Lagerhuis bevestigt vertrouwen in regeringspolitiek NEDERLAND laat de klok luiden in Washington Tweede Kamer gaat accoord met omstreden wetsontwerp DAGBLAD VOOR ALKMAAR Sevan's rebellen-aanhang tegen Attlee groeit Pinay heeft toegestemd nodellen TEN enz. rlaging Opstand in Franse gevangenis P.v.d.A. contra regering - Tel. 3459 lefoon 4414 PLANTUITJES IET BLOKKER rook jesl and iiiimiiiiiiitiiimiii? EN OMGEVING NHD Churchill: Engeland is onbeschermd! Churchill bezorgd over Britse defensie Emigratievluchten naar Canada Brand in kamp van U.S. luchtmacht BELASTING OP SIGAREN LAGER Hedenochtend een poging om Parlement mee te krijgen Carillon-actie bracht reeds f 60.000 boven de raming op Bouwkosten liepen met 46 mille op Ontploffing op Sicilië E.B.U.-overschot 236 millioen Levenspeil daalt in cominformlanden Vijf MIG's naar beneden geschoten 6 jarig meisje door trein gedood 2 missionarissen op Borneo verdronken Uitvoeringsorganisatie sociale verzekering In bruidsjapon de oceaan over J zeer lange ervaring eren wij U het BESTE TE-BEDRIJF ^EFOON 2295—270 gerstestro, roggestro, capucijner- en rozijn- ïooi met 17 pet. eiwit, ïooi, dijkhooi, weghooi. 3 klaver, ingekuild blad ir, voederbieten, suiker- urfmolm en alle soorten oncurrerende prijzen. TEL. K 2240-621 moe van alle ngen gaat sla- t op een goed >p U morgen fris wakker iedden hebben Te kp. studie-piano f 75. 5. de Goede, Westerweg 174, Alkmaar. Ce kp. witte bruidsjapon net sluier, mt. 42. Hof- traat 3, Alkmaar. [*e kp. z. g. a. n. vloer- cl., pr. radio, 3 dig. bed, is.rijw., 1. leren jas. Stu- irtstr. 46, Alkmaar. 'e kp. stuit prima stal- nest. Hoornsche Weg 6, fliddenmeer. IIIIIIIIIIIlillllllIIIIlM chauffeur niet mag S le vrachtwagen was S dient de chauffeur S etten en niet eens- 3 lach van zijn buur- 5 ■lemaal verkeerd en S 'erholen dan op de 5 Dok al gauw als een igen middelerwijl in 3 Dbstakel voor in de 3 „Boem!" daar 5 larnpaal op. De rest «5 onder twijfel nuttige 3 stond de vrachtauto S lUto als de lantaarn- jg wierpen de smid en «jj ie blikken naar toe. mm HET HEIT Abonnementsprijs f 6.20 per kwartaal, f 2.07 per maand, f 0.48 per week, inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4.familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank, Nederl. Credietbank. Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) VANHEDEN Pagina I Donderdag 6 Maart 1952 46e Jaargang No. 12417 Kantoren: HOORN, Draafeingel 59, teL 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 52, teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 36, teL 459 K 2240 LONDEN, 5 Maart. Churchill heeft in het Lager Huis tijdens het debat over de defensiepolitiek van Engeland een grote rede gehouden, die in tal van opzichten een pessimistische inslag had. De premier maakte zich bezorgd over de paraatheid van Ingeland bij het uitbreken van een derde wereldoorlog, waar hij echter niet direct in geloofde. Zijn hoop was gevestigd op de enorme kracht van de V.S. en het atoomwapen. De premier verklaarde, dat Engeland ongeveer 4 jaren nodig zal hebben in plaats van drie om het herbewapenóngsprogram- ma van 4.7 .milliard pond ten uitvoer te brengen. De uitgaven voor de eerste 12 maanden van het programma dat op 1 April 1951 begon, zijn reeds 336 mil- lioen dollar achter bij toet sche ma. De minister-president zin speelde 'op die teleurstelling, dat de hulp van de V.S. niet eerder was gekomen. Voor kort was 300 millioen dollar aan militaire hulp toegezegd, waarvan even wel nog niets was ontvangen. Churchill wilde niemand iets verwijten, „het feit blijft be staan, dat we 4 in plaats van 3 jaar nodig zullen hebben", zo merkte 'hij op. Slechte verdedigingsstaat Churchill zeide, dat zijn eerste indruk van de verdedigingswer ken van het land, nadat hii in October aan het bewind was gekomen, er een was geweest „die hem de sensatie gaf van- buitengewone naaktheid, zoals ik van tevoren nog nooit gevoeld heb". GEEN STAGNATIE 's-GRAVENHAGE. Naar wij vernemen zullen de door de Ca nadese autoriteiten genomen be perkende maatregelen in verhand met een eventuele overbrenging van mond- en klauwzeer door immigranten, niet van invloed zijn op het voortzetten van de K.L.M.