e voorjaors hoed Koken in de buitenlucht Nederlands Gezinsboek VEEL WITTE KRAGEN KAMERLINDE KAN NIET ZONDER BANDEAU, WANT HET ACHTERHOOFD BLIJFT VRIJ De lijn werd platter en breder MINDER BOUQUETJES, MAAR MEER LINT ONDANKS SPROOKJESKEUKENS door WiVn Knipjc^er én R005 ï^a5$<2l oman Het uur van de koning Ben je slim Wie heet er T4adder De grappige reis van John Gilpin Eigenaardigheden Dit voorjaar brengt: Meubels voor emigranten KLEINE WENKEN Pillbox in zachtgeel vilt, overtrokken met een grove lichtbruine voile. Model Maison „Iris" Haast elk jaar heeft de hoed zijn speciale metgezellen. Soms zijn het de bouquetjesdie bijzonder populair zijn en absoluut niet mogen ontbreken, dan weer de hoedenspelden, die heel losse en luchtige hoofddekseltjes tegen de wind moeten beschermen. Deze lente is het de bandeau, de smalle band aan de achterkant, die de voorjaarshoed trouw vergezelt. En dat is ook nodig, want de meeste hoeden bedekken maar een klein stukje van het achterhoofd. Meestal ontbreekt de rand daar helemaal en dikwijls is zelfs de bol tot de helft ingeknipt. Vandaar de bandeau, die moet zorgen dat de hoed toch stevig op het hoofd blijft, zitten. Haast alle modellen worden recht opgezet, een tikje naar voren. Een enkel model mag wat scheef staan en verder ziet men nog wel eens een schuine ooglijn, omdat de hoed zelf a-symmetrisch is gewerkt. Dit ls lang niet al het nieuws, dat van de lentehoed te vertellen valt. Afgezien van de kleine bol en de bandeau heeft de hoed nog andere ingrijpende veranderingen onder gaan. Wij zagen de nieuwe lijn, die vrijwel alle Parijse modistes hebben -geadopteerd, deze week in maison „Iris" te Utrecht, waar de meeste zilverkleurige standaards hun voor jaarshoed al op hadden. De meeste modellen waren breed en vrij plat, dit in tegenstelling tot de mode van vorige jaren. Het uitwerken in de 'breedte en het ontbreken van de ge bruikelijke diepte is kenmerkend voor de nieuwe lentehoed. Daar komt dan nog bij, dat hij aan de voorkant vaak wat puntig oploopt, zodat men bepaald even aan een puntdakje denkt, en van achteren zoals gezegd maar een klein gedeel te van het hoofd omvat. achter op het hoofd helemaal te ver dwijnen. Zo'n canotier is altijd het De pillendoos Uiteraard zijn er talloze variaties op dit schema te bedenken. Aller eerst is daar de zogenaamde pillbox, de pillendoos, die zich al onmiddellijk met deze lijnen verenigt. Immers, het model is ovaalvormig, niet erg hoog en laat het achterhoofd gro tendeels vrij. Wij zagen een snoezige pillbox van beige stro, die bo venop aan weerszijden twee toefjes met lichtrode besjes had. Een ander model, In geel vilt, was hele maal overtrokken met een bruine voile, die even aan een net deed ■denken. De voile maakt deze lente weer veel opgang, hetzij als garne ring van de bol, hetzij als sluiertje over het gezicht. In het laatste geval is er opnieuw de keuze tussen de half-lange en de lange voile. Ook de canotier, de hoed met de enigszins vierkante bol en onafschei delijke rand zal men dit voorjaar zien. De bol is vaak aan de lage kant en de rand is ingekrompen om De vorige maal hebben wij een van de reuzen onder de kamer planten, de Ficus, in deze rubriek naar voren gehaald; ditmaal komt een nog grotere plant aan de orde, namelijk de Kamerlinde (Spar- mannia africana). Wij zagen deze aan de gewone lindeboom ver wante plant dezer dagen in volle bloei in een heus niet zo grote ka mer, vlak bij het venster. De tak ken met de zacht behaarde tame lijk forse bladeren gleden als het ware langs het crème-kleurige be hang omhoog, hetgeen een prach tig effect gaf. De sneeuwwitte bloempjes, waar de gele en rode meeldraden ver uit steken, doen wel iets aan lin debloesem denken, maar ik vind ze veel mooier. Het grappige er van is, dat de meeldraden een eigen aardige prikkelbaarheid vertonen. Raakt men ze aan, dan wijken ze alle heel gelijkmatig als een stra lenkrans