kinderen. De vrouw werd licht, aan het gelaat gewond door glasscherven van de voor ruit. Door dokter Hoekstra werd dP eerste hulp verleend. Ze wa ren op \veig naar familieleden in Alkmaar, waar zii na het onge luk door de rijkspolitie werden heerïgebracht. De beschadigde auto is naar garage Jac. Met, ver voerd. Dierenbescherming ALKMAAR. Sinds drie we ken zwerft in de omgeving van de Corfstraat een jong syp. poesje plm. 4 maanden oud. Zondagavond is op de Wester- weg gewond aangetroffen een grote blauwe poes, witte borst. Adres Inspecteur: C. Verwer, Baanstraat 1, Alkmaar. JAARVERGADERING L.T.B. AFD. VEEHOUDERS OUDORP. DP LTB afd. vee houders hield haar jaarvergade ring in café Morsch. De voorzit ter de heer G. Bos zèi dat 1951 voor de veehouders gunstig is geweest en dankte de leden voor hun hulp bij het aanleggen van het kerkpad. Een bedrag van f 195,50 is door dé vereniging geschonken voor de Oosterpries- terhulp. De ontvangsten hadden bedragen f 338,43 en uitgaven f 132,10, saldo; f 206,33. Een uitnodiging was ingekomen om een bezoek in groepsverband te brengen aan de jaarbeurs waar vee] op agrarisch en landbouw gebied wordt geëxposeerd. Er bleek niet voldoende animo. Aan de vereniging tot uitzending van kindieren naar vacantiekolonie werd f 10,toegekend. De aftredende secretaris de heer Buren werd bij acclamatie her kozen. Medegedeeld werd dat op 15 Maart de kringvergadering te Alkmaar zal worden gehouden. Als afgevaardigden werden aan gewezen de heren Rotteveel en de Lange. Hierna werd door de lieer Stokreef, dierenarts te Alkmaar, een causerie gehouden over de taak van de veehouder t.a.z. van de samenleving. Ver volgens besprak hij de moeilijk heden waarmede de veehouder in zijn bedrijf te kampen heeft en gaf een duidelijke uiteenzet ting over de heersende veeziekte en hare bestrijding. JAARVERGADERING L.T.B. AKERSLOOT. De afdeling Akersloot van de L.T.B. houdt hedenavond haar jaarvergadering waarop de beter Baars vam het bondtesecretariaat belan-griike mededelingen zal doen, speciaal voor d'e kwekers. Het bestuur ver trouwt dan ook dat de opkomst zeer groot zal zijn. In een meer spannende dan fraaie wedstrijd is het KSV ge lukt de punten thuis te houden. De harde wind. die van doel tot doel stond, deed veel afbreuk aan het spel. MOC was sterker, maar kon door het goed verdedigen van de KSV-achterhoede haar meerderheid niet in doelpunten uitdrukken. KSV trapte af en speelde voor de rust tegen wind en kon het de MOC-keeper niet al te moeilijk maken. Ook MOC wist voor de rust niet tot scoren te komen, zodat de rust met blanco stand inging. Na de thee kreeg KSV voor de wind en dacht gemakkelijk te winnen. Dit viel echter anders uit. MOC speelde beter dan KSV en dit viel op, want tegen wind in spelende brachten zij het KSV- doel verschillende keren in moei lijkheden. KSV kreeg énkele cor ners te nemen, welke zeer be nauwde ogenblikken schiepen in de MOC-defensie, maar het bleef 00 Het spel werd er niet mooier op en in deze periode was het goed dat scheidsrechter Leijèn de teugels goed in handen hield, anders had deze wedstrijd zeer onaangenaam kunnen worden. In de 30ste minuut van de tweede helft viel de beslissing. KSV kreeg een strafschop op de rand van het doelgebied te nemen. Smit plaatste zich achter de bal, de MOC-spelers vormden de be kende haag, maar Smit zag toch nog een gaatje: een lage harde schuiver en het was 1—0. De gas ten gooiden nu alles op de aan val en KSV werd teruggedron gen. De MOC-l'inksbuiten de Vries kreeg nog 3 corners te nemen, maar daarna kwam toch 't einde. De KSV-midvoor J. Loos kon door een blessure niet meespelen, wat erg jammer was en dat deed de KSV-voorhoede aan kracht verliezen. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdag avond tot Woensdagavond. MORGEN OPKLARINGEN Aanvankelijk veel bewolking met plaatselijk enige lichte regen, morgen opklaringen. Matige zui delijke tot zuid-oosteHike wind. Vannacht minder koud, morgen echter iets lagere mlddagtcmpe- ra turen. 