-emigratievluchten naar Montreal. De K.L.M. heeft indien zulks nodig mocht blijken maatrege len dienaangaande in voorberei ding. In overleg met de betrok ken geneeskundige instanties is besloten om indien noodzake lijk de daarvoor in aanmerking komende passagiers voor het ver trek van het vliegtuig te ont smetten. Het eerstvolgende emigranten vliegtuig vertrekt op 12 Maart a.s. van Schiphol af naar Canada. IN ENGELAND SHAFTESBURY, Engeland, 5 Maart (A.P.). Bij een brand in een legerkamp van de Ameri kaanse luchtmacht zijn vandaag de kwartieren van 400 manschap pen verwoest. De gehele westelijke vleugel van een vroeger hospitaal brand de uit. Volgens de politie werden zes manschappen licht gewond bij de pogingen om hun persoon lijke bezittingen te redden. De schade kon niet onmiddellijk wor den geschat. Alle leden van de Amerikaanse luchtmacht, die in Groot-Brittan- nië aankomen of het land ver laten, verblijven kortere of lan gere tijd in dit kamp, dat 2000 man kan herbergen. Home Guard Churchill drong erop aam, dat er meer vrijwilligers zouden ko men voor de Homaguard, die op dit ogenblik 3000 mam telt. Wan neer er een oorlog komt. dan zal deze plotseling met grote hevigheid losbarsten. In Enge land. waar alle troepen thans overzee zijn, zal men moeten kunnen vertrouwen op de Home guard. Churchill zweefde een aantal van 22 divisies voor ogen. De vloot maakte goede, vorderingen hii de opbouw. De staat waarin de luchtmacht verkeert maakte hem evenwel bezorgd. De afleve ring van moderne vliegtuigen is zeer ten achter hii het oorspron kelijk programma, dat dus her zien moet worden. Churchill was de eerste woord voerder in dit debat. De Labour- oppositie diende een motie vam wantrouwen in, waarin zij haar twijfel uitsprak over de moge lijkheid. dat de conservatieven in staat zouden zijn de defensie plannen ten uitvoer te brengen. De motie, die de vorm had van een amendement op de regerings verklaring over de defensie, werd met 314 tegen 219 stemmen ver worpen. Met 313 tegen 55 stem men werd vervolgens een motie van vertrouwen aangenomen. Het meest verrassende aspect van de avond werd overigens niet geboden door deze overwinning van de regering, doch door de duidelijke verbreding van de klove, die de Labour-rebellen onder leiding van Bevan scheidt van de partijleiding. 62 socialisten onthielden zich van stemming, toen het Labour- amendement aan de orde kwam, en namens de Bevanianen nam Richard Crossman lijnrecht te genover Attlee stelling, door te verklaren, dat hij juist pas in de laatste plaats Churchill diens be kwaamheid om een defensie-pro gramma uit te voeren zou willen betwisten. Het waren ook allen Bevania nen die tegen de motie van ver trouwen stemden. Bevan's aanhang bedroeg j.l. Dinsdag nog slechts 41 stemmen. Hij wil dat het defensie-program ma zelf zal worden ingekrompen om de sociale voorzieningen niet in gevaar te brengen. De voormalige minister van defensie, Shinwell, verklaarde tij- dens de debatten, de bijdragen van de andere Europese landen besprekend, dat Nederland, „zon der iets onaangenaams te willen zeggen", in het geheel niet in staat is een behoorlijke strijd macht op de been te