uiteen. Bij oudere bloe men gaat dit niet zo vlot meer. Ook heeft de temperatuur hierop wel invloed. Bij planten, die warm staan reageren de meeldraden zeer sterk. Nu moet u dit niet opvatten als een aansporing om de Kamerlinde vlak bij de kachel te zetten. U kunt er dan al bij voorbaat op re kenen, dat er geen bloem ver schijnt. Een aan de huiskamer grenzend vertrek, waar de zon kan binnenkomen, is wel de meest ideale plaats. Lager dan 5 gr. C. mag de temperatuur echter niet worden. Onder deze omstandighe den zullen zich de bloemen voor spoedig kunnen ontwikkelen. Na de bloei krijgt de plant en kele weken rust, dat wil zeggen: geen water en geen mast. Dan wordt zij verpot in een vers meng sel van tuinaarde en bladgrond. Tot September kan de kamerlinde (met pot en al) in de tuin blijven staan (niet in de volle zon), waar bij wij niet mogen verzuimen de plant regelmatig te begieten en van tijd tot tijd wat vloeimest toe te dienen. Ook als wij de plant in de kamer laten staan moet zij vol doende water en mest hebben. Htn. i bekoorlijkst in zachte tinten, bij voorbeeld bleekgroen, dat er ook dit jaar weer is. Andere favoriete kleuren zijn geel, dat grote triomfen viert, van zwavel tot citroen, bleu in diverse schakeringen en grijs in verschillende nuances, speciaal parel grijs en rookgrijs. Verder is er rood en beige en ziet men tinten die be schreven worden als „noisette" en „painërulé"; „noisette" is een noten- kleur en de tint „pain brulé" doet denken aan een vers gebakken brood. De vergelijking is niet zo poëtisch, maar wel treffend. De tijd, dat Vrouw Mode haar kleuren bij voorkeur met bloementinten vergeleek, is trouwens ook voorbij. Men hoort vaak de vreemdste benamingen. Over bloemen gesproken, veel bouquetjes zijn er deze lente niet op de hoeden. Men mag gerust zeg gen, dat zij hun plaats hebben afge staan aan lint, lint in allerlei uitvoe ringen en kleuren, lint van zuivere zijde of gros grain, effen ol gestreept of met nopjes. Soms eindigt het in een glorieuze strik, oczij van de hoed, soms ook siingerr'het zich om de hele bol en vormt dan van ach teren maar meteen de ibandeau. Er zijn ook hoedjes, die aan de achter kant een paar lussen of strikken hebben, precies op de plaats, waar de kleine of halve bol ophoudt .Dit was het geval bij een kapje a la Flo rence Nightingale, van donkerblauw ribs, dat helemaal geplisseerd was. Er is weer „laize" Ribs is dit seizoen weer een ge liefd materiaal, naast of liever ge zegd na stro in allerlei variaties. Er is ook een materiaal, dat het mid den houdt tussen stof en stro en „laize" genoemd wordt. Dit „laize" maakt op het ogenblik erg veel .op gang, evenals een goede vijf en twin- tig jaar geledenVilt is er ook dit voorjaar. De modekoning Jacques Fath brengt zelfs uitsluitend hoeden van vilt, maar daarmee is hij weer de enige. Fath is ook degene, die Grijze voorjaarshoed met zwarte omslag, die in drie punten eindigt. Model Maison „Iris" malle hoge hoedjes als omgekeerde bloempotten toont en nonchalante Greta Garbo-hoeden. Deze hoofddek sels staan verre van charmant en er zijn in de Franse collecties wel meer van die onflatteuze hoeden, maar gelukkig treft men er ook vlottere frisse modellen aan. Van elke lijn is iets te maken, dat geldt voor de Franse modistes en ook voor 'de Nederlandse hoedenontwerpsters en -ontwerpers, die zich meestal op Pa rijs inspireren. Dat er verrassende en plezierige modellen te creëren zijn, hebben wij met eigen ogen ge zien. Er zijn meer fantasie-hoedjes dan ooit en het kleurenpalet is rijk voor zien. Alleen het echte marineblauw is grotendeels verdwenen en ook het beroemde zwart komt minder voor, dat wil zeggen het zwart op zich. Zwart vilt met naturel-kleurig stro is een heel geliefde combinatie dit voorjaar en daar zullen we ons deze keer dan mee troosten. De puntvormige rand is duidelijk te zien bij dit model in gestreept laize (blauw en strogeel). Model Maison „Iris" De vergelijking van het huwe- lijlc met een boot of scheepje mag dan al afgezaagd zijn, in elk geval is zij zeer juist. Immers, het jonge paar gaat een onbekend terrein te gemoet, dat weliswaar een zeer schone einder heeft, maar daarbij veel zal vergen aan kunde en be- VVAV.V.V.V.V.V.V.