5 Maart: Zon op: 7.17 ;onder: 18.27; Maan op: 11-25; onder 4.49. AARDBEVING OP HOKKAIDO 94 doden TOKIO, 4 Maart (Reuter). Naar gemeld wordt, zijn in een dorp' op het Japanse eiland Hok kaido (Jesso) 94 personen om het leven gekomen als gevolg van een aardbeving en een daarmede gepaard gaande vloedgolf. MALVERSATIES BIJ „DUIN EN BOSCH" IN ALKMAAR BERECHT ALKMAAR. De Alkmaarse rechtbank heeft hedenmorgen uitspraak gedaan in de gerucht makende zaak van de malversa ties en diefstallen, door lal van personeelsleden van het Provin ciaal Ziekenhuis „Duin en Bos" over een lange reeks van jaren gepleegd, die veertien dagen ge leden voor een volle* rechtzaal werden behandeld. DP kok W. v. d. P. uit Bak'kuim. tegen wie door de officier van justitie, mr. J. C. V. Meischke, 2 jaar gevangenisstraf met aftrek was geëist, werd door de recht bank veroordeeld tot 10 maan den met aftrqk, DP slager C. W. M. en het hoofd van, de keuken IC J„ bei- don te Castricum, die 1% jaar 'tegor» zich hadden horen eisen, kregen een gevangenisstraf van 1'2 maanden met. aftrek, waarvan 4 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Et>n gevangenisstraf van 6 maanden voorwaardelijk en een boete va.n f 50of 25 dagen werd opgelegd aan de parkwach ter O. H. eveneens te Gastrieuim. tegen wie 1 jaar gevangenisstraf was geëist. De dörpsslaiger S. L. er* de kap per J. K. werden vrijgesproken omdat het hun ten laste gelegde nieii bewezen werd geacht. De timmerman J. K„ de was- baas D. V. en de portier P. de B. tegen welke laatsten nok 1 U jaar gevangenisstraf was geëist, werden alle drie door de recht bank veroordeed toit een boete van 100.suibs 40 daigen. Geldboeten werden opgelegd aan andere personeelsleden van bet, ziekenhuis, n.l. f60.of 30 da gen aan de sohMd'er P A L, vut Liimmen, aan J. J. le N„ P. M. V. en J. H A. van E. De Alkmaarder P. G„ tegen wie zes maanden was geëist voor diefstal van een fiets. subs. s-clyuMhelinig. werd daarvan vrij gesproken D„ Amsterdammer F O., te-mn wie I jaar was geëist wegens dief stal van tweè damesmantels, shawls en diptnes-nvTonkóiieeni to Heiloo werd veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf, onvoor waardelijk. NIEUWS UIT DE BEEMSTER De heer Jn. Groen, assistent directeur „Aan de Coöp, Zuivel, fabriek Bamestra" te Midden Beemster is dezer dagen tot as sistent dir. van de Coóp. Zuivel fabriek te Bartlehem (Fr.) be: noemd. Tot 2de kaasmaker aan de Coöp. Zuivelfabriek Bamestra te Midden Beemster is benoemd de heer A, van Wijk, thans tweede kaasmaker aan de N.V. Mij tot exploitatie van kaas- fabrieken „Oud Holland!' te Bo degraven. Burgerlijke Stand BEEMSTER. Geboren: Catha- rina Anna dv C. P. M. Bleeker en A. M. van Langen; Jelpier zv A. Stellingwerf en H. v. d. JCooi; Hendrik zv Jan v. Dok en G. Eyssen geb. te Purmerend; Ariaan zv A. Prins en M. G. Wyhen'kes geb, te Purmerend; Getrouwd:: Juriaan Gerhardus 26 jaar en Hendrika C. Kampo 23 jaar. Overleden: Jan zv G. Weenink en A. Klassen. Post en Telegraaf. Met ingang van 1 Maart ,a.s. zal het hulp-postkantoor te Nooi'd-Beemster worden omgezet in een post en telegraafkantoor tot stataonhoudster is benoemd Mevr. T. Ediam-Ooms. GEMAKKELIJKE ZEGE VAN KOLPINC BOYS De wedstrijd WestzaanKol- piing Boyis had. plaats op een zwaar bespeelbaar terrein. Na de toss had Westzaan de wind in de rug en gesteund daardoor nam Westzaan na ongeveer twin tig minuten de leiding. Door de diruk op het Kolping Boys-doel ontstond een misverstand tussen back en doelman van Kolping Boys en werd de bal iri eigen doel geschoten (10 voor Westzaan). Kolping Boys nam de touwtjes wat sti'akker in handen en torn de tegen te wind op. Na tien minuten werd gelijk gemaakt door eer* van de vele corners die door spil Van der Graig.t zuiver werd ingeschoten (11). Met deze stand kwam de rust. In de tweede helft was het Kolping Boys dat de toon aan gaf. Na verschillende goede aan vallen was het linksbinnen Smit die de stand op 12 bracht. Kol ping Boys,, bleef intensief in de aanval en zeven minuten later was het midvoor Wortel, die d'e bal uit een goede aanval in het net deponeerde. Het laatste ge deelte van de strijd, waarin Kol ping Boys in de meerderheid .was, .bracht geen verandering en ein digde met een 3i overwfnmng. OBDAM 3 Maart 1000 kg uier* 29—30: 15.000 kg neen B 28.60-29.70: C 22.40—24: stek 8.70—12; 18.000 kg bieten: A 23.60 —24.10; B 19.40—19.80; C 8.60— 9.30; modjo 15.7017.90: Larige A bieten 22.80:. 3500 kg gele kool 6.507.30: 220 kg spruiten 34 38; 650 kg witlof 1P soort 61—64: 2e soort 5664: 3e soort 49.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2