brengen. „Ik betwijfel of de Nederlandse regering meer dan een brigade kan bijdragen", zei Shinwell. DAN VOOR 1940 Minister Lieftinck heeft giste ren in de Eerste Kamer bevestigd, dat een wetsontwerp in voorbe reiding is tot verlaging van de accijns op sigaren. Speciaal van de goedkopere soorten sigaren. De belastingdruk zal mede in ver band met de vrijstelling van om zetbelasting, welke reeds eerder is verleend, lager worden dan vóór 1940. In het Feijenoord-stadion te Rotterdam speelden gisteren het voorlopig Nederlands elftal en de Engelse eerste divisiecluh Bolton Wanderers 22 gelijk. Voor het Nederlandse doel: v.l.n.r. doelverdediger Landman, Fanger, de Engelsman Holden en de Jong, 6,ie de situatie redt door de bal weg te koppen. PARIJS, 5 Maart (A.P.). Antoine Pinay heeft er thans formeel in toegestemd te trachten een nieuw Frans kabinet' te vormen. Hij verklaarde dat hij morgenochtend om 9.30 uur voor het parlement eal verschijnen opdracht te verkrijgen. De groep onafhankelijken, waar toe ook ex-premier Paul Reynaud behoort, heeft Pinay gisteren haar steun toegezegd. Hierdoor wist hij zich verzekerd van 1D2 van de 313 stemmen, die hij nodig heeft om als premier te worden aanvaard. Als Pinay slaagt, zal hij de eerste leider van de rechtervleu gel zijn, die na de -oorlog aan het hoofd van de reccring komt Pinay is een zestigjarige leer- fabrikant uit Zuidoost Frankrijk. Vanmorgen had hij een onder houd met president Vincent Auriol, na afloop waarvan hij aan de pers bekend maakte, dat hij de opdracht om een kabinet sa men te stellen, officieel had aan vaard. Pinay deelde de verslaggevers mee, dat hij vandaag de rede zal 's-GRAVENHAGE, 5 Maart. Hedenmorgen heeft de voor zitter van het werkcomité „Klokken voor Amerika", mr. G. L. Kortenhorst, enige mededelingen aan de pers gedaan over de voorlopige resultaten van de nationale collecte, die op 16 Februari werd gehouden. Mr. Kortenhorst zeide dat het comité had geschat dat deze straateolleete ongeveer f 60.000 zou opbrengen, doch dit bedrag is f 114.000 geworden. Hiermee zijn dus de populaire toch al zo vele collectes worden collectes die het Rode Kruis en de vereniging „De Emmabloem" houden, overtroffen.- Deze f 114.000 is bijeengebracht door 581.gemeenten en men wacht nu nog op de opbrengst uit de andere plaatsen in Nederland, waaronder zich onder meer grote steden als -Amsterdam, Rotter dam, Haarlem en Utrecht bevin den. In de collectebussen werd een bedrag van f 109.000 gedepo neerd en f 5.000 werd nagezonden door hen, die om de een of an dere reden hun bijdragen niet in de collectebussen hadden kunnen storten. Over het algémeén, aldus mr. Kortenhorst, waren de ge middelde bijdragen in de kleine plaatsen groter dan in de steden. Dit is begrijpelijk als men be denkt dat op kleine plaatsen de mensen gemakkelijker te berei ken zijn en er in de grote steden gehouden. Zo bracht Alblasser dam met 8000 zielen f 942 op; Beverwijk f 922; Dalfsen f 600; Enschede f 5000; 't kleine plaatsje Huizen f 667. Kampen bracht f 578 bijeen en 's-Gravenhage f 10.000. De heer Kortenhorst, die zelf een collecte in de Tweede Kamer heeft gehouden haalde van de afgevaardigden f 350 op en ook het personeel van de Tweede Ka mer droeg zijn steentje bij. Nu de straatcollecte dan achter de rug is, wordt de tweede actie iftgeluid, die zich richt op de ver schillende groepen der bevolking. De Nederlandse jeugd is reeds bezig door middel van bonnetjes geld bijeen te brengen. Het ga rantiefonds, aldus mr. Korten horst zal zeker niet aangesproken behoeven te worden. In de opslagplaats van tanks van het Ameri kaanse wapendepot te Lima in Ohio zien we een van de 209 enor me