%W.W.V.W.V,V.W.,.V,V.V.V.V.V.V Amerikanen picnicen graag in park of bos IN de hossen en op de vlakten, waar nog geen eeuw geleden de Ame rikaanse voortrekkers op een hout vuur hun potje kookten, maken te genwoordig, bij goed weer, vele men sen voor hun genoegen op een vuur tje hun eten klaar om buiten te eten, De moderne Amerikaanse keukens met hun electrisch fornuis en tallo ze practische apparaten hebben de huisvrouwen blijkbaar nog niet de genoegens van het leven in de vrije natuur doen vergeten. Men heeft het koken in de open lucht echter hier en daar vergemakkelijkt door het bouwen van speciale stookgelegen- heden in de tuinen van huizen en op plaaitsen, die veel toeristen trekken, bij voorbeeld parken en bossen. Met het gehele gezin of in groepjes gaan picnifen is niets nieuws, maar vroeger nam men gewoonlijk brood, boter, belegging en drinken in picnic- manden mee en at alles op een lom merrijk plekje op, zonder de moeite te nemen uitvoerig te gaan kokkerel len. Tegenwoordig bereidt men ech ter vaak een volledig maal. In parken ligt vaak bij een stook plaats een stapel hout, waarvan de bezoekers gratis mogen gebruiken. Meestal zijn er ook papierbakken aangebracht, zodat men geen rommel behoeft achter te laten en dikwijls zijn er banken en tafels geplaatst ten gerieve van de bezoekers. Door de toeneming van het aantal bubo's en de wogen trekken derge lijke picnicplaatsen tegenwoordig veel bezoekers. Ze zijn vaak ingericht op plaatsen, waar men een prachtig uitzicht heeft en men 'treft ze in alle 48 staten van N. Amerika aan. Alleen al in de slaat Texas zün in 800 gemakkelijk bereikbare parken picnicplaatsen in gericht. IN Georgia zijn door verenigingen en particuliere organisaties reeds ruim 50 van d'ie plaatsen ingericht en in Mississippi zijn door toeristenver- enlgingen een aanital plaatsen voor dergelijke installaties aangewezen. In het midden westen vindt men langs de hoofdwegen om de 15 35 km picnic gelegenheden en in de meeste staten in het Oosten en Wes ten komen dergelijke installaties eveneens veel voor. De federale regering heeft in 28 natuurreservaten, die voor het pu bliek toegankelijk zijn, installaties voor kampeerders en plcnicers laten bouwen. In de bossen van het staats bosbeheer zijn eveneens dergelijke inrichtingen gebouwd. Naar schatting zijn de voor het publiek toegankelij- ke natuurreservaten in 1851 door 10.000.000 personen bezocht. De pic nic- en kampinstallaties in de bos sen van het staatsbosbeheer bieden plaats aan in totaal 300.000 personen. Niet alleen gaan talloze Ameri kanen zo nu en dan eens picnicen, maar er zijn er ook veel, die ais zij met vacantie zijn en per auto door het land trekken, aan de kant van de weg of met gebruikmaking van de speciaal hiervoor gebouwde in stallaties hun potje koken, Velen van hen nemen een tent op reis mee. Van de zijde van het staatsbosbeheer is reeds opgemerkt dat in deze tijd, waarin het wonen zoveel gerieflijker is dan vroeger, de 'belangstelling voor de natuur een gezond verschijnsel is. V.V.VAVAV.V\VAV.VAV.W.V.V.V.V.V,V.V.V.V.V,V,,,V leid. En al zegt de volksmond dan smalend, dat de beste stuurlui aan wal staan, het zal prettig zijn om van die mensen aan de kant wel gemeende raad en deskundig ad vies met zich mee te nemen. Die stuurlui zijn meestal personen, waarmee men door familiebanden of door het geloof in relatie staat. Het kunnen echter ook mensen zijn, die men nooit in levende lijve gezien heeft, maar die door het boek tot ons komen. Dit is het geval met de samen stellers van het Nederlandse ge zinsboek, dat thans reeds zijn tien de druk beleefd heeft. Lange tijd hebben zij er reeds het hunne toe gedaan om de pas gehuwden in velerlei opzichten ter zijde te staan in hun nieuwe leven. De zorg voor moeder en kind, de opvoeding van de kinderen, hun lichamelijke en geestelijke gezondheid, de wetge ving en ook de voedingsleer wor den in dit boek op prettige wijze behandeld. De onderwerpen, die het levensbeschouwelijke raken, zijn geschreven vanuit een eerbied voor God, die alle leven in de hand heeft. Ook voor katholieken is dit boek, dat bij het sluiten van het huwelijk voor de wet verkrijg baar is, aanvaardbaar en onzes in ziens zeer bruikbaar. TWEE HONDEN VOCHTEN OM EEN BEEN Dat verhaaltje over die twee honden heb je ze ker al eens gehoord? Een hond had een lekker vet varkenspootje bij de slager weggekaapt. Dat had een andere hond gezien. Die er op af natuurlijk. En daar vlogen die twee elkaar in de haren. Keffen en bijten en knorren en brommen, dat begrijp je. Ze vergaten er hun lekkere beentje helemaal bij. Een derde hond kwam op dat geblaf af, zag het beentje liggen, liet de twee vechtjassen rustig ruzie maken en ging er met het vette kluifje vandoor. Twee honden vochten om een beende derde liep er gauw mee heen. Ja, mekaar direct in de haren vliegen heeft nu helemaal geen voordeel. Anderen pakken mee, waar de twee driftkoppen ruzie om hebben. Ande ren spelen gezellig door, lachen de vechtersbazen om hun domheid uit, die met stukke kleren en schrammen en builen naar huis moeten. VLIEG MEKAAR NIET DIRECT IN DE HAREN! Houd je even in en blijf geduldig. O. L. Heer doet het ons zo mooi voor in de Vasten. mensen gestuurd hebben voor de mensen in Italië, die zo van die overstro mingen geleden hebben. Door de Mont Blanc, de hoogste berg van Europa, gaan ze een tunnel gra ven, om auto's door te la ten rijden. Het paard mag er ook door! In Hilversum was kort geleden brand in een huis vol kinderen. De flinke brandweermannen heb ben alles zó gauw en zó goed geblust, dat allo kin deren gered zijn! Hulde! De Paus heeft aan de kinderen in Amerika ge vraagd of ze helpen wil len, om zoveel arme kin deren in E'uropa te hel pen. Dat doen die Ameri kaanse kleine vrienden vast! In Eindhoven was laatst een man 36 jaar. En toch kon hij zeggen: „Ik vier eind Februari mijn ne gende verjaardag!" Hoe kan dat! Het is echt waar en goed ook! In Denemarken hebben ze laatst slee- en skiwed strijden gehouden. En het ging nogal wild. Honderd en twintig mensen wer den gewond. Vijftig ervan moesten naar het zieken huis gebracht worden! In Drente hebben ze 'n grafkelder ontdekt! Brr! Laatst reed een auto achter een andere auto, waarop een dikke boom stam geladen was. Door de mist zag die achterste auto de boom niet uitste ken, en toen reed die auto er zo tegen aan. De boom stak dwars door de voor- en achterruit van die auto! In Amerika hebben de mensen ergens groene ballen in de lucht gezien. Groene vuurballen. Ook één rode! In Voorburg (Z.-H.) heeft laatst een grote vrachtauto twintig fietsen, die rustig in de stalling stonden, in puin gereden! In Ede vielen laatst zo maar zeven kinderen be wusteloos uit hun bank op school. Kolendamp! In Rotterdam is weer een jongetje van 8 jaar verdronken. Blijf weg bij de waterkant! De Lasso man waarschuwt weer! Die zonsverduistering van laatst is prachtig te zien geweest in Afrika. De vogels hadden het zelfs in de gaten. Ze fladderen angstig rond en kropen tussen de bladeren weg. De Paus heeft Neder land bedankt voor al het geld (f 400.000), dat de De beroemde Konlngs- school in Apeldoorn be staat 100 jaar! Hoera! Nu, kleine vrienden, de Lassoman heeft tekenin getjes van OPA HAAS gekregen. Ze zijn prach tig! Héérlijk! Tot de vol gende week! Koning George VI van Engeland is gestorven. In de paleizen te San- dringham stonden alle pendules een uur vóór bij alle klokken van de rest van het land. Dat uur noemen ze het uur van de koning. Ook bij koning Georg V was dat al