tanks, welke ge bruikt worden voor het opbergen v.an. tanks. Het dak is ver wijderd. Vijf jaar ge leden werden honder den tanks en andere militaire voertuigen in deze koffieblikken zoals zij in Amerika genoemd worden, „voorlopig" opgebor gen. 500 voertuigen zijn uit dit depot reedè naar Korea verzonden. De bouwprijs van een complex van 159 woningen, dat op de Kerkelanden te Almelo wordt ge bouwd, is door allerlei onvoor ziene prijsverhogingen aanzienlijk opgelopen. De aannemer heeft daarom, op grond van de alge mene bestekbepalingen aan de gemeente gevraagd om een tege moet koming van f 46.518,96. Het college van B. en W. van Almelo acht dit verzoek billijk en stelt de Raad voor gunstig te beslissen. Een huurverhoging zal van een en ander het gevolg moeten zijn. ETNA, 5 Maart (Ass. Press). Door een ontijdige dynamiet-ont- ploffing in een steengroeve in de nabijheid van de Etna op Sicilië, zijn drie arbeiders gedood. Acht anderen liepen ernstige verwon dingen op. AMSTERDAM, 5 Maart. De Nederlandsche Bank deelt mede, dat het surplus van Nederland in de Europese Betalingsunie over de maand Februari 1952 vermoe delijk f 236 millioen zal belopen. VIER WEST-DUITSE INDUSTRIËLEN IN ARREST BONN (Reuter). Vier West- Duitse industriëlen zijn te Kett- wig aan de Ruhr gearresteerd, aldus heeft een woordvoerder van het West-Duitse ministerie van binnenlandse zaken meegedeeld. De woordvoerder weigerde meer hierover te zeggen. Volgens een betrouwbare bron wordt het viertal beschuldigd van het verraden van belangrijke in dustrie-geheimen aan de Sovjet- zóne. De arrestatie geschiedde op last van de politie te Essen, toen de mannen in geheime vergade ring bijeen waren in hotel Jager hof te Kettwlg. om bekrachtiging voor zijn opstellen, die hij in het parlement denkt te houden en waarvan zijn lot afhangt.' Verscheidene par tijen zullen pas beslissen, hoe zij zullen stemmen, wanneer zij deze eerste rede van de kabinetsfor mateur hebben gehoord. Verwacht wordt, dat Pinay zal pleiten voor een campagne om de wanbetalers onder de belas tingplichtigen ertoe te brengen de grote lacune in de begroting van 1952 aan te vullen. Pas als dit niet lukt, zal hij proberen er een verhoging van de belastingen door te krijgen het punt, waarover de regering van premier Edgar Faure Vrijdag j.l. struikelde. PARIJS, 5 Maart (Reuter). De Amerikaanse assistent-minister van Buitenlandse Zaken belast met Europese kwesties, George Perkins, heeft voor de Brits- Amerikaanse Club te Parijs een toespraak gehouden, waarin hij zeide, dat de herbewapening in de Cominformlanden voortgaat en dat de levensstandaard daalt. Zulks is gebleken uit diploma tieke rapporten van Amerikaanse vertegenwoordigers in Oost-Euro pa. De levensstandaard in som mige der welvarendste landen later noemde hij Tsjecho-Slowa- kije en Polen komt steeds dich ter bij die van de Sowjet-Unie zelf. „Of deze daling zal ophou den als het peil van de Sowjet- Unie is bereikt weten -wij niet". PARIJS, 5 Maart (Reuter). Het Franse ministerie van Justi tie heeft bekendgemaakt, dat Dinsdagavond politie en bewakers traangas hebben gebruikt om 700 muiters in de gevangenis van Clairvaux te Troyes, ten Zuid- Oosten van Parijs, te bedwingen. Op 'n overeengekomen teken vie len de gevangenen de bewakers aan en slaagden de binnenplaats van de gevangenis te bereiken, waar zij een onderhoud met de prefect van politie eisten om hem hun klachten kenbaar te maken. Toen de gevangenen weigerden naar de slaapzalen terug te keren werd hulp van de politie inge- SEOEL, 5 Maart (A.P.). 26 geallieerde Sabres zijn vandaag slaags geraakt met een vlucht van 70 Migs, die de rivier de Jaioe overstak. Volgens de vijfde lucht macht hebben de geallieerde pilo ten tijdens het hevige luchtge vecht, dat een half uur duurde, vijf Migs naar beneden geschoten. Er is waarschijnlijk nog een zesde Mig vernield. Over eventuele geallieerde ver liezen werd niet gesproken. Een officier van de luchtmacht vertelde, dat de 26 Sabres, die aan het gevecht hadden deelge nomen, vanmorgen een normale patrouille-vlucht maakten in de „Mig-corridor". Plotseling zagen zij de Migs uit Mandsjoerije Korea binnenkomen. ,Wij vielen hen bij verrassing aan en bestookten de hele forma tie", aldus de woordvoerder. Het was het hevigste luchtge vecht sinds 25 Januari j.l. Op die dag schoten de geallieerden tien communistische straaljagers naar beneden. OP ONBEWAAKTE BIJ MEPPEL (Van onze correspondent) MEPPEL Het 6-jarig doch tertje van de fam. S. uit Meppel is door de dieseltrein, die om 17.30 uur vanuit Groningen in Meppel aankomt, overreden en 'n paar honderd meter meegesleurd. Het kind was op slag gedood. Het meisje bevond zich met 'n naar vriendinnetjes van dezelfde leeftijd nabij de onbewaakte overweg van de lijn Groningen Meppel in Oosterboer en wilde de overweg oversteken, juist toen- een dieseltrein uit Gronin gen naderde. De kinderen heb ben blijkbaar te laat de trein ge zien en het mag louter geluk ge noemd worden, dat twee van hen sesnaard zijn gebleven, want achter-elkaar-aan reden ze op bun fic'.jes d" overweg o* ~r Toen de trein voorbii reed was de eerste juist oyer de rails en de laatste stond er nog voor. Al leen de middelste werd gegrepen en een eind meegesleurd. Zwaar verminkt werd het kind enige tijri later langs de lijn gevonden- De trein die anders niet in Mepne] stopt, is doorgereden naar het station, alwaar de bestuurder het ongeval heeft gemeld. roepen. Enkele gevangenen wer den door de traangasbommen licht gewond, een van hen moest in het gevangenisziekenhuis wor den opgenomen, aldus de officiële bekendmaking. Volgens de autoriteiten was de opstand aangesticht door een aan tal gevangenen, die onlangs uit de gevangenis van Eysses waren overgebracht. Deze nieuwe ge vangenen hadden de gevangenen van Clairvaux verteld, dat de toe stand in Eysses veel beter was en zij wisten hen over te halen beter voedsel, betere algemene voorwaarden, filmvoorstellingen, radio's in de cellen en betere be taling van gevangeniswerk te eisen. OPNIEUW PRIESTERS IN ARREST IN HONGARIJE BOEDAPEST, 5 Maart (K.N.P.) Opnieuw zijn vier Katholieke priesters in Hongarije gearres teerd en naar het concentratie kamp Kistarcsa overgebracht. Hun namen zijn Lajos Csaba van Tiszaszalka, Janos Sarlos van Fe- gyvernek, Sandor Turi van Nagy- kalasz en Lajos Csurilla uit de parochie van Nenezlo. Deze arrestatie is, zo verneemt het K.N.P., een gevolg van de versterkte actie der Hongaarse regering om priesters te dwingen zich aan te sluiten bij de Vredes beweging. Enige dagen geleden heeft het K.N.P. bericht, dat de gesuspendeerde pater Fargas door de communistische regering op inspectie door het gehele land was gezonden om de priesters te testen op hun trouw aan de Vre desbeweging. BEIDEN NEDERLANDERS MOOK, 5 Maart (K.N.P.). Twee missionarissen uit Neder land. behorende tot de Congre gatie der Paters Passionisten, zijn tijdens een dienstreis in Borneo om het leven gekomen. Het zijn de missie-overste Pater Rafaël Kleyne uit Reuver en Broeder Gaspard de van der Schueren uit Nijmegen. Volgens hier ontvangen berich ten waren beide missionarissen op dienstreis met him eigen missie boot op de rivier de Pasagoean. Pater Rafaël was op 20 Mei 1947 naar de missie vertrokken en be hoorde tot de eerste missionaris sen der Passionisten op Borneo. Broeder Gaspard was nog geen