zo. Wat bedoelde de koning daarmee? Dit „uur vóór" stond de ko ning toe om een extra uur van de dag te kun nen gebruiken voor de jacht. Nu haar vader dood is, heeft de jonge koningin Elisabeth bevo len, dat alle pendules 'n uur vóór blijven. Het „uur van de koning" blijft dus gehandhaafd. Een winkeljuffrouw zit er erg mea te kijken. Daar komt een klant en vraagt om twee linten van dezelfde kleur. Ze heeft ze wel, maar er zijn er dertig, die door elkaar in een la liggen achter de winkel in een kamer, waar geen licht is. Er zit ten 10 blauwe, 10 witte en 10 rode linten in. Ze kan toch niet met de hele la naar de klant toegaan. Hoe moet ze het aanleg gen om er zo weinig mo gelijk linten uit te nemen en er toch zeker van te zijn, dat ze minstens twee linten van dezelfde kleur heeft? LOUISE Louise de Marillac was een rijke Franse dame. Ze was opgegroeid in kastelen en haar tpan was geheim kamerheer bij de Franse koningin. In die tijd waren de ar me mensen er nog on gelukkiger aan toe dan nu en de rijken bemoei den er zich haast niet mee. Louise dacht daar anders over. Ze ont moette de H. Vincentius a Paulo en met hem werkte Louise voor dg weesjes, de zieken en de armen. Vele rijken be spotten haar en haalden de schouders voor Louise op. Toch trok haar held haftig voorbeeld andere dames. Ze sloten zich bij Louise aan en zo ont stond de congregatie van de Liefdezusters van de H. Vincentius. Misschien heb je ze wel eens ge zien. Ze hebben van die grote witte kappen op, die op grote vlinders lij ken. Na de dood van Louise in 1660 zetten zij het prachtige werk on der de armsten der ar men voort. Op 11 Maart vieren we haar feestdag. Je ziet hier zes woor den, die met een T begin nen en eindigen. Probeer ze te vinden naar de aan gegeven betekenis. T T T Die woorden had John maar liever niet moeten zeggen. Want nauwelijks waren ze er uit, of een ezel, die in een weiland vlakbij liep te grazen, liet een feestelijk gebalk ho ren, dat de hele omgeving ervan toeterde. Het paard van John spitste de oren, alsof het een leeuw had horen brullen. Het begon van de weeromstuit ver vaarlijk te hinniken. Toen sloeg het z'n poten hoog in de lucht en begon net als eerst als de duivel te galopperen. John greep z'n draver in de nekha ren, maar er was geen remmen meer aan. Hij werd meegezogen in de vaart. Z'n hoed en pruik gingen er nog vlugger van door dan de eerste keer, want Peter had een tweemaal dikkere kop dan John. Hoed en pruik za ten dus niet al te stevig. De mensen, die John za gen voorbljrennen, hielden hun hart vast. Met straal tjes liep het zweet van John's kale schedel- Krampachtig knelde hij het paard tussen z'n knieën. Ook mevrouw Gilpin, die gehoord had, dat haar man als een bezetene de weg weer terugreed, stond op de uitkijk. Ze wuifde en gilde, maar haar man lief kon z'n bles niet doen stoppen. Ze had de koet sier die haar naar het hotel had gebracht, al te gemoet gestuurd. Ze had hem een flinke fooi gege ven. Hij moest haar man gezond en wel terugbren gen. Dat was gauw ge vraagd en beloofd. De jonge koetsier had z'n paard vliegensvlug uitge spannen en was er met een lenige zwaai bovenop gesprongen, John tege moet. Angstig en nieuws gierig vroeg mevrouw zich af, hoe dat zou aflopen. 1. een voorzetsel; 2. iets lekkers; 3. ander woord voor gevonden. 4. waar je mee reizen kunt. 5. iemand, die sukkelt met z'n tanden. 6. plaats, vanwaar de modernste uitzendingen plaats vinden- 1. De bekende staats man Parnell uit Ierland zou nooit een kop koffie gedronken hebben, waar van de suiker omgeroerd was met een lepeltje, dat roerde van links naar rechts. 2. De grote schrijver Charles Dickens reisde nooit zonder een kompas, omdat hij nooit wilde sla pen in een bed, dat niet in de richting Noord-Zuid stond. 3. De geschiedschrijver Macaulay zou, als hij over straat ging, nooit z'n voet gezet hebben op de tus senruimte van twee straatklinkers. ieder voorjaar ziet men haar, ge- I lijk met de eerste crocussen, weer verschijnen: de donker blauwe jurk met witte garnering aan hals en mouwen. Marine-wit; een combinatie die men klassiek zou kunnen noemen, Dit voorjaar tonen de ontwer pers een onuitputtelijke fantasie waar het witte halsversieringen betreft. Ook de halsuitsnijding zelf heeft alle denkbare vormen: zowel hoog als laag, rond als spits, ovaal als vierkant. Men kan gerust zeggen, dat op dit gebied alles mode is. Modern is vooral het hoefijzervormige en U-vormige décolleté. Opvallend is, dat marine-wit flatteus is voor alle leeftijden. Zo wel voor het schoolmeisje, dat met haar pittig klein kraagje zo echt meisjesachtig is, als voor haar moeder, wie deze kleurencombi natie charmant staat, tot voor haar Oma toe, die er zeer gedistingeerd mee uitziet. Zodra een geschikt fabriekspand beschikbaar komt, zal in of on der de rook van den Haag een nieuwe meubelfabriek haar werk zaamheden beginnen. Het zal een gespecialiseerd bedrijf zijn, dat uitsluitend een type meubelen van geheel nieuwe constructie zal maken, namelijk volgens het „so easy" systeem. Bij dit systeem worden geen schroeven, moeren of lijm toegepast. Hen kan de meubelen, die in modern-comfor tabele stijl zijn gehouden, op zeer eenvoudige wijze in- en uit elkaar schuiven, terwijl zij toch een nor male stabiliteit bezitten. Op deze methode is octrooi gevraagd. Een salon en een huiskamer ameublement, die binnen een half uur uit elkaar geschoven en in gepakt kunnen worden, nemen dan samen een kubieke meter plaats in. Deze eigenschappen maken volgens de fabrikanten dit meubilair uiterst geschikt voor emigranten en voor de export, speciaal naar de tropen, waar transport vaak moeilijk en kost baar is. Ondanks het verwerken van duur, massief materiaal (Fins berken) zullen, naar verwacht wordt, door de eenvoud der con structie en het opzetten van mas saproductie de prijzen dezer nieu we „bouwdoos-meubelen" niet hoger behoeven te zijn, dan de thans gangbare gemiddelde meu- belprijzen. OP GROTERE VOET Mannen zowel als vrouwen leven in Groot-Brittannië en in Amerika tegenwoordig op grotere voet dan 50 jaar geleden het geval was. Vol gens statistieken samengesteld door de Shoe Research Association, is de lengte van de gemiddelde voet in die landen tussen 1900 en 1930 met ongeveer 0,5 cm toegeno men, en tussen 1930 en 1950 met bijna 0,4 cm. Op schoenen maakt dit in totaal een verschil van een hele maat. De Engelse vrouw heeft een gemiddelde voetlengte van 23.5 cm, hetgeen iets meer is dan bij haar Nederlandse zusters het ge val is. OOSTERSE MODE Onder de mode-koningen en -koninginne te Parijs bevindt zich een Indiase prinses, prinses Su- mair, die de mode van haar land wil aanpassen aan de Europese. Zo maakt zij avondjaponnen van echte sari's, die met goud doorwe ven zijn- Alle stoffen, die zij ge bruikt. zijn afkomstig uit India. Prinses Sumair heeft veel belang stelling gehad, naar men zegt. Thans komt zij ook naar Neder land, om haar collectie te tonen. Kleine flesjes hebben dikwijls zo'n nauwe opening, dat zelfs een heel fijn trechtertje niet past. Par fum uit een grotere fles óver schenken in een kleiner kan ge makkelijk geschieden door middel van een halve eierschaal. Met een stopnaald wordt een gaatje in het midden van de schaal geprikt. Op deze wijze zal er niet veel van die kostbare vloeistof verloren gaan. Wanneer men een blikje toma- tenpureé heeft aangebroken, kan men de rest van de purée met een laagje zout of gesmolten vet be dekken om schimmel te voorko men. Een vuil geworden spiegel kan gemakkelijk gereinigd worden met een papje van gemalen krijt en water, waarmee de spiegel inge wreven wordt. Direct daarna uit wrijven met een zachte doek- Over het resultaat zult U tevreden zijn. Wanneer men een ui onder wa ter schoonmaakt, zal men geen last van tranende ogen hebben.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 4