jaar in déze missie werkzaam; hij vertrok op 22 Juni 1951. In 1946 werd aan deze Congre gatie het Boven- en Beneden- Mantangebied in het Zuid-Westen toevertrouwd. Er werken nog slechts enkele leden dezer Con gregatie onder de 82.000 inwoners. Het gebied resorteert onder het Vicariaat Pontianak. Dr. Felix Ehrenhaft overleden WENEN, 5 Maart (Reuter). Dr. Felix Ehrenhaft, wereldbe kend wegens zijn uitvindingen op het gebied van electriciteit en physica in het algemeen, is Dins dag op 73-jarige leeftijd te Wenen overleden. (Van onze parlementaire redacteur) Nadat gisteren in de Tweede Kamer het lang omstreden wets ontwerp inzake de herziening van de uitvoeringsorganisatie der sociale verzekering was aanvaard, kwamen vele afgevaardigden, zoals gebruikelijk, naar de regeringstafel om minister Joekes en staatssecretaris van Rhijn geluk te wensen. De partijgenoten van de excellenties waren daar eehter niet bij. Met de communisten bad de dat zij zich zelf naast de commu- P.v.d.A. tegen het wetsontwerp gestemd en daarvoor had de heer v. d. Born, de woordvoerder van de P.v.d.A. duidelijk laten blijken, diat hii en ziin politieke vrienden niet enkel bezwaren hadden tegen het andermaal ge wijzigde wetsontwerp als zoda nig, maar ook tegen de houding van de ministeriële partijgenoten. De P.v.d.A. zou 'hebben ge wenst, dat zij op hun stuk waren blijven staan en dot zii het hele wetsontwerp hadden ingetrok ken. Verkiezingspropaganda Door de politieke bril van de P.v.d.A. bezien was zulks inder daad verkieslijker geweest. Men had dan, straks bij de verkiezin gen kunnen zeggen, dat de meer derheid van de Tweede Kamer een bèlatigriik stuk sociale ver- zekerimgswetgevinig onmogelijk had gemaakt, terwi.il de P.v.d.A. nu tot de conclusie moest komen. nisten had gemanoeuvreerd. Striid om het kantoor De bedoeling van het wetsont werp is, om meer eenheid te brengen in de uitvoering van verschillende sociale verzekerin gen. Het oorspronkelijk ontwerp ging er van uit, dat de vak- bedriifsverenigingen organisa ties van het georganiseerde be drijfsleven nu met het be stuur van die verzekeringen zul len worden belast maar de admi nistratie zou als regel door een centraal administratie kantoor dienen te geschieden. Daartegen maakte de meerderheid van de Kamer bij de schriftelijke behan deling bezwaar. Zii wenste, dat de vafcbedrijfsverenigiogen ook in staat zouden worden gesteld om haar administratie des gewenst zelfstandig te voeren. Minister Joekes gaf aan deze wens gevolg maar met dién ver stande, dat indien de vafebedriifs- varenisingen niet zelfstandig administreerden, zii toch weer aangewezen zouden ziin op het éne centraa] administratie-kan. toor, ongericht en beheerd door de op de vakibedriifsverenigingen toezicht houdende sociale verze keringsraad. Toen het wetsontwerp eind Januari in openbare behandeling kwam. bleek, dat de meerderheid van d'e Kamer ook door deze concessie' nog niet geheel bevre digd was. Die meerderheid plaatste zich achter een amen dement-Stapelkamp (AR), dat de strekking had om de liin van toet „zelf-doen'' ook tot het cen traal administratiekantoor door te trekken. BUENOS AIRES, 4 Maart (A.P.). De aardige jonge Teresa Bruzziol stapte van daag in haar witte bruids japon te Buenos Aires uit een vliegtuig. Ze werd omhelst en gekust door haar echtgenoot, Giu seppe Corazza, met wie zij in Augustus met de handschoen trouwde. Ze droeg de japon om hem te laten zien hoe zij er uit zag tijdens haar gedeelte van de huwelijksplechtigheid in Ve netië. Het Venetiaanse paar kent elkaar reeds van jongsaf. Hij emigreerde echter na de oor log naar Argentinië.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 1